Zwaar bevochten zege voor ZW Blauw Wit 'Filevorming' in sporthal 't Mossink Matige interesse voor clown Slimpie Aquarellen in De Boschkamp 'Opvang asielzoekers werkt uitstekend' Goede opkomst donoravond giMv* STEUNENBERG Fienpreuvers weer actief Vluggertjes bij schakers Kinderzegels Resultaten Blauw Wit WELKOM OP ONZE NAJAARSSHOW VAN MASSIEF EUROPEES EIKEN MEUBELEN VAN 14 T/M 23 OKTOBER Zwiers brengt warmte en sfeer in uw huis, met meubels die u samen met de meubelmaker ontwerpt! Vakmanschap tot in OeiaiL Kast Dertice Meubelmakerij H. ZWIERS EN ZN. Laren Hoog front pumps in actueel bruin mode in schoenen DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 Met een speer opende wethouder Wim Dalhuisen het nieuwe kantooi de Stichting Vluchtelingenwerk (Foto Ten Velde) Met een wilde dans leidde 'inboor ling' Dolf Moed vrijdagmiddag de opening in van het nieuwe kantoor van de Stichting Vluchtelingen werk Holten aan de Kerkhofsweg. Aan wethouder Wim Dalhuisen overhandigde hij een heuse speer, waarmee deze onder tromgeroffel de 'jungle'-entree van het kantoor moest openen. Dalhuisen blikte te rug naar de eerste informatiebij eenkomst in het gemeentehuis over de oprichting van een vluch- telingenwerkgroep. Daar hoorden onder anderen vertegenwoordi gers van de plaatselijke werkgroep j Amnesty International en de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk dat de zogenoemde Rijksregeling Opvang Asielzoe kers (ROA) van het ministerie van wvc twee opvangsystemen kent: gemeentelijk en in opvangcentra. De wethouder constateerde dat spreiding van de opvang in plaats van stedelijke concentraties van asielzoekers, een goed beleid is: „Ook in plaatsen als Holten blijkt dat uitstekend te gaan." Hij com plimenteerde de SVH voor het goe de werk dat er door alle vrijwilli gers gedaan wordt. De eerste asiel zoekers hebben inmiddels een sta tus verkregen en moesten daardoor verhuizen. Dankzij de in spanningen van de SVH'ers ont ving de gemeente zelfs een schrifte lijk verzoek of buitenlanders niet in de bewuste ROA-woning kon den blijven wonen. De ruim vier jaar oude stichting heeft met het nieuwe onderkomen eindelijk een eigen ruimte, die dienst doet voor administratieve werkzaamheden, als documentatie- en informatie centrum en als ontmoetingsruimte voor de asielzoekers in Holten. Naast diverse genodigden waren ook enkelen van hen aanwezig tij dens het aansluitende open huis. Blauw Wit is er in geslaagd het nog zonder puntverlies zijnde De Esch beide punten afhandig te maken. Het openingsoffensief van de Ol- denzalers werd goed opgevangen door de Blauw Wit-verdediging, waarin Leo Aanstoot zijn 'oude' positie van laatste verdediger weer had ingenomen. De Holtenaren waren met counters bepaald niet ongevaarlijk. Na een kwartier had zo'n counter succes toen Wim Bar- velink op links goed door ging en op het goede moment afspeelde aan Johan Bolink, die vervolgens alleen voor de doelman beheerst scoorde (0-1). Gesterkt door deze voorsprong lukte het Blauw Wit geleidelijk aan de wedstrijd onder controle te krijgen. Kort voor rust wist Johan Bolink met een fraaie kopbal de tweede treffer aan te tekenen. Scheidsrechter Wessels was echter van mening dat hij kort daarvoor zijn tegenspeler had weg geduwd. Vanaf de aftrap in de tweede helft ging De Esch fanatiek in de aanval en moest Blauw Wit terug. Dat offensief leverde een aantal hoek schoppen op, maar de Hol tense verdediging met aan het hoofd de uitblinkende doelman Uilko Spij ker wist de situatie steeds meester te blijven. Door dat offensief van de thuisclub ontstonden er voor Blauw Wit countermogeijkheden. De