Zoon Jan deelt mee in hoofdprijs van f 100 Opnieuw verbouwing basisschool De Regenboog Holtens Nieuwsblad Soepnel lijsttrekker van Gemeentebelang Kleuters tijdelijk ondergebracht in Dorpsschool Mevrouw Paalman-Jansen beste kerstpuzzelaar Optreden van Boh Foi uitgesteld Uontvangteen fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Politiek café in dorpshuis Jeugddienst Open huis bij De Eendracht Presentatie nieuwe PJO Feestcommissie 'Dijkerhoekers van het jaar' isffi Holten Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13 JANUARI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Bodes Wie kent ze nou eigenlijk niet? De bodes Wim Nijenhuis en Gerrie Bekkemens, beiden sinds enkele jaren actief in het Holtens gemeentehuis. Niet al leen voor de inwendige verzor ging van de ambtenaren, maar het tweetal 'huismeesters' ver richt ook allerhande andere klussen. Met veel genoegen overigens. „Het is prettig en gevarieerd werken bij de ge meente," is hun eensluidende reactie. Verkiezingen De verkiezingskoorts begint ook in Holten langzaam maar zeker om zich heen te grijpen. Woendag 2 maart is het zo ver. Dan gaan na vier jaar de stem bussen open voor de gemeente raadsverkiezingen. Vanzelf sprekend besteedt het Holtens Nieuwsblad daar de nodige aandacht aan. De komende we ken zullen de vijf lijsttrekkers van de deelnemende partijen hun woordje doen op onze pagi na's. De serie wordt vandaag geopend door Jan Soepnel. Voor het eerst trekt hij de kar van Gemeentebelang. Crossloop Richard Beldman is de nieuwe eigenaar van de Gerrit Welink Bokaal. In een tijd van 38.55 minuten wist hij zaterdag de 10 kilometer van de jaarlijkse crossloop van ZW Blauw Wit '66 op zijn naam te brengen. Een zeer geslaagd evenement, dat door het fraaie weer een flink aantal deelnemers trok. Een beetje feest was het afgelopen dinsdagmorgen aan de Beuseber- gerweg 26. Nog nooit had mevrouw Paalman-Jansen (Eertjes) een prijs gewonnen, maar juist op de tweede veijardag van haar kleindochter was het dan toch raak. Uit handen van voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handelsvereni ging en advertentie-adviseur Jea- ne Rem van het Holtens Nieuws blad kreeg zij de eerste prijs in de jaarlijkse Kerstpuzzel-prijsvraag uitgereikt. Van de 136 goede oplos singen bleek haar slagzin de meest originele. 'In Holten winkelen rond de kerstdagen, zonder openbaar toilet maar daarvoor kun je ergens anders gratis terecht' was goed voor een waardebon van 100 gul den. Overigens moet mevrouw Paal man haar prijs delen met zoon Jan die met zijn vrouw Ria in de aange bouwde woning aan de Beuseber- gerweg woont. Hij was het immers die de oplossing in het kantoor van het Holtens Nieuwsblad inleverde. „Wij hadden het veel te druk" her innert mevrouw Paalman zich. „De kelder stond onder water en dat vlak voor de feestdagen. Ik heb J an beloofd dat hij de helft mee zou krijgen, als ik iets zou winnen. Die slagzin heb ik nog snel even afge maakt want dat was ook nog niet gebeurd. Overigens vond Jan dat maar niks met dat openbaar toilet en zo. Dat lijkt van geen kant, zei hijMaar het is wel mmoi de eerste keer dat ik iets win. Terwijl ik aan heel veel prijsvragen en puzzels meedoe." Ook Albert van de Maat vond de verwijzing naar de openbaar toilet discussie in het dorp heel toepasse lijk en actueel. ,Wie weet" zei hij „is dit wel weer een signaal voor de gemeente. Prijswinnaars Ook de winnaars van de tweede en de derde prijs kregen afgelopen dinsdag 8bezoek. Mevrouw Nuus Een gelukkige mevrouw Paalman geflankeerd door Jeanne Rem en Albert van de Maat. Foto Ten Velde. kreeg aan de Schoutenstraat 34 f 75 uitgereikt voor haar slagzin 'In Holten winkelen rond de kerstda gen geeft niet alleen gevulde ma gen. Feestelijke cadeaus en een gevoel van wel te vree, maar laat