Kritiek van Hendrikx op profielschets m m Reconstructie van kruispunt gestart 19.95 Kledingbeurs op dinsdag 18 oktober Wereldwinkel nu in een eigen pand Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN HQLTENS NIEUWSBLAD Benoeming burgemeester duurt even JP 1 A.C.M. b.v. Kratje Brand bier A.S.M.- A.C.M. b.v. DONDERDAG 14 OKTOBER 1993- Tijdens de bijzondere raadsvergadering was loco-burgemeester HJ. Westerik getooid met de ambtsketen. Links van hem commissaris van de koningin mr. JA. M. Hendrikx (Foto Ten Velde „Dat er wat zorgvuldiger mag wor den omgegaan met de ouderen in onze samenleving lijkt mij hier ze ker gepast," merkte commissaris van de koningin mr. J.AJM. Hen drikx vorige week lichtelijk geprik keld op tijdens de bijzondere raadsvergadering over de profiel schets van de nieuw te benoemen burgemeester. Hij reageerde daar mee op de opmerking van fractie leider Harry Dul (CDA), die aangaf dat zijn partij 'niet op zoek is naar -een uitgebluste figuur, maar naar een vitale en kwalitatief goede bur gemeester*. Dul was van mening dat een circa 40-jarige (zoals aan gegeven in de profielschets) beter past bij de gemiddelde leeftijd van het personeel in het gemeentehuis en bovendien iemand is die vol doende ervaring heeft opgebouwd om het ambtelijk apparaat te be sturen en die ook tegen 'heilige huisjes durft te schoppen'. Hen drikx liet evenwel de deur open voor een eventueel iets oudere bur gemeester, die op alle punten vol doet aan de profielschets. In de schets werd tevens aangege ven dat de voorkeur uitgaat naar een burgemeester die lid is van één van de zittende partijen in de ge meenteraad. Hendrikx plaatste ook daar een vraagteken bij: „Steeds vaker legt partij-politiek minder gewicht in de schaal dan kwaliteiten." Jan Metsemakers (PvdA) constateerde toch dat 'de wortels in Holten nu eenmaal zo liggen'. De commissaris blikte bo vendien vooruit naar de komende gemeenteraadsverkiezingen en voorspelde dat raad en college er Volkswagen Groep Markelo - Tel. 05476-1519 nadien wel eens geheel anders zou den kunnen uitzien. Gegniffel al met al bij de aanwezige vertegen woordiging van D66 Holten. Hen drikx liet er in dat verband ook geen twijfel over bestaan dat de benoeming van een nieuwe burge meester wel eens enige tfjd in be slag zou kunnen gaan duren, te meer daar ook in Enschede, De venter, IJsselham en Tubbergen sprake is van een burgemeester vacature. De procedure rond de benoeming hangt tevens af van het aantal sollicitanten. Voor de vori ge benoeming waren 73 kandida ten 'in de race'. Toen werd de voor keur uitgesproken voor een man, nu is ook een vrouw welkom. Kwaliteit Hendrikx wees ten slotte op de in de profielschets genoemde wens voor een burgemeester die 'hoger onderwijs in de bestuurlijk-juridi sche of bestuurskundige richting' heeft genoten. „Indien nu een eco noom solliciteert naar de functie, die uitstekend geschikt blijkt te zijn, moet ik die dan bij voorbaat afwijzen?" De raad slot in voorko mend geval aanstelling echter niet uit. „Capaciteit en kwaliteit staan voorop," aldus wethouder Wim Dalhuisen. De profielschets van de Op het kruispunt Larenseweg/Sta- tionsstraat'Dorpsstraat is gisteren een begin gemaakt met de recon structiewerkzaamheden. De herin richting zal ongeveer vijf weken in beslag nemen. In verband met nog al wat onvrede onder verscheidene leden van de Holtense Handelsver eniging over de regelmatige we- gopbrekingen in het dorpscen- Griepprik Wel een griepprik, of geen griep prik? Er valt heel wat voor en tegen het halen van een griepprik de laatste tijd te lezen in de krant. Voor de meeste mensen is griep een onschuldige ziekte. Het zijn echter m.n. de cara-, hart- en diabe tespatiënten voor wie griep ernsti ge complicaties kan hebben. Dat geldt dan vooral voor de ouderen onder deze groep mensen. Oude ren hebben een lagere weerstand en daarom wordt er nogal eens op aangedrongen zich ook tegen griep te laten inenten. Twijfelt u over het al dan niet halen van zo'n prik dan liggen er bij de huisarts, de apo theek en bibliotheek folders over het al dan niet halen van de griep prik. U kunt natuurlijk ook rechtr streeks