Twents Kamerorkest in De Kandelaar HHV wil contributie gaan aanpassen Grote prijzen Pernille winnen metII (fa 'De Biester' Uit buiten Holten WIN-ZEVEN-MILJ0ÈN-B0M Makelaardij Vincent 120 jaar Loterij hgk Uitslag van enquête Adventum Postcode Bingo voor weer k een heel jaar winnen! HMV op zoek naar musici Krekel wil in Holten composteren Tweede prijs Gerrie Jager UITVAARTVERZORGING FEESTEN RECEPTIES tot 100 personen ROOSTEREN STEENGRILLEN H3 x kans voor één tientje: ostcode Loterij istcode Jackpot ostcode Bingo Postcode Bingo Elke zondag Nederland 2 20.45 uur POSTCODE DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 HO 9 Op initiatief van makelaar Eddie Vincent geeft het Twents Kamer orkest zaterdagavond 9 oktober een concert in De Kandelaar. De reden van dit avondje van hoog cultureel niveau is het 120-jarig be staan van makelaardij Vincent. Opgericht door Eddies grootvader D. Vincent in 1873. „Onze 'veij aardag' leek een goede aanleiding om zo'n evenement te organiseren. Op deze wijze kunnen wij ertoe bijdragen de culturele ontwikkeling van Holten te stimu leren," aldus Vincent, die er op wijst dat concertliefhebbers in zorgt naar de wensen van de nabestaanden, voor een stijlvolle uitvaartverzorging Rijssen, 05480-1 76 75 R. Vriesema Wierden, 05480-1 39 30 G. Ligtenberg Rijssen, 05480-1 59 46 G. Pluimers Enter, 05478-36 88 aula „In Pace" b.g.g. beh. R. Vriesema Holten, 05483-6 15 90 A. G. Vorkink Wij verzorgen de uitvaarten voor alle gezindten -partikulieren en andere verzekerden in geheel Twente en Salland. Voor f 10.- per Jaar voor het hele gezin kunt u een Intekening aangaan met Adventum. Ons meldings- en informatie-adres is: Smitjesdijk 5, 7462 PL Rijssen of bij genoemde uitvaartverzorgers DAG EN NACHT BEREIKBAAR Holten normaal gesproken aange wezen zijn op uitvoeringen in De venter, Enschede of andere plaat sen in de omgeving. Heel belang rijk noemt Vincent ook het sociale aspect van de avond: „Onder het genot van een kop koffie is er altijd wel tijd voor een praatje met deze en gene." Het Twents Kamerorkest bleek moeiteloos bereid om te concerte ren in Holten. „Uiteindelijk heeft het geen vast onderkomen als een concertgebouw. Daarom gaan de musici graag in op zulke uitnodi gingen," verklaart Vincent. Angst dat zijn initiatief niet aanslaat, heeft hij niet. Enerzijds in de we tenschap van zeer geslaagde uitr voering van het oratorium Die Schöpfung, eveneens in De Kande laar. Inmiddels alweer een kleine vijf geleden. Toen was onder meer Forum Filharmonisch te gast. An derzijds bereikte hem nu al tal van positieve reacties en zelfs de vraag om zo'n concert vaker binnen de Holtense grenzen te laten plaats vinden. Mocht ook dit concert suc cesvol blijken, dan is Vincent be reid om een dergelijke actie voor volgend jaar te overwegen. Wel wijst hij op de aanwezigheid van diverse culturele instellingen in Holten die daarbij betrokken zou den kunnen worden. Diverse relaties werden inmiddels door hem benaderd. Vanaf maan dag kunnen overige belangstellen den toegangskaarten verkrijgen bij de VW. De entreeprijs be draagt 7,50 gulden. Het Twents Kamerorkest telt circa 35 musici en staat onder leiding van Lex Oosthoek. Eigenge maakte salades e n sauzen SPELCIRCUIT AANWEZIG! Stationsstraat 10, Holten. Tel. 05483-613 75. De onlangs gehouden loterij van het Holtens Gemengd koor heeft de volgende winnende lotnum mers opgeleverd: eerste prijs, een fiets 0974; tweede prijs een electri- sche friteuse 1111; derde prijs, een koffiezetapparaat 0076. Tot en met de 25ste prijs gaat het om de volgende lotnummers: 4. 1897; 5. 1853; 6. 0327; 7. 0670; 8. 1389; 9. 1988; 10.1201; 11. 1774; 12. 0032; 13.0430; 14.1289; 15.1609; 16. 