Feestelijke receptie voor 40-jarige COC 20.95 Holtense bedrijven gaan samen in HIG „De Biester" Fakkels Amnesty trotseren storm Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Jannes Beldman grote motor B.A.S. HOLTENS NIEUWSBLAD A.S.M. b.v. Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Grote vruggInk Ingezonden Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 'Oerparty' Togaclub in Ehag-garage Bijeenkomsten NBvP Holten opkomst Stal De Eik Brand bier o DONDERDAG 16 DECEMBER 1993- 3 Oprichter en erelid Jannes Beldman feliciteert het bestuur van de Chr. Ontspannings Club (Foto Ten Velde) „Zonder Jannes was de Christelij ke Ontspannings Club niet gewor den wat zè nu is. Hij is de grote motor!," constateerde Henk Lan- deweerd (Fotten Henk) zaterdag middag in De Kandelaar tijdens de feestelijke receptie ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de Holtense toneelvereniging. Na de bijeenkomst volgde een ge zamenlijke maaltijd en vertrok ken de 'jarige' COC'ers met hun partner naar Hardenberg, waar veel plezier beleefd werd aan het blijspel 'Non Actief van Jos Brink, die evenals Lucie de Lange een hoofdrol vertolkte. De Christelijke Ontspannings Club werd 8 december door Jannes Beldman, tegenwoordig erelid, nieuw leven ingeblazen. Voor de oorlog had Holten in de Christelij ke Reciteer Club al een bloeiend toneelgezelschap. De jaren '40-'45 haalden daar abrupt een streep door. Gein De veertigste veij aardag werd eind oktober ingeluid met een dubbele opvoering van het jubileumstuk 'Wie kaatst die wint'. De receptie in De Kandelaar betekende het offi ciële tintje. Landeweerd, destijds zelf verbonden aan COC, herinner- HONDA Markelo tel. 05476-16 19 de aan het begin van zijn 'toneel carrière', die startte met een rol in het stuk 'Dokter genees u zelf. Vol humor verhaalde hij ook over de gein tijdens de repetities, achter de coulissen en ook op het toneel. Goede herinneringen waren er ook aan het blijspel 'Vliegtuig vermist', dat vol intriges en sabotage zat: „Na veel gedoe kreeg ik Jo te pak ken. Maar we bleven fatsoenlijk, we waren uiteindelijk christelijk." Veel waardering had de Holtenaar voor grimeur/erelid Wander Drent: „Zonder hem was het niks. Hij was er altijd met pruiken en om te ver ven en te kleuren." Diezelfde eer gold Jan Aanstoot: „Evenzeer on misbaar, al was het maar om zijn onontbeerlijke busje!" Onder de aanwezigen ook ds. M. Berg en echtgenote. Eind vorig jaar nam Berg afscheid van de ge reformeerde kerk, daar hij met emeritaat ging. Hij wees er op dat COC in tegenstelling tot veel ver gelijkbare verenigingen, 'de zesti ger en zeventigerjaren overleefde': „Vele gingen toen ter ziele. De mensen werden passief, mede door de komst van televisie. COC heeft juist actieve mensen. Dat heeft zonder meer een vormende wer king." De oud-predikant, die te genwoordig in Barchem woont, noemde de voorstellingen van de toneelvereniging 'immer ontspan nend en ludiek'. Na een voorbereidingsperiode van een jaar is onlangs de Holtense Industrie Groep (HIG) opgericht. Het samenwerkingsverband van Holtense ondernemingen wil plaatselijk een overlegplatform creëren, zowel onderling als naar de overheid. Met name op gemeen telijk niveau heeft het verleden ge leerd dat een onsamenhangend be drijfsleven zwakker staat tegen over de gemeente als plannenma ker. Als voorbeeld daarvan geldt de problematiek van de wegen structuur in Holten. De plaatselij ke industrie is bevreesd dat indus trieterreinen qua infrastructuur te weinig mogelijkheden hebben. Op basis van een door de gemeente beschikbaar gestelde lijst van on dernemers, zijn de plaatselijke be drijven aangeschreven om lid te worden van de HIG. Tot nu toe vertegenwoordigt de belangen groep in Holten zo'n 1500 arbeids plaatsen. De initiatiefnemers zijn echter van mening dat in Holten meer ondernemingen actief zijn dan op de gemeentelijke lijst ver meld. Mochten er nog bedrijven zijn (in het buitengebied, de dorps kern of een industrieterrein) die lid willen worden, dan kan men con tact opnemen