Kwaliteitscertificaat voor Krekel Holten Ontwikkeling 'op niveau' van ook hotel en bistro Holtens Nieuwsblad, Toch industrie op Vletgaarsmaten WEEK DEZE Zes appartementsgebouwen op de Holterberg U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Groene keuken Bejaardensoos r Vluchtelingen Vergadering PvdA Holten Koopman te gast bij Radio Oost Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 27 JANUARI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Prinsenbal Zang, dans en heel veel leut. De gebruikelijke kenmerken van het jaarlijkse Prinsenbal van carnavalsvereniging De Fien- preuvers. In de zaal van Het Bonte Paard genoot een en thousiast publiek van een ga- varieerd programma met ge waardeerde optredens van on der anderen Mans van Sangel, Jodokus en Pizza/Pavarotti, ja wel, op klompen. Zaterdag avond volgt de tweede editie van het Prinsenbal in De Pop- pe. CDA Na Gemeentebelang en PvdA richt het Holtens Nieuwsblad vandaag de kijker op het CDA De electorale kar van de plaast- selijke christen-democraten wordt voor het eerst getrokken door Harry Dul. Twaalf jaar reeds is hij CDA-raadslid, de laatste acht jaar fractievoorzit ter. Dul benadrukt het belang van gedegen motivatie bij be sluitvorming. Voor het CDA geldt dat deze immer gericht is op de groei en bloei van Holten en haar inwoners. Arno Knapen Een succesverhaal. Begonnen op de groene mat van De Meer manskamp en via het regioelf tal van de TVB opgeklommen tot het A-elftal van eredivisie club FC Twente en zelfs het UEFA-elftal voor voetballers onder de 18 jaar. Bij de laatste maakte Arno Knapen kennis met bondscoach Dick Advo caat. De succesvolle Holtenaar heeft intussen de nodige inter nationale ervaring op zak en hoopt zijn voetbalcarrière voorlopig bij de Enschedese club te kunnen voortzetten. Redelijke belangstelling was er za terdag voor De Groene Keuken, de rijdende voorbeeldkeuken van het Boxtelse milieu-educatief cen trum De Kleine Aarde die geduren de de ochtend post vatte op de Smidsbelt. In de wagen een ruime keus aan milieuvriendelijke ideeën voor het huishouden. Energie- en/of arbeidsbesparend en vrien delijk voor het milieu. De mobiele expositieruimte toonde enkele modelkeukens: een milieuvriende lijke en een combinatiekeuken. De één zonder moderne keukenappa- ratuur, de ander combineert het milieuvriendelijke aspect met ar beidsbesparing. Een jaar geleden deed de wagen Holten aan tijdens de wekelijkse warenmarkt. Een woordvoerster liet weten dat het aantal bezoekers toen wel wat gro ter was. Herman Koopman van de Oud heidkamer Hoolt'n is dinsdagmid dag 1 februari te gast bij de Bejaar densociëteit in De Kandelaar. Aan de hand van dia's neemt hij de aanwezigen mee naar Holtens ver leden. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Het in Rijssen gevestigde aanne mingsbedrijf Krekel Holten bv heeft het prestigieuze NEN-ISO 9001 certificaat verkregen. Onder grote belangstelling werd het certi ficaat, dat voldoet aan specifieke, internationale eisen van kwali teitszorg, vorige week donderdag in café-restaurant De Poppe door Rijssens burgemeester E. van Voorden overhandigd aan de Kre kel-directie. Alle medewerkers van het bedrijf hebben de afgelopen twee jaar hard gewerkt aan de ont wikkeling van een eigen kwali teitssysteem. Vooruitlopend op de verdere ontwikkeling van dit sys teem werkte Krekel Holten al met een door Rijskwaterstaat (RW) goedgekeurd kwaliteitsplan voor het proefproject 'Integraal beheer en onderhoud van een deel van de autosnelwegen Al en A35'. Krekel is de eerste bouwonderneming in Nederland die dit kwaliteitscertifi caat mede krijgt voor de toepa- singsgebieden beheer en onder houd. Directeur drs. N.L. Streng Rosent hal van organisatie- en adviesbu reau Streng Rosenthal uit Baam gaf aan wat er zoal komt kijken als een bedrijf streeft naar het opzet ten van een kwaliteitsplan: „Een ingrijpende verandering. Iedereen binnen het bedrijf heeft er mee te maken en zowel de interne als ex terne werkzaamheden moeten vol doen