Activiteiten van plattelandsvrouwen Weer verloting van opdrachtschilderij en Onderzoek woningen in Midden-IJ ssel FLINKE BEZORGERS (SIERS) Afscheid van de medewerkers Jan Bosschers in de schijnwerpers Collectie Unicef in Wereldwinkel Brandweer krijgt nieuwe tankwagen Middenstandsbeurs in het voorjaar Pelgrimsreis naar S. de Compostella Nieuwe Rotary Club Vergadering Blauw Wit Open School van start Tweede winst damespolo Activiteiten voor jeugd NH kerk HOLTENS NIEUWSBLAD Zondagmiddagrit zoekt voor HOLTEN Nieuwe tractor voor onderhoud sportvelden DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 11 Woensdagavond houdt de afdeling Holten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een bij eenkomst in zaal Vosman. De avond begint om 20 uur, vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Op uitnodiging van de agrarische con tactpersonen vertelt mevrouw B. Maat uit Giethoorn over het leven van een boerin in Portugal. Voor maandagavond 25 oktober hebben de agrarische contactpersonen van de afdelingen Dijkerhoek, Hol ten en Espelo een avond georgani seerd in het Trefpunt te Espelo. Vanaf 20 uur spreekt de heer Ho- venga van de Algemene Inspectie Dienst over het thema 'Taak en Organisatie van de AID'. Dinsdag middag 9 (13.15-16.15 uur) en woensdagochtend 10 november (8.45-12 uur) kunnen de leden on der leiding van Riek Harmsen en Bertha Hofhuis in zaal Vosman een lampekapje maken. De kosten be dragen 17,50 (alleen de stof moet zelf worden meegenomen). Maan dagavond 10, 17 en 31 januari wordt van 19.30 tot 21.30 uur een cursus hartreanimatie voor begin ners gegeven in zaal Vosman. Bij deelname van 15 personen bedra gen de kosten 35 gulden per per soon. Daar presidente A.W.E. Dikkers- Wegstapel in januari aftredend en niet herkiesbaar is, is het bestuur op zoek naar leden die het bestuur willen versterken. Politiek Met het oog op de gemeenteraads verkiezingen, hebben de gezamen lijke plattelandsvrouwen van Hol ten het initiatief genomen tot de start van een politieke scholings cursus (dinsdag 1, woensdag 9 en Hoewel nog altijd lonkend naar de regio Twente, heeft de gemeente onlangs besloten om mee te wer ken aan een woningmarktenon- derzoek in de toekomstige regio Stedendriehoek. Een gezamenlijk onderzoek van alle gemeenten in het gewest Midden-IJssel (Bath- men, Deventer, Diepenveen, Gors- sel, Lochem, Olst, Raalte, Vorden, Warnsveld, Zutphen) en het Sa menwerkingsverband Oost-Velu- we (Apeldoorn, Brummen, Epe, Heerde, Voorst). Verschillende Holtenaren zijn hiervoor inmid dels schriftelijk benaderd. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat middels het onder zoek een beeld moet worden ver kregen van de woningbehoefte en ook welk type woning gewenst wordt ten behoeve van het volks huisvestingsbeleid in de betrok ken gemeenten. Daarbij valt te Het bestuur van Blauw Wit roept alle leden op om maandag 11 okto ber de jaarlijkse ledenvergadering op 't Vletgoor te bezoeken. Nu het nieuwe dagelijks bestuur, in sa menwerking met de andere be stuursleden, ruim een jaar 'eigen' beleid gevoerd heeft, wil zij graag de mening horen van de leden. De ledenvergadering is daarvoor de geëigende plaats. De agenda kent 12 punten, waarbij vooral voor de leden de bestuursverkiezing en de huldiging jubilarissen interessant zal zijn. De overige punten verdie nen echter eveneens aandacht. Alle leden zijn welkom op de bij eenkomst die om 20.30 uur begint. Het clubhuis is vanaf 20.00 uur geopend. denken aan koop-, huur- of oude renwoningen en woningen voor al leenstaanden of kleine huishou dens. Ook wordt geïnformeerd naar de huidige woonsituatie en eventuele verhuisplannen- en wen sen. Het onderzoek wordt uitge voerd door enquêteurs van Arends en Samhoud Dienstenmarketing. Alle antwoorden blijven strikt ver trouwelijk en worden na afloop van het onderzoek vernietigd. In april hoopt men de uitkomst bekend te kunnen maken. donderdag 17 februari). Het doel van de cursus is om inzicht te ver schaffen in het algemene politieke proces; het inzicht krijgen in