Tennissers bezochten gastvrij Winterberg Graaf opent SicMrouie Markelo I Plaatsen vrij op Socuwe-cursussen De Waag scoort met striptease Aquarel van alpen voor juf Gorkink Natuur centraal bij NBvP Dijkerhoek Informatiemarkt in Diessenplas Uit buiten Holten yHlsde boot niet. Alverteren kost geld, maar niet adverteren kost meert HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Puzzeltocht op de fiets Anderhalve ton voor wegwijzers amalii 'ij Jaaragenda Ruim 259 boerderijen en monumentale panden in schijnwerpers DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993" Nadat op 30 augustus een groep tennissers uit Winterberg Holten had bezocht, vereerde de Tennis club Holten afgelopen weekeinde de zustervereniging Tennisclub Blau-Weiss met een tegenbezoek. Het gezelschap van 24 personen vertrok zaterdagmorgen al om 07.30 uur per auto en kon eenmaal aangekomen op een gastvrije ont vangst rekenen. Na de kennisma king met de gastgezinnen volgde een gezamenlijk middagmaal in het Blau Wiss-clubhuis en 's mid- PH A2-Holten Al0-2. Holten had een zeer sterk begin, maar raakte na twintig minu ten de greep op de wedstrijd enigszins kwijt. Door goed keeperswerk van Bert werd een 0-0 ruststand. Door agressief uit de startblokken te gaan, werd al snel een voorsprong bereikt van 0-1 (doelpunt Vic tor). PH probeerde van alles om gelijk te maken, maar het was Holten dat scoorde: 0-2 (Victor). Holten Bt-Rietvogels BI6-2. Een voortdu rend aanvallend Holten faalde in de afron ding. Rietvogels wist met twee uitvallen wel te scoren. Holten zat echter niet bij de pakken neer. Martijn scoorde 1-2 en even voor rust was het wederom Martijn, die met een spectaculaire omhaal de lat raakte, waarna Rob evenvoudig 2-2 kon scoren. Na de rust een oppermachtig Holten, Mar tijn 3-2 en in een even mindere fase wist keeper Rik, door goed uit te lopen de gelijkmakerte voorkomen. Daarna was het alles Holten dat de klok sloeg, achtereen volgens Rob, Richard en Arjan zorgden voor 6-2. Excelsior C5-Holten C2: 3-1. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden was Holten zeker niet de mindere. Echter doordat de bal in de modder bleef steken en de scheidsrechter een speler over het hoofd zag, lukte het niet een verdiend punt mee terug naar huis te nemen. Vesos D1-Holten D13-3. Holten was veel sterker en toch stond het na tien minuten met 2-0 achter door twee uitvallen van Vesos. Henk Jan maakte voor de rust nog 1-2. In de tweede helft een weer veel beter spelend Holten, maar Vesos scoorde weer: 1-3. De laatste tien minuten wist Holten D1 eindelijk het veldoverwicht uit te buiten. Mark Vennegoor en Mark Koetsier scoor den tegen, eindstand 3-3. Holten D2-DES D2: 1-5. Door goed combi natiespel lukte het D2 een voorsprong te nemen, 1-0 (doelpunt Robert Jan). In de tweede helft waren de rollen omgedraaid en was het DES, dat wist te scoren. Hoewel Johan bijna alles wist te keren, kon DES uitlopen naar een 5-1 overwinning. Enter E1-Holten El7-0. Holten voetbalde met grote inzet. Vlak voor de rust wist Enter echter 1-0 te scoren. Na de rust probeerde Holten gelijk te maken, maar de (weinige) kansen werden niet benut. Dat deed Enter wel, zodat ondanks goed keeperswerk van Michiel, de achterstand groeide naar4-0 en Enter in de slotfase de voorsprong tot 7-0 kon uitbouwen. Enter E2-Holten E2: 1-1. Het is Holten niet gelukt beide punten mee naar huis te ne men. Over de hele wedstrijd was Holten wel sterker, maar ontbrak het nodige voet- balgeluk. De doelpaal stond twee keer een verdiende voórsprong in de weg. Hotten E3-SWN E3:4-3. Door niet goed bij de les te zijn stond Holten al snel met 2-0 achter. Door een goede inzet lukte het dankzij doelpunten van Kevin (3x) en Arjan toch nog een 4-3 overwinning te behalen. Met een juiste inzet zal dit teamgoed gaan meedraaien in de competitie. SWN F1-Holten F1: 0-4. In deze tweede wedstrijd van het seizoen begon het sa menspel goed op gang te komen. Verdedi gend werd nauwelijks een kans weggege ven. Na rust werden