'Gezellige puinhoop' op trek- en dweilfestival I Meer cursisten in het dorpshuis NBvP Holten weer van start gegaan Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Schooluitwisseling met Winterberg Citadel HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN BOÜWHOFI Puzzeltocht op de fiets r/\i Burgerlijke stand f 26.088,83 Gemeenteavond Lokatie van cross en slep verplaatst m DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993- Dé combinatie touwtrekken-dweilorkesten bleek een chaotische, maar wel heel gezellige CFoto Ten Velde) Was het donderdag- en vrijdag avond al barstensvol in de feest tent op de Kalfstermansweide, za terdagmiddag dreunde deze op nieuw op zijn grondvesten tijdens het indoor touwtrektoernooi en het dweilorkestenfestival. Een uitstekende formule, die resul teerde in, zoals 'Keune-voorzitter' Wim Dogterom constateerde 'een gezellige puinhoop'. Binnenkort schuiven alle betrokkenen om de tafel voor een evaluatie van het evenement. Maar het ziet er naar uit dat deze combinatie ook vol gend jaar op het programma wordt opgenomen. Het was de eerste keer dat touw trekvereniging OKIA een indoor- •toernooi georganiseerd had: „Het is prima bevallen. Alleen was het overzicht door de drukte er om heen af en toe moeilijk," vond voor zitter Henk Schorfhaar. Indien de Keunéfeestcommissie het touw trekken definitief tot jaarlijks on derdeel wil maken, stemmen de OKIA'ers daar zeker mee in: „Wij zijn altijd bereid om in Holten leu ke, gezellige dingen op te pakken,' aldus Schorfhaar. De respons op dit voor Holten nieuwe fenomeen was bijzonder groot: 15 heren- en 3 damesploegen, ondergebracht in twee poules. Eén van de redenen ook waarom het toernooi in tijds duur iets uitliep. Wellicht dat een minder aantal ploegen dat pro bleem uit de wereld kan helpen. Aan de touwtrekkers in elk geval de opgave om de tegenstanders onder het toezicht van officiële NTB-scheidsrechters op rubberen matten (totaal 30 meter lang) over de streep te trekken. Gezien de temperatuur in de tent niet direct eenvoudig, maar toch bood het toernooi tot het eind toe spanning. Bij de heren werd Look eerste, ge volgd door Beuseberg, Espelo en de feestcommissie Espelo. De da mes uit Espelo trokken zich naar winst, gevolgd door Beuseberg en Look. Dweilen De combinatie met het dweilorkes tenfestival kwam het best tot ui ting vroeg in de middag toen de deelnemende bands zich om de beurt konden warmblazen en - slaan en zo voor een gezellige sfeer zorgden tijdens het touwtrekken. Eenmaal op het podium ging het er fanatiek aan toe, waarbij De Mexi- caantjes meteen al de toon zetten voor een stemmige middag feest muziek. In hun jeugdig enthou siasme verzorgden de winnaars van vorig jaar een gelikte show die door presentator Coen van Hoeve- laak (met een strenge blik op de klok) maar met de grootste moeite kon worden beëindigd door reso luut het podium op te stappen tij dens het afsluitende Radar Love. Heel wat rustiger ging het eraan toe bij de wat bezadigder Unisson Jongs uit Boekelo die eerst hun trombonist nog vanachter de tap Agenda 23 september om 14.30 uur in de Kandelaar een inleiding over het thema "Ouderen en gezondheids zorg" voor leden en niet - leden van de.PCOB. 25 september 's middags een informatiemarkt in Diessen- plas rond het thema Hoe beste den oudere Holtenaren hun vrije tijd". Diessenplas Eén van de vormen van Diessen plas voor de ouderen die zelfstan dig wonen is het aanbieden van de mogelijkheid voor een korte perio de in Diessenplas te worden ver zorgd. Deze vorm van hulp kan nodig zijn, omdat: men ziek is en er geen hulp is van familie en de hulp van wijkverple ging en gezinsverzorging niet toe reikend is; men door familie wordt verzorgd en deze met vakantie willen; de verzorgende partner in het ziekenhuis moet worden opgeno men, waardoor men zich niet meer kan redden. Het betreft hier heel duidelijk "kortdurende verzorging". Dit be tekent dat opname wegens vakan tie