Op zoek naar de ideale hypotheek? U vindt 'm bij de Rabobank. Wereldwinkel is verhuisd Uit buiten Holten Rabobank Holten Concertagenda VVV 6,4% Jaaragenda Flessenactie HOLTENS NIEUWSBLAD Cursussen bij Sterrenwacht Rabobank. Aangenaam. Na een natte zomer een strenge winter??? gashaard of gevelkachel KI. Velderman B.V. Lees's IN: Bij autoschade rechtstreeks naar: AUTOSCHADE mTUÈTERT Weustenweg 1, 7451 LG Holten Tel. 05483-6 25 14. Fax 05483-6 50 89 Garantie-bedrijf föcwAm DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 13 Na enkele jaren gastvrij onderdak te hebben gehad in de hal van Albert Heijn, heeft de Wereldwin kel een eigen onderkomen gekre gen aan de Larenseweg 1. Zater dagochtend wordt de winkel offi cieel in gebruik genomen. Met een aantal genodigden wordt daartoe in De Boschkamp een kopje zuive re koffie gedronken en worden te vens enkele toespraken gehouden. Daarna gaat het te voet naar de nieuwe winkel voor de openings handeling door de wethouders H. J. Westerik en W. J. Dalhuisen. In het dorpshuis is er vervolgens voor ie der een drankje. In verband met de opening is de wereldwinkel mor gen niet meer aanwezig in de su permarkt. Belangstellenden zijn vanaf zaterdagmiddag 12 uur van harte welkom in het nieuwe pand. De opening van het nieuwe pand wordt omlijst met enkele aanbie dingen. Bij aankoop van een keu kenhanddoek en theedoek krijgen klanten een stuk zeep cadeau en wie tien gulden of meer besteedt ontvangt gratis een linnen tasje. Ook aan de kleintjes is gedacht: voor hen zijn er gratis ballonnen. De vaste openingstijden van de wereldwinkel zijn nu als volgt: dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 17 uur, vrijdag van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zater dag van 9 tot 16 uur. Deventer Schouwburg Naast de laatste show in Deventer van Paul van Vliet is er op vrijdag 8 oktober ook een concert van Folk- stichting De Strijkstok, Vanaf 21.00 uur speelt Isaac Guillory akoestisch werk. Zaterdag 9 oktober komen het Wil lem Breuker Kollektief en Loes Luca naar Deventer met de muzi kale revue 'Deze kant op dames'. De tekst is van Ischa Meijer, de muziek van Willem Breuker zelf. Voor zondag 10 oktober staat er een 'Europese Theater Voorlees dag' op het programma. Vanaf 11.30 uur staat Annie M.G. Schmidt centraal in de optredens en uitvoeringen van o.a. Albert Mol, Taner Demir, het Nieuw De venter Kinderkoor, het Trio Ton Zwartkruis, de groep Cabaratesk en het Schimmenspel. Donderdag 14 oktober zorgt The Chris Barber Jazz Blues Band voor een onvervalst avondje swing. Kaartverkoop en inlichtingen: tel. 05700-83500. Lochemse Schouwburg Ook de Lochemse Schouwburg doet mee aan de Europese Theater Voorleesdag met vanaf 14.00 uur o.a. Petra Laseur, Grietje Wilmink, Turkse en Marokkaanse vertellers en ook hier weer Albert Mol. Voorafgaan daaraan geeft het Mos kou Piano Trio om 12.00 uur een koffieconcert met werken van Rimski-Korsakoff en Rachmani noff. Op woensdag 13 oktober zetten o.a. Gees Linnebank, René van As ten, Nelly Frijda en Lou Steenber gen 'Oom Wanja' van Tsjechov op de planken in een regie van Jrzy Grzegorzewski. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-51081. OKTOBER 7 oktober: buitengewone raadsver gadering 9 oktober: Twents kamerorkest in De Kandelaar 11 oktober Bloeddonoravond in sporthal 't Mossink 16 oktober: reünie scholengemeen schap (40 jaar) 19 oktober: Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman 20 oktober: schoonmaakactie Stichting RHR op Sallandse Heu velrug 25 oktober: raadsvergadering 29 oktober: COC met Wie Kaatst, Die Wint 30 oktober: COC met Wie Kaatst, Die Wint; Diepe Hel Holterber- gloop; MAC-Erwincross 31 oktober: MAC-trekkerslepwed- strijden NOVEMBER 2 november: vierde lustrumfeest Haarschool 5 november: concert Holtense or ganisten in NH kerk 8 november: begrotingsraad 11 november: algemene ledenver gadering De Fienpreuvers 12 november: concert Holtens Mannenkoor 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspecialist Blaauw (WD) bij De Poppe 22 november: raadsvergadering 24 november: leerlingenconcert MOC Holten in hervormde kerk 27 november: npj aarsconcert HMV DECEMBER 15 december: volkskerstzang 20 december: raadsvergadering 30 december: Keunestatjesoamd Fienpreuvers JANUARI 1994 9 januari: Beemd- en Bergtoer wie lervereniging 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal bij De Pop pe FEBRUARI 5 februari: mindervaliden carna val 11 t/m 15 februari: carnavalsweek end 25 februari: jubileumconcert en re ceptie hervormd kerkkoor MAART 2 maart: gemeenteraadsverkiezin gen JUNI 4 juni: Straatvoetbaltoemooi op sportpark 't Vletgoor De WV Holten verkoopt kaarten voor de volgende (en meer) concer ten en evenementen. Deze zijn al leen verkrijgbaar tegen contante betaling aan de balie van het WV- kantoor aan de Dorpsstraat 27 (tel. 61533). Bij de Volkssterrenwacht Phoenix in Lochem starten dit najaar weer cursussen voor de jeugd van onge veer tien jaar en voor volwassenen. Bij voldoende deelname gaat de jeugd op de zaterdagmiddag eens in de drie weken in op eenvoudige sterrenkundige onderwerpen. Ook eens in de drie weken, maar dan op vrijdagavond komen de volwasse nen aan bod. Iri de cursus 'Wegwijs aan de sterrenhemel worden de sterrenbeelden zelf en het ont staan van sterren behandeld. Ui teraard wordt daarbij gebruik ge maakt van de aanwezige kijkers. Volkssterrenwacht Phoenix is elke zaterdagavond geopend vanaf 20.00 uur. Inlichtingen en opgave voorde cursussen: tel. 05730-53885. Magna Charta (Apeldoorn, 11 no vember); The Bob Color Band (Apeldoorn, 18 december); Jazz Po litie (Arnhem, 30 oktober); La Tra- viata (België, 29 januari); Fats Do mino (Bameveld, 13 november); Peter Gabriel (Duitsland, 10 no vember); John Hiatt (Eindhoven, 16 oktober); BZN (Goes, 27 novem ber en Zwolle, 30 oktober); Hellrai- ser (Den Helder, 16 oktober); Ant hrax (Nijmegen, 25 november); Ali ce in Chains (Rotterdam, 17 okto ber); René Froger (Den Haag, 8 december); Paul Rodgers (Amster dam, 16 oktober). De flessenactie van Scouting Hol ten 'De Waardenborchgroep' heeft dit jaar 1486 gulden opgebracht. Dat is belangrijk meer dan de on geveer 1100 gulden die vorig jaar werd opgehaald. De dank van Scouting Holten gaat uit naar al len die hun steentje aan dit mooie resultaat hebben bijgedragen: par ticulieren, winkeliers en ook de scouts zelf. Het geld wordt ge bruikt voor de bekostiging van nieuwe materialen en spelactivi teiten. Rente vanaf Effectief 6,7% p.j. Het ideale huis vinden is een kwestie van kijken en ver gelijken. Met een ideale hypotheek is het al niet anders. Daarom is het verstandig om juist naar de bank te gaan die de meeste hypotheken verstrekt: de Rabobank. Want bij de Rabobank heeft u de grootste keuze in hypotheekvormen en profiteert u direkt van scherpe tarie ven. Ook als u uw hypotheek voor langere periode wilt vastzetten, bent u bij ons aan het juiste adres. Dus wie de ideale hypotheek zoekt, loopt zeker binnen bij de Rabobank. Blauw Wit 2 - Excelsior 4. Het was Exceslsior dat de score met veel fortuin opende. Een afgeslagen hoekschop werd ingeschoten en verdween via de rug van Coen Beu kenkamp in het doeL Blauw Wit vocht met goed combinatiespel te rug. Na een dieptepass van Gerben Smid werd John Paul Akkerman gevloerd binnen de 16 meter. Ger ben Smid scoorde vanaf elf meter. Rust 1-1. Na de thee lette Blauw Wit niet goed op en al snel was het 1-2. De thuisploeg kwam niet aan het niveau van voor rust, maar speelde zeker geen zwakke wed strijd. Excelsior kon toch uitlopen naar 1-3 en de wedstrijd leek be slist. Toch kwam Blauw Wit op nieuw in de wedstrijd. De sterk spelende Gert-Jan Ulfman