Fienpreuvers Prins Wim voor velen verrassing Broertjes Jovink en Jansen in Waag HMV geeft show in de sporthal 16.95 „De Biester" B.A.S. Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Van Rappard'Keunedarpervan het Jaar' Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Kratje Alfa bier Burgerlijke stand Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 J HONDA A.S.M. b.v. Tel. 05476-16 19 DONDERDAG 18 NOVEMBER 1993- Uitgelaten hossen prins Wim en zijn adjudant Jan mee in de spontaan ingezette polonaise Foto Ten Velde) Prins Wim van 't Proatiezer, Vrij heer van de Klompsteeg en Regu lateur van de Eerste Orde. Zo luidt de officiële titel van prins Wim (Bulsink) die tot veler ver rassing zaterdagavond tijdens het Elfde van de Elfde-feest in De Pop- pe als de 26ste Prins der Fienpreu vers werd voorgesteld. Hij gaat regeren onder het motto 'Leu maak d'r wat van, daar binnen wie ook sekur aan'. Prins Wim wordt terzijde gestaan door adju dant Jan Rozendom. In de stamp volle zaal had de carnavalsvereni ging overigens nog een verrassing in petto, want tot 'Keunedarper van het Jaar' werd niemand min der dan oud-burgemeester mr. Willem van Rappard uitgeroepen. Een eensluidende nominatie van de Senaat. „Maar laten we wel wezen: geboren op 11 mei zit het carnavalsbloed bij u in de ade ren!," grapte oud-prins Albert (Boode), die de Texelse burgerva der de bijbehorende versierselen omhing en een oorkonde overhan digde. Feestvieren blijkt Holtenaren goed af te gaan. Polonaise, meezin gen- en klappen, het was er alle maal volop. Naarmate de uurtjes vorderden groeide niet alleen het aantal bezoekers, maar werd ook de stemming beter. Voordat de nieuwe prins zijn opwachting maakte, werd afscheid genomen van prins Johan II van de Water- hook (Johan Nikkels) en zijn adju dant Wilco Vlogtman. De oud prins richtte daarbij de schijnwer per op De Bonke (Gerrit Mark voort) die hem gedurende zijn regeerperiode nogal eens verving op de boerderij. Na een komische act werd De Bonke door hem in de Oud-burgemeester Van Rappard werd geëerd als 'Keunedarper van het JaarFoto Ten Velde) PCOB Donderdagmiddag 25 november organiseert de PCOB om 14.30 uur in gebouw Irene een bijeenkomst. Deze zal dit keer in het teken staan van de Joodse religieuze gebrui ken. Mevr. Van 't Oever - Peper- koorn zal aan de hand van dia's vertellen over de boeiende geschie denis van het Joodse volk en de wijze waarop hun samenleving en familieleven in hoge mate worden beïnvloed door hun religie. Een re ligie waaraan het christendom gro tendeels zijn basis ontleent. Antisemitisme heeft zich door de eeuwen heen regelmatig voorge daan in West-Europa. Ook nu weer wint het terrein. Onkunde over de gebruiken heeft vaak mede aan deze onmenselijke toestanden ten grondslag gelegen. Zoals op alle bijeenkomsten zijn ook niet-leden ook van harte welkom. Huis '93 Van 25 t/m 28 november wordt in de evenementenhal in Borne een beurs gehouden waar voor oude ren veel interessante informatie kan worden verkregen. Midden op de beurs staat namelijk een kom pleet ingericht huis met allerlei aanpassingen die het dagelijks le ven voor ouderen en mensen met een handicap veraangenamen. Om het huis heen vindt u standjes van een aantal firma's die aanpassin gen en hulpmiddelen verkopen, zo dat u uzelf daar nog eens uitge breid kunt laten voorlichten over alle uitvoeringen van de in het huis getoonde produkten. De beurs Huis '93 is te bezoeken op donder dag 25 en vrijdag 26 november van 14-22 uur. Op zaterdag 27 en zon dag 28 november is ze geopend van 11-18 uur. Huursubsidie Landelijk onderzoek heeft uitge wezen dat ruim 30% van de men sen die daar recht op hebben geen gebruik maken van de individuele huursubsidie, ook wel IHS ge noemd. Er zijn mensen die de huur subsidie beschouwen als een vorm van liefdadigheid. Dat is natuur lijk vreemd, wanneer men bedenkt dat die mensen daar wel jarenlang belasting voor hebben betaald. Er zijn ook mensen die denken dat de huur van hun huis wel te laag zal zijn, of dat hun inkomen wel te hoog zal zijn om voor deze subsidie in aanmerking te komen. In tegen- stel-ling tot veel regelingen wordt bij de huursubsidie uitgegaan van iemands belastbaar inkomen, het geen