Laura Pausini een van de grotere ontdekkingen uit popwereld van '93 r fotografie henk muklor Paolo Conté Tournee live EIGEN RISICO NUL! DRENTHEN WINKELEN BEGINT ADVERTENTIE KOLOMMEN U BIT BLAD. „De Poppe" TE KOOP GEVRAAGD Vrijstaand WOONHUIS in Holten aio\ T VOSJE MAANDAG 10 JANUARI INVENTARISEREN GESLOTEN Heusinkveld Holten De monturen uit onze huidige kollektie moeten plaats maken voor de modellen van 1994 Daarom bieden wij u prachtige brillen aan van vele bekende merken, zoals Essilor, Rodenstock en OWP met kortingen van 10-50%!!! DONDERDAG 6 JANUARI 1994 HO '9 De negentienjarige Laura Pausini, afkomstig uit het plaatsje Solarolo in Italië, mag zeker gerekend worden tot een van de grotere ontdekkingen uit 1993 op het gebied van de popmuziek. Haar bij Warner uitgebrachte En volkomen terecht, want wat zij op haar debuut-album heeft neergezet is gewoon schitterende muziek. Acht nummers bevat haar de- buut-cd. Niet veel, maar wèl topklasse. Wie naar haar stem luistert, met enige aandacht, merkt hoe soepel en gemakke lijk ze de voor haar geschreven nummers zingt. Het mooiste nummer van deze cd is zonder twijfel 'La Solitudine', waar mee ze perfect voor de dag komt. Maar ook 'Non C'é', 'Dove Sei' en 'Baci Che Si Rubano' mogen er beslist zijn. Laura gaat momenteel nog naar school, waar ze bezig is haar laatste jaar af te maken. Daarna is er wellicht meer tijd voor de muziek. Voor dege nen die door haar debuut-al bum tot haar fans zijn gaan behoren is het te hopen dat een vervolg-album er snel komt. En haar landgenoten Eros Ra- mazotti en Paolo Conté kun nen er van op aan, dat ze deze jongedame nog regelmatig te gen zullen komen in de hoog ste posities van de hitlijsten. album, dat eenvoudigweg Laura Pausini heet, trok meteen alle aandacht van de dj's van de verschillende radiostations in ons land. En al snel verscheen ze op tv in een clip, die gebruikt werd in de pauzes. Luist er's Villi: Precies elf jaar geleden kwam Donald Fagen's eerste soloplaat 'The Nightfly' uit. Een plaat die meteen al tot de klassiekers gerekend kon wor den. Daarvoor had Fagen met Waker Becker twee jaar in Jay The Americans gespeeld, waarna ze samen een zeer suc cesvolle periode doormaakten met Steely Dan, een van de belangrijkste groepen van de jaren zeventig met hits als 'Do It Again', 'Rikki Don't Lose That Number' en met top-lp's als 'Can't Buy A Thrill' en 'Kathy Lied' om er slechts en kele te noemen. Dat is werk dat tien albums, waaronder drie compilaties met intelli gent verwerkte invloeden als jazzy ondertonen en latijns- Amerikaanse ritmes. Deze lijn werd en wordt doorgetrokken op 'The Nightfly', een solop roject van Fagen, en nu op 'Kamakiriad' van Warner, weliswaar in naam een solo cd, maar in feite een samenwer kingsverband met Waker Bec ker, door diens productionele bemoeienis en levering van bas- en sologitaarbijdragen. De concept-cd 'Kamakiriad', Japans voor insekt, handelend over de reis met een droomau to uit het jaar 2000, die op stoom loopt en voorzien is van een ongebouwde groentetuin en radioverbinding met de koersuitzettende Tripstarsa- telliet, mag dan het resultaat zijn van de twee Steely Dan- kompanen, uiteraard weder om met een hele schare gast muzikanten, opgebouwd zijn rond een nogal ingewikkeld verhaal, waarbij je je voortdu rend afvraagt wat bedoeld wordt, en in het verlengde lig gen van eerdere projecten, muzikaal stek het allemaal weinig voor, en komen de te lang uitgesponnen, niet zo bij ster insteressante thema's, zelfs saai over. Hopelijk kun nen we meer verwachten van de in augustus in Amerika ge plande toernee van 'The Dam'. 