Ruim 10.000 gulden op themadag SG Holten U 'Voor en met elkaar' -èêfc- 14.95 Vergadering van 'bergbewoners' Kerkdiensten Uit buiten Holten Veel (sportieve) activiteiten Op de drempel van 1994 r a c I «De Biester HOLTENS NIEUWSBLAD Kerstpuzzel A.S.M. b.v. Alfa Bier Burgerlijke stand VRUGGINK DONDERDAG 29 DECEMBER 1993_ Zeer veel animo was er voor de sponsorloop die de deelnemers naar 'de voet van de Holterberg' voerde Foto Ten Velde) ,Het is prima verlopen allemaal," constateerde conrector mevrouw J.J. Versteegen donderdagmiddag na afloop van de themadag van de scholengemeenschap, die volgens goed gebruik kort voor de kerst vakantie gehouden werd. „We ver wachten dat we het streefbedrag van 10.000 gulden ruim gepas seerd zijn!" Net als vorig jaar geen themaweek dus. Enerzijds het ge volg van de nogal ingekrompen groep initiatiefnemers, ander zijds van alle voorbereidende werkzaamheden rond de fusie van de school met het Thomas Ains- worth College uit Goor. De themadag stond ditmaal in het teken van zwerfkinderen, in het bijzonder in Colombia en Rusland. Ook was er aandacht voor een voe dingsproject in het Westafrikaanse Guinee. De schoolleiding hoopte dat het inhoudelij k deel van de dag en alle activiteiten daar omheen voor financiële ondersteuning van de verschillende projecten, zouden bijdragen tot een stukje bewust wording bij de leerlingen. „Om ze zo rond Kerstmis te laten stilstaan bij het lot van leeftijdgenoten in andere delen van de wereld," aldus mevrouw Versteegen. 's Ochtends werd normaal lesgegeven, tenzij de leerlingen volgens een rooster voorlichtingslessen kregen over de projecten aan de hand van dia's of een videofilm. Bij het voedingspro ject in Guinee werd de kijker ge richt op kinderarts Madina Rachid in de hoofdstad Conakri. Mevrouw Rachid wil geld bijeen brengen voor voorlichtingsmateriaal, oplei dingen en transportmiddelen ten einde de slechte situatie op het platteland te verbeteren. Veel kin deren zijn ondervoed. Omdat be paalde voedingsmiddelen taboe zijn (vlees, vis, eieren) komen zij tekort aan noodzakelijke voe dingsstoffen met ziektes en kinder sterfte als dagelijks gevolg. De Colombiaanse zwerfkinderen trachten te overleven door de ver koop van snoepjes of stukjes siga ret, bedelen, diefstal of prostitutie. Vaak worden ze opgepikt door de zogeheten orgaanmaffia, die ope ratief ogen of nieren bij hen verwij deren om deze te verkopen aan ziekenhuizen. Hulporganisaties trachten de kinderen naar school tjes te lokken met eten en drinken. Samen met wat onderwijs biedt ze dat meer overlevingskansen. Door de overgang van communisme naar kapitalisme, de stijgende ar moede, de immense drankzucht in met name arbeidersgezinnen door onzekere arbeidssituaties, zwer ven ook in Petersburg steeds meer kinderen op straat. Ze bedelen, snuiven lijm, drinken, stelen, doen klusjes voor de maffia, terwijl meis jes zich voor prostitutie lenen. De themadagcommissie liet zoveel mogelijk gastsprekers informeren. Zo was mevrouw Van Putten, lid van het Europees Parlement, lid van de PvdA en specialiste op het gebied van hulp aan zwerfkinde ren, te gast bij de examenleerlin gen havo en vwo. Andere sprekers waren onder anderen de heren Broekhuis en Kijlstra. Oud-leer ling Kees-Jan de Vries vertelde over eigen ervaringen met zwerf kinderen. Volgens mevrouw Ver steegen viel het inhoudelijke deel van de dag bij de leerlingen in goede aarde. Vooral het fenomeen zwerfkinderen in onder meer De venter en Limburg verraste velen: „Dat het probleem zich ook zo dicht bij huis manifesteert had nie mand verwacht!" In de pauzes tus sen de lessen zorgden verscheide ne leerlingen voor muziek en zang. Sponsorloop Naast informatie lessen bood de themadag volop ruimte voor acti viteiten waarmee geld bijeen kon worden gebracht voor de diverse projecten. Zeer veel animo was er voor de sponsorloop. Klas M2D had zelfs een eigen, zeer lange sponsorloop uitgezet. Het meren deel van de lopers liep van school via het fietstunneltje bij de Deven- terweg en een deel van 'de berg' terug naar het vertrekpunt op het grasveld achter de school. Met