Er is altijd san agenda die bij je past Holtense duiven goed op dreef Annet Roons wint Hooker festival VW's presenteren Sallandse dagtocht Inschrijving voor Erwincross en slep Berg - ruitertjes WV komt met 'regen' alternatieven Trainingen atletiek Schoolagenda is het visitekaartje van de scholier Gekleurde zadelcovers HOLTENS NIEUWSBLAD Motorrijbewijs voor 16-jarigen DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1993 - Met maar liefst zeven duiven 'op het eerste blad' van de rayonsuit slag was het was een goed weekein de voor de Holtense duivenliefheb- bers. De laatste jonge duiven vlucht vanaf Reims (377 km) werd wederom een zegetocht voor de Comb. Juijens, die zich na deze vlucht aan- en onaangewezen kampioen Jonge Duiven mag noe men. De duiven van de gebroeders vlogen er flink op los: 1,3,6,9,12,13,14,16,17,18,20,21 enzo voorts (prijspercentage ruim 41 procent). In de rayonsuitslag be haalde de eerste Juijens-duif de achtste plaats. De tweede was voor Jan Aaftink, die wekelijks weinig duiven inkorfde maar wel een fraaie vierde plaats in het jonge duivenkampioenschap behaalde. F. Meester en G. Koetsier klokten respectievelijk de vierde en de vijf de duif van de uitslag, terwijl ook H. Jansen en G. Jansen een duif bij de eerste tien wisten te draaien. In de eindstand van Rayon Berg en Dal behaalde de Comb. Juijens een prachtige zevende plaats en ook onaangewezen zat Holten er goed bij met Juijens (29), H. Jansen (13) en F. Meester (44). Een prima resultaat voor de kleinste vereni ging van het samenspel. Eindstand jonge duiven: Aange wezen: 1. Comb. Juijens; 2. H. Jan sen; 3. H. Wansink; 4. E. Veneklaas; 5. G. Koetsier. Onaangewezen: 1. Comb. Juijens; 2. H. Jansen; 3. F. Meester; 4. J. Aaftink; 5. E. Venek laas. Een prachtig en door jong en oud geprezen feest. Een betere kwalifi catie past in feite niet bij het jaar lijkse Zum Hoolter Bock van de Holtense Boerendansers. Traditie getrouw hekkesluiter van de Hool ter Oamde met het Hoolter Song festival en een optreden van een landelijk bekende artiest, ditmaal Bonny St. Clair. De festivalwinst was ditmaal voor de talentvolle Annet Roons uit Dalfisen. Opnieuw zorgden Dick Plekken- pol en de zijnen voor veruit de best bezocht 'Oamd'. Ondanks het koe le weer wisten vele belangstellen den de weg naar de sfeervolle Smidsbelt te vinden. Niet alleen Holtenaren, maar ook vakantie gasten en aanhangers van de op tredende artiesten. Complimenten volop dus voor de organisatoren, die bovendien het geluk aan hun kant hadden: het bleef zowaar droog. Dat het geluid het af en toe liet afweten en dat het Enschedese showorkest Alpha sommige kandidaten wel wat hin derlijk overstemde, mocht de pret niet drukken. Zum Hoolter Bock was en blijft een topper. Het song festival werd ditmaal gewonnen door Annet Roons uit Dalfsen. Met veel verve bracht zij het coutry and western-nummer 'Two more bott les of wine'. Tweede werd 'onze' swingende Rein Hofman, die bo vendien de publieksprijs in de wacht sleepte. De persprijs, een gezamenlijk initiatief van het Hol- tens Nieuwsblad, Deventer Dag blad en Dagblad Tubantia was eveneens bestemd voor Roons. Splose Joke Vruggink kreeg de aanmoedigingsprijs van artiesten bureau BVM. Door ruimtegebrek gedwongen komt het Holtens Nieuwsblad volgende week met een uitgebreid verslag. Blauw Wit Donderdag 26 augustus: Blauw Wit 1-Epse 1,19.00 uur; Blauw Wit 2-Epse 2, 19.00 uur; Blauw Wit 3- Groen Wit 3,19.00 uur. Zaterdag 28 augustus: Blauw Wit 1-Zelos 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2- Zelos 2,14.30 uur; Blauw Wit 3-Spc. Klarenbeek 3,12.45 uur; Avanti 4- Blauw Wit 5, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 