1 in2 gezondheid voor 1994 NIEUW - aerobics - steps - caifenetics Roosproblemen? Doe mee met het grote anti-roosonderzoek Imedeen benadering van een schoonheidsideaal Binnen drie weken 10-15 kilo lichter W interprogramma 1993-1994 College Jazzband met Twenty 4 Seven en Pater Moeskroen - Ar: Tonsiotreen doet keelpijn de das om Brandend maagzuur vraagt om voorzichtig 'bluswerk' Haaruitval vaak inwendig probleem F tness Istudio '35 w nULIEnl DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 HO 15 ,'ZA 7 Zeer veel vrouwen maar vooral ook mannen hebben regelmatig last van roos. De fabrikant (Abbott) van Selsun, een van 's werelds meest gebruikte medici nale anti-roos middelen, start op korte termijn een groot onderzoek onder de Nederlandse konsument. In het kader van dit onder zoek kunnen 500 mensen met roosproblemen gratis meedoen. Om hiervoor in aanmerking te komen dient u zo snel mogelijk even het speciale telefoonnummer (020-5454500) van Abbott B.V. te bellen. Hier wordt u geïnformeerd over het on derzoek en u ontvangt o.a. een gratis flakon Selsun an ti-roos kuur thuis. Uw me dewerking bestaat uit het invullen van een vragenlijst op basis van uw ervaringen. Ontslaan van roos Roosvorming is een natuur lijk proces van de hoofd huid. Oude huidcellen wor den afgestoten en door nieu we vervangen. Waarschijn lijk ontstaat roos doordat een ongevaarlijk soort „gist" de hoofdhuid sneller laat vernieuwen. Het is nog on bekend waarom de een wel roos krijgt en de ander niet. Wat er tegen doen? De meeste middelen (sham poos, lotions, etc.) werken de aanwezige schilfertjes weg. Deze middelen werken dus alleen maar de gevolgen weg van de aantasting van de hoofdhuid. Êr zijn echter ook middelen die niet alleen de schilfertjes verwijderen, maar ook de oorzaak aan pakken. Zo'n speciaal kuur- middel is Selsun, dat u naast de gewone ailedag shampoo gebruikt. Het is zonder recept verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Mocht u meer informatie over roos willen ontvangen, belt u dan met Abbott, afd. Selsun (020-5454500) of vraag uw detaillist. Eén vierkante meter ruimte is alles wat u nodig heeft om voortaan thuis aan uw gezondheid te gaan werken met de Body Shaper. Met dit veelzijdige fitnesstoestel kunt u alle 14 spiergroepen op aange name wijze oefenen. Mannen, vrouwen, jong en oud, sportief of niet, iederéén kan z'n algemene conditie op peil houden of aanzienlijk verbeteren door dage lijks een kwartier met dit toestel te oefenen. Een overzichtelijke instructie-wandkaart met 40 oefe ningen maakt 'Body Shapen' extra plezierig. Door regelmatig te oefenen behouden uw spieren gro tendeels hun kracht en ra ken minder snel gebles seerd. U kunt op elke ge wenste hoogte aan uw oe fentoestel hangen, zitten en duwen. Unieke veerweer- standen met katrollen ma ken de Body Shaper in een handomdraai traploos ver stelbaar. Per oefening kunt u het verstellen met behulp van het eenvoudige 'klik-in' systeem. Nederlandse bekroonde vinding De Body Shaper werd bij de ontwikkeling begeleid door de Universiteiten van Eind hoven en Limburg. Een technisch hoogstandje, want met slechts 1 imbus-sleutel en 10 schroeven zit het toe stel muurvast in elkaar. Be langrijke steun bij de ont wikkeling vormde de kennis van o.a. prof. Hans Keijzer, ex-coach van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, inspanningsfysioloog en dr. Harm Kuipers, wereldkam pioen schaatsen en sportfy- sioloog. Opmerkelijke pluspunten De Body Shaper bezit een groot aantal opmerkelijke Waarom hebben eskimo's en andere volkeren als de Polynesiërs zo'n gave en gladde huid? Het geheim lijkt te schuilen in de hoeveelheid vis die men eet. Juist rauwe vis zit vol