Boek over oorlog in Okkenbroek Op de valreep nieuwe trainer bij SV Holten agenda Huurders tevreden over Onze Woning Comb. Jurjens slaat weer toe Middenstands- beurs wordt uitgesteld rï Jeugd OKIA wordt kampioen gewest Jesoirens is reddende engel Jack of Hearts op Volksfeest in Exel HOLTENS NIEUWSBLAD JJY: Uit onderzoek blijkt: DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993- Weer was het de combinatie Jur jens die in het afgelopen weekein de de snelste duif klokte. In een zware vlucht voor jonge duiven vanaf St. Quentin (349 km.) ver sterkten de gebroeders hun koppo sitie in het algemene (generale) klassement met de eerste, derde en vierde prijs. Bovendien haalden ze het hoogste prijspercentage met veertien duiven in de uitslag. De tweede en zevende prijs waren voor H. Jansen terwijl ook E. Ve neklaas goed meedeed met de vijf de, zesde, achtste en negende prijs. Met nog één vlucht te gaan voor de jonge duiven leidt de comb. Jur jens zowel voor het aangewezen als het onaangewezen kampioen schap. H. Jansen heeft in de laatste categorie een kleine achterstand van negen punten en kan nog win nen, terwijl de kans van H. Wan- sink op het aangewezen kampioen schap slechts theoretisch is. In het generale klassement is er nog wel volop strijd achter de koploper met dit seizoen nog vijf vluchten te gaan. Daaronder vier natuurvluch- ten waarbij oude en jonge duiven samen de mand in gaan. Liefdadigheid Als lid van het Rayon Berg en Dal doet PV De Bergvliegers zaterdag 28 augustus mee met de Liefdadig- heidsvlucht vanaf Eindhoven. De opbrengst daarvan is voor de ge handicapte medemens. De win naar krijgt een ballonvaart aange boden. De voor 7,8 en 9 oktober aangekon digde middenstandbeurs gaat niet door. Voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handelsver eniging laat weten dat verscheide ne ondernemers de voorkeur geven aan het voorjaar, waardoor het aantal deelnemers te gering is om een representatief beeld te tonen van ondernemend Holten: „Door gaans zijn dat er circa 45, nu had den we iets meer dan de helft daar van. Vijf branches waren zelfs niet eens vertegenwoordigd. Jammer, dat wel, zeker gezien de hoeveel heid werk die er door deze en gene al-in gestoken was." Op korte ter mijn zal het HHV-bestuur de leden een enquêteformulier toesturen. Daarin onder meer de vraag of de geringe bealngstelling voor deel name wellicht financiële redenen kent, of dat er sprake is van een soort 'beursmoeiheid'. Tevens zal worden geïnformeerd naar de inte resse voor een voorjaarsbeurs. Nog voor de najaarsledenvergadering (4 oktober) hoopt het bestuur de formulieren terug te hebben, opdat men een beeld krijgt van de wen sen van ondernemend Holten. Het wel of niet organiseren van een voorjaarsbeurs zal op de vergade ring worden besproken. Zaterdag 28 augustus wordt in 'Ons Centrum' in Okkenbroek het boek 'Oorlogstijd in Okkenbroek' gepresenteerd. Een gezamenlijke pennevrucht van de gezusters Ger- rie te Velde-Kloosterboer en Willy Kloosterboer. Tussen 1990 en 1993 heeft het tweetal circa 80 personen geïnterviewd om na te gaan hoe de oorlogstijd in Okkenbroek na een halve eeuw nog in de herinnering voortleeft. Hun sober verslag van het toenmalige Okkenbroekse le ven, gebaseerd op mondelinge overlevering, is verrijkt met cita ten uit brieven en een bewaard gebleven dagboek van een onder duiker. Bovendien werden Gerrie en Willy in staat gesteld notulen van de plaatselijke kerk en school en het archief van de gemeente Diepenveen te raadplegen. Eerst wordt beschreven hoe Ok- kenbroekers betrokken werden bij de mobilisatie en bij de Duitse in val in de Meidagen van '40. Daarna volgt de Duitse bezetting en haar gevolgen voor het dagelijks leven in Okkenbroek en welke positie de hervormde gemeente en de protes tants christelijke school daarin in namen. Tijdens de Meistaking in '43 vormde het toen nogal afgele gen boerendorp een toevlucht soord voor onderduikers, kinderen uit het westen en andere vluchte lingen, zelfs gedeserteerde Duitse soldaten. Verraders en NSB-ers waren er niet