Team HoMa wint verkeersquiz Optocht opnieuw één van de hoogtepunten Holtens NleufsHaiL WEEK Poltieke middag van ANBO en PCOB DEZE 'Goodwill-avond' luidt carnavalsweekeinde in Duo Hiddink en Schreurs in dorpshuis Winst voor Dollekamp U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Politieke instuif CDA Herinrichting Oranjestraat Kookcursus voor mannen Holten Zelfverdediging oudere vrouwen ieuwsblad DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 HMV Om aspirant-muzikanten eens een kijkje te gunnen achter de schennen van HMV, bracht het Holtens Nieuwsblad onlangs een bezoek aan Hayewout Swart. Hij is docent klein ko per en roemt de sfeer binnen de muziekvereniging. „Prettig sa menwerken, goed onderling contact en gemotiveerde leer lingen," aldus Swart, de opvol ger van Leen Schouten en Er- win Boonk. WD WD-lijsttrekker Jan Kevelam wint er geen doekjes om: aan leg van de Maïsweg is oor zijn partij geheel uit den boze. De liberalen houden vast aan een noordelijke rondweg, direct naast het spoor. Kevelam is de laatste van de vijf politieke voormannen die het Holtens Nieuwsblad opzocht. Dinsdag avond presenteerden de Hol- tense liberalisten bovendien hun verkiezingsprogramma. Sportprijzen In de kantine van Blauw Wit werden vorige week de win naars van de sportprijzen 1993 bekend gemaakt. De titel Sportvrouw van Holten ging naar touwtrekster Jeanet Brinks, FC Twente-speler en Holtenaar Erwin Leurink werd tot Sportman uitgeroepen. Het M-viertal van ponyclub De Bergruitertjes haar inspannin gen beloond met de titel Sport ploeg van Holten 1993. Met de kennis van de verkeersre gels is het in Holten beter gesteld dan vorig jaar. Tijdens de jaarlijk se verkeersquiz in zaal Vosman van de afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland werden betere resultaten geboekt. De ploeg HoMa II won met 144 punten, ge volgd door MAC De Holterberg I (142 punten) en HoMa III (140 pun ten). Vreugde dus in de Homa-gele- deren. Uit handen van voorzitter Bert van Eijk ontving het winnen de team de G.W. Oberink-wissel- bokaal. Oberink zelf, doorgaans quizleider, liet maandagavond ver stek gaan. De reden zal niemand verbazen: hij brengt een aantal zonnige weken door bij zoonlief op Bonaire. Net als vorig jaar eindig den vijf individuele deelnemers met een gelijk aantal punten (20) op een gedeelde eerste plaats. De Huub Brands-wisseltrofee, be stemd voor de beste individuele deelnemer, ging na loting door Huub zelf naar Anita Schuppert. Aan de verkeersquiz werd deelge nomen door 34 ploegen. Ongeveer hetzelfde aantal als vorig jaar. De quiz in Holten is ondanks het afne- mende ledental nog altijd de groot ste in de regio. Bert van Eijk noem de het verheugend dat jaarlijks zo veel mensen meedoen en de orga nisatoren op die manier hun in spanningen beloond zien. Hij be nadrukte bovendien dat deelname bijdraagt aan het bijhouden van de noodzakelijke verkeerskennis. Voorts wees hij op het aanzienlijk aantal jongeren dat ditmaal deel nam: „Wellicht mensen die nog maar relatief kort in het bezit zijn van een rijbewijs en de theorie nog goed in het geheugen hebben zit ten!" De verkeersquiz omvatte tra ditiegetrouw twee rondes die be trekking hadden op het nieuwe Re glement Verkeersregels en Ver keerstekens. Voor de pauze 20 vragen (10 kennis, 5 situatieschet sen en 5 verkeersborden), erna vra gen aan de hand van dia's. Van Eijk had de vragen zelf samenge steld. Na de eerste ronde leidde Biljartvereniging Jansen, gevolgd door de uiteindelijke winnaar HoMa II. In de pauze zorgde band- parodist Erik Rensen voor ver maak. Hij verving dweilorkest De Braandheultjes, dat wegens om standigheden op het laatste mo ment had afgezegd. Van Eijk: „We waren erg blij dat Rensen ons op zo'n korte termijn uit