6-Spc. Kla renbeek 4,12.45 uur; Blauw Wit 7- Avanti 5, 14.30 uur; SVZW Bl- Blauw Wit BI, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit Cl-Spc. Rijs- sen Cl, 11.00 uur; Witkampers Dl- Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit El-Witkam pers El, 10.00 uur; Blauw Wit Fl- Witkampers Fl, 10.00 uur. Dinsdag 31 augustus: Blauw Wit 4- Omhoog 4, 19.00 uur; Omhoog 2- Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 18.15 uur); Witkampers Cl-Blauw Wit Cl, 19.00 uur (vertrek 18.15 uur); Witkampers E2-Blauw Wit E2,18.45 uur (vertrek 18.00 uur). SV Holten Zaterdag 28 augustus: Heeten Al- Holten Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten A2-Heeten A2, 13.30 uur; Holten Bl-Heeten BI, 14.30 uur; Bon. BoysB2-HoltenB2,14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten Cl- Hulzen Cl, 13.00 uur; Heeten C2- Holten C2,13.00 uur (vertrek 12.00 uur). Woensdag 1 september: Haaksber gen Bl-Holten BI, 19.00 uur (ver trek 17.45 uur); Hulzen B2-Holten B2, 18.45 uur (vertrek 18.00 uur); Rohda Cl-Holten Cl, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Zondag 29 augustus: Holten 1-Let- tele 1, 11.00 uur; Holten 4-Voor- waarts 7,10.45 uur; Rood Zwart 4- Holten 5, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Holten 6-Voorwaarts 9,10.45 uur; Rood Zwart 5-Holten 7,10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 8- Rood Zwart 6, 09.00 uur; Holten 9- Rood Zwart 8,10.00 uur; Holten 10- Rood Zwart 7, 09.00 uur; Rood Zwart 9-Holt,en 12, 09.00 uur (ver trek 08.00 uur). Dinsdag 31 augustus: MW '69- Holten, 18.30 uur (beker). Handbal De handbalafdeling van de SV Hol ten begint vandaag (donderdag) weer met de trainingen op sport park Meermanskamp. De competi tie start in het weekend van 4 en 5 september. Daar regen in ons lieve landje nog al eens een spelbreker vormt voor de in Holten en omgeving vakantie vierende vaderlanders, heeft VW- beheerster Astrid Dirkzwager het initiatief genomen om enkele 'slecht weer'-tips op papier op een rijtje te zetten: het pas geopende tropische zwembad De Scheg in Colmschate, het Bakkerij- en IJs- museum in Hellendoom, de huif kartocht, het populaire treintje Bello, het Deventer Speelgoed- en Blikmuseum en natuurlijk het Be zoekerscentrum van Staatsbosbe heer op de Noetselerberg en na tuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holterberg. De Reuze Heuvel wachter die door mogelijk slecht weer niet meer weet hoe hij zijn tijd op de Reuze Heuvel moet vullen, kan zich nu dus voor geschikte alternatieven wenden tot de WV in de Dorpsstraat. Met ingang van volgende week start de afdeling atletiek van SV Holten weer met de trainingen op sportcomplex De Meermanskamp. De damesgroep begint maandag 30 augustus om 20 uur, de heren woensdagavond 1 september en de jeugd dinsdagavond 7 september. Op initiatief van de VW's Raalte, Holten en Deventer wordt belang stellenden met ingang van volgend seizoen de mogelijkheid geboden deel te nemen aan een groepsdag- tocht Salland. Een afwisselend programma vol cultuur, historie, natuur, folklore en sportief ver maak. De wijze waarop het arran gement opgezet is voldoet aan de criteria die de Recreatiegemeen schap Salland gesteld heeft aan de ontwikkeling van een aantal nieu we arrangementen in de regio. En dat alles in het kader van het 25- jarig jubileum van het schap. Hoe wel de zilveren veijaardag in no vember is, is het de bedoeling één of meerdere arrangementen ko mend vooijaar op feestelijke wijze te presenteren. Het schap wil daar voor desgewenst financiële steun geven aan de VW's en het toeris tisch recreatief bedrijfsleven. De nieuwe dagtocht start 's och tends op