veel lager is dan het bruto- inkomen. Informatie kunt u ver krijgen op het spreekuur van Onze Woning. Daar kurnt u ook terecht met het ingewikkelde formulier om die huursubsidie aan te vragen. Onze Woning houdt op elke le dinsdag van de maand spreekuur van 10.15,-12.15 en elke 3e dinsdag van 14.15-16.15 uur in het gemeen tehuis. U kunt daar met al uw vra gen over huursubsidie terecht. Huisorde van de Fienpreuvers op genomen. Hulde ook voor echtge note Gerrie, die hem immer steun de. De bijna oud-prins had gedu rende zijn bewind een bepaalde tendens in het beleid bespeurd: „Het was een jaar van wegwezen: oud-prins Zwatten Gait (Sploder Gerrit Rensen), ds. Doornweerd, oud-burgemeester Van Rappard, de Maïs-weg, het Gat van Holten en de tapijthal weg (onlangs uitge brand), de Dorpsstraat/Oranje straat als voorrangsweg weg en nu ik weg." Gehuld in de vertrouwde overall ging oud-prins Johan H even later af. In een bijzondere Pronkzitting blikte oud-prins Teun de Zwarte (Deijk) van De Meermanskamp te rug op 25 jaar Fienpreuvers (opge richt op 12 november 1968), waar bij alle oud-prinsen de revue pas seerden. Albert Boode nam daarop het woord om aandacht te vestigen op de 'Keunedarper van het Jaar', oud-burgemeester Van Rappard: „Op geweldige wijze heeft u zich bijna 14 jaar ingezet en een enorme gedrevenheid aan de dag gelegd. U heeft de drempel tussen Holtena ren en gemeente verlaagd." Van Rappard, vereerd over zijn onder scheiding, wees onder meer op de vele verdiensten van de carnavals vereniging: „De Fienpreuvers heb ben in Holten een soort maat schappelijke meerwaarde." Met een knipoog naar de eveneens aan wezige burgemeester J.J.H. Cor- nielje nam Van Rappard toch nog even de gelegenheid te baat om aan te geven dat hij bij menig Hol- tenaar te boek stond als 'man van veel woorden': „Daarom vond ik het wel aardig om te horen dat de begrotingsraad töch niet korter duurde dan vorig jaar." Jammer voor de Texelse burgervader, maar helemaal correct was dat niet. Toen werd het namelijk vroege uurtjes-werk, nu was het 'al' om even over elven gepiept. Prins Wim En toen was het wachten op de nieuwe prins, die uiteindelijk in een mysterieuze waas achter een immens radio/tv-toestel tevoor schijn kwam. Geboren en getogen Keunedarper, ooit actief met een eigen drive-in show, eigenaar van de inmiddels opgeheven illegale Lokale Omroep Holten en nu in- en verkoper bij Vlogtman Landbouw machines aan de Keizersweg. De verrassing in De Poppe was groot. Wims uitverkiezing was duidelijk onverwacht. Hoewel enkele tien tallen Fienpreuvers er al geruime tijd van op de hoogte waren, bleef het geheim perfect bewaard. Toen de stroom felicitaties in ontvangst waren genomen, nam prins Wim als eerste officiële handeling zijn voorganger Johan n op in de prin sengarde en overhandigde een che que van 1111,11 gulden aan Anne ke Wissink van de Wereldwinkel. Een deel van de opbrengst van de actie prinsraden. Vijftig kandida ten stonden dit jaar vermeld op de lijst. Slechts 24 personen gokten goed. Voor de prijzen werden er vier uitgeloot. De hoofdprijs, een Oad-dagtocht voor 2 personen ging naar H. J. ter Harmsel, Kolweg 15; eerste prijs: Bert Jansen, Bes- sinkpasstraat (waardebon van 75 gulden); tweede prijs: H. Brink man, Nagelhoutstraat 8 (waarde bon van 50 gulden); derde prijs: Bert Wissink, Hakkertsweg 14 (waardebon 10 gulden). Alle overi ge personen die de juiste naam aankruisten ontvangen een gratis passepartout voor de Keunefees- ten 1994. In de nacht van 8 op 9 november werd ingebroken bij de Chinees aan de Dorpsstraat. Men kwam binnen door een ruit in te gooien. Ontvreemd werd een tunerverster ker. Dit was de vierde inbraak in dit bedrijf in een tijdsbestek van enkele weken. Op dinsdag 9 november werd de schoolgaande jeugd door de politie extra gecontroleerd. Diverse jeug dige personen kregen een proces verbaal omdat ze de verkeersre gels aan hun laars lapten. In de nabije toekomst zullen dergelijke controles worden voortgezet, waarbij zonder meer verbaliserend wordt opgetreden, daar in het ver leden is gebleken, dat waarschu wen niet het gewenste effect had. Eveneens op 9 november werd in braak geconstateerd in een vakan tiebungalow. Men kwam