Huishoudelijke hulp en troostend woord Zum Hoolter Bock topper onder de Hoolter Oamde Holtens Nieuwsblad, WEEK DEZE Zilveren Janna Bronsvoort: Annet Roons wint songfestival ^5^ :NE FROGER ANNY Schuppert vernieuwt tankstation GROTE JUBILEUM JAARMARKT U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee Opgeeft. Opbrengst collecte Puzzelrit MAC Holten SÉNl ^rk Kom naar Olst op 18 september Bejaardensoos begint weer HANSKADU0 Dweilorkesten festival RENDEZ-VOUS Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2, SEPTEMBER 1993 Abonnementsprijs f61.65 Losse nummers f. 1.35 Wijnavond Volgende week donderdag avond staat het centrum van Holten weer in het teken van de wijnmarkt. Een mini-preuve- rie, waarop de bezoekers volop kans krijgen (nieuwe) wijn en hapjes te proeven. Het specta culaire vuurwerk, traditioneel slot van het evenement, is van de baan. Daarvoor in de plaats biedt het evenement in het showdansen op de Smidsbelt een geheel nieuw element. Wie weet nodigt het menig bezoe ker uit om ook eens met de beentjes van de vloer te gaan. Keunefeest Zondag 12 september luidt de bel voor de laatste ronde van het derde Keunefeest. Om even bij te komen van het Hannie- spektakel van de avond tevo ren, kan die ochtend vanaf 11 uur aangeschoven worden voor het Frühschoppen in de feest tent op de Kalfstermansweide. Vorig jaar een daverend succes, waarbij menig bezoeker stoe len en tafels beklom. Toporkest Rendez-Vous zorgt ongetwij feld opnieuw voor de juiste stemming. Badmeester Ruim 30 jaar lang zwaaide Ger- rit van Lemel als chef badmees ter de scepter in recreatiebad Twenhaarsveld. Nu de vut daar is blikt hij tevreden terug: „Een fantastische tijd waar ik best een boek over vol kan schrijven!" Zomer en winter was Van Lemel in het zwembad te vinden. Afgelopen weekein de was hij er voor het laatst actief. Wie in Holten zou Janna Brons voort nou niet kennen. Was het vroeger de jonge generatie die ze als kraamverzorgster met raad en daad terzijde stond, tegenwoordig is ze een welkome gast by juist onze oudere plaatsgenoten. Daar klop, veegt en zuigt ze dat het een live lust is en heeft ook immer een bemoedigend woordje klaar. Ge zinsverzorgster Janna Bronsvoort (54) is vandaag op de kop af een kwart eeuw in dienst bij de Thuis zorg van de Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening Mid den-Overijssel. Temidden van famlie, bestuur en collega's werd zilveren Janna vanmiddag in de kantine van vakantieoord De Lin- denberg op passende wijze in het zonnetje gezet. „Een bijzonder ple zierige 25 jaar," stelt de jubilaresse onomwonden vast „Ik wil het daarom absoluut nog enkele jaren volhouden." „Wil je niet voor ons komen wer ken?," had mevrouw J. Beldman van de vroegere Gezinsverzorging op straat aan Janna gevraagd. De toenmalige wijkkraamverzorgster hoefde niet lang na te denken: „Even aanpassen, dat wel. Gezins zorg is nou eenmaal anders. Man over de vloer, ouderen. Maar het is echt bijzonder leuk!" De eerste paar jaar combineerde Janna haar werk als kraam- en gezinsverzorg ster. De kleintjes thuis vormden geen bezwaar: de ene dag werd de jongste meegenomen, de andere dag was er een bereidwillige schoonzus die opppaste. Vijfen twintigjaar gezinszorg toont naar haar zeggen veel veranderingen: „Het is nu veel meer een beroep. Zijn er problemen in een gezin waar je zelf niet uitkomt, dan kun je terugvallen op de leiding. Dat was er vroeger niet bij." Het aantal gezinnen dat hulp nodig heeft is bove dien groter. In korte tijd moet daar dan wel hetzelfde werk wor den verzet, met ook zwaardere klussen als bedden verschonen en af en toe het wassen van de bewo ner. Dan zijn er nu ook de richtlij nen waarmee hulp en betrokkenen te maken hebben gekregen. Coör dinatrice Bemy Rozenmuller: „Vroeger werden de ramen iedere week gelapt, nu gebeurt dat eens per drie of vier weken." Naast het wassen, strijken, bood schappen doen en soms koken, be nadrukt Janna het sociale aspect van haar werk: „Kramen voltrok zich bijna altijd in een prettige sfeer, hier kom je veel verdriet en eenzaamheid tegen," aldus Janna, die immer geduldig luister, praat, troost en steunt. Hoezeer de Hol- tense het bij de oudere generatie ook naar zin heeft, toch voelde ze zich onlangs in de zevende hemel toen ze bij de Beldman-drieling aan de Kolweg mocht helpen als vervangster voor een zieke collega: „Heerlijk! Ik voelde me jaren