Henk Muller wint MAC-Erwincross VW- leden vergadering Chef-badmeester gaat met vut Lindenaar eerste in SGW Stal de Eik Plan Lukensveld kost 7 miljoen Kater Punkie is erg vriendelijk PC De Regenboog houdt open huis Wandelroutes op De Holterberg Twenhaarsveld start jeugd-polo Leerlingenconcert Jaaragenda Vergadering HOLTENS NIEUWSBLAD Schildersbonnen Hout- en Bouw bond CNV Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 Van uitstel komt afstel, wordt wel eens gezegd. Afgelopen weekeinde gold dat wel voor de trekkersiep- wedstrijden van MAC De Holter- berg, die ten tweede male vanwege de te soppige grond voor de zware trekkers, werd afgeblazen. Aan vankelijk zou de trekkersiep met de Erwincross aan de Raalterweg worden gehouden. Daar de maïs er nog niet af was, werd het spektakel, verschoven naar een terrein van Ep van Schooten in Espelo. De aanhoudende regen werd daar spelbreker. Nu was het alleen de trekkersiep die kwam te vervallen, de Erwincross werd weliswaar een dag later gehouden, maar ging wel door. Winnaar van de afvalrace werd Henk Muller. „Het was voortreffelijk," consta teerde MAC'er Harry van Coever- den na afloop. „Het parkoers was wel zwaar, bepaald modderig." Het zware parkoers was er waarschijn lijk orzaak van dat zich geen slipp- partijen of koprollen voordeden. Noemenswaardige verwondingen waren er evenmin, wel liep één van de crossende dames een lichte blessure op. Ruim 60 heren, 12 da mes en 8 veteranen wierpen zich vol animo in het strijdgeweld. Met hun sloopauto's boden zij het pu bliek, redelijk in aantal, een boei end schouwspel. Ook de bromfiet sers gaven acte de présence. In drie manches maakten zij uit wie er met de eer ging strijken. Erwin Jansen bleek hier de gelukkige. Na de onderlinge wedstrijden, volgde aan het eind van de middag het hoogtepunt van de Erwincross: de afvalrace. Aan de deelnemers de taak om zo lang mogelijk in de race te blijven, totdat motor- of materi- aalpech tot afhaken dwingt. Goe de stuurmanskunst is daarbij ze ker een vereiste. Opnieuw bepaal de een publieksjury wie winnaar was. Met veel kabaal gingen enkele tientallen rijders er 'vol in'. Na een spannende strijd bleef Muller in zijn robuuste Volvo over, nadat ook Dik Veneklaas, in de ring met een Honda Civic, de strijd tegen de 'Zweedse tank' had opgegeven. Muller onderstreepte zijn zege met een spectaculair toetje: twee prachtige sprongen over spring- bulten in het bromfietsparvours. Volgend jaar staat de 25ste Erwin cross op het programma. Overwo gen wordt om het evenement in de zomermaanden in een wat groot ser en tegelijkertijd feestelijk jasje te steken. Uitslag: Heren: 1. Johan Stevens; 2. Henk Pieffers; 3. Henri Kevel ham. Dames: 1. Jenny Wevers; 2. Jolanda Aanstoot; 3. Alice Kotte- p lenberg. Veteranen: 1. Henrik Ke- j§f|| i velham; 2. Wim Dijkerman; 3. Ger- rit Schooien. Afvalrace: Henk Mul- V-' Ier. „Ik heb met vaste hand geregeerd. Soms misschien wel tè strak. Maar wat zou er gebeurd zijn als het anders was gegaan?" Gerrit van Lemel, voormalig chef-badmeester van recreatiebad Twenhaarsveld, wond er vorige week tijdens zijn afscheidsbijeenkomst in het ge meentehuis geen doekjes om. Streng maar rechtvaardig, zo luid de immer zijn devies. Na 32 jaar en 8 maanden is Van Lemel per 1 november in de vut gegaan. In dienst getreden op 1 maart 1961, het jaar erna werd hij chef-bad- Rebekka Lindenaar behaalde met haar paard Bonaparte de eerste plaats in de klasse 'senioren zwaari bij de samengestelde wedstrijd van manege Stal De Eik. Daaraan namen zo'n vijftig eigen leden en leden van recreantenclubs uit de regio deel. 