Iedereen In polonaise in manege Snorrewind Jidde Wessels wint creatieve wedstrijd „De Biester" Maike en Els Bato-kampioen Kerkdiensten Medischediensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Carnaval voor mindervaliden Uit het politierapport mk Klassieke muziek in SG Holten A S M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Actie tegen hondepoep Burgerlijke stand Gorter" VRUGGINK HONDA Veilig brommen voor tieners Nieuwe kantine voor zwembad ÜL DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994. Groot feest was het afgelopen za terdag in manege Snorrewind tij dens het mindervaliden carnaval. Ook dit jaar waren weer vele men sen naar de manege van de familie Bronsvoort gekomen om samen het carnavalsfeest te vieren. Niet alleen mindervaliden togen naar de Borkeld, maar ook diverse ou ders en andere geïnteresseerden. Bij zo'n gezellige camavalsmiddag hoort natuurlijk muziek. Die was er dan ook volop. Wim Rensen draaide diverse carnavalskrakers en voor de live-muziek werd ge zorgd door de Brandheultjes. Uiteraard mocht ook op het carna valsfeest voor mindervaliden, de hoogste autoriteir deze dagen, prins carnaval niet ontbreken. Prins Willem van 't Proatiezer deelde dan ook in de feestvreugde, geflankeerd door z'n Fienpreuvers. De leiding van het hele gebeuren lag dit jaar voor de tiende keer in handen van Jan Schuchard. Hier voor werd hij afgelopen zaterdag gehuldigd. De Fienpreuvers spra ken de hoop uit dat de heer Schu chard het feest ook nog een elfde keer zou organiseren, dit is immers nog steeds een magisch getal voor alle camavalvierders. Erik Rensen zorgde ook dit jaar weer voor een van zijn 'beruchte' acts, en had zoals ieder jaar weer groot succes bij de mindervaliden. Ook Espelo leverde traditiege trouw weer een bijdrage waarbij Krijn Dekker de hele manege aan een gezellige polonaise kreeg. „De spontaniteit was zeer groot. Waar normaal de mensen van de stoel af moeten worden getrokken staan hier de feestvierders direct op de dansvloer" keek Gert-Jan van 't Holt na afloop van het feest tevreden terug. „De ruiten waren goed beslagen, dit is voor ons altijd een teken dat het feest geslaagd is" aldus van 't Holt. Zoals het er nu uitziet is er volgend In een rolstoel of niet, aan de polonaise in manege De Snorreioind kon iedereen meedoen. Foto Ten Velde. jaar weer een gezellige camavals middag voor mindervaliden, tegen die tijd zullen de ruiten toch wel weer helder zijn. Midden vorige week kwamen in Holten "studenten" langs de deur die schilderijen verkochten. Bij de verkoop werd de toezegging ge daan dat een lijst later bezorgd zou worden. Achteraf bleek echter dat de schilderijen kopieën waren en derhalve een stuk minder waard dan dat betaald werd. Daarbij komt dat de lijst nog niet geleverd is en waarschijnlijk ook nooit gele verd zal worden. Het blijft bij ver kopen aan de deur altijd oppassen en met toezeggingen van veel van deze verkopers moet men echt heel voorzichtig zijn. In dezelfde periode kwam de schoonmaakster van een woning aan de Larenseweg tot de ontdek king dat in het kozijn van een raam van die woning een gaatje was ge boord. Iemand had kennelijk het plan gehad om op bezoek te ko men, doch wilde zich waarschijn lijk niet officieel voorstellen. Een onderzoek naar deze dader wordt ingesteld. Ook het Mobil-tankstation aan de Al kreeg afgelopen week weer on gewenst bezoek. De tweede keer dit jaar. De dader werd dit keer gesignaleerd door een getuige, waarna deze op de vlucht ging. Er werd dan ook niets weggenomen. Het genot van een middagje wan delen op de Holterberg werd voor een inwoner uit Enter danig ver pest doordat bij terugkomst bleek dat zijn auto opengebroken was. Uit de auto werd een tas weggeno men, waarin onder meer een porte monnee zat. De auto had gepar keerd gestaan op de dagcamping. Een ander strafbaar feit werd ge pleegd in de Molenbelt-flat. Daar werd uit een kamer van een be woonster een portemonnee wegge nomen. De portemonnee werd la ter leeg teruggevonden in het cen trum van Holten. Het geld was er echter uit verdwenen. Afgelopen vrijdag liepen een acht automobilisten schade aan hun auto op, doordat een groot stuk van een vrachtwagenband op de Al op de rijbaan had gelegen. Dit was afkomstig van een vrachtwa gen, die een klapband had gehad, doch de bestuurder van deze vrachtwagen is niet achterhaald. De schade aan de personenauto's 0,7 Itr. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Maandagavond 14 februari houdt de Scholengemeenschap Holten in de aula voor de tweede maal een klassieke muziekavond. Het doel van deze avond is leerlingen en personeel in de gelegenheid te stel len hun talenten op het gebied van de klassieke muziek te presente ren. In deze tijd van veel electroni- sche en technologische hulpmid delen om muziek aantrekkelijk te maken, lijkt het de organisatoren goed om te laten horen dat het ook anders kan. De avond begint om 19.30 uur. Ook ouders zijn welkom. Markelo tel.05476-16 19 Volop drukte vorige week vrij dagavond in de scholengemeen schap, die met het oog op het ko mend schooljaar traditiegetrouw open huis hield. Veel voorlichting over de diverse onderwijsrichtïn- gen, demonstratielessen en de uit reiking van de prijzen aan de win naars van de creatieve wedstrijd. De hoofdprijs ging naar de Holten- se Jidde Wessels. Het open huis was toch 'anders dan anders', want met het oog op de komende fusie met het Thomas Ainsworth College uit Goor werd reeds een voorproeve genomen op de toekomstige naam waarmee de school verder gaat: De Waerden- borch. De nieuwe lichting leerlin gen zal namelijk met die naam geconfronteerd worden, daar de fu- Per 1 januari 1995 wordt het brom fietscertificaat verplicht voor alle bromfietsers. Vandaar dat de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk dit vooxjaar in het dorpshuis een cursus 'Veilig brommen' aan biedt. In de cursus van zes lessen wordt aandacht geschonken aan de noodzakelijke verkeersregels, verkeersinzicht, kijktechniek, zit- houding, het langzaam rijden e.d. Zowel de theorie als de praktijk komt aan de orde. De cursus staat onder leiding van rij-instructeur Reilker uit Markelo. Gestart wordt vrijdagavond 11 maart van 18.30 tot 20.30 uur. De kosten zijn f25,00. Opgave bij het kantoor van de stichting, tel. 62755. sie 1 augustus van kracht wordt. Eerder was er al veel belangstel ling voor het open huis van De Waerdenborch in Goor (de neven vestiging van Holten) en bij de af deling voorbereidend beroeps on derwijs in Holten. Onder de aanwe zige docenten ook rector F.E. de Jong van het Thomas Ainsworth College. Hij is intussen ook actief in Holten. Daar hij de rest van het "lopende schooljaar nog verant woordelijk is voor de gang van za ken in Goor, is hij halve dagen in Holten en in Goor. De Jong zal zich op De Waerdenborch onder meer bezighouden met organisatorische en onderwij skundige zaken en neemt tevens de 'pr' voor zijn reke ning. Ter gelegenheid van de presenta tie van De Waerdenborch was een creatieve wedstrijd uitgeschreven voor de groepen 8 van alle basis scholen in de regio. De jury, met vertegenwoordigers van de school leiding en docenten, was vol lof over de kwaliteit van de in totaal meer dan 60 ingeleverde tekenin gen en werkstukken over het the ma 'Verandering'. Zij beoordeelde op gebruik van kleur, materiaal en fantasie. In de werkstukken moch ten de toekomstige Waerden- borch-'brugpiepers' laten zien wat zij ervan vinden om van school te veranderen. Tijdens het open huis was er een expositie van ingericht. Voor alle deelnemers was er een speciale Waerdenborch-ballpen. Aan rector Leon van Minderhout de eer om vrijdagavond tevens de prijzen uit te reiken. De hoofdprijs, een walkman-radiocassetterecor- der, ging naar Jidde Wessels (Haar- school). Zij had de verandering ver werkt in een een werkstuk van wekkers: 8.30 uur aanwezig zijn nu, straks om 8.10 uur lesaanvang. Do- rien Reurink van de openbare ba sisschool Stokkum/Markelo kreeg de tweede prijs, een radiocassette recorder. Haar werkstuk bestond uit een 'schoolinterieurtje'. De der de prijs was opnieuw voor een Haarschool-leerling: Danitza Beu- wer. Zij had een werkstuk van schoolagenda's ingeleverd en won daarmee een wekkerradio. De win naars van de vierde tot en met de tiende prijs ontvingen een bio scoopbon ter waarde van 25 gul den. Afva Istoffenheffing Voor het ophalen van uw huisvuil betaalt u jaarlijks een afvalstoffen heffing aan de gemeente. Bij het berekenen van die heffing gaat de gemeente uit van een doorsnee ge zin. Alleenstaanden bieden veel minder huisvuil aan dan een door snee gezin. Het is daarom niet meer dan rechtvaardig, dat alleen staanden een geringer bedrag be talen. Het is echter wel nodig, dat u zelf de gemeente op de hoogte stelt van het