de brand wilde helpen!" Het stukje ontspan ning vormt traditiegetrouw onder deel van de verkeersquiz. Een com- Voorzitter Bert van Eijk van VVN Hotten kon tevreden zijn: met de verkeerskennis in Hotten is het nog niet zo slecht gesteld Foto Ten Velde) binatie, die het volgens Van Eijk erg goed doet. De politieman liet weten dat hij aan het eind van het seizoen, na de verkeersexamens van de basisscholen, de voorzit tershamer neerlegt. Ruim 10 jaar 'trok Van Eijk de kar'. Het zoeken naar een opvolger heeft tot nu toe geen succes opgeleverd. Wie be langstelling heeft voor functie kan zich melden bij WN Holten, tel. 61823. Voor de vacature van pen ningmeester meldde zich maan dagavond wel een opvolger: Ingrid Bekkemens. Zij volgt daarmee Mientje Koopman-Aanstoot op. Zondagmorgen 27 februari is het duo Hiddink Schreurs te gast in het dorpshuis tijdens de maande lijkse 'Noabem in de Boschkamp'- bij eenkomst. Anneke Hiddink en Ben Schreurs waren al eerder in Holten met hun conferences en liedjes in de streektaal en oogstten toen veel succes. Hun programma bestaat uit een bonte mengeling van humor en ernst, van diepzinni ge luisterliedjes tot kolderieke zangnummers. Waarschijnlijk pre senteren ze in De Boschkamp hun nieuwste repertoire. De ochtend begint om 11.30 uur. Geadviseerd wordt om kaarten te reserveren bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, tel. 62755. In Wychen heeft Marie Elise Dolle kamp met Attend de ZZ-Z rubriek dressuur gewonnen met 185 pun ten (61,67%). De combinatie is nu startgerechtigd voor de Prix St. George en de Intermediair I. Voor het zo ver is volgt nog een aantal voorselectie wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap in de ZZ-Z rubriek. De eerste is zondag 13 februari in Luttenberg. De finale wordt verreden tijdens Indoor Bra bant. Carnavalminnend Holten kan de borst nat maken. Vanaf zater dagmiddag staat Keunedarp weer vier dagen bol van dolle pret en wordt de Keunedarpers een keur aan activiteiten geboden. In feite begint het carnavalsweekeinde ai morgen, wanneer prins Wim van 't Proatiezer en adjudant Jan Rozendom met een bescheiden gevolg op pad gaan voor de traditionele 'goodwill-avond'. Dan zullen diverse plaatsgenoten worden onderscheiden voor hun bijzondere verdienste voor de Holten- se gemeenschap. Eén van de hoogtepunten van het narren feest is de grote optocht, die zaterdagmiddag ongetwijfeld veel Keunedarpers op de been brengt. In totaal hebben zich 27 disciplines aangemeld: wagens, loopgroepen en individueien. Het openbaar toilet en de Maïsweg vormen geliefde thema's. Jeugdige camvalsvierders kunnen zich zaterdagochtend vanaf 10.00 uur in de Haarschool gratis laten schminken door vakbekwame Fienpreuverinnnen. Om 13.45 urn- vertrekt de optocht vanaf de Vrij heidslaan. Op kop natuurlijk HMV. Via Keizersweg, Dorps straat, Larenseweg, Pastorie straat, Rietmolenstraat, Oranje straat en Dorpsstraat arriveert de stoet bij het gemeentehuis voor de sleuteloverdracht. Daar dat ge bruikelijk binnen gebeurt en dus onzichtbaar voor het publiek, draagt waarnemend burgemeester J.J.H. Comielje deze reeds vana vond om 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis de sleutel over aan prins Wim van 't Proatie zer. Wie wil mag de 'plechtigheid' bijwonen. Voor de jeugd begint in zaal Vosman met het Keuntjescar- naval (vanaf 15.00 uur). Naast de verkiezing van de mooist verklede jongen en het mooist verklede meisje door prins Wim, is er nog een verrassingsoptreden en veel, heel veel muziek. In de pauze is er voor ieder een consumptie. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: 1 Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Om 14.00 uur wordt ook het start sein gegeven voor de populaire dweilmiddag, waarbij prins Wim met zijn gevolg al dweilend door Keuned arp trekt, begeleid door De Braandheultjes. Bij de vier hofbars is üve muziek: bij Boer Biet speelt showorkest Satumus, in 't Klavier de Jagermeisterband, bij Jan Maats (Wateijan) The Funmakers en in Bierlokal Am Bahnhof (café Tonnie Brands) zorgt het Sail and Combo voor de nodige sfeer. De dweilmiddag gaat over in de Slin- geroamd, die om 19.30 uur start, bij café Maats. Aan een lang touw zul len de carnavalsvierders zich slin gerend en zingend van het ene naar het andere café begeven. Opnieuw muzikaal begeleid door De Braandheultjes. Om 23.30 uur ein digt de Slingeroamd bij Wateijan. Zondagavond volgt dan vanaf 20.00 uur het Kielenbal in zaal Vos man. Fienpreuvers-leden en deel nemers aan de optocht hebben vrij toegang, de overige carnavalsvier ders, bij voorkeur gehuld in boe renkiel, betalen vijf gulden entree. Prins Wim van 't Proatiezer zal op deze avond tevens de prijswin naars van de optocht bekend maken en de prijzen overhandigen. De muziek wordt verzorgd door het Salland Combo en discotheek Tony Turner. Maandag is natuurlijk Rosenmon- tag. In tegenstelling tot voorgaan- Maandag 21 februari houdt de afdeling Holten van het CDA een openbare bijeenkomst in café De Biester. Tijdens deze avond zullen de kandidaten voor de gemeenteraad zich voorstellen. Ook het verkie zingsprogramma 1994-1998 'Verantwoord voortbouwen' wordt besproken. Vanzelfspre kend kunnen er vragen over de afgelopen en komende periode aan de kandidaten worden ge steld. De politieke instuif be gint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. de jaren op dinsdag, vindt dan van af 12.30 uur het Frühschoppen plaats in Bierlokal am Bahnhof (Tonny Brands). Met muzikale be geleiding van de Jagermeister band wordt in ongedwongen sfeer door Keunedarpers en bevriende carnavalsverenigingen een carna valesk feestje gebouwd met een buitenoptreden van één van de aanwezige dansgardes. In gebouw Irene begint om 15.00 uur voor de jeugd de elfde mini playbakcshow. Een carnavalesk jubileum dus met veel playback- en soundmixoptre- dens. De inschrijving is inmiddels gesloten. De avond staat vanzelf sprekend in het teken van het Ro- senmontag-feest. Het wordt ge vierd in het café van Tonny Brands met muziek van het Salland Com bo. De toegangsprijs is vijf gulden. Dinsdag zullen de feestvierders menig lokaliteit voor het laatst tij dens dit carnaval op zijn grondves ten laten dreunen, 's Middags biedt het programma vermaak voor jong en oud: om 14.30 uur kunnen de oudere Holtenaren car naval vieren op het vorig jaar met succes vernieuwde Seniorencama- val in zaal Vosman. Onder leiding het Salland Combo en met enkele komische acts van het Prinsenbal belooft het Seniorencamaval op nieuw een bijzonder gezellige mid dag te worden. Tegelijk met het Seniorencamaval wordt in bar- dancing De Waag het startsein ge geven voor biertapwedstrijden met als inzet de Biertapbokaal. Ploegen van ieder vier man en een tapper bestrijden elkaar om de hoogste eer. Ook deze activiteit geniet inmiddels in wijde kring grote populariteit. Opgave is nog mogelijk bij Foto Ten Velde. Het carnavalsweekeinde wordt beslo ten met een Kleintje Carnaval in hofbar Maats. Nog eenmaal hos sen, zingen en gek doen, want om klokke middernacht is de koek op. Centraal op de afsluitingsavond De beide plaatselijke ouderenbonden ANBO en PCOB houden donderdag 17 februari een politieke middag in het dorpshuis. Tijdens de bijeenkomst wordt een forum gevormd door de lijst trekkers van CDA, PvdA, WD, Gemeentebelang en D66. Met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen zullen de heren discussiëren onder leiding van gespreksleider Piet Bakker, oud- rector van de Scholengemeenschap en thans actief voor de ANBO. De