het oog op de themadag werd voor de eerste maal een speciale gedich tenbundel samengesteld met ge dichten van leerlingen over het thema zwerfkinderen. De bundel werd op de dag zelf aan de man gebracht. Dat gold ook voor snelte- keningen^ oliebollen, hamburgers en slaatjes. In de middag trok zo wel de basketbalwedstrijd als voetbalwedstrijd tussen leraren en leerlingen veel bekijks. De eerste werd gewonnen door de leraren met 23-19, maar de vreugde was natuurlijk groot toen de heren do centen het hoofd moesten buigen voor het talentrijke leerlingen voetbalelftal dat zich met ruime winst (1-4) de sterkere toonde. Me vrouw Versteegen kwalficeerde beide wedstrijden als 'een boeiend kijkspel'. De themadag werd 's avonds op school besloten met een onderbouwfeest, terwijl veel oude re leerlingen tegelijkertijd 'uit hun dak gingen' met een bovenbouw- feest in Bill's Bar in Markelo. De jaarlijkse kerstpuzzel van het Holtens Nieuwsblad bleek op nieuw zeer goed in trek. Op de redactie stroomde dagelijks een groot aantal oplossingen met rij melarijen binnen. Het foutje (er misten twee letters) heeft gelukkig -geen problemen opgeleverd. Wel bleek af en toe dat de gevonden slagzin jammer genoeg niet werd afgemaakt. De prijswinnaars wor den gepubliceerd in de krant van donderdag 6 januari. Zij ontvan gen bovendien schriftelijk bericht. HONDA Markelo tel. 05476-16 19 De jaarwisseling is van ouds re den tot een ogenblik van bezin ning. Dat geldt zowel in huise lijk kring als voor de gemeente lijke overheid. Oudejaarsavond is bij uitstek een feest dat in huiselijke kring gevierd wordt. Onze gedachten gaan terug in het afgelopen jaar. Hoogte- en dieptepunten, voor- en tegen spoed, plezier en verdriet, suc ces en tegenslag, het trekt alle maal aan ons voorbij. Op de drempel van het nieuwe jaar wensen wij elkaar alle goeds toe voor de komende twaalf maan den. Voor de plaatselijke over heid is vooral de nieuwjaarsre ceptie de gelegenheid om met elkaar terug te kijken op de re sultaten van het afgelopen jaar. Wat ging er goed, wat ging er fout? Waarin zij we geslaagd, wat is niet gelukt? Wellicht kun nen wij met elkaar constateren: wij hebben ons best gedaan. Dan mogen wij tevreden zijn, maar niet zelfvoldaan. Naarma te het oordeel over het afgelo penjaar positiever uitvalt, kun nen wij met meer vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet tre den. Er is - gezamenlijk - nog veel en goed werk te doen. La ten wij er samen in goede har monie aan beginnen. Holten is het waard om voor te strijden. Misschien is het ook goed daar bij te bedenken onder welke ide ale omstandigheden wij ons ge zamenlijke werk mogen doen. Een blik op de wereld om ons heen kan alleen maar reden tot dankbaarheid geven in de ge meente Holten te mogen leven en werken. De media informe ren ons dagelijks via pers, radio en televisie op de meest indrin gende wijze over oorlog, honger, watersnood en andere rampen. Het antwoord daarop kan al leen maar zijn dat een ieder op eigen manier probeert solidair te zijn met degenen die onze steun goed kunnen gebruiken. Dat geldt ook voor de noden in onze eigen gemeente, hoe be perkt die ook mogen zijn in ver gelijking tot de gebeurtenissen buiten onze grenzen. Wanneer ik deze gedachte in een kort gedicht mag samenvatten, dan kies ik daarvoor de bescheiden dichtvorm van een limerick die als volgt luidt: 'Er zijn steeds meer hoopvolle tendensen naar de groei van solidariteit onder de mensen voor en met elkaar in 't nieuwe jaar mag ik u, Holtenaren, van harte toewensen.' Tevens veel geluk een voor spoed in het nieuwe jaar. De waarnemend burgemeester van Holten, J.J.H. Cornielje Op 22 december werd op klaarlich te dag ingebroken in een woning aan de Oude Stationsweg te Dij- kerhoek. Een oplettende getuige zag dat voor de woning een auto stopte en dat twee mannen naar de woning liepen. Even later ver dween de auto weer, waarna bleek dat er was ingebroken. Er werd niets vermist. In de loop van de dag kon in de gemeente Raalte de ver dachten worden aangehouden. Het vermoeden bestaat dat ze nog wel meer op hun kerfstok hebben. De