'Volwaardige deelname van alle Holtenaren' ffl 'Landbouw tussen markt en politiek' 16.95 HUHr ^3 /fSl- Voor kantoor, school en huis Party met strippers in De Waag HM V-s how in de sporthal Prima aardappel Surprise Henk en Jannie Stukker 'T VOSJE „DE BIESTER" Krat Alfa bier Verkiezingsprogramma CDA voor '94-'98: r1 Wat je ook verzint... om Van der Stouw kun je niet heen, vindt Sint. BOEKHANDEL KREATIEF 69.50 MACHINES/CALCULATORS SCHILDEREN KLEURPOTLODEN TECHNISCH TEKENEN AGENDA'S ALBUMS 19.50 DIVERSEN PAPETERIE BURO-ARTIKELEN 130.00 t PARKER 25.00 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1993 Laren Voor reparatie van kiokken (spec, oud en antiek) een halve eeuw vakervaring u belt 05738-1431 ■n uw klok »ordt gehaald cn weer gebracht Winkel Alleen open di. en do. v. 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. Te koop, de gehele winter door: Tevens voederbieten te koop. Na 5 uur of zaterdags tel. 05483-6 18 69. W. G. Markvoort, Oude Stationsweg 7, Dijkerhoek. Wij zijn verhuisd van Dorpsstraat 26 naar RörikstraatIO, 7451 GA Holten, tel. 63403. SNACKHOEK Oranjestraat 38. tel. 6 13 39, Holten Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Als eerste politieke partij presen teerde het CDA afgelopen week het programma voor de gemeente raadsverkiezingen van 2 maart 1994. Daarin geen schokkende koerswijzigingen vergeleken met het in de afgelopen vier jaar als collegepartij gevoerde beleid, maar wel een bewuste keuze voor medemenselijkheid en eigen ver antwoordelijkheid van dé burger. Kernbegrippen voor het CDA zijn duurzaamheid, verdraagzaam heid en zorgzaamheid. Voor wat betreft de collegevor ming stellen de christen-democra ten zich onbevangen open voor alle •democratische partijen in de raad. De grootste moet na de verkiezin gen het initiatief nemen voor ge sprekken over een collegepro gramma. Verder hecht het CDA in het college o.a. aan collegiale sa menwerking en een gezond finan cieel beleid. Aangezien op dat laat ste punt de financiële ruimte in Holten de komende jaren beperkt zal zijn, wil het CDA keuzes maken Van der Stouw Haarstraat 28, 7462 AP Rijssen Telefoon 05480-1 24 06 romans godsdienst naslagwerken Aanl°°P auto vraagbaak het nieuwe computerboeken boek van jeugdboeken Kien poortvliet filigraan origami pergamano ponsfiguren passepartoutkaarten ealligrafiesets osmiroid calligrafiset Sheaffer met gratis oefenboek t.w.v. 15.00 formaat 26x31 cm gebonden, omvang 224 blz. prijs databanken electronische agenda's calculators programmeerbaar pocketmemo's schrijfmachine Brother AX 210 295.00 Rembrandt olieverven Van Gogh olieverven aquarelverf schilderskisten Schut aquarel- en tekenbloks tafelezel 57»50 Faber Castell Derwent Caran D'ache Bruynzeel Design landenalbums fotoringbanden fotobladen fotoplakkers en lijm Henzo fotoalbum vanaf tafeltekencombinatie Al Rotring collegesets tekenplaten A3 en A4 Rotring rapidograph tekenpen 0,18 t.m. 0,70 29«S0 Succes omslagen Succes interieurs Office Senior Junior Mini planagenda's zakagenda's buroagenda's kalenders en verjaardagskalenders weekkalenders vanaf adresboekjes dekoratieve bewaardoosjes met kerst- en nieuwjaarskaarten luxe postpapier Marjolein Bastin vanaf diskettebakken dymolabelprinters lettertangen Printy naamstempels Rolodex papierbakken globes schrijfmappen telefoonklappers attachékoffers burostoelen Parker Sheaffer Waterman Lamy Voor aUes wat schrijft hebben wij een schitterende koUektie in onderstaande merken: gratis agenda 1994 voor middelen die een 'duurzame ontwikkeling van de gemeente mo gelijk maken'. Daarnaast moeten middelen worden veilig gesteld om economische zwakkere groepen te ondersteunen. Weliswaar wordt gestreefd naar kostendekkende ta rieven, maar bij de gemeentelijke heffingen moeten de lagere inko mens kunnen worden ontzien. Subsidiëring in exploitatietekor ten moeten verder worden terug gedrongen middels budgetfinan ciering. Kosten voor milieubeleid moeten zoveel mogelijki worden doorberekend aan burgers of be drijven, zo nodig gedifferentieerd. In het hoofdstuk 'Openbare orde en veiligheid' neemt het CDA een paragraaf op over de regiopolitie. Bereikbaarheid, toegankelijkheid en burgergerichtheid zijn daarbij vereisten. Maar ook van de burgers wordt verwacht dat ze meewerken. Iedereen moet de 'pet' weer durven opzetten. Werkgelegenheid Ter stimulering van de plaatselijke werkgelegenheid worden lokale bedrijven betrokken bij het uitbe steden van werk en is er ook ruimte voor samenwerking met de private sector. Verder wordt de VW een belangrijke rol toegedicht in de promotie van de toeristisch-recre- atieve bedrijfstak. Dat wordt fi nancieel ondersteund. De ontwik keling van detailhandel buiten de dorpskom en van niet-agrarische bedrijven in het buitengebied wordt tegengegaan. Op onderwijsgebied hecht het CDA aan een nauwe band tussen ouders en school en ziet in de ge meente als bevoegd gezag van een openbare school daarvoor moge lijkheden. In het basisonderwijs moet aandacht worden besteed aan een betere verkeersmentali- teit. Welzijn, sport en recreatie moet volgens het CDA