9 Rond de jaarwisseling is bij Arcade de cd Mega Dance 93 herschenen. Op deze cd is een selectie te beluisteren van dan- :e-songs, die in het afgelopen aar 1993 de bovenste regionen fan de hitparades bepaalden. De cd telt 20 nummers en leeft een totale speelduur van '5 minuten. Arcade is er weer n geslaagd een aantrekkelijke teuze te maken uit het vele Hateriaal dat in principe voor to'n cd in aanmerking komt. )p de cd vinden we echt de 'ekendste nummers van '93. 'o is natuurlijk Robin S. aan wezig, met het nummer 'Show Laura Pausini kijkt ongetwijfeld met veel genoegen terug op het jaar 1993, waarin voor haar het succes kwam dankzij haar debuut-album, dat gewoon haar naam draagt. Foto: Warner Music Netherlands Me Love'. Maar ook 'No Li mit' van 2 Unlimited ont breekt niet. Evenals D.J. Bobo met zijn 'Somebody Dance With Me' en Urban Cookie Collective die met 'The Key, The Secret''op de cd staat. In de serie Turn up the bass van Arcade is Megamix 93 verschenen. Zoals de naam al doet vermoeden is de cd een grote mix van nummers van het afgelopen jaar 1993. Maar wel allemaal nummers die on der de noemer dans-muziek vallen. Grote namen die op de cd voorkomen zijn The Good Man, Robin S., D.J. Bobo, 2 Unlimited, Moby, 2 Brothers on the 4th floor en Ramirez. De cd is 56 minuten lang en telt maar liefst 50 nummers. Een snelle rekensom leert dat een nummer gemiddeld zo'n minuutje duurt. En dat blijkt ook al snel als je het schijfje beluistert. Arcade laat de nummers snel, maar wel naad loos en verantwoord in elkaar overgaan. Wat dat betreft is de cd meteen een leuk jaarover zicht: heel veel bekende num mers trekken in vlot tempo aan je voorbij. Singer/songwriter, maar op de eerste plaats gitarist Johan Sykes, heeft voor het grote publiek misschien een onbe kende naam. Wellicht doet het in verband hiermee noemen van de bands Thin Lizzy en Whitesnake een lampje bran den. Powerrock op een melo dieuze basis, zie daar de mu ziek waar Sykes voor stond en nog steeds verslingerd aan is, getuige zijn tweede album. Met zijn soloprojekt Blue Murder 'Nothin But Trou ble', liet hij tijdens concerten met voornoemde supergroe- pen het publiek al overdon derd achter na zijn virtuoze waterval van noten, nu combi neert Sykes dit ook nog eens met voor het hardrockgenre verbazingwekkend goed zangwerk. Sykes' jarenlange ervaring met onder anderen Prit Lynott (Thin Lizzy) de man die hardrock een mense lijk gezicht, diepgang en in houd gaf en hem opvoedde, staat garant voor een stuk dat zich met de top kan meten. Degelijk vakwerk van grote hoogte met de oorspronkelij ke musici Tony Franklin op bas en drummer Carmine, Appice (Vanilla Fudge, Rod Stewart, Jeff Beck), nu voor het bandwerk vervangen door respectievelijk mare Mendoza en Tommy Osteen, aangevuld met Kelly Keeling (zang en gitaa). Sykes verlaat echter zelden de platgetreden paden, hooguit af en toe wat jazzy tussenstukjes, en dat is jam mer, zeker gezien het lage her inneringsgehalte van de num mers. Het meest opmerkelijke is dan notabene