ouderenbonden hebben de wensen van ouderen in Holten samengevat in zeventien aandachtspunten. Opzet is dat iedereen aan de discussie kan deelnemen en natuurlijk kunnen er vragen worden gesteld over het plaatselijk ouderenbeleid. Volgens de organisatoren staan voor de nabije toekomst nogal wat verande ringen op stapel. Veel zaken, die tot nu toe landelijk geregeld werden, zijn naar de plaatselijke overheid gegaan. Voorbeelden zijn de (senioren)woningbouw, de Wet Gehandicapten, het plaat selijke subsidiebeleid voor ouderen en het instellen van een seniorenraad. ANBO en PCOB hopen dat de bijeenkomst kan bijdragen tot het vormen van een mening over de juiste partijkeu ze op woensdag 2 maart. De politieke middag begint om 14.30 uur. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advettenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 Evenals vorig jaar neemt een aantal loopgroepen deel aan de optocht, waarin onder meer het nog niet gerealiseerde) openbaar toilet een opvallende rol speelt (Foto archief) staat Het Geding, waarbij diege nen, die kleine 'overtredingen' hebben begaan of zich niet carna valesk gedragen hebben, 'veroor deeld' worden door prins Wim van 't Proatiezer. Die zal tegen het eind van de avond bovendien de dorps sleutel teruggeven aan het ge meentebestuur. De herinrichting van de Oranje straat tussen Kolweg en Noorden- bergstraat start al maandag 21 fe bruari, te beginnen bij de Kolweg. Behalve de vervanging van de tij delijke klinkers, worden de aan sluitingen met Noordenbergstraat en Rietmolenstraat versmald. Bij de kruising met de Rictmolen- straat komt geen verhoogd pla teau zoals op de kruising Larense- weg/Kerkstraac. Bij de vernieu wing van de riolering in de Pasto riestraat wordt deze straat tegelijk ingericht als 30 kilometer gebied (onderdeel verkeersplan). Een der gelijke voorziening is volgens wet houder H. J. Westerik dan niet no dig. Aansluitend aan de recon structie van de Oranjestraat zal het kruispunt bij de Kolweg en Kerkstraat worden aangepakt. Dat vormt weer onderdeel van het fietsnetwerk. Als vorst geen roet in het eten gooit, moeten de werk zaamheden aan de Oranjestraat 1 april gereed zijn. Westerik verze kerde dat zonder meer rekening wordt gehouden met de bereik baarheid van winkels. Roldoorbrekend en een goede on dersteuning om de zelfredzaam heid in huis te bevorderen. Dat is de kookcursus voor mannen die de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk vanaf dinsdag 8 maart weer geeft in de lokatie van scholenge meenschap De Waerdenborch aan de Oranjestraat. Kooklerares Ine ke Witteveen draagt in acht gezel lige bijeenkomsten de basiskennis aan om op een verantwoorde ma nier een gevarieerde maaltijd te bereiden. Dat gebeurt op dinsdag avond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Mannen jonger dan 55 jaar betalen daarvoor f 120,00 en 55-plussers f 80,00 (vanwege de gemeentelijke subsidie ouderenbeleid). Aanmel ding is mogelijk bij het kantoor van de stichting (tel. 62755). Maandag 7 maart start in het dorpshuis een cursus zelfverdedi ging voor vrouwen van 55 jaar en ouder. Kitty Merza uit Deventer verzorgt een fysiek en een mentaal gedeelte. Het mentale deel gaat over uitstraling, houding, verbaal uiten enz. Het fysiek gedeelte leert hoe men zich bijvoorbeeld uit ver schillende grepen kan bevrijden, hoe stevig op de benen te blijven staan of welke vechttechnieken nuttig zijn. Ook het met elkaar praten over meegemaakte gebeur tenissen is belangrijk. Het gaat om acht bijeenkomsten op de maan dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten zijn f 65,00. Opgave bij het kantoor van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, teL 62755.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1