linksback van De Esch mocht daarbij van geluk spreken, dat de scheidsrechter het bij een gele kaart het, toen hij de doorgebro ken Jacco Schuppert onderuit haalde. Daarna kreeg De Esch en kele goede mogelijkheden, waarbij Blauw Wit bepaald niet over geluk te klagen had dat hieruit geen doelpunten ontstonden. Halverwege de tweede helft kwam Gerben Beldman de voor het eerst na zijn blessure weer meespelende Gerwin de Velde Harsenhorst ver vangen. Johan Bolink nam de posi tie op het middenveld van Gerwin over en Gerben ging rechtsbuiten spelen. Kort daarna moest Blauw Wit met tien spelers verder, toen scheidsrechter Wessels het nodig vond Jacco zijn tweede gele kaart (wegens spelbederf) te geven. Hier door kwam Blauw Wit, waarin de in het strijdgewoel dizzy geraakte Jan Nijkamp, inmiddels plaats ge maakt had voor Johan Stam, nog meer in de verdrukking. Met kunst en vüegwerk, gepaard gaande met veel inzet, wist de Blauw Wit- ver dediging echter tegentreffers te voorkomen. Door deze alles-of- niets speelwijze van de thuisclub kreeg Blauw Wit mogelijkheden om de wedstrijd definitief te beslis sen. Ze bleven echter onbenut. On der grote spanning verstreken de laatste minuten, maar de Holtena ren wisten de voorsprong vast te houden en zodoende een zwaarbe vochten zege in de wacht te slepen. Ongeveer veertig kinderen tussen dat aantal bezoekers in Holten zes en tien jaar en enkele ouders genoten zaterdagmiddag in De Boschkamp van clown Slimpie, die in een uur tijd op zoek ging naar zijn ouders en daardoor in allerlei komische zaken verwik keld raakte. Het programma be vatte elementen ais goochelen en zoals een goed clown betaamt haalde Slimpie dingen uit 'die niet door de beugel konden'. De reac ties uit de zaal spraken voor zich. Technicus Edwin, de man van het licht en geluid, het na afloop weten enigszins tegenviel: „Doorgaans hebben we ereen kleine honderd." Slimpie treedt veel op in dorpshui zen en feesttenten. In Holten werd één van de eerste voorstellingen van het seizoen gegeven. De voor stellingen lopen door tot half maart, dan het is nieuwe program ma klaar, waarmee voornamelijk campings worden bezocht. Van de mogelijkheid om zich in de pauze gratis te laten schminken maakten veel kinderen gretig gebruik. In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp is tot eind deze maand een expositie in gericht van aquarellen van Kees Hoogakker. De inmiddels circa twintig jaar in Holten woonachtige Hoogakker begon pas op 65-jarige leeftijd met tekenen. Met het vol gen van een Teleac-cursus is het allemaal begonnen. Hoogakker kreeg daarna les van onder ande ren Kees Stoop, Leo Vierhout en Riemco Berends. Na het tekenen en modeltekenen, legde Kees Hoogakker zich toe op aquarelle ren en exposeerde hij al gauw in tettele en Almen. De Holtenaart noemt zichzelg 'een amateur die de £ensioenjaren nuttig tracht te be steden'. „Ik was altijd jaloers op mensen die mooi konden tekenen of schilderen. Kees Stoop heeft mij eigenlijk de vereiste basiskennis bijgebracht. Achteraf bezien had ik veel eerder met deze schitteren de liefhebberij moeten beginnen," aldus de 75-jarige Holtenaar. De werkstukken in het dorpshuis zijn sterk uiteenlopend van onderwerp en kunnen desgewenst worden aangeschaft. Voorzover er geen ac tiviteiten in de ontmoetingsruimte zijn, kan de expositie op werkda gen worden bezichtigd. Wie er meer over wil weten kan bellen met het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, tel. 62755. Amper bekomen van de Keune- féêsten, begint carnavalsvereni ging De Fienpreuvers op zondag 17 oktober weer aan een nieuw sei zoen. Dan