i Informatiemarkt trekt veel belangestelling Holten houdt vast aan Twentse samenwerking Actie Kerkbalans a! in november AJK praat over gezondheid koe Jonge muziekbands in het Bonte Paard Weer NK-titel voor Marieke Mulder Protest tegen bezuinigingen H6LTENS NIEUWSBLAD Reconstructie >unt in «centrum Beter figuur met CaUanetics TV Oost ook op dinsdag kruispi dorps Cursus vakbond Winst voor Blauw Wit E2 Zaalteams Blauw Wit in 't Mossink Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. Hinderwet. (Wet Milieubeheer). Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen. Wet Milieubeheer. Meldingen op grond van Algemene Maatregelen van Bestuur. Openbare Commissievergaderingen DOKO-fusie bekrachtigd DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 wmmz rgukw Op zaterdag 23 oktober presente ren drie jonge muziekbands uit de regio zich bij Het Bonte Paard. In alle groepen zijn Dijkerhoekers vertegenwoordigd. Onder het mot to 'Meziek, vuu mekaa' spelen die avond Skeeter Beeter, Nameless en Caffeine. Om 20.30 uur begint Skeeter Bee ter (voorheen Suskie en Whiskey) met vooral stevig Top-4- werk. Daarna doet Nameless in haar al lerlaatste optreden nog één maal de jaren zestig en zeventig herle ven en als afsluiter van de avond vermaakt Caffeine het pubüek met vooral stevige rockmuziek. Kaarten zijn voor f 7,50 verkrijg baar bij het Bonte Paard en bij Eetcafé 't Klavier. Op de informatiemarkt in Diessenplas informeerden diverse verenigingen en instellingen over hun activiteiten voor ouderen (Foto Ten Velde Met haar pony 1' Equipe's romeo is Holtense Marieke Mulder opnieuw Nederlands kampioene Samenge stelde Wedstrijden geworden. Dat „Het zijn nog zulke jonge men sen," was de opmerking van een hoogbejaarde dame tijdens de dansdemonstratie door ouderen afgelopen zaterdag op de informa tiemarkt in woon- en zorgcentrum Diessenplas. Deze opmerking geeft heel mooi de hoofdgedachte van de initiatiefnemers van deze middag weer, namelijk dat oudere mensen nog zeer goed in staat zijn diverse activiteiten te ontplooien. Diessenplas-directeur Postma en de overige initiatiefnemers konden na afloop terugkijken op een zeer geslaagd evenement. Door nu eens niet de nadruk op de hulpbehoe vendheid van de ouderen te leg gen, maar juist een positief beeld te schetsen van alle mogelijkheden voor deze leeftijdsgroep, lagen an dere gedachten ten grondslag aan het organiseren van deze middag. Zo speelde ook het feit dat 1993 het 'Jaar van de ouderen' is een rol. Woon- en zorgcentrum Diessen plas zal hier overigens op de 'Dag van de Ouderen' nog aandacht aan besteden. „Diessenplas bestaat dan tevens 20 jaar, dus reden te meer om feest te vieren", aldus de heer Postma. Actie De middag stond voorts zijdelings in het teken van het protest tegen de aangekondigde bezuiningen in de ouderenzorg. Afgelopen vrijdag werd daarom een spandoek aan het gebouw bevestigd met de kreet 'Handen af van onze bewoners' daarop geschreven. Volgende week zullen de acties tegen de overheid worden voortgezet in Utrecht. Menig aanwezige op de informatiemarkt zal deze acties van harte ondersteunen. De infor matiemarkt zonder meer geslaagd worden genoemd, al was er van rondgaan langs de stands iets te weinig sprake. Grote aantallen be zoekers kwamen een kijkje nemen. Niet alleen ouderen, maar ook op vallend veel jongere belangstellen den konden zaterdagmiddag in Diessenplas worden gesignaleerd. De markt omvatte een aanzienlijk aantal kraampjes van verenigin gen en organisaties die zich bezig houden met op ouderen gerichte activiteiten in de recreatiezaal werden demon straties gegeven. Koersbal beet daarbij het spits af. Een sport die enigermate vergelijkbaar is met het 'jeu