's Morgens was er een dressuurproef en 's middags een pracht opgebouwde cross country door het fraai herfstlandschap. Uitslagen: senioren zwaar: 1. Re bekka Lindenaar met Bonaparte (- 72.50); 2. Brigitte Cerfontaine met Delilah (-73); 3. Raymond Zomer met Bonaparte (-78.25). Junioren zwaar: 1. SilkeHessemet Delilah (-82.25); 2. Marijë Spakman met Delilah (-82.50); 3. Joyce de Boer met Colinda (-87.25). Junioren midden: 1. Rozemarijn Koenders met Iwan (-84.75); 2. Li- selot Koenders met Iwan (-91.75); 3. Renske de Jong met Bento (- 92.75). Junioren licht: 1. Petra Arfinan met Polly (-65.50); 2. Niels Nijman met Woldi (-71.00); 3. Roxanne de Leeuw met Polly (-77.00). De totale kosten voor realisering van bestemmingsplan Lukensveld belopen een bedrag van bijna 7 miljoen gulden. Het grootste deel daarvan is de grond (3,5 miljoen), gevolgd door wegenaanleg 1,2 mil- j oen) en riolering (een half miljoen) Het aanbrengen van groenvoorzie ning is begroot op bijna vier ton. Daarnaast zijn er nog posten als aansluiting kruisingen, verlichting en brandkranen, parkeerfonds en voorbereiding, toezicht en uitvoe ring. Het aantal te bouwen wonin gen in Lukensveld bedraag 161. De uitgifte van de kavels begint begin volgend jaar. De te bouwen wonin gen worden verdeeld in 19 woning wetwoningen (kavelprijs 14.000 gulden), 14 sociale koopwoningen in rijenbouw (kavelprijs 20.000 gul den), 42 halfvrijstaande sociale koopwoningen (kavelprijs 106,25 gulden per vierkante meter), 56 halfvrijstaande woningen in de vrije sector (164 gulden per vier kante meter), 30 vrijstaande wo ningen in de vrije sector (176 gul den per vierkante meter). Alle prij zen zijn exclusief BTW. De raads commissie gemeentewerken stelde zich maandagavond in be ginsel positief op tegenover het voorstel. Wel werd gewezen op de aanzienlijke grondprijs in de vrije sector, temeer daar de gemiddelde kavelgrootte in die sector 475 vier kante meter bedraagt. J. Venek laas (CDA) vroeg zich af of er wel vraag is naar kavels in zo'n hoge prijsklasse*; „Kunnen er ook niet minder gesubsidieerde woningen worden gebouwd en meer vrije sec tor-woningen voor een geringere kavelprijs?" Volgens wethoudwer H. J. Westerik onmogelijk, daar het bestemmingsplan is vastgesteld. Plan Lukensveld is inmiddels inge meten door de Geo Meetdienst. De gemeenteraad krijgt binnenkort een voorstel tot het bouwrijp maken van de grond voorgelegd. Zodra de eerste fase daarvan ge reed is, zullen de eerste kavels wor den uitgegeven. meester. Door het tegoed aan va kantiedagen trok Van Lemel de poorten van het zwembad eind au gustus al achter zich dicht. Een klein rekensommetje leverde het respectabele aantal van circa drie miljoen bezoekers op die geduren de het 'Van Lemel-tijdperk' een baantje kwamen trekken. „Ik ben voldaan," concludeerde Van Le mel. „Ik heb veel goede kennissen overgehouden aan mijn beroep." Voldoening had Van Lemel ook over de wijze waarop hij het tijde lijk personeel begeleidde. Negen tig procent van de medewerkers, van wie een aantal aanwezig bij Van Lemels afscheid, is na Twen haarsveld goed terecht gekomen. Wethouder Henk Westerik bena drukte dat het zwembad Van Le mels 'alles' was. Door de bezuini gingsmaatregelen van de gemeen te leidde