met de Holtense In dustrie Groep, Postbus 10,7450 AA Holten. Contactpersonen zijn J. Jansen van Nido Universal en F. Noordam van Encko bv. Plaatselijke politiek De ouderenorganisaties ANBO en PCOB hebben alle in Holten aanwezige politieke partijen en de leden van de gemeenteraad een aantal aandachtspunten ge zonden waar zij bij het opstellen van hun partijprogramma voor de komende gemeenteraadsver kiezingen rekening mee zouden moeten houden. Holten be schikt nog steeds niet over een ouderenbeleid. Uitgangspunt van dit beleid dient het zo lang mogelijk zelfstandig kunnen functioneren, liefst vanuit de ei gen woonomgeving, centraal te staan. Ouderen dienen ook te worden betrokken bij het be stuur. Ze dienen te worden be trokken bij het ontwerpen van nieuwbouwplannen en bij het opstellen van een gemeentelijke subsidieverordening op grond van de Wet Voorzieningen Ge handicapten. De gemeente kan het op diverse wijzen mogelijk maken dat ouderen kunnen blij ven deelnemen aan de samenle ving. In het kader van het ver keersplan dient aandacht te wor den besteed aan veilige looprou tes, trottoirs zonder obstakels, goede straatverlichting en de toegankelijkheid van openbare gebouwen. In de komende raadsperiode dient er te worden gestreefd naar een herziening van de ambulanceregeling. Er dient nu te lang op een ambulan ce te worden gewacht. De ge meente dient het aanpasbaar bouwen te propageren en zo mo gelijk verplicht te stellen bij alle nieuwbouw. Via eisen in de sub sidieverordeningen kan de ge meente leeftijdsdiscriminatie binnen verenigingen en organi saties helpen voorkomen. Een gemeentelijk minimabeleid dient extra aandacht te besteden aan de positie van alleenstaande oudere vrouwen. Daarnaast zijn het ook allerlei eigen bijdragen die het ouderen financieel on mogelijk maakt aan de samenle ving deel te nemen. De gemeen te kan hier een maximum aan stellen. ANBO De laatste ANBO-bijeenkomst (9 december) stond geheel in het teken van gezelligheid en spel. Al puzzelend en het geheugen raadplegend bogen de aanwezi gen zich in 5 groepjes over 15 ANBO-stellingen en een aantal foto's van oud en nieuw Holten. Hierbij werden natuurlijk oude herinneringen opgehaald. Na de pauze was er een Romeins werp spel, dat door velen met plezier werd gespeeld. De winnaars van de middag mochten als eerste kiezen uit een fleurige mand met versierde kaarsen. Met voor ie dereen de wens voor goede kerstdagen en een prettige jaar wisseling werd deze geslaagde middag besloten. •Ar gratis glas Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 7£ Op 7 december werd ingebroken in een woning aan de Aaltinksweg. De inbraak moet zijn gepleegd overdag tussen 12.00 uur en 17.45 uur. Toen de bewoners thuis kwa men, zagen ze dat de voordeur was geforceerd. Weggenomen werden een videorecorder, een kleurente levisie en een sterioinstallatie. Op 8 december vond een kop- staart botsing plaats op de Marke- loseweg tussen drie personenau to's. De drie voertuigen reden in de richting Markelo. De eerste auto werd tot stilstand gebracht om af te slaan. De tweede auto werd ook tot stilstand gebracht, doch mede door het gladde wegdek botste een derde autobestuurder op de voor hem stilstaande auto, die vervol gens tegen de eerste voorligger botste. Het bleef bij materiële schade. Op 9 december werd langs de AI een Engelse auto opengebroken. Uit de kofferbak werd een kostbare data/videorecorder weggenomen. Overige spullen van waarde liet men echter onaangeroerd. Een 13 jarige jongen, die logeerde bij kennissen in Holten, bleek op 10 december spoorloos verdwenen te zijn op een fiets. De ongeruste men sen belden daarop de politie, die na ongeveer 10 minuten deze mensen gerust kon stellen: de jongen was gearriveerd bij de politie in Alme lo. Hij zou achterna gezeten zijn door een hond en snel zijn wegge fietst, waarna hij de weg naar huis niet weer kon vinden. Op 11 december botsten op de Deventerweg twee personenauto's op elkaar. Ook hier werd onvol doende afstand bewaard. Toen de eerste autobestuurder