Sinterklaas met sneeuw ingehaald 'Revue, revue' toont verborgen talenten 'M Wé Enkco maakt dino-burgers Jan Mulder van Kolbets overleden Holten adviseert Poolse gemeente Tsjechische bij Kunst en Cultuur bejaarden Uit buiten Holten m 1 Stal De Eik HOLTENS NIEUWSBLAD r I Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. Openbare commissievergaderingen Bijeenkomst oud-militairen DONDERDAG 25 NOVEMBER 1993- Sedert enkele weken zijn directeur en medewerkers van de Enkco ge heel in de ban van de dino(saurus)- rage. Sinds projectleider Marinus Nijland en verkoopdirecteur Fred Ekkel het idee opperden om een dino-hamburger te gaan produce ren, zijn ruim 400.000 exemplaren geleverd, „en dat in iets meer dan twee weken tijds!," laat Ekkel trots weten. Het idee kreeg definitief ge stalte tijdens een bezoek aan een vakbeurs in Duitsland. Toen de apparatuur waarmee de dino-bur- ger vormgegeven wordt, eenmaal voor elkaar was, kon de produktie starten. Er wordt inmiddels aan diverse doelgroepen geleverd, zo als horeca, supermarkten en slage rijen. De vraag blijkt zelfs dusda nig groot, dat Enkco er uitsluitend via overwerk aan kan voldoen. Ek kel verzekert dat de bereidheid daartoe onder het personeel groot is. Verwacht wordt, dat de rage een piek van vier tot zes maanden doormaakten daarna langzaam af neemt. Maar dat de dino-burger ook volgend jaar nog geleverd zal worden, lijkt zeer waarschijnlijk. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vernieuwen wasserette/berging bij Postweg 84; - bouw carport bij Nagelhoutstraat 1 2. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - voor het maken van foto's op de openbare weg tijdens carnaval en Keunefeest; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijn vindt plaats op dinsdag 30 november 1993 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat een voorstel inzake de besteding van de Stimuleringsbijdrage voor kinderopvang, voor de jaren 1994 en 1995. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergade ring opgeven bij de secretaris van de commissie. Het nuttige met het aangename verenigen. Dat deden wethouder W.J. Dalhuisen en directeur ge- meentwerken ing. S.K. de Jong vo rige week tijdens een vierdaagse trip naar Polen. Het tweetal was op bezoek in Czempin, zo'n 30 kilome ter van Poznan, de stad die vorige week nadrukkelijk 'oranje ge kleurd' was. Dalhuisen en De Jong brachten op uitnodiging enerzijds een (adviserend) bezoek aan het plaatselijk gemeentebestuur, an derzijds werd de voetbalwedstrijd Polen-Nederland bijgewoond en waren de twee ook getuige van het Oranjefeestje in Poznan. Enkele ja ren geleden begon Vlogtman Landbouwmachines een bedrijf bij Poznan. Zodoende ontstond con tact met de burgemeester van Czempin. De burgervader streeft nog altijd naar opwaardering van zijn gemeente. Iii eerste instantie droeg Holten op onderwijsgebied kennis en ervaring aan. Daarvoor was G.J. van 't Holt al meerdere malen op bezoek in Czempin. De betrokken burgemeester is intus sen ook al in Holten geweest. Vori ge week maandag reisden Dalhui sen en De Jong met Vlogtman af naar Czempin om hun visie op en werkwijze van een groot aantal on derwerpen uit de doeken te doen. Zo werd onder meer gesproken over de aanleg van riolering, de financiële voorwaarden en conse quenties daarvan, de inrichting van wegen, de oprichting van poli tieke partijen, toerisme/recreatie, landbouw en nog veel meer. Dal huisen: „Men is zeer enthousiast en van reuze goede wil. Het ontr breekt daar echter aan de benodig de kennis en financiële middelen." Het rentepercentage in Polen ligt momenteel op 50%. Men hoopt vu rig op westerse investeerders. De Holtenaren bezochten ter plekke tevens verschillende bedrijven en winkels en constateerden een nog altijd groot onderscheid in bijvoor beeld produktieprocessen. Schrijfster/dichteres