te ruggaan!" In de afgelopen kwart eeuw heeft Janna Bronsvoort veel medewerksters zien komen en gaan. Op dit moment behoort ze zeifis tot één van de oudste van de zesendertig gezinshulpen. „Maar de onderlinge verstandhouding is perfect!," besluit ze. "9 'jjn Qud Een kwart eeuw al is Janna Bronsvoort actiefin de gezinsverzoraina (Foto Ten Velde). Ten behoeve van de aanleg van een parkeerterrein en de ondergrondse opslag van (benzine)tanks, is het vroegere Schuppert-pand aan de Oranjestraat 32 met de grond ge lijk gemaakt. De woning lag pal naast garage Schuppert. Het gaat totaal om een oppervlakte van zo'n 150 vierkante meter. Woordvoer der Marissink laat weten dat het bedrijf binnen afzienbare tijd wordt uitgerust met een nieuw tankstation, dat volledig aange past wordt aan de huidige mi- lieueisen. Als alles volgens plan verloopt is het tankstation vanaf half oktober operationeel. Vanaf dat moment kan men bijgarage Schuppert ook terecht voor super plus benzine. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-642 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoom tel. 05486-5 52 54 J. Spijkerman Poggenbeltweg 17, Haarle tel. 05485-9 52 20 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 18 49 Het kostte Annet Roons vorige week bepaald niet veel moeite om met een vlot gebracht country-nummer jury en publiek van het opnieuw zo geslaagde Hoolter Songfestival voor zich te winnen. Niet voor niets dus dat de jeugdige 'spring in 't veld' uit Dalfsen aan het eind van de avond met de eerste prijs huiswaarts keerde. En dat was nog niet alles: glimmend van trots nam zij van 'good old' Bonny St. CLair ook nog 'ns de persprijs in ontvangst. Een initiatief van Deventer Dagblad, Dagblad Tubantia en Holtens Nieuwsblad, Tweede op rij werd 'onze' Rein Hofman. Als hekkesluiter van de veertien deelne mende kandidaten swingde de Holtenaar de pan uit. Soepel bewegend en optimaal gebruik makend van zelfs een stukje plein voor het podium, demonstreerde Hofman een flinke dosis ervaring. Alleen het Towers-elleboogje ontbrak nog... Reins optreden werd tevens beloond met de publieksprijs. De aanmoedigingsprijs van artiestenbureau BVM ging naar Splo- se Joke Vruggink. Zum Hoolter Bock, zoals het eve nement (traditiegetrouw de laat ste van de serie Hoolter Oamde) dichterbij dan IJ denkt Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: BAH I Aó,es: ~S| Woonplaats: Gebruik deze bon VOOr Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. n. Dhr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 1 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld por jaar ad 61.65 officieel getiteld is, was opnieuw druk bezocht en sfeervol, maar zo als tot nu nog altijd: fris. Dat mocht de pret echter niet drukken. De Smidsbelt bleef tot laat in de avond gezellig vol met publiek. Or ganisator Dick Plekkenpol van De Holtense Boerendansers toonde zich dan ook dik tevreden en haal de opgelucht adem over het feit dat Pluvius hem zo goed gezind was geweest: paraplu en regenjas hoefden niet tevoorschijn worden gehaald. De door Plekkenpol en de zijnen uitgedachte formule voor Zum Hoolter Bock resulteert nu al verscheidene jaren achtereen in de best bezochte Hoolter Oamd. Een topper met op de eerste plaats het festival en daarnaast een optreden van een landelijk bekend artiest, ditmaal Amsterdamse Bonny St. Clair. Voor het songefestival had den zich 18 deelnemers aange meld. „Dat zijn er absoluut vol doende. Meer kunnen we niet heb ben. De ervaring leert dat er altijd enkelen afvallen. Het aantal dat dan overblijft is precies genoeg," aldus Plekkenpol, die weinig moei te meer hoeft te doen om kandida ten te krijgen. De bekendheid van het festival reikt inmiddels ver bui ten Holten en omgeving. De jury werd opnieuw bemand door Ben Weyel (artiestenbureau BVM), Al- bert van de Maat, Herman Stuk- ker, Derk Jan Schooien, Jan Oos terkamp en bij afwezigheid van Gert-Jan van 't Holt, dansleraar Ijndustrie ^Ejandd Embacht Eeroep woensdag donderdag vrijdag zaterdag Glimmend van trots nam songfestivalwinnares Annet Roons haar prijs Rechts op de foto Ben Weyel van artiestenbureau BVM. (Foto Ten Velde) luidsband mee te nemen. Het festi val werd afgebeten door Strike Six. De Drontense groep studenten boeide wel, maar presteerde toch niet voldoende voor een eerste prijs. Daarna volgde een 'lange' rij artiesten, de één beter dan de an