verdachten zijn ingesloten. Eveneens op 22 december werd door diverse middenstanders ge constateerd dat een zwerver in de kom van Holten zich ophield, win kels binnenging en zat te schooien om voedsel en geld. De politie trof de man aan bij de Aldi. Hij bleek geen cent op zak te hebben en gelet op het verleden van deze persoon, was hij kennelijk uit om enkele goederen zich toe te eigenen. De politie kon niets anders doen dan de man te bewegen om Holten te verlaten, hetgeen dan ook ge schiedde. Een inwoner van onze gemeente kwam bij de politie met een brief van de firma Halbert's Family Her- titage uit Weesp, die een zoge naamd familieboek aanbood van een bedrag van ongeveer f 100,-. De politie adviseert niet op dit aanbod in te gaan aan een ieder die een dergelijke brief ontvangt, daar men niet krijgt van wat men ervan had verwacht. Op 24 december vond een aanrij dingplaats op de Oranjestraat. Tij dens het uitrijden van een uitrit, werd door een autobestuurder geen voorrang verleend aan een andere autobestuurder. Beide au to's liepen behoorlijke schade op. Op 24 december werd in een super markt een portemonnee ont vreemd uit het boodschappenwa- gentje. Het wagentje werd even uit het oog verloren, toen een onbe kende dader kans zag de porte monnee weg te nemen. Het is reeds eerder vermeld: laat tijdens het winkelen Uw boodschappenwa- gentje niet onbeheerd achter en houd Uw portemonnee direct on der U. Op Kerstavond, 24 december, om streeks 23.00 uur, werd ingebroken in drie woningen aan de Vixsebo- boxsestraat. Men kwam binnen door een raam of de achterdeur te forceren. In alle drie gevallen wa ren de bewoners niet thuis. Nog niet duidelijk is wat er precies wordt vermist, doch waarschijnlijk is de buit niet groot geweest. Ook werd op dezelfde datum en ongeveer hetzelfde tijdstip ge poogd om in te breken in een wo ning aan de Waardenborchstraat. De bewoners waren echter net naar bed gegaan. Toen zij iets ach ter hun woning hoorden, zagen ze dat twee mannen poogden binnen te komen. Toen de daders ontdek ten dat ze waren betrapt, gingen ze ervan door. De politie gaat ervan uit dat alle vier gevallen zijn gepleegd door dezelfde daders. Getuigen die den ken op de Kol die avond iets ver dachts te hebben opgemerkt, wor den verzocht contact op te nemen met de politie. In de nacht van 25 op 26 december werd er ingebroken bij het AC res taurant aan de AI. Twee speelauto maten werden opengebroken en daaruit werd nog een onbekend geldbedrag weggenomen. Op de Tweede Kerstdag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij een woning aan de Raal- terweg. Ter plaatse gekomen, bleek de brand door de bewoner reeds te zijn geblust. De brand was ontstaan in een opslagplaats van openhaardhout direct gelegen aan een opstal met rieten bedekking. Door tijdige constatering werd er ger voorkomen. Uit het politie on derzoek is gebleken, dat zeer waar schijnlijk de brand is ontstaan door spelende kinderen. Baldadige jeugd vond het nodig om in de nacht van 26 op 27 decem ber kerstboomverlichting te ver wijderen aan de Looikolkstraat en bij het dorpshuis de Boschkamp. GEMEENTEBELANG HOLTEN De fractie en het bestuur van Gemeentebelang Holten wensen alle Holtenaren een voorspoedig 1994. GEMEENTEBELANG HOLTEN secretariaat: H. J. Dikkers, Houtweg 14, 7451 DV HOLTEN, Tel. 05483-62059 Zaterdag 15 januari houdt de Kring Bewoners de Holterberg tus sen 10.00 en 12.00 uur in hotel 't Lösse Hoes haar eerste bijeen komst in het nieuwe jaar. Een bij zondere bijeenkomst, want na de vergadering gaat het gezelschap onder leiding van Kees Bos op stap voor een wandeling over de Holter berg, waarbij Bos het nodige ver telt over de historie en natuur van de omgeving. Aansluitend wordt een buffet van onvervalst Holland se winterkost genuttigd in 't Lösse Hoes. De agenda van de vergadering ver meldt onder meer een kort verslag van het onlangs door het kringbe- stuur gehouden gesprek met B en W met aandachtspunten als het Telgengebied, afsluiting zandwe gen en de verbetering en marke ring van wandel-, fiets- en ruiterpa den. In aansluiting op het gesprek