Jana Berano va is vanavond te gast bij de Stich ting Kunst en Cultuur. Vanaf 20 uur vertelt zij in De Boschkamp over haar eigen werk en de Tsjechi sche literatuur. Jana Beranova is Tsjechische van geboorte. Ge vlucht met haar ouders belandde zij in de vijftiger jaren in Neder land. Aan de universiteit van haar woonplaats Rotterdam is ze afge studeerd in de econmie. Thans neemt ze actief deel aan het plaat selijk literaire leven. Vanaf het be gin van haar literaire loopbaan heeft Bemaova zich ingezet voor de Tsjechische literatuur. In 1978 publiceerde zij 'Praag 21 augustus 1968/Abel en Kaïn waren ook broers'. Daarna vertaalde ze alle zeven romans en dichtbundels van Milan Kundera en poëzie van No belprijs-winnaar voor de Litera tuur 1984, Jaroslav Seifert. Au teurs die zij in Nederland geïntro duceerd heeft. Samen met Kees Bercks schreef Beranova het boek 'Moderne Tsjechische literatuur'. Haar nieuwste vertaling is 'Hoe wel, gedichten en andere teksten 1958-1992' van Miroslav Holub (Poetry International Advisory Board). Haar eigen werk bevat twee dichtbundels: 'Geen hemel zo hoog' (1983-1985) en 'Rozemarijn' (1987), alsmede haar onlangs ver schenen prozadebuut 'Nu delen we een geheim (1992). Jana Beranova geeft poëzie-workshops en lezin gen en spant zich regelmatig in voor Amnesty International. Be kend is onder meer haar tekst op de Amnesty-poster: „Als niemand luistert naar niemand vallen er do den in plaats van woorden." De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk organiseert al sinds jaren het maken van kerstbakjes voor bejaarden. De bakjes worden gemaakt door Holtense kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, die hun zelf gemaakte bakje nog diezelfde dag naar de ouderen brengen. Het gaat dan om bejaar de inwoners van Holten die zelf standig wonen en het op prijs stel len een bakje te ontvangen. Voor de stichting zijn de voorbereidin gen voor de kerstactiviteiten al weer in volle gang. Via deze oproep wil men graag een lijst samenstel len van ouderen die straks verrast willen worden met een kerststukje. In verband met de wet op de priva cy kan de stichting geen namen verkrijgen via de officiële instan ties. Daarom verzoekt zij bejaar den die hiervoor in aanmerking komen, wonende in de gemeente Holten en 80 jaar of ouder zijn, contact op te nemen met de stich ting. Eenzelfde verzoek geldt voor hen, die ouderen in de familie of omgeving hebbben die voor een (gratis) kerstbakje in aanmerking willen komen. Ze kunnen worden aangemeld bij mevrouw E. Aan stoot, tel. 62858 of bij het Socuwe- kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. Vele harten klopten vol verwachting, maar afgelopen zaterdag was het dan eindelijk zover; Sinterklaas maakte zijn opwachting in Holten Foto Ten Velde) Een gezellig druk bezochte Smids-een 'Holterberg' speelgoed voor belt was afgelopen zaterdag het decor voor de intocht van de goed heiligman. Ondanks de kou had den vele mensen, gehuld in warme kleding, de moeite genomen naar het dorpsplein te komen om de Sint en zijn pieten te begroeten. Alsof de weergoden vonden dat bij het Sinterklaasfeest sneeuw hoort begon het krap een kwartier voor de aankomst zelfs te sneeuwen. Waarnemend burgemeester J. J.H. Comielje was vanuit zijn woon plaats Wychen naar Holten geko men om, vergezeld van de beide wethouders, de Sint te ontvangen. Iets later als gepland arriveerden de Sint en zijn Pieten, gezeten in een koets, op de Smidsbelt. Onder begeleiding van de HMV en de ma jorettes reden de paarden de Sint tot voor het gemeentehuis waar uitgestapt werd. Grote hilariteit ontstond toen bij aankomst op het balkon een Piet werd vermist, die even later boven op het dak opdook. "Ik hoop dat u onze kinderen hebt meegenomen", zei burgemeester Comielje in zijn welkomst toespraak. Verder be tuigde