het functioneren van de gemeente, de raad, de politieke keuzes en be sluitvorming, toegespitst op actu ele vraagstukken; kennis en in zicht ten aanzien van de specifieke belangen van vrouwen te vergro ten. Aan de cursus wordt meege werkt door onder anderen de wet houders W.J. Dalhuisen en H.J. Westerik, chef algemene zaken bij de gemeente H. de Blaauw en ver tegenwoordigers van plaatselijke politieke partijen en groeperingen. Op het programma staan onder werpen als natuurbeleid, actuele gemeentepolitiek met onder meer het structuurplan en de verkie zingsprogramma's politieke partij en. De bijeenkomsten in zaal Vos man staan onder leiding van Tru dy Koelemay-Abspoel en duren van 20 tot 22 uur. Er is ruimschoots gelegenheid voor vragen en discus sie. Het cursusgeld bedraagt maxi maal 15 gulden. Belangstellende leden kunnen zich tot uiterlijk 1 november aanmelden bij de secre taresse van de eigen afdeling. Voor beginnende toerrijders en motorbezitters die er tegen op zien een hele dag onderweg te zijn, houdt MAC De Holterberg zondag weer een zogenoemde 'zondagmid dagrit'. De tocht start om 13.30 uur bij 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37. Deelname is gratis. Blauw Wit treedt zaterdag in een moeilijke uitwedstrijd aan tegen De Esch. De Oldenzalers, die vori ge weekeinde hun thuiswedstrijd tegen Eversberg zagen afgelast, hebben uit de twee gespeelde wed strijden de volle winst weten Xe behalen. Evenals vorig seizoen hebben zich ook nu weer enkele nieuwe spelers bij De Esch aange meld. Mede hierdoor wordt dit sei zoen een toonaangevende rol van de Oldenzalers verwacht. Blauw Wit is dus gewaarschuwd en zal alle zeilen moeten bijzetten om met één of twee punten terug te keren. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Wessels uit Tubbergen. dagbLad tubantia/twentsche courant De DISTRIBUTIE-ORGANISATIE van Dagblad Tubantia/Twentsche Courant en diverse weekbladen en folders Leeftijd vanaf 15 jaar. Aanmelden: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6, Holten, Tel. 6 18 49 I I IfanfsnfOf" Daablad Tubantia/Twentsche Courant BV UJLL|L.I U— I behoort tot Wegener NV Tijdens de bijeenkomst kreeg Van Rappard nu zélf het bekende Makku- mer tegeltje aangeboden Foto Ten Velde) Op een zeer geanimeerde en daar door 'hopeloos uitgelopen' bijeen komst in het gemeentehuis had het personeel een dag tevoren al afscheid genomen van de 'grote baas'. Ook daar vielen burgemees ter Van Rappard vele lovende woorden ten deel. Was het Van Rappard zelf die tot voor kort me nig ambtenaar de bekende Makku- mer tegel mocht overhandigen, wethouder Westerik nam de gele genheid te baat om de scheidende burgervader het kleinood aan te bieden. Brandweercommandant J.H. Heller sprak de (bijna) oud burgemeester van Holten even eens toe en verraste hem met een boormachine. Ook directeur ge meentewerken ing. S.K. de J ong en G.W. Oberink, commandant van de voormalige Rijkspolitiegroep Holten schaarden zich in de rij der sprekers. Laatstgenoemde verge zelde zijn woorden van een ge schenk, waar de Van Rappards nog vele uurtjes luisterplezier aan kunnen beleven. Ten slotte ont popten de medewerkers van het gemeentehuis zich als een voor treffelijk zangkoor. In een kolde riek lied werden de eigenschappen en hoedanigheden van Willem van Rappard uitvoerig bezongen. De eerder gemaakte videobeelden van gemeentesecretaris Stegeman en tweespraak van de Van Rap pards vielen evenzeer in goede aar de. Van het personeel kreeg het echtpaar Van Rappard (symbo lisch) een tekening van hun 'Kroe- penkaamp' aan de Jeur links weg aangeboden. Symbolisch, daar maker Kees Stoop zijn opdracht nog niet afgerond heeft. Rond woensdag 10 november zal mr. G.H.B. Heupink van het Mar- kelose notariskantoor Westmaas de 39ste trekking verrichten van de Stichting Verloting Opdracht schilderij enDestij ds begonnen door wijlen dokter J.P. Nagelhout en na zijn overlijden voortgezet door zijn echtgenote wijlen J.W. Nagelhout-Klijzing. Tot die datum kunnen nog steeds loten voor een rijksdaalder