PUIS FUGAZZI ISCHUPPERT MEUBELEN Volwassen asielkat keen ookz'n voordelen Dieienpaspooit Pledl pemak en mntelpp 3 ledereen naar Scapino! -nu 100 Super Stunts! - ledereen naar Scapinol QHANqf Meer dan 100 winkels in heel Nederland! KWALITEIT&GULDENS VOORDEEL CS i MAXIME E,e9ante damesbootie 1 m DE HOUTBEURS Je gaat weer van je huis houden In belang van dier en eigenaar: Maten 37-42. E/HILIO Meiden worker EE1?1?A1?| In bordo en zwart polido leer. in zwart en bruin Jeer. Maten 37-41 onhho 0 super COLORADO western enkellaars In diverse kleuren. Maten 36-46 Super donsjack Met uitntsbare mouwen 70% echte dons/30% geselekteerde veren. In 4 kleuren. Y~ Maten S-XXL, I FASHION jack met print Maten M-XL. 0(/TC//y~» model Air Controll Allround sportschoen met air-unit Maten 35-45. Bg u in de omgeving: Almelo Schouwburgplein Dedemsvaart Marktstraat Enschede (2x) Van Loenshof (hoek Züiderhagen); Lage Bothofstraat Goor Grotestraat Haaksbergen Spoorstraat Hardenberg Winkelcentrum De Spinde Hengelo Stationsplein Lichtenvoorde Dijkstraat (ingang bij Super) Neede Ruwenhofstraat Ngverdal Aiexanderstraat Oldenzaal Ootmarsurnsestraat (boven.de Aldi) Rgssen Noachpassage Vroomshoop Linderflier Wierden Binnenhof Winterswijk Ratumsestraat oktober Deze week op onderstaande artikelen 10% korting KUNSTSTOF BUIZEN voor binnen- en buitenriolering en hulpstukken, regenwaterafvoerbuizen en hulpstukken, kunststof dakgoten en hulpstukken GOLFPLATEN breedte 83 cm met glasvezel gewapend, golfplaten kunststof breedte 66 cm hoogtes 122,153, 183.214,244, 275 en 305 cm Op voorraad zijnde KASTEN SPAANPLAATSCHROEVEN 4,0x40 mm per 100 stuks 5.00 DQEHETZElf MARKI Qr Dorpsstraat 24a, Holten. Tel. 05483-611 06. Const. Huygensstraat 25-35, Deventer. Tel. 05700-4 34 24. Tel. 05483-6 12 23- Stationsstraat 3-5 WOONMAAND DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 HO 6 ZA 4 Een huisdier hoort nu eenmaal bij ons thuis en niet in een asiel. Ze zijn er in geraakt doordat mensen hun jonge katjes niet kwijt konden of hun huisdier domweg afdankten. Het zijn dus allerminst kneusjes, zoals wel eens wordt ge dacht, maar gewone, leuke, lieve katten die pech hebben gehad. Behoorlijk pech! En als we over 'pech' spre ken dan heeft een volwassen asielkat ook nog de pech dat hij er niet meer zo schattig en hulpeloos klein uitziet, en dus kansarm is vergeleken met zijn pasgeboren soortgenoten. Hij zal minder snel worden 'bevrijd', terwijl hij juist zo veel vóór heeft: zijn karakter is volgroeid zodat u kunt zien waar u voor kiest, de conditie van de kat van uw keuze is bekend, 9 hij heeft ale nodige inentin gen gehad, u kunt bij onverwachte pro blemen altijd een beroep doen op het asiel en in de meeste gevallen is uw kat al gesteriliseerd of gecas treerd. En wat hier over een kat wordt gezegd, geldt in onver minderde mate ook voor een hond. In het Honden- en Kat- tenbesluit van 1981 wor den voor de handelaren in dieren en voor asielen en pensions regels gesteld voor wat betreft huisves ting, verzorging, entin gen, identificatie en regis tratie. Regels met betrek king tot registratie en identificatie waren nodig omdat in de praktijk moeilijk kon worden ge controleerd of een entbe- wijs wel bij een bepaalde hond hoorde. Alle poedels, bouviers enzovoort lijken immers op elkaar! Wanneer u uw hond of kat in een pension wilt onderbren gen, moet u eveneens het die- renpaspoort kunnen tonen. Asielen mogen alleen dieren met een paspoort (of vrijwa- nngsbewijs) plaatsen. Honden moeten getatoeëerd zijn. Bij katten is tatoeage (nog) niet wettelijk verplicht. Toch ge beurt dit in sommige asielen al op vrijwillige basis. De erva ringen hiermee zijn zeer posi tief. Wie er als huisdier een paard of pony op na wil houden, zal toch héél wat dieper in de buidel moe ten tasten dan iemand die plezier wil beleven aan een hond of kat. Het paard wordt wel een ede le viervoeter genoemd en de prijs om eigenaar van zo'n viervoeter te worden is daar dan ook naar! 'Wil je een beetje goed paard hebben, niet te jong, niet te oud, zonder gebreken en goed van voorkomen, dan ben je toch al gauw zo'n vier- tot vijfduizend gulden kwijt Met alle mogelijke variaties naar boven en bene den'. zo vernemen we van de eigenaar van een grote manege. Hij tekent daarbij aan dat het dan niet om een paard voor spor tieve doeleinden - wedstrijden, concoursen en dergelijke - gaat, maar om één voor recreatieve doeleinden. EERSTE RIJLES Wie een paard heeft aange schaft, zal er ook op willen rij den. Is hij die kunst nog niet machtig, dan zal hij daartoe les moeten nemen. Een jaartje is hij daaraan wel kwijt. Althans om enigszins behoorlijk in het zadel te kunnen zitten en een goede rit te kunnen maken. Voor deze re creatieve lessen moet op jaarba sis rond de vijfhonderd gulden op tafel komen, waarbij in som mige gevallen de huur van een paard is inbegrepen. Veelal im mers zal men eerst rijles nemen om aan de hand daarvan bijvoor beeld te ervaren of het hebben, verzorgen en berijdén van een paard nu echt wel zo leuk is als het aanvankelijk leek. Stalling kan wellicht bij een particulier, maar ook bij een ma nege of misschien wel op eigen terrein bij huis. Met allerlei bij komende zaken (verzekering!) mee moet voor de gehele 'ver zorging' van een paard toch al gauw op een uitgave van tussen de vier- en vijfduizend gulden per jaar worden gerekend. Een vrij dure verzorging dus. De kosten van één en ander zijn moeilijk te noemen omdat de variatie alleen al in zadels zó groot is, dat daarop geen peil is te trekken: van enkele honderden tot in de meest luxueuze geval len enkele duizenden guldens' Voor kleding geldt dat in nog sterkere mate. De keuze en de persoonlijke smaak daarin zijn dermate verschillend, dat geen indicatie kan worden gegeven. CONSEQUENTIES Uit één en ander wordt snel duidelijk dat, wie er over denkt een paard dan wel pony aan te schaften - veel verschil tussen het grote en kleine paard is er financieel gezien niet- doet er goed aan zich tevoren heel goed te bezinnen op de consequenties. Wat dat betreft is het boekje 'Hulde aan de manegepony', ge schreven door Marenka Pala, verschenen bij uitgeverij Akasha in Eeserveen en voor 29,50 in de boekhandel verkrijgbaar, wellicht een goede leidraad. Het werkje gaat uit van de wereld van het dier en belicht op die manier alle aspecten.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 6