in Okkenbroek. Ie dereen kende en hielp elkaar. Ten slotte worden ook de gevechtshan delingen tussen Duitsers en Cana dezen en de bevrijding beschreven. Het boek omvat 113 pagina's, 26 foto's, 9 copieën van documenten en een plattegrond van Okken broek. In een aanhangsel zijn enke le 'oorlogsliedjes' opgenomen. Het boek wordt gedrukt door drukkerij Heusinkveld en kost 22,50 gulden. Het is te bestellen bij de auteurs: G.D. te Velde-Kloosterboer, Goud- bloemsweg 34,9765 HS, Paterswol- de, tel. 05907-93171 of W.G. Kloos terboer, De Mars 4, 6932 BN, Wes tervoort, tel. 08303-14171. Ter gele genheid van de presentatie van het boek is er in 'Ons Centrum' een bescheiden expositie ingericht van in Okkenbroek nog aanwezige voorwerpen, foto's en documenten uit de oorlogsjaren. De openings tijden: zaterdag 28 augustus van 16 tot 22 uur en zondag 29 augustus van 10.30 tot 17 uur. Op de exposi tie is het boek verkrijgbaar. Lees's Wie verrukt is van de Chi nese keuken, en nog nimmer kennis heeft gemaakt met die uit Kanton, die doet er goed aan het boek 'China - de Kan- tonese keuken' eens aandach tig door te lezen. Het boek biedt tal van heerlijke recep ten. Voor etentjes bij speciale gelegenheden, maar ook maal tijden die op een gewone, doodnormale dag gegeten kunnen worden. In deze uit gave zijn onder meer recepten voor vlees opgenomen, maar ook voor soepen en schaal- en schelpdieren. Wie eenmaal aan het bladeren slaat in dit boek wordt door de prachtige kleu renfoto's onmiddellijk 'lekker gemaakt' voor deze keuken. Per recept is een opgave van de ingrediënten opgenomen en uiteraard een beschrijving van de wijze waarop het gerecht klaar kan worden gemaakt. Uitgeverij De Lantaarn/Time Life. Het boek 'Chinees koken' biedt de lezer een keur aan gerechten voor feesten, cock tailparty's, buffetten en di ners. Allemaal lekkernijen uit de befaamde Chinese keuken. Nederland telt nogal wat lief hebbers van lekker eten, die regelmatig een Chinees restau rant bezoeken. Wie daar ken nis heeft gemaakt met bepaal de gerechten, kan vele daarvan terug vinden in deze uitgave. Ieder recept is voorzien van een fraaie kleurenfoto, die meteen laat zien hoe men dit gerecht op z'n mooiste op kan dienen. Bij ieder gerecht is ook vermeld voor hoeveel personen het recept is samen gesteld, welke ingrediënten nodig zijn, en hoe het bereid kan worden. Of men nu een voorkeur heeft voor vlees-, vis- of andere gerechten, Op het zevende toernooi van ge west Oost is nu ai gebleken dat de jeugd 450 kg oppermachtig is in hun klasse en ze al niet meer zijn in te halen door de concurrentie. Deze ploeg behaalde weer alle pun ten namelijk 12 stuks en hebben hierdoor 77 punten in hun bezit. Door de vakantie kon het 420 kg team niet verschijnen en behaalde dus logischerwijs ook geen punten. Deze ploeg blijft hierdoor de derde plaats bezetten. Ook de 640-A was weer goed op dreef. Zij lieten slechts twee pun ten liggen tegen Eibergen-A, de rest werd vlot binnengehaald. Zelfs van de huidige Nederlands Kampioen werd gewonnen. Hier door blijft de voorsprong van het 640-A team zodanig groot dat er nog maar weinig van de concurren tie te duchten valt. Ook de 640-B blijft op normaal peil doortrekken en behaalde in Borcu- lo 6 punten. Hierdoor zal dit team wel in de middenmoot eindigen maar dat zal de pret niet drukken. Het volgende toernooi is volgende week zondag en dan in Warnsveld bij TTV Treklust. Uitslag: Jeugd 420 dames: 1. Erichem (10) 63; 2. Heure (6) 513. Halfweg Girls (8) 414. OKIA (0) 315- DTO/Vorden (4) 14; 6. Vios Bisons (2) 10. Jeugd 450 kg: 1. OKIA (12) 77; 2. Olden Eibergen (4) 50; 3. Eiber gen (8) 314. Wubbenhof (0) 10 Heren 640 A: 1. OKIA (12) 90; 2. Eibergen (14) 77; 3. Vios Bisons (9) 69; 4 Heure (8) 51; 5. Vorden (2) 39; 6. Olden Eibergen (5) 30; 7. Oosterwijk (3) 22; 8. Eibergen B (3) 14. Heren 640 B: 1. Cambrinus (14) 90; 2. Erichem (6) 69; 3. Bekveld (1167; 4. EHTC (10) 55; 5. Olden Eibergen (7) 42; 6. OKIA (6)40; 7. Vios Bisons (0) 16; 8. Treklusty (2) 13. Aanvankelijk twee nieuwe gezichten bij de