van verzorgende familie niet langer kan duren dan 14 dagen. Opname om andere redenen kan niet langer duren dan maximaal 6 weken. Uiteraard wordt vooraf met u overlegd, zodat gezamenlijk een inschatting kan worden gemaakt van de noodzakelijke verblijfs duur. Diessenplas is geen hotel. Tijdens het overleg met u wordt ook gevraagd of de huisarts, wijk verpleegkundige of maatschappe lijk werkende een degelijke opna me noodzakelijk vinden. Voor het verblijf gelden wettelijk vastge stelde prijzen. Uw eigen bijdrage bedraagt op dit moment f 12,50 per dag. Wilt u meer informatie over deze vorm van hulp, of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u kontakt opnemen met Diessen plas en vragen naar mevr. J. Maas man, hoofd welzijn. Telefoon Dies senplas 62505. AUTOSCHADESPECIALIST Uitslag prijsvraag Habito-beurs Het juiste schadebedrag is Dinsdagmorgen bleken in zwem bad Twenhaarsveld vernielingen te zijn gepleegd. Er was een deur opengebroken, en een grote zwem band was vernield. Woensdagmiddag ontstond bij de werkzaamheden aan de Deventer- weg nabij de Jeurlinksweg een bot sing tussen een personenauto en een sproei- en veegwagen van de wegenbouwer. De personenauto remde, kwam op een verse teerlaag en gleed tegen de rolbezem. Vrijdagmorgen ontstond schade bij een botsing tussen twee perso nenauto's op de kruising Indus triestraat-Weverstraat. Oorzaak was het niet verlenen van voor rang. In de nacht van vrijdag op zater dag werden twee jongens op straat geslagen door een onbekende, zon der duidelijke aanleiding. De da der is inmiddels bekend en zal wor den gehoord. Op en rond het terrein van de Keu- nefeesten zijn drie diefstallen ge beurd: een aggregaat, een dames fiets en een leren jas bleken on vindbaar voor de eigenaren. Zondagmiddag ontstond een bot sing tussen een auto en een fiets op de rotonde bij de Molenbelt. De automobilist sloeg rechtsaf de Dorpsstraat in en reed daarbij de fietser aan, die naast hem reed over de fietsstrook en die rechtdoor ging. Er was alleen materiële scha de. Maandagmiddag gebeurde een soortgelijke aanrijding op de La- renseweg. Een bestuurder van een personenauto sloeg rechtsaf de Korte Diessenplasstraat in, zonder een hem achteropkomende brom fiets met twee meisjes erop voor te laten gaan. De bromfiets reed over de fietsstrook. Beide meisjes vielen met schaafwonden en lichte kneu zingen als gevolg. in café Am Bahnhof weg moesten plukken. Met de Rampen Bloazers uit Ootmarssum was het echter weer dikke pret, inclusief een gooc- helact en meeswingende fans. Deze groep had zeker geen gek figuur geslaan wanneer ze aan het eind van de middag met de Kope ren Keun naar huis was gegaan. Over het hele front bleek het ni veau van de orkesten overigens weer gestegen, hoewel dat van La Bella Bock uit Albergen al bekend was, gezien ook de winst van twee jaar geleden. Deze band gooide ook het nodige vrouwelijk schoon in de strijd. Beeldbepalend bij de tweede Holtense band De Braand- heultjes was Boer Koeweit op de grote trom, maar ondanks hun nieuwe outfit slaagden de Heultjes er niet in hun collega-dweilers van De Mexicaantjes naar de kroon te steken. Dat lukte ook de Noorker Houw- en Poesband uit Hengelo niet met een wat traditioneel re pertoire, terwijl de afsluitende Vle- armoesband uit Neede vooral op viel door hun gele vleugelgewaden en een puike vertolking van 'Fiës- ta' van The Poques (en Rowwen Hèze). Nee, uiteindelijk moest de jury, be staande uit Jan 'de Ontvanger' Markvoort, Ben Vollenbrock, Joke Voordes en Jan Pinkert toch kie zen uit La Bella Bock en De Mexi caantjes die met miniem verschil voor de tweede keer De Koperen Keun in de wacht sleepten. Dat dit met een toegift en een vervolgopt- reden in stamcafé 't Klavier ge vierd moest worden, spreekt voor zich. De hervormde gemeente houdt woensdagavond in gebouw Irene een gemeenteavond in verband met de vacature na het vertrek van ds. H.J. Doornweerd. De Centrale Kerkeraad en Kervoogdij