Twents orkest boeit met klassiek concert l Klassiek ballet is algemene dansvorm i j Wellicht herhaling in 1994 "Goede basis voor vervolg' Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Klootschieten in Dijkerhoek Wateroverlast bij Korenweg Horloge verloren DONDERDAG 14 OKTOBER 1993- Zo'n 250 bezoekers genoten zater dagavond in De Kandelaar van een concert van het Twents Ka merorkest (TKO). Een initiatief van makelaar Eddie Vincent ter gelegenheid van het 120-jarig be staan van zijn makelaardij aan de Dorpsstraat. Dat zijn initiatief in goede aarde viel was duidelijk. Vincent werd overspoeld met po sitieve reacties, waarin hem na drukkelijk gevraagd werd een dergelijke uitvoering van klassie ke muziek vooral jaarlijks op het Holtense evenementenlijstje te la ten komen, ,,'t Was zonder meer verrassend," aldus de 'jarige' ma kelaar. „Ook velen die niet kon den hebben mij benaderd met die vraag. Het is daarom zeker de moeite waard om te onderzoeken of zoiets kan, wellicht in overleg met andere culturele instellingen in de gemeente." Over de frequen tie waarin bleef hij voorzichtig: „Misschien iedere twee jaar, we moeten maar 'ns zien." Tijdens het hapje en drankje na afloop van het concert liet menig een er echter geen twijfel over be staan dat een dergelijk concert, indien jaarlijks, zeker kans van sla gen heeft. „Holten heeft een be hoorlijk potentieel aan muziek minnaars en met de toevoeging van klassiek zou het aanbod er alleen maar completer door wor den. Bovendien is klassiek 'in'," aldus één van hen. De aanwezige wethouders Dalhuisen en Westerik toonden zich eveneens zeer posi tief. Om het jubileum van de nog altijd bloeiende makelaardij niet geheel geruisloos te laten passeren, zocht Vincent naar een activiteit die het op passende wijze luister zou kun nen bijzetten. Tal van relaties wer- Klarinettiste Rita Kleinjan gaf blijk van hoge muzikale kwaliteit (Foto Ten Velde) den door hem uitgenodigd. 3o- vendien een mogelijkheid om de culturele ontwikkeling van Holten te stimuleren," aldus de makelaar. De Holtense liefhebbers van klas sieke muziek konden het concert tegen een geringe vergoeding bij wonen. Het TKO telt op volle sterkte circa 35 musici. De kern bestaat uit amateurs, aangevuld met vakstudenten en docenten muziek. Het orkest heeft als basis een klassiek repertoire. In overleg worden ook modernere stukken gespeeld. Volgend jaar bestaat het gezelschap veertig jaar. Sinds be gin '89 staat het onder leiding van Lex Oosthoek. Een gedreven diri gent, die de musici voortdurend aanspoorde om het beste van hun muzikale kunnen ten gehore te brengen. In de openingssonate van G. Rossini voor strijkers kwam dat echter niet geheel uit de verf. De correcte uitvoering van ritmische versnellingen en ook de zuiverheid in de hogere regionen liet duidelijk te wensen over. Vooral door de kleine bezetting (13 man) waren de fouten 'pijnlijk' hoorbaar. Oostr hoek liet later weten dat het orkest in de strijkerssectie met een aantal zieken kampt. Juist de betere vio listen. Overigens was hij wel zeer te I n een spiegelwand kunnen de kinderen zichzelf controleren en zonodig corrigeren. Rechts b van der Wal (Foto Ten Velde). Algemene dansvorming. Zo kwali ficeert Ine van der Wal haar lessen klassiek ballet bij de SV BATO. Verscheidene jaren al is de Almelo se balletpedagoge actief met aan komend danstalent in Holten. Ie dere dinsdag heeft ze in de gymzaal aan de Vrijheidslaan drie groepen onder haar hoede: de kleutergroep vanaf 4 jaar (16 tot 16.45 uur), kin deren vanaf 7 jaar (16.45 tot 17.35 uur) en ten slotte de groep vanaf 9 jaar (17.35 tot 18.25 uur). Met name de kleutergroep biedt nog ruimte voor enthousiaste danseressen. Nog altijd is er aanzienlijke belang stelling voor jazzbaflet en andere vormen van dans. Ine van der Wal blijft evenwel van mening dat klas siek ballet een belangrijke basis is: „Echt noodzakelijk is het niet, maar werken met degenen die het wel hebben gedaan, blfjft makke lijker." Op vroege leeftijd beginnen is naar haar zeggen zeker aan te bevelen. De kleuters leren creatief om te gaan met hun lichaam, waar bij ze tevens geconfronteerd wor den met de mogelijkheid tot im provisatie en volksdanselemen- ten. Op die manier krijgen ze maat- en ritmegevoel bijgebracht. Is het werken met de kleintjes niet moei lijk? Ine: „Helemaal niet, 't is juist leuk. Kleuters zijn spontaan en hebben een rijke fantasie. Bij oude re kinderen wordt dat minder." Ine van der Wal haakt in haar les sen ook aan op thema's als Sinter klaas en kerst. Veel plezier beleven de kinderen aan het mogen uit beelden van een verhaaltje, temeer als ze daarvoor tevens in passende kostuums