de uitstekende cover van de Small Faces' hit 'Ychyeoo Park'. Uitgebracht door Geffen/Ariola. Eén van de groepen die bepa lend is voor het geluid van de jaren '90 is Technotronic. De groep is het idee geweest van de Belgische producer Jo Bo- gaert. Het verhaal gaat dat Technotronic is 'geboren' op een zolderkamertje in de buurt van Brussel. En nu is dan de cd Technotronic - The Greatest Hits verschenen. De cd bevat dertien hits en geeft meteen een mooi muzikaal overzicht van de geschiedenis van de groep. Het eerste ge zicht van de groep was het model Felly. Zij zong 'Pump Up The Jam', de eerste hit van Technotronic, uit 1989. Van het debuut werden wereldwijd maar liefst 31/2 miljoen exem plaren verkocht. De tweede hit, 'Get Up', bewees al dat Technotronic geen eendags vlieg was. Ook deze ging mil joenen keren over de toon bank. Met 'Get Up' verscheen overigens ook Ya Kid K op het toneel. Snel hierna bereikte de verkoop van het eerste album 'Pump Up The J am' een hoog te van vier miljoen exempla ren. Het tweede album werd 'Body To Body', en zangeres Reggie verzorgde hierop de lead vocals. Wie de hoogte punten van de geschiedenis van Technotronic eens alle maal op rijtje wil hebben, moet dus de cd 'The Greatest Hits' even aanschaffen. Als extraatje is er een aardige re- mix van 'Get Up' op te vin den. Uitgebracht door Poly- dor. De Italiaanse zanger Paolo Conté toerde in 1991, 1992 en 1993 door Europa. Daarbij deed hij hij onder meer Ham burg, Parijs, Brussel, Wenen, Valencia, Monte Carlo, en wie het vergeten mocht zijn, ook Enschede aan, alwaar hij in het Muziekcentrum optrad. Een mazzeltje voor het Muziekcentrum Ensche de, want de naam gaat dankzij de cd 'Paolo Con té Tournée live' zo onge veer de hele wereld over. Platenmaatschappij War ner bracht het genoemde album uit, en vermeldt keurig waar en in welk jaar een nummer van dit album is opgenomen. In Ensche de werden de nummers 'Reveries' en 'Luxury Bound' (nessuno mi ama) opgenomen, bestemd voor deze cd. De zeventien ove rige nummers, waaronder 'Ouverture alla russa', 'Pittori della domenica', 'Madeleine', en 'Bye, mu sic' werden elders opgeno men. Voor de fans van Paolo Conté blijft dit al bum, los van de hiervoor genoemde bijkomstighe den, gewoon een must voor de collectie. Café-restaurant rekreatieoord Speciaal ingericht voor: bruiloft - diner barbecue- of gourmetavonden Telefoon 05476-12 06, Markelo Tel. 02154-1 69 60 SNACKHOEK Oranjestraat 38 tel. 6 13 39, Holten Vanaf WA-extra wordt uw reparatie volledig vergoed zonder aantasting van no-claim! FOCWA Voor totale Autoschade Wheedwarsweg 3,7471 GG Goor Telefoon 05470 - 74907 Het enige adres in Goor voor uw voorruitreparatie! wegens de gehele dag Boekhandel/ Kantoorboekhandel Meer dan een boekhandel Dorpsstraat 62-64 7451 BW Holten Tel. 05483-61400 Telefax 05483-642 95 Vanaf vrijdag 7/1 bij ons weer een echte ouderwetse opruiming. DIVERSE ARTIKELEN VOOR ECHTE SPOTPRIJZEN. _Zie onze etalage winkel. Tevens op allerlei artikelen o.a. lijsten verrekijkers 10 tot 20% korting Bij inlevering van J een volle fotofilm i ALTIJD GRATIS een nieuwe film Oranjestraat 29, tel. 05483-6 18 89, Holten TWELLO Van Ghentstraat 15 Twello Telefoon 05712-7 .32 71 HOLTEN Dorpsstraat 4 Holten Telefoon 05483-6 35 01

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9