O o O' 'Q Sint heeft voor iedereen het juiste geurtje marsepein maken Horloge neg altijd een prima sinterklaaskado Thuis Voor vrouwen én mannen s w u s s z s w Een geur wordt nooit zomaar gecreeërd. Bij de compositie van een nieuwe geur heeft men altijd een bepaald type voor ogen. De Amigo-man is bijvoor beeld stoer en onstuimig, maar hij heeft ook zachtere karakter trekken. Zijn voorkeur gaat uit naar sportieve kleding, zoals le ren jack en merk-jeans, en hij rijdt op een motor. De geur Amigo heeft een kruidig karak ter. De frisse citrus topnoot is subtiel vermengd met lavendel en aromatische kruiden. Het hart is fruitig. Houtachtige geurnoten, zoals eikenmos en sandelhout, vervolmaken de geurcompositie. De herengeur van Guy Laroche, Horizon pour homme, straalt rust uit door de blauwe kleur waarin flacon (een kristalachtig rotsblok) en verpakking zijn uitgevoerd. Ook bij de eerste kennismaking met Ho rizon is een opzettelijk gekozen ijzi ge frisheid waarneembaar, maar die maakt al snel plaats voor war me en rustgevende geurnoten. De Italiaanse couturier van he renmode, Francesco Smalto, brengt een geur op de markt die verweven is met zijn persoonlijk heid. Molto Smalto (vertaald bete kent dit: heel veel Smalto) is een frisse, aromatische geur die op har monieuse wijze citrusnoten combi neert met kruiden en aromatische planten. De geur is bedoeld voor de elegante man, die houdt van de klassieke kledingstijlen. Voor de jonge nieuwe man die weet welke geur hij wilt brengt Muehlens Sumatra Ram op de markt Een geur die accociaties op roept met het tropisch regenwoud. Fris en verkwikkend met een zweempje ozon. In samenwerking met Koninklij ke Sanders creeërde kunstenares Janneke Brinkman-Salentijn voor de vrouw de geurlijn Saillente, die E B R S T E I R D A I S E N E E E R T T T G E T O I O E I V I T G E R L E A Z E R K I R A A A L L E J T P M N A H A 1 E G Y A N A A E K O S O R A N E N F 0 D T S V P E R A E R K D E T G S T R 0 S A E Z E U E T P S D H T V R C T O Y N P H N 0 K F E 0 E A K C G H N D A E I C K N L N A L S T O 1 E L S R F E Z S E 1 A N F N M H B H E G O E M E R P A B K R R E P A M Y E I K 0 R M G H S l L K I S C P K 0 T 1 S E S O P C E E N R L O T E B T A L R P E S A A A E P B T A W I P A I S Z N M T M E M M I N G N I N N E S I R P R U S E O O W 0 R T E L K E L M L E P S E R R R E B B 0 D A E J Y A 0 M T A O R E T M B E B R M E R K O A C N A K E 1 E I O E N I K A T E T D U ,V P E V E L O S A N R O R K B V K D Z E A D R S N V N G R E B E P E E O 0 0 N T P T E E R R T E Af 0 T C T N 1 A N D 0 E E U P R R R N S B T L S E A E N T M E P A F A T A A O B T E S C H 0 E N D E O G P E O N S E T S F E E R K J N A P S C H O O Onderstaande woorden die allemaal met het Sinterklaasfeest te maken hebben, zijn, altijd in rechte lijn, horizontaal, vertikaal of diago naal, van rechts naar links, van links naar rechts, van boven naar beneden of van bene den naar boven in het letterdiagram verbor gen, Sommige letters worden meer dan een maal gebruikt. De overblijvende letters vor men na elkaar geplaatst een deel van een Sinterklaasliedje. dak - dek - rijm - ole - roe - vijf - wal - zak - zes - Bari - gard - hooi - kade - lief - maan - myra - peen - spel - spijs - staf - stro - veer - zoet - baard - baret - kraag - laars - mijter - paard - sfeer - stout - bonzen - kapoen - knecht - madrid - schoen - schoot - spanje - tikken - turkije - wensen - wortel - amandel - fondant - gedicht - intocht - kloppen - lek kers - standje - aankomst - berispen - bis schop - december - geschenk - kadootje - spanning - schimmel - stemming - strooien - surprise - tabbaard - taaitaai - marsepein - Klein-Azië - pieterman - snoepgoed - Span jaard - stoomboot - borstplaat - pepernoten - pieterbaas - strooigoed - suikergoed - suiker hart - verjaardag - verrassing - banketstaaf - boterletter - pakjesavond - schoorsteen - sui kerbeest-banketletter - Sint Nicolaas - spe culaaspop - Zwarte Pieten - goedheiligman - patroonheilige - beschermheilige - chocolade- ietter - sinterklaasavond - sinterklaasfeest. Wie thuis marsepein wil maken dient er rekening mee te houden dat daar voor speciale apparatuur nodig is. Met name een zo genaamde amandelmolen moet de bijzonder harde amandelen fijn malen en dat hoeft u écht niet met de keukenmachine te pro beren. Bent u in het bezit van zo'n amandelmolen en beschikt u bovendien over een vleesmo len waarop een maalsteentje gezet kan worden, dan kunt u uw gang gaan. Voor het zelf maken van marsepein heeft u 125 gram amandelen, 125 gram poeder suiker, een ei en wat