dat soms tot spanningen. „Desondanks hielp u altijd de fi nanciële doelstellingen te halen," aldus Westerik. Sportcommissie- voorzitter Jan Schuchard voegde daar in dat verband aan toe dat de oud-badmeester nogal eens gecon fronteerd werd met klachten over de temperatuur van het water. „Niet Van Lemel, maar de sport- commissie is daar debet aan, daar wij de energiekosten in de gaten moeten houden." De Kerstverzilvering van de Bouw en Houtbond CNV Holten vindt plaats op vrijdag 5 november, 's Avonds van 20.00 uur tot 21.00 uur kunnen de schildersbonnen wor den ingeleverd. R.B.IJ. kan wor den opgenomen op maandag 15 november van 20.00 uur tot 21.00 uur bij G. Kruimelaar, Canada straat 2, tel. 63476. De nieuwe protestants christelijke basisschool De Regenboog, een sa menvoeging van pc Het Kompas en pc De Schakel, houdt vrijdag avond 12 november tussen 18.30 en 21 uur open huis in het schoolge bouw aan de Schoolstraat 9. Be langstellenden zijn welkom om de gedeeltelijk verbouwde school te komen bekijken. Zo is onder meer in de kelder lokaalruimte ge creëerd ten behoeve van hande- narbeidonderwijs en overblijven. Ook B en W en de onderwijsinspec- teur zijn uitgenodigd. Overdag zijn er spelactiviteiten voor de leerlin gen. 's Ochtends vroeg krijgt het feest een officieel tintje met het hijsen van de Regenboog-vlag en het oplaten van ballonnen (met prijsvraag). In de loop van de och tend wordt ook het nieuwe logo van de school onthuld. Indien de weersomstandigheden het toela- De open dag bij het asiel aan de Wechelerweg in Schalkhaar heeft heel veel honden en katten een nieuwe baas of bazin bezorgd. Ook de hond die vorige maand in deze rubriek in de schijnwerpers stond, Rocky, heeft inmiddels een baasje gevonden. Dit keer is de beurt aan kater Punkie. Dit negen jaar oude dier is gecastreerd en zit vanaf 10 juni in het asiel omdat een kind van de familie waar hij eerst was allergisch bleek voor katten. Punkie is gewend aan andere kat ten en reageert niet of nauwelijks op honden. De kat is gewend om zowel binnen als buiten te zijn. In het asiel is Punkie weliswaar een beetje angstig maar verder is hij ook erg vriendelijk. Ingeënt en ge- tatoueerd kost het f 55 om Punkie mee te nemen. Informatie bij het Dierenasiel Deventer e.o. Weche lerweg 19, Schalkhaar. Tel. 05700- 23811. Samen met de ANWB heeft de VW Holten drie nieuwe wandelroutes op de Holterberg uitgezet. Ze va riëren in lengte van vijf tot negen tien kilometer en voeren de wande laar afwisselend door heide- en bosgebied met onderweg fraaie uitzichtspunten, de Canadese Be graafplaats, twee ravijntjes en het gebied rondom de Sprengenberg. De routes zijn opgezet in het kader van de Toeractief-actie van de ANWB. Toeractief-leden kunnen in de maand november op vertoon van hun lidmaatschapskaart de routebeschrijvingen gratis opha len bij de VW. Niet-leden betalen f 2,50. Op zondagen kan men terecht bij café-restaurant De Biester aan de Stationsstraat dat in november zondags speciaal de deuren om 10.00 uur al openzet. NOVEMBER 5 november: concert Holtense or ganisten in NH kerk 6 november: clubkampioenschap pen ZPC Twenhaarsveld 8 november: begrotingsraad 9 november: WV-ledenvergade- ring 11 november: algemene ledenver gadering De Fienpreuvers 12 november: concert Holtens Mannenkoor ten zal een deel van het spellencir- cuit buiten worden afgewerkt. Ook de Splose draaimolen is van de partij. Alle Holtense