kontakt opnemen met uw huisarts. Informatielijn Vanaf 6 september beschikt de Ne derlandse revalidatie- en thuis zorgbranche over een gratis infor matielijn. Via dat telefoonnummer kunt u informatie inwinnen over produkten die allerlei alledaagse handelingen helpen verlichten. Er bestaan duizenden hulpmiddelen variërend van knopenhaakjes, kousen-aantrekkers en douchezi tjes tot trapliften en verstelbare aanrechtbladen. Via deze lijn kunt u een folder vragen waarin een overzicht staat van bedrijven in het hele land die behulpzaam kun nen zijn bij het bedenken van een oplossing voor uw speciale pro bleem. Dit telefoonnummer luidt: 06-0168. Huursubsidie Huren zijn hoog en blijven jaarlijks stijgen. Inkomens kunnen plotse ling dalen wanneer iemand op houdt met werken. Dan kan de verhouding inkomen - huur scheef komen te liggen. Huursubsidie is een recht voor huurders wier inko men te laag is voor de woning waarin zij wonen. Dit heeft betrek king op huurwoningen beneden een jaarlijks vast te stellen huur- grens, de zgn. sociale huurwonin gen die men in veel gevallen van een woningbouwvereniging huurt. Meent u door veranderingen in huur of inkomen in aanmerking te komen voor huursubsidie? Gaat u dan eens naar het spreekuur van Onze Woning. De medewerkster van Onze Woning zal dat voor u na kunnen gaan en u kunnen helpen bij de aanvraag daarvan. Het spreekuur van Onze Woning is elke le dinsdag van de maand van 10.15 - 12.15 uur en 3e dinsdag van de maand van 14.15 -16.15 uur in een spreekkamer in de hal van het ge meentehuis. gratis pakje kaarten Dinsdag 5 oktober botsten twee personenauto's op de Oranjestraat tegen elkaar. Beide voertuigen re den in richting centrum toen de voorste auto werd afgeremd. De achterrij dende bestuurder rea geerde te laat en botste tegen de voorligger. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. Eveneens op 5 oktober werd een auto opengebroken op de Holter- berg en wel op de picknickplaats. Een portemonnee met inhoud werd weggenomen. De portemon nee werd leeg teruggevonden langs de Toeristenweg. Een verdachte van een autoin braak in mei j.l., ook op de Holter- berg, kon in Utrecht worden aan gehouden. Deze zaak is nog in on derzoek bij de politie te Utrecht. Uit een restaurant aan de AI werd weer een handtas weggenomen. In de tas bevonden zich waardepapie ren en geld. De eigenaresse had de tas naast zich op de grond liggen. Nabij een woning aan de Stations straat werd een bromfiets gesto len. Het karretje werd dezelfde dag teruggevonden in een maïsveld achter het station. Vermoedelijk heeft de dader het voertuig 'niet aan de praat' kunnen krijgen. Vrijdagavond 8 oktober wekte een achttal jongelui de indruk dat zij aan het vechten waren nabij de rotonde aan de Markeloseweg. Twee personen van de spoorweg politie, die toevallig langs kwamen maakten aan deze 'vechtpartij' een einde. De betrokkenen beweerden dat het een geintje was. De plaatse lijke politie die ook ter plaatse kwam, heeft de jongelui ernstig on derhouden over him gedrag. Dat hier een serieuze vechtpartij aan de hand was is uit niets gebleken. Zondag 10 oktober botsten een personenauto en een motor op el kaar op de kruising Oranjestraat- Rietmolenstraat. Beide voertui gen kwamen uit de richting Marke lo. De motorrijder haalde de auto links in op het moment dat de auto linksaf sloeg. De motorrijder kwam daarbij te vallen, doch liep geen letsel op. Zijn voertuig werd wel behoorlijk beschadigd. Diezelfde dag werden maar liefst 14 personen bekeurd daar zij op de Holterberg liepen te wandelen, zonder de hond aan de lijn te heb ben of zich buiten de paden bega ven op de plaats waar de korhoen- der voorkomt. Op duidelijke wijze is ter plaatse aangegeven om de honden aangelijnd te houden, ter bescherming van het korhoender. Maandag 11 oktober werd er twee keer aangifte gedaan van een in braak in zomerhuisjes aan de Pan- nenweg. Uit één huisje werd niets vermist; uit het andere enig geld. In De Haar blijkt dat op enkele parkeerplaatsen weer langdurig caravans geparkeerd staan. Dit is verboden volgens de politieveror dening. De parkeerplaatsen zijn daarvoor niet bestemd. De betref