vitaminen, mineralen en eiwitten. Een Zwitserse arts ontdekte het verband tussen de uit stekende staat van de huid en het voedingspatroon van de eskimo's. De huid wordt niet van buitenaf maar van binnenuit in een goede con ditie gebracht en gehouden. Visse-eiwitten spelen daarbij een belangrijke rol. De arts slaagde er in de eiwitten uit het kraakbeen van diepzee- vissen in een pil te stoppen en gaf het de naam: Ime deen. Onderzoeken van dermatolo gen in o.a. Finland, Neder land en Amerika tonen de werkzaamheid van Imedeen aan. De resultaten van deze onderzoeken zijn in 1993 gepresenteerd op belangrij ke dermatologencongressen in Wenen en Kopenhagen. Rimpels en kraaiepootjes Imedeen herstelt het bind weefsel van de huid en nor maliseert de vochtbalans van de huidcellen. Het bete kent dat de huidcellen wor den gestimuleerd vocht lan ger vast te houden, wat re sulteert in een duidelijke toename van de dikte en elasticiteit van de huid. Bo vendien wordt de lokale doorbloeding verbeterd, waardoor de noodzakelijke voedingsstof fen de huid blijven bereiken. Het resultaat van deze kuur wordt na 2 a 3 maanden zichtbaar: rimpels en kraaie pootjes verminderen of ver dwijnen en de huid krijgt weer haar natuurlijke schoonheid terug De Imedeentabletten leggen van binnenuit de basis voor een toename van huiddikte en elasticiteit. Uiteraard dient de huid ook van de buitenkant verzorgd en be schermd te worden. De dag en nachtcrème, body lotion, de cleansing milk en skin tonic van Imedeen onder steunen dit proces en maken de verzorging en bescher ming van uw huid compleet. Imedeen is te koop bij dro gist, reformhuis, apotheek en schoonheidssalon. Meer informatie: Ferrosan Bene- Nieuw: UltraVit Slank De juiste manier om af te slanken is om het geleidelijk aan te doen. Het lichaam krijgt dan de tijd om te wennen aan een geheel nieuwe 'huishou ding' èn -net zo belangrijk- het resultaat is blijven der. Het enige wat nodig is, is een paar weken geduld. Verpleegster Herma Pieter- sen kent de problemen rond afvallen maar al te goed. Door een verkeerd eet- en drinkpatroon wees de weeg schaal op een goed (of liever gezegd kwaad) moment, on verbiddelijk 108 kilo aan. Sport en Cultureel Centrum 20.30 uur - entree 27.50 zaterdag 26 februari 20.30 uur i o toegang 25.- Dutch ÖWlIlg concert dansen vrijdag 25 maart kaarten 25.00 Bob East Showband Denny Christian en Anita Meyer kaarten 20- Super Dance Festival Zondag 27 maart Voorverkoop vanaf heden 05483-6 15 33, Dorpsstraat 27 Stichting Sport en Cultureel Centrum Gorssel Molenweg 53-55, 7213 XD Gorssel Telefoon 05759-35 76 Haar overgewicht leidde al snel tot andere lichamelijke klachten, zoals een forse ho ge bloeddruk. Vicieuze cirkel Fanatiek stortte Herma zich op allerlei manieren om de overtollige kilo's kwijt te ra ken. Maar ondanks alle maaltijdvervangers, eetlust- remmers en diëten bleven haar inspanningen zonder het "gewenste resultaat. Ze begon aan een vetbeperkend dieet en daarna aan. een ca- lorieën-dieet. De kilo's die ze hiermee kwijt raakte, zaten er in een ommezien weer aan. „Het was een vicieuze cirkel," aldus Herma. Uit eindelijk besloot ze om hele maal niets meer te eten, maar daar raakte ze dood moe en lusteloos door. In haar werk kon zij dit soort kwaaltjes niet gebruiker- En zo viel ze weer terug in haar oude eet- en drinkpa troon. Eten en afvallen Op aanraden van een vrien din is Herma de UltraVit Slank kuur gaan gebruiken. Het prettige van deze kuur is dat daarnaast gewoon kan worden gegeten. Ultra- Vit Slank bevat natuurlijke bestanddelen zoals biergist, kelp en lecithine en is dus een veilige afslankmethode. Door 1 of 2 tabletten voor iedere maaltijd in te nemen, wordt geleidelijk