per stuk worden aan geschaft (met een minimum van zes loten). Daarvoor kan men con tact opnemen met mevrouw R.M. van Couwelaar-van de Ven, tel. 62735 of mevrouw R. Houck-Rom- kes, tel. 65414. Het was dokter Nagelhout die des tijds veel schilders in de gelegen heid stelde een maand lang in een Frans hotel te vertoeven. In ruil daarvoor moest de betrokken kun stenaar de eigenaar dan een schil derij leveren en omgekeerd kregen buitenlandse schilders de kans in ons land te verblijven. Velen ver bleven in Holten. Te behoeve van het 'zakgeld' voor de in het buiten land vertoevende schilders en het noodzakelijke onderhoud van him in eigen land achterblijvende ge zin, richtte Nagelhout de Holtense Kunstclub op. Men kon lid worden door één of meer loten te kopen voor een rijksdaalder per lot. Ieder najaar werden de door de schilders geleverde werken verloot, traditie getrouw verichtte oud-burgemees- ter mr. W.H. Enklaar de trekking. De opbrengst werd dan gebruikt om een schilder 'zakgeld' mee te geven. Op den duur werden op deze avonden ook prominente kunstcritici, deskundigen op kunstgebied of actieve kunste naars uitgenodigd voor een lezing over een speciaal onderwerp. On der hen bekende personen als Otto Dicke en Pierre Jansen, directeur van het Arnhemse gemeentemu seum. In die zelfde tijd startte Nagelhout ook een Landelijke Verloting. Doel was en is nog steeds publiek en kunstenaar dichter bij elkaar te brengen. De gewonnen prijs omvat een som geld, die besteed moet worden aan de aankoop van een kunstwerk. De winnaar krijgt het bedrag niet in handen, maar een bewijs dat het na aankoop uitbe taald wordt aan de betreffende kunstenaar. Oorspronkelijk kon de winnaar zelf opdracht geven aan een kunstenaar voor een ook zelf gekozen onderwerp. Nu er zo veel galeries zijn gekomen en ook veel andere kunstvormen in de be langstelling staan, wordt er door de winnaar ook via deze weg een keuze gemaakt. Ieder jaar krijgen de deelnemers aan de verloting een trekkingslijst thuisgestuurd met daarin de afbeeldingen van aange schafte kunstwerken en reacties van de winnaars. Na het overlijden van mevrouw Nagelhout in '91, is de verloting veranderd in de Stich ting Verloting Opdracht Kunst werken', kortweg Opdrachtschil derijen genaamd. Zaterdagochtend begon verras send voor Jan Boschers, 25 jaar werkzaam bij Schuppert Mode. In alle vroegte werd hij van zijn woon plaats Rijssen opgehaald en naar zijn ouderlijk huis in Dijkerhoek gebracht. Daar stond zijn brom fiets van 25 jaar geleden en dus een nostalgisch ritje Dijkerhoek-Hol- ten op hem te wachten. Tijdens zijn laatste schooljaar aan de De tailhandelvakschool liep Bos schers stage bij Schuppert en werd hem een baan aangeboden als ver koper. In de afgelopen kwart eeuw veran derde er veel binnen het bedrijf, niet alleen qua uitbreidingen maar ook qua specialisatie op modege bied. De verantwoordelijkheid voor zowel de verkoop als het inko pen van kleding geeft Jan een gro te betrokkenheid voor zijn vak. Een aardige anecdote: jaren gele den schafte een heer rich ter gele genheid van Kerst een zwart pak aan waarvan de pijpen moesten worden veranderd. Hij betaalde en drukte Jan op 't hart dat het pak beslist voor Kerst klaar moest zijn. Ondanks de grote drukte kwam alles op tijd in orde, maar het pak werd niet opgehaald: sterker, men hoorde of zag niets meer van de klant. Exact een jaar later, de De Holtense Handelsvereniging wil kort na Pasen alsnog een mid denstandsbeurs houden. Hoewel de enquête onder 82 leden slechts een schamele reactie van 44 pro cent opleverde, werd daar maan dagavond toe besloten tijdens de najaarsledenvergadering in zaal Vosman. Met de beurs willen de ondernemers zich als collectief presenteren, dus niet ieder voor zich. „Het is belangrijk als je bezoe kers naar huis gaan met het idee 'winkelen in Holten is zo gek nog niet," verwoordde één van te leden de motivatie tot deelname. In de tent op de Kalfstermansweide is het voor de winkelier bovendien belangrijk contacten te leggen met deze en gene. Het