Kleuters Dorpsschool verhuisd naar Kolschool Financiële gevolgen voor Beusebergers Grote drukte op open huis Globe Bouwgrondbelasting houdt de gemoederen bezig Van dag tot dag Regenboog-kleuters in Dorpsschool ♦■SsïiÜ HOLTENS NIEUWSBLAD Ingezonden 'Rechtgeaard Rafi' Oliebollencross 5 Begeleid door hun juffen en, hoe zou het ook anders kunnen, de kerstman, arriveerden de kleuters van de Dorpsschool vrijdagochtend bij de Kolschool. Hun komst was van verre te horen, daar de kerstman zijn bel zeer nadrukkelijk luidde. De leerlingen van de Kolschool konden zo tijdig hun nieuwe 'collega's' op de Kolweg begroeten. Voorop de Kol-kleuters, daar achter de oudere leerlingen die de 29 Dorpsschool kleuters met een 'straatbreed' spandoek welkom heetten. Met de van kleurige kerstmutsen voorziene nieuwkomers voorop begaven de kinderen zich vervolgens naar de Kolschool, waar alleen de kleuters door directeur Reind Brouwer kort welkom werden geheten. Na de vakantie worden de vrijgekomen lokalen in gebruik genomen door twee kleutergroepen van de protestants christelijke basisschool De Regenboog. Dit in verband met verbouwingswerkzaamheden. Door de stagnatie in de aanmel ding van kleuters op de Dorps school en een tegelijkertijd een groei van aanmeldingen op de Kol school, besloten de directeuren Jan Diemer en Brouwer de Dorps school-kleuters al ruim voor de of ficiële fusie tussen beide scholen te laten intrekken bij de kleuters van de Kolschool. Na de zomervakan tie gaat de Kolschool door als openbare basisschool De Holte- renk. Op één na zijn alle kleuters van de Dorpsschool overgegaan naar de Kolschool. Deze school telt op dit moment 35 kleuters. Vol gens Brouwer komen er in de loop van het jaar nog 12 kleuters bij. Voor sommige kinderen betekent de 'voorfusie' dat zij te maken krij gen met een nieuwe juf. De over gang naar het nieuwe schoolge bouw verliep overigens probleem loos. Slechts één kleuter moest een voorzichtig traantje laten toen hij in de nieuwe school arriveerde. Een troostend woordje van moeder was voldoende om hem op zijn ge makt te stellen. Na de kerstvakan tie start de Kolschool met drie kleutergroepen: een zogeheten in- stroomgroep waar het hele jaar door kleuters bij kunnen komen en de groepen 1 en 2. Kleuterleidster zijn Janny Wansink, Tjally Dorlas en les Spijker en Maija Roelofs, die in deeltijd samen één groep leiden. De gemeente stelde zich positief op tegenover het initiatief van de bei de schooldirecteuren. Dat de klein tjes echter op kosten van die zelfde gemeente verrast werden op een gezonde traktatie en een leuke foto zal hen niet wezenlijk hebben be ziggehouden. Dat ze er wél blij mee waren leed geen enkele twijfel. Met het oog op de verhuizing was woensdag en donderdag de inven taris van de kleuterlokalen in de Dorpsschool met behulp van de melkwagen van Herman Schorf- haar verhuisd naar de Kolschool. Zowel bij het in- als uitladen sta ken de oudere leerlingen van beide scholen de helpende hand toe. Op de Kolschool zijn de kleuters ge huisvest naast peuterspeelzaal Dribbel. Volgens de leerkrachten een ideale situatie, zeker als de peuter te zijner tijd naar de kleu terschool gaat en dus vlak bij, in hetzelfde gebouw blijft. De kleu ters hebben drie flinke lokalen met daarnaast een speellokaal. In ver band met de komst van de Dorps school-kleuters werd direct na Sin terklaas begonnen met het op knappen van de lokalen, die alle in een zachtgroene tint zijn geschil derd en voorzien zijn van nieuwe gordijnen. „Totaal 158 meter gor dijn en dat alles gemaakt door ou ders," laten Brouwer en Diemer trots weten. Beiden benadrukken dat naast de inzet van teamleden de ouderhulp van beide