Uitslag van Welles Nietes kwis HHV WYirV&a Vrije markt heeft voor elk wat wils Vrij entree op molen Hegeman V erhalenwedstrijd voor kinderen PJGO Fiëstadag VW Concertagenda Autumn Fair Jaaragenda Open huis badminton Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare commissievergaderingen Spreekuur burgemeester Goedkeuring bestemmingsplan De Borkeld, herziening 1990 Openstelling secretarie op 8 september a.s. Sluiting zwembad Twenhaarsveld Wegenwet DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1993 De gelukkige prijswinnaars met hun waardebon. V.l.n.r. commissielid Iny Maats, mevrouw Oosterveld, Henk Hartsuiker, Ria Nijland (Foto Ten Velde) Henk Hartsuiker is winnaar gewor den van de in juli gehouden Welles Nietes Kwis van de Holtense Han delsvereniging. Samen met me vrouw Oostervelt en Ria Nijland kreeg hij begin deze week bij Foto Ten Velde zijn prijs uitgereikt door Iny Maats van de commissie ver koopbevorderende activiteiten van de HHV. Zij werden respectie velijk tweede en derde. De drie winnaars werden verrast met een waardebon. Allen waren enthousiast over de actie, die naar hun mening veel actuele vragen bevatte. Winnaar Hartsuiker liet weten ook meerma len de encyclopedie te hebben ge raadpleegd. Ria Nijland had het geluk aan haar kant. Zij bekende veel vragen op de gok te hebben beantwoord. Daarmee gokte ze zichzelf dus toch in de prijzen. De HHV-commissie toonde zich tevre den over het aantal deelnemers aan de kwis, die in juli en augustus, dus midden in de vakantie gehou den werd. Bovendien spreidde de actie zich uit over een periode van vier weken. Jan Herman ten Velde: „Toch waren er veel inzendingen. Het is ons dus lang niet tegenge vallen." De commissie zal zich gaan beraden op een eventuele stoot-Vogel, Diessenplasstraat 28. nieuwe kassa-actie. Vijfde prijs: H.C. Makel, Nagel- Eerste prijs: H. Hartsuiker, Oranje- houtstraat 39; A. Doldersum, Hei straat 5 (350 gulden). Tweede prijs: huizerweg 5; A. Arendse, Nagel- Dhr/mevr. Oostervelt, Canada- houtstraat 49; Dhr/mevr. Ter Stal, straat 24 (250 gulden). Derde prijs: Burg. van den Borchstraat 43; Ria Nijland-Vasters, Witmoosweg 6 (125 gulden). Vierde prijs: H.J. Baltus, Vijfhuizenweg 2; L. Schild- kamp, Mossinkserf 7; mevr. J. Aan- Dhr/mevr. Koopman, Diessenplas straat 50. De winnaars van de vier de en vijfde prijzen kunnen zich melden bij schildersbedrijf Maats, Dorpsstraat 51. Op het landgoed Weldam, gelegen links van de weg Goor-Diepen- heim, houdt de Anglican Church Twente zaterdagmiddag 11 sep tember vanaf 13.30 uur de Autumn Fair 1993. Onder het uiteenlopen de aanbod bevinden zich naast ca kes, jams en chutneys ook boeken, tijdschriften, kaarten, baby- en kinderkleren, bloemen, bedrukte tassen en tal van andere spulletjes. Op de 'fair' zijn hapjes en drankjes verkrijgbaar, er is een tombola, kinderhoek en ten slotte worden ook spelen gedaan. De toengang- sprijs bedraagt 3 gulden, inclusief rondleiding door de tuinen en een boekje. Kinderen tot 12 jaar heb ben gratis entree. Meer informatie bij P. Chesmond, tel. 05490-61048 of mevrouw M. Veltrop, tel. 074- 433594. Traditiegetrouw tekent de suppor tersvereniging van HMV zaterdag voor de organisatie van de vrij markt op de Smidsbelt en rond het gemeentehuis. De negende in suc cessie. Tot voor enkele jaren vorm de het evenement het slot van de jaarlijkse zomeractiviteiten. Nu staat echter ook nog het Keune- feest op het programma, dat donderdagavond 9 september van start gaat. Op de vrijmarkt is van alles te koop, maar wel in hoofdzaak klein- goederen in zowel gebruikte als nieuwe staat. Gezien het ieder jaar weerkerende aantal standhouders blijkt de markt goed aan te slaan onder de handelaren, maar zeker ook bij het publiek dat in steeds grotere getale de weg naar het dorpscentrum weet te vinden. Alle beschikbare kramen en grond- plaatsen zijn ook ditmaal volledig bezet, zodat het aanbod opnieuw groot is en de markt voor elk wat ■wils te bieden heeft. Tussen 9 en 16 uur kunnen verzamelaars en koop jesjagers hun hart ophalen op de Smidsbelt, waar de spullen op kra men aan de man gebracht. Rond om het gemeentehuis worden de waren op de grond uitgestald. De HMV-supporters zijn zoals altijd vertegenwoordigd met hapjes en drankjes. In verband met de markt worden autobezitters vriendelijk doch dringend verzocht de par keerplaatsen achter het gemeente huis en aan de Kerkstraat, evenals de grote parkeerplaats voor en te genover gebouw Irene vrij te hou den. SEPTEMBER 4 september: Vrije markt van Sup portersvereniging HMV; sluiting zwembad Twenhaarsveld. 