hij zijn steun aan de actie 'Sinterklaas moet blijven', woorden die de Sint van harte kon onderstrepen. Na deze openingstoespraak wer den enkele sinterklaasliedjes ter gehore gebracht door de Holtense muziekvereniging, die uit volle borst door iedereen werden meege zongen. Het feestelijke gedeelte op de Smidsbelt was daarmee ten ein de, maar het feest was voor de kinderen nog lang niet afgelopen. Na een korte pauze in het gemeen tehuis stapte Sinterklaas opnieuw in de koets en werd naar gebouw Irene gereden waar een kinderpro gramma voor de jongste jeugd was voorbereid. Een tot de rand toe gevulde zaal was wel het beste be wijs dat het Sinterklaasfeest nog steeds volop gevierd wordt. De vraag van de Sint of er nog stoute kinderen in de zaal waren werd natuurlijk met een luidkeels nee Op 70-jarige leeftijd is vorige week Jan Mulder overleden. Hoewel al enige tijd ziek, kwam zijn overlij den toch onverwacht. Zaterdag is hij begraven. Lange tijd beheerde Mulder de winkel van Kolbets aan de Kolweg. Met paard en wagen was zijn broer Bernard (67) jaren lang een vertrouwde verschijning in en rond Holten. Totdat Jan ziek werd, trok Bernard er driemaal per week met zijn aanspanning op uit en bezocht vaste klanten in het buitengebied. Toen Jan niet meer in staat was zich om de winkel te beantwoord. 'Kindertheater Ape- bekommeren, nam Bernard die kop' uit Deventer verzorgde een taak over met 318 gevolg dat de toneelstuk waar door de kinderen levensmiddelenwagen achter op met rode oortjes en soms veel leed vermaak naar werd gekeken. Na ruim een uur moest Sinterklaas het einde van de feestmiddag aan kondigen. De pruilende gezichtjes het erf kwam te staan en Bernard de boodschappen per scooter afle verde. Daar Bernard de bedrijfsac tiviteiten aan de Kolweg niet wil stopzetten, blijft hij voorlopig de vloeiden echter al snel weer over in winkel beheren en bezorgt hij de brede grijnzen toen de kinderen bij het verlaten van gebouw Irene alle maal een zakje snoep in ontvangst mochten nemen. boodschappen voor zijn vaste klanten tussen de middag op de scooter. Wel is hij naarstig op zoek naar iemand die het winkelbeheer enkele dagen per week van hem wil overnemen, want zijn liefde voor het 'ventwerk' is onverminderd blijven bestaan. Gedurende de ziekte en rondom het overlijden en de begrafenis van zijn broer Jan, wist Bernard zich verzekerd van de onverminderde steun van een aan tal Holtenaren. Zijn buitengewone dank gaat uit naar Germa Riet berg, Wim Beldman, Ypi Sysling, Rita Beldman, Jan Verwerda, wij- kouderling mevrouw Van Leeu- wen-Beldman en de naaste buren. In café-restaurant Vosman houdt de club van oud-militairen en oud verzetstrijders woensdagavond 26 januari een gezellige avond. Mede werking verleent het regionaal be kende duo Ben Schreurs en Han- neke Hiddink. De avond begint om 19.30 uur. Bewoners, familieleden en diverse andere belangstellenden in de re creatiezaal van woon- en zorgcen trum Diessenplas waren het er over eens: de medewerkers van het verzorgingshuis die hun steentje bijdroegen aan 'Revue, revue', toonden onmiskenbaar verborgen talenten. Het werd vorige week duidelijk tijdens de eerste voor stellingen van de feestelijke revue ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Diessenplas. De 'cast' telde 22 personen: van receptionis te, onderhoudsman en bejaarden verzorgster tot afdelingshoofd en directeur. De meeste Holtenaren zijn intussen wel op de hoogte van de sportieve hoogstandjes van laatstgenoemde. De verbazing was daarom groot, toen Postma, even als Dick Toomemam, bewees ook op spitzen zijn mannetje (vrouw tje..) te staan. Zo bevallig als maar enigszins mogelijk was bewogen beide heren zich over de bühne, ondertussen de nodige hilariteit veroorzakend in de zaal. Deventer Schouwburg Zaterdag 27 november brengt Ka rin Bloemen