scholen 'goud waard is geweest'. Tal van avonden en overige vrije uren wer den besteed om de lokalen in een nieuw jasje te steken. „Iedere avond hadden we hier wel 14 men sen," aldus Dimer. Behalve het schilderen en sausen van wanden, werden onder meer ook kapstok ken en schoolborden verplaatst. Het verouderde kleutermeubilair van de Dorpsschool is vervangen door nieuw materiaal. Hetzelfde als de enkele jaren geleden ver nieuwde tafeltjes en stoeltjes van de Kolschool-kleuters. Het speel lokaal is uitgerust metde nieuwe speeltoestellen van de Dorps school. In februari volgt een nieu we, stroevere vloer. Inmiddels is ook de personeelska- mer verplaatst, opgeknapt en inge richt met nieuw, eigentijds meubi lair. De ruimte wordt nog voorzien van een bar-keuken met daarbo ven kastjes. Aannemer Agterkamp nam het brand beveiligde maga zijn voor zijn rekening, waar onder meer schappen in werden aange bracht. Door de toezegging van het minis terie van onderwijs voor een be drag van bijna vier ton, is De Re genboog begonnen met vervroegd ingrijpend onderhoud. Officieel be staat de school in 1996 veertig jaar en heeft daar dan recht op. Door de fusie tussen Het Kompas en De Schakel is het noodzakelijk het schoolgebouw hier en daar aan te passen. Daardoor is ook het ingrij pend onderhoud vervroegd. Groep lb en 2 gaan in verband met de vervanging van de centrale ver warming nu gedurende de bouw periode (circa drie maanden) naar de Dorpsschool. De jongste kleu ters blijven op school. Het geld wordt bovendien gebruikt voor een doorbraak naar het speello kaal, dat tevens vergroot wordt. Begeleid door de kerstman arriveerden de Dorpsschool-kleuters 's ochtends bij hun nieuwe school op De Kol. Naast hen juf Tjally Dorlas en geheel links nog net zichtbaar Kolschool-directeur Reind Brouwer. De betrokken bewoners van de Beuseberg wijzen op ingrijpende gevolgen van de bouwgrondbelas ting: sommigen zullen mogelijk gedwongen zijn hun bezit te ver kopen teneinde aan de belasting plicht te voldoen. Weliswaar is de mogelijkheid geboden het bedrag over 30 jaar te spreiden, maar door de renteheffing pakt dit vol gens een woordvoerster nog veel onvoordeliger uit: „Bovendien zijn de huizen op dit moment vrij wel onverkoopbaar door de belas tingclaims die er op komen te lig gen." In een brief worden enkele voorbeelden aangehaald: 'Door één van de oorspronkelijke bewoners de toegangsweg naar hun huis te projecteren en hen zo te dwingen zich op een nieuwe weg aan te sluiten, kan de gemeente nu een belasting aan deze mensen op leggen die kan oplopen tot 63.000 gulden. Anderen werden, ondanks de goede, eigen voorzieningen, ge dwongen zich aan te sluiten op de riolering die ten bate van het plan werd aangelegd. De gemeente deed in haar informatiebrief voor komen dat de kosten van aanslui ting 700 gulden zouden bedragen. Nu worden de bewoners aangesla gen voor bedragen tot 10.000 gul den. Sommige bewoners voelen zich zelfs bewust misleid: een aan vraag voor een verplaatsing van een oprit door een oorspronkelijke bewoner werd goedgekeurd, zon der hem echter te attenderen op het feit dat deze verandering 27.250 gulden baatbelasting zou inhou den! Ronduit schrijnend is ook het verhaal achter de aanslag van de heer Kevelam. Hij woont zijn leven lang al op zijn boerderij. Behalve dat hij het grootste deel van zijn grond kwijtraakte en volledig is ingebouwd, wordt hij nu door de gemeente gedwongen een baatbe lasting te betalen van 63.000 gul den.' De bewoners benadrukken in him schrijven het gebrek aan adequate voorlichting en overleg van de kant van de vematwoordelijke ge- meentvertegenwoordigers. Met name de houding van de raadsle