Grafisch Museum in Zutphen moeite van bezoek zeker waard Speel mee voor de kinderen in Pakistan WIN-ZES-MILJOEN-BON y<% Filmmuziek 'What's Love Got To Do Will It' over leven Tina Turner een hebbedingetje voor haar fans JArtSP IAcKt>OT Postcode Jackpot: 6 miljoen! 3 - Postcode Loterij helpt Unicef »B- Wilt u miljo nair worden? Vul dan snel de bon in en doe mee! POSTCODE mmmi DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993 HO 9 Drukwerk speelt onopgemerkt een belangrijke rol in ons leven. Neem de krant, het pak melk, een studieboek, dat leuke tijdschrift, een folder, het bloemetjesbehang of het limonadeglas met opdruk. Het is allemaal drukwerk. 9 Wie kent haar nu niet? Tina Turner. De zangeres die al zovele jaren vanaf de muziek- podia haar schitterende nummers ten gehore brengt, en maar niet van ophouden weet. Haar meest recente album is 'WHAT'S LOVE GOT TO DO WITH IT'. Gevuld met veertien nummers uit haar carriere, die voor de Dis- ney-studio's voldoende aanleiding vormde om deze te verfilmen. Om compleet te zijn moes ten er uiteraard ook nummers op uit haar periode met ex-echtgenoot Ike. Tina had er niet veel puf in die liedjes opnieuw te vertol ken, maar deed het uiteindelijk toch. Het resultaat is dat dit album elf 'oude', opnieuw opgenomen nummers bevat, aangevuld met drie nieuwe, speciaal geschreven voor de film. Als er een zangeres is die het verdient dat haar leven c.q. carriere verfilmd werd, dan is het Tina Turner wel. En het is niet minder ver diend, dat haar liedjes uit de film over haar leven op cd zijn uitgebracht. Dit album zal z'n weg naar haar fans zeker weten te vinden. Uitgebracht door EMI. Campbell (Tomorrow), Ce Ce Peniston (Inside That I Cried) en Sade (Maureen). Een heerlijke cd om naar te luisteren is The Rosenberg Trio - Live At The North Sea Jazz Festival. De duizenden die in 1992 dit festival bezoch ten, weten wat een genot het is om dit trio te horen spelen. De cd is opgedragen aan Paul Ac ket, die het trio, toen hij het voor de eerste keer hoorde spelen, meteen programmeer de in het North Sea Festival. Acket groeide op in de jaren dertig, en was daardoor altijd een groot bewonderaar van het gitaarspel van Django Reinhardt, door wie het Ro senberg trio zich heeft laten inspireren. Het sprak Paul Acket aan dat het trio geen klakkeloze kopie'én leverde van Django's muziek, maar deze eerder beschouwde ais uitgangspunt voor zijn eigen muzikale verrichtingen. Na het North Sea Festival 1992 was het Paul Acket nog enige tijd gegeven volop te genieten van de geluids- en beeldban den van dit festival, opgeno men op 12 juli, met daarop het Rosenberg Trio.. Helaas over leed Paul Acket voordat de cd verscheen. Het Rosenberg Trio bood daarom het eerste exemplaar van de cd aan zijn echtgenote Jos Acket aan. Zonder de niet genoemde nummers tekort te willen doen, mogen als zeer bijzon der aangemerkt worden 'For Sephora', 'Minor Swing', 'Sweet Georgia Brown', 'Les Feuilles Mortes' en 'Spain'. Wie maar een ietsepietsie 'rode jazzlichaampjes' in z'n bloed heeft, moet tenminste de moeite nemen dit album te beluisteren. Uitgebracht door Polvdor. -'cHr- -v' 9 Tina Turner met collega Rod Stewart. De muziek uit de film die handelt over haar leven c.q. carriere is uitgebracht op een cd, die beslist de moeite waard is. Foto: Pepsico Inc. 9 Het beste uit de Radio Rijnmond Jukebox Top 100 is een dubbel-cd, uitgebracht door EVA (EMI). Het album bevat 60 originele opnames, die geselecteerd zijn uit de top 100 van de afgelopen vijf jaar van dit radiostation. Het ac cent bij het kiezen van de op names voor deze dubbelaar lag op de 'oude plaatjes' uit de jaren vijftig en zestig. Zestig nummers zijn ook voor een dubbel-cd veel nummers, van daar een selectie van de titels die men hierop aantreft: Rick Nelson (Hello Mary Lou), Marcels (Blue Moon), Paul Anka (Diana), Fats Domino (Red Sails In The Sunset), Les Paul Mary Ford (Mockin' Bird Hill), Louis Prima (Buo- na Sera), Lydia Her Melody Strings (Send Me The Pillow), Ronettes (Be My Baby) en Harry Belafonte (Island In The Sun). 