oranje bloesemwater nodig. Zet de amandelen op met koud water, breng ze aan de kook en giet het water eraf. Overspoel ze met koud water en pel ze. Droog de amandelen zorgvuldig in een doek. Dit droogproces kan ook uitge voerd worden in de oven, maar u moet ze in dat geval wel blank houden. Maal de gedroogde amande len vervolgens door de aman delmolen en vermeng ze met het eiwit, de poedersuiker en wat oranjebloesemwater. Maal dit mengsel door de vleesmo len waarop het maalsteentje is gezet en kneed dan het marse pein nog even door. Laat het nu enige uren -liefst een nacht- rustig staan. De volgende dag kunt u er dan verschillende vormen van maken. Kleur hiervoor zo nodig een gedeelte van het marsepein met wat onschadelijke plan- tekleurstof die bij de drogist verkrijgbaar is. Pas echter op voor felle kleuren, want die maken een onsmakelijke, goedkope indruk. Wie het zelf maken van mar sepein te ingewikkeld ofte tijd rovend vindt, kan natuurlijk altijd even bij een banketbak ker binnenstappen. Het marse pein is hier niet alleen kant-en- klaar verkrijgbaar, maar u heeft tevens keuze uit een groot assortiment figuren. Dit marsepein is dan ook niet al leen lekker, maar vaak ook een zeer orgineel en toepasse lijk cadeau. Voor wie van makkelijk houdt, biedt de (banket bakker gelukkig uitkomst. bestaat uit drie bloemige geurcom- posities. Field Bouquet is een fris groene geur met een bloemig hart, aangevuld met kruiden. Garden Bouquet is geraffineerd door de combinatie van exotische bloemen en fruitige geurnoten. De kruidige nageur is te danken aan gardenia, vanille en musk. Wild Bouquet is een groene, enigszins fruitige geur met subtiele citruselementen. Op de verpakkingen zijn alle bloemen terug te vinden, waaruit de geuren zijn samengesteld. De illustraties zijn gemaakt door Janneke Brink man-Salentijn. General Cosmetics brengt een aantal geuren tegen een vrij lage prijs. Amance, Joshi en Miss Sporty Musk zijn heel bekende damesgeu- ren. Aan dit assortiment zijn toege voegd Passe-Partout en Fleurage. Laatstgenoemde geur is fris, bloe mig en zal vooral gewaardeerd worden door de romantische vrouw. Charlie is een geur die al twintig jaar bestaat en vooral jonge, zelfbe wuste vrouwen aanspreekt. De 9 Boven: Sumatra Rain, exotische frisheid voor de jongere man. 9 Links: De vrouwelij ke lijn Saillente bestaat uit drie bloemige geur- composities. bloemrijke geur, die zacht gekruid is, heeft een vernieuwde uitstraling gekregen. De verpakking is veran derd en het assortiment is uitge breid met enkele verzorgingspro- dukten. Naj-oleari is het parfum voor iedere vrouw die haar jeugd koes tert. De Italiaanse geur is een me lange van Siciliaanse bergamot met accenten van sandelhout en amber, aangevuld met kamperfoelie, Egyptische jasmijn en oranjebloe sem. De geur wordt afgerond met de licht-wrange noten mandarijn en citroen, viooltjes en musk. Het horloge blijft een ge wild geschenk. Op menig ver langlijstje van volwassen vrienden van de kindervriend prijkt dit praktische sieraad op de eerste plaatst. Voor de goedheiligman niet altijd een gemakkelijke opgave om het juiste klokje te vinden, want het aanbod is enorm en sma ken verschillen. Wie de voorkeur geeft aan meer klassieke modellen zou bij het sa menstellen van het verlanglijstje eens moeten kijken naar het Vaugi- Horlogemodel Vaugirard van Yves Saint Laurent. rard horloge uit de Yves Saint Lau rent Collection. Evenals de model len Boetie en Louisiane is dit horlo ge sober en elegant. Het is uitge voerd in de trend van de jaren ne gentig-filosofie van de ontwerper. Kenmerkend voor het horloge zijn de vergulde horlogekast, de matwitte wijzerplaat, waarop het YSL-logo in beige is afgebeeld en de Romeinse cijfers of Arabische cijfers. Het herenmodel heeft een secondenwijzer. Het damesmodel heeft er geen. Het model voor de man is tevens voorzien van een datum-aanduiding. De horloges hebben een hagedisband in zwart of bruin, een quartz uurwerk en zijn waterdicht tot op dertig meter diepte. Het Vaugirard horloge is van Zwitserse makelij. Een geur is als een visitekaartje. Het vertelt iets over de persoon die de geur heeft gekozen: bijvoorbeeld wie je bent of wie of wat je graag zou willen zijn. Bij de keuze van een geur dient persoonlijke smaak de leidraad te zijn. Het beste is om een geur zelf uit te zoeken, maar wil de Goedheiligman toch iemand een plezier doen met een parfum of eau de toilette, houdt dan voor ogen van welk type geur de ontvanger, man of vrouw, houdt.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7