aan geformuleerde eisen. Twee jaar is daar zeker voor nodig. De van ons bureau en Krekel gefor meerde werkteams hebben zeer in tensief samengewerkt, net zolang tot wij gemist konden worden." Hoofd afdeling certificering en keuring Van Zutphen van de onaf hankelijke keuringsinstelling KIWA (de tweede keuringsinstan tie na KEMA) legde uit dat certifi cering blijk geeft van gerechtvaar digd vertrouwen in een onderne ming en haar werkwijze. Door re gelmatige controle blijven de kwaliteitsnormen gewaarborgd. Algemeen directeur van Krekel E.W. Vincent noemde certificering ten slotte geen doel is, maar slechts een middel om een zo goed mogelijk produkt tot stand te brengen: „Wij beschouwen het cer tificaat als extra stimulans. Ik ben er tevens erg trots op dat wij de eerste Nederlandse onderneming zijn die een opdracht van RW kre gen voor onderhoud en beheer van een deel van de Al en de A35." De Krekel-directie krijgt het NEN-ISO 9001 certificaat uitgereikt. V.l.n.r. Krekel-directeur J. Ekkelkamp, burgemeester E. van Voorden, alge meen Krekel-directeur E.W. Vincent Foto Ten Velde) Vincent wees ook kort op het ver anderende takenpakket van de di verse overheidsinstanties en uit breiding van regelwetgeving van diezelfde overheid. Aannemingsbedrijf Krekel Holten (grond-, wegen- en waterbouw) werd in Holten in 1928 opgericht en opereert vooral in Overijssel en Gelderland. De eerste opdracht was van RW, het onderhoud van de E8. Nog altijd zijn de diverse over heidsinstanties de belangrijkste opdrachtgevers. In 1976 verhuisde Krekel naar Rijssen en heeft daar na een gestage groei doorgemaakt. Op dit moment telt het bedrijf 70 vaste medewerkers. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-642 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Hoog Holten - hoge kwaliteit. Het is juist dat laatste aspect waar het bij het vorige week aangekondigde nieuwbouwproject tussen het hotel-restaurant en bistro De Holterberg om draait. Zodra de plannen goedgekeurd zijn en de gemeentelijke bouwvergunning op zak is, begint de bouw van zes apparte mentsgebouwen op de zuidflank van de Holterberg. Samen goed voor totaal 48 appartementen, acht verblijfseenheden per gebouw. Geen 'blokkendozen', maar sfeervolle villa's in de stijl van rustieke landhuizen, leder gebouw sluit qua sfeer aan op de stijl van, straks, Auberge Hoog Holten. Met gebruikma king van een rode baksteensoort en afgewerkt met een rieten kap. „Niet direct de goedkoopste oplos sing, maar wel een oplossing waar we bewust voor gekozen hebben. Als je allure wilt winnen, dan moet je er wat voor doen," aldus eige naar/exploitant Johan Neppelen- broek. Circa twee jaar geleden streek hij neer in Hoog Holten. Plannen tot verbouwing en uit breiding waren er te over. Neppe- lenbroek vertelt dat aanvankelijk gekozen werd voor uitbreiding van de hotelcapaciteit, meer kamers dus. Hoog Holten telde en telt er nog steeds 18, alle met faciliteiten als bad en/of douche, televisie en minibar. Het plan omvatte uitbrei ding tot maximaal 120 kamers met ook extra zaalruimte. Volgens Neppelenbroek mogelijk binnen het vigerende bestemmingsplan. Toen het de eigenaren ter ore kwam dat hotel De Holterberg te koop kwam, werd van koers veran derd. Met mede-eigenaar Ger Stoe- velaar besloot Neppelenbroek tot een gezamenlijke ontwikkeling van het gebied tot aan de Holte- renk-grens. In juli 1992 werd De Holterberg eigendom. Niet lang daarna werd het heropend als bis tro De Holterberg, die intussen een goede naam in Holten en de wijde regio heeft opgebouwd. Ook de op waardering van Hoog Holten zeifis onderdeel van het project, evenals de bouw van de 'landhuizen'. A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op a/s abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Waarom appartememten erbij? Neppelenbroek: „Daar de hotelle- rie 'een dip' doormaakt, zijn we van het uitbreiden van het aantal ho telkamers afgestapt. Bovendien zie ik zelf niets in dat massale. En wil je meedraaien, de concurrentie