Groeiende interesse voor zelf bierbrouwen 1 i" Stichting Vrienden van Diessenplas Gelijk tarief fitnessruimte B.A.S. Beste ringstekers in Raad van Elf Praktijkervaringen met mestoverschot Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD ~wSIS Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 A.S.M. b.v. Uit het politierapport Kersen brandewijn .Pollen" ,,De Biester" Burgerlijke stand DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 Het proeven van bier was een aangename bijkomstigheid. Geheel rechts 'cursusleider' Roeland Wattjes (Foto Ten Velde) Circa vijftien bierliefhebbers wa ren onlangs in Jongerencafé De Schure van de partij tijdens de 'stoomcursus' bierbrouwen' en na tuurlijk het proeven van uiteenlo pende soorten goudgeel gerstenat. Volgens organisator Wilco van de Noort waren dat er iets meer dan vorig jaar. Tevreden gezichten dus en zeker herhaling. Op korte ter mijn zelfs, want zondag 28 novem ber staat een volledige bierbrouw- dag op het programma. Evenals afgelopen zondag onder leiding van Zuthpenaar Roeland Wattjes. Deze toonde zich opnieuw zeer po sitief over de organisatie van de Holtense jongeren. Daar de eerste bierbrouwdag vorig jaar volgens sommigen nogal lang duurde, was nu een andere opzet gekozen. Geen langdurig, ambach telijk brouwproces dus van graan malen, verhitten, filteren, spoelen, hop toevoegen, dat weer verwijde ren en ten slotte toevoegen van gist. Nu werd gebrouwen uit 'kant en klaar' blikken, compleet met de benodigde ingrediënten dus. Het hele proces nam daardoor amper een half uur in beslag, waarna het resultaat in een grote gistingsfles werd gegoten. Klaar om ongeveer veertien dagen te rijpen. In totaal werd 200 liter bier gebrouwen. Een deel daarvan ging mee met Wattjes naar zijn speciaalzaak in wijn en bier. Ook bestond de mogelijkheid van intekening op een krat of een aantal flesjes. Tot groot genoegen van de aanwezigen kon tijdens de bierbrouwmiddag ook volop wor- den geproefd. De echte liefhebbers, onder wie enkele leden van het plaatselijk biergenootschap, lieten zich het witbier, bokbier, pilsener en enkele Lagers dan ook goed smaken. Gezien het succes van de middag werd direct besloten om alsnog een volledige bierbrouwdag te houden. Zondag 28 november is het zo ver: wie het ambachtelijk brouwproces van begin tot eind wil meemaken, kan dan in JC De Schure terecht vanaf 11 uur. Net als vorig j aar wordt deze dag beslo ten met een gezamenlijke warme maaltijd. Binnenkort meer daar over in het Holtens Nieuwsblad. Met een gift van 1000 gulden gaf drogisterij Wedda enkele weken geleden de eerste financiële injec tie voor de gloednieuwe Stichting Vrienden van Diessenplas. Ont staan naar aanleiding van het re gelmatige verzoek van familiele- den van bewoners, die hun dank voor de goede verzorging in een bijdrage willen uitdrukken. „Soms is dat specifiek voor het personeel, maar vaak betreft het een algeme ne schenking voor Diessenplas. En juist dat willen we onderbrengen in deze stichting," aldus directeur Bert Postma van het woon- en zorgcentrum aan de Vrijheidslaan. Het is de bedoeling om het geld te gebruiken voor de bekostiging van voorzieningen die niet uit de nor male exploitatiebegroting kunnen worden gefinancierd. De Wedda- gift wordt specifiek gereserveerd voor de aanschaf van een nieuw orgel. Het stichtingsbestuur is een ANBO De ANBO hield 28 oktober jl. een bijeenkomst die in het teken stond van de sociale vernieuwing. Wet houder W. Dalhuisen schetste de aanwezigen hoe de gemeente Hol ten daar gestalte aan geeft. Hij vertelde hoe de gemeente voor een groot deel haar inkomsten ver krijgt. Dat gebeurt via inkomsten van de rijksoverheid uit het ge meentefonds, via specifieke subsi dies en via gemeentelijke belastin gen. Dit geld is bijna geheel voor vastgestelde doeleinden bestemd. In het kader van de sociale ver nieuwing kunnen die gericht gege ven inkomsten door de gemeente worden doorbroken. Heeft de ge meente aan het eind van het jaar geld over op bepaalde posten dan mag dat voor andere doeleinden worden gebruikt. Daar zijn echter wel een aantal eisen aan gesteld. De onderwerpen waar dit geld m.n. voor bestemd mag worden zijn de bestrijding van langdurige werke loosheid, kwaliteitsverbetering van de woonomgeving en een bete