'Ik kan er een boek over vol s< ichrij ven!' Mintonette mist competitiespelers Zaagmolen start een nieuw seizoen Aanmelding voor lessen muziek Veldcompetitie handbal van start Voorrang wijzigt in dorpscentrum Goede prestaties ZPC Twenhaarsveld Badmeester Van Lemel met vut CPB start seizoen HOLTENS NIEUWSBLAD Ereprijzen voor Sandra Dieperink Stokvissers in voordeel Titel in zicht voor TTV OKIA Doorbraak Ten Brinke Bescherming van dieren Ora et Labora opent seizoen DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 SportBin Hotten Volleybalvereniging Mintonette begint dinsdag 7 september met de voorbereidingen op de nieuwe competitie, maar mist eigenlijk nog een aantal mensen die graag competitie willen spelen. De be renteams spelen in de laagste en op een na laagste klasse van de afdeling en bestaan dan ook uit 'gezellige dertigers' en jongeren die toch wel willen vechten om te win nen. Ook bij de vrouwen en de jeugd kunnen nog competiespelers gebruikt worden. Men is dan ook van harte welkom op een van de trainingen. Net als vorig jaar vinden die trai ningen plaats in sporthal 't Mos- sink. De dinsdagse trainingstijden zijn als volgt: 16.30 uur: mini's tot 12 jaar; 17.45 uur: jeugd (meisjes A en B en mix-C van 12 tot 18 jaar); 19.15 uur: dames 2 en 3 en dames recreanten competitie; 19.45 uur: dames recreanten niet competi- tiespelend; 20.30 uur: dames 1; 20.45 uur: heren 1 en 3; 21.00 uur: heren recreanten. Blauw Wit Donderdag 2 september: Blauw Wit 6-Nieuw Heeten 5,19.00 uur. Zaterdag 4 september: Blauw Wit- SWN 2, 14.30 uur; Blauw Wit 3- SWN 3,14.30 uur; SWN 5-Blauw Wit 4,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); SWN 8-Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 6- SWN 7,12.30 uur; SWN 9-Blauw Wit 7,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit Bl-Vesos BI, 12.30 uur; SVZW Cl-Blauw Wit Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit Dl- SVZWD1,10.00 uur; Blauw Wit Dl- Enter Vooruit D2,10.00 uur; SVZW El-Blauw Wit El, 09.30 uur (ver trek 08.45 uur); Blauw Wit Fl- SVZW Fl, 10.00 uur. Dinsdag 7 september: Wierden- Blauw Wit, 18.45 uur (vertrek 17.45 uur); Blauw Wit Bl-Dos '37 BI (be ker) 18.30 uur; Blauw Wit Cl-DES Cl (beker), 18.30 uur. Woensdag 8 september: Wierden 2- Blauw Wit 2, 18.45 uur (vertrek 17.45 uur. SV Holten Zaterdag 4 september: Bome Al- Holten Al, 14.30 uur (13.30 uur); Holten Bl-Bome BI, 14.30 uur; Holten Cl-Bome Cl, 13.00 uur; Holten C2: toernooi Bon. Boys Haaksbergen, vertrek 08.00 uur. Alle pupillen hebben een toernooi bij Rohda Raalte; Holten Dl, ver trek 12.30 uur; Holten D2, vertrek 08.05 uur; Holten E3, vertrek 13.05 uur. Zondag 5 september: Holten 3-Hol- ten 4,10.00 uur; Holten 5-Rohda 13, 10.00 uur; Holten 7-Stevo 6, 09.00 uur; Holten 8-Rohda 15; 10.45 uur; Stevo 7-Holten 10, 10.45 uur (ver trek 09.45 uur); Enter 8-Holten 9, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Hol ten 11-Enter 11, 09.00 uur; Holten 12-Stevo 10,10.00 uur. Pupillen naar toernooi Rohda Raalte: Holten El vertrek 08.35 uur; Holten E2 vertrek 08.35 uur; Holten Fl vertrek 08.00 uur; Hol ten F2 vertrek 13.05 uur. Dinsdag 7 september: indien Hol ten 1 de tweede bekerronde niet bereikt: Holten -Go Ahead, 19.30 uur. Woensdag 8 september: Holten Al- Hulzen Al, 18.45 uur; Hulzen Bl- Holten BI, 18.45 uur (vertrek 18.00 uur); Colmschate El-Holten el, 18.15 uur (vertrek 17.30 uur); Colm schate E3-Holten E2, 18.15 uur (vertrek 17.30 uur); Colmschate E4- Holten E3,18.15 