afremde om rechtsaf te slaan, botste de achter opkomende auto op deze voorlig ger. Ook hier alleen materiële schade. Op 12 december botsten twee per sonenauto's op elkaar op de krui sing Mossinkserf-Keizersweg. Een van de twee auto's kwam het Mos- sinkserf afgereden en sloeg rechts af en botste vervolgens tegen de andere auto, die over de Keizers- weg reed. Deze laatste auto werd afgeremd, doch gleed vervolgens naar links. Ook hier alleen enige schade. Ik mag dan niet zo mooi kunnen rijmen en dichten als de Holtenaar in zijn ingezonden stukje over Sint en de Kerst, maar ik wil wel even reageren op zijn stukje. Beste Holtenaar, of je nu door de hond gebeten of door de kat ge krabd wordt, je kunt je geld maar één keer uitgeven en in een land als Nederland kun en mag je nog altijd zelf weten waaraan jij je geld gaat besteden. Als deze Holtenaar dan zo goed in de gaten heeft dat er iets mis is in Holten, dan zou die persoon beter kunnen reageren op de intocht van St. Nicolaas. Deze beste man wordt met toeters en bellen vanaf Rouwenhorst bin nengehaald en naar het gemeente huis gebracht. Daar aangekomen zien de kinderen voor de zoveelste keer dat er een Piet op het dak zit (die heeft haast net zo'n grote baard als de Sint). De kinderen kunnen dan een paar minuten van de Sint genieten alvorens hij drie kwartier naar binnen gaat om uit te rusten. Alle vaders en moeders die de moeite genomen hebben om met hun kinderen te gaan kijken, staan samen met de muziek in de vrieskou of in de regen. Als de Sint uitgerust is, gaat hij honderd meter verderop naar Ire ne om daar de koude en natte kin deren te ontvangen. Wanneer deze Holtenaar zijn di lemma (Sint of Kerst?) toil oplos sen, dan zou hij hier misschien mee kunnen beginnen en niet vallen over één of twee winkels die in zijn ogen anders doen. Je kunt altijd wel een steen vinden om een hond te gooien. En wat mij het meest verbaast, is dat deze persoon ondertekent met 'een Holtenaar'. Ik heb zo mijn twijfels daarover en daarom zet ik er wel mijn naam onder. 'n Goorsen A.G. Ongena De Toga-club is er weer in geslaagd een originele accommodatie te vin den voor hun traditionele Sylves- teravond in de nacht van 31 de cember op 1 januari. In de leeg staande Ehag-garage aan de Dorpsstraat wordt na midder nacht het startsein gegeven voor een 'pré-historische oerparty'. Kaarten voor het gebeuren zijn voor f 10,00 vanaf zaterdag 18 de cember verkrijgbaar bij Foto Ten Velde en bij café Jan Maats. De afdeling Holten van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen houdt op maandag 20 decem ber haar Kerstbijeenkomst in ge bouw Irene. De avond begint om 20.00 uur en wordt door de eigen leden verzorgd. O.a. wordt het to neelstukje 'Allen tezamen' opge voerd. De nieuwjaarsbijeenkomst van de NBvP Holten staat voor dinsdag 4 januari op het programma, vanaf 20.00 uur in zaal Vosman. De eerste wedstrijd van de winter competitie voor junioren leverde bij manege Stal De Eik de volgen de uitslagen op. Klasse A: 1. Karlijn Hospers met Bento (128); 2. Petrie de Jong met Woldi (126); 3. Jenneke Fidom met Woldi en Maijet Drost met Polly (123). Klasse BI: 1. Joyce Beumer met sonate (126); 2. Chrissy Heime- riks met Sanny (125); 3. Niels Nij- man met Polly (123). Klasse B2: 1. Dorien Lares met Sonate (128); 2. Hendrike Fonteyne met Delilah (125); 3. Renske de Jong met Bento (124). Klasse verzorgponies in han dicap: 1. Silke Hesse met Amber (122) Ml; 2. Marije Spakman met Pukkie (119) LI. Kratje Vanwege de weersomstandigheden werd besloten de fakkels direct voor de ingang van het gemeentehuis te ontsteken Foto Ten Velde De weersvoorspelling van vorige week donderdagochtend met zuid westerstorm, regen en windkracht 7 maakten dat de verwachtingen voor de 's avonds te houden fakkel- wacht van de plaatselijke werk groep Amnesty International zeer onzeker werden. Enkele jaren te rug had de werkgroep onder ijzige omstandigheden ook haar fakkels brandende weten te houden, maar of dat opnieuw het geval zou zijn, was de vraag. Vrijdag 10 december