Nieuwe expositie in De Waerdenborch HMV zoekt naarstig naar minirettes dtfïWHfr".!l ÏV II Weer vertolking van reli-musical 'In stock'-hoek Ledenaanwas hard nodig Tweede prijs voor Zwennie HOLTENS NIEUWSBLAD 'Jezus Christ Superstar' Inspraak „Verordening wet voorzieningen gehandicapten" Gemeenteraadsverkiezingen 1994 Stemmen bij volmacht Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer DONDERDAG 27 JANUARI 1994- Onder de titel 'Gekleurd door wa ter en vuur' exposeert een zestal beeldend kunstenaars van begin februari tot en met zondag 8 mei is in galerie/atelier De Waerden borch aan de Oranjestraat. De ex positie wordt zaterdag 5 februari om 14.30 uur geopend door wet houder Wim Dalhuisen (kunst en cultuur). Onder de tentoongestel de werkstukken ook aquarellen van plaatsgenoot Riemko Be rends. De tentoonstelling omvat naast aquarellen ook keramische objecten en de handgemaakte ker- maische produkten uit Marga's ei gen atelier. Bezoekers kunnen te vens kennis nemen van de uitbrei ding van de galerie met een zoge noemde 'in stock'-hoek, waar werken van kunstenaars worden getoond die eerder te gast waren in De Waerdenborch. Deze nieuwe presentatieruimte omvat twaalf grote panelen (totaal circa 35 vierkante meter) en twee vitrines. In ieder paneel kunnen vier grote of acht kleinere schilde rijen worden bewaard. Ze zijn ge makkelijk te verschuiven, ze lopen op rails. In de vitrines, een smalle en een brede, worden ruimtelijke objecten, zoals beeldjes en kera miek, tentoongesteld. Exposant Riemko Berends groeide op in een artistiek milieu en volgde een teke nopleiding aan de Amsterdamse Rietveld Academie. De MO-akte handvaardigheid haalde hij aan de Acadenmie te Amersfoort. Be rends was docent tekenen en hand vaardigheid in het voortgezet on derwijs. Sinds de beginjaren tach tig is hij vrij schilder/graficus. De laatste jaren is hij voornamelijk actief met waterverf en tekenstift. De uitstraling van mensen vormen zijn inspiratiebron, evenals vor men uit de natuur. Ook het grafi sche ontwerp, zoals vignetten en affiches, heeft zijn belangstelling. kunstenaars aan de nieuwe expositie in galerie De Waerdenborch is Riemko Berends. Hij toont ditmaal aquarellen. (Foto Ten Velde) Onder de exposanten ook gepen sioneerd leraar handvaardigheid keramiek en tekenen Peer van Veen uit Goor. Na zijn pensione ring had Van Veen volop tyd om zich te wijden aan schilderen en pottenbakken, 's Zomers geeft hij ook les aan schilders in Zuid- Frankrijk. In de wintermaanden werkt hij in eigen atelier. Van zjjn hand hangen in De Waerdenborch voornamelijk landschappen (aquarel). Plaatsgenote Fija Ossewaarde- van de Beukei is ook al werkzaam geweest in het onderwijs (textiel en handenarbeid). Sinds zij in aanra king kwam met klei is zij zich gaan toeleggen op het maken van kera mische objecten. De stijl is ab stract: met welvende vlakken en gebogen lijnen wordt gezocht naar 'evenwicht en spanning'. De Bath- mense Anniek Nijkamp-van de Ven exposeert bloemen-aquarel- len. Het is de eerste maal dat zij met haar werk naar buiten treedt. Ruim vijftien jaar is Deventenaar Jaap Birza al actief als schilder van voornamelijk Franse landschap pen en stillevens. Van Erik Man ning uit Vriezenveen zijn ten slotte ook aquarellen te bezichtigen. Manning laat zich inspireren door verschillende weersituaties met specifieke lichteffecten. Om dit te bestuderen bezoekt hy regelmatig de Waddeneilanden, met name Terschelling. In 1988 volgde hij een cursus grafische technieken om zich te verdiepen in de verschillen de contrasten. Op de expositie toont hij onder meer lege wadden landschappen, die een stemming oproepen waarin men kan wegdro men. De Waerdenborch is op woensdag, donderdag, vrijdag en zondag geopend tussen 14.00 en 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. „In verband met onder meer het jubileum van volgend jaar, zou het fijn zijn als de bezetting van verschillende verenigingsonder delen weer op peil zijn," zegt HMV bestuurslid Bert Bosschers. Hoe wel de geschiedenis van de mu ziekvereniging in feite nog verder teruggaat, is de officiële oprich tingsdatum vastgesteld op 15 mei 1945. Volgend voorjaar het 50-ja- rig jubileum dus. Met lede ogen wordt de laatste tijd echter een afname van het aantal leden bij verschillende onderdelen gecon stateerd. HMV wil nu alles in het werk stellen om het tij te keren. Niet alleen aanwas van jeugd, maar ook de komst van musici die een instrument bespelen, maar niet meer actief