uur (vertrek 17.30 uur). Donderdag 9 september: Colm schate Fl-Holten Fl, 18.15 uur (vertrek 17.30 uur); Holten F2- Colmschate F2, 18.15 uur; Holten F3-Colmschate F3,18.15 uur. Handbal Zaterdag 4 september: MA uit te gen IJsselstars om 11.00 uur (ver trek 09.45 uur); MB uit tegen Nieuw Heeten om 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); JB uit tegen Achilles om 12.00 uur (vertrek 11.00 uur). Zondag 5 september: dames 1 thuis tegen LHC 2 om 14.30 uur; dames 2 thuis tegen V en K 3 om 13.15 uur; dames junioren B thuis tegen Karwei Kwiek om 12.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 4 tot en met 10 september: Zaterdag: 19-20 uur, Saalmink. Zondag: 10-12 uur, mevrouw Kolk. Maandag: 19-22.30 uur, BCH. Dins dag: 16.30-17.30 uur, Mintonette (halve hal); 17.30-22.30 uur, Minto nette; 22.30-23.30 uur, ZW Blauw Wit '66. Woensdag: 19-22.30 uur, BCH; 22.30-23.30 uur, J. Wegstapel. Donderdag: 22-23.30 uur, SV Hol ten, All Stars. Vrijdag: 18.30-23 uur, Mintonette. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich a.s. vrijdag van 12-22 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, te. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 61666, toestel 722). Komende maandag 6 september start de Dijkerhoekse schietvemi- ging De Zaagmolen het nieuwe sei zoen. Vanaf 19.00 uur zijn ook niet- leden welkom om een kijkje te ne men in de schietaccommodatie achter gebouw Bethanië. Ook or ganiseert De Zaagmolen dit jaar weer wedstrijden om de Zaagmo len-trofee waaraan diverse Holten- se verenigingen kunnen meedoen. Op de jaarlijkse ledenvergadering nam penningmeester Bert Steu nenberg na zeven jaar afscheid van het bestuur. Zijn taak wordt over genomen door Gerrit Stevens. Op dezelfde vergadering werden de prijzen van het afgelopen seizoen uitgedeeld. Beste schutter in de hoogste jeugdklasse was Bennert Rensen. Wilco Rensen werd twee de en Erik Schippers derde. Bij de Op het concours in Haarle behaal de Sandra Dieperink met haar paard Flair een eerste prijs in de Ll-dressuur met 137 punten. In de L2-klasse werd ze tweede met 127 punten. Ook in Bathmen was zij succesvol met Flair. In de LI dres suur haalde ze 140 punten, goed voor de eerste prijs en in de L2 werd ze eveneens eerste met 133 punten. Op het concours in Barchem won Willy van Coeverden met Mihalie de elfde prijs in het springen klasse L. senioren werd zowel met de wind buks als de vuurbuks geschoten. Op vuurbuks was de eerste plaats voor Wim Wechstapel, de tweede voor Jan Zandvoort en de derde voor Ab Ribbink. Op windbuks werd Wim Wechstapel ook eerste terwijl Ab Ribbink hierbij tweede werd. De derde plaats was voor Wilco Vlogtman. Voorzitter Henk Haverslag memo reerde nog even de uitstekende zo- mertoemee van De Zaagmolen met overwinningen bij het touw trekken, de zeskamp en de ban- tam-race. Met een bezoek aan het Stöppel- haene-feest in Raalte heeft de Her vormde Vrouwengroep Ora et La bora vorige week het nieuwe sei zoen ingeluid. Vanaf de tribune konden de leden de attracties die met het Sallandse oogstfeest te maken hebben, goed volgen. Zo waren er demonstraties dorsen en schoven binden en optredens van boerendansers, vendelzwaaiers en een drumband. De optocht, die be halve praalwagens ook muziek korpsen, rijtuigen en loopgroepen bevatte, bood een fraai schouw spel. Na afloop bezochten de da mes de prachtig versierde RK kerk. Het uitstapje werd besloten met een kop koffie in Heeten. De volgende bijeenkomst is donder dag 