staat te boek als de Dag van de rechten van de Mens. AI besloot in verband met koopavond de tradi tionele fakkelwacht op de Smids belt evenwel een dag eerder te hou den. In verband met de weersomstan digheden besloot voorzitter Gerri Veneklaas Slots de fakkelwacht op het bordes, en daarmee onder het afdak van het gemeentehuis te gaan staan. In ieder geval droog en ietwat beter beschermd tegen de harde wind, werden de fakkels ont stoken. Inmiddels had zich een tiental sympathisanten bij de niet voltallige werkgroepleden ge voegd en het totaal aantal fakkel dragers was daarmee zestien, on der wie drie kinderen. Tanja van Zeijts, gitariste in haar vrije tijd, verzorgde evenals vorig jaar de muzikale omlijsting. De warmte van de fakkels, de evergreens en de sfeervolle gitaarmuziek trokken de aandacht van de winkelende voor bijgangers. Via de sandwichbor- den werd ook extra aandacht ge vestigd op de aktie Politieke Moor den en Verdwijningen, waar de Holtense werkgroep zich op dit moment onder meer mee bezig houdt. AI is zondag eveneens ver tegenwoordigd op de creatieve kerstmiddag in De Boschkamp. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. S.M. Roozen- boom. Feest van de H. Doop. Met nevendiensten. 19.00 uur: ds. G.W. Marchal, Hellendoorn Collecte in de dienst: Solidari- dad. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Oppasdienst: mw. Vlogtman, Gerianne Kolkman Diessenplas: woensdag 22 de cember: ds. A.J. Leerink, kerst wijding GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H.J.J. Witte, Voorthuizen 15.00 uur: ds. F. van der Weij, Rijssen Kindernevendienst groep 3, 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6,7 en 8 oi.v. Herma Huls man De eerste collecte is voor de kerk; de tweede collecte is voor rente en aflossing (m.u.v. inter kerkelijke diensten) Oppasdienst: 0-3 jaar: Karin Hulsman-Bosschers, Loes Meij- erink-Dijkink; 4-6 jaar: Herma Aanstoot-Pluymers, Ria Aan stoot-Stam, Truus Beldman- Aanstoot Woensdag 15 december ds. A.J. Leerink, Volkskerstzang. RK KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J.A. Wegerif, Nij- verdal Collecte in dienst: Solidaridad. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 18 en 19 december: T. vanNoort, Scherpenzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m frm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31. tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: teL 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 16 december: 13.30- 15.30 uur, bloemschikken voor kerst in De Boschkamp; 13.30- 16.00 uur en 19.30-21.30 uur, per- gamano voor kerst in De Bosc hkamp; 20.00 uur, kerstbijeen komst NBvP Holten in gebouw Irene; 20.00 uur, kerstbijeen komst HVG in gebouw Irene Vrijdag 17 december: 13.30- 15.30 uur, bloemschikken voor kerst in De Boschkamp; 19.00- 21.0 uur, kerstbal tienersoos Musky in kelder dorpshuis; 16.00 uur, officiële ingebruikna me van nieuwe keuken en aan grenzende ruimten woon- en zorgcentrum Diessenplas; 19.30 ufir: Adventsvoettoeht voor ka tholieke jongeren vanuit het Timmermanshuis in Nieuw- Heeten (aansluitend disco); 20.00 uur, jaarvergadering IJs club De Noordpool, café Jansen (Boer Biet); 20.00 uur, klaverjas- avond Blauw Wit in kantine 't Vletgoor Zaterdag 18 december: 11.00- 12.00 uur, open huis Muziek On derwijs Centrum in De Bosc hkamp Zondag 19 december: 14.00- 17.00 uur, creatieve kerstmid dag in De Boschkamp Maandag 20 december: 13.30- 16.00 uur, kerst- en nieuwjaars kaarten maken in De Bosc hkamp; Kerstviering CPB Hol ten, 20.00 uur in de Kandelaar; 20 uur, kerstbijeenkomst NBvP Holten in zaal Irene; kerststolle- nactie supportersvereniging SV Holten; 19.45 uur, kerstavond NBvP Espelo in Het Trefpunt Donderdag 23 december: 15.00- 21.00 uur, open huis reisbureau De Globe met Airmobil Martin air; Themadag scholengemeen schap; 19.00-21.00 uur, kersta vond Swingsoos in de kelder van De Boschkamp Vrijdag 24 december: plaatsen kaarsen op de Canadese Be graafplaats, 16.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3