spelen een elftal van leden op sportpark Meermans kamp namelijk een voorwedstrijd voor de wedstrijd Holten-Wierden waarvan ook de wedstrijdbal wordt aangeboden. Tegenstander is het bestuur van de SV Holten. Een week later, op zondag 24 okto ber vinden in manege De Snorre- wind de ringsteek- en jeu de bou- les-wedstrijden plaats. Daaraan nemen verenigingen als de Toga club, De Zaagmolen, MAC de HoK terberg e.a. deel. Het ringsteken gebeurt te paard. Ook aan de kin deren is gedacht. Zij kunnen pony rijden of meedoen aan oud-Hol landse spelletjes. De aanvang is rond 17.00 uur. Blauw Wit C1 - R.K.S.V. C1. In deze wed strijd bleek BW duidelijk te sterk voor R.K.S.V. Cl. Al in de eerste minuut kwam BW op voorsprong en kwam hierna niet meer in de problemen. Bij rust was reeds een stand bereikt van 5-0. Ook na rust bleef BW veel sterker en kon uitlopen tot 11 -1De ploeg is koploper in haar klasse, maar kan na de herindeling duidelijk meer weer stand verwachten. 11-1. Blauw Wit D1 - Des D1. Blauw Wit heeft tegen Des de punten cadeau gedaan. De ploeg kreeg niet te missen kansen, maar doordat het vizier niet scherp stond verloor men mede door ongecontroleerd verdedi gen met 0-4. Voor rust speelde BW vooral in de laatste tien minuten erg goed, maar verzaakte te scoren. Na rust zat iedereen op de gelijkmaker te wachten, maar de mooi ste kansen waren deze wedstrijd toch te moeilijk. Des kon hierna profiteren en won uiteindelijk veel te ruim met 0-4. Enter Vooruit D3 - Blauw Wit D2. Blauw Wit startte sterk en het was Romario Bos die met een fraai doelpunt de score open de. Met goed combinatiespel werd de te genstander onder druk gezet. Jurian maak te 0-2 en 0-3. Merijn scoorde 0-4, waarna Jurian voor 0-5 en 0-6 tekende. Vlak voor rust scoorde Enter Vooruit tegen 1-6. na rust combineerde BW met de voorsprong in de rug nog beter. De ploeg bleef de aanval zoeken en gaf niet op. Jurian maak te 1-7, Merijn 1-3 en 1-9. Enter kwam hierna terug tot 2-9. Gijsbrecht wist de dubbele cijfers vol te schieten 1-10. De eindstand werd door topscorer Jurian op het bord geschoten. In de slotfase scoorde hij nog twee maal. 2-12. Blauw Wit E1 - Sp. Rijssen E1. E1 had vandaag de medekoploper op bezoek. De thuisploeg nam direct het heft in handen. Dit leverde al direct enkele scoringskansen op. Sp. Rijssen kwam echter ook gevaarlijk voor het BW-doel, maar dankzij Maarten en Jan Julian en door goed keeperswerk van Martijn bleef het bij rust 0-0. na rust op nieuw een sterk spelend BW. Op het mid denveld werd menig duel gewonnen door Mark, Safe en Gerrit, die Herbert en Bennie in stelling brachten. Maar echte grote kan sen kwamen er niet. Beide partijen berus ten al in een gelijkspel toen in de slotfase Rijssen via een geluksgoal toch nog beide punten wist te pakken. Toch kon BW terug zien op een heel goed gespeelde wedstrijd. 0-1. Blauw Wit F1 - S.O.S. F1. De gehele wed strijd stond in het teken van een ware stormloop op het Hellendoornse doel. S.O.S. wist echter met goed verdedigen BW lang van een treffer af te houden. Pas vlak voor rust was het Jasper Lahuis die met een mooi schot de keeper passeerde. nadat hij en Stiften Aanstoot al enkele malen rakelings voorlangs hadden gescho ten. Na rust kreeg BW de smaak te pakken en ging het scoren wat makkelijker. De mee naar voren gekomen Arian Vorkink wist maar liefst drie maal doel te treffen. Ook Nariman Malgard nam twee treffers voor zijn rekening. S.O.S. kwam slechts twee maal gevaarlijk bij het BW doel. Éénmaal kwam de bal op de paal en éénmaal wist keeper Merijn Tromop redding te brengen. 