zette goed voor op Gert-Jan Harbers 2-3. Blauw Wit zette aan voor de gelijk maker, maar het geluk was met de Rijssense ploeg 2-4. In de slotfase werd het via John Paul Akkerman nog 3-4. Blauw Wit 3 - S.V.Z.W. 5. Blauw Wit speelde een sterke eerste helft. Met rustig opgezette aanvallen werd het offensief gezocht. Henk Aanstoot speelde als centrale mid denvelder een belangrijke rol. Na een mooie combinatie was hij het ook die vlak voor rust de score opende 1-0. Na rust bleef Blauw Wit de betere ploeg. Uit een voor zet van Robert Kruimelaar scoor de een Wierdense speler in eigen doel. De gasten drongen hierna wel aan, maar werden niet gevaarlijk. De eindstand werd dus ook 2-0. Voorwaarts B1 - Blauw Wit B1. In een wedstrijd met een spectaculair scorever- ioop heeft B1 zijn tweede uit-overwinning van dit seizoen behaald. Blauw Wit begon goed met Erwin Piek als inschuivende libe ro en dat resulteerde in een veidoverwicht en een 0-2 voorsprong door Jorden Boer an Marco Schuiterd. Hierna werd het spel minder en nog voor de rust kwam Voor waarts terug tot 1 -2. In de 2e helft hetzelfde beeld. Blauw Wit kwam goed uit de start blokken en toen, nadat Niek Kuipers voor 1- 3 had gezorgd, Martijn Arfman 1-4 op het scorebord bracht leek de wedstrijd beslist. Maar Voorwaarts kwam onverwacht sterk terug. Binnen 5 minuten werd de achter stand tot 3-4 verkleind. Ronny Schoemaker gaf de Holtenaren weer lucht toen zijn schot via de onderkant lat tegen de touwen ging (3-5), maar nog was Voorwaarts niet geklopt, want hun offensief leidde nog tot 4-5 alvorens Erik Bemer in de laatste minu ten de zaak besliste (4-6). Blauw Wit C1 - Excelsior C4. In deze wed strijd bleek Blauw Wit duidelijk te sterk voor Excelsior. Met goed combinatiespel SVZW Al - Holten A1 5-2. Holten begon sterk en stond na 8 minuten al voor met 0-1 Daarna kwam SVZW beter in het spel en maakte 1-1. SVZW drukte door en maakte 2-1 en 3-1Dit was tevens de ruststand. Na de rust kwam Holten al binnen de minuut met 4-1 achter. Deze stand bleef lang ge handhaafd, mede door goed verdedigend werk van Erik-Jan. Ver in de tweede helft kwam Holten op 4-2 dankzij een zeer goede vrije trap. Daarna werd Holten een penalty onthouden en kreeg SVZW een aantal mi nuten later wel een penalty met als resul taat 5-2. Dat was ook de eindstand. De doelpunten van Holten werden gemaakt door Victor Stukker en Mark Lammertink. Holten B1 - Excelsior B2 7-3. Het eerste kwartier was voor Holten, dat via een from mel goal van Martijn de leiding nam. Daar mee leek de koek op want Excelsior nam het initiatief over en zorgde voor een rust standvan 1-2. Hoewel Robin voor 2-2 zorg de, bleef Excelsior gevaarlijk en scoorde 2- 3. De Holten- trainer reageerde direkt, liet diverse spelers van plaats wisselen en het resultaat daarvan was snel zichtbaar. Rob behield het overzicht voor 3-3, Ruud zag zijn enorme inzet beloond met een doel punt 4-3 en bij Martijn was de beer los, hij zorgde met een heuse hattrick voor 7-3. 3W.N C2 - Holten C2 3-0. Holten speelde een goede aanvallende wedstrijd, maar een doelpunt scoren wilde net niet lukken. Met uitvallen en wat geluk wist SWN de wist Blauw Wit voor rust een voorsprong te nemen van 4-0. Na rust werd deze voor sprong uitgebouwd tot een verdiende 9-1 overwinning. Excelsior kon tegenscoren uit een strafschop. Blauw Wit C1 is bezig met een sterke reeks wedstrijden, met vooral goed veldspel. 9-1. DVO D1 - Blauw Wit D2. In deze wedstrijd op een uitzonderlijk klein veld, begon Blauw Wit goed aan de wedstrijd. Wilbert maakte 0-1. Hierna was het met het goede voetbal gedaan. D.V O. maakte gelijk, maar de hard werkende Wilbert scoorde voor rust nog 1-2. Na rust gooide D.V.O. meer kracht in het spel en ging de scheidsrechter (tevens leider van D.V.O.) zich meer en meer met het spel bemoeien. Jurrian maakte nog wel 1-3, maar door de inbreng van de leidsman werd dit snel teniet ge daan 4-3. Via Wilbert werd het nog 4-4, maar door een handsbal te bestraffen werd het nog 5-4 voor de thuisploeg. 