Appartementen met sfeer en kwaliteit Prinsenbal scoort met tal van hoogtepunten 14.95 Alfa bier „De Biester" Zaterdag in De Poppe B.A.S. Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag •HOUTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport A.S.M. b.v. Burgerlijke stand Kratje VRUGGINK Leger des Heils bij Open Deur Expositie GEEF ONS DE VIJF! BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN DONDERDAG 27 JANUARI 1994_ Tussen Hoog Holten en bistro De Holterberg verrijzen over enige tijd zes appartementsgebouwen. Alle in de stijl van rustieke landhuizen. De rietgedekte villa's zijn ontwor pen door architectenbureau Mor- sink en worden in een halve maan vorm gesitueerd langs de bosrand, direct achter de drie houten pavil joens met hotelkamers naast de bistro. Deze zullen worden afge broken. Ook hier zal het bos zo min mogelijk worden aangetast. De panden liggen alle op het zuiden en kijken uit op de Holterenk en Hol ten. „We hebben bij het ontwerp goed gekeken naar de architectuur van Hoog Holten," aldus eigenaar- /exploitant Johan Neppelenbroek, die tevens wijst op de sfeer die enkele, door architect Loggers ont worpen panden op de Holterberg uitstralen. Tussen de apparte mentsgebouwen, bistro en Hoog Holten wordt naar een ontwerp van een landschapsarchitecht een fraai tuinlandschap aangelegd met onder meer een traditionele boomgaard. Tussen alle panden komen bovendien verbindingswe gen. Parkeren bij de appartemen ten kan op enkele centrale par- keergelegenheden. Mochten de ap partementen niet direct allemaal worden verkocht, dan worden wel licht eerst vier of vijf gebouwen neergezet. Neppelenbroek is op dit punt evenwel zeer optimistisch ge stemd. Zodra er voldoende appar tementen verkocht zijn, worden de werkzaamheden begonnen. Ook bij de luxe en bijzonder sfeer rijk ingerichte appartementen, is kwaliteit troef. Ieder gebouw telt drie bouwlagen, wordt ongeveer 11 meter hoog en heeft een eigen trap penhuis en lift. De appartementen afzonderlijk hebben alle een bal kon aan de voorzijde. Vandaar kij ken zij niet alleen uit op de enk en Holten, maar tevens op het ervoor gelegen weiland waar Neppelen broek te zijner tijd paarden in wil 'stallen'. Hij overweegt bovendien om één of meerdere koetsen aan te schaffen, waarmee de gasten dan een ritje kunnen maken. Per ge bouw is sprake van acht apparte menten: twee grote en zes kleinere. De horeca-ondernemers wijst ter vergelijking op de suites van vijfs terren hotels: „Die variëren in grootte van 2.8 tot 35 vierkante meter. Onze appartementen lopen in oppervlakte uiteen van 66 tot 100 vierkante meter. Een stuk rui mer dus." Alle appartementen worden gemeubileerd verkocht en vervolgens verhuurd. Permanente bewoning is uit den boze. De klei nere appartementen kosten onge veer 275.000 gulden. In grote lijnen komen de appartementsgebouwen er zo uit te zien. Op de tekening is de 'architectonische invloed' van hotel-restaurant Hoog Holten duidelijk zichtbaar Foto Ten Velde) Op dinsdag 18 januari vond een aanrijding plaats op de Al. Twee personenauto's reden in de rich ting Deventer. Toen de voorste auto werd afgeremd, reageerde de bestuurder van de achteroprijden- de te laat, waardoor beide voertui gen met elkaar in aanraking kwa men. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor, doch beide voertuigen waren zo zwaar bescha digd, dat ze moesten worden weg gesleept. Op 20 januari werd een auto ont vreemd die stond geparkeerd aan de Molenbelterweg. Het betreft hier een Jeep Wrangler, rood van kleur, voorzien van het kenteken W-68-XY ter waarde van ruim f 50.000,-. De diefstal moet zijn ge pleegd tussen 15.00 uur en 19.30 uur. Personen die nader inlichtin gen kunnen verschaffen, worden verzocht zich te melden bij de poli tie. Een bromfiets, die de vorige week in Holten was ontvreemd, dook weer boven water in de gemeente Almelo. De eigenaar was er zeer content mee. In de nacht van vrijdag op zater dag werden twee groene PTT brie venbussen ontvreemd aan het Kosterspad. Vermoedelijk heeft baldadige jeugd deze brievenbus sen verwijderd. Mocht iemand