geven dan uitleg over de problematiek rond de benoeming van een nieuwe predikant. Alle leden zijn van har te welkom. De bijeenkomst begint om 20 uur. Wie vrijdagavond jl. dorpshuis De Boschkamp naderde, kon buiten al een idee krijgen van de gezellige sfeer die binnen heerste. Het dorpshuis stond bol van de activi teiten-presentatie. Jonge cursis ten van de afdeling muziekschool zorgden op diverse plekjes in het Dorpshuis voor een sfeervolle om lijsting van het geheel. De attribu ten en videofilm van de geslaagde kindervakantieweek waren in de kelder te bewonderen. De vele, an dere cursussen werden op enthou siaste wijze gepresenteerd. Minder bezoekers voor het open huis dan vorig jaar zijn niet de reden voor minder cursisten, integendeel, al dus een tevreden en trotse Herman Kampman, 't loopt storm wat be treft de aanmeldingen. In het bij zonder zijn de creatieve cursussen in trek en komt 't zelfs voor dat er 'nee' verkocht moet worden. Maart 1994 bestaat de Boschkamp vijf jaar en de twijfels bij de start zijn volledig van de baan! Het dorpshuis is een succes gebleken en niet meer weg te denken uit de Holtense gemeenschap. Tijdens de eerste bijeenkomst van de afdeling Holten van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen in zaal Vosman hield mevrouw Slippen uit Sneek, ambtenaar van de burgerlijke stand, een inleiding over de vaak verrassende situaties die zij de afgelopen twintig jaar meemaakte. Een periode die ge kenmerkt werd door veel verande ringen en onverwachtse voorval len. Groot was de verrassing onder de leden toen het voltallige be stuur een alternatief bondslied ten gehore bracht. Presidente me vrouw A. Dikkers-Wegstepel liet weten dat alle speciale groepen weer van start zijn gegaan. Aan melden voor de leeskring, die nu zowel 's middags als 's avonds ge houden wordt, is nog mogelijk. Woensdag 22 september wordt vanaf 20 uur in zaal Vosman een bijeenkomst gehouden onder het motto 'Vijftigplus de zorg de baas'. Bedoeld voor vrouwen rond deze leeftijd die betrokken zijn of kun nen raken met ouderen die veel verzorging en aandacht nodig heb ben. In februari volgt een cursus waarbij zaken als 'wat is politiek' en 'Hoe maak ik een bewuste keu ze' de revue passeren. De cursus wordt in samenwerking met alle plaatselijke vrouwenverenigingen op touw gezet. Dinsdag 5 oktober wordt in Maliënheem een regiona le agrarische bijeenkomst gehou den over het thema 'Boerin wereld wijd'. De eerstvolgende afdelingsa vond heeft plaats op woensdag 13 oktober. Dan wordt gesproken over het thema 'De boerin in Por tugal'. Ook dit jaar zullen 30 Duitse leer lingen van de Hauptschule uit Winterberg samen met hun docen ten vier dagen een gastvrij onder komen vinden bij de leerlingen van het beroepsonderwijs van de scho lengemeenschap. In '88 begonnen als een experiment in het kadér van de jumelage-overeenkomst met Winterberg, is deze uitwisse ling uitgegroeid tot een schoolpro ject waar beide scholen in de loop van het cursusjaar ruim aandacht aan besteden. Het Europees Plat form voor het Nederlandse onder wijs verleent dit jaar een belangrij ke financiële bijdrage om de uit wisseling mogelijk te maken. In onderwijskundig opzicht richt het project zich op het bevorderen van de taalvaardigheid, het milieu en de natuur. Daarnaast zijn vanzelf sprekend het bevorderen van we derzijds begrip en het onderhou den van vriendschap belangrijke doelen. Gisteren arriveerden de Duitse gasten. Vandaag wordt deelgeno men aan een gezamenlijk pro gramma van zowel theoretische als praktische lessen, sport en re creatie. Voor de kennismaking met Nederland als gebied met grote te genstellingen en problemen zoals landschap, verkeer, bebouwing en infrastructuur, wordt morgen een uitstapje gemaakt naar Amster dam en omgeving. Een bezoek aan Flevoland en het kustgebied wordt als 'must' beschouwd, daarnaast worden ook hoofdstedelijke at tracties als het Anne Frankhuis, het Scheepvaartmuseum en