6-0. Blauw Wit F2 - Holten F2. De eerste neder laag voor F2 is een feit. De tegenstander begon sterk en nam vrij snel een 0-2 voor sprong. BW toonde een tomeloze inzet. Na een prachtige counter via Dennis Bolink kon BW bijna de aansluiting verkrijgen, maar het schot van Dennis trof net geen doel. Na rust gooide BW er nog een schep je bovenop en dat leverde wel de aanslui ting op. Via Leon Scheurwater werd het 1- 2. Holten moest ver in de verdediging en de gelijkmaker hing in de lucht. Holten kon de verdediging echter dicht houden en in de slotfase nog naar 1-3 uitlopen. 1-3. Deto 4 - Blauw WH 2. Het nog puntloze Blauw Wit had vandaag een stimulans in de come-back van Johan Bosschers. Na ruim anderhalf jaar speelde hij zijn eerste volledige competitie helft met het tweede. Het eerste half uur speelde BW niet erg sterk, ook Deto kon weinig gevaar stichten, maar met enkele corners hadden hun lan ge mensen toch een gevaarlijk overwicht. Pas in het laatste kwartier speelde BW geconcentreerder. Via goede combinaties werd Deto terug gedrongen. Voor de rust werd er echter niet gescoord. Dit goede spel kon BW niet volhouden in de tweede helft. Na tien minuten kon Deto de score openen na knullig balverlies op het mid denveld. Deto kwam hierna simpel op 2-0 en 3-0, waarna de wedstrijd gespeeld was. BW probeerde nog wel wat terug te doen, maar de scherpte orftbrak. 3-0. Blauw WH 6 - Daarlerveen 5. Ook ditmaal is het de ploeg niet gelukt de punten thuis te houden. Door een fout in de achterhoede kwamen de Blauwhemden na een kwartier op 0-1 achterstand. Martin Kerkdijk trok de stand weer gelijk, maar vrijwel in dezelfde minuut was het 1-2. Opnieuw was het Martin die vervolgens een knappe aanval over rechts met het hoofd afrondde. Het derde doelpunt van dezelfde speler bracht BW op een 3-2 voorsprong. Daarna werd het verloop van de wedstrijd door de slecht leidende scheidsrechter Welink beslist door Daarlerveen tien minuten voor tijd een strafschop toe te kennen. Welink gaf ook het vierde doelpunt cadeau door de wedstrijd zonder aanwijsbare reden ruim vier minuten langer te laten duren. 3-4. De halfjaarlijkse bloeddonoravond trok bijna 400 Holtenaren (Foto Ten Velde) Bijna 400 Holtenaren gaven begin deze week bloed op de halfjaarlijk se donoravond in sporthal 't Mos sink. Een samenwerking tussen het plaatselijke Rode Kruis, de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis in Amster dam en de EHBO Holten. Het aan tal gevers was daarmee hoger dan in april. Toen meldden zich bijna 350 donoren. Volgens Rode Kruis woordvoerster C.H. van Iperen-Es- seboom is vaker gebleken dat de opkomst in oktober groter is, daar dat voorheen de vaste maand was waarin jaarlijks bloed kon worden afgestaan. Maar liefst 19 donoren gaven voor de 25ste maal bloed. Voor de 15 heren onder hen had het Rode Kruis een fles wijn, de vier dames kregen een bloemenbon. De opkomst op de donoravond was eigenlijk nog groter, daar 29 dono ren werden afgewezen. Zeer ver heugd toonden de organisatoren over de circa 25 nieuwe donoren die zich maandagavond in 't Mos sink meldden. Diverse jongeren en zeifis mensen uit plaatsen in de omgeving die familiebezoek com bineerden met het geven van bloed. Ook deze specifieke groep wil blijven komen. Een half uur voordat de deuren officieel ge opend werden stonden velen al buiten te wachten. En tot geruime tijd daarna vormde zich in het in schrijvingsgedeelte van de sport hal een lang lint van wachtenden. De aanzienlijke toestroom hield volgens mevrouw Van Iperen on der meer verband met een belang rijke ouderavond, die diezelfde Deze vervaardigen wij: uit 1 e klas Frans/Slavonisch eiken