Vrouwengroep helpt problemen oplossen r Touwtrektoernooi op Keunefeest Initiatief maatschappelijk werk Fienpreuvers klaar voor Keunefeest Henk Jansen wint Reusel Bridgecursus in Boschkamp Jaaragenda Collecte papoea's Mestbureau Oost Stripteaser Postzegelclub voor jeugd in dorpshuis ONS ANTWOORD OP UW VERWACHTINGEN: ROLGORDIJNEN Gratis op maat gemaakt en op kant en klaar rolgordijnen nog eens 30 extra korting! Gratis op maat gemaakt LAMELGORDIJNEN en ook op kant en klaar lamelgordijnen 30 extra korting! "■"7®- 1 - r- ROLLUIKEN Ill Gratis opgemeten - Gratis gemonteerd Wegens vakantie gesloten ZONWERING - RAAMBEKLEDING DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1993 HO 9' „Vrouwen zijn doorgaans erg open naar elkaar toe," meent Wilma Lesscher van het Holtens bureau van de Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening Midden- Overijssel. Met collega Ineke de Kleine uit Raalte nam zij enige tijd geleden het initiatief tot de start van een vrouwengroep in het hoofdkantoor van de stichting aan Na het liefdadigheidsconcours van vorige week, waarbij vijfhonderd duiven voor het goede doel vlogen met de eerste en tweede duif voor F. Meester, was het G. Jansen die van Reusel (136 km) iedereen voor bleef. Op deze tweede natour- vlucht wist ook de comb. Juijens goed te draaien met nummer 2,3,8,9 enz. en een prijspercentage van bijna 50%. Henk Jansen ver sterkte zijn tweede plaats in het Generale klassement met de vier de en de zesde duif. A. ten Dam, F. Meester en H. Wansink comple teerden de eerste tien prijzen met resp. de vijfde, zevende en tiende prijs. Het Generale klassement aangewezen en onaangewezen laat de volgende stand zien: 1. Comb. Juijens (kampioen); 2. H. Jansen en 3. E. Veneklaas. de Nijverdalse Kerkstraat 6. Een gesprekskring onder leiding van Lesscher en De Kleine, waarbij de deelnemers hun probleem 'in de groep gooien' en dat middels rol lenspel, sociale vaardigheidsoefe ningen en andere methoden trach ten op te lossen. Eind september start het tweetal maatschappelijk werksters met een tweede groep, opnieuw in Nijverdal. Wilma bena drukt echter dat ook vrouwen uit Holten en omliggende plaatsen welkom zijn. De eerste groep bleek direct een succes. De leeftijden van de vrou wen varieerden van 24 tot 60 jaar. Ondanks het leeftijdverschil was er aanzienlijk begrip voor elkaar problemen. Ineke: „Vrouwen heb ben nou eenmaal een groot invoe lend vermogen," constateert Ine ke. Over de resultaten zijn de twee maatschappelijk werksters dik te vreden. Diverse vrouwen meenden na afloop zichzelf zonder hulpver lening te kunnen redden. Enkelen kozen voor meer specifieke of rela tietherapie. De problemen die aan bod kwamen liepen uiteen van schuld- of minderwaardigheidsge voelens tot fobische klachten als claustrofobie en het leren omgaan met spanningen. Vooraf wordt met ieder een zogeheten 'intake-ge sprek' gehouden. Voorwaarde is dat de deelnemende vrouwen naar elkaar kunnen luisteren, enig in zicht hebben in de eigen probleme- atie en bovendien in staat zijn open te staan voor ervaringen van andere vrouwen. Geheimhouding De eerste bijeenkomst bestaat uit kennismaken, pas daarna komen de problemen boven tafel. Eén van de belangrijkste onderdelen van die eerste ochtend is ook het ver zoek om geheimhouding. Wilma: „Het is heel belangrijk dat de vrou wen zwijgen over andermans pro blemen. Ieder heeft daar belang bij." Volgens de beide groepsleid sters is het opvallend hoe snel er onderling vertrouwen is. „Er ont staat herkenning en er wordt ook veel verteld. Vaak dingen die nog nooit eerder naar buiten werden