den van CDA en PvdA heeft velen zeer geraakt: „De geopperde be zwaren werden uiterst luchthartig afgedaan. De bewoners zelf werd profiteurschap verweten. Vooral de heer Dul maakte een zeer arro gante indruk door onder meer te stellen dat hij niet voor Sinter klaas wenste te spelen. Zelf hield hij waarschijnlijk de zwartepiet achter: het heeft er namelijk alle schijn van dat de gewraakte belas ting gebruikt wordt om de omstre den Maïsweg, innmiddels een pres- tigezaak van CDA en PvdA, te fi nancieren. Het zou een kwalijke zaak zijn een kleine groep bewo ners te laten bloeden voor de aan leg van een weg die voor algemeen gebruik bestemd is." Het door de gemeenteraad geno men besluit om voor het plan De Beuseberg bouwgrondbelasting in te voeren, heeft nogal wat losge maakt in het dorp. Vorige week reageerde Holtenaar J. Jansen per ingezonden brief. Hij richtte zich met name tegen de politici van CDA en PvdA. Een reactie van die kant was onvermijdelijk. Het ingezonden artikel van dhr. J. Jansen in Hollens Nieuws blad van vorige week dwingt mij tot een reactie. De heer Jan sen staat op de kandidatenlijst van de VVD heb ik uit de media vernomen en als zodanig moet ik dit artikel wellicht ook als een politiek stuk beschouwen. Feit is wel, dat de beide VVD- raadsleden voor het principe van bouwgrondbelasting heb ben gestemd evenals de GB- raadsleden. Zij waren in tweede instantie voor het amendement van GB. In mijn reactie beperk ik mij verder tot twee zaken: 1. Of wij het nu hebben over 'rechtgeaarde geboren Holte naren' of niet, doet naar mijn bescheiden mening volstrekt niet terzake. Of voorstemmende raadsleden 'rechtgeaard en in Holten geboren' zijn, heeft al helemaal geen betekenis. Ze zijn gekozen. Van een dergelijk soort dema gogie ga ik bijkans over mijn nek, want daarmee wordt een sfeertje gecreëerd en bovendien gesuggereerd, dat er twee soor ten Holtenaren zijn: enerzijds de 'rechtgeaarde, in Holten ge boren' exemplaren en ander zijds de 'andersgeaarde, niet in Holten geboren' exemplaren. Daar doe ik niet aan mee. Ik ken maar één soort Holtenaar en ik wil maar één soort Holtenaar kennen, nl. diegenen, die in het bevolkingsregister van deze ge meente staan ingeschreven. 2. Het begrip sociaal of recht vaardig wordt gemakshalve ook maar naar één kant uitge legd door de heer Jansen. Bouwgrondbelasting is on rechtvaardig ten aanzien van de mensen, die er al woonden. Ik stel, dat het achterwege laten van deze belasting onrecht vaardig is ten aanzien van men sen, die er zijn komen te wonen. Het zal u maar gebeuren, dat u als eerzaam burger van Holten van de gemeente een stukje bouwgrond koopt. In de prijs, die u ervoor betaalt zijn alle kosten voor riolering en overige voorzieningen verwerkt. Ver volgens komt u er achter, dat anderen, die van diezelfde voor zieningen hetzelfde gébruik maken, dat gratis blijken te krij gen. U voelt zich gepakt en te recht. Dat zou het gevolg zijn voor vele burgers van Holten, als die partijen het voor het zeg gen hebben, die succesjes op korte termijn willen boeken vlak voor de verkiezingen door ad hoe beslissingen te nemen. Dat er dan bovendien een finan cieel tekort op het plan ont staat, waarvoor iedere Holte naar opdraait, laat ik dan maar buiten beschouwing. In tegen stelling tot de heer Jansen hoop ik, dat er na de verkiezingen partijen aan het roer komen, die wat verder kijken dan hun neus lang is en ook in verkie zingstijd moeilijke beslissingen niet uit de weg gaan. Wim Dalhuiscn, lijsttrekker PvdA-Holten Ofschoon het weer belette dat het dakterras van de Martinair Airmobil werd opengesteld, namen velen wel binnen een kijkje. Daar kon men zich tevens tegoed