9 september in gebouw Irene. Aanvang 19.45 uur. Op de laatste wedstrijd van de on derlinge zeskamp '92/'93 kwam ZPC Twenhaarsveld in Vorden goed voor de dag met een derde plaats. In het eindklassement ein digden de Holtenaren als tweede achter AZC Steenderen. Bij de es tafette jongens was er een eerste prijs met bijna een baanlengte voorsprong. In totaal behaalde Twenhaarsveld 100 punten en werd daarmee derde achter Vor den (102) en Steenderen (123). ABs werd in Vorden vierde (78), De Dui kelaar uit Laren vijfde (75) terwijl Brummen, evenals in het totaal klassement de rij sloot met 59 pun ten. Bij de prijsuitreiking kreeg ie dere vereniging een beker. De wis selbeker was voor Steenderen. Einduitslag: 1. AZC Steenderen (635); 2. Twenhaarsveld (613); 3. De Duikelaar (593); 4. Vorden (537); 5. ABS (457); 6. Brummen (432). Badmeester Gerrit van Lemel trok dit weekeinde de poorten van zwembad Twenhaarsveld 'voorgoed' achter zich dicht. Eerst vakantie vieren en dan volgt de welverdiende vut Foto Ten Velde) Met het oog op het nieuwe seizoen houdt dorpshuis De Boschkamp vrijdagavond 10 september tussen 19 en 21 uur open huis. De gebrui kers bieden belangstellenden dan de gelegenheid om kennis te maken met de uiteenlopende acti viteiten en cursussen in het ge bouw. Ook alle docenten van het Muziek Onderwijs Centrum zijn aanwezig. Bij goede weersomstan digheden zullen enkele leerlingen hun muzikale kwaliteiten buiten op het plein laten horen. In de lokalen van het MOC kan orgel- en pianospel worden beluisterd. Wie meer informatie wil over een be paalde cursus kan zich wenden tot de desbetreffende docent(e). Aan melden kan geschieden bij Miny Zaal, in het MOC-kantoortje ach ter in het dorpshuis. Het huidige cursuspakket ziet er als volgt uiti: piano, orgel, blokfluit, dwarsfluit, gitaar, cello, viool, accordeon, zang en koorscholing (bij voldoende deelname.) Dat laatste geldt te vens voor de cursus voorbereidend instrumentaal onderwijs. Deze wordt gegeven door J. Camphens, die ook actief is op de basisscholen met lessen algemene muzikale vor ming. Voor, wijd, sluiten! Hoe vaak zal Gerrit van Lemel (59) deze kreet niet hebben losgelaten in de afge lopen 32 jaar? Want zo lang was de Holtenaar als chef badmeester in dienst bij de gemeente Holten met als dagelijks werkterrein recreatie- bad Twenhaarsveld. Begin novem ber gaat Van Lemel met vut. Door het tegoed aan vakantiedagen trok hij de poorten van het zwem bad afgelopen weekeinde echter al 'definitief achter zich dicht. „Een fantastische tijd," blijkt hij terug. „Bovendien hulde aan de Holtena ren. Ze geven zich niet gemakke lijk, maar heb je ze eenmaal, dan büjven ze je trouw." Door economische omstandighe den gedwongen zag de in Vriezen- veen geboren Van Lemel zich des tijds gedwongen om te zien naar ander werk. Zo solliciteerde hij on der meer naar het beroep van bad meester in het toenmalige Almelo se zwembad Het Wendelgoor. „Ik wist niet eens hoe een waterpolo- bal er uit zag!," lacht hij nu. „Ik ben echter een natuurmens. Zag er daarom wel iets in." Van Lemel werd aangesteld. Vier jaar later kwam Holten in beeld, dat een badmeester zoch voor het nieuw te openen zwembad aan de Landu- werweg. In '61 werden de poorten van het bad geopend, Van Lemel startte er in maart van hetzelfde jaar. De eerste periode bracht hij buiten het seizoen ook veel tijd door bij gemeentewerken. „Toen ging men inzien dat onderhoud noodzakelijk was," aldus de oud badmeester, die vanaf