voetbalafdeling van de SV Holtenafgelopen week. Eén daarvan ging weer af door de achterdeur. Trainer Hans van den Berg bleek niet onder een eerder ondertekend contract bij de B-selectie van Spc. Enschede te kunnen uitkomen. Verzorgster Els Abbink blijft wel degelijk. Foto Ten Velde. De trainerscarrousel bij de SV Holten is eindelijk gestopt.In plaats van de eerder aangetrok ken Hennie Oolbekkink, die van wege een ernstige ziekte voorlo pig zijn trainerscarrière moest be ëindigen, werd vorige week zon dag Hans van den Berg uit Enschede vastgelegd, maar ook hij verdween voortijdig uit beeld. De voormalige rechterspits van Sportclub Enschede, Heracles (be taald voetbal), het Duitse SV Mep pen, Haaksbergen en ON Almelo tekende een contract voor één jaar, maar ging na twee trainin gen door de achterdeur af omdat hij al een contract bij Spc. Ensche de bleek te hebben ondertekend. Voorlopig nam oud-eerste elftal speler Johan Veneklaas de selec tie onder zijn hoede, maar onder tussen werd er naarstig gezocht naar een gediplomeerd oefen- meester. Na dat koortsachtig zoe ken kwam afgelopen dinsdag op de valreep Deventenaar Alois Je soirens als reddende engel uit de bus. Voor voetbal-bestuurslid Wim ter Schure van de SV Holten was het de afgelopen weken nog even flink zweten, want vanwege de vakan ties van de overige bestuursleden moest hij het contract met een nieuwe trainer rondbreien. Geen eenvoudige opgave in een periode dat vrijwel elke oefenmeester al ergens heeft ondertekend. Via de vacaturebanken in Deventer en Almelo belandde hij uiteindelijk bij Hans van den Berg (40). De Enschedese trainer met het Coach- II diploma (trainingsbevoegdheid t/m tweede klasse KNVB) vertrok voortijdig bij zaterdag-derdeklas ser ON uit Almelo vanwege een conflict over de technische verant woordelijkheden en zag Holten als een prima uitdaging om zijn juiste voetbalvisie te bewijzen. Helaas voor hem (en Holten) lukte het niet onder een eerder ondertekend con tract bij het derde elftal van Spc. Enschede uit te komen. „Jammer" vond Van den Berg. „Zowel qua organisatie als accommodatie ziet het er uitstekend uit bij Holten. Bovendien zit er een gezonde jeugdafdeling. Dat biedt perspec tief." Zijn mening wordt eenstemmig ge deeld door Deventenaar Alois Je soirens (50) die na een een 15-jarige trainerscarrière (o.a. bij Unitas) in het westen door zijn werkkring bij Akzo in Deventer belandde en daar vier jaar lang Helios onder zijn hoede had. Aanvankelijk wilde Jesoirens afbouwen via ABS en een noodsprong naar Lettele, maar toen hij van Holten hoorde was hij meteen weer enthousiast. Ook de oud-speler van tweedeklasser SVD ziet volop mogelijkheden in de Holtense afdelingsclub. „Ongelo felijk dat die vereniging in de afde ling Twente speelt. Met zo'n ac commodatie en zo'n achterban. Al les erop en eraan. Daar moet ge woon meer inzitten" klinkt het enthousiast in een eerste reactie, Jesoirens zag Holten afgelopen zondag al in het door onweer voor tijdig afgebroken oefenpotje tegen zijn oude club Helios (waarvan hij nog steeds lid is) en toog gister avond ook naar Den Ham waar Holten de tweede oefenwedstrijd afwerkte. „Het is nu kort dag" con cludeert hij. „In plaats van vijf voor twaalf is het al vijf over twaalf, maar wat ik tot nu toe gezien heb stemt hoopgevend." Blauw Wit Ook Blauw Wit startte al vroeg met de voorbereiding op de nieuwe competitie. Die begint voor de za terdagclub op 11 september. In de eerste week trainde de bijna volle dige groep van trainer Bert Mid delburg alleen maar, waarna afge lopen zaterdag die eerste periode werd afgesloten met de traditione le trainingsdag. De groep voor het eerste elftal kent ten opzichte van het vorige seizoen twee mutaties. Doelman Hans Bekkernens gaat het komende sei zoen in Apeldoorn het doel verde digen, terwijl Jan Vrugteveen een stapje terug doet naar een lager elftalHans Stam is nog steeds niet van een slepende liesblessure ver los. Hij zal zeker een groot deel van de competitie moeten missen! Ook Johan Bosschers is door een lang durige blessure niet