de boules'. Het zwaarte* punt van de speelbal ligt echter uit het midden, waardoor de bal altijd een kromme baan beschrijft. Nauwkeurigheid bij het spel is daarom geboden. Onder leiding van Ben IJspeerd wordt het in Diessenplas reeds geruime tijd be oefend door een aantal ouderen. Aansluitend volgde een demon stratie "Meer bewegen voor oude ren", waarna het ouderenkoor Diessenplas een muzikale bijdrage verzorgde met zowel Nederlands talige- als Latijnse liederen. Dit alles onder leiding van Jona Evers. Herinneringen konden worden op gehaald bij de diaserie "Van de Poorte tot de Noordenbarg", van commentaar voorzien door Her man Koopman. De diaserie bleek goed aan te slaan. De beelden van weleer haalden bij heel wat toe schouwers herinneringen naar bo ven. Dansschool Ben Vollenbrock sloot de serie demonstraties af. On der het oog van tal.van enthousias te bewonderaars zwierden enkele van de tachtig 'jongeren', zoals de dansleraar zijn oudere leerlingen noemde, onder zijn leiding met veel verve over de-vloerin Engelse,, wals en tango. De belangstelling voor de lessen Dansen voor Oude ren in De Boschkamp is aanzien lijk. Begin deze maand is de SV Bato begonnen met de cursus CaUane tics. De lessen worden dinsdag avond gegeven in gymzaal aan de Lageweg (20.30 - 21.30 uur) en donderdagavond in de gymzaal aan de Vrijheidslaan (19.45 - 20.45 uur). CaUanetics is geschikt voor jongen oud. Doormiddel van rusti ge grondoefeningen, gericht op de diep liggende spieren van onder meer buik, bü, heup en benen, wordt gewerkt aan een beter fi guur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Zij kunnen zich aanmel den in de zaal. Wie vooraf meer informatie wü hebben kan contact opnemen met Bato-secretaresse M.G. Eggink-ten Velde, tel. 62000 of tel 05700-82243. M.i. v. 5 oktober zendt TV Oost ook op dinsdag uit. Evenals op de vrij dag ligt de nadruk daarbij op nieuws en informatie. De uitzend tijden zijn van 17.55 uur tot 19.00 uur en van 19.55 uur tot 21.00 uur, waarbij steeds een koppeling' wordt gemaakt met het NOS Jour naal. Nieuwe programma-onder delen zijn o.a. een serie portretten van regionale sportmensen (te be ginnen met Heracles-spits Folkert Velten) en portretten van 'opval lend gewone Overijselaars' waarin WiUem Faas uit Den Ham het spits afbijt. gebeurde in Varsseveld waar het springterrein en de dressuurring weliswaar erg drassig waren, maar de organisatie erin geslaagd was het parcours voor de cross-country in goede staat aan paard en mens te presenteren. Marieke Mulder nam na de dresuur de leiding, legde een foutloos springparcours af en reed een zeer goede cross. Aangezien zij ook de vier voorafgaande wedstrijden al gewonnen had, werd zij met het maximale aantal punten Neder lands kampioene. De gemeenteraad ging maandag avond unaniem accoord met het voorstel tot reconstructie van het kruispunt Larenseweg-Dorps- straat-Stationsstraat. Met de re constructie is een bedrijf van ruim drie ton gemoeid. Hoewel Hennie Rustebiel (GB) hevig moeite deed om het college te bewegen direct de Dorpsstraat-oost in de herin richting mee te nemen, kreeg hij toch niet zijn zin. Wethouder Henk Westerik bleef van mening dat aanleg van de Maïsweg eerst nood zakelijk is en pas dan de aanpak van het bewuste gedeelte van de Dorpsstraat. Herinrichting op dit moment zou betekenen dat het verkeer zijn route zoekt door we gen als Pastorie- en Schoolstraat. Die zijn daar niet op berekend. Wat betreft het doorgaand vrachtver keer wees Westerik er op dat een groot deel daarvan het centrum inmiddels al mijdt. Op korte ter mijn wordt begonnen met de aan passing van de bewegwijzering. „GS hebben een feodale houding ten aanzien van Holten. Zij scho