feit dat u alleen woont en daar om in aanmerking wilt komen voor een reductie. U kunt daarvoor naar het gemeentehuis gaan en aan de balie een aanvraagformulier halen. U kunt ook bellen en aangeven voor reductie in aanmerking te wil len komen. Denkt u er wel aan dat dit voor 1 maart moet zyn gebeurd. Geeft u niets aan, of komt u na 1 maart, dan wordt u het hele jaar aangeslagen als een doorsnee ge zin. Maike Scheperman is de nieuwe clubkampioen bij de selectiegroep van de SV Bato. Vorige week woensdag toonde zij zich in deze groep de beste gymnaste op de onderdelen balk, lange mat, brug en springkast. In de recreanten- groep ging de titel naar Els Kamp huis. Zij scoorde in groep 3 een gemiddelde van 7.78 punten. Els kwam uit op de onderdelen balk, lange mat, brug, ringen en spring kast. In totaal namen een kleine 150 gymnastes deel aan de kampi oenschappen in de gymzaal aan de Tuinstraat. Iets meer dan het jaar ervoor. Ook aan publieke belang stelling was geen gebrek. In de recreantenklasse werd in groep 2 Rianne Nijland met 7.72 punten eerste, in groep 4 Annemarie Stuk- ker (7.40 punten) en in groep 5 een gedeelde eerste plaats voor Joanne Spakman en Jeannet Markvoort (7.70punten). Dejongstenonderde recreanten, ongeveer 7 jaar oud, kwamen uit in groep 1 en hadden in plaats van vijf, vier onderdelen af te werken: balk, lange mat, brug en ringen. De beste score kwam hier op naam van Vera Piscaer met een gemiddelde van 7.60 punten. Ook de selectiegroep gaf acte de présence. Uiterst geconcentreerd en onder applaus demonstreerden de meisjes hun kunnen op balk, lange mat, brug en springkast. Bij de junioren werd Maike Scheper man met een gemiddelde van 8.250 punten eerste, bij de senioren was dat Nynke Scholten. Haar gemid delde was 8.075 punten. Het betere gemiddelde van Maike bezorgde haar het clubkampioenschap. De verrichtingen op de diverse toe stellen werden beoordeeld door de dames Scheperman en Klein Vel- derman en de heren Bult en Van Asselt. was dermate groot dat een auto afgesleept moest worden. Zaterdagmorgen omstreeks half zeven werd een hoeveelheid groen te en fruit weggenomen uit kratten die voor een winkel stonden aan de Dorpsstraat. Zaterdagmiddag werd tussen vijf uur en kwart over zeven ingebro ken in een woning aan de Bessink- passtraat. Uit de woning werden cheques, twee spaarpotten en een geldkistje weggenomen. Dat het geldkistje werd weggenomen heeft de grootste schade aangericht bij de benadeelde, daar hierin erg per soonlijke voorwerpen in zaten. Het geldkistje werd later langs de Al teruggevonden. Mogelijk werd door dezelfde dader ook geprobeerd in de breken in een woning aan de Goldsteinstraat. Daar werd geprobeerd het slot van de achterdeur te forceren. Deze wo ning was echter voorzien van enige beveiliging, waardoor de dader het kennelijk voor gezien hield. Ook bij deze poging bleek weer eens dat beveiligen echt wel zinvol is. In de nacht van zaterdag op zon dag werd geprobeerd in te breken in een winkel aan de Kolweg. Het bleef gelukkig bij een poging, zo dat er verder geen schade aange richt werd. Op de Markeloseweg, ter hoogte van de oprit richting Deventer, ontstond afgelopen zondag een aanrijding tussen twee personen auto's. Een Rijssenaar, die uit de richting Holten aan kwam rijden, wilde de oprit oprijden, doch liet hierbij een uit tegengestelde rich ting komende Holtenaar, niet voor gaan. Afgelopen weekeinde werd door een klein deel van de cafégangers weer zeer kinderachtig gedrag ver toond, doordat her en der in het dorp planten uit plantenbakken werden getrokken. Regelmatig worden door dit soort mensen te vens kleine vemielinkjes aange richt, die echter wel veel ergernis opwekken. B en W willen binnenkort een actie starten, die tot doel heeft eigena ren van honden te wijzen op de hoeveelheid hondpoep in Holten. Als alle (gemeenteraads)neuzen dezelfde kant op staan, worden de eigenaren via een bon in het Hol- tens Nieuwsblad uitgenodigd op de werf een schepje met een aantal zakjes af te halen. De hondepoep kan dan in de zakjes worden gede poneerd. De gemeente zal de kos ten voor het setje deels bekostigen. „We hopen de mensen zo wat zorg vuldiger met dit probleem te laten omgaan," aldus wethouder Henk Westerik in de raadscommissie ge meentewerken. Het college komt bovendien met een voorstel om binnen de bebouwde kom enkele speciale 'hondenuitlaatplaatsen' te