Barcode computerspel wordt ook in Nederland een ongekende rage Heerlijke geurtjes uit kunstzinnige flacons Luxe pen een duurzaam geschenk Fraaie sieroblecten van kristal 4^», v I oAli i TP 50. 11 Op het verlanglijstje voor onder de kerstboom zal dit jaar bij menigeen de Barco de Battler bovenaan staan. Dit computerspel, dat in Ja pan, Frankrijk en Engeland al tot een ware rage is uitge groeid, zal de komende win ter ook Nederland in de greep houden. De Barcode Battler, in Frank rijk bekroond met 'De Prijs van het Beste Speelgoed 1993', be staat uit een geïntegreerde opti sche lezer die in staat is om streepjescodes te ontcijferen en om te zetten in punten, die ver schillende personages voorstel len. De streepjescodes, die uit verpakkingen van gewone voe dingsproducten geknipt kunnen worden, worden door de inge bouwde computer omgezet in le vens- en overlevingspunten voor een hele reeks helden, die om de overwinning strijden in een spannende 'sterrenoorlog'. Met de Barcode Battler worden de krachten achter de streepjesco des ontcijfert. De verschillende streepjesco des zorgen voor steeds nieuwe, onverwachte spelsituaties en de mogelijkheden zijn onbegrensd. Het complete Barcode Battler- pakket, bestaat uit een metaal- grijze, rechthoekige console van 18 bij 11 centimeter, een scena riobrochure, 26 kaarten met voorgedrukte streepjescodes en een uitgebreide gebruiksaanwij zing. Adviesprijs: I 149,-. Door het opvallende spel met lichtstralen heeft kristal al eeuwen lang een fascinerende aantrek kingskracht. Naast de be kende glazen, vazen en schalen is er een groeien de belangstelling voor de kristallen sierobjecten. Swarovski Silver Crystal geeft met verschillende unieke kristalcreaties een nieuwe di mensie aan deze schittering en pracht. Deze collectie orginele geschenkartikelen bestaat on der andere uit een groot aantal diersoorten -van muis tot oli fant-, fruit, kandelaars, mu ziekinstrumenten, old-timers en zelfs een kompleet schaak spel. In totaal zijn er 120 afzon derlijke objecten verkrijgbaar en ieder jaar breidt Swarovski deze collectie uit. Silver Crystal dankt zijn naam aan de zuiverheid en speciale samenstelling van het water uit heldere bergbeekjes in Tirol waarvan het kristal is gemaakt. Wanneer u een Swa rovski Silver Crystal tegen het licht houdt, ziet u een zilveren gloed en deze eigenschap geeft dit kristal zo'n bijzondere, niet te imiteren uitstraling. De prijzen van deze prachti ge meesterwerkjes uit de Swa rovski Silver Crystal collectie variëren van 56,- (kleine die- robjecten) tot 7.475,- (reuze schildpad) en zijn verkrijgbaar of te bestellen bij exclusieve speciaalzaken en juweliers. Wat de één lekker vindt, zal de ander wel licht afstoten. Iedereen weet dat een geur die je bij iemand anders gero ken hebt, anders ruikt op het moment dat je hem zelf gebruikt. Wie met kerst iemand een geurtje kado wil doen moet er goed op letten dat de ont vanger die geur ook lek ker vindt en dat het luch tje past bij zijn of haar persoonlijkheid. Met de seizoenen, verande ren ook de geuren die worden gedragen. In deze tijd van het jaar mogen de geuren wat zwaarder zijn, omdat de geur zich bij een lage temperatuur langzamer ontplooit. Bij de aanschaf van een par fum speelt niet alleen de geur een belangrijke rol, ook de verpakking is van grote bete kenis. De verleiding schuilt in derdaad voor een groot deel in het flesje. Geen wonder dat in de feestelijke decembermaand veel aandacht wordt geschon ken aan de presentatie van de parfums. Ook dit jaar worden er weer schitterende verpakkingen ge bruikt en de meest exclusieve flacons weer nadrukkelijk geë taleerd. En niet ten onrechte Want sommige flacons zijn ware kunstwerken. KUNST Een voorbeeld hiervan is de filosofie van Les Beaux Arts. Hoewel parfum en kunstwerk hier onverbrekelijk met elkaar zijn verbonden, staat niet de geur centraal, maar veeleer het kunstwerk en zijn kunste naar. De gedachte achter de design editie van Les Beaux Arts is beroemde kunstenaars uitnodigen tot het maken van een waardevolle, zwaar bron zen plastiek. Deze plastiek fungeert als blikvanger op de dop van de parfumfles. Uiter aard kan het kunstobject van de fles worden gehaald en op een mooi plekje worden neer gezet. Elk kunstwerk wordt in een gelimiteerde oplage uitge bracht en bij aankoop van de flacon wordt een certificaat van echtheid bijgeleverd. De Italiaanse schilder Bruno Bru- ni vervaardigde als eerste voor Les Beaux Arts een bronzen plastiek in de vorm van een gebogen vrouwenfiguur. De geur van Les Beaux Arts is verleidelijk en een tikje ero tisch: een perfecte symbiose tussen geur en kunst Tijdens de Kerstda gen speelt versiering een grote rol. De keuze voor de versiering is persoonlijk en voor iedere smaak is er wel een kerstbal, slinger of kandelaar verkrijg baar. Rode, zilverkleurige, blauwe, bruine en paarse gladde of matte ballen, zil verkleurige 'slingers' met en zonder sterretjes, lieve kleine huisjes met een be sneeuwd