Nisyleen weert griep effectief \I w Hinderlijke Hollandse winterkwalen: verkoudheid en oorpijn Natuurlijk middel uitkomst bij gewrichtspijn Krista's huid verbeterde door teunisbloemolie Nivea Visage Anti-rimpelcrème heeft het meeste effect gasp*. Automobielbedrijf Baltes Nieuw voor uw weerstand: Echinaplant tabletten s *-■ B8IAG Nieuwe produkten onder de aandacht BRUIN ZONDER ZON DONDERDAG 18 NOVEMBER 1993 grv-' \f HO/ZA 7 S! In ons Hollandse klimaat wordt iedereen, jong of oud, man of vrouw, wel eens verkouden en flink ook. Als je dan verkouden bent, kan niet alleen je neus verstopt raken, maar kunnen je oren ook dicht gaan zitten. Met als gevolg een vervelende pijn in het oor. Een verkoudheid kan dus op twee manieren problemen veroorzaken en onze dagelijkse werk zaamheden verstoren. Grote boosdoener in deze is het verkoudheidsvirus. Dit virus wordt direct van mens tot mens overgebracht. De enige manier om besmetting te voorkomen, is uit de buurt te blijven van iemand die verkouden is. Op zich zelf is dit een vrijwel onmo gelijke opgave, maar boven dien verspreidt iemand die verkouden gaat worden al virussen voorclat er zelfs maar een eerste teken van verkoudheid merkbaar is. Neusverkoudheid In onze neus bevinden zich slijmvliezen die zorgen voor de opname van stof en bacte riën. Door „trilhaartjes" die aan de slijmvliezen verbon den zijn, wordt de afvoer verzorgd. Als het verkoud heidsvirus zich in de neus nestelt, ontstaan er allerlei complicaties. Bovenal vindt er geen afvoer meer plaats van stof en bacteriën en be staat de kans op een ontste king. De eerste dagen van de verkoudheid kenmerken zich door een dunne, wateri ge afscheiding die zo hin derlijk de neusgaten uit komt. Daarna zal de dunne afscheiding harder en dik ker worden. We spreken dan van een ontsteking. Ge volg is, dat de luchttoevoer via de neus vrijwel volledig geblokkeerd raakt. Al snel gevolgd door druk op het voorhoofd en/of hoofdpijn. Niet alleen vervelend, maar in sommige gevallen nog pijnlijk ook. Een uitstekende, natuurlijke oplossing biedt Rhinocaps. Deze speciale inhalatiecap sules stomen op natuurlijke wijze de neus schoon. Men thol, eucalyptus, camphor en thijmolie zorgen voor verlichting in de neus. Puur natuurlijke bestanddelen zorgen ervoor dat de slijm vliezen niet worden aange tast. De „trilhaartjes" kun nen dan zelf weer zorgen voor de afvoer van bacteriën en verlichting in de neus. Oorpijn Bij een verkoudheid raakt, zoals eerder gezegd niet al leen je neus verstopt, maar kunnen ook je oren dicht gaan zitten. Dit komt door de buis van Eustachius, die vrijwel direct grenst aan de neusholte. Bij een flinke verkoudheid zal deze al snel verstopt raken. Vooral bij kinderen waar het lichaam, en dus ook de buis van Eus tachius, nog niet volgroeid zijn. Bij verstopping van de ze buis wordt de open ver binding tussen het oor en de buitenlucht als het ware af gesneden. Op dat moment is er sprake van een drukver schil in en buiten het oor, het trommelvlies gaat uit hollen en de slijmvliezen ra ken ontstoken. Gevolg: een nare, zeurende pijn in het oor. Die oorpijn gaat over met Otalgan, want dit genees middel bevat twee actieve be standdelen. Ten eerste bevat Otalgan lidocaine hydroch loride, een stof met pijnstil lende eigenschappen, en ten tweede glycerol, een stof die zorgt dat het overtollig vocht wordt afgevoerd (wat ontstaat als gevolg van de ontstoken slijmvliezen). Zo wordt je op snelle en ade quate wijze verlost van oor pijn. Rhinocaps en Otalgan zijn geneesmiddelen die je kun nen helpen typerende Hol landse winterkwalen te overwinnen. Een goede re den om de produkten stan daard op te nemen in het geneesmiddelenkastje. Rhinocaps en Otalgan zijn zonder recept verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor inlichtingen: Vemedia B.V., tel.: 020-5490905. Verbetering bij artrose wel degelijk