gebracht. Vrouwen kunnen elkaar hoe zij de gesprekskring ervaren hebben en wat zij eventueel nog verder willen doen. „Vorige keer werden ook wat aardigheidjes over en weer gegeven en besloten we de bijeenkomsten met een gezellig sa menzijn," aldus Wilma. Evenals collega Ineke noemt zij het werken in groepsverband erg prettig: „To taal anders dan werken met indivi duele cliënten. Het geeft je energie. Het werken met meerderen tege lijk maakt dat ondersteuning, in- steunen en stimuleren, waardoor In dorpshuis De Boschkamp be- CursiLsleidsters Wilma Lesscher {links) en Ineke de Kleine: „Vrouwen hebben groot invoelend vermogen."(Foto Ten Velde) formatie en ervaring gevarieerder zijn." De tweede vrouwengroep begint maandagochtend 27 september en komt vervolgens 12 maal bijeen tussen 9 en 11.15 uur in Nijverdal. Het eerste kwartier is er tijd voor koffie. De deelname is gratis. Ineke wijst er op dat er wel een potje gemaakt wordt voor de afsluitende bijeenkomst: „En daar vragen we In de kelder van het dorpshuis houdt de Holtense Postzegelclub maandag met de eerste ruilavond van het nieuwe seizoen. Traditie getrouw om 19 uur voor de jeugd, vanaf 20 uur zijn de senioren wel kom. Tijdens deze eerste avond na de zomervakantie zal de naam van de nieuwe jeugdclub bekend wor den gemaakt. Op de club leren de kinderen iets over het verzamelen en bewaren van postzegels. Soms worden ook spelletjes gedaan en natuurlijk kunnen onderling ze gels worden geruild. Vanuit de clubboeken mag er per jeugdlid voor maximaal twee kwartjes (dat zijn 10 zegels) gekocht worden. De contributie voor jeugdleden be draagt 3,50 gulden per jaar. Be- ongeveer een gulden per keer rangstiu7nde Mnderïn m altijd ™°r,'P.ev?iou™.ngroep telt maxi: welkom om eens een kijkje te ne- maal 10 leden. Wie er meer van wil weten of zich wil opgeven kan bel len met Wilma Lesscher, tel. 62784. ze hun eigen kracht ontdekken," aldus Ineke, die tevens benadrukt dat regelmatig sprake is van emo tionele momenten. Om tot een goe- gint maandagmiddag 4 oktober een cursus bridge voor beginners. De cursus omvat circa 25 wekelijk se bijeenkomsten (14-16 uur) en de oplossing te komen wordt de kost 135 gulden. Cursusleidster is vrouwen gevraagd op te schrijven mevrouw D. Schutte uit Vriezen- waar ze last van hebben, wat ze veen. Aan haar de taak om de deel- willen veranderen en op welke wij ze. Wilma: „Geen vage maar con crete dingen, die bovendien haal- nemers het systeem Acol (volgens de Nederlandse Bridgebond) eigen te maken. Belangstellenden kun- baar en positief geformuleerd nen zich morgenavond opgeven tij zijn." Vanuit die'leerdoelen'wordt dens het open huis in het dorps- ook huiswerk meegegeven, want huis. Daar is mevrouw W. Rinck de problemen moeten uiteindelijk aanwezig om desgewenst nader te in de eigen omgeving worden aan- informeren. Wie dan verhinderd is gepakt. Op de laatste bijeenkomst kan zich bij haar thuis opgeven: moeten de deelnemers aangeven Van Holtenserf 12a, tel. 64314. om te ontdekken dat LUGO alle facetten in zich verenigd heeft die van een winkel een speciaalzaak maken. En die status van speciaalzaak vindt u overal terug: in de kwaliteit, het aanbod en de benadering van u als klant. En om u nu met deze status te laten kennismaken hebben we tijdelijk eên aantal zeer aantrekkelijke aanbiedingen voor u. Rolgordijnen in diverse kleuren en dessins. Keuze uit effen, gedessineerd of verduisterend. Breedte Uni Dessin Verduistering 60 29 42 46 90 40 52 65 120 59 65 84 150 67 76 100 180 76 94 116 210 87 106 131 Een spel van ruimte en kleur. Prachtige dessins. Kies nu uit onze prachtige kollektie. Hg. Br„> 90 135 180 225 270 140 180 220 240 101,- 146,- 111,- 161,- 117,- 182,- 125,- 206,- 185,- 232,- 205,- 257,- 217,- 272,- 233,- 292,- 315 273,- 320,- 303,- 355,- 321,- 376,- 345,- 404,- i r (ZZJ I Onverwoesbare rolluiken, vervaardigd uit de beste materialen. Uitgevoerd met hoogwaardig kunststof. Al jaren een goede keuze door haar vele funkties. Te gebruiken in elk jaargetijde, 's Zomers tegen de hitte, 's winters tegen de kou Nu tijdelijk extra voordelig. I 1 ~T r alleen begane grond Hg. 100 120 140 160 180 200 Br.