binnen door een tuindeur te forceren. Weg genomen werden o.m. een tas met daarin een fototoestel, autopapie ren, cheques en enkele sieraden. De tas compleet met inhoud, werd in de loop van de dag teruggevon den langs de AI. Naderhand bleek dat er ook nog ingebroken was in twee andere zo merhuisjes in de omgeving. Hieruit werd echter niets vermist. Op 10 november vond de eerste aanrijding plaats op de gerecon strueerde kruising Dorpsstraat- Stationsstraat-Larenseweg. Een personenautobestuurder komen de uit de richting Deventer, ver leende geen voorrang aan een be stuurder van een andere personen auto die over de Larenseweg reed. Gevolg: veel blikschade. De ver oorzaker was wel bekend in Hol ten, doch kwam hier niet dagelijks en was niet met de gewijzigde situ atie op de hoogte. Nu wel dus. Eveneens op 10 november kwamen twee autobestuurders in de proble men nabij de overweg op de Rijs- senseweg. Beide bestuurder kwa men uit de richting Rijssen. De eerste bestuurder remde de auto krachtig af, omdat de lichtinstalla tie van de overweg begon te knip peren. De achteropkomende be stuurder kon zijn voertuig niet tij dig tot stilstand brengen en botste op de voorligger. Eén van de voer tuigen belandde naast de spoor baan, de andere kwam tot stil stand op de spoorbaan. Dit voer tuig kon nog tijdig op eigen gele genheid worden verplaatst, omdat, volgens de betreffende be stuurder, toen pas de overwegin stallatie inwerking werd gesteld. Het bleef bij materiële schade. In de nacht van 11 op 12 november werden diverse verkeersborden op de Holterberg vernield. Schade: f 700.-. De politie vermoedt dat de jeugd die aan een dropping mee- ded, daar meer van weet. In dezelfde nacht werden enkele vernielingen gepleegd in de omge ving van de Heideweg. Van een auto werden de ruitenwissers ver nield; van een andere auto de bui tenspiegels. Bij een zomerhuisje werden vier buitenlampen kapot getrapt, terwijl bij een ander huisje enkele stopcontacten, die aan paaltjes waren bevestigd, het moesten ontgelden. Op 12 november vond de tweede aanrijding plaats op de kruising Dorpsstraat-Stationsstraat-La- renseweg. Deze keer tussen een bromfietser en een personenauto. Deze keer verleende de bromfiet ser, komende uit de richting Mar- kelo, geen voorrang. Ook hier al leen materiële schade. De poütie is niet verrast dat in deze beginfase van de nieuwe kruising, door onwe tendheid en onoplettendheid, en kele verkeersongevallen plaats vinden, maar gaat er vanuit dat ongevallen ter plaatse steeds min der vaak zullen voorkomen. In de oude situatie ontstond er jaarlijks ook een tiental ongevallen aldaar. Na verloop van tijd kan worden overzien of dit aantal is teruggelo pen. Op 13 november botsten twee au to's op elkaar op de Waagweg. Eén van de autobestuurders, komende vanaf het Stationsplein, verleende geen voorrang. Beide voertuigen werden zo ernstig beschadigd, dat de kentekenbewijzen door de poli tie werden ingenomen. In de nacht van 13 op 14 november ontdekte een eigenaar van een auto, dat zijn voertuig, die hij had geparkeerd op het parkeerterrein nabij het NS station, was verdwe nen. De auto werd even later be schadigd teruggevonden in het Beukenlaantje. Drie ruiten waren vernield. De politie zoekt getuigen in deze zaak. Op maandag 15 november, werd in de brievenbus van het politieburo een portemonnaie aangetroffen in houdende o.a. enkele bankpasjes. In de portemonnaie behoorde ook een bedrag te zitten van f 160,-, doch dat was verdwenen. De poli tie zou graag willen weten wie de vinder was en de portemonnaie bij de politie - via de brievenbus - heeft gedeponeerd, er van uitgaande dat de vinder ten goeder trouw is. Onder de verzamelnaam Jovink De Voederbietels treden zaterdag avond 20 november de gebroeders Jovink en Jansen op in bar-dan- cing De Waag. Dat optreden vormt tevens de opening van de veld tocht 'Ranzige Reuzelrock toer 1993/94'. De band heeft een heel eigen invulling van rock-, blues-, opera-, operette- en andersoortige feestmuziek met recht-voor-zijn- raap teksten in het Achterhoeks, Noord- en Zuid-Hollands, Spaans en Engels. Dat alles wordt aange vuld met een goochelact, stunt- en goochelwerk en een heuse vuur- spuw-show. De veldtocht heeft