de Deventer Brink bij het Bussinks Koekhuisje, waarna on der leiding van een VW-hostess een stadswandeling door het Berg- kwartier wordt gemaakt. Rond de middag verzorgt het Holtense par tycentrum Barbarossa een uitge breide Sallandse koffietafel of picknick op de Holterberg. Aan sluitend volgt een sportief pro gramma met keus uit fietsen over de Holterberg (inclusief fiets en route), wandelen, klootschieten (inclusief materiaal en route), huif kartocht of een actieve spelmid- dag met onderdelen als verras- singsfietsen, hoefijzer gooien en klootschieten. In de loop van de middag is er in de Raaltese Boer derij Strunk een optreden van de Sallandse Folklore Groep. Tijdens de show 'Nachtjak tot Kistentuug' gaat de groep gekleed in kleding van circa 1850 tot circa 1930 en toont een aantal oude streekdan- sen. Door middel van anekdotes wordt ook het één en ander verteld over oude Sallandse gebruiken en gewoonten. De dagtocht wordt be sloten met een smaakvol Hanze- diner in bourgondische stijl in de fraaie gelagkamer van hotel De Zwaan in Raalte. Voor inlichtin gen over prijzen en data kan men terecht bij de betrokken VW-kan- toren. Zaterdag 18 september en 19 september houdt MAC De Hol terberg respectievelijk een Erwin cross en trekkerslepwedstrijden op een terrein aan de Raalterweg, vlak bij de kruising met de N332. Traditiegetrouw staat de Erwin cross open voor MAC-leden (heren, dames, veteranen) en is bedoeld voor sloopauto's. Hoogtepunt is de spectaculaire afvalrace. Het eve nement wordt opnieuw opgeluis terd door een bromfietscross. De Erwincross begint zaterdagmid dag om 13 uur. Het startschot voor de trekkers lepwedstrijden valt zondagoch tend 10 uur. Zoals altijd wordt ge streden in vijf verschillende ge wichtsklassen en de superstand aard klasse. Deelnemers aan Erwincross, bromfietscross en trekkersiep kunnen zich woens dagavond 8 september vanaf 20 uur inschrijven in het MAC-onder- komen 't Stuurhuus aan de Beuse- bergerweg. Desgewenst kan men zich die avond ook telefonisch aan melden: 05483-64716. De kosten zijn als volgt: Erwincross 10 gulden per persoon, trekkersiep 15 gulden per persoon. De bromfietscross is gratis. Deelnemers die zich na deze datum opgeven betalen voor zowel autocross als trekkersiep 25 gul den. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD Ponyclub De Bergruitertjes maak te afgelopen weekeinde haar op wachting op het concours van po nyclub De Haagmolenruiters in Ambt Delden. Enkele leden keer den met succesvolle prijzen huis waarts. Zaterdag nemen de Berg ruitertjes deel aan de Nederlandse Kampioenschappén in Ermelo. Als afgevaardigden voor Overijssel wordt uitgekomen met het viertal dat eerste werd tijdens de Overijs selse Kampioenschappen in Rijs- sen: Erwin Rietberg, Hens Jans sen, Cindy Vosselman, Brenda Kappert. Individueel zal Gerrie Ja ger met Mark deelnemen in het Z- springen, cat. D. Erwin Rietberg komt bovendien uit in de competi tie bestgaande rijpony, waar hij Overijssels Kampioen mee is ge worden. Uitslag Ambt Delden: Dressuur: Klasse B. cat. C: 2. Claudia Vos selman met Wendy; 5. Jeanet Markvoort met Monika. Klasse B, cat. D: 1. Brigitte Heimeriks met Silvia; 3. Justin Koster met Pluto; 4. Marleen de Roos met Flame. Klasse L1, cat. D: 3. Cindy Vosselman met Vaya con Dios; 5. Brenda Kappert met Aram. Klasse M1, cat. D: 2. Hens Janssen met Sharim. Springen: Klasse B, cat. C: 3. Marjan Nooteboom met Amigo. Klassse B, eat. D. 4. Brenda Kappert ,et Aram. Klasse L, cat. D: Danielle v.d. Kaap met Wendy K. Als scholier wil je je graag onderscheiden van je klasgenoten. Dat kan door bijvoorbeeld je fiets van opvallende accessoires te voorzien. Dat