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. 10 september: Open huis Bosc hkamp 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 20 september: gemeenteavond hervormde kerk OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 4 oktober: najaarsledenvergade ring HHV; 9 oktober: Twents kamerorkest in De Kandelaar 20 oktober: schoonmaakactie Stichting RHR op Sallandse Heu velrug 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint. 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint; Diepe Hel Holterber- gloop. NOVEMBER 2 november: vierde lustrumfeest Haarschool 5 november: Concert Holtense or ganisten in de NH kerk. 8 november: Begrotingsraad 11 november: Alg. ledenvergade ring Fienpreuvers in hofbar 't Kla vier 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspecialist P. Blaauw (WD) in De Poppe 22 november: Raadsvergadering. 27 November: Najaarsconcert HMV. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. 30 december: Keunestatjesoamd in café Maats 1994 JANUARI 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal in De Poppe FEBRUARI 5 februari: Mindervaliden carna val in manege Snorrewind 11 t/m 15 februari: carnaval 25 februari: jubileumconcert 50- jarig hervormd kerkkoor NH kerk; receptie herv. kerkkoor in gebouw Irene MAART 2 maart: Gemeenteraadsverkie zingen. 26 maart: Vooijaarsconcert HMV. MEI 3 mei: Verkiezingen 2e Kamer. Evenals tientallen andere wind- en watermolens in Overijssel is ook de Dijkerhoekse molen De Hegeman zaterdag tijdens de Overijsselse Molendag in bedrijf en geopend voor het publiek. Molenaar Jan Kleinjan en zijn medewerkers zul len de bezoekers uitgebreid infor meren over 'hun' brokje oer-Hol- landse techniek. Er wordt gede monstreerd hoe de molen op de wind werkt en op de dieselmotor. Het oorspronkelijk Zuidhollandse bouwwerk dateert.van 1730. Het was dc weduwe H.J. Klein Baltink die destijds vergunning vroeg de molen in Dijkerhoek te herbou wen. In 1890 was het zo ver. De molen werd van polder- tot koren molen omgebouwd en voor de windstille periodes werd in 1930 een dieselmotor geplaatst. Halver wege de zestiger jaren werd De Hegeman (naar de huisnaam van de familie Klein Baltink) gedeelte lijk gerestaureerd. Volledige res tauratie volgde zo'n tiental jaren later. In mei '83 droeg de toenmali ge eigenaar, een Deventer aanne mersbedrijf, de molen over aan de gemeente Holten die hem ging ex ploiteren als windkorenmolen. De Hegeman is geopend tussen 10 en 16 uur, de toegang is gratis. Ook alle andere in Overijssel aanwezige type molens (wind-, water- en ros molens) zijn te bezichtigen. Meer informatie daarover is verkrijg baar bij de VW. De VW Holten kan kaarten ver zorgen voor de volgende concer ten en evenementen. Dat gebeurt alleen tegen contante betaling aan de balie. Jazz Politie (30 oktober, Arnhem); Rave The City (18 september, Am- hem); Lois Lane (29 oktober, Am- hem); Candy Dulfer (8 oktober Arnhem); Rock Alkmaar (8 okto ber); Bon Jovi/Billy Idol (16 sep tember, België); Madonna (29 sep tember (Frankrijk); The Radio's (9 september Groningen); BB King (13 november Groningen); De Dijk (24 september Wageningen); Ar tiestengala Wilp (10 september); Midnight Owl (7 november, Utrecht); Terence Trent d'Arby (12 oktober Utrecht); Lenny Kravitz (9 en 10 november Rotterdam); Fats Domino (6 november Rotterdam); Julien Clerc (22 oktober Den Haag); Raymond van het Groene- woud (23 september Amsterdam); A-HA (7 september Amsterdam). In het kader van het 75-jarig be staan houdt de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Overijssel zater dag 11 september een Fiëstadag. De opening is 's ochtends 10 uur bij hotel De Zon in Ommen en café De Jachtlust in Goor. De dag wordt gevuld met fietsen en spelonderde- len als beddenrace, kanovaren, ringstekend te paard, survival- tocht, autospel en een grandioos eindspel. Per team fietsen altijd twee personen van het ene spel- punt naar het andere (10 km), de anderen worden per bus