parochianen zyn welkom op de werkgroepvergade ring die de RK kerk donderdag avond 18 november houdt in ge bouw Irene. Aanvang 20 uur. Dan worden zaken besproken die in het bijzonder van belang zijn voor de Holtense gemeenschap, zoals de parochiecatechese, kadercursus sen, financiën en de structuur van de werkgroep. Voorstellen en idee ën komen bij het parochiebestuur en hebben dus invloed op de beslis singen. Voorts komen vertegen woordigers van diverse commis sies aan het woord. De VW houdt dinsdagavond haar algemene ledenvergadering in café-restaurant Vosman. Aanvang 20 uur. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot herziening van de contributie. Het bestuur ziet zich genoodzaakt dat volgend jaar bij te stellen. Een belangrijke reden daarvoor vormt de toezeg ging van de gemeente om de subsi die af te stemmen op de huisves- tings- en salariskosten van de VW, onder voorwaarde dat de VW de contributie-tarieven aan past. Voor de tariefetelling wordt onderscheid gemaakt tussen huis jes in een bungalowpark, overige huisjes, campings, kampeerboer derijen, kamperen bij de boer, su permarkten, winkels, personen met een verhuureenheid, (tand- )artsen en horeca. Tevens wordt gediscussieerd over de gevolgen van de eventuele afsluiting van de Toeristenweg. De VW is druk in de weer geweest met de promotie van Holten en de Holterberg. Door het slechte weer van de afgelopen zomer is een bete re bezetting geconstateerd in de hotelsector. De bungalowparken waren over het algemeen volge boekt. Onder de gasten ook veel Duitsers. De behoefte aan duitsta- lig informatiemateriaal lijkt toe te nemen. De campings leden het meest onder de slechte zomer. Toch wordt het seizoen niet als verregend beschouwd. De wwers- omstandigheden hebben een gun stige invloed gehad op het aantal bezoekers van natuurmuseum Bos Dierenwereld. De VW benadrukt het belang van extra promotionele inspanningen voor het seizoen 1994, daar velen door het mindere 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspecialist Blaauw (WD) bij De Poppe 22 november: raadsvergadering 24 november: leerlingenconcert MOC Holten in hervormde kerk; bazaar Welfare in Diessenplas 27 november: najaarsconcerfc HMV; feestavond MAC De Holter berg 28 november: bierbrouwdag in JC De Schure DECEMBER 10 december: Nachtvoetbaltoer nooi 15 december: volkskerstzang 20 december: raadsvergadering 30 december: Keunestatjesoamd Fienpreuvers JANUARI 1994 9 januari: Beemd- en Bergtoer wie lervereniging 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal bij De Pop- pe FEBRUARI 2 februari: jaarvergadering sport- commissie in kantine BLauw Wit 5 februari: mindervaliden carna val 11 t/m 15 februari: camavalsweek- weer van dit seizoen voor het bui tenland zullen kiezen. In een korte evaluatie over het seizoen constateert de VW dat veel gasten vanwege de weinige 'slecht weer-voorzieningen' naar omliggende plaatsen trokken. Voor volgend jaar staat dan ook ~nd een 'regenfolder' op het program- 25 februari: jubileumconcert en re- ma, evenals de ontwikkeling van ceptie hervormd kerkkoor een uniforme accommodatiegids MAART met de VW Hellendoorn/Nijver- maart: gemeenteraadsverkiezin- dal, een Keune-fietsroute, een nieuw Salland-arrangement in sa menwerking met de VW Hellen- doom/Nijverdal en de Stichting De Reuze Heuvelwachter. Met dit ar rangement hoopt de laatste een subsidie in de wacht te slepen. gen JUNI 4 