de bodem niet zien van uw portemon nee. En voor 'In Holten winkelen rond de kerstdagen is al een feest, dat merk je pas als je er zelf bent geweest' beloonde de jury me vrouw Jansen-Manenschijn van de Dijkerhoekseweg 9 met een bon van f 50. Ook de tien winnaars van een taart hebben inmiddels hun zoete lekkernij op kunnen halen bij Bakkerij Nijkamp. Het voor vrijdag 21 januari geplan de optreden van Boh Foi Toch in Espelo gaat niet door. Hans Kem per, de stuwende kracht achter de groep, moet op doktersadvies 'twee weken plat'. Het optreden is nu verschoven naar zaterdag 19 februari, zelfde tijd, zelfde lokatie. Volgens woordvoerder Wim Toor- neman in Splo 'alom bekend'. Reeds aangeschafte kaarten blij ven gewoon geldig. De belangstel ling voor het optreden was dusda nig groot, dat alle kaarten al zijn uitverkocht. Buurtvereniging Schoolkring Dij- kerhoek hield onlangs in Het Bon te Paard een nieuwjaarsreceptie voor haar leden. Tot 'Dijkerhoe kers van het jaar' werd de volks feestcommissie verkozen vanwege de 'grandioze organisatie van de evenementen rondom het hon derdjarig bestaan van het schooi en volksfeest in 1993. De 110 aan wezige leden genoten voorts van een uitgebreide boerenkoolmaal tijd en een optreden van 'Henkie uut Hengel'. Als schoolbestuur en gemeente de plannen goedkeuren, staat de protestants-christelijke basisschool De Regenboog zeer binnenkort een tweede, ingrijpende verbouwing te wachten. De veranderingen houden op de eerste plaats verband met het aantal kleuters dat de school op dit moment telt en de komende jaren kan verwachten. Vorig jaar augustus fuseerden Het Kompas en De Schakel tot De Regenboog met ruim 200 leerlingen. Op dit moment is sprake van twee kleuterlokalen met elk ongeveer 30 kleuters. Directeur Rik Aangeenbrug wijst erop dat de school er de komende tijd zo'n 38 kleuters bij krijgt. Aanleiding dus om de koppen bij elkaar te steken en in overleg met architectenbureau Nibag uit Oldenzaal de verbouwing in kaart te brengen. Als alles volgens plan gerealiseerd is, telt De Regenboog straks9 lokalen, waarvan 3 kleuterlokalen. Vooruit lopend op de (verwachte) instemming, zijn de kleuters tijdelijk gehuisvest in de kleuterlokalen van de Dorpsschool. Kort voor de kerstvakantie maakten ze al kennis met hun tijdelijke behuizing. Als de werkzaamheden niet vertraagd worden door vorst, verwacht Aangeenbrug dat 'zijn' kleuters over ongeveer drie maanden bezit kunnen nemen van de nieuwe lokalen. Bewust werd gekozen voor een op lossing binnen de bestaande bouw. Aangeenbrug: „Een noodlokaal vonden we niet mooi. Met een beet je passen en meten, hier en daar een muur weg of juist erbij, komen we er best." In verband met de fusie moest de vroegere Schakel gedurende de zomervakantie van 6 naar 8 lokalen worden uitgebreid. Dat hield in dat de twee kleuterlo kalen aan de Boschkampstraat- zijde en de daar liggende keuken verhuisden en de personeelskamer tijdelijk naar zolder verdween. De kleuterlokalen en keuken werden •gewoon' lokaal, terwijl de jongste schoolgangers domicilie kregen in twee lokalen in de westvleugel van het gebouw, direct naast het speel- /gymlokaal. Op zichzelf een veel logischer oplossing. De keuken, te vens copieerruimte, werd achter de gemeenschappelijke ruimte ge situeerd. Daar één van de huidige kleuterlokalen vroeger handvaar digheidsruimte was, werd deze ruimte beneden in de kelder onder gebracht. Het lokaal doet daar te vens dienst als overblijffuimte. Aangeenbrug wijst er op dat De Regenboog een relatief groot aan tal overblijvers heeft, daar veel kinderen van buiten de dorpskom komen. Natte hoek Daar het ministerie van onderwijs in verband met de fusie een bedrag van bijna vier ton toezegde, dat gebruikt kan worden voor ver vroegd ingrijpend onderhoud (aan vankelijk niet