creëren. Stukken, waar de hon den vrij kunnen lopen en waar ze geen overlast bezorgen aan wande laars. Westerik liet weten dat de aanstelling van een controleur overwogen is, maar dat die dan betaald zou moeten worden uit de opbrengst van hondenbelasting. Een dergelijke belasting hanteert Holten echter niet. Hennie Ruste- biel van Gemeentebelang wees op de mogelijkheid van het instellen van speciale zones, waar honden wel of juist niet vrij mogen lopen. B en W hebben de raad een krediet van 40.000 gulden gevraagd voor de vervanging van de kantine van zwembad Twenhaarsveld. Het ge bouwtje verkeert in slechte staat en kan niet meer als zodanig func tioneren. Het wordt vervangen door drie bestaande units, die sa mengesteld worden tot een kanti ne. De units zijn ongeveer driejaar oud. Leverancier De Groot's Bouwbedrijf in Vroomshoop is in staat de units op korte termijn te leveren. Vooraf zullen ze zodanig worden gerenoveerd, dat er kwali tatief nagenoeg sprake is van tota le nieuwbouw. De drie units kosten gezamenlijk 14.850 gulden. De aan schafprijs van nieuwe units komt zo'n 44% hoger uit. Met de kosten voor sloop, aansluiten van water, electra en riolering en het aanpas sen van het straatwerk komt het totaal op 40.00 gulden. Maandag avond toonde de raadscommissie gemeentewerken zich reeds posi tief, gisteren sprak de commissie financiën zich uit over het voorstel. De gemeenteraad zal nog deze maand definitief beslissen. NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. J.A. Wegerif, Nij- verdal. Nevendiensten 19.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur Oppasdienst: mevrouw Koop man, Louise Aangeenbrug Diessenplas: woensdag 16 fe bruari: ds. S.M. Roozenboom GEREF.KERK 9.30 uur, 9.30 uur, ds. F. de Vries, Vroomshoop 15.00 uur, ds. J.J. van Dijken, Nijverdal Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Herma Hulsman; groep 7 en 8 o.l.v. Rob Meijerink. Op pas: 0-3 jaar: Annie Kolkman- Hofenk, Trijnet Overkempe- Locht, Erna Kolkman-Hallink; 4-6 jaar: Henriëtte Schipper- Beldman, Fenny Rietman, Ria Dijkink-Rietman. Eerste collec te: Kerk. Tweede collecte: Ren te en aflossing (m.u.v. interker kelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering m.m.v. jongerenkoor DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. H. de Bie, Diepen veen. H. Avondmaal flopend). Uitgangscollecte: Adoptiekin deren NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 12 en 13 februari: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 46a, Rijssen. Tel. 05480-12535. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m ffm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag fm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, teL 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlèm- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmü, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); AB VA/KAB O (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 10 februari: 20.00 uur, voorlichtingsavond D66 Holten en Hellendoom in De Boschkamp over Holterberg; 20.00 uur, vergadering comité reünie Dorpsschool in schoolge bouw; 20.00 uur, sleutelover handiging gemeentebestuur aan prins carnaval gemeenthe- uis Zaterdag 12 februari: v.a. 10.G0 uur, Holtense tafeltennis kam pioenschappen in de sporthal; 13.45 uur, start carnavalsop tocht; 15.00 uur, Keuntjescar- naval in zaal Vosman; 14.00 uur, Dweilmiddag carnaval; 19.30 uur, Slingeroamd Zondag 13 februari: 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vosman Maandag 14 februari: 12.30 uur, Frühschoppen in Bierlokal am Bahnhof; 15.00 uur, playback- show in gebouw Irene; 19.30 uur, klassieke muziekavond in aula scholengemeenschap; 20.00 uur, Rosenmontag bij Boer Biet; 20.00 uur, ledenvergade ring Blauw Wit in clubhuis Vlet- goor Dinsdag 15 februari: 14.30 uur, Seniorencamaval in zaal Vos man; 14.30 uur, biertapwedstrij den in bar-dancing De Waag; 20.00 uur, Kleintje Carnaval in hofbar Maats; 20.00 uur, Keu ringsdienst van Waren bij HVG Dijkerhoek in Bethanië Geboren: Hendrika Maria, dochter van J. Vos en F.J.W. Nijland; Joyce, dochter van E. Lammers en J.G. Meilink; Frank Patrick, zoon van G. Aanstoot en A.G. Volkerink Overleden: G. Roothaan-Ver kuil (71); B.J. Klein Twennaar (93); H.G.J. Schutte (53) Ondertrouwd: A.A. Rietman (26) en E. Reidinga (23)

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3