J anna Stam stopt met Blauw-Witter i „De Biester" Jeugd gratis naar Bos Dierenwereld 17.95 Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Zolderkamer was 'werkplaats' Holtenaren goed in beoordelen van vee Zakelijk BEKEKEN BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Ouder worden HOLTENS NIEUWSBLAD Nationale titel Jan Steegink Kratje Dommelsch bier Vluchtelingenwerk houdt open huis JL m DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1993 3 Dinsdag 21 september in de vroege ochtenduren kwam een autobe stuurder in aanrijding met een koe op de S14. De koe kwam er wonder baarlijk met lichte verwondingen vanaf De auto werd behoorlijk be schadigd. Diezelfde dag werd een bromfiets gestolen nabij het station. De bromfiets had een lekke band. De dader kwam daar vermoedelijk ook te laat) achter, daar de brom fiets de volgende dag enkele hon derden meters verderop weer weg teruggevonden. Bij het schonen van een sloot aan de Doorlopendedijk werden goede ren aangetroffen, die op 7 augustus j.l uit een auto op de Holterberg waren ontvreemd. O.m. werd een rijbewijs aangetroffen, zodat al snel duidelijk was, wie de eigenaar De zolderkamer in huize Stam doet voor het laatst dienst als produktieruimte van de Blauw-Witter. V.l.n.r. Janny Beldsnijder, Henk Ebrecht, Janna Stam en voorzitter Gerhard Kolkman (Foto Johan Bolink). Ruim 15 jaar lang je zolderkamer beschikbaar stellen voor de ver vaardiging van een clubblad. Me nigeen dié daar op z'n minst de wenkbrauwen over zou fronsen. Janna Stam (69) niet: Integen deel, het was juist hartstikke gezel lig!" Onlangs werd bij haar boven voor het laatst de Blaiiw-Witter in elkaar gezet. Nu de verouderde stencilmachine vervangen wordt door een copyprinter, is mede op Janna's verzoek besloten het tech nische gedeelte straks naar het clubgebouw op 't Vletgoor te ver huizen. Inderdaad traks, want de printer is er nog niet. Daarom wordt het blad voorlopig met hulp van de apparatuur van de tennis- collega's vervaardigd. „Gezien mijfiiëeftijd wilde 'ik eén stapje terug doen," verklaart Janna, die tegelijkertijd verzekert dat haar hart blauw-wit blijft en de contac ten met de mensen van 't Vletgoor aanhoudt. Eind zestiger jaren besloot Blauw Wit tot het uitgeven van een club blad. Met medewerking van wijlen Jan Wiggers rolde de eerste editie bij drukkerij Heusinveld van de persen. Toch bleken de opbreng sten uit advertenties niet op te wegen tegen de produktiekosten, waarop een aantal Blauw Witters de koppen bij elkaar stak. Beslo ten werd het blad in eigen beheer te maken. Voor het technische deel werd ten huize van Johan van Gils, zelf actief in het drukkerijkwezen, een stencilmachine geplaatst. Toen Van Gils naar Wageningen vertrok, verhuisde de machine naar Wim Kuperus. Ook Kuperus pakte echter zijn biezen en het team werd opnieuw genoodzaakt te verkassen. Het moment waarop huize Stam aan de Haarstraat in beeld kwam. Bestuurslid Henk Stam achtte het clubblad namelijk wel iets voor zijn vader en schoon vader. „Ze konden er zo in," vertelt Janna. „Die kamer werd toch niet meer gebruikt. Soms hing er alleen was te drogen." Via Henk Ebrecht, werkzaam bij de toenmalige huis houdschool, werd de ruimte voor zien van enkele tafels en vanaf dat moment zorgden wijlen Freek en Janna Stam, Henk en wijlen Dika Ebrecht, oud-voorzitter Gerrit Welink en ook Janny Beldsnijder er iedere maand voor dat de Blauw-Witter bij menig Holtenaar op tijd in de brievenbus rolde. Jan na: „Aanvankelijk maakten we er ruim 250, de laatste tijd waren er dat een kleine 400!" Lol De sfeer in het team was perfect. „Er was altijd veel lol," constateert Janna. „Eerst dronken we