doen aan Glühwein (Foto Ten Velde) Grote belangstelling was er vorige week voor het open huis van Oad Reisburo De Globe aan de Burge meester van den Borchstraat. „We konden zelfs meer bezoekers dan vorig jaar begroeten," liet woord voerster Diesje Lievendag na af loop tevreden weten. Speciale at tractie tijdens het open huis was de voor het kantoor gestationeerd Airmobil van Martinair Holland. Daarmee wilde De Globe de aan dacht vestigen op het feit dat niet alleen busreizen, maar ook op het gebied van vliegreizen een breed produkt op de markt wordt ge bracht. In de ruim vijftien meter lange Airmobil werd informatie ge geven over vliegen en vliegvakan ties en kon de bezoeker zich tevens tegoed doen aan Glühwein. Het op de showwagen aanwezige dakter ras kon in verband met de weers omstandigheden niet worden opengesteld. In het Globe-kantoor waren kraampjes ingericht met in formatie over reizen binnen Euro pa en Verre Reizen en een kraamp je met specifiek de Oad-reispro- gramma's. Volgens mevrouw Lie vendag hebben velen, onder wie verscheidene vaste klanten, de va kantie voor het komend jaar al geboekt. Sommigen zelfs al voor september of oktober. Tijdens het open huis bleek opvallend veel vraag naar Verre Reizen, onder meer de bestemming China. De eveneens aanwezige Jan van Dits- huizen, die enkele maanden gele den per J umbo Camper naar China reisde, werd in dat verband dan ook 'bestookt' met vragen. Het Globe-personeel verwacht aan zienlijke drukte tussen kerst en oud en nieuw. Ook na de jaarwisse ling wordt 'stormloop' tegemoet gezien. Zondag 2 januari houdt de SV Hol ten voor de 23ste keer de Oliebol lencross. Voor velen wellicht een goede gelegenheid om het nieuwe jaar sportief gezien in te luiden. De organisatie van de cross is in han den van alle afdelingen van de SV Holten: voetbal, handbal, atletiek en schaken. Ook de supportersver eniging verleent medewerking. In schrijven is mogelijk tot een half uur voor aanvang van de wedstrijd op sportcomplex De Meermans kamp. De aanvangstijden zijn als volgt: 2 kilometer: 10.00 uur: jon gens en meisjes van 7/9 jaar en van 10/12 jaar. 4 kilometer: 10.30 uur: jongens en meisjes van 13/14 jaar; dames van 15 jaar en ouder; heren van 15/34 jaar; heren van 35 jaar en ouder. 6 kilometer: 11.15 uur: da mes en heren van 15 jaar en ouder. 10 kilometer: dames en heren van 15 jaar en ouder. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning is verleend voor: uitbreiding café-restaurant Deventerweg 87; 2. Kapvergunning is verleend voor: 5 populieren op sportpark 't Vletgoor; 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor oliebollencross op 2 januari 1994. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op dinsdag 4 januari 1994 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet wijziging ANWB-bewegwijzering. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF De gemeentesecretarie en de gemeentewerf zijn op 31 december 1993 voor het publiek gesloten. Uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden kan telefonisch kontakt worden opgenomen met mevr. Veenendaal, tel. 6 10 17. BEKOSTIGINGSBESLUIT BESTEMMINGSPLAN LUKENSVELD Bij het besluit van 20 december 1993 heeft de gemeenteraad voor het bestemmingsplan Lukensveld een bekostigingsbesluit vastgesteld. Bij dit besluit is aangeduid het gebied, waarin de onroerende zaken, welke in eigendom zijn van derden, zijn gelegen, die geschikt of beter geschikt worden voor bebouwing of in een voordeliger positie zullen komen te verkeren ais gevolg van de door de gemeente of met medewerking van de gemeente te treffen voorzieningen van openbaar nut ten behoeve van het bestemmingsplan