voor 1997), de verbe tering van de centrale verwarming en de toegang naar het speello kaal, is nu gekozen voor de gedeel telijk interne verbouwing. Het vroegere speellokaal was dermate groot, dat het nu gehalveerd wordt. Eén deel wordt geschikt ge maakt als kleuterlokaal en krijgt I iiitrrT Regenboog-directeur Rik Aangeenbrug voor de toekomstige 'kleutervleugél' met daarin ook het aangepaste speel!gymlokaal Foto Ten Velde) een zogenoemde natte hoek. Ook het vroegere werklokaal (handen arbeid) wordt ingericht voor een kleutergroep, terwijl het bestaan de, grote kleuterlokaal al iets klei ner is gemaakt door het optrekken van een wand. In de nieuwe 'kleu- tervleugel' zal verdwijnen een ber ging, de cv-ketels (die op zolder komen) en één sanitaire unit. Daar de norm voor oppervlakte van speellokalen groter is dan het hui dige lokaal, zal dit vergroot wor den. Daartoe moet de buitenmuur worden afgebroken en een nieuwe muur worden gezet. „Die mum- wordt dan doorgetrokken naar de hal bij de ingang. De ruimte die dan ontstaat tussen de wanden van de kleuterlokalen, die direct naast het speellokaal liggen, en de nieuwe muur, wordt gang. Deze kan gebruikt worden als de kinde ren naar het speellokaal lopen. Op die manier hoeven ze niet door een ander lokaal," legt Aangeenbrug uit. De 'kleutervleugel' is door mid del van een tochtdeur in de gang van het middengedeelte van de school, min of meer afgescheiden Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! j Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Als laatste politieke groepering die deelneemt aan de gemeenteraads verkiezingen van 2 maart, heeft ook Gemeentebelang (GB) Holten de kandidatenlijst bekend ge maakt. De 24 namen tellende lijst wordt voor het eerst aangevoerd door Jan Soepnel (66). Over hem elders meer in deze krant. Tweede is agrariër Ep van Schooten, de huidige nestor van de raad. Van Schooten is 54 jaar en tevens voor zitter van de zondagsschool Hel- huizen-Espelo. Willem ter Schure staat als derde genoteerd. Ter Schure (47) vertegenwoordigt GB reeds in de raad en is van beroep keurmeester van het RW, is daar naast bestuurslid van de SV Hol ten en scheidsrechter. Nummer vier op de lijst is Henk Wansink, 46 jaar en al jaren actief in de GB- stuurgroep. Henk Wansink is werkzaam als opzichter bij het Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij- /Salland. Plaatselijk geniet hij te vens bekendheid als ondercom mandant van de brandweer. Wan sink is bovendien bestuurslid van de AbvaKabo. De eerste vrouwelij ke kandidaat op de lijst is Wille nden Klein Velderman-Wegstapel (41). Ondanks inspanningen van de partij om een hogere notering te bewerkstelligen, staat zij nu vijfde. Vier jaar geleden stond Willenden eveneens kandidaat. Zij is huis vrouw en secretaresse, bestuurslid van Gemeentebelang en net als Wansink actief in de stuurgroep. Daarnaast bekleedde zij diverse andere bestuursfuncties. Henk Boode, van beroep bouwkundige en bestuurslid van de Stichting Huisvesting Bejaarden, staat vijf de op de lijst. Boode is 58 jaar is net als Willenden actief in het bestuur en de stuurgroep. Daarnaast is hij lid van de woonruimtecommissie. Op de lijst staat Charles Vogely (voormalige directeur van basis school De Schakel) als zesde ge noemd, Dijkerhoeker Gerrit Mark voort (De Bonke) zevende. Me vrouw J.A. Jansen-Bekkemens (van Eertjes) is tiende, Hennie Ool- bekkink van Multisun dertiende en fotograaf Jan Herman ten Velde veertiende en Dirk Jan Schooien achttiende. Voormalig GB-fractie- leider Hemde Rustebiel staat ne gentiende. Rustebiel, die binnen kort 73 jaar wordt, zegt de actieve politiek daarmee vaarwel. Uit gangspunt voor GB is, dat als één van de straks zittende raadsleden uitvalt, dat de nummers vijf (uit gaande van het huidige aantal ze tels) tot