juni; Straatvoetbaltoemooi op sportpark 't Vletgoor 12 juni: Koetsenrit De Bergrijders JULI 23 juli: Triathlon Voor het eerste sinds jaren is Zwem- en Poloclub Twenhaars veld weer actief bezig met het star ten van 'jeugd-waterpolo'. Een aanzienlijk aantal leden heeft zich inmiddels aangemeld voor deze in tensieve trainingen, die zaterdag van start zijn gegaan. In de loop van het winterseizoen zullen oefen en vriendschappelijke wedstrijden worden georganiseerd met clubs uit naburige gemeenten. Indien er jongeren zijn die belangstelling hebben voor waterpolo (leeftijden van 10 tot 16 jaar), dan kunnen zij Enter Vooruit 4 - Blauw WH 2. Een zeer gemotiveerd tweede begon in Enter goed aan de wedstrijd. De ploeg wist in tegen stelling tot andere wedstrijden uit een cor ner een voorsprong te nemen via Gert-Jan Harbers. De ploeg kon niet voorkomen dat Enter Vooruit voor rust nog iets terug deed 1-1. In de tweede helft was BW duidelijk sterker, maar kon dit niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Eindstand 1-1. Blauw Wit 4 - Dato 6. Het vierde opende zeer sterk tegen Deto. Binnen vijf minuten schoot Jan ten Hoeve (hij nam de bal met alle risico) uit een voorzet van Richard Beldman keihard raak. Uit opnieuw een voorzet van Richard Beldman scoorde nu Gerrit Hulsman 2-0. Jan ten Hoeve bepaal de de ruststand op 3-0 na opnieuw een goed uitgevoerde aanval. Na rust begon Deto actief, maar moest toezien hoe de sterk spelende Richard Beldman er op nieuw vandoor ging en vanaf de achterlijn voorzette op Jan ten Hoeve die fraai 4-0 scoorde. Het doelpunt telde echter niet. De onopvallend leidende scheidsrechter Heer- ink had een overtreding der regels gecon stateerd. BW was even van slag en Deto scoorde tegen 3-1Met Jan Willem Stam in de ploeg voor Gerrit Hulsman haalde Jan ten Hoeve zijn sportieve gram door 4-1 te scoren. Dit was ook de eindstand. 4-1. M.V.V. '69 4 - Blauw WH 6. Optimistisch werd door het zesde tegen deze wedstrijd aan gekeken. Het vertoonde spel was ech ter andersom. Het veld werd te lang gehou den, waardoor de middenvelders de lon gen uit het lijf moesten lopen. Met matig spel werd de rust bereikt, waarin een aantal spelers werd gewisseld. Na rust ging het slechte spel door. Ondanks dat kon Richard Verveda de score openen, nadat een schot van hem van richting werd veranderd. Eindstand 0-1. Blauw WH 7 - Daarlerveen 5. Tegen koplo per Daarlerveen heeft het zevende een goede partij gespeeld. Door een misver stand kwam Daarlerveen aan de leiding. De gasten waren beter, maar konden dit niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Vlak voor rust scoorde Daarlerveen toch nog 0- 2, maar in de slotfase was het 'Dikke Gait* die met een prachtige schot voor 1-2 zorg de. De tweede helft was van het zelfde niveau. Henk stond een prima partij te keepen en ook Henk Deijk was deze middag goed op dreef. Daarlerveen wist nu het overwicht wel in doelpunten om te zetten 1-5. Onder leiding van de prima fluitende Johan Kruithof scoorde opnieuw 'Dikke Gait' 2-5. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Voor het zevende elftal een over winning waard! 