ten bovendien tekort in het infor meren van statenleden over de Holtense argumenten." Burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard wond er maandag tijdens de raadsvergadering geen doekjes om. Het vorige week bekend ge worden, negatieve standpunt van GS over de uittreding van Holten uit het gewest Midden-IJssel en de gewenste aansluiting bij de regio Twente, is bepaald niet goed geval len. De overstap van de grootste plattelandsgemeente uit Midden- IJssel, werd daarentegen wel posi tief beoordeeld. „En als je de argu menten dan naast elkaar legt, durf ik te stellen dat die van Holten sterker zijn!," aldus Van Rappard. Op grond van de 'meest kansrijke ontwikkelingen' gaf Holten na het bekend worden van het vertrek van Raalte uit Midden-IJssel voor keur aan bestuurlijke samenwer king in de regio Twente in plaats van in de toekomstige regio Ste dendriehoek. „Sinds vorig jaar april hebben wij alle stappen en besluiten die daaromtrent geno- men doorgegeven aan de provin cie." aldus Van Rappard. Al met al was er geen duidelijkheid in de vorige week woensdag gehouden statencommissie over deze kwes tie. Woensdag 13 oktober moet die er wel komen: dan neemt de pro vincie definitief een besluit over de regio-indeling. Al tijdens de begin september ge houden vergadering van de raads commissie algemeen bestuurlijke zaken werd duidelijk dat CDA, PvdA en WD het collegevoorstel inzake de overstap naar Twente, steunden. Gemeentebelang hield aanvankelijk een slag om de arm in verband met de (nog altijd) vele onzekerheden rond het voorstel, maar schaarde zich er enkele da gen later eveneens achter. Het besluit werd nu door de raad officieel met unanieme stemmen aangenomen. Met het oog op de vergadering van de provincie en het Holtense belang daarin, is het ongewijzigde raadsvoorstel dins dag naar de statenleden gezonden met nog eens alle daarbij behoren de stukken en de verslaggeving van de in nu in de raad gehouden pleidooien. Zo deed fractievoorzit ter Harry Dul (CDA) in een uitvoe rig betoog een dringend een beroep op de volkvertegenwoordigers in Zwolle om 'recht te doen aan de wens van het gemeentebestuur van Holten'. Dul: „GS zeggen nu in hun voorstel dat Raalte diverse malen haar wens kenbaar maakte. Dat leidt tot een positieve uit komst voor deze gemeente, terwijl het Holtense besluitvormingspro ces een martelgang dreigt te wor den." De woordvoerders van WD en Gemeentebelang hadden woorden van gelijke strekking. WD'er Bertus Rensen wees ook op de symphatie van de gemeente Hellendoom voor het Holtense standpunt. Jan Metsemakers (PvdA) was van mening dat het zwaartepunt van de Holtense be langen al langere tijd richting Twente lag: „De balans moest al leen nog een zetje krijgen." Blauw Wit E2 speelde als enigste Blauw Wit groep zaterdag compe titie. In de stromende regen in Nij- verdal tegen Nijverdal El werd al snel een overwicht opgebouwd. Blauw Wit wist dit overwicht via Gert-Jan in een doelpunt om te zetten. Halverwege de eerste helft scoorde hij van afstand. Tot de rust ging Blauw Wit goed door en kreeg eel kansen. Door het gladde veld mtbrak de nauwkeurigheid een oeetje, waardoor er niet gescoord werd. Rust 0-1. Vlak na rust hielp Nijverdal Blauw Wit een handje. Uit een strakke corner werd het via een eigen doelpunt 0-2. Bror van Zon onderschepte hierna een uit trap van de Nijverdalse doelman en scoorde beheerst 0-3. Nijverdal kon hierna iets terug doen. Via een scherpe counter werd het 1-3. Blauw Wit had via Frank het laat ste woord. Met een mooi schot van afstand scoorde hij 1-4. Vanavond spelen de drie zaalteams van Blauw Wit een thuiswedstrijd. Om 19 uur begint het eerste team tegen De Zweef uit Nijverdal. Door