koffie, dan gingen we boven aan het werk en na afloop was er altijd een bor reltje!" „En Janna had dan altijd In Holten wonen de beste beoorde- lers van vee. Dat bleek afgelopen zaterdag bij de nationale veebe- was. Die is van het vinden op de hoogte gesteld. Uiteen horecagelegenheid werd op 25 september een bromfietshelm ontvreemd. Het betreft hier een zwarte integraal helm. Voor alle duidelijkheid nog even dit. Het politieburo te Holten is ge opend van 13.00 uur tot 16.30 urn- op werkdagen. U bent dan van har te welkom en ook telefonisch wordt U dan rechtstreeks te woord gestaan. Op de overige tijden wordt U auto matisch doorverbonden naar de meldkamer van de politie Zwolle, die rechtstreeks in verbinding staat met de surveillanceauto die in - of in de omgeving van - Holten rijdt. Voor echte noodgevallen kunt U bellen0611. wel iets in huis. We hebben heel wat lekkere hapjes gehad!," voegt Janny Beldsnijder er lachend aan toe. Het team had de taken keurig verdeeld: Dika, later vervangen door Rieky Welink, en Janna vouwden, Janny verzamelde en de anderen bogen zich over het afsnij den, nieten en bundelen van het blad. Klaar voor bezorging. „En hoognodig tijd om te luchten, want na afloop stonk het in huis altijd vreselijk naar inkt!," lacht Janna, die aardig op haar praatstoel raakt. Gniffelend vertelt ze over de keer dat Gerrit Welink in feite geen tijd had: hij moest naar de kapper. „Maar ja, het in elkaar zetten van de Blauw-Witter was evenzeer van belang. Uitemdelijk heeft een buurmeisje hem geknipt, terwijl hij druk bezig was met het blad!" En zo zijn er tal van anekdotes die zich op de zolderkamer in huize Stam voltrokken. De laatste maal dai de Blauw-Witter "er in elkaar gezet werd, stak ook voorzitter Gerhard Kolkman zijn handen uit de mouwen. Na gedane arbeid zet te hij Janna als dank voor haar jarenlange medewerking in de bloemetjes. U S S: Woning aanpassen Wanneer de mobiliteit minder wordt vanwege het ouder worden, of na het opknappen van een val partij, staan veel mensen voor de vraag hoe hun huis zo aan te pas sen, dat zij er nog kunnen blijven wonen. In Hengelo is daarom een huis ingericht waar allerlei hulp middelen en mogelijke wonin gaanpassingen te zien zijn. De wo ning is zelfs voor een weekend te huur. Hier bestaat grote belang stelling voor. De woning is eigendom van de stichting Pasaan Hengelo. De wo ning ligt aan de Boerhavelaan 87. Wilt u er heen gaan dan is het aan te raden vooraf even te bellen voor een afspraak, omdat het niet per manent geopend is. Het telefoon nummer is 074 - 453561. U kunt dan vragen naar Elselien Goossens, die u meer informatie over alle voor zieningen in het huis kan geven. Bezoekdienst Nu ouderen zo lang mogelijk thuis blijven wonen, stijgt het aantal mensen dat door omstandigheden hun huis niet of nauwelijks meer kunnen verlaten. Er komen daar om ook steeds meer mensen die naast hun kontakten met familie, buren en kennissen behoefte heb ben aan andere kontakten. In Holten zijn het m.n. het Rode Kruis en de Zonnebloem, die vrij- willig(st)ers hebben die regelmatig bij mensen op bezoek gaan. Behal ve voor een gezellig gesprek kun nen de vrijwilligers van het Rode Kruis voorlezen, samen met de be treffende oudere handwerken of iets anders doen waarvoor belang stelling bestaat. Het Rode Kruis heeft ook de mogelijkheid mensen van huis op te halen wanneer zij willen meedoen aan een groeps bijeenkomst in Diessenplas. Wilt u meer informatie, of wilt u vragen of een vrijwillig(st)er ook bij u langs komt dan kunt u bellen naar de Zonnebloem, telefoon 62192, of naar het Rode Kruis tele foon 61987. oordelings-wedstrijd in Mariën- heem. Onze