0231; 17.0337;18.0987;19.1831; 20. 1051; 21.0619; 22.0210; 23.0776; 24. 0396; 25. 0009. De meeste prijswin naars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Voor nadere informa tie kan men evenwel terecht bij mevrouw R. Bril, Churchillstraat 38, tel. 62360. Ook bij HMV is het nieuwe seizoen inmiddels van start gegaan. Voor de vakantie is een 'doe-middag' gehouden voor de jeugd met als doel nieuwe leerlingen te werven. Het initiatief bleek succesvol. Des ondanks zijn er nog enkele plaat sen vrij voor leerling-muzikanten en tamboers. Vooral de minirettes zitten te springen om versterking. Door studie elders en verhuizingen is er bij het grote orkest enig ver loop ontstaan. HMV doet vooral een beroep op nieuw ingezetenen die een blaasinstrument bespelen om eens een partijtje mee te ko men blazen. Wie er meer over wil weten kan bellen met mevrouw Krooshof, tel. 63608. Wegenbouwbedrijf Krekel in Rijs sen is van plan in Holten een com- posteerbedrijf op te zetten. Dat zou moeten gebeuren aan de Beuse- bergerweg naast de rioolzuive- ringsinstalalatie van het water schap Schipbeek. De gemeente Holten is bereid mee te werken aan een noodzakelijke herziening van het bestemmingsplan buitenge bied ter plekke mits Krekel de kos ten betaalt. Momenteel is de composttak van Krekel gevestigd op een tijdelijke lokatie bij De Domeiaar tussen Holten en Markelo. Daar wordt met name door gemeenten berm en slootmaaisel ter compos tering aangeboden. De Holtense Handelsvereniging houdt maandagavond najaarsle denvergadering in café-restaurant Vosman. De agenda vermeldt on der meer een voorstel tot wijziging van de contributieregeling. In het in de voorjaarsledenvergadering van vorig jaar vastgestelde be leidsplan staat aangegeven dat de huidige regeling niet gerelateerd is aan winkeloppervlakte of omzet. Door het contributiebedrag van 200 gulden per jaar is er weinig finaniële armslag voor extra activi teiten. Een andere vorm van con tributievaststelling acht het be stuur derhalve gewenst. Bij de be handeling van de begroting 1993 tijdens de laatste ledenvergade ring werd reeds aangekondigd dat een aanpassing van de contributie voor 1994 noodzakelijk is, daar het tekort van 10.700 gulden over vorig jaar en het verwachte tekort van 12.000 gulden over dit jaar, aan het als doel gestelde eigen vermogen (dat is tweemaal de jaarlijkse ex ploitatietelling van ongeveer 70.000 gulden) aan het eind van 1993 vrijwel zeker niet meer vol daan wordt. Het bestuur stelt daarom voor om de contributieregeling met ingang van volgend jaar als volgt aan te passen: winkels in het centrum met ruimte vloeroppervlakte 400 gulden per jaar; winkels direct bui ten het centrum en winkels in het centrum met beperkte vloeropper vlakte en banken 300 gulden per jaar; voor alle overigen blijft de bijdrage 200 gulden per jaar. Vol gens secretaris/penningmeester Hans van Wingerden betekent de aanpassing bij het huidige leden tal een meeropbrengst van circa 5500 gulden per jaar. De verwach ting is dat dat net voldoende is om de begroting 1994 sluitend te krij gen. Het collectie KNOV-lidmaat- schap blijft ongewijzigd gehand haafd: komend jaar bedraagt de contributie hiervoor vermoedelijk ongeveer 145 gulden. Alle bedra gen zijn exclusief BTW. Tijdens de vergadering wordt ook de uitslag van de enquête onder de leden van over de middenstands- beurs bekend gemaakt. Op basis daarvan stelt het bestuur voor om deze komend voorjaar te houden. Ook de frequentie waarin de beurs gehouden wordt zal worden be sproken. In de enquête gaf een groot deel van de ondernemers te kennen dat de bezwaren veelal ge zocht moeten worden in de kosten van de personele