Lukensveld. Vaststelling van bovenvermeld besluit was noodzakelijk om kostenverhaal via een bouwgrondbelasting mogelijk te maken, wanneer niet via exploitatie-overeenkomst tot verhaal van kosten, verband houdende met het treffen van voorzieningen van openbaar nut, kan worden gekomen. De hierbovenbedoelde genothebbenden krachtens eigendom, bezit of beperkt recht van de desbetreffende onroerende zaken zullen persoonlijk -in schriftelijke vorm -in kennis worden gesteld van de volledige inhoud van het besluit. Het besluit alsmede de bijbehorende plattegrond ligt vanaf maandag 3 januari 1994 gedurende een maand voor belangstellenden ter inzage ter gemeentesecretarie (leeszaal/bibliotheek), alhier. Holten, 23 december 1993 Donderdag 30 december: Syl- vestermarkt op de Smidsbelt van 16.00 uur tot 21.00 uur; v.a. 13.00 uur, Instuifmiddag Hockeyclub in de sporthal; Vrijdag 31 december: v.a. 8.45 uur, oudejaars zaalvoetbaltoer nooi junioren SV Holten in sporthal 't Mossink Zaterdag 1 januari: 00.30 uur, Sylvesterparty Togaclub in bar- dancing De Waag; 01.00 uur, Nieuwjaarsparty in JC De Schu- Zondag 2 januari: v.a. 10.00 uur, Oliebollencross SV Holten, start sportpark De Meermans kamp Maandag 3 januari: 19.30-21 uur, nieuwjaarsreceptie ge meentehuis Dinsdag 4 januari: 20.30 uur, nieuwjaarsreceptie Blauw Wit, clubhuis 't Vletgoor; nieuw jaarsbijeenkomst NBvP Holten Donderdag 6 januari: 9.30 uur, nieuwjaarsbijeenkomst HVG in Irene Vrijdag 7 januari: vanaf 18.30 uur recreantentoemooi Minto- nette in de sporthal; 20.00 uur, nieuwjaarsreeptie SV Holten, kantine Meermanskamp Zaterdag 8 januari: 17.00-20.00 uur, open huis kapsalon IJssel- dijk; 16.00-18.00 uur, nieuw jaarsreceptie Tennisclub Hol ten, kantine Valkenweg. Zondag 9 januari: 9-10 uur, start Beemd- en Bergtoer wie lervereniging; 14.30-17.00 uur, nieuwjaarsreceptie MAC De Holterberg in 't Stuurhuus; 16.00-18.00 uur, nieuwjaarsre ceptie Hockeyclub Holten, clubhuis Molenbelterweg 3. Donderdag 13 januari: bijeen komst Overijsselse Vrouwen Raad in De Boschkamp (over oprichting vrouwenraad Hol ten) Zaterdag 15 januari: 10.00 uur, ledenvergadering Kring Bewo ners de Holterberg in 't Lösse Hoes met aansluitend wande ling o.l.v. Kees Bos en om 14.00 uur buffet in 't Lösse Hoes; Zondag 16 januari: 15.00 uur, eredienst t.g.v. intrede ds. H.P. Mulder in gereformeerde kerk; v.a. 11.00 uur, gewichttouwtrek ken OKIA in Het Bonte Paard Dinsdag 18 januari: 20.00 uur, nieuwjaarsbijeenkomst HVG Dijkerhoek Woensdag 26 januari: 20 uur, inleiding M. Hoedeman voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp; 19.30 uur, bijeenkomst van de Club van oud-militairen en oud-verzetsmensen in zaal Vosman m.m.v. duo Schreurs- /Hiddink Dinsdag 1 februari: 20 uur, poli tieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Maandag 7 februari: 20 uur, ver- keersquiz zaal Vosman Woensdag 9 februari: 20 uur, politieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Donderdag 17 februari: 20 uur, politieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman; Woensdag 23 februari: 20 uur, lezing drs. Hillie Smit voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp Zaterdag 26 maart: voorjaars concert HMV in sporthal; Vrijdag 8 april: HMV-lompe- nactie in het dorp; Zondag 24 april: 11.30 uur, Jona Kwartet voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp Vrijdag 6 mei: HMV-lompenac- tie in het buitengebied Donderdag 12 mei: 10.00 uur, start Pieterpadwandeling Hel- lendoom-Holten; 13.00 uur, Markt Duurzame Ontwikkeling op Smidsbelt (14.00 officiële opening door minister Jan Pronk Zaterdag 23 juli: triathlon Hol ten;

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5