via mooie combina ties nog wel enkele kansen gecreëerd, maar gescoord werd er niet meer. De doel punten werden gescoord door Mathijs en Maarten (ieder 2x). Excelsior F3-Holten F2: 5-4. De eerste helft was Holten veel sterker, wat resulteerde in een ruststand van 1-3. De doelpunten wa ren van Diederik, Dennis en Rick. In de tweede helft kwam Excelsior al snel terug tot 3-3. Hierna lukte het Marcel nog een doelpunt te maken. Het was in blessuretijd dat Excelsior de winnende treffer scoorde. Holten F3-Bornebroek F2: 2-0. Het was de tweede competitiewedstrijd van de jongste SV Holten-spelers. Samen vormen ze een heel leuk team met zeer attractief voetbal. De doelpuntenmakers waren deze wed strijd: Arno met een goed onhoudbaar schot en in de tweede helft scoorde Pim met een slim balletje in.de uiterste hoek. Holten 5-La Première 2. Een goed spelend Holten 5 kwam in de eerste helft op een 2-0 voorsprong door twee goals van Hendri Bronsvoort. Lap was meer met de mond bezig dan met het spel, maar vlak voor rust werd het door een penalty 2-1. Na rust werd de strijd heviger en Lap kon de stand gelijktrekken. Vlak voor tijd leek de strijd gestreden toen de stand in het Holten- voordeel kwam (3-2 door Bronsvoort). Di rect daarna werd een vrije trap voor Lap keihard ingeschoten en was de stand weer gelijk: 3-3. Op zondag 26 september houdt CJV De Vriendenschaar weer de jaarlijkse fiets-puzzeltocht. In schrijven daarvoor is mogelijk van 13.00 uur tot 13.30 uur bij gebouw Irene aan de Boschkampsstraat. De kosten bedragen een rijksdaal der. De gemeente Holten is van plan 150 duizend gulden uit te trekken voor de aanpassing van de beweg wijzering in en rondom Holten. Op zet van het verkeersstructuurplan is het doorgaand verkeer uit de dorpskom te weren en daarin spe len ook de wegwijzers een belang rijke rol. Het verkeer dat niet per se in Holten zelf hoeft te zijn, moet via de Al en de N322 worden omgeleid. Dat gebeurt in overleg met Rijks waterstaat terwijl de uitvoering in handen van de ANWB Is. Holten 6-Twenthe 6. Mede door het ont breken van twee ten onrechte geschorste, belangrijke spelers keek Holten al gauw tegen een 0-2 achterstand aan. Dit ondanks het feit dat de backs keurig aan de buiten kant stonden te dekken. In de tweede helft voetbalde Holten beter, maar toch werd het 0-4. Tot overmaat van ramp scoorde degene die nog niets goed had gedaan: Wim Bouwhuis, zeker omdat zijn nieuwe vlam stond te kijken. Het werd nog 2-4 door de goed invallende Harold, maar Holten kon niet doordrukken. Door de uiteindelijke 2-5, staan de mannen van Jetje weer met beide benen op de grond. De Zweaf 9-Holten 9. Het negende kwam dit keer fris uit de startblokken en er werd met veel inzet gevoetbald tegen slechts tien man van De Zweef. Helaas werd een doorbraak van De Zweef, dat goed combi neerde, al snel verzilverd met een doel punt. Even daarna liet Gijs een tegenstan der in het gras bijten, wat bestraft werd met een penalty. Ondanks de psychologische oorlogvoering van Mannes werd ook dat een doelpunt: 2-0. John miste daarna de kans van zijn leven. Na de rust ging Holten er gelijk goed tegen aan. De ingevallen Bert Bekkernens schoot uit een corner de bal op de binnenkant van de lat, en met wat hulp van de rug van de keeper werd het 2-1. Door goed combine ren van de Zeef werd het 1-3. Weer werd Gijs bestraft met een vrije trap, deze keer omdat hij 'Ja' zei. Uit de indirect genomen vrije trap verdween de bal achter Mannes Vorkink. Eindstand:4-1 SDOL-Holten 11. Het was aan de sluwheid van de routiniers van Holten 11 te danken dat zij met de eer gingen strijken. Adrie Nijland scoorde van 25 meter in de eerste helft. Na de rusrt zorgde Henk Nikkels voor 2-0 en Toon Beker maakte 3-0. Gerrit Huis man was de aangever van alle drie doel punten. Tegendoelpunt bleven uit vanwe ge het vertrouwen dat gastkeeper Tuut Jan uitstraalde en waarmaakte. dags was er uiteraard tijd vrijge maakt voor een toernooi, 's Avonds werd in het clubhuis van de