mogelijk Artrose, degeneratie van het gewrichtskraakbeen of gewoon slijtage. Hoe het ook wordt genoemd: het is zeer pijnlijk en belemmert velen in hun bewegin gen. Slijtage is beslist geen kwestie van 'er maar mee leren leven'. Er zijn wel degelijk verbeteringen mogelijk, bijvoorbeeld door h^t gebruik van een natuurlijk geneesmiddel van A. Vogel op basis van de vrouwenmantel. weeglij kheid van de ge wrichten neemt toe. Beweging helpt Artrose is niet zozeer een vorm van gewrichtsslijtage. zoals in de volksmond wordt De Zwitser Alfred Vogel ge bruikt de plant vrouwen mantel als basis voor zijn homeopathische produkt Al- chemilla complex. Hij schrijft het middel in de eer ste plaats voor bij artrose. Alchemilla complex heeft een gunstige invloed op de stofwisseling in de gewrich ten. Pijn en stijfheid ver minderen daardoor en de be- beweerd, maar een stofwis selingsstoornis van het kraakbeen. Er ontstaan bot- woekeringen en het ge wrichtsstelsel kan ontstoken raken De belangrijkste klachten zijn pijn en stijf heid. De klachten treden op na een periode van rust en verminderen snel bij het in beweging komen. De klach ten worden meestal met het voortschrijden der jaren ernstiger. Geregelde contro le door een arts is aan te bevelen. Mensen met artrose moeten langdurige of zware belasting zoveel mogelijk zien te voorkomen. Belang rijk voor de beweeglijkheid zijn sporten als fietsen en zwemmen. Spierversterken- de oefeningen zorgen ervoor dat de funktie van het ge wricht niet achteruit gaat. Geen bijwerkingen In de natuurgeneeskunde behandelt men degeneratie- ve gewrichtsaandoeningen al jarenlang succesvol met A. Vogel's Alchemilla com plex. Dit middel zorgt niet alleen voor minder pijn, maar bevordert bovendien de beweeglijkheid van de aangetaste gewrichten. Daarnaast kent dit natuur lijke middel geen bijwerkin gen en kan het zonder be zwaar langdurig worden ge bruikt. A. Vogel's Alchemil la complex is verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij en reformzaak. Voor meer in formatie kunt u kontakt op nemen met A. Vogels infor matielijn. tel. 05250-5237. tttouamtivfmy/oonom mm r5/wju Hoe vervelend griep en verkoudheid kunnen zijn, wist u al lang. Wist u ook dat u de genezing kuut versnellen met homeopathie? De positieve ervarin gen met het homeopathische geneesmiddel Nisyleein zijn bevestigd in een Duits onderzoek. Positieve resultaten Aan het onderzoek namen 21 huisartsen en 94 patiën ten deel. De studie wijst uit dat Nisyleen succesvol ge bruikt kan worden bij kou Suzan Buter (25) uit Wapenveld is blij dat ze haar 6 maanden oude dochtertje Krista geen hormoonzalf meer hoeft te geven. Zij gaat haar hinderlijk jeu kende en schilferende huid nu te lijf met teunisbloe molie. „Krista werd geboren met eczeem, maar toen ik na 10 weken overging op flesvoe ding werden de klachten er ger. Krista kreeg een hele droge, rode schilferige huid die erg jeukte. Met als ge volg dat de huid kapot ging en er korsten op kwamen. De dokter gaf hormoonzalf, die de hele zaak direkt on derdrukte. Voor mijn gevoel kon dat niet goed zijn en op aanraden van een nichtje ben ik begonnen met een zuiver natuurprodukt, Efa- mol Original teunisbloemo lie. Na twee weken merkte ik al verschil. Haar huid werd vee) soepeler en de jeuk stukken minder. Hele maal over is het niet, maar voor mij is het belangrijkste dat de huid verbetert en dat de hormoonzalf overbodig is geworden. Ik geef Krista 2 Efamol capsules per dag. Ik snijd de capsules open en spuit ze dan leeg op een theelepeltje of door een groentehapje. En de smaak is blijkbaar heel neutraal, want ze trekt er geen vies gezicht bij", aldus mevrouw. Buter. Efamol Original Efamol Original bestaat uit de zaadolie van een uniek teunisbloemras, dat een con stante kwaliteit heeft met de juiste verhouding werkzame stoffen. Met deze soort zijn alle onderzoeken verricht