geheel massief precies op maat alle kleuren en bewerkingen (ambachtelijk geloogd, berookt etc.) al uw wensen en ideeën worden er in verwerkelijkt! robuust of heel verfijnd ons brandwerk voor Zwiers kwaliteit! In onze sfeervolle showroom tonen wij pure ambachtelijke kwaliteitsmeubelen uit met zorg geselecteerd massief Frans/Slavonisch eikehout. Te zien zijn o.a.: STIJLKASTEN - VITRINEKASTEN - BURO'S - EETHOEKEN - SLAAPKAMERS - KLEIN MEUBELEN Nieuw: Zwiers heeft een geheel nieuwe lijn ontworpen in zijn collectie! Bovendien toont Zwiers u graag de nieuwe collectie bankstellen met 1e klas stof of leder (naar keuze). Ook matrassen en bedaccessoires kunnen geleverd worden. Geopend Dagelijks doorlopend van 09.30-21.00 uur. Zaterdagavond zondag gesloten. Welkom! Stap gerust even binnen voor een vrijblijvend bezoek. De koffie staat klaar! Bossinkkamp 2a - 7683 SL Den Ham (O.) Tel. 05495-16 01/30 96 LET OP: Zwiers levert niet via uw winkelier. Uitsluitend particulier. Let op het brandmerk. VANUIT OMMEN: afslag Groene Jager, links Jan- mansweglVosseboer, dan borden volgen. VANUIT VROOMSHOOP/DAARLE: afslaa voor brandweerkazerne rechts richting EswegjVosse- boer, dan borden volgen. Voor reparatie van klokken (spec, oud en antiek) een halve eeuw vakervaring u belt 05738-14 31 cn uw klok wordt gehaald en weer gebracht Winkel Alleen open di. en do. v. 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. Larenseweg 23 - Holten - Tel. 6 15 51 avond in de scholengemeenschap werd gehouden. Om in verband daarmee tijdig klaar te zijn hielden velen zich met opzet niet aan de door het Rode Kruis vooraf opge geven tijdstip. Toch had de 'file vorming' ook een andere oorzaak. Door omstandigheden waren er maar twintig van de veertig bran cards beschikbaar. De donoren lig gen daar op tijdens het 'aftappen' van de halve liter bloed. Namens het Rode Kruis bood mevrouw Van Iperen na afloop verontschul digingen aan voor de lange wacht tijd. Sinds de donoravond ieder half jaar gehouden wordt, hoopt het Rode Kruis telkens op zeker 300 donoren. Daarmee wordt in elk ge val een jaarlijks aantal van 600 bereikt. Belangrijk meer dan toen enige tijd geleden eenmaal per jaar bloed kon worden gegeven. Tradi tiegetrouw ondergingen alle dono ren vooraf een bescheiden medi sche keuring. Voor 29 van hen bleef het daar bij. Zij werden afgewezen. Volgens de eveneens aanwezige dokter W.R. Van Couwelaar moest oorzaak hoofdzakelijk worden ge zocht in hoge bloeddruk en bloe darmoede. Het relatief hoge aantal weigeringen hield naar zijn zeggen verband met de aangescherpte ei sen ronde de bloedafname. De meeste partijen in de vierde ronde van de interne schaakcom petitie bij de SV Holten werden snel afgewerkt. Met name de over winning in recordtempo van Dick van der Knaap op Gerrit Luggen- horst was opvallend. Overigens vielen er weinig verrassingen te noteren. Ton van Oijen verschalk te Bertus van Baak al vrij snel en de meest taaie partij was eigenlijk nog die van Eric Mondeel tegen Cees Olij die uiteindelijk door Olij werd gewonnen. Han Romp won van Henk van Beek en Karl Heinz Leisten versloeg Ab Moddejonge. Het tweede team speelt maandag 18 oktober de eerste externe (uit- wedstrijd tegen het Enschedese Park Stokhorst. In tegenstelling tot voorgaande ja ren komen de leerlingen van de Holtense basisscholen dit jaar niet aan huis voor de verkoop van kin derpostzegels. Wie kinderzegels wil aanschaffen zal zich daarvoor vanaf 17 november moeten vervoe gen op het postkantoor aan de Gaardenstraat. Volgend jaar doen de scholen weer wel mee.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9