> 100 140 217,- 272,- 245,- 292,- 267,- 317,- 282,- 336,- 308,- 369,- 325,- 389,- 180 220 260 300 316,- 358,- 338,- 383,- 367,- 417,- 389,- 443,- 431,- 491,- 451,- 402,- 444,- 423,- 467,- De tentenbouwers kunnen na gedane arbeid rusten: de tent staat, het feest kan beginnen... De Fienpreuvers zijn er klaar voor. Afgelopen weekeinde werd de tent op de Kalfstermansweide opge bouwd. Qua afmeting gelijk aan die van vorig jaar (40 x 20 meter), maar wel voorzien van gezelliger sfeerverlichting. Om het feest in goede banen te leiden hebben de actieve carnavalisten zich verze kerd van de hulp van zo'n 200 vrij willigers. Het Keunefeest begint vanavond om 20 uur met muziek van het Hanska Duo, waarbij vrij entree geldt. Morgenmiddag wordt het feest om 16.30 uur tijdens het Bedrijvenborreluurtje officieel ge opend door wethouder H.J. Wes- terik. 's Avonds zal René Froger een daverend optreden. Tijdens het dweilorkestenfestival en het indoor-touwtrektoernooi op zater dagmiddag is naast de tent de Splose draaimolen van de partij. Kinderen kunnen er naar hartelust gratis rondjes in draaien. Op de weide komt tevens een schiettent. De kaartverkoop voor het Keune feest verloopt nog steeds prima. Aanmelden voor het Bedrijvenbor reluurtje is nog altijd mogelijk (Foto Ten Velde). SEPTEMBER 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. 10 september: Open huis Bosc hkamp 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 22 september: gemeenteavond hervormde kerk OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 4 oktober: najaarsledenvergade ring HHV; 9 oktober: Twents kamerorkest in De Kandelaar 20 oktober: schoonmaakactie Stichting RHR op Sallandse Heu velrug 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint; Diepe Hel Holterber- gloop. NOVEMBER 2 november: vierde lustrumfeest Haarsehool 5 november: Concert Holtense or ganisten in de NH kerk. 8 november: Begrotingsraad 11 november: Alg. ledenvergade ring Fienpreuvers in hofbar 't Kla vier 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspecialist P. Blaauw (WD) in De Poppe 22 november: Raadsvergadering. 27 November: Najaarsconcert HMV. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. 30 december: Keunestatjesoamd in café Maats 1994 JANUARI 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI 5 februari: Mindervaliden carna val in manege Snorrewind 11 t/m 15 februari: carnaval 25 februari: jubileumconcert 50- jarig hervormd kerkkoor NH kerk; receptie herv. kerkkoor in gebouw Irene MAART 2 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. men op de clubavond. De maande lijkse ruilavonden vinden in princi pe plaats op de tweede maandag van de maand in de kelder van De Boschkamp. De grote jaarlijkse actie voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening wordt ditmaal van 12 tot en met 18 september gehou den. De bij velen bekende oud- Hol tenaar Berend Soer heeft vanaf '52 gewerkt in in het onderwijs in het voormalig Nederlands Nieuw Guinea. Na de overname door In donesië is hij naar het aangren zend gelegen Papoea Nieuw