vervoerd. Al fietsend en de gezellig sportieve acties gaat de route naar Wesepe via (noordelijke route) Heino en Raalte; (zuidelijke route) Markelo, Holten, Bathmen en Diepenveen. Het eindspel heeft plaats bij sport complex De Muggert in Wesepe. Om 18 uur volgt de Fiëstabarbe- cue, die openstaat voor deelne mers en niet-deelnemers aan het spelprogramma. Vooraf opgeven bij het eigen secretariaat is wel vereist. De kosten per persoon zijn 15 gulden. In zaal Dieperink in We sepe wordt de dag besloten met een gezellig feest op muziek van het orkest Starlight. De Overijsselse bibliotheken en Radio Oost houden gezamenlijk een bijzondere verhalenwedstrijd. Het is voor het eerst dat deze wed strijd op provinciale schaal gehou den wordt. Als leesbevorderings project wordt het geheel gesubs- dieerd door het ministerie van WVC. Kinderboekenschrijver Henk Hokke schreef een spannend verhaal dat nog niet geheel vol tooid is. Aan creatieve kinderen van 8 tot en met 12 jaar de taak dit verhaal af te maken. Daarvoor hebben ze de tijd van maandag 6 september tot vrijdag 1 oktober. Tijdens de Kinderboekenweek (23 Evenalsinvoorgaandejarenhoudt oktober) worden de prijswinnaars de Badminton Club Holten de eer- bekend gemaakt in een recht- ste twee speelavonden open huis. een boek van Henk Hokke. Boven dien ontvangen 600 kinderen een vrijkaartje voor het Avonturen- park Hellendoom voor de prijsuit reiking. Als maandag de schoolbel weer gaat luiden, gaat ook het nieuwe badmintonseizoen van start. streekse uitzending van Radio Oost vanuit Avonturenpark Hel lendoom. Vanaf maandag ligt ook in de bibliotheek aan de Rörik- straat een deelnameformulier klaar. Op de voorkant het verhaal Zij die kennis willen maken met deze tak van sport zijn van harte welkom om maandagavond 6 of woensdagavond 8 september een kijkje te komen nemen in sporthal 't Mossink. Tijdens deze avonden van Hokke, dat eindigt met de kan desgewenst ook volop worden woorden 'Hallo, hallo, wie...' Op de meegespeeld. Jongeren tot 16 jaar achterkant kunnen de kinderen zijn welkom tussen 19 en 20 uur, het slot 'er aan breien'. volwassenen tussen 20 en 22.30 Per leeftijdsgroep worden drie win- uur. Wie gelijk een shuttle slaan naars aangewezen. De hoofdprijs is wil, wordt wel gevraagd eigen een reis naar Euro Disney bij Pa- sportkleding- en schoenen mee te rijs. De tweede prijs omvat een nemen. Rackets en shuttles zyn in radiocassetterecorder, de derde de zaal aanwezig. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een garage op het perceel Pasopsweg 2; - het uitbreiden van het garagebedrijf Rijssenseweg 7. 2. Kapvergunning is verleend voor: een lijsterbes en een prunus bij Weversstraat 23. 3. Overige verleende vergunningen/ontheffingen e.d. voor: het stoken van een veldoven op 4 september a.s. bij Oranjestraat 69. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 6 september 1993 om 19.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. - Diverse aanpassingen o.b.s. Dijkerhoek. - Reconstructie kruispunt Dorpsstraat/Larenseweg. - Verharden Reebokkenweg ged. c.a. - Herstel achtergevel voormalig gemeentehuis. - Beschikbaarstelling extra kredieten i.v.m. fusie Dorpsschool-Kolschool. De commissie onderwijs vergadert op dinsdag 7 september 1993 om 20.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. - voorstel inzake het verlenen van medewerking ingevolge artikel 74 Wet op het basisonderwijs voor het vervangen van vloerbedekking t.b.v. de Pr. Chr. basisschool De Regenboog, - voorstel inzake definitief besluit tot fusie tussen Dorpsschool en Kolschool; opheffing Dorpsschool en buitengebruikstelling gebouw Tuinstraat 15. - voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag direkteur Dorpsschool per 1 augustus 1994; benoe ming twee-hoofdige directie fusie-school. - voorstel inzake beschikbaarstellen extra krediet t.b.v. werkzaamheden in en aanschaf van meubilair- /materialen t.b.v. schoolgebouw Holterenkstraat. De commissie financiën vergadert op donderdag 9 september 1993 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. - krediet voor de aankoop van een woonwagen voor de standplaats Landeweerd 53. - krediet voor de vervanging van vloerbedekking t.b.v. de basisschool De Regenboog. - krediet voor de aanpassing van de achtergevel van het voormalig gemeentehuis. - krediet voor de reconstructie van het kruispunt Larenseweg/Dorpsstraat/Stationsstraat. - krediet voor de verharding van de Reebokkenweg. - krediet voor diverse aanpassingen t.b.v. obs Dijkerhoek. - beschikbaarstelling extra kredieten fusie Dorpsschool-Kolschool. De commissie algemene en bestuurlijke zaken vergadert op maandag 13 september 1993 om 20.