worden gehuld. In de balletlessen wordt bovendien aan dacht besteed aan balansoefenin gen en houdingcorrectie. Ine noemt als bekend voorbeeld de holle rug of x-benen. Vooral op jeugdige leeftijd betrekkelijk mak kelijk te herstellen. Daarbij maakt ze tevens gebruik van verrijdbare spiegels, die als een soort spiegel wand in de zaal kunnen worden opgesteld en waarin de kinderen zichzelf kunnen controleren en zo nodig corrigeren. De balletpedago ge benadrukt ten slotte dat ballet les ertoe bijdraagt dat kleuters zich gemakkelijker bewegen en ge dragen. Natuurlijk zijn kinderen met hun ouders welkom om eens vrijblijvend een kijkje te komen nemen en als ze willen mogen ze ook een les gratis meedoen. Het lesgeld bedraagt 15 gulden per maand. Jazz-conditie Van jong naar 'oud'. Voor dames van 18 jaar en ouder is BATO na melijk begonnen met de cursus 'Jazz-conditie'. Ontstaan vanuit jazzballet en niet meer gericht op enkel dans, maar de les bevat te vens een aantal andere elementen. „We beginnen met dansoefenin gen, daarna volgt een serie spieroe- feningen, een conditietest en de 'cooling down', die de ene keer met grondoefeningen, de andere keer met dans wordt bereikt," vertelt Ine. De lessen zijn daardoor vooi menigeen minder eentonig gewor den. Ze worden iedere donderdag avond tussen 20.45 en 21.45 uur gegeven in de gymzaal aan de Vrij heidslaan. De kosten bedragen 165 gulden. Belangstellenden kunnen vanzelfsprekend eens komen kij ken of meedoen. Wie zich wil aan melden of er meer over wil weten, ook over de cursus klassiek ballet, kan tevens bellen met BATO-se- cretaresse M.G. Eggink-ten Velde. spreken over de akoestiek van De Kandelaar. Oorstrelend De zwakke opening werd volledig gecompenseerd door de rest van het programma, dat het TKO op volle sterkte vertolkte. Onder meer met een verrassend goede solo van klarinettiste Rita Klein jan. Kleinjan, die na haar studie aan het Twents Conservatorium in Enschede nu verder studeert in Amsterdam, gaf blijk van grote muzikaliteit, overtuiging en uitste kende kwaliteit. Het ene schoon heidsfoutje mag haar dan ook ab soluut niet worden aangerekend. Het TKO ontpopte zich daarbij als prima begeleider: ingehouden spel waar nodig en een prachtige cli max als slot. Ook de door het or kest gespeelde ouverture uit de be kende opera 'De Barbier van Sevil- la' was oorstrelend. Een gedragen andante, gevolgd door een volirni- neus allegro. Het programma werd besloten met de bekende 'Prager Symfonie' van W.A. Mozart. Mu ziek die altijd goed in het gehoor ligt. Het TKO blonk uit in een brede, warme klankkleur. Een waardig slot van het concert, dat hopeüjk een vervolg krijgt in 1994. De jaarlijkse klootschietmiddag van de buurtvereniging Scholl- kring Dijkerhoek trok afgelopen zondag zo'n 85 leden. Zij moesten een parcours van ongeveer drie ki lometer afleggen met als begin- en eindpunt het erf van de familie Veneklaas aan de Vijfhuizenweg. Eerste bij de volwassenen was de groep J. Noteboom gevolgd door de groep G.H. Rensen en de groep A. Wechstapel. Bij de jeugd ging de groep van Bennie Reylink met de hoogste eer strijken terwijl de groep van Anita Bronsvoort twee de werd en de groep van Tim Wiers- ma derde. Op zondag 14 november houdt de buurtvereniging een playback- wedstrijd voor de jeugd van Dijker hoek. Hiervoor kan men zich nog opgeven bij een van de bestuursle den. De afwatering van de Korenweg, een hellende zandweg op de enk die uitkomt op de Aalpolsweg, zal worden verbeterd. J.A. Borghuis had de gemeente op de waterover last bij zijn terrein geattendeerd. Het regenwater heeft geulen uitge sleten die er voor zorgen dat het niet goed terecht komt. De ge meente zal er voor zorgen dat het water uitkomt bij de straatkolken van de Aalpolsweg. Eén van onze plaatsgenoten is eind september haar antieke, gouden (hangend) horloge in Holten verlo ren. Het erfstuk bevat een wijzer plaat met Romeinse cijfers. Mocht het horloge gevonden zijn, dan ver zocht dit af te geven op het politie bureau aan de Reilinksweg. Het kantoor is op werkdagen geopend van 13 tot 16.30 uur. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - verbouw boerderij Rijssenseweg 13; - bouw berging met carport bij Enkweg 11 2. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Holterbergweg 17 - vergroten rijwielstalling bij Stationsstraat 12; - verbouw boerderij Tolweg 10; - wijzigen gevels bedrijfsgebouw Industriestraat 3. 3. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw berging bij Vianenweg 185. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. Openbare commissievergaderingen Voor de behandeling van de begroting 1994 in de commissies is het volgende schema opgesteld: Gemeentewerken: maandag 18 oktober te 14.00 uur Onderwijs: maandag 18 oktober te 19.30 uur Welzijn: dinsdag 19 oktober te 16.00 uur Algemene en bestuurlijke zaken: dinsdag 19 oktober te 20.00 uur Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting: woensdag 20 oktober te 16.00 uur Financiën: woensdag 20 oktober te 20.00 uur De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op woensdag 20 oktober a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake: - subsidie voor kerstzaalvoetbaltoemooi voor pupillen; - subsidie kadervorming; - vervanging tractor sportvelden; - sportbegroting 1994; - tarieven en gebruiksvergoedingen 1994. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Wet milieubeheer Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 5 oktober 1993 vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: 1. Maatschap Ulfman, Espelodijk 4 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (landbouw-loonbedrijf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzage legging (vanaf 15 oktober 1993 tot 15 november 1993) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze afdeling, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzit ter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de terinzagelegging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer meldingen zijn gedaan van een wijziging van een inrichting en het op de inrichting van toepassing wor den van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1G. J. Schoneveld, Van Nootensweg 3 te Holten voor het wijzigen van de melkrundveehouderij 2. mevr. A. D. Boode-Niemeijer, Espelodijk 2 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Melkrundveehouderijen Hinderwet op een reeds opgerichte melkrundveehouderij; 3. J. A. M. Kamphuis, Dorpsstraat 46 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Horecabedrijven Hinderwet op een reeds opgericht horecabedrijf. Eisen Deze inrichtingen dienen te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Melkrundveehouderijen Hinderwet - Besluit Horecabedrijven Hinderwet Ter inzage De meldingen liggen vanaf heden ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot het indienen van bezwaren c.q. het instellen van beroep kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Tijdelijke wijziging busroutes i.v.m. reconstructie kruispunt La ren se weg Dorpsstraat Stationsstraat. I.v.m. de uitvoering van de reconstructie van het kruispunt Larenseweg - Dorpsstraat - Stationsstraat zullen de routes van de OAD-streekbussen tijdelijk worden aangepast, van woensdag 13 oktober tot en met vrijdag 12 november. De bushaltes aan het Smidsbelt en het N.S. station komen in deze weken te vervallen. De streekbussen rijden in deze weken de volgende route: Lijn 30 (Deventer - Holten - Markelo - Goor - Hengelo): Dorpsstraat, Keizersweg, Vrijheidslaan, Wilhelminastraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat, Oranjestraat v.v. Tijdelijk zullen 2 haltes gemaakt worden op de hoek Rietmolenstraat - Oranjestraat en op de hoek Larenseweg - Pastoriestraat. Lijn 31 (Holten - Rijssen - Wierden - Almelo) Dorpsstraat, Keizersweg, Vrijheidslaan, Wilhelminastraat, Larenseweg, Pastoriestraat, Rietmolenstraat, Oranjestraat v.v. Tijdelijk zullen 2 haltes gemaakt worden op de hoek Rietmolenstraat - Oranjestraat en op de hoek Larenseweg - Pastoriestraat. De looproutes vanaf de haltes die tijdelijk buiten gebruik zijn naar de dichtstbijzijnde halte zal met pijlen worden aangegeven door de OAD. Omleidingsroute i.v.m. de reconstructie van het kruispunt Larenseweg Dorpsstraat Stationsstraat In verband met de uitvoering van de reconstructie van het kruispunt Larenseweg - Dorpsstraat - Sta tionsstraat zal dit kruispunt vanaf 13 oktober gedurende 5 weken (tot en met 12 november) afgesloten worden voor alle verkeer. Met behulp van tijdelijke bebording zal het verkeer omgeleid worden. Het (vracht)verkeer komende vanaf Markelo/Rijssen zal worden omgeleid via de Rietmolenstraat, de Pastoriestraat, de Larenseweg en de N-332. Het (vracht)verkeer, komende vanaf Qeventer, richting industrieterrein „De Haar" of „De Kol" of het door gaande verkeer richting Markelo en Rijssen zal worden omgeleid via de Aaltinksweg, de Larenseweg en de Pastoriestraat. Hiervoor zal het verbod voor vrachtverkeer op de Aaltinksweg in die richting tijdelijk worden opgeheven. De parkeerplaats voor het bankgebouw en de bouwmarkt zal d.m.v. een tijdelijke constructie naar de Dorpsstraat-west worden ontsloten. Ook zal getracht worden de parkeerplaats bij de C-1000, via de La renseweg, zo goed mogelijk bereikbaar te houden.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5