deze bussen hebben zien liggen, dan wil de politie dit graag weten. In de vroege ochtend van 24 janua ri werd een zogenaamde snelkraak gepleegd bij een tankstation aan de AI. Men wist een raam te vernie len waarna ongeveer 70 pakjes si garetten werden weggenomen. Dezelfde nacht werd er ingebroken in de kantine van camping De Hol terberg. Men kwam binnen door een raampje uit te nemen. Wegge nomen werden een CD-speler, 40 CD's en enige rookartikelen. De tijdelijke bewoners kunnen naar keuze hun eigen potje koken, maar Neppelenbroek ziet liever dat voor de maaltijden gebruik ge maakt wordt van of het k la carte restaurant in Hoog Holten of bistro De Holterberg. Wie straks een ap partement huurt, wordt in ieder geval geconfronteerd met een hoog serviceniveau: roomservice, bood schappendienst, schoonmaak, kle ding stomen en desgewenst secre tariële ondersteuning. De bewo ners kunnen naar believen ook ge bruik maken van de faciliteiten die Hoog Holten biedt: zwembad, sau na, schoonheidssalon en tennis baan. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Zondag 30 januari wordt in de NH kerk een Open Deur-dienst gehou den met muzikale medewerking van het Leger des Heils uit Almelo. Voorganger is ds. W. Vons uit Rijs- sen. Het thema is 'God/Kerk in de stad'. De dienst begint om 19.00 uur. Vanaf 18.40 uur speelt het Le ger des Heils. Tot en met vrijdag 18 februari is in de hal van het gemeentehuis een expositie ingericht van leden van de fotoclubs Contrast uit Lochem en Profoto uit Holten. De tentoon stelling is tijdens de openingsuren te bezichtigen. GEMEENTEBELANG HOLTEN en er gaat iets veranderen in Holten GEMEENTEBELANG HOLTEN secretariaat: H. J. Dikkers, Houtweg 14, 7451 DV HOLTEN, Tel. 05483-62059 HONDA Markelo tel. 05476-16 19 Waarnemend burgemeester J.J.H. Corniel je heeft bepaald wat losge maakt in Holten. Zijn voorliefde voor de limerick sloeg al gauw over op onder anderen SV Holten- voorzitter Albert Boode, terwijl zaterdagavond Fienpreuvers-pre- sident Jan Markvoort, tevens on navolgbaar vertolker van het wel- PCOB Op 18 januari jl. stond de bijeen komst in het teken van de vele mogelijkheden die er zijn op het gebied van thuiszorg. Mevr. P. den Hoedt- Lieshout, van de SWOH, vertelde aan de hand van enkele "flap - overs" welke instelling welke soort van thuiszorg kan verschaf fen. Wat wij vroeger aan hulp vroe gen aan de kruisvereniging wordt nu verstrekt door de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Moest men vroeger lid zijn van de kruisvereniging om hulp te krij gen, nu moet men staan ingeschre ven bij de Stichting Thuiszorg. Me dio februari krijgen alle ingeschre venen weer een verzoek tot beta ling. Het gehele kruiswerk wordt gefinancierd vanuit de AWBZ. Uw inschrijfgeld moet u eigenlijk zien als een eigen bijdrage voor deze AWBZ-voorziening. Tot de ver strekkingen van de Stichting Thuiszorg behoren nog steeds de wijkverpleging, ziekenverzorging, de uitleen van hulpmiddelen, de consultatieburo's, het werk van diëtistes en het organiseren van cursussen. Een heel scala aan activiteiten, va riërend van ziekenverzorging tot huishoudelijk werk, wordt gebo den door de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Mid den Overijssel. Naast verschillen de vormen van gezinsverzorging biedt deze instelling ook de moge lijkheid gebruik te maken van de hulp van het maatschappelijk werk en de sociale raadslieden. Naast allerlei vormen van hulp die |bij u thuis worden geboden, zijn er vormen van hulp voor zelfstandig wonende ouderen die in Diessen- plas worden geboden. Hierbij moet u denken aan de mogelijkheden van de tijdelijke opname, de dag verzorging, aanvullende verzor ging en hulp aan terminale patiën ten. Over de betaling van al die vormen van hulp wordt momenteel op re geringsniveau druk onderhandelt, zodat ook voor de hulpverleners zelf grote onduidelijkheid bestaat hoe dat nu voor de rest van dit jaar wordt geregeld. Er zij dus vele hulpverleners. Voor u de vraag waar u met uw vraag het best terecht kan. Gaat uw vraag enkel en alleen over verpleging, of medische handelingen, dan