re bereikbaarheid van openbare gebouwen. Via de afdelingen op het gemeentehuis zijn een aantal wensen van de burgerij t.a.v. de besteding van dit geld naar voren gekomen. De gemeenteraad beslis te of deze gehonoreerd konden worden. Zo werd op tal van plaat sen de straatverlichting verbeterd en kreeg de Haarschool een finan ciële aanzet voor het tuinonder houd. Na de pauze ontstond een levendige discussie en werden tal van voorstellen gedaan, die naar stig door de inleider werden geno teerd. Brandpreventie Het bezoek van leden van de PCOB en andere belangstellenden aan de brandweerkazerne drukte iedereen weer eens op de noodzaak dat brand zo mogelijk voorkomen moet worden. De aanwezigen ont vingen daarvoor ook een handig boekje over brandpreventie in en rond de woning, uitgegeven door Centraal Beheer in Apeldoorn. Een dergelijk boekje kunt u gratis be stellen door naar deze firma te bel len, telefoon 055 - 798000. Het ontstaan van brand gebeurt steeds op dezelfde manier. Wat dacht u van de brandende kaars die omvalt, of te dicht bij de gordij nen staat? Of gewoon de vergeten brandende sigaret die van de as bak valt? Maar ook in een TV toe stel, dat alleen met de afstandsbe diening uit is gezet kan door gloei ing, omdat hij eigenlijk toch aan staat, brand ontstaan. Bij begin nende brand niet in paniek te ra ken is een hele kunst. Toch moet worden geprobeerd de zuurstof of warmte bij de brand weg te halen. Wanneer hout of textiel brandt kunt u proberen het nat te houden. Is echter de vlam in de pan gesla gen, dan moet u de deksel van u af op de pan leggen, zodat de zuurstof opraakt. Olie/vet kan namelijk niet met water worden geblust. Zinvol is het tevens om eens na te gaan hoe in geval van brand het huis kan worden verlaten. driemanschap: voorzitter is Jan de Ham, secretaris Hans van Winger den, penningmeester Dick Mon- deel. Een andere wens op het Diessen- plas-verlanglijstje is de realisatie van een dagverblijf bij de ziekenaf deling. Volgens Postma betreft dat een investering van circa 80.000 gulden. Het plan voor het dagver blijf is met de verbouwingsplannen van de keuken bij de provincie ingediend, maar werd afgewezen, omdat de ziekenafdeling voorna melijk wordt gebruikt door zelf standig wonende ouderen die er tijdelijk verblijven, bijvoorbeeld na een ziekenhuisopname. Een ge meentelijke zaak, zo luidde het antwoord. De gemeente zag het belang wel, maar een kostendek kende bijdrage zat er niet in. Uit de 'pot' Sociale Vernieuwing is daar voor inmiddels wel 10.000 gulden gereserveerd. Postma wijst voor zichtig op nog enkele wensen die met behulp van de Stichting Vrien den van Diessenplas zouden kun nen worden gerealiseerd: de aan leg van kabeltelevisie en een rol stoelbusje. Loterij In het streven naar een startka pitaal, wordt binnenkort een grote loterij gehouden. Tussen 8 en 19 november gaan 50 mede werkers en vrijwilligers op pad om huis aan huis 5000 loten van 2,50 gulden per stuk te verko pen. Aan de loterij zijn fraaie prijzen verbonden. Hoofdprijs is een combi-magnetron. Ande re prijzen zijn reischeques, dek bedden en boodschappenman den. Dinsdag 30 november om 16 uur verricht notaris Rakhorst uit Rijssen de trekking in de recreatiezaal van het woon- en zorgcentrum aan de Vrijheids laan. Wie wil kan ook donateur worden van de nieuwe stichting. Het minimum bedrag daarvoor bedraagt 12,50 per jaar. Aan melden kan tegelijk bij de loten- verkoop of bij het secretariaat. HONDA Markelo Tel. 05476-16 19 Dinsdagmorgen werd weer een in braak ontdekt bij het Chinese res taurant aan de Dorpsstraat. Ont vreemd werd een aantal dozen snoep. De grootste schade ont stond door het open latenstaan van een tapkraan, waardoor een vat bier leegstroomde. Dinsdagmiddag zijn portemon nees gestolen uit twee winkels in het centrum van Holten. In beide gevallen waren de portemonnees eigendom van een personeelslid. Daders waarschijnlijk twee jon gens tussen de 16 en 20 jaar, een met een bril, buitenlandse types. In beide winkels is dit stel opgeval len en vermoedelijk hebben ze kans gezien in een onbewaakt ogenblik een tas en een jas te door zoeken. De portemonnees zijn la ter in de Dorpsstraat teruggevon den, zonder geld en bankpasjes. Woensdagmorgen ontstond een aanrijding in de Gaardenstraat toen iemand