dat moment ook 's winters regelmatig in het zwembad actief was: tuinonder houd, schilderen, straten en aller lei andere denkbare klussen. Voor zover uitvoerbaar door één per soon. Zodra er machines aan te pas moesten komen werd gemeente werken ingeschakeld. Paraat Gerrit van Lemel kwalificeert zijn vroegere werk als 'zeer verant woordelijk'. Een opleiding was in die tijd nog geen echt vereiste. De gedreven badmeester had echter binnen een mum van tijd had de diploma's instructeur redding- zwemmen, zweminstructeur en verenigingstrainer op zak. „Toen ik begon kon 'Holten' amper zwemmen," vertelt hij. „Ja, een en keling had het in de Schipbeek geleerd. De eerste paar jaar moest ik ieder seizoen verscheidene be zoekers uit het water opvissen. Daarom heb ik er enorm achter heen gezeten om de jeugd zo snel mogelijk zwemmen te leren. Na vijf jaar was het zo dat de helft van de leerlingen uit de lagere klassen van de toenmalige lagere school gedi plomeerd waren met soms diplo ma A en B." Jarenlang was Gerrit van Lemel voor dag en dauw pa raat in het zwembad. Tot dank baarheid overigens van een aan zienlijke groep ouderen, die al ja renlang iedere ochtend rond de klok van zeven baantjes trekt in het dan nog rimpelloze water. Toen half Holten vorige week vrij dag nog op één oor lag nam deze specifieke groep zwemmers met koffie afscheid van Van Lemel, die van meningeen ook de kinderen en zelfs kleinkinderen 'aan de haak' heeft gehad. Hoewel uitermate prettig gewerkt, benadrukt de scheidende bad meester het veranderde gedrag van met name de jeugd: „Ik heb nooit moeite met het wijzen op fouten, maar soms kreeg je te maken met wraaknemingen. Dan volgde er inbraak of dreven de dag erna stoelen en tafels in het bassin. Toch moet je niet zwijgen, zolang je maar rechtvaardig blijft." Nu dagelijkse arbeid in Twenhaars veld verleden tijd is, verzekert Van Lemel dat hij een boek vol zou kunnen schrijven over alles wat hij er meemaakte: „Met mooie zomers was het vaak keihard aanpakken. Aan het eind van de dag wasje dan moe maar dik tevreden en boven dien zat de kas lekker gevuld. Nu heb je de strijd met de elementen. Dit jaar beleven we zonder meer één van de slechtste zomers." Op de valreep van het gesprek heeft Van Lemel waarderende woorden voor de medewerkers die hem ie der seizoen bijstonden. Zo'n acht De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond afdeling Holten opent dinsdag 14 september het nieuwe seizoen met een fiestocht naar Hui ze Verwolde in Laren. De eerste avondbijeenkomst in De Kande laar volgt donderdag 30 septem ber. Ds. J.H. Israël spreekt dan over het thema 'Ouder worden'. Donderdagavond 21 oktober ver zorgt Hester's Mode een mode show, donderdag 25 november staat de bijeenkomst in het teken van 'Vrouwen en vrijwilligers. Me dewerkers van de Vrijwilligerscen- trale in Deventer informeren dan over hun veelomvattende werk. De kersviering heeft dit jaar plaats op maandag 20 december. De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is donderdagavond 27 januari. Direc trice N. Herwij er van de Deventer Waag houdt een inleiding over het thema 'Kunst in het algemeen'. man, onder wie gediplomeerden en studerenden. Dat het badperso- Donderdag 24~ febm^i wordt neel tijdens het lesgeven ook toe zicht moet houden, noemt de lief hebber van antiek ten slotte vol strekt uit den boze. on- Komend weekeinde start de veld- handbalcompetitie '93-'94. Daar- aan neemt de handbalafdeling van de SV Holten