je daarvoor niet altijd diep in de buidel hoeft te tas ten bewijzen de zadelcovers van Bike Design. Dit zijn za- deldekjes, in diverse modieuse tinten en dessins, die moeite loos over het zadel kunt schui ven. Daarmee geef je je fiets niet alleen een persoonlijk tin tje, maar bescherm je boven dien het zadel tegen vuil en slijtage. De prijs ligt rond een tientje. Voor wie wel eens last heeft van zadelpijn, zijn er boven dien zadelcovers gevuld met een air-gel. Deze werken als een lucht-kussen. Zo kan je heerlijk comfortabel op je fiets zitten en tegelijkertijd de show stelen. De prijs van de Gelite zadel- covers begint bij 27,50. Te koop bij de fietsvakhandel. Lekker scheuren op je brommertje (het liefst zonder helm, want oom agent is vaak tóch ner gens te bekennen), is een liefhebberij van veel jon geren. En van verkeersre gels trekken ze zich al he lemaal niets aan, want niets is zo wendbaar als de kleine scheurder, die (op gevoerd) een aanzienlijke snelheid kan behalen. Het zal niemand verwonde ren dat het aantal ongevallen waarbij op motorfiets rijdende jongeren van 16 jaar bij be trokken zijn, schrikbarend hoog is. Vandaar dat Veilig Verkeer Nederland, de ANWB, Stichting Bromfiets, NCBRN, BOVAG en KNMV in hun no titie 'Opnieuw op twee wielen' een pleidooi hebben gehouden om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden voor een motorrijbewijs voor 16-ja rigen. Door de mogelijkheid te creeren het motorrijbewijs te halen en een lichte motorfiets (tot 125 cc) te berijden, denken de organisaties dat het moge lijk is de ongevalscijfers in deze leeftijdsgroep te beper ken. Ze stellen voor motorfiet sen te splitsen in lichte, stan daard en zware motoren. De minimumleeftijd voor de stan daard motorfiets zou achttien jaar, die voor de zware twintig jaar moeten zijn, waarbij in alle gevallen een rijbewijs ver plicht is. Behalve voor de in voering van de lichte motor fiets wordt in de onlangs ver schenen notitie 'Opnieuw op twee wielen' gepleit voor het wettelijk gelijkstellen van de snorfiets aan de fiets. Berijders hoeven dan geen helm te dra gen en geen theoretisch certifi caat te behalen, iets wat voor de bromfietsers volgend jaar wél verplicht wordt. Een van de dingen die je aan het begin van het nieuwe schooljaar beslist nodig hebt, is een agenda. Later in het schooljaar kan het wel eens voorkomen dat je huiswerk niet kon maken omdat je agenda spoorloos is verdwenen, maar op de eerste schooldag kan niemand echt zonder. Elk jaar blijft het voor velen een lastige opgave om een agenda aan te schaffen. Het aanbod is zo groot en de agenda's lijken met het jaar interessanter te worden. Het woord 'agenda' is al lang niet meer toereikend om het boekwerk te beschrijven, waar je je huiswerk in op schrijft. De meesten staan vol met uitgebreide infor matie over diverse onder werpen, prachtige foto's, tips op het gebied van va kantie, cosmetica, mode of dierenverzorging, zodat meer sprake is van een magazine. Dat overweldigende aan bod maakt het echt niet mak kelijk om een keuze te ma ken. Daarnaast kun je je ook nog afvragen of je niet uit sluitend een bepaalde agen da, maar misschien wel een uitgebalanceerde 'schoollijn' wilt hebben... Want met zo'n lijn, laatje wel even zien wat jouw hoogstpersoonlijke smaak is. THE NEXT GENERATION Een van de meest populaire lifestyle schooliijnen is The Next Generation. In deze serie zijn er naast de agenda ook schriften (zowel gewone als A4 formaat), etiketten, pennezakjes, ringban den en collegebloks verkrijg baar, Je schoolboeken kun je voorzien van een bijpassend kaftpapiertje en alles verdwijnt in the Next Generation school tas. Om in