5-4 Blauw Wit E1 - De Zweef E2. Blauw Wit E1 had aan De Zweef een makkelijke tegen stander. Vanaf het begin werd de aanval gezocht, maar uit de vele kansen werd niet gescoord. Pas na tien minuten werd de score geopend en was het hek van de bekende dam. Met goed combinatievoet bal werd een 6-0 ruststand bereikt. Na rust werd het te makkelijk opgenomen, maar na dit aarzelende begin werd opnieuw ge scoord. Dit tot de dubbele cijfers bereikt waren 10-0. De doelpunten kwamen van Arnoud 7x, Maarten lx, herbert lx en Safe 1x. Blauw Wh E2 - De Zweef E4. Vanaf de aftrap begon Blauw Wit sterk. Via een snelle aanval werd door Erwin Prins de openingstreffer gescoord. Blauw Wit bleef aanvallen waarbij de verdediging werd verwaarloosd. De Zweef kreeg een vijftal goede kansen die door Arjan goed werden gestopt. Rust 1-0. In de tweede helft werd beter gecombineerd en scoorde Blauw Wit makkelijk. Na leuk samenspel scoorden Gert-Jan en Bror. Jurgen maakte 4-0. De maker van de vijfde score was niet meer te achterhalen, maar Frank scoorde 6-0 en ook 7-0. De eindstand werd door Jan-Henk op het bord geschoten 8-0. Blauw Wit F1 - De Zweef F2. De eerste helft speelde zich voornamelijk op de helft van de tegenstander af. Met name de hardwer kende Harald Beldman door regelmatig voor de Nijverdalse keeper op, maar het ontbrak hem aan geluk bij de afwerking. Ook De Zweef kreeg kansen, maar keeper Rutger Grootewal voorkwam doelpunten. Rust 0-0. In de tweede helft zette Blauw Wit de lijn van voor rust voort. Terwijl eden gelijkspel in de lucht hing wist Jasper La- huis alsnog de winnende treffer te maken. Na zijn tegenstander omspeeld te hebben, ging hij ook langs de keeper en kon de bal in het verlaten doel schieten. 1-0. Vesos F3 - Blauw Wh F2. Na twee ruime overwinningen had Blauw Wit het ditmaal erg moeilijk. Binnen 10 minuten stond het dan ook 2-0 voor de thuisploeg. Blauw Wit kwam sterk terug en nog voor rust werd het 2-2 door doelpunten van Robbert Hulle- manen Nariman Malgard. Na rust werd het spannend. Eerst bracht opnieuw Nariman Blauw Wit op voorsprong 2-3. Vesos maak te echter in de zelfde minuut gelijk 3-3. Het was tenslotte Rik Stoevenbelt die Blauw Wit de volle winst bezorgde. De voor sprong werd mede ook door het goede keeperswerk van Simon Grootewal tot het eind toe vastgehouden 3-4. wedstrijd nog makkelijk te winnen. Hotten D1 Haarle D1 4-1 Holten startte slecht m deze wedstrijd en kwam na 5 minuten al op een 0-1 achterstand. Wakker geschud ging men vol in de aanval en dankzij doelpunten van Wilfred en Wouter werd de ruststand 2-1 in het voordeel van Holten.Na rust een gelijk opgaande wed strijd. Holten echter maakte de doelpunten (1x Leon en 1x Mark) en werd met 4-1 de verdiende winnaar. SV Nijverdal D1 - Holten D2 17-0. Na 1 minuut stilte mocht Holten de aftrap ne men. Het bleek al snel dat Nijverdal niet in deze competitie thuishoort. Het leeftijdver- schil deed Holten de das om. Ondanks een redelijk goed verdedigend Holten moesten we toch aanzien dat de bal maar liefst 17 maal tussen de palen verdween. Gaardenstraat 32, Postbus 3, 7450 AA Holten Tel. 05483-6 22 55 Ga hern in elk geval zorgeloos tegemoet. Pleeg tijdig onderhoud aan uw gasapparaten. Raadpleeg uw vakman voor een nieuwe Vervang tijdig uw oude CV-ketel. Vraag advies bij de vakman: Kolweg86-Tel. 61332 DES E1 - Holten E1 6-0. Doordat Holten niet alert begon, stond het na 2 minuten al 1-0. Daarna ging de strijd gelijk op. DES benutte de kansen echter beter dan Holten, zodat de ruststand 3-0 werd. Na rust eenzelfde beeld, waarin DES, ondanks enkele goede combinaties en hard werken van Holten, nog 3 maal kon scoren. SDOL E2 - Holten E2 2-2. In deze matige wedstrijd kwam Holten door een eigen gemaakt doelpunt al snel op een 0-1 ach terstand. Holten liet het hier niet bij zitten. Door een enorme inzet kwam men zelfs voorbij SDOL. Het was jammer dat door een verdedigingsfout SDOL alsnog langszij kon komen. Excelsior E5 - Holten E3 0-7. Excelsior bleek een zwakke tegenstander. Holten speelde goed combinatie-voetbal en had een groot veidoverwicht. Doelpuntenmakers waren Kevin, Raymon, Arjan en Rob. Holten F1 - Sp.Rijssen F1 3-1. Een zeer spannende wedstrijd en de fantastische inzet van hethele team leverde een ver diende overwinning op. Doelpuntenma kers waren Maarten, Matthijs en Tim. De Zweef F4 - Holten F2 0-7 Ondanks het slechte weer, waardoor Holten F2 minder in vorm was, werd het toch nog 0-7 voor Holten tegen de Zweef. Rick en Dennis scoorden voor rust. Na de rust kwam Rick beter in vorm en scoorde nog twee keer. Daarna was Diederik aan de beurt en maak te twee doelpunten en Marcel sloot de wedstrijd af met een doelpunt. Holten F3 - De Zweef F5 1-10. De wedstrij den van de jongste spelertjes blijven boei end, gezien de vele toeschouwers die ook nu weer de regen trotseerden. Marijn Calk- hoven viel ook nu weer op door zijn goede inzet en goed speloverzicht. De nieuwe "aankoop" Niek Markvoort groeide al snel in deze voor hem eerste wedstrijd. Toch kwam Holten niet sterk genoeg uit de verf. Recht door zee van Laurence Shames is een thriller, en uitgege ven door Luitingh-Sijthof te Amsterdam. Het verhaal draait om Joey Goldman, een onwetti ge zoon van een grote mafia- -baas. Joey trekt met zijn vrien din Sandra naar Florida om daar z'n eigen gangsterbusiness op te zetten. Zijn halfbroer Gino gooit echter roet in het eten... In Jay Brandon's boek De Ge tuige is de beste zwarte strafplei ter van San Antonio (Texas) Ray mond Boudro de hoofdrolspeler. Hij neemt de verdediging op zich van Mike Stennett, een blanke rechercheur met een dubieuze re putatie. Stennett wordt ervan be schuldigd een zwarte zwerver te hebben doodgeslagen. Toen Boudro de zaak op zich nam verlange hij de waarheid van zijn cliënt. Tijdens zijn onderzoek in de wijk East Side onder jeugd vrienden, verklikkers en dealers groeit bij hem de twijfel... Uitge verij Luitingh-Sijthoff. Clive Barker - Imagica. Een moderne fabel, waarin drie per sonages - een man, een vrouw en een wezen dat allebei en geen van beiden is - een levensgevaarlijke zoektoccht afleggen door de on bekende dimensies van de Imagi ca... en van zichzelf. Luiting h-Sijthoff. De lens van de wereld - R.A. MacAvoy. De jonge wees Na?- huret leert de vreemde, maar ui terst zorgvuldig geklede g4k Powl kennen. Powl werpt zich op als leermeester en bereidt Nazhuret voor op een ongeworle toekomst van weerwolven, astronomie en konijnestrikkep. Nazhuret beproeft uiteindelijk zijn geluk aan het reizende hof van de jonge koning Rudof. Uit geverij Luitingh-Sijthoff. Helen Maclnnes - Samen zwering aan de Moldau. Karen Cornell, Amerikaanse journalisr te, krijgt in het voormalige Tje* choslowakije 'bewijzen' in haru den van een topfunctionaris, dié zelf naar het westen over wi4 lopen. Om zijn goede trouw te bewijzen krijgt Karen documen ten mee, die moeten bewijzen dat er in de top van de Amerikaanse geheime dienst een 'mol' zit. In Washington overhandigt Karen de papieren aan Peter Bristow van de CIA. Karen denkt nu van de affaire af te zijn, maar Bristow ontdekt dat ze in een complot verstrikt geraakt is, en dat naar leven gevaar loopt. Uitgeverjj Luitingh-Sijthoff. Noodkreet! One moeras is een riool. Waar is 'n schoonplekje?Liefst ver v.d. bew. wereld. Over de hele wereld wor den miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor o onze dieren. Leefbaar voor onze kinderen. WH F o GEEF OM DE TOEKOMST.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 13