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt: - concept-raadsvoorstel inzake de regio-indeling. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dit tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De burgemeester is verhinderd om op maandag 6 september a.s. spreekuur te houden. De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 en artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 september 1993 gedurende één maand voor een ieder ter gemeente-secretarie, kamer 6 (bibliotheek), ter inzage zal liggen het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel van 27 juli 1993, kenmerk R.G.P. 93/507, omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan De Borkeld, herziening 1990, vastgesteld door de raad van deze gemeente bij zijn besluit van 22 februari 1993, nr. 268/IJm/ra, alsmede genoemd bestemmingsplan. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied dat globaal wordt begrensd door de Landuwerweg, de Borkeldsweg, de Postweg, de Winkelbergerweg, de Heideweg en het agrarisch gebied ten noord-oosten van de Markeloseweg, gelegen tussen de Heideweg en de Landuwerweg. Aan het plan is gedeeltelijk goedkeuring onthouden en wel ten aanzien van: - de bestemming verblijfsrecreatieve doeleinden voor het perceel Vianenweg 181; - de bestemming verblijfsrecreatieve doeleinden voor het perceel sectie B nr. 3222, gelegen tussen de percelen Borkeldsweg 6 en Borkeldsweg 8; - artikel 4.B.1.b.: „600 m3 danwel, indien een grotere woning aanwezig is," (betreft toegestane maximale inhoud woningen). Ingevolge het bepaalde in artikel 29, 1e lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is het plan - voorzover goedgekeurd - onherroepelijk, met uitzondering van: - de bestemming van het perceel Vianenweg 33; - artikel 9 lid B vanaf „met dien verstande dat..."; (overgangsrecht gebruik zomerhuizen voor permanente bewoning). Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan tegen de goedkeuring van andere gedeelten van het plan dan die op grond van artikel 29, eerste lid, onherroepelijk zijn, beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend; - de inspecteur van de ruimtelijke ordening. Gelijke bevoegheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan gedeelten van het plan. De beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden gezonden aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Holten, 2 september 1993 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard In verband met de personeelsreis op 8 september a.s. zal de dienstverlening op die dag beperkt zijn. Slechts enkele afdelingen zullen bereikbaar zijn. Voor zwembad Twenhaarsveld is zaterdag 4 september a.s. de laatste dag van het seizoen 1993. Het zwembad is op die dag nog geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Onttrekken weggedeelten aan het openbaar verkeer Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn de raad der gemeente Holten voor te stellen over te gaan tot: a. het onttrekken aan het openbaar verkeer van de Molenaarsweg (weg nr. 170 van de Weaenlegger), lopende vanaf de parallelweg Holten-Rijssen in zuidelijke richting tot de zuidwesthoek van het perceel B nr. 2924, een en ander overeenkomstig de ter inzage g( tekeningen; b. het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Parallelweg Holten-Rijssen (weg nr. 4 van de Wegenlegger), zijnde de aansluiting van de Molenaarsweg (weg nr. 170) bij km 0.660 aan de zuidelijke parallelweg Holten-Rijssen (inrit naar garage Paalman), een en ander overeenkomstig de ter inzage gelegde tekeningen. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen deze onttrekkingen binnen 30 dagen na heden schriftelijk in te dienen bij de Raad van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Holten, 2 september 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L F. C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5