een links gelegen par keerplaats inreed. Een achter rij dende auto zag niet dat niet en haalde op dat moment in. Enige schade was het gevolg. In de nacht van woensdag op don derdag is in drie woningen, aan de Houtweg en de Korte Diessenplas- straat, ingebroken. De bewoners waren thuis. Beneden werden di-. verse vertrekken doorzocht. Ont vreemd zijn geld, bankpassen, be taalkaarten en foto-apparatuur. Een buurtonderzoek door de poli tie leverde geen aanwijzingen op. Donderdagmorgen vond een vrouw uit Goor haar fiets aan met een verbogen voorwiel. Ook enkele dagen geleden was haar dat over komen. Is gebeurd in de stalling bij de O AD. Vrijdagmorgen geraakte een per sonenauto op de A 1 van de rij baan, en ramde een ANWB bord. Er was alleen schade. Vrijdagavond is ingebroken in een boerderij aan de Schreursweg. Er is een groot geldsbedrag gestolen, plus een aantal sieraden. In de wo ning werden alle kasten overhoop gehaald. Van een kluisje werd de deur opengebroken. Vrijdag en zaterdag zijn drie auto's op verschillende parkeerplaatsen op de Holterberg opengebroken. In een geval is de autoradio gestolen uit de bagageruimte. Bij de overi gen bleef het bij pogingen met schade aan sloten en portieren. Zondagavond riep iemand van de H. J. Wansinkstraat de hulp in van brandweer en poütie omdat hij ver moedde dat bij de benedenburen iets brandde. Hij rook een brand lucht. Het vuurtje bleek echter in zijn eigen woning te smeulen. In de badkamer had wat kleding vlam gevat, misschien door een sigaret. Schade bleef beperkt tot de kle ding en de badkamerdeur. Maandagmorgen belde iemand aan bij een woning aan de Rei- linksweg en vertelde een enquête te houden voor de woningbouw vereniging Onze Woning. Ge vraagd naar een legitimatie liet hij vluchtig iets zien. Hij vroeg naar zaken die een wbv. niets interesse ren. Bij navraag achteraf bleek Onze Woning dan ook niets te maken te hebben hiermee. Het gaat om een man van 40 tot 50 j aar oud met een bol gelaat. Hij droeg een blauw jack. De beste ringstekers zitten in de Raad van Elf, zo bleek in manege De Snorrewind waar CV De Fien- preuvers het carnavalsseizoen opende met ringsteekwedstrijden te paard en oud-Hollandse spelen voor de jeugd. Op uitnodiging van prins Johan en zijn gevolg zorgden tal van verenigingen en instellin gen voor een geanimeerde sfeer. De eerstkomende activiteit bij De Fienpreuvers is de ludieke algeme ne ledenvergadering in hofbar 't Klavier op donderdag elf novem ber. Die begint om 20.00 uur waar na aansluitend de verplaatsing van de hofbar geschiedt naar café Jan Maats. Uiteraard gebeurt dat onder begeleiding van huisorkest De Braandheultjes. Of alle vier honderd Fienpreuvers-leden daar bij aanwezig zijn valt te betwijfe len, maar veel zullen het er in ieder geval wel zijn. Uitslag ringsteken: 1. Raad van Elf; 2. De Waag, SV Holten 2 en SV Holten 3 ex aequo; 3. SV Holten 1 en ZwemclubTwen- haarsveld e.a. Oud-Hollandse spelen: 3 t/m 6 jaar: 1. Denise Ydens, 2. Mireille Warrink. 6 t/m 9 jaar: 1Emmy Warrink, 2. Sander Ydens. 9 t/m 12 jaar: 1. Bianca van Coeverden; 2. Chantal van Coeverden; 3. Martijn Klein Teeselink. 13 jaar: 1. Braam Boode, 2. Jan Willem Hoes. Op 14 september j.l. hield woord voerder Hullegien van Mestbureau Oost in Holten een uiteenzetting over mestoverschotten op het ei gen bedrijf. Ondanks zijn duidelij ke verhaal blijken er nog veel vra gen te zijn over dit onderwerp. Re den voor de plaatselijke afdelingen van de CBTB, de OLM, het AJK en de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting om samen een informatieavond te beleggen waarop mensen uit de praktijk over hun specifieke erva ringen komen vertellen. Dat gebeurt op donderdag 11 no vember vanaf 20.00 uur bij zaal Vosman. Uitgenodigd zijn de heer Hulsman van de Boerendanssteeg die een rundvee- en varkensver meerderingsbedrijf met mestover schot heeft, de heer Nijland van de Broekweg (eigenaar van een rund vee- en vleesvarkensbedrijf), spe cialist Rundveehouderij Slagman van de DLV en specialiste Var kenshouderij mevrouw Verheij en verkoopleider Webbink van de VLC West Twente. De laatste twee behandelen de vraag hoe minera len in krachtvoer voor vlees- en fokvarkens te beperken. OLM-cursus Naast deze avond biedt de OLM afd. Holten haar leden de mogelijk