allerlei verschuivingen in het wedstrijdprogramma is het door gaan van deze wedstrijd nog niet helemaal zeker. Na de prima sei zoensopening tegen B. W.O. wordt ook tegen De Zweef een overwin ning verwacht. Het vorig seizoen leerde echter dat dit een onbere kenbare tegenstander is, die nog wel eens voor verrassingen wil zor gen. De ploeg is dus gewaar schuwd, Om 20 uur speelt het twee de elftal tegen Excelsior 3 uit Rijs- sen. Dit team is al enkele jaren bij elkaar en presteert bijna altijd naar behoren. Het derde team krijgt bezoek van het tweede team van de Zweef en krijgt een zware klus. De wedstrijden van het tweede en der de team staan onder leiding van J.H. Keizers. De leiding bij het eerste is nog niet bekend. De gezondheid van de koe staat centraal op de eerste bijeenkomst van het Agrarisch Jongeren Kon- takt van het winterseizoen op dins- 5 oktober bij café-restaurant daar in Holten mee om wordt ge gaan en vertelt een oud-Holtenaar op een andere bijeenkomst over zijn ervaringen met het boeren in Drente. Voor meer informatie over Vosman. De aanvang is 20.00 uur het pwinterprogramma of over het De hervormde gemeente streeft er naar om de actie Kerkbalans al in november te houden. Vroeger dus dan gewoonlijk, want de actie wordt doorgaans in januari gehou den. Door echter dan al de bijdra gen voor komend jaar te bepalen kan wellicht eerder begonnen wor den met het beroepen van een der de predikant. Het werd vorige week besloten tijdens een goed be zochte gemeenteavond in gebouw Irene. Sinds het vertrek van ds. Henk Doomweerd in juli, staat de vacature in wijk zuid nog steeds open in verband met financiële problemen. De centrale kerkeraad stelde in samenwerking met de Provinciale Kerkvoogdij en de Ge nerale Financiële Raad een begro ting op voor een periode van vijf jaar. Daaruit werd de minder gun stige financiële situatie van de her- De FNV-vakbondsschool Deven ter gaat dinsdagavond voor de der tiende maal van start. De cursus is bedoeld voor alle FNV-vakbonds- leden en hun huisgenoten. In het gebouw van de Bouw- en Hout bond FNV, Brinkgreverweg 11 in Deventer wordt gedurende 25 bij eenkomsten gesproken over diver se actuele onderwerpen. Belang en als gast komt dierenarts Snoep van de Gezondheidsdienst voor dieren in Oost-Nederland naar Holten. Hij zal een inleiding hou den over hoe het risico van ziekte insleep op een rundveebedrijf te beperken. Daarnaast komen ook AJK zelf kan men terecht bij het secretariaat (tel. 61654). 1Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - verbouw boerderij Tolweg 10; - bouw zomerhuis Heideweg 55; - wijziging gevels Industriestraat 3; - bouw garage bij Langstraat 38; 2. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw tweede bedrijfswoning Doorlopendedijk 6a; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 2 dennen en 1 douglas bij Geskesdijk 14; - 1 meidoorn bij Het Landeweerd 4; - 2 lijsterbessen en 1 conifeer bij Hoffesstraat 36; - 2 lijsterbessen en 1 gouden regen bij Bergmanstraat 21 - 2 berken en 1 esdoorn bij Oude Deventerweg 1 Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen- tesekretarie. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 4 oktober 1993 tot en met 18 oktober 1993 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp-beschikking ingevolge de Hin- derweg van: Enkco Holten B.V., Waagweg 5 te Holten. tot een nieuwe de gehele inrichting {vleesverwerkende indusfrie) omvattende vergunning; De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden inge bracht door: - aanvrager en - degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en - hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest daartoe bezwaar in te dienen. Het bezwaarschrift moet worden ingediend vóór 18 oktober 1993 bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zijn ingekomen de navolgende meldingen op grond van Algemene Maatregelen van Bestuur: 1. G. J. ter Maat, Vianenweg 47 te Holten De melding heeft betrekking op het van toepassing worden van het Besluit Melkrundveehouderijen Hfndërwet op de reeds op gerichte melkrundveehouderij op het perceel aan de Pasops- weg, tegenover Pasopsweg 2. 