aan het streefgewicht bereikt. Her ma zag op deze manier kans om bir.nen drie weken, maar liefst 10-15 kilo af te vallen. Dat ze dolgelukkig is, laat zich raden! UltraVit Slank is verkrijg baar bij drogist, apotheek en reformhuis. Voor meer in formatie: Kernpharm B.V., tel.: 04130-41492. Unieke Nederlandse vinding om thuis gezond en fit te blijven: de Body Shaper. pluspunten, die de aanschaf en het gebruik bijzonder aantrekkelijk maken: - veel zijdig - degelijk gebouwd - onderhoudsvrij - ergono misch verantwoord voor ie der mens - duidelijke wand- oefenkaart - bekroond door vak- en publieksjury - uitge rust met veiligheidsveren - uiterst compact - gunstige prijs/kwaliteit-verhouding. Ga nu Body Shapen! Profiteer van deze unieke vinding en ga óók 'Body Shapen'. Optimale gezond heid en fitheid liggen bin nen uw bereik, zonder dat u zich op een sportclub in het zweet hoeft te werken. En voor de kosten hoeft u het niet te laten: 1 m2 gezond heid voor 1994.- Bij con tante betaling 10% korting, ook betaling in termijnen is mogelijk. Voor alle informa tie: tel 08886-8222 (buiten kantooruren: 02155-21997). mmomi viiANiwoopoiHC: msssmm mms w-mu s mum Veel mensen krijgen er elke winter opnieuw mee te maken. U wordt wakker met een pijnlijk gevoel in de keel, het slikken doet pijn, de klieren in de keel zijn opgezet en de keel is meestal droog. Een flin ke keelontsteking kon digt zich aan. Virus Omdat bij keelpijn in 90% van de gevallen een virusin fectie de oorzaak is, helpen reguliere geneesmiddelen zoals antibiotica in zo'n ge val niet. Toch willen we er zo snel mogelijk vanaf. Nor male keelpijn kunt u dan behandelen met Tonsiotreen, het meest gebruikte homeo pathische middel bij keel pijn. Tonsiotreen bevat vijf natuurlijke bestanddelen die onze afweer tegen ziektekie men verhogen, waardoor de pijn verdwijnt en de keel sneller geneest. Elk bestand deel heeft zijn speciale wer king. Mercurius bijodatus werkt bij angina aan de keel- amandelen en Kalium bich- romicum bij chronische ont steking van de keelholte met dik. taai slijm. Silicea voor komt dat het chronisch wordt. Belladonna is vooral effectief bij het acute sta dium van de infectie en He- par sulfuris helpt tegen ont stekingen van keelamande- len. Tonsiotreen is verkrijgbaar als tablet en als zuigtablet. Tonsoireèn 'Ion stot reen j tabletten sitgyblettai I De zuigtabletten hebben de zelfde werking als de gewo ne tabletten, maar stimule ren daarnaast ook nog de doorbloeding in de keelhol te, wat ook de genezing sti muleert. Als de keelpijn ge paard gaat met witte vlekjes in de keel en u bovendien- koorts heeft, is het verstan-; dig om de huisarts te raad-, plegen. Behalve dat Tonsio treen een effectief middel te-; gen keelpijn is kan het ook bijholteontsteking helpen voorkomen. Gratis informatie Tonsiotreen is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en er kend reformhuis. Heeft u vragen over Tonsiotreen of over andere homeopathische geneesmiddelen van VSM; belt u dan tijden^ kantooru ren gratis met de VSM Ho meopathie lijn: 06-099 66 62. Brandend maag-rur is een probleem dat om zichtig moet worden aangepakt. De meeste mensen grijpen echter direct naar 'paardemid- delen' om van het onge mak af te komen. Welis- waai leveren die binnen korte tijd resultaat, maar ze verstoren vaak het subtiele proces van de spijsvertering. De spijsvertering van de mens is te vergelijken met een zeer verfijnd mechaniek: het loopt alleen goed, als er- goed voor wordt gezorgd. Zodra zich uitspattingen voordoen in de vorm van verkeerd eten en drinken, raakt het 'mechaniek' uit ba lans. Met maagpijn en maagzuur als pijnlijk ge volg. Voortdurende belasting Te veel