deel met acht teams. De heren senioren komen uit in de tweede klasse B met Univé/Achil les en WSV '38 als grootste concur renten. Dit seizoen treedt Holten met twee damesteams aan. Dames 1 speelt in de vierde klaas A, dames 2 in de zesde klasse B. Gevolg hier van is wel dat er geen dames junio ren A-team kan worden gevormd. De dames junioren B spelen ook dit jaar in de eerste klasse. Bij de jeugd neemt Holten deel met een meisjes A- en B-aspiranten- team, een jongens B-aspiranten team en een welpenteam. Ook is er een mini te am in oprichting, maar dat neemt niet deel aan de veld competitie. Trainingen De jeugdtrainingen zijn de hele maand september nog op het ver harde handbalveld op Meermans- Bij de tweede competitiewedstrijd die HSV De Rietvoorn aan het IJs- selmeer hield, waren de vaste stok vissers in het voordeel. Bij redelijk wat zon en weinig wind was de vis op tien meter uit de kant goed te vangen. Later werd er met de fee der-hengel ook nog een succesje geboekt op twintig meter van de wal. De eerste plaats was voor H. Mooieweer met 5600 gram. Tweede werd H. Achterkamp (5460 gram), derde A. Meijer (5070 gram), vierde J. van Avezaath (4640 gram) en vijfde B. Groot Obbink (4500 gram). De totaalstand na twee wedstrijden: 1. W. Tuller (16500 gram), 2. F. Mensink (12120 gram), 3. G. J. van Aefst (12070 gram), 4. B. Groot Obbink (10650 gram), 5. H. Achterkamp (10060 gram). kamp. De dames en heren senioren trainen m.i.v. 9 september weer in de zaal. Belangstellenden mogen de eerste vier weken gratis aan de trainingen meedoen. Voor meer in formatie over de handbalsport in Holten kan men contact opnemen met Ria Kappert, Mossinkserf 30 lel. 63207. Komende zondag kan het 640 kilo gram team van TTV OKIA alsnog de titel in de oostelijke competitie naar zich toetrekken wanneer in Eerbeek het laatste toernooi van dit seizoen wordt gehouden. In Warns veld ging het afgelopen zon dag mis omdat Eibergen het kam, pioensfeest van de Holtenaren nog een weekje uitstelde. De SNO-loop op de Noetselerberg betekende voor Henri ten Brinke een doorbraak op de halve mara thon. Hij hep een persoonlijk re cord in 1 uur 20,50. Ap Koetsier üep op het heuvelachtige parcours ook de 21 kilometer en deed daar 1 uur 33,00 over. Bemadette Ongena hep de 3 km. in 17,20 min. op de voet gevolgd door Truus Ongena in 17,34. Succes was er voor Gerard Beldman op de tien kilometer. Als eerste veteraan en zevende in het totaal klassement liet hij een tijd van 37,43 noteren. Marinus Baltus hep deze afstand wel uit in een tijd van 41,38 maar daarmee is alles wel gezegd. Harry Heuvelmans (45,00) en Benny Op- hof (48,38) waren heel wat tevrede- ner met hun tijd. Zaterdag 4 september wordt in Warns veld de Hanzeloop gehou den over 2-4-8 en 21 kilometer. der het motto 'Bij de tijd '94* een voorhehtings- en demonstratie programma gehouden over onder werpen als voeding en gezondheid. Radiotherapeut Van Beek, ver bonden aan het Zwolse Sophia Zie kenhuis houdt donderdagavond 24 februari een lezing over 'Bestra ling'. Het CPB-programma wordt in april of mei besloten met het jaarlijkse uitstapje. Op de 4 no vember te houden rayonvergade ring in Wierden spreekt Sipke van der Land over 'Vrouwen tussen ge loof en bijgeloof. De CPB is een vereniging die van uit haar christelijke identiteit vrouwen bewust wil laten bezig zijn in gezin, maatschappij en an dere levensverbanden. Landelijk en provinciaal zijn er jaarvergade ringen en studiedagen voor de vrouw die naast