2-5. Blauw WH Cl - HaarleCI. In deze wedstrijd ging BW vanaf de aftrap fel in de aanval. Door goed en verzorgd combinatiespel liep BW bij rust uit naar een voorsprong van 2- 0. Na de rust bleef BW goed doorgaan en scoorde 3-0. De ploeg nam het hierna veel te makkelijk op en Haarle kwam sterkterug en scoorde 3-1. Gelukkig leerde de thuis ploeg van deze tegentreffer. Hazar scoorde het laatste doelpunt van de wedstrijd en bepaalde de eindstand op 4-1. S.V.Z.W. D1 - Blauw WH D1. BW speelde deze wedstrijd zoals het de vorige week was geëindigd. Door vanaf de aftrap veel inzet te tonen en ook goed voetbal op de mat te leggen werd S.V.Z.W. na een rust stand van 0-0, met 0-2 verslagen. Met de nieuwe leider Gerrit Welink aan het roer werd voor het bekende schokeffect ge zorgd. In de eerste helft met een uitblinken de Jarno Harbers en in de tweede helft met een goaltjesdief Alfred Beldman. Keeper Maarten Paalman wist de nul deze wed strijd vast te houden. 0-2. Blauw WH D2 - Haarle D3. BW startte goed in deze wedstrijd. Merijn speelde laatste man en deed dit de eerste helft bijzonder goed. Jurrian deed het in de spits ook goed en scoorde tweemaal. Rust 2-0. Na rust poogde Haarle de schade te herstellen. Doordat Merijn en Wouter geblesseerd uit vielen moest de opstelling worden gewij zigd. Haarle profiteerde en scoorde 2-1BW kreeg geen kansen meer, maar hield ook de verdediging dicht. 2-1. Excelsior E2 - Blauw WH E1. In de beginfa se was het Excelsior dat de toon aangaf, waardoor BW onder druk kwam. Het was aan de sterk spelende Maarten en Martijn te danken dat er geen tegendoelpunten werden gescoord. Vlak voor rust was het Mark die met een afstandschot de Rijssen- se doelman verraste 0-1. Verder was het kommer en kwel in de eerste helft. Na rust ging het veel beter met El. Via Arnoud en Bennie werd het 0-3. Hierna vond BW het wel goed en twee minuten voor tijd profi teerde Excelsior hiervan. 1-3. Blauw WH E2 - Markvogels El. Tegen de nummer twee van de competitie ging het de eerste tien minuten gelijk op. Toen Markvogels echter 0-1 scoorde stond het al zeer snel 0-5. Voor rust was het Brordie een tegentreffer wist te plaatsen 6-1. In de tweede helft kwam BW iets beter in haar spel, maar had weinig geluk met de afwer king. Gert-Jan en Jurgen scoorden ieder nog een keer, maar Markvogels wist ook nog drie maal het net te vinden. 3-8. Excelsior F2- Blauw WH F1. Deze wedstrijd tegen de koploper was de belangrijkste en tevens de spannendste wedstrijd. Om kampioen te worden moest er gewonnen worden. BW trok fel van leer. Op een enkele uitval voltrok het spel zich op de helft van de tegenstander. Scoren bleek ook nu het grote probleem. Rust 0-0. Vroeg in de twee de helft profiteerde Excelsior van slecht uitverdedigen bij BW 1-0. Hierna stroopte de ploeg de mouwen nog eens extra op. Aanval op aanval op het Rijssense doel, maar helaas in de beste wedstrijd van het seizoen geen doelpunten en daardoor een krappe nederlaag. 1-0. Blauw WH F2 - S.V.V.N. F2. BW blijft na een opnieuw ruime overwinning meedoen om de bovenste plaats. Hoewel de inzet deze wedstrijd beter kon, was het opnieuw Rik Stoevenbelt die de thuisploeg op voor sprong zette. Nog voor rust werd het via Sander Kolkman en Dennis Bolink 3-0. In de tweede helft liet BW zich wat terugdrin gen en dit resulteerde in een tegentreffer van S.V.V.N. Pas in de slotfase liep BW uit naar 4-1 door Merijn Tromop en 5-1 door opnieuw Rik Stoevenbelt. 