fende eigenaren worden vriende lijk doch dringend verzocht de ca ravans daar weg te halen. De poli tie zal de volgende week controle ren of aan dit verzoek is voldaan. Zoniet, dan zijn daar financiële consequenties aan verbonden. nieuw te benoemen burgemeester begint met een profiel over de ge meente Holten, met onder meer aandacht voor natuur, toerisme- /recreatie, milieuzorg, de agrari sche sector, industrie, aantal inwo ners, het (streek)onderwijs en voor zieningenniveau. Volgens loco- burgemeester Henk Westerik een bewuste keuze daar er een duidelij ke samenhang is tussen het profiel van Holten en de profielschets van de burgemeester die daar in zou moeten passen. In de bewuste schets wordt onder meer aangege ven dat hij/zij 'bestuurlijke en lei dinggevende kwaliteiten moet hebben', 'representatief moet zijn' en een 'open relatie moet onder houden met alle lagen van de be volking'. Ook het leven en werken in een plattelandsgemeente moet voor hem of haar niet vreemd zijn. Net als eerder de Holtense Han delsvereniging, had ook de agrari sche sector per brief gevraagd om bij de opstelling van de schets daarmee rekening te houden. Solli citanten voor de burgemeesters- baan melden zich in eerste instan tie bij de commissaris van de ko ningin, die een eerste selectie maakt. De kandidaten worden ook gehoord door de ingestelde ver trouwenscommissie in Holten. In de herfstvakantie, op dinsdag 19 oktober, wordt in zaal Vosman weer de kledingbeurs voor gedra gen kinder- en tienerkleding ge houden. Dit keer is de winterkle- ding aan de beurt. Zomerkleding kan men bewaren voor de voor- jaarsbeurs. Men mag maximaal twaalf kledingstukken van goede kwaliteit inleveren (geen onder goed en dames- en herenkleding). Ook is het mogelijk zaken als fiets- zitjes, fietsmanden, autostoeltjes, roller skates enz. in te3 brengen. Het bewaarloon is f 0,20 per stuk en van de verkoopprijs wordt 20% in gehouden. De kleding kan op maandag 18 oktober worden ingeleverd na het maken van een afspraak. Dat kan op tel.nr. 05483-61199 (na 17.00 uur). De beurs zelf is dinsdagoch tend van 09.30 tot 11.30 uur en dinsdagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Niet verkochte kleding kan dinsdagavond tussen 18.30 en 20.30 uur worden afgehaald. Niet afgehaalde kleding gaat naar de Stichting Dorkas. trum, daardoor de minder goede bereikbaarheid met als gevolg in komstenderving, heeft voorzitter Albert van de Maat wethouder H. J. Westerik gevraagd bij de recon structiewerkzaamheden op het be wuste kruispunt, vooral rekening te houden met de voor de winke liers zo belangrijke Sinterklaaspe riode. Westerik verzekerde dat in het tijdsbestek van vijf weken ook eventuele regendagen zijn vercal- culeerd. Als alles meezit zou het kruispunt zelfs al na drie weken weer gedeeltelijk gebruikt kunnen worden. De reconstructie is onderdeel van de uitvoering van het verkeers- structuurplan. De klinkers worden vervangen door asfalt, met uitzon dering van het gedeelte waar de Dorpsstraat-oost aansluit op de kruising. De fietssuggestiestroken op de Larenseweg worden doorge trokken tot in de Stationsstraat en met het oog op het verkeer naar de industrieterreinen 'De Kol' en 'De Haat' wordt op de hoek bij make laardij Vincent een verkeersgelei der aangebracht ter bescherming van het fietsverkeer tegen afslaand vrachtverkeer. Als de werkzaam heden klaar zijn, krijgt het verkeer op de Larenseweg/Stationsstraat voorrang op verkeer op de Dorps straat. De 'bevrouwing' van de Wereldwinkel voor het nieuwe pand aan i Larenseweg. (Foto Ten Velde) Vruggink Stationsstraat 10, Holten, tel., 05483-6;t3 75, Bezoekers van supermarkt Albert Heijn zullen bij binnenkomst de oude vertrouwde stand van de We reldwinkel niet meer zien. Afgelo pen zaterdag openden de wethou ders Dalhuisen en Westerik name lijk het pand aan de Larenseweg dat zich voortaan thuisbasis van deze Wereldwinkel mag noemen. Belangstellenden troffen elkaar in dorpshuis De Boschkamp, waar eerst enkele toespraken gehouden werden. Voorzitter van de vereni ging Wereldwinkel Holten, de heer Aanstoot, beet het spits af. Hij blikte samen met een groot aantal belangstellende