Gui nea vertrokken. Samen met onder anderen Annie Dommerholt pro beert hij zien er in te zetten voor vluchtelingen (circa 10.000) uit het voormalig Nederlands Nieuw Gui nea. Zij schrijven: „Wat het vluch telingenwerk betreft helpen we momenteel met huisvesting voor mensen die het opvangkamp uit mogen, met het verzorgen van kin deren wiens ouders nog in het kamp zitten en met het betalen van schoolgeld voor kinderen die wel onderdak en eten hebben, maar verder niets. Uw geld is dus zeer welkom. Hartelijk dank aan alle gevers." J.G. Hullegie van het Mestbureau Oost houdt dinsdagavond 14 sep tember in café De Biester tijdens een gezamenlijke vergadering van de leden van CBTB, OLM, AJK en Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting een inleiding over de werkwij ze van het Mestbureau. Mestbu reau is een initiatief van de stands organisaties. loonbedrijven, mestdistributueru en mestverwer- kingsorganisaties, waarbij het de bedoeling is om het mestoverschot via één 'loket' zo voordelig moge lijk af te zetten. Met name als de gebruiksnormen van 1995 worden aangescherpt, zullen veel bedrij ven met een aanzienlijk mestover schot te kampen krijgen. Daar komt bij dat vanaf 1996 moet wor den aangetoond hoe men dit over schot op verantwoorde wijze denkt af te zetten. Meerjarige afzetcon tracten zullen dan ook een belang rijke plaats gaan innemen. De ver gadering in De Biester begint om 20 uur. In de grote 'Keunetent' op de Kalfstermansweide verzorgt touw trekvereniging OKIA zaterdag middag vanaf 13.30 uur het indoor- touwtrektoernooi. Inmiddels heb ben zich 14 ploegen aangemeld, waaronder 3 damesteams. Wie ech ter alsnog mee wil doen kan zich tot en met morgen aanmelden bij Foto Ten Velde, Dorpsstraat 39, tel. 61850. Aan het touwtrekfestijn kan door iedereen worden meegedaan (be drijven, buurtschappen, straten, verenigingen, café's, campings enz.). Iedere ploeg telt zes trekkers en een reserve. Er wordt getrokken in drie klassen: heren, dames en jeugd tot 16 jaar. Elke ploeg mag maximaal over twee wedstrijd trekkers beschikken. Het indoor- touwtrekken geschiedt op een on- van maandag 20 sept. t/m woensdag 29 sept. Donderdag 30 sept. weer geopend. W. van Geenhuizen Herenkapper Dorpsstraat 60 dergrond van rubberen matten. Om goed grip te krijgen en bescha diging van de matten te voorko men is het dragen van sportschoe nen verplicht. Naast een demon stratiewedstrijd vooraf, is er voor de deelnemende teams gelegën- heid om te proeftrekken. De wed strijden worden geleid door NTB- scheidsrechters. Het toernooi wordt opgeluistend door de even eens in de tent aanwezige dweil bands die tijdens het dweilorkes tenfestival een gooi doen naar de Koperen Keun. Vrouwelijke liefhebbers van man nelijk naakt kunnen donderdag avond 16 september terecht in bar dancing De Waag. Daar wordt na melijk een Ladies Night gehouden met als hoofdact het optreden van een stripper. De erotisch getinte avond start met een show van lin gerie en badmode. Deze wordt ver zorgd dor gastvrouw Kirsten Vis ser bijgestaan door enkele Holten se modellen. Ook is er een gratis verloting. Voor de goede orde, de avond is alleen bedoeld voor vrou wen. Pas vanaf 23.30 uur gaat de deur ook open voor mannen. Kaar ten zijn in de voorverkoop voor f 10,00 verkrijgbaar bij Sportschool Uiterweerd, Videotheek Oscar en Bar Dancing De Waag. Aan de zaal (open vanaf 20.00 uur) is de toe gangsprijs f 12,50. Schild 3a Boxbergerweg 3 7461 DD Rijssén 7412 BB Deventer tel.: 05480-20239 tel.: 05700-44381 fax.: 05480-40175 fax.:,05700-17588

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9