met het college heeft het kringbe- stuur overigens ook alle politieke partijen over de met B en W behan- Maatwerk autoleasing delde onderwerpen aangeschreven met het verzoek om in de diverse verkiezingsprogramma's zoveel mogelijk met de wensen van de 'bergewoners' rekening te houden. Tijdens de vergadering wordt te vens van gedachten gewisseld over de toekomst van de Holterbergweg en omgeving (het BIB-rapport, de consequenties daarvan voor de Motieweg en Helhuizerweg, de ver plaatsing van het Bezoekerscen trum, het sluipverkeer via zandwe gen), riolering buitengebied (ge meentelijke plannen en alternatie ven) en kabeltelevisie (ontwikkelingen, gezamenlijke in koop schotels). biwciiv auivicaouiy DiM.O» \/DKiaaiMir ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit- sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 31 december: N. Bakx, Regge- straat 14, Enter. Tel. 05478-2774 1 januari: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a, Rijssen. Tel. 05480-12260 2 januari: J. Koppert, T. van Amerongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476-2200 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER. Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54: buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). /K\ NED.HERV. KERK Vrijdag 31 december: 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Alg. kerke- werk Zondag 2 januari: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, bevestiging ambtsdragers. Nevendiensten, Nieuwjaarswensen; 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella Oppasdienst: mw. Kers, Jeanet Mensink. Diessenplas: Zaterdag 1 janua ri: ds. A.J. Leerink, Nieuwjaars begroeting; woensdag 5 januari: dhr. Vogely GEREF.KERK Vrijdag 31 december: 17.00 uur, ds. F. de Vries, Vroomshoop Zaterdag 1 januari: 10.00 uur, ds. G.A. van den Berg, Rijssen Zondag 2 januari: 9.30 uur, ds. J. Juijens, Schalkhaar; Voor- ber. H.A.; 15.00 uur: dienst. Kin- demevendienst groep 3,4 en 5 o.l.v. Margreet Meijerink; groep 6,7 en 8 o.l.v. Jenny Wieldraayer Oppasdienst: 0-3 jaar: Anita Bo- link-Stam, Gery de Bie-Bolink, Evelien Hulsman-v.d. Meulen; 4-6 jaar: Willy Brinks, Joke Bel- dman-Nijkamp, Janny Lande- weerd-Dijkink. Op 31 december en 2 januari is de eerste collecte is voor de kerk, zaterdag 1 janu ari voor Algemene Chr. Doelein den; de tweeae collecte is voor rente en aflossing. RK KERK Zaterdag 1 januari: GEEN DIENST; Zondag 2 januari: 10.00 uur, H. Mis in Irene DIJKERHOEK Vrijdag 31 december: 15.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Alg. kerke- werk Zondag 2 januari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nieuwjaars wensen. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK Vrijdag 31 december: 19.30 uur, dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Algemeen kerkewerk Zondag 2 januari: 10.00 uur, ds. W. Vons, Rijssen, koffiedrinken en nieuwjaarswensen; Uit gangscollecte: Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Vrijdag 31 december: 19.00 uur, pl. Avondmis Zaterdag 1 januari: 10.00 uur: Hoogmis. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot-11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Geboren: Bart, zoon van G. van de Pieterman en G.G. Vincent Overleden: A.G. Hutten (81) en T.J. Kolkman-Brinkman (85) leasing Markelo Tel. 05476-1619 Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 1 3 75 Deventer Schouwburg In de Deventer Schouwburg wordt donderdag 30 december het 'Op de Grens van 1994-jeugdtheaterfesti- val' gehouden. Elke dag zijn er vi deofilms, een leeshoek en een kin dercafé terwijl het programma ver der wordt ingevuld met work shops, familievoorstellingen, voorleesbijeenkomsten en theater programma's voor allerlei leef tijdscategorieën van vier tot en met twaalf jaar. Zaterdag 1 januari is er vanaf 20.00 uur Nieuwjaarsbal met muzikale medewerking van Am'Or en The Hogh Society Six gehouden. Donderdagavond 6 ja nuari geeft het Forum Filharmio- nisch een Nieuwjaarsconcert, ter wijl vrijdagavond 7 januari Tineke Schouten op de planken staat.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3