bestuur streeft er naar om op korte termijn een da tum voor de voorj aars beurs met één of wellicht meer publiekstrek kers (als een modeshow) vast te leggen. Ook werd nadrukkelijk ge steld dat opgeven tijdig gewenst is en 'kort' tevoren afzeggen is er niet meer bij. Oorspronkelijk zou de beurs deze week gehouden rijn. Door het te geringe aantal deelnemers werd deze afgeblazen. Door middel van de enquête werd onderzocht waar om. In het algemeen werd de beurs positief beoordeeld. Wel kwamen er opmerkingen als 'altijd hetzelf de' en 'saai' en dat de frequentie van iedere 2,5 jaar (te) vaak is. De huurprijs werd niet te hoog gevon den, de lokatie op de Kalfster mansweide goed. De belangrijkste argumenten om zich niet aan te melden waren de kosten voor per soneelsbezetting, de weinig zicht bare resultaten en 'het niet interes sant genoeg vinden'. Als alterna tieven werden onder meer een meer gerichte beurs (bijvoorbeeld bruidsshow), meer activiteiten in de zomermaanden en een beurs in combinatie met een grote activi teit als het Keunefeest. Een met het Stöppelhaene-feest vergelijk bare feestweek. Toch bleek dat de meeste geënquêteerden zich voor een volgende beurs wel zullen aan melden. In het nieuwe pand van de Wereld winkel aan de Larenseweg 1, waar voorheen Stoffenshop Annelies ge huisvest was, rijn vanaf zaterdag ook alle artikelen van Unicef ver krijgbaar. De nieuwe Unicef-na- j aarscatalogus is inmiddels uitge bracht. Daarin natuurlijk de popu laire Unicef-kalenders- en agen da's en tevens een uitgebreide collectie aan kerstkaarten en ex clusieve produkten als schrijfmap pen, foto-album, bureau-artikelen, kerstversieringen en T-shirts. Steeds meer Unicef-artikelen wor den geheel of gedeeltelijk gemaakt van 'recycled' materiaal. Dat geldt bijvoorbeeld voor enveloppen, puzzels en het spel Tandem. De catalogus bevat voorts een keur aan attractieve Sinterklaas- en kerstgeschenken voor kinderen. Daaronder een driedimensionale adventkalender. Veel van deze produkten stimuleren de creativi teit van kinderen en laten hen spe lenderwijs kennismaken met kin deren uit anderen culturen. Iedere aankoop draagt een steentje bij aan het werk van Unicef (Kinder fonds van de Verenigde Naties, red.) Kerst in aantocht, kwam dezelfde heer doodleuk weer de winkel inge wandeld en kon Jan hem rijn pak afgeven...op tijd voor Kerst! „Een afwisselend vak," aldus Jan Bo schers. „Ik heb er nooit een mo ment spijt van gehad hiervoor te hebben gekozen!" Van de gelegenheid om Jan te ko men feliciteren werd zaterdag drif tig gebruik gemaakt. De tankautospuit van de brand weer zal binnenkort worden ver vangen door een nieuwe tankau tospuit, die tevens aangepast wordt voor bosbrandbestrijding. De toestand van het in '74 gebouw de, huidige voertuig is zodanig dat vervanging noodzakelijk is. Het gaat hier om een vierwiel aange dreven wagen, die niet ingericht is voor rijdend spuiten. Bij brand is het het eerste uitrukvoertuig. In het kader van de bosbrandbestrij ding dient de nieuwe tankautos puit tevens te rijn ingericht voor bosbrandbestrijding, zoals rijdend spuiten, waterinhoud van 3000 li ter, dakblussing, bumpersproeiers en dergelijke. De keuze is gevallen op een voertuig met MAN-chassis en opbouw van Ziegler Brandweer techniek. Zou Holten groen licht krijgen voor samenwerking in Twente, dan voldoet de wagen ook daar aan de voorgeschreven Gan- delijke) eisen. Voor de aanschaf moet de gemeenteraad goekeuring In het dorpshuis start cursusleid ster Marijke Dijkstra maandag avond om 19.30 uur met de eerste bijeenkomst van de Open School waarin de aandacht voor wegge zakte kennis centraal staat (Neder lands, rekenen en eenvoudig En gels). Middels het behandelen van een in overleg gekozen thema wordt tevens aandacht besteed aan algemene ontwikkeling. Tien cursisten hebben zich inmiddels aangemeld. Er rijn echter nog en kele plaatsen vrij. Wie meer infor matie wil pf zich wil opgeven, kan dat nog doen tot en met volgende week vrijdag. Op dinsdag-, woens dag- en donderdagochtend is de Open