plaatsgenoot Jan Steegink sleepte daar de kampi oenstitel in de wacht terwijl Holte- naar Gerrit Veneklaas op slechts twee punten afstand tweede werd. Beiden zijn lid van de roodbont veeteelt-studieclub Holten. De derde plaats was voor Vincent Bokdam uit Bomerbroek. Opval lend dus dat van de veertig deelne mers uit het hele land de top-3 uit Overijssel kwam. De deelnemers hadden zich voor deze finale geplaatst in regionale en provinciale voorrondes waarna elke provincie een afvaardiging van de beste veekenners naar Ma liënheem had gestuurd. Daar moesten 's morgens koeien vol gens een puntensysteem op papier gekeurd worden waarna 's mid dags een mondelinge toelichting volgde. De deskundige driemans jury bestond uit een praktisch vee houder en twee stamboekinspec teurs. De organisatie was in han den van het NAJK in samenwer king met hoofdsponsor NRS. Voorzitter Evenhuis van het NRS reikte ook de prijzen uit en roemde de hoge kwaliteit van de deelne mers. Jan Steegink, die al vaker aan de nationale eindstrijd had meegedaan en ook toen al hoge ogen gooide, beaamde dat de con currentie zeer sterk was. Daarom was hij ook te blij met de overwin ning. Drogisterij Wedda aan de Dorpsstraat 10 (tel. 61232) bestaat 25 jaar. in oktober 1968 startte het echtpaar Kraan een eigen Hoitense drogisterij naast het Enterse moederbedrijf Wedda. De eerste winkel in Holten was gevestigd in het pand van bakker/kruidenier J.G.P. Muller en de verkoopruimte besloeg toen maar zeventig vierkante meter, die echter al snel werd uitgebreid tot 130 vierkante meter. Enkele jaren geleden werd besloten te verhuizen naar de Dura-panden aan de Dorpsstraat en werd de winkel uitgebreid tot 180 vierkante meter. Van een éénmanszaak groeide de winkel uit tot een volwaardig detail handelsbedrijf met tien personeelsleden. Naast de specifieke artikelen voor de lichaams- en haarverzor- ging (zowel voor dames als heren) wordt de laatste jaren steeds meer aandacht besteed aan homeopatische produkten waar van nu een breed pakket middelen van VSM en Dr. Vogel aanwezig is. De kennis over deze produkten wordt bijgehouden middels cursussen van deze fabrikanten. Ook voert Wedda een ruime sortering zogenaamde decoratieve produktenmake-ups, parfums enz. en is er ook een grote keuze in haarknipjes, haarbeugeis en zonnebrillen. Sedert twee jaar is er een ontwikket~-«n afdrukservice van Foto Quelle. Verder verkoopt men orthodonpedische artikelen zoals medische en elastieken kousen. Drogisterij Wedda beschikt tevens over een eigen schoonheidssalon die als een aparte afdeling in de winkel is ondergebracht. In de jubileumweek van 1 tot en met 9 oktober brengt Wedda speciale aanbiedingen die gepresenteerd werden in een jubi leumfolder. Ook draai er deze dagen een 'Jubileum Rad van Fortuin'. Bij aankoop van goederen voor meer dan f 10,00 kan men meedingen naar een prijs. Direct na de jubileumweek start de landelijke DA-najaarsactie met een speciaal chequeboekje. Ook dit edelhert is op Wereld Dierendag, maandag 4 oktober gratis te bezichtigen voor de jeugd tot 15 jaar. Ter gelegenheid van Dierendag en om de jeugd nog meer bij de natuur te betrekken is natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Hol ter- berg op maandag 4 oktober gratis toegankelijk voor kinderen tot vijf- De Christelijke Plattelandsvrou wen houden vanavond de eerste bijeenkomst in De Kandelaar. Ds. J.H. Israël spreekt dan over het thema 'Ouder worden'. De avond begint om 20 uur. Nieuwe leden en belangstellenden zijn van harte welkom. De CPB begon het sei zoen onlangs al met een uitstapje naar Huize Verwolde in Laren. gratis glas Vruggink Stationsstraat 10, Holten. Tel. 