haar spetterende theatershow 'La Bloemen'. Zondagmiddag 12.00 uur is er een koffieconcert van het pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doe selaar. Donderdag 2 december wordt weer het Schouwburgcafé gehouden en vrijdag 3 december staat de kin dermusical Het geheim van Die- penheinm op het programma, een produktie van de leerkrachten van het Deventer onderwijs. Kaartverkoop en inlichtingen: tel. 05700-83500. Lochemse Schouwburg Donderdag 25 november brengt de a-capella groep Montezuma's Re venge het programma 'Blind Man's Dream'. Daarin veel eigen werk, maar ook covers van beken de artiesten. Jules Deelder komt op vrijdag 26 november naar Lochem met niet alleen taal, tekst en humor maar ook jazz met het Trio me Reet. Zelf speelt hij slagwerk, Ger van Voor den sax en Aad van Pijlen contra bas. Zondag 28 novewmber is de musi cal Hair al uitverkocht. Cabaret Verreck en Pleijsier maakt vrijdag 3 december haar op wachting in Lochem. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-51081. Leerlingen van manege Stal De Eik namen deel aan een concours voor jeugdrecreanten van manege Bartels in Maliënheem. Ondanks de felle kou was het een druk bezet evenement. In de dressuur tot tien jaar won Deborah van der Zee met Polly de derde prijs terwijl Mientje Elzinga met Bento zesde werd. In de rubriek elf tot vijftien jaar werd Dorien Lares eerste met Polly en Karlijn Zuethoff vierde. Bij het springen van springen voor elf- tot vijftienjarigen was de derde prijs voor Marije Lares met Bento. Kar lijn Zuethof en Jessica Zeijlmaker werden met Polly zesde en zeven de. De prijs voor de beste van de hele dag was voor Karlijn Zuethoffi Rode draad door het merendeels zelf geschreven programma was de 'proat' van Aaltje en Dika. Zij zorg den voor de verbindende teksten tussen de diverse programma-on derdelen en blikten ook terug op de beginperiode Diessenplas, toen liftstoring nogal eens voor filevor ming in de gang zorgde. Zowel voor als na de pauze werden de revue- gangers geconfronteerd met een 'Dagje Diessenplas', waarin alle daagse zaken op komsiche wijze belicht werden. Een nadrukkelijke inbreng hierbij hadden Coby Bos en Gerrie Tempelman. De eerste hielp een 'bewoonster' met op staan en aankleden, de ander ont ving een stel nieuwelingen, de 'hokkers' Dina Eijkelkamp (Annie Rensen) en Derk Rensen (Wilko Eijkelkamp), compleet met poes Minet. Heel aardig, zelfs pikant ge tint, was de playback-act 'De klok kenluiders', naar het overbekende nummer van André van Duin. Re ceptioniste Fenny Rietman, met Postma (live gitaar) en Willy Mark voort ook al vocaal op dreef in 'Juanita Banana', had bepaald succes met haar optreden ais mas seuse. Of haar 'slachtoffer' Helma Beldman daar net zo hard om la chen kon, valt te betwijfelen. Zoals altijd schoten de program mamakers in de roos met een pot pourri van vaderlandse liedjes. Met een vrolijk slotlied werd de revue besloten. Van de mogelijk heid om in de pauze de pas in gebruik genomen nieuwe keuken te bewonderen, maakten velen ge bruik. Vanavond wordt de revue opnieuw ten tonele gevoerd, dan voor de vrijwilligers en hun part- Directeur Bert Postma toonde zich op de bühne in een geheel andere hoedanigheid. Dat hij als 'balletdanseres' voor de nodige hilariteit zorgde spreekt voor zich Foto Ten Velde) ner. De laatste voorstelling is plas begon al eerder met een fees maandagavond voor medewerkers telijke koffie-ochtend, waarbij een en partners. Dinsdag treedt het aantal personen van het eerste uur Byzantijns koor vanaf 20 uur op en in het zonnetje werden gezet. On- woensdag is er van 14 tot 17 uur der hen 4 bewoners van het verzor- Welfare-bazaar in de recreatiezaal, gingshuis, 7 flatbewoners, 2 be- Het vierde lustrum van Diessen- stuursleden en 5 medewerkers.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5