9 Maar liefst vijf dubbel-cd's bracht platenmaatschappij Ar cade uit in de reeks Gold Col lection. Deel 1 'Soft Soul Bal lads' geheten bevat 33 num mers. Op deze dubbelaar on der meer Lou Rawls met 'See You When I Get There', The Temptations met 'My Girl', Detroit Emeralds met 'Feel The Need', The Commodores met 'Three Times A Lady' en Gloria Gaynor met 'Be Soft With Me Tonight'. Deel 2 'Remember The Sixties' geeft qua naam al aan welk genre de luisteraar mag verwachten. Uit de 31 nummers springen vooral Ray Charles met 'Hit The Road Jack', Mary Hop kin met 'Those Were The Days', Jay The Americans met 'Cara Mia' en Sam Cooke met 'Wonderful World' met een in het oog. En wat te denken van Dave Berry met 'Little Things' of Melanie met 'Lay Down'? Ook de selectie die Arcade op deel 3 zette, 'Exclusive Hits' genaamd, mag er zijn. Deze dubbelaar, met 34 nummers in totaal, biedt de muziekliefhebber on der meer The Moody Blues met 'Go Now', Bonny Tyler met 'It's A Heartache', Sandy- Coast met 'The Eyes Of Jen ny', Chris Norman met 'Mid night Lady', Margaret Singana met 'We Are Growing' en Sniff'n The Tears met 'Drivers Scat, welk nummer de laatste tijd met regelmaat een welver diende plek op verzamel-cd's krijgt. 'Yesterday Once More', deel 4 uit Gold Collec tion', heeft 33 liedjes in de aanbieding. Sammy Davis Jr vertolkt zijn beroemde 'Mr. Bojangles', Wallstreet Crash 'Reunited', Ray Charles 'Yes terday', Linda de Suza 'Um Portugues', Lou Rawls 'Un forgettable' en Anne Murray 'I J ust Fall In Love Again', om enkele van de betere nummers te noemen. 'Let's Start II Dance', deel 5 uit deze serie, biedt 34 liedjes. Toppers en inmiddels genoegzaam be kend zijn hiervan onder meer Michael Zager Band met 'Let's All Chant', Tina Charles met 'Dance Little Lady', Spargo met 'One Night Affair', Pet Shop Boys met 'West End Girls', Yvonnen Elliman met 'Love Pains' en Samantha Fox met 'I Only Want To Be With You'. Een ding is zeker, Arca de kluistert met deze vijf-deli- ge 'Gold Collection' de vele muziekliefhebbers urenlang aan de muziek-installatie. Met de cd 'Soul Desire' halen de liefhebbers van dit repertoire in een keer achttien toppers van lovesongs binnen. Arcade bracht de schijf uit, en deze bevat onder meer bijdra gen van Shanice (Love Your Smile), Luther Vandross (So Amazing), The Cover Girls (Wishing On A Star), Tevin Het Nederlandse duo 'Ten Sharp', bestaande uit Niels Hermes en Marcel Kapteijn, leverde met de cd 'The Fire Inside' een prima cd af. Vooral het nummer Dreamhome (Dream On) helpt het duo flink om de aandacht op dit album te vestigen van de pro grammamakers van de ver schillende radio-stations, en uiteraard ook die van de tv- -programma's die gericht zijn op popmuziek. De cd telt tien nummers. Het openingsnum mer Dreamhome (Dream On) is ongetwijfeld het meest ster ke nummer van deze cd, op de voet gevolgd door As I Re member, Fly Away en Say It Ain't So. Het kan niet haast anders of Ten Sharp scoort met deze cd op de vaderlandse en buitenlandse markten zeer hoog in de hitparades. Uitge bracht door Sony. 9 Het 'handelsmerk' van Rod Stewart is zijn rauwe stemge luid. Hetzelfde kan men zeg gen van de Italiaanse zangeres Gianna Nannini. De liedjes die ze zingt klinken vrij rauw, maar hebben daardoor ook een zekere charme. X Forza E X Amore is de titel van haar nieuwste album, waarop elf nummers zijn opgenomen. Jammer genoeg voor de Ita liaanse bevat deze cd geen re gelrechte hit, die het album de nodige extra aandacht zou kunnen opleveren. Deson danks blijft de cd zeker de moeite waard voor degenen die weg zijn van in het Ita liaans gezongen liedjes. Een rapportcijfer dat ligt tussen een 6+ en een 7- komt haar door Polydor uitgebracht X Forza E X Amore zeker toe. Na het succes van Sunbada 1 zette platenmaatschappij Magnum (Phonogram) uiter aard een opvolger uit in de vorm van Sunbada 2. Acht tien nummers, die hun hitge voeligheid inmiddels al via de verschillende hitlijsten bewe zen hebben, zijn op dit schijfje bij elkaar gezet. Daaronder Senza Una Donna (Without A Woman) van Zucchero Paul Young, Indiado van Sergio Mendes, Bamboleo van Gyp sy Kings, Rythm Is Gonna Get You van Gloria Estefan en Madalena (Entra Em Beco, Sai Em Beco) van Gilberto Gil. Sunbada 2, een cd die warm wordt aanbevolen. 