luisteraars terug op de start van de Wereldwinkel Holten in 1990. Na een stukje his torie sprak hij enkele woorden van dank uit aan de vele medewerkers van de vereniging, en voegde hier slim aan toe dat er nog enkele posten binnen de vereniging vrij waren. Wethouder Wim Dalhuisen felici teerde de vereniging Wereldwinkel Holten met haar nieuwe onderko men. Verder riep hij de bevolking op om nu ook hulp te gaan bieden om de winkel tot een succes te maken. Frank Helmer, secretaris van de Stichting Socuwe, bood de vereniging een erfstuk van zijn tan te Bep aan dat bij de inrichting van de winkel van pas zou komen. Na al deze mooie woorden liep het hele gezelschap naar de Larense weg, alwaar de winkel gevestigd is. Door de sleutel in het slot te steken verrichtte wethouder Dalhuisen de officiële opening. Na het uitste ken van twee vlaggen door de bei de wethouders kon het publiek een kijkje nemen in de nieuwe winkel en daarna in de Boschkamp nog even genieten van een hapje en een drankje. Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-1619 /X\ NED.HERV. KERK 10 uur: drs. J. Wiegers. Neven- diensten. 19.00 uur: ds. A.J. Lee rink, m.m.v. koor Campanella Oppasdienst: mevr. Koopman, Louise Aangeenbrug Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds Diessenplas: woensdag 20 okto ber: ds. Lindeboom GEREF.KERK 09.30 uur: ds. J.J. van Dijken uit Nij verdal 19 uur: ds. J. Wachtmeester uit Bergentheim Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Alie Beldman, groep 7 en 8 o.l.v. Rob Meijerink De eerste collecte is voor de Kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Anke Aanstoot, Willy Broeze-Weust- man, Jeanet Tromop-van der Meulen; 4-6 jaar: Klary Offrin- ga-Werkman, Anneke Scheur water, Wendy Rietman R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. Pater Redeker neemt dit weekeinde waar en verder pas toor De Kleine van Heeten (tel. 05726-1233) DIJKERHOEK 10 uur: ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Diaconie NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 16 en 17 oktober: E. Bijlsma, Grotestraat 86, Diepenheim. Tel. 05475-2010 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma fm vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOCH/FN: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 14 oktober: 19 uur, toernooi Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek; 19.30 uur, onderbouwfeest 40 jaar scholengemeenschap Vrijdag 15 oktober: 19 uur, toer nooi Zaagmolen trofee in schiet gebouw Dijkerhoek; 20 uur, kampioensreceptie OKIA in clubgebouw Blauw Wit op 't Vletgoor; 20 uur, opening herfst- expositie natuurmuseum Bos Dierenwereld; 20 uur, feesta vond bovenbouw en personeel 40 jaar scholengemeenschap Zaterdag 16 oktober: 13 uur, reünie 40 jaar scholengemeen schap Holten; 15 uur, overhan diging maquette aan wethou der W.J. Dalhuisen; 13.30 uur, vertrek excursie Kunst en Cul tuur naar lezing schilder Odilon Redon bij sporthal; 1G-12 en 13- 17 uur, Jamboree On The Air in clubhuis Waardenborchgroep aan de Liezenweg Zondag 17 oktober: 13.30 uur, wedstrijd tussen SV Holten-be stuur en leden cv De Fienpreu- vers sportpark De Meermans kamp Dinsdag 19 oktober: 9.30-11.30 en 15.30-16.30 uur Kinder- en tiener kledingbeurs in zaal Vos man; 14.30 uur, Bejaardensocië teit in gebouw Irene Woensdag 20 oktober: 19.30 uur, sportcommissie Donderdag 21 oktober: 19 uur, toernooi Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek Vrijdag 22 oktober: 19 uur, toer nooi Zaagmolentrofee in schiet gebouw Dijkerhoek Zaterdag 23 oktober: 20.30 uur, muziekavond 'Meziek vuu me- kaa' in Het Bonte Paard Zondag 24 oktober: 17 uur, ringsteken en jeu de boules CV De Fienpreuvers in manege Snorrewind Maandag 25 oktober: 20 uur, NBvP-afd. Espelo/Dijkerhoek- /Holten in 't Trefpunt, lezing over de AID. Vrijdag 29 oktober: COC met Wie Kaatst die Wint Zaterdag 30 oktober: 13 uur, MAC-Erwincross hoek Weus- tenweg-Vijfhuizenweg; Diepe Hel Holterbergloop; 20 uur, COC met Wie Kaatst die Wint in De Kandelaar; 14 uur en 20 uur, Filmdag Sploder super 8 Film club in het Trefpunt

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3