stijl te blijven kun je een speciaal t-shirt of sweatshirt erbij dragen. Beiden zijn alleen verkrijgbaar in de maat XL. LUCHTIG De grote damesbladen zijn er goed in geslaagd met aangepaste schoolagenda's, de interesse te wekken van jonge dames en he- Avantgnrde, Pour Elle en Next Generation: naast agenda's en bijpassende schoollijn ook posters en stic kers. Sport, mode, cosmetica. va kantie? Er is al tijd ivel een agen da die je er alles over vertelt. Schoolmagaz i- ne-agenda's met lifestyle inhoud, scoren nog steeds hoog ren. De cover van de Pour Elle schoolmagazine-agenda bijvoor beeld is in stemmig zwart/don- kerbruin-wit. De modieuze dame op de voorplaat wekt de indruk dat de inhoud van het boekwerk niet veel zal verschillen van het damesblad. En we worden niet teleurgesteld! Flitsende adver tenties worden afgewisseld met luchtige teksten, met onderwer pen variërend van jaloezie tot beautytips. Opvallend aan de meeste schoolmagazine-agen- da's is de brede afmeting. Pour Elle heeft ook bijpassende schrif ten, etiketten, pennezakjes, ring banden en kaftpapier. Daarnaast is er een prachtige schoolbag en een t-shfrt (XL) verkrijgbaar. Laat je overigens niet verlei den tot de gedachte dat alle schoolmagazine-agenda's die ge koppeld zijn aan damesbladen hetzelfde zijn. De agenda van Miss Avantgarde is echt anders dan die van Pour Elle. Er staan veel meer foto's in en wat minder tekst. De Avant Garde Unlimited agenda zal het vooral goed doen bij sportliefhebbers. Interviews met o.a. de gevierde Amerikaan se basketballer Michael Jordan en modetips met een sportief tin tje geven hier de toon aan. Als je verzamelaar van aantrekkelijke advertenties bent, is de Veronica agenda misschien iets voor jou. Opvallend aan deze agenda is verder dat de pagina's waarop jij je huiswerk op kunt schrijven rustiger oogt dan bjj menig an der. Ajaxfans opgelet: De Schoola genda 1993-1994 is helemaal aan jullie ploeg gewijd. Foto's uit vervlogen glorietijden en na tuurlijk van recentere overwin ningen illustreren de teksten. Uitstekende bron van informatie als je eens een spreekbeurt wilt houden of opstel wilt maken over deze vermaarde voetbal ploeg. EN VERDER... Het voert natuurlijk veel te ver om alle schoolagenda's die voor het nieuwe schooljaar zijn gemaakt, hier op te voeren. Naast de 'lifestyle' exemplaren zijn er ook de simpele uitvoerin gen. Oilily bijvoorbeeld heeft een schoolagenda in dagboekfor maat; klein en compact. Uiter aard is het voorzien van lieve kleuren. In de college-agenda (eveneens bescheiden van for maat) staat informatie over di verse onderwerpen die helemaal niks met lifestyle te maken heb ben, maar wel verschrikkelijk leuk zijn om te lezen en/of te weten. Lovely'z zit vol zoete hu mor. Overigens heeft deze agen da een verdikte omslag dat ook nog geplastificeerd is, dus een kopje koffie of zo laat nauwelijks sporen achter. De dierenagenda is voorzien van maar liefst 50 stickers. Trouwe fans van Gar field kunnen ook dit komende schooljaar hun hart ophalen en naast de al eerder genoemde 'Ajax Schoolagenda' is er ook een algemene voetbal agenda. In de agenda waar de familie Door zon de hoofdrol speelt zijn bij zonder veel strips te lezen. Lees ze niet allemaal tegelijk, maar wacht tot er een relatief saaie les is. Je chagrijn smelt erdoor weg. De Penny-agenda tenslotte be vat veel bruikbare achtergrond informatie over paarden en hun verzorging. Overigens hebben the Next Generation, Pour Elle en Avant garde naast hun schooliijnen ook aparte posters en stickers ge maakt. Dus dat ene wandje in je kamer hoeft niet langer kaal te blijven.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7