het centrum niet vergeten. Zaterdag morgen keren de ossterburen huis waarts. BINNENHUIS ARCHITECTUUR een lezing door binnenhuisarchitekt DJ. Beeftink Op zaterdag 18 september 's morgens van 10.00-12.30 uur BOUWHOF CITADEL Walstraat 17, Rijssen In plaats van de eerder aangege ven lokatie op de hoek van de Raalterweg ter hoogte van de krui sing met de provinciale weg Lo- chem-Raalte, worden de respectie velijk zaterdag en zondag te hou den Erwincross en Trekkersiep- wedstrijden van MAC De Holterberg gehouden op een ter rein in Espelo, hoek Weustenweg- Vijfhuizenweg. Daar de maïs op het eerder gekozen terrein nog niet rijp is, moest op het allerlaatste moment naar een andere plek wor den uitgeweken. Op zondag 26 september houdt CJV De Vriendenschaar weer de jaarlijkse fiets-puzzel tocht. In schrijven daarvoor is mogelijk van 13.00 uur tot 13.30 uur bij gebouw Irene aan de Boschkampsstraat. De kosten bedragen een rijksdaal der. //CS //2\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: gezinsdienst en ope ning winterwerk, bediening oe cumenische doop, pastoor A. Rademaker en ds. S.M. Roozen- boom. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink. Oppasdienst: mw. Kers en Jea- net Mensink. Uitgangscollecte: vredeswerk. Diessenplas: woensdag 22 sep tember 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. F. v.d. Weij, Rijs sen. Voorber. H.Av. 19.00 uur: Cand. P.H. Zaadstra, Apeldoorn Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe, groep 7 en 8 o.l.v. Hans Stam De eerste collecte is voor de dia conie en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Anita Bo- link-Stam, Gery de Bie-Bolink en Evelyn Hulsman-v/d Meulen; 4-6 jaar: Willy Brinks, Joke Bel- dman-Nijkamp en Janny Lan- deweerd-Dijkink. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink; uit gangscollecte: vredeswerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: dhr. J.M. Peschar (startzondag Winterwerk). Uitgangscollecte: Oogkamp Hi malaya. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 18 en 19 september: K. van Aken, Keizersweg 28 Holten. Tel. 05483-61787. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWES'i OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras. regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27, Holten. Ge opend vrijdag- en zaterdagmid dag van 13.30-16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 16 september: vanaf 20.00 uur Ladies Night in bar- dancing De Waag; 16.00-17.30 uur: receptie Riekje Gorkink in de Dorpsschool. Vrijdag 17 september: 20.00 uur: open avond 90 jaar Bos- school. Zaterdag 18 september: 13.00 uur MAC Erwin-cross op hoek Weustenweg/Vijfhuizenweg. Zondag 19 september: 10.00 uur: MAC Trekkerslep-wed- strijden op hoek Weustenweg- /Vijfhuizenweg Woensdag 22 september: 20.00 uur: open huis Open School in gebouw Bethanië; 20.00 uur: ge meente-avond NH kerk in Ire ne; 20.00 uur: NBvP Holten in zaal Vosman. Zaterdag 25 september: infor matiemarkt voor ouderen in Diessenplas, 14.00 tot 16.30 uur; 8-10 uur. start Holterbergherfst- toer Wielervereniging bij de sporthal Zondag 26 september: fietw- spuzzeltocht CJV De Vrienden schaar, start tussen 13.00 en 13.30 bij gebouw Irene. Donderdag 30 september: 20.00 uur: CPB-bijeenkomst in de Kandelaar. Vrijdag 2 oktober: Nacht om Holten. Maandag 4 oktober: 20.00 uur: najaarsledenvergadering HHV. Donderdag 7 oktober: 19 uur, start toernooi Zaagmolentrofee in schietgebouw Dijkerhoek Vrijdag 8 oktober: 19 uur, toer nooi Zaagmolentrofee in schiet gebouw Dijkerhoek Maandag 11 oktober: vanaf 19.00 uur: postzegel-ruilavond in De Boschkamp; 20.00 uur: bijeenkomst collectanten Nier stichting in zaal Vosman. Geboren: Jeffrey, zoon van R. Hulleman en H. Aanstoot; Björn, zoon van A. Brinkman en J.N. Gosewisch. Overleden: G.H. Wittenberg (69); K. Hendriksen (77); G.J. Potman (64). Ondertrouwd: G. Meijerink (28); J.J. Arendsen (28).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3