dakje, al of niet geurende en besneeuwde denne-appels, sterren, vo geltjes met mooie staar ten, engelenhaar, kralens noeren en fragiele trompe tjes, onbreekbare ballen en Dickens-poppen, op maat van muziek knippe rende lichtjes grote, dikke, dunne, rode, witte, paarse, bruine en bolvormige kaarsen, maar ook cock tail-prikkers met stereo tiepe motieven, tafelkle den, dozen en doosjes, buisjes vol glitter enzo voort, enzovoort. De firma Kaemingk in Aal- tcn heeft liefst 5500 verschil lende artikelen in voorraad om ons aller kerstfeest zo mooi mogelijk 'aan te kle den'. In twee boven elkaar liggende showrooms met een totale oppervlakte van 700 m2 staan alle artikelen uitge stald: beginnend bij kunst kerstbomen en via prachtige, bewegende Kerstmannen op doen. Het assortiment wordt met het jaar groter. De kunstkerstbomen doen het ook steeds beter. Ze zijn dan ook nauwelijks nog van echt te on derscheiden, voorkomen rom mel op de vloer en zijn jaar-na jaar te gebruiken. Er zijn allerlei voorzieningen om de lelijke stamhouder en/of stam aan het oog te onttrekken en met een kerstbomenspray krijgt de kunstboom zelfs de geur van een denneboom. MINI-LICHT Natuurlijk zijn de witte en rode papieren kerstklokken on verwoestbaar, is in bijna elk huishouden wel een kerstkleed te vinden en moet er verlichting in een boom binnen of buiten worden aangebracht. De oude vertrouwde 'kaars'-verlichting moet het langzamerhand afleg gen tegen de mini-lichtjes die als kleine lichtpuntjes de sfeer ver sterken. De 'kaarsen' zijn ver krijgbaar in dozen van 15 stuks, de mini-lichtjes rijgen zich in een serie van 40 of 96 aan een snoer. De vensterverlichting is al in bijna elke woning te vinden, maar ook daarin zet de variatie door: zo'n lichtje voor het raam kan bijvoorbeeld ook in de vorm van kerstmannetjes of leuke be renfiguren. Ook de kerststal is een onver woestbaar artikel. Ze zijn er van heel eenvoudig tot zeer luxueus. Datzelfde geldt voor pakken voor de kerstman en de vaak bewegende kerstmanpoppen. „Het algemene beeld is", stelt de heer Wamelink vast, „dat toch het goud. zilver en rood in de kleuren heel sterk terugkomt. Ze verdringen de wat trendy-kleu ren, ook al zullen die blijven be staan. Wie op zoek is naar een klein maar exclusief kerst geschenk zou eens kunnen kijken naar de elegante Cougar pen van Cartier. Romp en dop zijn uitge voerd in een godron-struc- tuur en bedekt met antra- cietgrijs materiaal van een uitstekende sterkte. weiier: de fameuze ringen in drie kleuren goud. De Cougar pen is er in twee uitvoeringen: vulpen of ballpoint. In de handen van de trotse eigenaar glijdt de pen ge willig over leeg papier. voor volgend jaar. De trends worden vastgesteld en bekeken wordt hoeveel we van welk arti kel moeten bestellen. Van dat alles krijgen we een showroom collectie, zodat onze klanten een keus kunnen maken." HEMELS Vroeger kwamen al die kerst- artikelen, althans het gros daar van, -uit de Oostbloklanden. De laatste jaren is het accent duide lijk verlegd naar landen als Chi na, Taiwan en Thailand. Niette min komen ballen en andere ar tikelen van dat fragiele mate riaal nog steeds uit Polen en het voormalige Tsjechoslowakije. Al dit soort attributen die de kerst boom zo mooi maken, aan kerst stukjes de nodige fleur en extra cachet geven, worden daar nog steeds met de hand geblazen en versierd. „De hand geblazen ballen zijn in feite stuk voor stuk uniek." Van heel eenvoudig - met een enkel lijntje - tot zeer exclusief met prachtige versieringen van bijvoorbeeld goud op donker blauw. Dit jaar wordt veel verwacht van een nieuwe trend: zon-, maan- en sterrenmotieven die niet alleen op allerlei ballen te rug te vinden zullen zijn, maar ook op talloze andere artikelen. GLIMMEND Naast de bekende zilverkleuri ge glimmende ballen zijn de kerstballen tegenwoordig in vele kleuren verkrijgbaar, zowel in glanzende als in matte uitvoe ring. Ook de slingers, kralensnoe ren, strikjes, engelenhaar, la- metta's (sliertjes), vogeltjes, trompetten, huisjes, mannetjes, denneappels en beertjes zullen het dit jaar -opnieuw- goed gaan De pen is gedecoreerd met gouden of zilveren elementen. De dop is opgesierd met een ca- bochon geslepen onyx. De pen draagt het signatuur van de ju- Les Beaux Arts: JANUARI-KERST „Als de consument zijn inkopen voor de kerst gaat doen, plaatsen wy al weer onze eerste orders voor het volgend jaar, voor kerstmis 1994," vertelt Marcel Wamelink, verkoper Nederland bij het bedrijf. „In feite zijn we m september al begonnen met het samenstellen van de collectie een ideaal en exclusief geschenk. een fiets of aan een schrijfbu reautje naar de honderden gekleurde kerstballen en an dere snuisterijen die aan de vele wanden op kopers han gen te wachten. En dat zijn de grote warenhuizen, tuin centra, winkels in dorpen en steden en het één-mans zaakje-om-de-hoek. Zij doen daar hun inkopen opdat u, dicht bij huis, uw keus kunt maken.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 17