gezin en/of werk haar kennis wil verbreden. Ook plaatselijk worden cursussen en leeskringen georganiseerd, waar bij eigen initiatieven van de leden bijzonder op prijs worden gesteld. Voor meer informatie kunnen be langstellenden zich wenden tot se cretaresse J. Heemskerk-Bel- dman, tel. 63879. De bijeenkom sten in De Kandelaar beginnen al tijd om 20 uur. De afdeling Rijssen en omgeving van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van dieren houdt maandagavond 6 september een vrijwüligersavond in zaal 4 van het Rijssense Parkgebouw. Aanvang 20 uur. In Rijssen, Enter, Zuna, Notter, Haarle, Holten, Nijverdal en Hellendoom zijn nog collectan ten nodig. De collecte van de Die renbescherming wordt gehouden tussen 3 en 10 oktober. Zij die op een andere manier actief willen zijn voor de vereniging zijn van harte welkom. Ais de raad eind deze maand het licht op groen inzake de door B en W voorgestelde reconstructie van het kruispunt Dorpsstraat-Laren- OKIA ondervond dat Eibergen in seweg-Stationsstraat, dan wordt voorbereiding is op het Europees de huidige voorrangssituatie op de kampioenschap eind deze maand. Dorpsstraat binnenkort verleden De ploeg van coach Harrie Her- tijd en geldt de doorgaande route mans moest twee punten uitlopen, Larenseweg-Stationsstraat als maar had tegen de naast concur- voorrangsweg. Een maatregel die rent alleen in de eerste trekbeurt aansluit op het verkeersstructuur- wat in te brengen. Toen die toch Plan en opnieuw een stap is in het naar Eibergen ging, was de tweede streven het doorgaand verkeer in beurt een formaliteit. Blijkbaar het dorpscentrum zoveel mogelijk duurt het seizoen voor OKIA wat terug te dringen. Aanvang oktober al te lang, maar desalniettemin is moeten de werkzaamheden begin- men vol vertrouwen dat a.s. zon- nen. Ze nemen ongeveer een dag de bloemen en champagne wel maand in beslag, uit de kast kunnen. OKIA heeft immers elf punten voorsprong op In de nieuwe situatie liggen Laren- Eibergen en het moet wel heel raar seweg en Stationsstraat recht te- lopen wanneer die nog verloren genover elkaar. Daarvoor zal de gaan. Larenseweg in westelijke richting 'opschuiven', maar niet ten koste Zoals bekend is de jeugd van van het Parkeerterrein bij de AB- OKIA al kampioen en dit team kon N/Amrobank. Het trottoir op de het zich dan ook permitteren om in hoek biJ eetcafé 't Klavier wordt Wamsveld genoegen te nemen met wel hreder. Alle trottoirs langs het een tweede plaats. kruispunt zullen eveneens worden verbeterd. Datzelfde geldt voor de inrit bij het Zwartepad aan de Sta tionsstraat. Vanuit deze weg en vanuit de Kerkhofsweg moet straks voorrang worden verleend aan verkeer op de Stationsstraat. Het open karakter van het nieuwe kruispunt wordt volgens wethou der Henk Westerik doorbroken door groenbeplanting. Zeker is dat de Beatrixboom, op de hoek Dorpsstraat-west-Larenseweg, ge spaard blijft. Het laatste deel van de Dorpsstraat-west (kort voor het kruispunt) zal worden geasfal teerd, evenals een stukje Stations straat. Doorlopende fietssugge- stiestroken vanuit Larenseweg naar Stationsstraat bevorderen de fietsveiligheid. De Dorpsstraat- oost blijft voorlopig hetzelfde. Aan beide kanten van het kruispunt wordt deze weg wel voorzien van een verkeersdruppel. Met de werk zaamheden is een bedrag van circa 350.000 gulden gemoeid. Maandag avond komt de reconstructie ter sprake in de commissie gemeente werken. (.1

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7