alcohol, specerijen, koolzuur, cafeine en vetten bezorgen de maag overwerk. Ook roken hoort in dit rijtje thuis, omdat het de afgifte van bicarbonaat (de stof die het maagslijmvlies be schermt) vermindert. Al de ze boosdoeners zorgen er voor dat de maag op den Maag Maagslijm vlies Zonder dat we het mer ken, verliest ieder mens zo'n vijftig tot honderd haren per dag. Zodra per dag meer haren uitval len, kan haaruitval ech ter een probleem wor den. De oorzaak hiervan kan liggen in het feit dat de haarwortels een tekort hebben aan be paalde voedingsstoffen. Haar groeit immers uit het haarzakje dat zich zelf voedt met stoffen die in het bloed zitten. Heeft het lichaam een gebrek aan deze stoffen, dan kan dat leiden tot haaruitval. Eenzijdige voeding, stress, het ge bruik van medicijnen, maar ook erfelijke fakto ren kunnen haaruitval veroorzaken. Gezien de oorzaken van haaruitval is het niet meer dan logisch om dit probleem van binnenuit tegen te gaan. Al jaren zijn Priorin capsules een goed hulpmid del dat haaruitval van bin nenuit kan helpen bestrij den. De capsules zijn bestemd voor inwendig gebruik. Ze bevatten die voedingsstoffen die nodig zijn voor een ge zonde haargroei. Dankzij de samenstelling (o.a. gierstex- tract en tarwekiemolie) kun nen de capsules ook aan de verbetering van de doorbloe ding van de hoofdhuid bij dragen. Priorin is een na tuurlijk produkt dat geen hormonen bevat en geen haargroei op ongewenste plaatsen veroorzaakt. Het kan door iedereen die last heeft van haaruitval worden gebruikt, dus ook door vrouwen tijdens of na de zwangerschap. Bij gebruik volgens de bijsluiter zou al na acht weken resultaat merkbaar moeten zijn. Extra ondersteuning Naast de capsules voor in wendig gebruik zijn er ook shampoos en haar-elixer van Priorin. De biologische shampoos versterken de werking van de capsules en zijn verkrijgbaar in de soor ten normaal/fijn haar, vet haar en anti-roos. De haar-e lixer wordt eveneens uit wendig gebruikt en brengt een dun en onzichtbaar laagje om de haarschacht aan. Het haar wordt hier door versterkt, kan minder snel vet worden en wordt extra beschermd tegen scha delijke invloeden van buiten-- af. De Priorin produkten zijn verkrijgbaar bij drogist en apotheek Voor meer infor matie: Vemedia B V., 020-5490905. duur niet meer is opgewas sen tegen de bijtende kracht van zijn eigen produktie, het maagsap. Dat bevat o.a. zoutzuur, wat voedsel doet verteren, en het eiwit op splitsende enzym pepsine. Klachten als een opgeblazen gevoel, oprispingen, maag zuur en zuurbranden komen dus niet 'zomaar' op, maar zijn in feite het resultaat van voortdurende belasting. Brandjes blussen Brandend maagzuur is het gevolg van een te hoge con centratie maagzuur Om de oncomfortabele binnen brandjes te blussen is een behoedzame aanpak te ver kiezen boven een snelwer kend middel. Middelen die een snelle zuurbinding ver oorzaken, zorgen na uitwer- Maagwand king, er juist voor dat méér maagsap wordt afgescheb den. Hiermee is de subtiele huishouding van de maag, allesbehalve gebaat. Rigoletten maagtabletten werken op unieke wijze aan de bestrijding van maagklachten. Het bijzonde re is namelijk dat de neutra liserende werking op het zoutzuur en de absorptie van pepsine over een lange re periode wordt gespreid. Op deze manier wordt de zuurbinding geleidelijk aan tot stand gebracht. De wer king is dusdanig dat extra explosies van maagzuur worden voorkomen. Rigoletten maagtabletten zijn verkrijgbaar bij apothe ker en drogist. Voor meer informatie. Ten- dem 038-217747. EWEG 70. LOCHEM. S«? gS jg 3MM Start: donderdag 3 maart 19.00-22.00 uur Voor informatie en opgave: 05730-5 31 64

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 15