plaatselijke voetbalvereniging uitbundig feestgevierd, waarbij de burgemeester van Winterberg de Holtense gasten toesprak en TC Holten-voorzitter Hans Tutert zijn collega Heinrich Rademacher een lag van de gemeente Holten aan- tood. Na een ontbijt op de vroege zon dagmorgen stond een uitstapje naar de plaatselijke bobsleebaan op het programma waar in de Koh- lerhütte samen het middagmaal werd verorberd en aansluitende de terugreis werd aanvaard. Iedereen was het erover eens dat de uitwis seling weer een vervolg moet krij gen en daarom werden de Blau Weiss-tennissers uitgenodigd voor een bezoek aan Holten dat in sep tember 1994 plaats zal vinden. Jeugd De jeugdclubkampioenschappen van Tennisclub Holten zijn alweer begonnen. Op maandag 20 sep tember zijn de eerste partijen ge speeld en het gaat door tot zater dag 2 oktober. In totaal doen er 34 meisjes en 31 jongens aan mee. Er wordt gespeeld in enkelspel, dub belspel en gemengddubbelspel in verschillende sterkten. Eerst wor den de voorrondes gespeeld, ieder speelt in een poule van drie of vier twee of drie wedstrijden van een uur en daarna gaan de nummers een en twee van de poules verder in een afvalschema. Er zijn totaal 140 poulewedstrijden van een uur. In het afvalschema wordt gespeeld om twee gewonnen sets. Vrijdag 1 oktober en zaterdag 2 oktober zijn dan de finales. De start was in ieder geval goed, want het was afgelopen maandag heel mooi weer. Vijf bevallige dames toonden de nieuwste snufjes op het gebied var lingeriemode. (Foto De Waag) Discotheek De Waag schoot vorige week midden in de roos met de Ladies Night. Behalve de lingerie- en badmodeshow van Kirsten Vis ser, hield het striptease-nummer van Amsterdamse Rini (lid van The Vikings, vergelijkbaar met The Chippendales, red.) de gemoe deren van veel Holtense dames in dé dagen erna bezig. Hoewel slechts tien minuten ten tonele, wist de stripper het aanwezige vrouwvolk moeiteloos het hoofd op hol te jagen. Gehuld in het leer en met hoed op, ontdeed hij zich langzaam maar zeker van zijn kle ding, daarbij geholpen door diver se bewonderaarsters. Toen onder luid gejoel uiteindelijk het laatste kledingstukQ'e) verdween, ver dween Rini ijlings uit de schijnwer pers. Volgens Waag-medewerkster Re- nate Stam trok de Ladies Night, ondanks het doordeweekse tijd stip, gezellig veel publiek. Uiter aard alleen dames. Tot laat in de avond bleef de deur voor heren onherroepelijk gesloten. „Het was niet echt stampvol, eerder gezellig druk," vond Renate. Naar haar zeggen waren zowel j ongere als wat oudere dames op het spektakel af gekomen. Voornamelijk afkomstig uit Holten. Voordat de striptease begon was het plaastgenoot Kir sten Visser die met medewerking van vijf Holtense dames en presen tatrice Pauline Wansink, de nieuw ste snufjes op het gebied van linge rie- en badmode het zien. Een uit stekend visitekaartje van de man nequins, die volgens een ingewijde 'een natuurlijke manier van optre den aan de dag hadden gelegd'. Ofschoon de belangstelling voor de cursussen en overige activitei ten van de Stichting voor Sociaal en Cultureel bijzonder groot is, zijn hier en daar nog mogelijkheden voor aanmelding. Zo is er nog ruimte op de nieuwe club voor jon gens en meisjes vanaf 9 jaar 'Mo biel met metaal'. Onder leiding van Sophia de Vries kunnen zij er hun eigen kunstwerk vervaardi gen. De bijeenkomsten beginnen woensdagmiddag 3 november. On der leiding van Annet Schippers start vrijdagmiddag 1 oktober een speciale teken- en schildercursus voor tieners. Naast een beetje theo rie is het grootste deel van de les sen praktijkgericht. Tienersoos Musky opent morgenavond de deuren. Jongeren van 12 tot 16 jaar kunnen daar met leeftijdgenoten deelnemen aan uiteenlopende ac tiviteiten. Centraal staat de disco. De soos wordt begeleid door een vaste groep vrijwilligers en tieners die het leuk vinden de handen uit de mouwen te steken. Musky is open tussen 19 en 21 uur, de toe gang bedraagt een gulden. Daar het bromfietscertificaat ver plicht