bezetting en het naast de beurs ook doorgaan van de eigen winkel. Ook zijn er opmer kingen over 'weinig zichtbare re sultaten'. Toch zijn veruit de mees te leden voor handhaving. Volgens Van Wingerden wordt veel waarde gehecht aan de collectieve presen tatie en natuurlijk de eigen presen tatie, eigen naamsbekendheid. Duidelijk werd ook dat sommige branches meer gebaat zijn bij een vooijaarsbeurs. Ook de voortgang van het verkeersstructuurplan wordt onder de loep genomen, als mede de mogelijkheid tot open stelling van winkels op zon- en feestdagen. De vergadering in Vos man begint om 20 uur. Deventer Schouwburg Zaterdag 2 oktober de familievoor stelling (vanaf tien jaar) Andorra door Theatergroep Teneteer, aan vang 20.00 uur. Op zondag 3 oktober presenteren meer dan zestig groepen/personen zich in het kader van Deventer Open Podium. De culturele mani festatie vindt plaats vanaf 13.00 Op het concours om de Twente Cup in Lonneker was Gerrie Jager met haar pony Mark succesvol met een vierde plaats in het klassiek parcours en een tweede prijs in het Jachtspringen in de klasse Z. cate gorie D. Andere leden van PC de Bergrui- tertjes gingen naar het concours van PC De Oosterhoffruitertjes in Rijssen waar Brigitte Heimeriks met Silvia de eerste prijs haalde in de B-dressuur, categorie D met 126 pnt. Cindy Vosselman werd met Vaya con Dios vierde in de L2- dressuur, cat. D met 121 pnt. Mar jan Noteboom was met Amigo suc cesvol bij het springen (derde in de klasse B, cat. C) en de dressuur (zesde in de klasse B, cat. C met 119 pnt.). Voor Gerrie van Lies van De Berg- ruiters was er in Lochem een eerste prijs in de B-dressuur. Met Iladine haalde zij 128 punten. uur in de schouwburg, het stad huis, de Lebuïnuskerk en scocië- teit De Hereeniging. Dinsdag 5 oktober speelt het Brit ten Quartet werken van Ravel, Beethoven en Janécek. Paul van Vliet komt op woensdag 6, donderdag 7 en vrijdag 8 okotber naar Deventer met zijn nieuwste show. Op vrijdag 8 oktober is er ook een concert van Folkstichting De Strijkstok, Vanaf 21.00 uur speelt Isaac Guillory akoestisch werk. Kaartverkoop en inlichtingen: tel. 05700-83500. Lochemse Schouwburg Op zaterdag 2 oktober vindt onder de titel 't Beste uut Rondum Reur- le een live-uitzending van Radio Gelderland plaats met troubadour Gery Groot Zwaaftink, zangeres Diane marsman, cabaretgroep Hoe?Zo!, het duo Höllenboer, Derk Marsman, Margriet Markerink en het Rondum Reurle Combo. Maandag 4 en dinsdag 5 oktober doet de thriller-musical Sweeny Todd Lochem aan met Ernst Da niel Smid en Simone Kleinsma in de hoofdrollen. Met zijn nieuwe show 'Nu ook voor Vrouwen' treedt 'klavierkomiek' Hans Liberg donderdag 7 oktober op. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-51081. Postcode Bingo is de nieuwe naam van Hitbingo en Pernille La Lau is de nieuwe presen tatrice. En zondag avond, kwart voor negen, Nederland 2; dat is de tijd die u moet onthouden om niets van uw favoriete spel te hoeven missen! In een prachtig nieuw decor ziet u Pernille La Lau, de charmante opvolgster van onze Caroline Tensen. Thuis speelt u weer mee met de Postcode Bingokaarten die u als deelnemer van de Postcode Loterij automatisch krijgt toege stuurd. Is uw kaart vol als de Thuisbingo valt... dan hebt u 25.000 gulden ontvangen. Nieuw in Postcode Bingo is het Gatenkaas- spel, dat in de plaats komt van het Pingospel. Het Gatenkaasspel wordt gespeeld door de winnaar van het spel in de zaal en zijn of haar partner. Bij een sen sationeel behendigheidsspel met een muis en een bal maken zij - en u dus ook - kans op een prijs die kan oplopen tot 50.000 gulden. Meer zeggen we er niet over want Extra: Thuisbingocijfers 28 september Groen blok B Groen blok C 1 11 22 31 37 4 16 23 32 43 5 17 26 34 45 7 20 27 35 9 21 28 36 1 10 22 35 2 11 26 38 3 15 27 39 7 16 29 40 9 21 33 41 La Lauife- Ik wil graag meedoen aan de Postcode Loterij, inclusief de Jackpot en Postcode Bingo. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per f maand het volgende bedrag van onderstaande rekening af te schrijven: ƒ40,- (vier lotnummers) 20,- (twee lotnummers) ƒ30,- (drie lotnummers) O ƒ10,- (één lotnummer) Au.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blok/etters dhr. mevr. Naam: Adres: Handtekening: NATIONALE BLOTER!J» Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe /zonderpostzegel) naar Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,2501 ZVDen Haag het blijft een verrassing: Postcode Bingo op zondag 3 oktober, kwart voor negen, Nederland 2! Caroline Tensen: "Een jaar lang was ik uw gastvrouw en ik vond het for midabel. Vanaf deze plaats ook veel dank voor alle leuke reacties. Tegen Pernille zeg ik: Veel succes. Het wordt vast weer een onverge telijk jaar." den andere prijzen. Door mee te spelen in de Postcode Loterij helpt u boven dien onze natuur nog mooier te maken en medemensen in nood betere levenskansen te bieden. Want de netto-opbrengst gaat naar de volgende vaste goede doelen: Natuurmonumenten, Wereld Natuur Fonds, Artsen zonder Grenzen, Unicef, Vluchtelingenwerk en Novib. Plus vele andere kleine projecten via Stichting DOEN. En de nieuwe Jackpot loopt al weer en is gevuld met 2 mil joen gulden! Verstuur dus van daag nog de WIN-ZEVEN- MILJOEN-BON hiernaast en speel snel mee met de Postcode Loterij, inclusief de Jackpot en Postcode Bingo! Vanaf zondag 3 oktober kunt u kijken naar Postcode Bingo, het populaire en spannende bingoprogramma van de Postcode Loterij. Vanaf oktober met een nieuwe presen tatrice op een nieuw net. U blijft natuur lijk meespe len voor de wekelijkse Thuis bingo en voor een plaatsje in de Spelregels Zodra u op uw rekeningalschritt van bank ol giro een afschrijving heb! ontvangen bent u deelnemer aan de loterij Deelname impliceert aanvaarding van het reglement Maximaal 499 loten per postcode. Ais u het met een afschrijving niet eens bent. dan kunt u voor de trekking opdracht geven het bedrag terug te boeken. Hiervoor kunt u zich schn(teli|k wenden tot het secretariaat van de Nationale Poslcode Loterij, Van Eeghenslraat 81. 1071 EX Amsterdam. Opzeggen kan ieder momeni Trekking is iedere maand en wordt verncht door Notaris mr. P J N. van Os te Amsterdam. Trekkingsiijsten en reglement zijn verkrijgbaar bij het secretariaat. Prijzen worden automa tisch op uw bank- ol girorekening gestort. Prijzen boven de 1000 gulden worden belast met 25% kansspelbelasting De loterij is goedge keurd door de staatssecretaris van Justitie onder nummer LO 890/098/177.89 d.d. 02-03-93. Zetfouten voorbehouden. Aan spanning is nooit gebrek bij de Postcode Loterij, met de maande lijkse trek king, het Seizoen miljoen, de Jack pot en Postcode Bingo. Afgelopen maandag is de septembertrek- king van de loterij verricht en viel voor het eerst de Post code Jackpot met een reuzenprijs van zeven miljoen gulden! De grootste prijs ooit in Nederland uitgekeerd. Ook de andere prijzen mogen er zijn. Het Seizoenmiljoen en de maan delijkse hoofdprijs van 100.000 gulden. Plus de vele tienduizen- Pernille La Lau, de nieuwe presentatrice van Postcode Bingo. Ze heeft talent, ze is niet op haar mondje gevallen en ze is geweldig aardig. Bovendien is ze erg enthousiast voor de goede doelen die de Postcode Loterij steunt. Pernille: vanaf 3 oktober, elke zondag, kwart voor negen, Nederland 21

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9