05483-6 13 75. tien jaar. Als extra attractie wordt er die dag in het museum een speurtocht uitgezet met twintig vragen. Zowel in de diorama's als in de permanente expositie zijn daarvoor de antwoorden te vinden. Iedereen die alle vragen goed be antwoordt, krijgt een fraai dieren- poster als blijvend aandenken aan Dierendag 1993. De Stichting Vluchtelingenwerk Holten is verhuisd van de consisto riekamer van de hervormde kerk naar kantoorruimte aan de Kerk- hofsweg 18, in het voormalige Enk- co-kantoor. In verband daarmee wordt vrijdagmiddag 8 oktober tussen 14 en 17 uur open huis ge houden. Rond 15 uur wordt het kantoor officieel geopend door wethouder Wim Dalhuisen. NED.HERV. KERK 10 uur: ds. J. Wegerif, Nijverdal. Nevendiensten. 19.00 uur: ds. P. Boomsma, Apeldoorn. Open Deurdienst m.m.v. Octopus Oppasdienst: mevr. Koopman- Ophof, Maaike van der Spek Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël Diessenplas: woensdag 6 okto ber: Leger des Heils GEREF.KERK 09.30 uur: ds. F. de Jonge, Vries 19.00 uur: ds. P. Boomstra, Apeldoorn. Open Deurdienst in hervormde kerk Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l. v. Ciska van Engbrink, groep 7 en 8 o.l.v. Gerda Wolters De eerste collecte is voor Israël en Land. Past. Werk, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ans Val- ster-Paalman, Marita Withaar, Janneke Bolink; 4-6 jaar: Ger- dien Tromop-Nijkamp, Jeanet Aanstoot-Braker. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. Met kindemevendienst DIJKERHOEK 10 uur: ds. W. Vons, Rijssen Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar Uitgangscollecte: Werelddiako- naat NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 2 en 3 oktober: T. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, teL 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERDSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel, 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIÊVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). m Donderdag 30 september: 14 uur, buitengewone raadsverga dering i.v.m. afscheid burge meester Van Rappard; 16.30- 18.30 uur, receptie voor inwo ners, verenigingen en instellin gen in het gemeentehuis t.g.v. afscheid burgemeester Van Rappard; 20.00 uur: CPB-bij- eenkomst in de Kandelaar met lezing ds. Israël Vrijdag 2 oktober: v.a. 20 uur, Nacht om Holten, start bij 't Stuurhuus Maandag 4 oktober: Dierendag: gratis toegang voor kinderen tot 15 jaar in Bos Dierenwereld; start kaartverkoop Twents Ka merorkest (9/10 in De Kande laar) bij VW; 20.00 uur: najaars ledenvergadering HHV in c/r Vosman Dinsdag 5 oktober: 14 uur, le zing Jan Wolkers in aula scho lengemeenschap; 20 uur, lezing dierenarts Snoep over dierziek ten voor Agrarisch Jongeren Kontakt in zaal Vosman Woensdag 6 oktober: koffieoch tend NBvP Holten met Miep Sanders (Moo van de Wierdense Revue) in Het Bonte Paard Donderdag 1 oktober: 19 uur, start toernooi Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek; 20 uur, buitengewone raadsverga dering Vrijdag 8 oktober: 14-17 uur, open huis Stichting Vluchtelin genwerk, Kerkhofsweg 18; 19 uur, toernooi Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek Geboren: Mattia Roberto, zoon van G.B. Baldizzone en J.G. Maatman; Axel Tristan, zoon van H.A. Schrotenboer en J. Veenstra; Djemi, zoon van H. Finke en J.A. Paalman (geb. te Deventer) Overleden: K. Klein Horstman- Hendriksen (77); H.B. Dekkers (86, overl. te Deventer) Ondertrouwd: A. Kamps (24, Avereest) en N. Aanstoot (23); M. Dogger (23) en G.J. Vros (24) Gehuwd: A.J.A. Brummelman (26, Lochem) en J.F. Markvoort (23)

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3