zijn, zijn van har te welkom in de gelederen. Zater dagochtend 19 februari houdt HMV daarvoor vanaf 10.30 uur een speciale voorspeelochtend in ge bouw Irene. Tegen die tijd zal in Holten ook huis aan huis informa tie worden verspreid. Vandaag richt het Holtens Nieuws blad allereerst de kijker op de mi nirettes. Majorettes, sedert 1975 onafscheidelijk verbonden aan HMV, zijn er sinds vorig jaar niet meer. Het rond Hemelvaart gehou den reisje naar Polen betekende tegelijkertijd het afscheid van dit zestal, dat tot dan onder leiding Ov enthousiaste wijze worden de minirettes getraind door Jeannet Kieftenbelt (tweede van links). Geheel links kijkt Rikie Pinkert die al jaren de kleding van de 'girls' verzorgt, toe (Foto Ten Velde) stond van Karin Beldman. Sinds dien is Karin niet meer actief voor HMV. De minirettes worden al ge ruime tijd getraind door Jeannet Kieftenbelt (24). Inmiddels is zij gediplomeerd instructrice. Op kos ten van HMV 'breed opgeleid' by de Nederlandse Bond van Twirl Associaties. Indien er te zijner tyd sprake wordt van een nieuwe groep majorettes, zal ook zy deze gaan begeleiden. Jeannet legt uit dat minirettes per Na vorigj aar in samenwerking met het koor 'Eigenwys' uit Goor de religieuze rockmusical Jezus Christ Superstar voor het voetlicht te hebben gebracht, wil het koor Campanella dit eind maart drie of vier keer op eigen kracht doen. Dit gebeurt tydens speciaal verzorgde passiediensten. Daarvoor heeft, het koor nog wel enkele zangstemmen nodig. Kandidaten moeten uiter aard van zingen houden terwyi de muziek van de musical hen moet aanspreken. Verder moeten ze be reid en in staat zajn om vanaf half februari tot en met eind maart op donderdagavond van 21.00 tot 22.00 uur te repeteren. De eerste repetitieavond is op 10 februari in gebouw Irene. Daaraan voorafgaand wordt in Irene de film 'Jezus Christ Superstar' vertoond. Voor meer informatie kan men te recht bij Johanna Stam (tel. 64476), Herman Aaftink (tel. 62701) of Har ry Landeweerd (tel 05480-17870). definitie niet de jongste 'danseres sen' zijn: „Ongeacht leeftyd begin je als minirette. Pas als je een zeker niveau hebt bereikt, over de nodi ge ervaring beschikt, stap je over naar de majorettes." In de praktijk is de grootste belangstelling onder meisjes van de basisschoolleeftijd. Op dit moment zyn er 11 miniret tes: 3 beginners en 8 gevorderden. De beginnersgroep wordt waar schijnlijk binnenkort uitgebreid naar 4. Wie nieuw begint krijgt van HMV een pakje en in eerste instan tie ook zogenoemde 'twirlschoe- nen'. Jeannet: „We beginnen met basisoefeningen met de baton (stok) en marcheren. Eerst gewoon in de maat door de zaal, pas later met variatie." De enthousiaste in structrice wijst vervolgens op de verschillende onderdelen: 'strut ting' (op straat lopen), 'danstwirl' (dans met showelementen erin) en 'twirl' (op één plaats zoveel moge- iy k oefeningen doen met de baton). Jeannet geeft de voorkeur aan het tweede. Voor de muzikale begelei ding van de repetities wordt de HMV-muziek op band gezet, zodat de meisjes daar goed op kunnen inspelen. Met het oog op buiten optredens wordt ook wel uitgewe ken naar een schoolplein, waar meer ruimte is. Jeannet benadrukt dat ook regelmatig op eigentydse discomuziek wordt gedanst. „Dat valt immer in de smaak," aldus de instructrice, die in haar werk ook zeker een relatie met jazzballet ziet. Voor optredens wordt altyd wel een generale repetitie gehou den met het orkest erby. De minirettes tonen hun kunnen niet alleen bij de HMV-concerten of optredens by dorpsactiviteiten. Enige tyd geleden werd met succes een demonstratie gegeven in En schede en binnenkort wachten op tredens in woon- en zorgcentrum Diessenplas en een Enschedees verpleeghuis. Jeannet wil haar mi nirettes ook graag meenemen naar NBTA-wedstryden, in feite op de zelfde leest geschoeid als de con coursen waar orkest en drumband aan deelnemen: „Daar kunnen ze zien hoe dat gaat en hoe anderen het doen. Wie weet is dat iets om ook aan te gaan deelnemen." Vol doende aanwas in de groep mini rettes, moet straks ook doorstro ming naar de majorettes mogehjk maken. Jeannet Kieftenbelt bena drukt dat ook jongens van harte welkom zyn. Ook elders in den lande maken steeds meer jongens deel uit van dergeüjke 'showgezel schappen'. Voor een attractief kijkspel haast onverbrekehjk ver bonden met een muziekvereni ging. Aan dat attractieve element draagt ook Rikie Pinkert by. Ja renlang al verzorgt aj de kleding van de mini- en