heid zich op te geven voor een cursus over de minralenboekhou- ding. Deze omvat drie dagdelen waarop steeds een deskundige een aspect daarvan behandelt. De kos ten bedragen f 40,00. Men kan zich voor of tijdens de avond van 11 november opgeven. Geen verlaging van de tarieven voor de fitnessruimte in sporthal 't Mossink. In tegenstelling tot het voorstel van het dagelijks bestuur (DB), besloot de sportcommissie de huidige tariefstelling te hand haven. De voorgestelde verlaging hield verband met het matige ge bruik van de fitnessruimte. In elk geval minder dan verwacht. Het DB had gehoopt hiermee het ge bruik van de ruimte te stimuleren. De commissie zag evenwel meer heil in een promotionele campag ne richting verenigingen en bedrij ven. Dat de vaste gebruikers voor hetzelfde tarief ook gebruik kun nen maken van de fitnessruimte, achtte men een goede zaak. Ondanks de slechte zomer, worden de tarieven van recreatiebad Twenhaarsveld nauwelijks ver hoogd. Enkel in de abonnemen tensfeer is sprake van enkele gerin ge verhogingen. Een dagkaart blijft 3,75 gulden. Dat het slechte weer het afgelopen seizoen een fi nanciële tegenvaller is, behoeft geen nadere toelichting. In plaats van 54,000 bezoekers vorig jaar. boekte het zwembad er dit jaar 34.000. Een verlies van 20.000 gul den, dat 'gelukkig' door de finan ciële reserve van vorig jaar gedee- telijk kon worden gedekt. Die re serve werd bereikt door het hoge aantal bezoekers vanwege het goe de zomerse weer. Vruggink Stationsstraat 10, Holten. Tel. 05483-6 13 75 NED.HERV. KERK 10 uur: ds. S.M. Roozenboom, gezins- en oogstdienst m.m.v. kinderkoor Mozaïek. 19 uur, da. B. van den Brink, Leeuwarden. Open Deurdienst in De Kandelaar, m.m.v. Hol tens Mannenkoor Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkkoor/Campanella Oppasdienst: mw. Kloet, Maria na Schooien Diessenplas: woensdag 10 no vember Jubileumdienst, ds. A.J. Leerink. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H.P. Mulder, Lun- teren 19.00: ds. B. van den Brink, Leeuwarden, Open Deurdienst m.m.v. Holtens Mannenkoor Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Margreet Meijerink, groep 5 en 6 o.l.v. Jenny Hoekstra. De eerste collecte is voor de Kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Wilma van Doom-Jansen, Petra Dijk- ink-Koning, Ans Meijerink- Kclkman; 4-6 jaar: Alida Ban- nink-Ehrens, Gerry Beldman-te Brake, Marga Harbers-Bel- dman. R.K KERK 10.00 uur: Willibrordzondag. H. Mis in gebouw Irene. Voorgan ger pater Redeker. Kindeme vendienst DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J.H. Israël Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkkoor/Campanella EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Kindeme vendienst. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 6 en 7 november: F. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen. Tel. 05480-14569 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERI JSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 4 november: 16.30 uur, opening nieuwe paviljoen bibliotheek Rörikstraat; 20 uur, reünie Haarschool schoolverla ters '85-'93 Vrijdag 5 november: tussen 14 en 17.30 uur, spelactiviteiten in openbare bibliotheek Rörik straat t.g.v. opening jeugdpavil- joen; 19-20.30 uur, 'Kunst en Kitsch' in bibliotheek Rörik straat; 20 uur, orgelconcert Hol tense organisten in NH kerk; 20 uur, feestelijke ouderavond Haarschool Zaterdag 6 november: 10-14 uur, speelgoedbeurs in De Bosc hkamp; clubkampioenschap pen ZPC Twenhaarsveld in zwembad Markelo, 14.15 uur, prijsuitreiking in De Bosc hkamp; 20 uur, reünie Haar school schoolverlaters '76-'84. Zondag 7 november: IPO-exa- men VDH Kringgroep De Berg- speurders terrein Lambooys- weg Woensdag 10 november: 12 uur, vertrek vanaf sporthal excursie Kunst en Cultuur naar ING- hoofdkantoor Amsterdam Donderdag 11 november: prijs uitreiking Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek; 20 uur, bijeenkomst over mest overschot in zaal Vosman Geboren: Geert Jan Wouter, zoon van J.A. Groot en I.N. Humme Overleden: H. Lensink-Aaltink (78) Ondertrouwd: J. ter Beest (28) en M.A. den Heijer (26) Gehuwd: H. Dijkink (25) en I. Sluiter (23); J.J.W. Klumpers (24) en H.J. Paalman (25).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3