kunt u het best kontakt opnemen met de wijkverpleging. Zij houden tot 1 mei elke werkdag tussen 13.30 - 14.30 uur spreekuur in het "Kruis- gebouw" aan de Gaardenstraat, te lefoon 61439. Na 1 mei komt er een centrale thuiszorg telefoon in De venter, maar daar zal u nog uitge breid over worden geïnformeerd. Is uw vraag gecompliceerder, heeft u verzorging en verpleging nodig, verzorging en huishoudelijke hulp, of misschien weet u het niet pre cies, dan kunt het best kontakt opnemen met de stichting voor maatschappelijke dienstverle ning. In Holten houden de gezins verzorgsters elke werkdag van 8.30 - 9.30 uur spreekuur in het kruisge- bouw op de eerste etage. Zij kun nen uw vraag beoordelen en indien nodig doorgeven aan een instelling die uw probleem beter kan oplos sen. Hun telefoonnummer is 62784. Behalve hier in Holten kunt u met uw vragen ook terecht in het hoofdkantoor in Nijverdal, tele foon 05486 - 16465 bellen. bekende Sallandlied, in deze rijm vorm gewag maakte van zijn lief de voor Salland: 'Wij hoorden veel plannen in 't afgelopen jaar, be dacht door politicus en ambte naar. Op één ding willen wij met nadruk wijzen, en laat daar geen enkel misverstand over rijzen: aardrijkskundig gezien blijven wij Salland en worden géén Twentenaar!' Markvoort liet zijn pennevrucht horen tijdens de eerste editie van het jaarlijkse Prinsenbal van car navalsvereniging De Fienpreuvers in Het Bonte Paard. Minder druk dan vorig jaar, maar toen met Jo han Nikkels als narrenprins, waar door heel Dijkerhoek was uitgelo pen. „Nu was sprake van een nor male opkomst," constateerde pen ningmeester Hennie Rustebiel. Zo'n 120 man genoot van een geva rieerd programma met hoogtepun ten in de conférences van Jodokus (Johan Meilink), Pizza/Pavarotti (Roelf Jan Warrink) en natuurlijk Mans van Sangel (Teun Deijk). Ook het lied Carnaval, waarmee morgenavond voor de vierde maal een gooi naar winst wordt gedaan op het Carnavals Schlager Festi val van de Raaltese carnavalsvere niging De Stöppelkaters in De Leeren Lampe, werd gepresen teerd. Gezongen door prins Wim van 't Proatiezer, begeleid door de inmiddels 16 man sterke Braand- heultjes. Voor de pauze zorgde oud-prins Coen I (Coen van Hoevelaak) voor de nodige hilariteit als Jan Willem Neuteboom, op verzoek van burge meester De Bonke (Gerrit Mark voort) beheerder van het safari park Holterberg anno 2004. Hij her innerde onder meer aan de verlo ren strijd rond het korhoen ('een delicatesse') en de Holterbergbe- woners, die het plan voor het bij zondere safaripark lanceerden. Waardering was er voor de mime- act 'Zwerversliefde' van Karin en Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 Als Jodokus kreeg Johan Meilink moeiteloos de lachers op zijn hand Foto Ten Velde) Laurien Ulfman. Vorig jaar bracht het tweetal het ook tijdens het 100- jarig school- en volksfeest van Dij kerhoek. En succes natuurlijk ook voor Roelf Jan Warrink, uiteraard op de onafscheidelijke klompen, die de zaal 'plat kreeg' met zijn op het Keunefeest getoonde vertol king van Pavarotti en zeker met zijn pizza-Van Duin-act. Kennelijk onder de indruk van het gracieuze optreden van Diessenplas-direc- teur Bert Postma, volgden Erik Spenkelink, Jan van Asselt en Henny Jalving in tutu zijn voor beeld. Gewapend met bezem be klom na de pauze Mans van Sangel het spreekgestoelte. Tijd voor de plaatselijke politiek dus. Mans, die zichzelf wel als de nieuwe burge meester zag, had waarnemer Cor- nielje voor een 'tochtje per bezem boven Holten' uitgenodigd. Toon de hem zo onder meer Zuurberg en Beuseberg en roerde bij het laat ste, jawel, de baatbelasting aan: „Doar biw neet vuur. Des vuur die mensen amoal völs te duur!" (ap plaus zaal). Ook het veelbesproken 'aquarium', de rijkelijk van glas voorziene woning van de familie Geerlings aan de Holterbergweg moest het ontgelden. In zijn confé rence richtte Mans de schijnwer pers ook op politiek nieuwkomer D66 en kopman van Gemeentebe lang Jan Soepnel ('Alles valt in de Soep-nel'). De sloop van de Dorps school noemde hij ten slotte een 'historische fout'. Ook Johan Meilink