wordt, start Socuwe binnen kort met een cursus 'Veilig brom men'. De cursisten wordt geleerd gevaarlijke situaties te onderken nen en natuurlijk komen verkeers regels en verkeersinzicht aan bod. Theorie en praktijk worden door speciaal opgeleide instructeurs be handeld. Wordt de cursus met goed gevolg afgelegd, dan krijgt de deelnemer aan het slot zijn certifi caat uitgereikt. De kosten zijn 25 gulden (6 lessen inclusief examen). Ook de cursus houtsnijden van Ben Plomp is weer opgenomen in het programma. De eerste bijeen komst is op donderdagavond 7 ok tober. Op de cursus Engels voor beginners op de vrijdagmiddag zijn eveneens nog plaatsen vrij, evenals bij bloemschikken voor ge vorderden op maandagmiddag. In acht lessen wordt gewerkt aan een biedermeier boeket, een gebonden Engelse krans, een fruitmand, sfeervolle creaties met droog mate riaal en kerstdecoraties. Ten slotte is de ontmoetingsruimte van het dorpshuis tot eind deze maand het decor van een expositie Patc hwork, gemaakt door de cursisten 'De Boschkamp'. Voor meer infor matie en opgave kan men zich wenden tot het Socuwe-kantoor in het dorpshuis, tel. 62755. Het seizoen van de Dijkerhoekse plattelandsvrouwen startte op 14 september met een avond van het Instituut voor Natuurbescher- mings Educatie. Dat was met een delegatie van vier personen naar het Bonte Paard gekomen waar door middel van een quiz de aan wezigen van alles werd bijgebracht over de natuur. De NBvP-leden werden in groepen van zes ver deeld die elk een vogelnaam kre gen. Met vragen over o.a. zoogdie ren, vogels, planten en andere die ren werd voor de pauze het eerste deel afgewerkt. Na de pauze was er een horen-zien- In het jaar van de ouderen zet de Vereniging van Nederlandse Ge meenten de landelijke gemeente dag in het teken van de ouderen. Tussen 14 en 16.30 uur wordt in dat kader zaterdag een informatie markt voor ouderen gehouden in voelen spel uitgezet waarbij de woon- en zorgcentrum Diessen- juiste vogelgeluiden moesten wor- plas. Daar kunnen bezoekers ken den geraden, de juiste sporen bij nis nemen van alles wat er zoal dieren moesten worden gezocht en voor ouderen gedaan wordt in Hol- bepaald moest worden welke plan- ten. In de hal en de recreatiezaal ten in wei, sloot of berm thuishoor- zijn tal van kramen ingericht, waar den. Uiteindelijk ging de vinken- verschillende verenigingen en or- groep met de eerste prijs, elk een ganisaties informatie over hun op kaaps viooltje, strijken. Als dan ouderen gerichte activiteiten ge- voor hun informatieve avond kre gen de IVN-leden een boeket bloe men. De volgende bijeenkomst is op 6 oktober, zijnde een koffie-ochtend bij het Bonte Paard met als gast Miep Sanders alias 'Moo' van de Wierdense Revue. ven. Daaronder de Stichting Socu we, de afdeling Welfare van het Rode Kruis Holten, de Hervormde Vrouwengroep, ANBO, PCOB en Bejaardensociëteit. Ook Willem van Diepen, met zelf gemaakte boerenwagens onlangs nog expo sant in Diessenplas, is van de par tij. Voorts is er informatie over cur sussen als yoga voor ouderen, per- gamano en schilderen, kan een vi deofilm over zwemmen voor ouderen worden bekeken en kun nen bezoekers hun reactievermo gen testen. Op vaste tijden worden in de recre atiezaal demonstraties gegeven. Het programma daarvan luidt als volgt: 14-14.30 uur, koersbal; 14.30- 15 uur, Meer Bewegen voor Oude ren; 15-15.30 uur, ouderenkoor Diessenplas onder leiding van Jona Evers; 15.30-16 uur, dia's op grootbeeld scherm door de Oud heidkamer Hoolt'n onder het the ma 'Van de poorte tot de Noorden- barg' (van viaduct tot Noorden bergstraat); 16-16.30 uur, stijldan sen voor ouderen onder leiding van Ben Vollenbrock. De informatie markt wordt ten slotte muzikaal omlijst door oudere musici. „Een fantastische dag!" Riekje Gorkink kijkt met een zeer tevre den gevoel terug op de viering van haar 25-jarig onderwijsjubileum. De 44-jarige adjunct-directeur van de Dorpsschool werd vorige week donderdag door vrijwel alle leerlin gen van huis