9 Ze zijn al lang van het mu zikale strijdtoneel verdwenen, maar een selectie van de for matie Dolly Dots haar liedjes, is nog steeds goed en sterk genoeg om belangstellenden aan te trekken. Vandaar dat Warner de cd Dolly Dots Gold uitbracht. Daarop 21 toppers van toen, waaronder 'Radio', 'Hela - Di - Ladi - Do', 'Leila (The Queen Of Sheiba)', 'All The Roses' en 'Love Me Just A Little Bit More (1993 Remix)'. Wellicht dat de vele fans van toen, die de nodige traantjes wegpink ten toen het laatste optreden een feit was, nu voldoende tot zich gekomen zijn, om naar deze cd te luisteren. Uitge bracht door Warner. De Amsterdamse Inge Seve- rijnse is bij muziekliefhebbers beter bekend onder haar ar tiestennaam B.B. Queen. In 1991 scoorde ze enorm met haar nummer 'Blueshouse' en de daarop volgende hits 'Soul- train' en 'Next To You'. Dat ze ook met haar tweede cd, getiteld 'Rythm Religion' hoog zal eindigen, staat buiten kijf. Het is een heerlijk album geworden om naar te luiste ren, en ook bij herhaling op herhaling. Heel veel aandacht trekt het nummer dat ook als single is uitgebracht, 'Bring Love Into Your Live' geheten. Het kreeg meteen na verschij nen ook de welverdiende aan dacht op Radio 3. Zoals de naam van het album al aan geeft is er behoorlijk gestoeid met ritme's door een live bege leiding. Fraaie resultaten daar van zijn onder meer 'Spare Me Lees's I iY: 9 De in Duitsland opgeleide chefkok Detlef Skrobanek maakte in Jakarta kennis met de Indonesische keuken. Hij had het gevoel dat er van deze keuken meer te maken moest zijn dan de dorpskeuken die ze in feite was gebleven. Hij beijverde zich om de principes van de Nouvelle Cuisine op te nemen in deze keuken, die haars gelijke niet kent in het complexe gebruik van kruiden en specerijen. Het betekende dat het eten lichter en gezon der zou worden bereid, en elegant in gangen zou worden opgediend, in plaats van de gebruikelijke buffetstijl, waar bij alles tegelijk op tafel komt. Zijn werk in het Jakarta Hil- ton-hotel verliep voorspoedig en resulteerde in 'Indonesisch koken nieuw stijl'. In dit boek kan men stap voor stap de heldere uitleg volgen van de recepten, en men kan deze thuis bereiden, en zodoende genieten van de zalige verbin ding van het beste van twee werelddelen. Het boek is ver rukkelijk om door te lezen, mede dankzij de werkelijk schitterende foto's van Gerald Gay, die precies tonen hoe een gerecht er uit moet zien. Een uitgebreid lexicon helpt de ge bruiker bij het zoeken van minder bekende ingrediënten en eventuele vervangingen. Uitgeverij De Lantaarn Time Life. The Time', 'Saturday Night' (de Brood-fans niet geheel on bekend), 'This Is The Place' en 'Where On Earth'. Kortom, een puik album, uitgebracht door Polydor. 9 Mega Dance 93, uitge bracht door Arcade, bevat ne gentien toppers, waaraan ze ker het nodige muzikale ge noegen te beleven valt. 'What Is Love?' van Haddaway brengt de stemming er al met een goed in, en die wordt ver der versterkt door Def Dames Dope met 'Ain't Nothing To It'. 'All I Want' van Captain Hollywood Project en 'Show Me Love' van Robin S. zijn nog eens twee van die toppers van dit album. Van eigen bo dem is verder nog Tatjana pre sent met 'Feel Good'. En dat laatste doen degenen die luis teren naar deze cd, die fijntjes de toevoeging 'From The Ma kers Of Turn Up The Bass' meekreeg, zeker. Nu is drukwerk heel gewoon, maar daar is heel wat tijd over heen gegaan. Een tijd waarin ge schiedenis is geschreven, zowel letterlijk als figuurlijk. Dat kan men zien en beleven in het Gra fisch Museum in Zutphen. Het Grafisch Museum is gevestigd in een historisch pand aan het Kerk hof 16, direct achter de Wal- burgskerk en de Librije. Bibliotheek Deze beroemde middeleeuwse bibliotheek bevat een groot aan tal kostbare handgeschreven boeken en oude blokdrukken. De collectie van het Grafisch Museum omvat tal van oude ma chines, gereedschappen, materi alen en produkten die betrekking hebben op de grafische historie en het grafische ambacht. Van deze collectie is een permanente tentoonstelling ingericht, die de verschillende