2. Maatschap Veneman, Deventerweg 73 te Holten De melding heeft betrekking op het van toepassing worden van het Besluit Melkrundveehouderijen Hinderwet op de reeds op gerichte melkrundveehouderij op het perceel Deventerweq 73 te Holten. 3. Autobedrijf B. Paalman, Rijssenseweg 7 te Holten. De melding heeft betrekking op het uitbreiden of wijzigen van een herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Rijs senseweg 7 te Holten. Het voorgenomen tijdstip waarop de uit breiding/wijziging tot stand komt is januari 1994. De op deze meldingen betrekking hebbende stukken liggen op de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie ter inzage gedu rende één maand, tot 30 oktober 1993. op werkdaqen van 9.00 tot 12.30 uur. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 4 oktober 1993 om 15.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - verharding van een gedeelte van de Schreursweg; - verharding parkeerplaats zwembad en de losplaats voor de opslag van chloorbleekloog; - vervanging van de tankautospuit t.b.v. de brandweer; - vervanging tractor t.b.v. de sportvelden. De commissie financiën vergadert op woensdag 6 oktober 1993 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; - krediet voor de verharding van de Schreursweg; - krediet voor de verharding van de parkeerplaats bij het zwem bad Twenhaarsveld; - krediet voor de aankoop van de tankautospuit t.b.v. de brand weer; - krediet voor de vervanging van een traktor t.b.v. de sportvelden. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Het besluit tot fusie tussen Dorps school en Kolschool is maandag avond door de raad officieel aange- enkele actuele dierziekten bespro- nomen. ken zoals de salmonellabesmet- Met ingang van augustus ting en IBR. 1994 Sprake van een nieuwe ba- Ook op de andere maandelijkse sisschool, De Holterenk. „Gevoels- bijeenkomsten komen steeds on- matig geen populaire beslissing, derwerpen aan bod die agrarische de Dorpsschool is nu eenmaal een vormde gemeente duidelijk. Wil de stellenden kunnen voor meer infor- derde predikantsplaats ingevuld matie terecht by Mirjam Dul, tel. worden, dan moet er dus meer geld 05700-13848 (tussen 13 en 16.30 in het laatje komen. Uur). jongeren aangaan. Zo staat er een avond over de Wet Milieubeheer en het lozingsbesluit op het program ma waarbij een vertegenwoordiger van de gemeente zal uitleggen hoe begrip in Holten waar velen goede herinneringen aan bewaren," merkte WD'er Jan Kevelam on danks instemming nog wel op. Gerrit Markvoort (PvdA) noemde het verheugend dat bijna alle Dorpsschool-leerlingen (90 pro cent) meegaan naar De Holterenk. Van meerdere kanten was er veel waardering voor de enthousiaste inzet van de teams van beide scho len voor de fusie. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard hoopte dat de goede start een even goede toekomst inhoudt. Met directeur R. Brouwer (Kol school) en J.B. Diemer (Dorps school) krijgt De Holterenk een tweehoofdige leiding. Ten behoeve van deze constructie heeft ad junct-directeur Riekje Gorkink van de Dorpsschool haar functie vrijwillig 'ingeleverd'. Een tijdelij ke situatie, totdat geen sprake meer is van een meerhoofdige schoolleiding.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5