in binnen- en buitenland het hoofd kunnen bieden, dan moet je met een totaalconcept komen inclusief slecht weer voorzieningen. Een 'jaarrond' bedrijf dus. We richten ons bewust ook niet enkel op de zakenmarkt: 70% vakantiegan gers, 30% zakenmensen. En bij dat alles blijft de hoge kwaliteit de boventoon voeren." Neppelen broek en de zijnen mikken daar mee niet op de modale toerist, maar op de 'rustige categorie be zoekers' die bereid is te betalen voor rust, luxe, comfort en privacy. Kortom, voor een hoogwaardig produkt, waar naar zijn zeggen 'ruimschoots vraag naar is'. Hij verzekert dat er straks geen sprake van massatoerisme op 'de berg' is. De voorgenomen uitbreiding past naar zijn zeggen binnen het be staande bestemmingsplan (hore ca). Bovendien reikt de eigen grond vanaf de Forthaarsweg tot aan de Enkweg. Totaal bijna 6 ha. De financiering van het project is naar zijn zeggen rond. Verbouw en nieuwbouw belopen een bedrag ,van ongeveer 20 miljoen gulden. Het plan is inmiddels gepresen teerd aan de provinciale welstand commissie Het Oversticht en de gemeente. Neppelenbroek wijst er op dat in het verleden reeds een bouwvergunning werd afgegeven voor achteraf niet gerealiseerde plannen. „Een kwestie van wat aanpassingen bij de nieuwe ver gunning. Dat hoeft niet lang te duren. Eén jaar nadat deze ver leend is, zijn we klaar," voorspelt hij. Tegen die tijd moet het huidige aantal van 16 medewerkers ook zijn toenemen tot ongeveer 60. In de nieuwe opzet behoudt Hoog Holten haar 18 kamers. Neppelen broek benadrukt dat ze worden opgewaardeerd middels het ge bruik van bepaalde kleuren en ma teriaal. Het meubilair wordt ver vangen, zodat de kamers tevens aantrekkelijk worden als 'korte verblijfsruimte'. Ook het hotel zelf wordt aangepakt. Authentieke materialen als balken en houten vloeren, nu vaak weggewerkt ach ter wanden en panelen, komen te rug. „De sfeer heeft straks iets weg van nu de bistro, maar dan vele malen luxer," licht Neppelenbroek toe. Aan de westzijde van het hotel w*. t.*j Shhft d?ed te fl? h0e de aPPartements9ebouwen gesitueerd gaan worden op de Holterberg Rechts onderin hotel-restaurant Hoog Holten, links bovenin bistro De Holterberg. Ook bij deze bedrijven zijn de voorgenomen uitbreidingen aangegeven Foto Ten Velde) ueanjven zijn ae komt een extra vleugel met recep tie, vergader- en kantoorruimte. De tennisbaan daar blijft gehand haafd. De oostkant wordt uitge breid met eigentijdse faciliteiten als een overdekt zwembad, sauna, fitnessruimte en schoonheidssa lon. Neppelenbroek: „Met het hoogwaardige a la carte restaurant erbij, is Auberge Hoog Holten straks een prima gelegenheid voor kleinschalige banketten en fees ten." Door de uitbouw aan beide zijden van het hotel, krijgt het pand straks als een sport u-vorm. Binnen die 'u' wordt een door een tuinarchitect ontworpen, sfeerrij- ke binnentuin aangelegd met per gola's, water, zitjes en veel groen. Neppelenbroek verzekert dat al leen 'opschot' en bomen die geen waarde meer hebben, worden ge kapt. Wat betreft de bistro wordt de toe gevoegde waarde gezocht in de aanbouw van een sfeervol theehuis aan de achterzijde, dat net als het ernaast gelegen 'mooiste terras van Overijssel' uitkijkt op de Hol- Op uitnodiging van de interkerke lijke commissie Vorming en Toe rusting houdt voorzitter Jaap Bax van Vluchtelingenwerk Holten woensdagavond 23 februari vanaf 20.00 uur een inleiding over de pro blematiek rond het vluchtelingen werk in gebouw Irene. Bax vertelt onder meer over het werk wat daar bij komt kijken en informeert over redenen waarom mensen vluch ten, over hoe ze worden opgevan gen en over hun toekomstverwach tingen. Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. terenk en Holten. „De Holterberg is ooit gebouwd voor mensen die er een kop koffie of thee wilden drin ken. Daar zijn we nu niet op inge richt," verklaart Neppelenbroek. Ook het theehuis moet kwaliteit vertegenwoordigen en biedt zoals ook in hotel en bistro, uitsluitend verse produkten. Het krijgt een aparte ingang en is de hele dag geopend. Daarnaast wordt straks tevens sprake van een Engelse pub, een bibliotheek, workshops en een atelier. Pagina 3: 'Appartementen stralen sfeer en kwaliteit uit' In dorpshuis De Boschkamp houdt de afdeling Holten van de PvdA dinsdag 1 februari vanaf 20.30 uur een openbare ledenver gadering. Voorafgaand aan de bij eenkomst is er van 20.00 tot 20.30 uur spreekuur voor de Holtenaren. Op de vergadering belicht Tweede Kamerlid voor de PvdA, plaatsge noot Flip Buurmeijer, onder het motto 'Wat mensen bindt, lande lijk en lokaal' het verkiezingspro gramma van de PvdA Holten. Na de pauze wordt het verkiezingspro gramma uitgereikt, gepresenteerd en besproken. In verband met de verkiezingscampagne komt de vergadering van dinsdag 1 maart te vervallen. De volgende vergade ring is dinsdag 5 april. Zondagmorgen 30 januari is Her man Koopman van de Oudheidka mer Hoolt'n te gast bij Radio Oost. In het programma 'Typisch Over ijssel' van presentator Theo Schildkamp praat hij over een re cente schenking van de Dorps school aan de Oudheidkamer, zijn de prehistorische vondsten van wijlen 'meester Brouwer' voorna melijk bestaande uit botten. Uiter aard zal ook de figuur Brouwer zelf uitgebreid aan de orde komen. Het programma begint om 09.15 uur. Geen industrieterrein Flierdijk, maar Vletgaarsmaten. Niet hoek Larenseweg, ten zuiden van sport park 't Vletgoor dus, maar ten wes ten van bedrijventerrein De Haar II en van de N332 (voorheen S14, red.). B en W lieten weten op grond van een positieve reactie van de Provinciale Planologische Com missie (PPC) ten aanzien van de laatstegnoemde lokatie, besloten is de lokatie Flierdijk te laten val len. Ongetwijfeld een opluchting voor velen, daar op de Liezenwei- de, vlak naast Flierdijk, uitbrei ding van woningbouw staat ge pland. Net als op De Kol en in De Haar opnieuw industrie naast een woonwijk met alle denkbare pro blemen vandien. Wethouder Wim Dalhuisen (PvdA): „In de struc tuurschets kozen wij louter op fi nanciële gronden voor Flierdijk, daar de vierkante meter prijs in Vletgaarsmaten hoger ligt in ver band met de uitkoop van twee agrarische bedrijven. De golf van protest op de hoorzitting ligt velen nog vers in het geheugen. Daar moet je als gemeente naar luiste ren, zorgvuldig mee omgaan. By onze eerste afweging was het ver schil tussen de twee terreinen ech ter bepaald gering. Daarom beslo ten we de structuurnota nogmaals aan de PPC voor te leggen tenein de de planologische kant van de lokatie Vletgaarsmaten nader te laten onderzoeken. De commissie reageerde daarop positief inzake de aanleg van de noodzakelijke ontsluitingsweg en ook het over schrijden van de N332, voor Holten uiteindelijk een soort grens van ruimtelijke ordening." B en W zijn daarop 'om gegaan'. Volgens Dal huisen zullen de financiële conse quenties van de keuze nader on derzocht worden. Naar zyn zeggen omvat industrieterrein Vletgaars maten 10 hectare. Als de 'volwaar dige agrarische bedrijven' moeten worden uitgekocht, dan is volgens B en W sprake van een beduidend hogere vierkante meter prijs. Ze ker enkele tientallen guldens bo ven de vierkante meter prijs die voor de lokatie Flierdijk geldt. Wethouder Dalhuisen wees er bo vendien op dat als straks de 'uit koopkwestie' aan de orde is, de bedrijven ook helemaal gekocht moeten worden. „Aan halve uit koop doen we niet. Het is echter wel zo dat de totale oppervlakte dan groter is dan het aantal hecta res van Vletgaarsmaten." Tijdens de vorig najaar gehouden hoorzit ting had ook de Holtense Industrie Groep aangegeven dat de lokatie belangrijker is dan de grondprijs. Dat te zijner tijd sprake is van verplaatsing van industrieterrein De Kol naar Vletgaarsmate is de vraag. Volgens Dalhuisen hebben de meeste bedrijven daar nog grond voor uitbreidingsmogelijk heden. Van enkele Holtense bedrij ven is wel bekend dat naar een andere lokatie wordt uitgekeken voor toekomstige uitbreiding.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1