School tussen 9.30 en 11.30 uur bereikbaar op nummer (05483- )61043 en donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Marijke Dijk stra is bereikbaar op nummer 05704-2825. Op de maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit sprak mevrouw D. Langenbarg-Hols over de reis die ze met haar man maakte naar het bedevaartsoord Santiago de Compostella in Span je. In het kroonjaar (wanneer de herdenking op een zondag valt) bezoeken veel pelgrims dit plaats je waar de Heilige Jacobus het christendom bracht. Na diens overlijden werd hij in Santiago de Compostella begraven en sinds dien is het een bedevaartsoord. Veel pelgrims komen tè voet van uit de hele wereld waarbij de grote cathedraal met het beeld van Jaco bus het eindpunt vormt van hun tocht. Het echtpaar Langenbarg was erg onder de indruk geraakt van de heel entourage. De middag bleek dan ook bijn te kort om alle ervaringen te vertellen. Aan het eind bedankte mevrouw Span-Van de Berg de spreekster hartelijk met een bos bloemen. In het Bathmense café-restaurant Boode zag afgelopen weekeinde de gemengde Rotary Club 'Bathmen de Schip beek' het levenslicht. Gevolg van een medio vorig jaar door de' Rijssense Rotary Club gehouden onderzoek naar de mogelijkheden voor een nieuwe club 'in het stroomgebied van de Schipbeek'. Met onder meer de verkoop van Balan- ta-koetjes hoopt de nieuwe club bekendheid te verwerven bij een breder publiek. De aardewerken beeldjes worden gemaakt door de jeugd in Guinee-Bissau. In samenwerking met ontwikkelingswerker Paul Akkerman uit Holten wor den de beeldjes op vrijwillige basis naar Nederland getrans porteerd. Door middel van de verkoop ervan wil de club financiële middelen vergaren ten behoeve van de aanschaf van leermiddelen voor de jeugdige makers. Eind oktober arriveert de eerste lading van zo'n 400 beeldjes. De aan komst daarvan en het openen van de container krijgt een feestelijk tintje als start van de concrete verkoop. Voor informatie over die verkoop kan men bellen met 05486- 56278 of 05486-56320. De Rotary Club 'Bathmen de Schip beek' wil bovendien de recreatieve mogelijkheden van het Schipbeek-gebied promoten middels het verzamelen, ana lyseren en verspreiden van informatie over de toeristische voorzieningen, een omschrijving van de aanwezige flora en fauna en het integreren van wandel- en fietsroutes. hechten aan een krediet van ruim vier ton. De raadscommissie ge meentewerken heeft inmiddels po sitief geadviseerd. Voor het verrichten van diverse onderhoudswerkzaamheden aan de sportvelden in de gemeente, heeft het college besloten de oude tractor te vervangen door een nieu we Fiat-tractor. De huidige tractor is aangeschaft in '80 en begin '87 al afgeschreven. Wanneer het voer tuig niet vervangen wordt, zullen forse reparaties moeten worden uitgevoerd. De raadscommissie gemeentewerken stelde zich posi tief op ten aanzien van het beno digde krediet van 42.000 gulden. De gemeenteraad krijgt het voor stel nog voorgelegd. Afgelopen zondag speelden de da mes een uitwedstrijd in Nijverdal tegen Maarkei 2. De tegenstanders stonden na de eerste periode met 1- 0 voor. In de tweede periode ver oorzaakte Maarkei een strafschop en Twenhaarsveld liet deze kans niet onbenut: 1-1. De Holtense ploeg wist deze periode zelfs met een 1-2 voorsprong af te sluiten. In de derde periode werd het zelfs 1-3, waarna de dames de voorsprong in de vierde en laatste periode zelfs nog verder wisten uit te bouwen tot 1-4. Door deze tweede overwin ning haalde Twenhaarsveld weer twee punten binnen. Naast de bestaande activiteiten voor jongeren van de Nederlandse hervormde kerk, is er sinds 1 okto ber ook een 'inloopuurtje' in ge bouw Bethanië waarbij de gezellig heid voorop staat. Dat gebeurt elke eerste vrijdag van de maand van 19.30 uur tot 20.30 uur. Verder wordt er iedere zaterdag van 20.00 uur tot 23.00 uur in 't Keldertje van gereformeerde kerk de kandelaar een gezamenlijke soos van hervormde en gerefor meerde jongeren gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11