en met acht verplicht 'op schuiven'. van de rest. Vanaf het schoolplein hebben de kleintjes een eigen in gang. In de hoek naast de gemeenschap pelijke ruimte, die bij tijd en wijle ook in gebruik is door een groep leerlingen, wordt een sanitare unit aangelegd en komt een gang. Op zet daarvan is om het storende geloop ('doorgaand verkeer') door de ruimte tegen te gaan. Ten slotte is het de bedoeling om de nu hele maal boven in het gebouw onder gebrachte personeelskamer in het lokaal achter de gemeenschaps ruimte te situeren. Het lokaal wordt zodanig aangepast, dat er tevens ruimte komt voor de direc tiekamer en een garderobe. De to tale kosten van de eerste fase van de verbouwing bedroegen twee ton. Door zelfwerkzaamheid van ouders en teamleden is daarop 70.000 gulden bespaard. Aangeen brug schat dat de aanpassing van de centrale verwarming ongeveer een ton kost. Blijft over de kosten voor het aannemerswerk, dat zal worden uitgevoerd door bouwbe drijf Voordes. Mochten de plannen op bepaalde punten te pretentieus worden geacht, dan wordt zonder meer prioriteit gegeven aan de ver bouwing van de kleuterafdeling. ;,De eerste bezuiniging moet dan worden gevonden in de voorlopige handhaving van de personeelska mer boven," aldus Aangeenbrug. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6. Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Op initiatief van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk wordt donderdagavond 24 fe bruari een politiek café gehou den in dorpshuis De Bosc hkamp. Een week voor de ge meenteraadsverkiezingen van 2 maart, wanneer Holten een oor deel moet vellen over het vier jaar geleden in gang gezette be leid door de coalitie CDA-PvdA. Tijdens het politiek café wordt enerzijds een politiek forum ge vormd door de vijf lijsttrekkers (Harry Dul/CDA, Wim Dalhui- sen/PvdA, Jan Kevelam/WD, Dick van der Torre/D66 en Jan Soepnel/Gemeentebelang), an derzijds is er een forum van be kende Holtenaren met alle een specifieke achtergrond (bijvoor beeld sport, middenstand, agra rische en sociaal-culturele sec tor). De avond wordt geleid door Socuwe-voorzitter Tet Mulder en oud-Holtenaar Matthie Brands, freelance-journalist, te vens actief voor het Holtens Nieuwsblad. Op het politiek café wordt tevens een rol toebe deeld aan het publiek, dat on der het genot van een drankje vragen kan stellen aan de heren politici. Opzet is om de avond in ongedwongen sfeer te laten ver lopen. Geen statisch karakter, eerder de gezellige cafésfeer met onder meer bartafels. Een pia nist zorgt in de pauze voor muzi kale omlijsting. De aanvangs tijd van het politiek café wordt nog nader bekend gemaakt. Zondagavond 16 januari wordt in de hervormde kerk een jeugd dienst gehouden. Het thema luidt 'Altijd is Kortjakje..'. De dienst wordt voorgegaan door de heer J.H. Leijenhorst uit Laren en be gint om 19.00 uur. Schietvereniging De Eendracht houdt zaterdagmiddag 15 januari open huis in het clubgebouw onder de muziekkoepel op de Kalfster- mansweide. Wie eens vrijblijvend kennis wil maken met de mogelijk heden die de schietsport biedt, kan naar keuze schieten met luchtpis- tool, luchtgeweer of klein kaliber. Het open huis duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Het adres van De Een dracht is Kerkhofsweg 7. Vrijdag 14 januari presenteert de nieuwe organisatie Plattelands Jongeren Overijssel (PJO) zich bij De Leeren Lampe in Raalte. De PJO kwam op 1 januari tot stand door een fusie van de KPJ en de PJGO. Daardoor ontstond een or ganisatie van zo'n 4500 leden. Op 14 januari wordt niet alleen het nieuwe logo onthuld door gedepu teerde Schuur van Overijssel, daarna is er ook een groot feest met de band Blue Sky. Voorafgaand is er om 19.00 uur een receptie.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1