wist als Jodo kus de zaal aan zijn voeten te krij gen. Hij maakte een rit door de gemeente op zoek naar geschikte kandidaten voor het burgemees terschap. Zo belandde hij onder anderen bij brandweerman Henk Wansink (Borkeld), Bets Venek laas (Holterbroek), De Bonke (Dij kerhoek), Jan Soepnel (Espelo), dokter C.M. van Couwelaar (villa wijk Look) en kapper Wim van Geenhuizen. Het programma werd op bijzondere wijze afgesloten. Op nieuw met een centrale rol voor de Dorpsschool, waar prins Wim ooit in de schoolbanken zat. Onder lei ding van troubadour/dirigent Gert Jan van 't Holt zong de bijna vol tallige klas van prins Wim uit 1970, uiteraard met prins en adjudant Jan Rozendom (Jan van de Bouw- huus Mölle) enkele ooit op plaat opgenomen liedjes van wijlen meester Bouko Brouwer. Nostal gie gepaard met teleurstelling over de toekomstige sloop van de school. Op muziek van De Hydra's volgde tot in de vroege uurtjes bal na. Zaterdagavond is het de beurt aan de tweede editie van het Prin senbal, dan in De Poppe en met medewerking van het orkest Sa- turnus. Aanvang 20.00 uur. Vanaf hofbar Maats vertrekt de eerste bus om 18.45 uur, de tweede om 19.15 uur en de laatste om 19.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de vier hofbars, Novalux Van de Maat, Foto Ten Velde en aan de zaal. NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, m.m.v. Campanella. Neven- diensten 19.00 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Open Deurdienst Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij Oppasdienst: mw. Koopman, Marloes Wolters Diessenplas: woensdag 2 febru ari: ds. J.H. Israël GEREF.KERK 9.30 uur, cand. P.H. Zaadstra, Apeldoorn 19.00 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Open Deurdienst in NH kerk Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Emmy Aanstoot; groep 7 en 8 o.l.v. Gerda Wolters. Op pas: 0-3 jaar: Anke Aanstoot, Willy Broeze-Weustman, Jeanet Tromop-van der Meulen; 4-6 jaar: Klary Oflringa-Werkman, Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, H. Mis in gebouw Ire ne. Met kindernevendienst DIJKERHOEK 09.30 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij ESPELO 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. L. Flier uit Nijver dal. Uitgangscollecte: Plaatse lijke diaconie NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 29 en 30 januari: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 46a, Rijssen. Tel. 05480-12535. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m tm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.O VERIJS SEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag tlm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 27 januari: 19.15 uur, schietavond A- en B-jeugd SV Holten op De Meermans kamp; 20.00 uur, jaarvergade ring CPB in De Kandelaar Vrijdag 28 januari: 20.00 uur, sjoel- en schietavond SV Holten in kantine Meermanskamp Zaterdag 29 januari: 20.00 uur, prinsenbal in De Poppe Dinsdag 1 februari: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in De Kan delaar; 20.00 uur, politieke scho lingscursus NBvP in zaal Vos man; 20.00 uur, openbare leden vergadering PvdA Holten in De Boschkamp; 20.00 uur, leden vergadering Holtens mannen koor boven Schuppert Mode; 20.00 uur, hr. Bouwhuis met dia's over Israël voor HVG Dij kerhoek in Bethanië Woensdag 2 februari: 20.00 uur, jaarvergadering sportcommis- sie met uitreiking sportprijzen 1993 in clubgebouw Blauw Wit Zaterdag 5 februari: 14.30 uur. opening expositie galerie De Waerdenborch; 15.00 uur, min- dervaliden carnaval in manege Snorrewind Maandag 7 februari: 20 uur, ver- keersquiz zaal Vosman Woensdag 9 februari: 20 uur, politieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Geboren: Jeroen, zoon van G.J. Groteboer en H. J. Pakkert; Lot te, dochter van J.H. Moleman en H. Jonkman; Lynn Johanna, dochter van F.J.I. Buschers en G.H.M. Duteweert; Charlain Romilde, dochter van J.H.R. Keijser en H.E. Alferink Overleden: W.J. Scheperboer- Tempelman (62); O.F. Kenger (29); H.J. Paalman-Kromdijk (78).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3