5-1. Holten A1-DES A12-4. DES was nog zon der puntverlies. Holten startte moeizaam en keek al spoedig tegen een 0-2 achter stand aan. Hierna kwam Holten enigzins terug door een mooi doelpunt van Maarten (1-2). In de tweede helft ging Holten door, toch was het weer DES dat scoorde (1-3). Na dit doelpunt verloor de club uit Nijver- dal de greep op de wedstrijd. Een zeer goed spelende Maarten scoorde een schitteren de goal (2-3) en Holten bleef drukken, maar het mocht niet baten. Door goed werk van keeper Bert bleef het lang 2-3, maar op het laatst bracht DES de eindstand op 2-4. Enter Vooruit B1-Hotten B1: 2-8. Een goed combinerend Holten wist zich in de eerste helft vele doelrijpe kansen te scheppen, maar er werd slecht één keer gescoord door Rob (0-1). Een tegentreffer van Enter zorgde voor een 1-1 ruststand. Doorsnelle- re combinaties en meer pressie werd er na de rust orde op zaken gesteld. Martijn scoorde 1-2 en Michel zorgde kort na zijn invalsbeurt voor de 1-3. Met aanvallen uit het boekje scoorden Rob en Martijn elk nog tweemaal. Enter scoorde nog eenmaal te gen, maar Harmen bracht de eindstand op 2-8. Hoften B2-SWN B2: 3-7. Holten kende in deze rommelige wedstrijd een moeilijke start. SWN profiteerde hiervan en bracht de stand al snel op 0-3. Met een doelpunt van Björn en Roddy probeerde Holten nog wat terug te doen. Na de rust werd er wederom gescoord door Roddy (3-4). Hol ten bleef goed voetballen, maar kon niet voorkomen dat SWN ondanks een sterk keepende Rik Deyk de eindstand op 3-7 bracht. Holten C1-Omhoog Cl: 4-1. Dankzij de goede inzet werd Omhoog snel onder druk gezet. Na enkele goede combinaties was het Jacob die scoorde (1-0). Holten bleef aandringen en Frank zorgde ervoor dat Holten ging rusten met een 2-0 voor sprong. In de tweede helft ging Holten goed door en met weer een doelpunt van Frank werd de marge vergroot tot drie. Met een doelpunt van Theodoor was de buH binnen. Hotten C2-De Zweef C3:3-4. Door doelpun ten van Gerben was het al snel 2-0. Niet goed opletten van de verdediging beteken de voor de rust echter nog 2-2. Ondanks een goede start na de rust was het toch De Zweef dat scoorde (2-3). Door een goede inzet bracht Dinant de stand op 3-3. Enkele minuten voor het slotsignaal lukte het de Zweef toch om met de winst naar huis te gaan (3-4). Holten D1-Vesos Dl: 4-1. Holten was dui delijk de betere ploeg. Door goed combina tievoetbal kwam Holten door Eelco op 1-0. Daarna liepen de rood-zwarten uit naar 3-0 door twee doelpunten van Jeroen. Na de rust kon Vesos nog eenmaal tegenscoren (3-1). Daarna pakte Holten de draad weer op en Jeroen scoorde voor de derde maal. Eindstand 4-1. Des D2-Holten D2:6-1. Holten kwam slecht uit de startblokken. Ondanks goed verdedi gingswerk van Holten, en met name Geert Bannink, scoorde het sterk voetballende Des toch vier maal. Na rust begon Holten wat beter. Rob Maarten gaf een goede pass naar voren, waarvan Johan kon profiteren, zodat de eer voor Holten was gered. Eind stand 6-1. Holten E1-Enter El: 0-3. Holten E1 speelt iedere week beter. Toch laat de eerste overwinning nog steeds op zich wachten. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op en had Holten zelfs de betere kansen. Ge durende de tweede helft werd de druk van Enter steeds groter, maar dankzij goed verdedigen en uitstekend keeperswerk van Michiel bleef het lange tijd 0-0. In de eindfa se bezweek Holten toch onder de toene mende druk van Enter: 0-3. Holten E2 - Enter E2: 3-1. Door een sterk gespeelde eerste helft wist Holten E2 met goed aanvallend voetbal een 3-0 voor sprong te nemen. Na de rust ging het gelijk op. Enter wist nog wel terug te komen tot 3- 1, maar Holten speelde de wedstrijd