en hierop heeft Efamol patent. De dosering voor kinderen tot 1 jaar is 2 maal daags 1 capsule, voor kinderen van 1-12 jaar 2 maal daags 2 capsules en voor kinderen vanaf 12 jaar 2 maal daags 4 capsules. De verbetering kan na enkele weken optre den, maar als de vetzuur- voorraad erg uitgeput is, kan het ook enkele maanden duren. Daarom is het aan te raden het produkt 10 tot 12 weken te gebruiken. Efamol Original is verkrijgbaar in een verpakking van 40 en 250 capsules Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en re formhuis. Bel voor een in formatiepakket de speciale telefoonlijn van Pharmafood (30 ct per minuut): 06-35033088. Neem de moeite, rij even naar Holten voor een prima auto. Nissan Micra 1.0 DX Nissan Sunny 1.3 4-drs Nissan Sunny 1.4 LX 5-drs. Nissan Sunny 5-drs. LX 1.4 Nissan Sunny 1.4 LX Sport Nissan Sunny 1.6 SLX 4-drs Nissan Sunny 1.3 4-drs Nissan Bluebird 2.0 SLX automaat Nissan Bluebird Stationcar LPG Nissan Maxima 3.0 5 versn Frans onderzoek Motorfietsen: Honda Shadow „zeer mooi' div. extra's 1988 BMW 1000 1990 Yamaha 1000 FZR 1991 Nissan Sunny Florida 1600 LX 1988 Nissan Sunny Florida diesel 1981 Nissan Sunny 1.6 SGX 4-drs. Nissan Sunny diesel SLX Nissan Primcra 1.6 LX LPG 4-drs Nissan Primcra 2.0 LX diesel Nissan Primera 2.0 LX 5-drs Nissan Cherry diesel Nissan Vanette diesel dubbele cabine Overige merken Fiat Ritmo 60 L Fiat Uno 3-drs Seat Ibiza 1.2 GL Ford Fiesta 1.3 L Volkswagen Golf 1800 cc LPG Volkswagen Golf diesel Opel Kadett 1200 Opel Kadett 1200 Opel Astra 1.4 3-drs Toyota Cressida 6 cyl Mercedes 300 turbo autom Mazda 929 4-drs 1991 1991 1991 1993 1985 1993 1988 1985 1988 1990 1989 1987 1986 1988 1993 1984 1989 1983 LID Larcnseweg 78, Holten, tel. 05483-6 16 25. Auto TV Kabelkrant pag. 537 Een toonaangevend Frans consumententijdschrift - 50 millions de consommateurs - publiceerde in haar juli uitgave de uitslag van een uitgebreide test, die de werkzaamheid van anti-rimpelcrèmes moest aan tonen. De uitslag was duidelijk: Nivea Visage Anti- rimpel Crème met vitamine E bleek als geen ander getest produkt het meest effectief te zijn. etikettering. op de plek opgebracht waar de eerste rimpels ontstaan - de kraaiepootjes bij de oog hoek. Er werd één kant van het gezicht behandeld, en wel de huid rondom het oog. 50 Millions de consomma teurs - het Franse equiva lent voor de Nederlandse Consumentengids- testte tien huidverzorgende pro dukten. Daarbij werd in de eerste plaats gekeken naar het effect op bestaande rim pels en op het huidreliëf rondom de rimpel. Verder werden de produkten beoor deeld op tolerantie, cosmeti sche waardering, algemene waardering, verpakking en zuurgraad. Ook werden de crèmes on derworpen aan een micro biologisch onderzoek. Vergelijking De produkten werden gedu rende vier weken gebruikt door een testgroep van 300 vrouwen. De crèmes werden Volgens de methode van de drie-dimensionale profilome- trie werden er voor en na de behandeling metingen ver richt en vergelijkingen ge maakt met de onbehandelde huid. Uit deze metingen bleek dat Nivea Visage An ti-rimpel Crème de rimpel ef fectiever verbeterde dan de andere produkten. De rim pels bleken met deze nieuwe crème zo'n 10 tot 30 micro meter minder diep gewor den (dat is ongeveer éénder de minder)! Ook uit de ande re testuitslagen bleek dat Nivea Visage Anti-rimpel Crème het predikaat 'de bes te prijs-kwaliteitsverhou- ding' verdiende. Deze crème met vitamine E verbeterde niet alleen de diepte van de rimpels, maar ook het mi croreliëf van de huid in de omgeving van de rimpel; de huid wordt met dit produkt duidelijk gladder. Verder bleek dat de crème zeer huidvriendelijk is, goed ge waardeerd wordt en een zeer goede micro-biologische kwaliteit heeft. Nivea Visage Anti-rimpel Crème is ver krijgbaar bij de meeste dro gisterijen (50 ml verpak king 19,95). vatten met koorts. De'artsen