destyds ook majo rettes. Standaard pakjes en voor shows vaak wat anders. Jeannet Kieftenbelt is wekelijks actief met haar minirettes: maandag van 18.30 tot 19.30 uur met de begin ners, donderdag van 19.00 tot 20.00 uur met de gevorderden. Wie vry- blijvend een kijkje wil komen ne men in het repetitielokaal aan de Dorpsstraat (naast het voormalige kantoor van de Amrobank), is van harte welkom. Gedurende een maand mag gratis meegedaan worden. Pas dan moet worden be sloten tot een eventueel lidmaat schap. Afgelopen zaterdag behaalde Zwennie Vincent van De Bergrui- ters met Everest de tweede prijs by het springen in de klasse ZZ. Het concours werd gehouden in Hel- lendoom. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN, VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN E.D. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw vervangende bedrijfswoning Menumsweg 1 2. Kapvergunning is verleend voor: -1 den bij Postweg 103; 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - regelmatigheidswedstrijd klassieke wegracemotoren op 30 april 1994; - actie verkoop balpennen door volleybalvereniging Mintonette. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat, in verband met de voorbereiding van een verordening Wet voorzieningen gehandicapten, met ingang van 31 januari 1994 gedurende 2 weken voor inspraak ter gemeentese cretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersonen ter inzage zal liggen de concept verordening Wet voorziening gehandicapten. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijze ten aanzien van de concept-verordening kenbaar maken. Indien nood zakelijk zullen insprekers op 22 februari 1994 om 14.00 uur in de gelegenheid worden gesteld in een openbare vergadering van het college van burgemeester en wethouders hun reactie mondeling toe te lichten. Indien men niet in het open baar wil worden gehoord, dan dient men dit in de reactie te vermelden. Ter afron ding van de inspraakprocedure zal een eindverslag worden opgemaakt. Met de in spraakreacties zal bij de definitieve vaststelling van de verordening - met inachtne ming van de uitgangspunten van de Wet voorzieningen gehandicapten en de fi nanciële mogelijkheden - zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtsper sonen kunnen tevens omtrent de uitvoering van de Inspraakverordening of de in spraakprocedure een schriftelijke klacht indienen bij burgemeester en wet houders. Een klacht, gericht tegen de uitvoering van de inspraakprocedure dient te worden ingediend uiterlijk veertien dagen na afloop van de inspraakprocedure. Holten, 27 januari 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman J. J. H. Cornielje, wnd. Terinzagelegging geldige lijsten van kandidaten De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Holten maakt bekend dat de geldige lijsten van kandidaten voor de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 2 maart 1994, met vermelding van de daaraan toegekende nummers en de aanduidingen van de politieke groeperingen, ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage zijn gelegd. Aan de verkiezing zullen deelnemen: Lijstnummer: Aanduiding politieke groepering 1. Christen Democratisch Appèl (CDA) 2. Gemeentebelang 3. Partij van de Arbeid (P.v.d.A) 4. V.V.D. 5. Democraten 66 (D'66) Holten, 21 januari 1994. De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus voor of op 16 februari 1994, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (18 ja nuari 1994) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandi daatstelling (18 januari 1994) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van deleden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te bren gen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag van de stemming, dus ui terlijk op 16februari 1994, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag der kandidaatstelling (18 januari 1994) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij vol macht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepings kaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaat stelling (18 januari 1994) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 25 februari 1994. Een kiezer, die in het bezit is van een kie zerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembu reau van zijn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Plaats en datum: Holten, 27 jan. 1994 '-)e burgemeester voornoemd, J. J. H. Cornielje

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5