goed uit. SWN E3-Holten E3: 1-8. Met een goed voetballende ploeg wist Holten Enter vanaf het begin onder druk te zetten. Na enkele goede aanvallen was het R. Muller die de openingstreffer maakte (0-1). Holten bleef aanvallen en via een doelpunt van R. Eg berts kwam de score op 0-2. Na de rust ging Holten op dezelfde voet verder. Door maar liefst vier doelpunten op rij van R. Muller werd het 0-6. Met nog een doelpunt van J.W. Stevens en K. Bijma kwam Holten aan een totaal van acht treffers. Holten F1-SWN F1: 10-0. Daan die vorige week nog de held was door fantastisch keeperswerk, kreeg tegen SWN precies één bal te verwerken. Dit was mede te danken aan de verdedigers Erwin en Tim. De middenvelders Maarten en Markel ver deelden de ballen naar voren waar Matthijs en Emiel voor de rust nog niet zo erg attent waren (3-0), maar daarna beter opletten: 10-0. Holten F3-Excelsior F3:0-2. Holten speelde een goede wedstrijd tegen een sterk Excel sior, maar ondanks vele aanvallen slaagde Holten er niet in om te scoren. Keeper Gerdian hield lange tijd de nul voor Holten vast. In de tweede helft probeerde Holten nog van alles, maar ze konden niet voorko men dat Excelsior uiteindelijk met een 2-0 overwinning naar huis ging. zich wenden tot secretaris A. van Beek, tel. 63799. Belangstellenden krijgen vanzelfsprekend de gele genheid om eerst een paar maal kosteloos mee te trainen. Ook de trainingen voor de hogere zwemdi ploma's (uitsluitend voor de eigen leden) zijn begonnen. Deze maand is het winterseizoen voor de vereni ging van start gegaan. Iedere za terdag wordt getraind in het over dekte zwembad van Markelo. Ver voer van en naar het zwembad ge beurt per bus. Niet de ontmoetingsruimte van het dorpshuis, maar de hervormde kerk vormt woensdagavond 24 no vember het decor van een leerlin genconcert van de gevorderde leer lingen van het Muziek Onderwijs Centrum Holten. Docente Miny Zaal: „Ten eerste wordt de ruimte voor die soort gelegenheden te klein. Daarbij komt dat het vaak storende heen en weer geloop van vooral jongere kinderen. Daarom kozen we ervoor om het voor deze groep leerlingen grootser aan te pakken. Bovendien is de akoestiek van de-dorpskerk stukken beter." Naast het leerlingenconcert houdt het MOC de gebruikelijke voor speelavond ook in ere. „Maar ook in de toekomst blijft er een duide lijke scheiding tussen deze twee uitvoeringen," benadrukt MOC- secrelaris Peter Eilander. Ten behoeve van de cursisten pia no op deze avond is van de 'vaste leverancieri van instrumenten Souman een vleugel gehuurd. De zwaardere aanslag van dit instru ment is volgens mevrouw Zaal geen probleem, daar de aanslag van de piano waar in De Bosc hkamp op gelest wordt identiek is. Ook het kerkorgel zal worden be speeld. Op het leerlingenconcert komen alle instrumenten uit het cursuspakket aan bod: accordeon, blok- en dwarsfluit, cello, gitaar, keyboard, orgel, piano en viool. Ook zangpedagoge Heieen Poste- ma is van de partij met enkele van haar cursisten. Er wordt zowel solo als in groepsverband gemusiceerd en ook de docenten spelen mee. Het programma biedt zowel klas siek als modem. De toegang tot deze bijzondere uitvoering is gra tis. Wel kan na afloop bij de uit gang van de kerk een 'vrije gift' worden gegeven ter bestrijding van de onkosten. Het leerlingen concert begint om 19.30 uur, de kerk is een half uur eerder open.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9