facetten van hand en machinezetten, drukken en boekbinden laat zien. Papiervervaardiging Het museum schenkt ook veel aandacht aan de ambachtelijke wijze van papiervervaardiging. Uniek is de zogenaamde Van Bommel Collectie. Een zeer gro te en zeer oude verzameling boekbandstempels. Voor deze collectie komen bezoekers uit heel Europa. Het aardige van het Grafisch Museum is dat het een werkend museum is waar dé be zoeker nooit aan zijn lot wordt overgelaten. Het streven is om iedere bezoeker persoonlijk rond te leiden, waarbij de steeds aan wezige vrijwilligers oude appara tuur tijdens de openingstijden in werking laten zien. In bedrijf Zo ziet de bezoeker een compleet ambachtelijk bedrijf in werking rond de eeuwwisseling inclusief een papierschepperij en een handboekbinderij. Tevens zijn er regelmatig wisseltentoonstellin gen over een scala van grafische onderwerpen, zoals bankpapier, postzegels, kopperprenten etce tera. Ook beschikt het museum over een ruim documentatiecen trum en een vakbibliotheek. Openingstijden Het adres van het Grafisch Mu seum is Kerkhof 16, 7201 BM Zutphen. Telefoon: 05750 - 42329. De openingstijden zijn als volgt: woensdag 13.00 - 16.30 uur; donderdag 13.00 - 16.30 uur; vrijdag 13.00 - 16.30 uur; zaterdag 11.00 - 15.00 uur. Groepsbezoek is mogelijk in overleg. De toegangsprijzen tot het museum zijn f 3,00 per per soon. Een gezinskaart kost f 10,00. Museumjaarkaarthouders hebben gratis toegang. In Pakistan Ieren de meeste kinderen niet lezen en schrij ven. Unicef probeert daar, samen met Pakistaanse orga nisaties, iets aan te doen. U kunt ook meehelpen, door mee te spelen in de Nationale Postcode Loterij. Meer dan 80 miljoen mensen in Pakistan zijn analfabeet. Zij kunnen daarom niet voor hun eigen belangen opkomen. Talloze mensen op het platte- Lezen en schrijven én kans op een betere toekomst. Daar gaat het Unicef om in Pakistan. De Postcode Loterij helpt mee. land werken bijna als slaven. Hun kinderen hebben geen toekomst. De enige manier om dat te veranderen is de kinderen te leren lezen en schrijven. Want kennis is macht. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, werkt daar hard aan De winnende Thuisbingo- nummers van 10 augustus: door schooltjes op te. richten, leerkrachten op te leiden en lesmateriaal te verspreiden. Unicef wordt daarbij gesteund door de Postcode Loterij. Dus als u meespeelt in de Postcode Loterij maakt u niet alleen kans op de Postcode Jackpot - de grootste prijs ooit in Nederland uitgeloofd! - en vele tienduizenden andere prij zen, maar ook helpt u vele goede doelen zoals Unicef. De stand van de Jackpot voor de komende trekking is maar liefst 6 miljoen gulden, de hoogste prijs die ooit in ons land is uitgeloofd! Valt de Jackpot deze maand op een niet verkocht lot, dan stijgt de Jackpot zelfs tot 7 miljoen gulden! Het maximum waarbij de Jackpot gegaran deerd valt. Want dan gaat de notaris net zo lang door tot er een winnaar is! Pak uw laatste kans en word nü lid. Bel gerust de informatielijn: 020-679 5656. Waag een gokje en steun gelijk mens en natuur. Dat kan al voor één tientje per maand. Als u vandaag nog de WIN- ZES-MILJOEN-BON invult bent u de volgende maand al van de partij. 10 19 28 39 11 21 29 40 14 22 30 43 15 24 31 9 17 26 35 Goedgekeurd door het Ministerie van Justitie. De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer LO 890/098/177.89. d-d. 02-03-1993. Pnjzen boven de dui zend gulden worden belast met 25% kansspelbelasting. Prijzen worden automatisch op uw bank- ol girorekening gestori. Ik wil graag meedoen aan de Postcode Loterij, inclusief de Jackpot en Hitbingo. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand het volgende bedrag van onderstaande rekening af te schrijven: (twee lotnummers) (één lotnummer) j ƒ40,- (vier lotnummers) j 30,- (drie lotnummers) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Naam J dhr. -J mevr. Adres Postcode: i i i i i-i i i Plaats Postbanknummer: Datum: 68 93.08 Handtekening- NATIONALE LOTERIJ Banknummer Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,2501ZV Den Haag

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9