als motto: 'Is het niet goed, dan in ieder geval wel hard'. Ambitieus is de band ook. Na Normaal wil Jo vink De Voederbietels zich als tweede Achterhoekse kandidaat voor het Eurovisie Songfestival presenteren. De avond in De Waag wordt verder ingevuld door de Disco Hulle Show met ondermeer een gastoptreden van leather-boy Hulle samen met De Voederbietels. De avond begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is f7,50. Het najaarsconcert van HMV heeft opnieuw het karakter van een showconcert. Volgende week zaterdagavond bijt het orkest om 20 uur in sporthal 't Moss ink het spits af van dit spektakel, waar naar verwachting opnieuw lang over zal worden nagepraat. Voor de pauze brengt het orkest con- certwerken ten gehore. De compo sitie 'Oregon' van Jacob de Haan is er één van. Een stuk met diverse maatsoorten en tempowisselin- Vruggink Stationsstraat 10, Holten, Tel. 05483-6 13 75 gen. Na de pauze staan drumband, minirettes en orkest borg voor een spectaculaire show. Dans, licht en geluid: alles staat in het teken van het thema 'Baroque 'n Roll'. Een keur aan muziekstijlen, gestoken in een showjasje. HMV heeft er hard aan gewerkt om de geslaagde show van vorig jaar te overtreffen. Als speciale gast treedt dweilor kest De Mexicaantje voor het voet licht. Op geheel eigen wijze inter preteert de band een bepaalde mu ziekstijl. Kaarten voor het show concert zijn tegen betaling van 7,50 gulden in de voorverkoop verkrijg baar bij boekhandel Heusinkveld en Novalux Van de Maat. Voor zo ver de voorraad strekt zijn ze ook verkrijgbaar aan de zaal (vanaf 19.30 uur). De entreeprijs bedraagt dan een tientje. Markelo NED.HERV. KERK 10 uur: ds. R. Visser, Apeldoorn. Gedachtenis overledenen. Ne vendiensten. 19 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Veneklaas Slots, Rein Ymker. Diessenplas: woensdag 24 no vember, ds. Lindeboom GEREF.KERK 09.30 uur: ds. G.Heijerman, Hoogeveen 15.00: ds. P.W. Dekker, Zutphen Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 5 en 6 o.l.v. Gerda Wolters. De eerste collecte is voor de Kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Tro- mop Prins, Ester Tromop, Mar- ja Tromop; 4-6 jaar: Jetty Tro- mop-Imhof, Janita Tromop R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne; Feest van Christus Koning, laatste zondag van het kerkelijk jaar. DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. A.J. Leerink. Ge dachtenis overledenen. Collecte in dienst: Diakonie. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. W.C.C. Polhuysr Deventer. Gedachtenis gestor venen (H. Avondmaal, zittend) Uitgangscollecte: Adoptiekin deren NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 20 en 21 november: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Hol ten. Tel. 05483-61433. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (teL 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 18 november: 20 uur, vergadering werkgroepen RK kerk in Irene; Vrijdag 19 november: specu laasactie PC De Bergruitertjes vanaf 18.00 uur; 20.30 uur. huldi ging kampioenen duivenvereni- ging De Bergvliegers in club huis Zaterdag 20 november: 14 uur, intocht Sint Nicolaas (start rondrit bij garage Rouwen- horst) Zondag 21 november: 11.30 uur, Noabern in De Boschkamp met Achterhoekse groep Spöl; 14 uur, start MAC-puzzelrit bij 't Stuurhuus. Beusebergerweg 37 (inschrijven vanaf 13.30 uur); v.a. 12 uur, cross in en rond manege Snorrewind Maandag 22 november: 19.30 uur, gemeenteraad; 19.30 uur, prijsuitreiking HSV De Riet voorn in zaal Vosman; 20 uur, afdelingsavond NBvP Holten in zaal Vosman met lezing over dementie Woensdag 24 november: 19.30 uur, leerlingenconcert Muziek Onderwijs Centrum in hervorm de kerk; 19.30 uur, besloten le denvergadering D66 in café De Biester; 14-17 urn-, bazaar Welfa re in recreatiezaal Diessenplas. Donderdag 25 november: 20 uur, lezing schrijfster J. Berano- va voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp Geboren: Koen, zoon van C.W. Gruijters en A. Urff; Ellisigne Kayleigh Macy-Alexandra, dochter van T.R.C.B. van der Donk en S. Molema. Overleden: E.H. Harmsen (67); JA. Loggers-van Eijck van Hes- linga (87).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3