der. Veel waardering was er voor de groep 'De Platters', bestaande uit ex-Beusebergers en deels oud CJV'ers (De Vriendenschaar): In- grid Wibbelink, Gerianne Wibbe- link, Henny Wibbelink en Alberta Groteboer. Onder het motto 'Het is zo fijn om wier plat te proat'n' bracht het viertal het komische nummer 'Pak n'n stool'. En toen was het de beurt aan Annet Roons met haar lied 'Two more bottles of wine'. Een verrassend goed optre den, dat ze even opvallend inleidde met een heuse 'country'yell'. De jeugdige artieste boeide met haar soms rauwe stemgeluid en toonde zich één en al temperament. „Er gebeurt wat je noemt iets op het toneel," prees juryvoorzitter Wey el. Lovende woorden ook voor Rein Hofman en Joke Vruggink, die vol gens Weyel mooi zuiver gezongen had. De aanmoedigingsprijs waard dus. Alle kandidaten werden be oordeeld op presentatie, muzikali teit, uitstraling en uitvoering. Uitsmijter van Zum Hoolter Bock was dit keer Bonny St. Clair. Ruim 40 jaar oud inmiddels, maar nog altijd hetzelfde frele typetje van weleer. Ook zij zorgde voor een pefecte stemming. Om maar niets van het schouwspel te hoeven mis sen beklom menig toeschouwer ta fels en banken. En pal voor het podium was het hossen en swingen Ben Vollenbrock. Waren de heren in voorgaande jaren van mening dat het festival telkens aan kwali teit toenam, ditmaal was ze iets minder positief: slechts enkele kandidaten staken er met kop en schouders bovenuit. Decibellen Desondanks een perfecte avond vol muzikaal vermaak. Dat het ge heel later van start ging dan aange kondigd, leverde hier en daar wel een gefronste wenkbrauw op. Echt druk werd het echter pas rond ach ten. Eerst de piepers naar binnen en afwassen, daarna pas had Hol ten tijd voor ontspanning. Met uit zondering van de a capella (zonder begeleiding) groep Strike Six, vo rig jaar nog winnaar, werden alle kandidaten live begeleid door het Enschedese showorkest Alpha. Een uitstekend musicerend gezel schap, dat met zeer veel decibellen enkele artiesten wel overstemde. Tijdens de beraadslaging van de jury in de catacomben van het ge meentehuis suggereerden enkele deelnemers zelfs om een volgende maal eigen begeleiding of een ge in ontvangst van Bonny St. Clair. geblazen. Blonde Bonny bracht een serie bekende nummers waar onder 'Pierrot', 'Buiten spelen' en 'Douwe'. Begeleid door Alpha het zij ook bekende nummers van on deren anderen Gerard Joling en 'kroepoekje' Sandra horen. Aan de Mokumse ten slotte de eer om de prijzen aan de festivalwinnaars uit te reiken. De opbrengst van de vorige week gehouden collecte van de Neder landse Lever Darm Stichting heeft totaal 1228,15 opgebracht. Dank aan alle gevers en natuurlijk de collectanten die geheel belange loos tijd vrijmaaakten voor dit doel. Er blijkt overigens nog altijd behoefte aan nieuwe collectanten voor de omgeving Kollingserf, Mossinkserf, dorpscentrum en en kele andere gedeelten van de ge meente. Wie daar meer over wil weten kan zich wenden tot me vrouw R. Bril, Churchillstraat 38, tel. 62360 of mevrouw Pennewaard, Voorsboersstraat 13, tel. 61985. Voor puzzelliefhebbers houdt MAC De Holterberg zondagmid dag de eerste puzzelrit van het sei zoen voor auto's en motoren door de omgeving van Holten. De rit start om 14 uur bij het MAC-club- gebouw 't Stuurhuus, Beuseberg- weg 37. De inschrijving begint een half uur eerder. Wie meer wil weten kan bellen met Jan Vincent, teL 64200. Dinsdagmiddag 14 september houdt de Bejaardensociëteit in ge bouw Irene de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Aanvang 14.30 uur. De vakantie-ervaringen zullen de revue passeren en wel licht wordt ook een spel gedaan. Het soosbestuur hoopt velen te mogen begroeten. Ook gasten zijn welkom. Wie gezelligheid zoekt en meerdere leeftijdgenoten wil leren kennen, is goed uit bij de Bejaar densoos. 8 sept. 9 sept. 10 sept. 11 sept. 9-10-11 en 12 SEPTEMBER '93 in het centrum ven HOLTEN v.o. 18.30 uur WIJNAVOND EN PREUVERIEJE in de tent v.a. 20.00 uur Vrijdag 10 september met ALLROUND SHOWORKEST (optreden RENE FROGER v.a. 23.00 uur] f-i-' il -- 'E aanvon9 '3.0V uur MET INDOOR TOUWTREKTOURNOOI vanaf 20.00 uur met TOPORKEST Zondag 12 september aanvang 11.00 uur ÜHSCHOPPEN met RENDEZ-VOUS LOKATteKAlFSTaiMAWSWSX tb5 NS. nation) r Voorverkoopodretien: ptoottetijke Horeto ende V.V.V.-kontoren ki regio.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1