voor iedere Hol- tenaar mogelijk zijn. Daar waar dit niet mogelijk is moet de overheid voorzieningen scheppen. Van de inwoners wordt solidariteit en ac ceptatie verwacht. Kinderopvang is van belang om scholing en werk te stimuleren, particuliere opvang geniet de voorkeur. Het sport- en cultuurfonds blijft gehandhaafd. Ook natuurschoon hoort bij het welzijn. De Toeristenweg wordt voor gemotoriseerd woon-werk- verkeer gesloten, maar de recrea- tiebedrij ven op de Holterberg moe ten voor alle weggebruikers be reikbaar blijven. Verkeer Niet verwonderlijk dat het CDA onverkort vasthoudt aan de uit voering van het verkeersstructuur- plan, waarbij fijntjes verwezen wordt naar 'vertragingstechnie ken van anderen'. Schoolroutes hebben voorrang bij het beveiligen van langzaam verkeerroutes. 'Alle burgers moeten volwaardig kunnen deelnemen aan de samen leving' stelt het CDA, waarbij aan dacht wordt gevraagd voor de po sitie van ouderen, asielzoekers en burgers die financieel in de knel komen. Creativiteit, moed, doorzettings vermogen, kostenbeheersing en keuzes maken zijn de sleutelwoor den op weg naar 2000." Aldus alge meen secretaris van de OLM ing. J.H.M. Robben vorige week tijdens een door de Rabobank Holten ge organiseerde bijeenkomst over het thema 'Agrariërs naar het jaar 2000' in Het Bonte Paard. De avond werd bezocht door zo'n 150 belangstellenden. Robben consta teerde dat er sprake is van martko- verschotten, groeiende concurren tie door open markten en prijzen die onder druk staan. Naar zfin zeggen moeten ondernemers rea geren met strikte kostenbewaking en inspeling op aanvullende in komstenbronnen. Robben kwam tot zijn conclusie naar aanleiding van het ontstaan van niet-traditionele markten naast de zogenoemde overschot- tenmarkt die zich voordoet bij de produktie van onder meer granen, suiker, melk- en melkprodukten en vlees. Voor de niet-traditionele markt noemde hij als voorbeeld het onderhoud van natuur en land schap: „Ik verwacht niet dat dit voor en bedrijf als hoofdinkomen zal gelden, eerder een bron van neveninkomsten. Noodzakelijk om het wegvallen van een deel van de prijs van traditionele prod uk- ten te compenseren." Volgens Robben zijn veel overschotten het gevolg van de afnemende groei van de wereldbevolking in met name de westerse, koopkrachtige we reld. Resultaat: toenemende pro- Zaterdagavond geeft Club '90 met de zogeheten Pocket-light party een grandioos feest in bar dancing De Waag. Hoogtepunten van de avond zijn een vrouwelijke en een mannelijke stripper en een optre den van dweilorkest De Mexicaan- tjes. Club '90 is een Holtense vrien dengroep van 20 personen. Offi cieel opgericht in 1990 en sindsdien paraat bij allerlei feestelijke activi teiten. De club vond het nu tijd om zelf iets te organiseren. Iedereen is vanaf 20.30 uur welkom in De Waag. De toegangsprijs bedraagt een tientje. Consumpties kosten de hele avond een gulden per stuk. De discjockey die de avond ver zorgt draait uiteenlopende soorten muziek. duktie enerzijds, afnemende vraag anderzijds. Robben was van mening dat er geen politieke signalen zijn die er op wijzen dat de sector van die kant gesteund zal worden bij het vinden van een antwoord op de martkproblematiek: „De land bouw zal daarom tussen markt en politiek zelf zijn weg moeten vin den." Hij benadrukte dat de land bouw in een positie verkeert die wezenlijk afwijkt van het verleden. Voedselschaarste is er niet meer, politieke en maatschappelijke be langstelling ligt niet bij het wel en wee van de agrariër. „Het is daar om zaak de bakens te verzetten," aldus Robben, die daarvoor wees op mogelijkheden tot kostenbe heersing via onder meer aanpas sing van de superheffing, het ver- plaatsingsbesluit, de mestverwer king en natuurlijk de belangenbe hartiging. Kredietadviseur van de Rabobank Nederland ing. J. Brand schetste vervolgens de ontwikke ling van het aantal agrarische on dernemers in Holten. Veertig pro cent daarvan heeft een bedrijfsom vang die op lange termijn onvol doende perspectief biedt. Als gevolg van investeringen zfjn de financiële lasten flink opgelopen. Brand benadrukte dat agrariërs hun toekomstvisie dienen te bepa len: als er kansen zijn voor een betere bedrijfsvoering moetje dur ven te investeren. Na de pauze was er gelegenheid tot discussie met een forum. Daarin hoofd Bedrijven H. Kolkman en hoofd Agrarische Bedrijven P.H.H. Hutten, beiden van de Rabobank Holten en beide sprekers. Zaterdagavond geeft de Holtense Muziekvereniging haar traditione le najaarsconcert in sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. Voor de pauze brengt het orkest enkele concertwerken ten gehore, daarna staan drumband, minirettes en or kest borg voor een spectaculaire show. Dans, licht en geluid: alles staat in het teken van 'Baroque 'n Roll'. Speciale gast is dweilorkest De Mexicaantjes. Kaarten in de voorverkoop (7,50 gulden) zijn ver krijgbaar by Novalux Van de Maat en boekhandel Heusinkveld. in dien nog voorradig zijn ze voor een tientje ook verkrijgbaar aan de zaal.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 17