opgehaald. Bij school wachtten de kinderen uit haar groep vier hun 'zilveren' juf op met bogen; de collega's zongen haar toe. Van alle Dorpsschool-leerlin gen kreeg Riekje een horloge met inscriptie cadeau. Op hun beurt werden zij getrakteerd konden zij 's ochtends genieten van clown Luko. Na een korte onderbreking werd de jubilerende juf Gorkink 's middags opnieuw opgehaald, dit maal voor het officiële gedeelte van haar jubileumfeest. Wethou der Wim Dalhuisen feliciteerde Riekje names het gemeentebe stuur en bood haar het bekende Makkumer bord en een envelop met inhoud aan. Dorpsschool-di recteur J.B. Diemer wenste zijn rechterhand geluk namens de col lega's en verraste haar, mede na- mes alle ouders, met een prachtige aquarel van haar geliefde vakan tieoord: de alpen. Na het optreden vaan een aantal leerlingen, volgde een gezellige receptie in het school gebouw. Tal van ouders, oud-leer lingen en collega's van andere scholen kwamen Riekje gelukwen sen. Het feest werd besloten met een etentje. Zaterdagochtend 10 uur start de vrije verkoop voor alle voorstel lingen van het komend seizoen in de Deventer Schouwburg. Voor de meerste voorstellingen, waaronder die van Paul van Vliet, Sikulu, Hans Liberg, Chris Barber, Toneel, Opera en Ballet kunnen nog kaarten aan de kassa worden besteld tussen 10 en 14 uur. De schouwburg is telefonisch bereikbaar onder nummer 05700-83500. Extra voorstellingen van Herman Fin kers zijn er op 22 en 23 april. Ook daarvoor start zaterdag de verkoop (maximaal vier kaarten per persoon). Uitverkocht zijn de voorstellingen van Youp van 't Hek, Golden Earring, Jeans, Harrie Jekkers, Tineke Schou ten, Stilleven, Mini en Maxi (29 april) en de reisvoorstellingen naar Zutphen. MARKELO - De Markelose boerderijverlichting, die lan delijke naam en faam heeft, wordt donderdag 30 septem ber door graaf Solms van iandgoed Het Weldam offi cieel geopend. Langs een rou te van ongeveer 26 kilometer staan dan niet minder dan 250 panden, veelal oude Saksische boerderijen, in de schijnwer pers. De Markelose lichtroute wordt bewust ontstoken als de zomertijd voorbij is. De boer derijverlichting geeft een ex tra dimense aan de warme herfstkleuren. De route loopt door acht buurtschappen met eeuwenou de boerderijen in het groen en is zowel per fiets als met de auto te rijden. Maar ook de Markelose molen, de televisietoren, het waterschapshuis en de her vormde kerk staan in de schijn werpers, die branden van zeven uur tot tien uur 's avonds. Rou tebeschrijvingen kunnen tegen een bedrag van drie gulden worden verkregen bij het start punt, de korenmolen De Hoop. In de routekaart is een puzzel opgenomen. De boerderijver lichting duurt tot en met zon dag 10 oktober. SEPTEMBER 30 september: afscheid burge meester Van Rappard OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten 4 oktober: najaarsledenvergade ring HHV 5 oktober: lezing Jan Wolkers in scholengemeenschap 9 oktober: Twents kamerorkest in De Kandelaar 11 oktober: Bloeddonoravond in sporthal 't Mossink 16 oktober: reünie scholengemeen schap (40 jaar) 19 oktober: Kinder- en tienerkle- dingbeurs in zaal Vosman 20 oktober: schoonmaakactie Stichting RHR op Sallandse Heu velrug 25 oktober: raadsvergadering 29 oktober: COC met Wie Kaatst, Die Wint 30 oktober: COC met Wie Kaatst, Die Wint; Diepe Hel Holterber- gloop; MAC-Erwincross 31 oktober: MAC-trekkerslepwed strijden NOVEMBER 2 november: vierde lustrumfeest Haarschool 5 november: concert Holtense or ganisten in NH kerk 8 november: begrotingsraad 11 november: algemene ledenver gadering De Fienpreuvers 12 november: concert Holtens Mannenkoor 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspecialist Blaauw (WD) bij De Poppe 22 november: raadsvergadering 24 november: leerlingenconcert MOC Holten in hervormde kerk 27 november: najaarsconcert HMV DECEMBER 15 december: volkskerstzang 20 december: raadsvergadering 30 december: Keunestatjesoamd Fienpreuvers

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7