beoordeelden de werkiri^ van Nisyleen bij maar liefst 91% van de patiënten goed tot zeer goed, bij 8% bevre digend en bij slechts 1% on bevredigend. De klachtdn blijken het snelst te verdwij nen als direct na het begm van de klachten ieder üqr 10 druppels Nisyleen'wordt genomen. Dan zijn de klach ten na gemiddeld 5 dagen geheel verdwenen. Griep, verkoudheid, bijholte-ontsteking Griep vraagt om een genees middel met brede aanpak Zo helpt Nisyleen bij de vqle verschijnselen van griep, ao- als koorts, verkoudheid spierpijn en braken. Neus- loop. verstopte neus of tra nende ogen, kunt u verhel pen met Rinileen neusspray of neusdruppels. Dit ptjo- dukt is op basis van fysiolo gisch zout en bevat boven dien homeopathische be standdelen. Deze zijn werk zaam bij neusverkoudhöid en ook bij verköudheidsvei- schijnselen door ajtergic voor huisstof, pollen eh der gelijke. Het produkt. heeft geen schadelijke bijwerkin gen en kan ook door kinde ren gebruikt worden. Soms gaat verkoudheid gepaard met hoofdpijn of pijnlijke jukbeenderen Dan is het goed om te proberen bijhol te-ontsteking te voorkomen, bijvoorbeeld met Rinileen ta bletten. Folder Over Nisyleen, Rinileen en de andere homeopathische zelfzorgmiddelen van VSM is een gratis folder te ver krijgen Belt u hiervoor (gratis) met de VSM Homeo- pathielijn: 06 - 0996662. Ook wanneer u vragen heèft over homeopathie kunt u hier (tijdens kantooruren) terecht. In de gure jaargetijden kunt u extra vatbaar zijn voor verkoudheid en griep. Gelukkig kunt u uzelf tegen deze winterkwalen beschermen door uw weer stand optimaal te houden. Dat kan met gezonde voeding, voldoende ontspanning én... Echinaplant. Naast Echinaplant druppels (bevatten geen alcohol) zijn er nu ook Echinaplant tabletten, om onze weer stand te verhogen. Voorkom griep en verkoudheid Echinaplant bevat de gecon centreerde bestanddelen van de plant 'Echinacea' oftewel Rode Zonnehoed. Daardoor heeft het een ontstekings- remmende en weerstands- verhogende werking bij griep, verkoudheid, koorts en keelpijn. Echinacea is in de natuurgeneeskunde heel bekend. Al door de Indianen werd Echinacea gebruikt als FOÖM middel ter bevordering van de genezing van pijlwonden en slangebeten. Vandaag de dag is niet alleen uit de praktijk, maar tevens uit onderzoek gebleken dat Echinacea de afweer tegen infecties bevordert. Bijzondere tabletten en druppels Uniek aan de nieuwe Echi naplant tabletten is, dat ze vrijwel smaak- en geurloos zijn. Een groot voordeel voor wie niet van een krui dige smaak houdt. Dit is te danken aan een speciaal glad laagje om de tablet. Daardoor zijn de tabletten bovendien prettiger in te ne men. Wilt u liever een mid del in druppel vorm, dan kunt u natuurlijk kiezen voor Echinaplant druppels. Deze zijn ook zeer geschikt voor kinderen. In tegenstel ling tot veel andere Echina- cea-middelen, bevatten Echi naplant druppels geen alco hol. Ook degenen die liever geen alcohol willen of mo gen gebruiken, kunnen dus van de positieve werking van de Echinacea profiteren. Informatie Echinaplant tabletten en druppels zijn verkrijgbaar bij drogist, reformhuis en apotheek. Wilt u meer weten over de werking, de toepas sing en het gebruik van dit middel, dan kunt u tijdens kantooruren gratis bellen met: 06 - 0996662. Vraagt u dan gelijk de gratis folder aan! U bent het gehele jaar door in 3 uren vakantiebruin op basis van natuurlijke zelf bruiningsextracten Coupe d'eclat schoonheidsmasker met onmiddellijk straktrekkend effect, ideaal als make-up basis. Thermocomfort Warmtetherapie voor spieren en gewrichten, of gewoon voor uw comfort. Vraag vrijblijvend informatie bij: SCHOONHEIDSSALON Dorpsstraat 63b, Holten, tel. 6 10 14 Gediplomeerd: schoonheidsspecialiste. MANICURE PEDICURE VISAGISTE Tevens acné-behandelingen, electrisch ontharen (via Ziekenfonds)

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7