inzetbaar. Nieuw in de groep is Gerrit Norder. Vorig seizoen na de winterstop al diverse malen succesvol in actie bij het derde, gaat hij het nu opnieuw in een eerste elftal proberen. De eerste oefenwedstrijd wordt volgende week dinsdag 17 augus tus gespeeld op 't Vletgoor tegen Nieuw Heeten, waarna op zaterdag 21 augustus opnieuw op 't Vlet goor, Klarenbeek tegenstander is. Op dinsdag 24 augustus speelt Blauw Wit een bekerwedstrijd te gen zondag hoofdklasser Stevo uit Geesteren. Wanneer het elftal van Bert Middelburg voor een verras sing weet te zorgen, moet op 31 augustus de tweede wedstrijd wor den gespeeld voor de districtsbe ker. Wanneer Blauw Wit de wed strijden voor de afdelingsbeker speelt, is nog niet bekend. Oefenprogramma Blauw Wit 1 en 2: 21 augustus: Blauw Wit 1 - Klarenbeek 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Klarenbeek 2, 14.30 uur; 24 agustus: Blauw Wit 1 - Stevo 1,18.30 uur (beker); 26 augustus Blauw Wit 1 - Epse 1,19.00 uur; Blauw Wit 2 - Epse 2, 19.00 uur; 28 augustus: Blauw Wit 1 -Zelos 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Zelos 2, 14.30 uur; 31 augustus: Blauw Wit 1 - nog onbe kend; Omhoog 2 - Blauw Wit 2,19.00 uur; 4 september: Blauw Wit 1 - SVVN 2, 14.30 uur; 7 september: Wierden 1 - Blauw Wit 1, 18.45 uur; 8 september: Wierden 2 - Blauw Wit 2, 18.45 uur. De Larens-Holtens-Markelose formatie Caffeine speelt in Exel in de nieuwe bezetting. De jeugdcommissie van het School- en Voiksffest in Exel is er in geslaagd de groep The Jack of Hearts naar de Exelse Molen te halen voor een optreden op vrijdag 20 augustus. In het voorprogram ma speelt de regionale band Caffei ne en vanaf 20.30 is tevens Disco Black Night aanwezig op het ter rein. The Jack of Hearts bracht onlangs de vierde CD, Delilah, uit met daarop de hitsingle 'I still love you'. De groep bestaat uit Fred Kienhuis (gitaar en zang), Kim Snelten (mondharmonica), George Oostdijk (bas) en Kors Eijkelboom (drums). De band Caffeine heeft leden uit Laren, Holten en Markelo en speel- te covers van relatief onbekende nummers van Black Sabbath, Nir vana, Pearl Jam, Thin Lizzy en Metallica. Sinds het optreden in 't Trefpunt in Espelo in januari is de formatie gewijzigd, waardoor sinds die tijd relatief weinig meer werd opgetreden. Inmiddels zijn bassist Cristian Hut en Geert Jan Welmer tot de band toegetreden die verder bestaat uit Aart Bieleman (gitaar), Gerwin Rensen (gitaar) en Ronald Brinks (drums). Toegangskaarten voor Rock de Molle kosten f 10,00 (aan de kassa f 12,50) en zijn verkrijgbaar bij de Exelse Molen, Hotel Stegeman in Laren, café De Wippert en Penny Lane in Lochem. De woningen verkeren bij de sleu teloverhandiging in goede staat, reparaties worden over het alge meen snel en vakkundig uitge voerd en men wordt correct be handeld. Zie hier in het kort de mening van de huurders van Onze Woning over hun eigen woning- bouwverneiging. Die rangschikt men onder de 'betere woningcor poratie' zo blijkt uit een onder zoek van de Nationale Woning raad naar de kwaliteit van de dienstverlening van Onze Wo ning. Gemiddeld gaven de 856 onder vraagde huurders het rapportcijfer 7,4 aan de Deventer verhuurder met ook een groot aantal wonin gen in Holten. In vergelijking met andere corporaties is dat een goe de score. Onze Woning-directeur B.J. Doornebos toont zich er dan ook verguld mee: „Een schouder klopje is altijd leuk, maar zeker geen reden om met de armen over elkaar te gaan zitten. We weten nu bijvoorbeeld dat we geen extra energie hoeven te steken in het verbeteren van de service bij het aanvragen van huursubsidie. Maar bij het 'nee' verkopen, bijvoor beeld omdat een reparatie voor re kening van de huurder is, daar valt nog wel wat te sleutelen aan de uitleg." Belangrijkste eisen die de huurders aan hun woningbouw- Het hoofdkantoor van Onze Woning in Deventer. vereniging stellen blijken immers: duidelijkheid, correcthei en snelle uitvoering van kleine reparaties. Huurdersonderhoud Onze Woning breidt binnenkort de dienstverlening uit met en abonne ment voor huurdersonderhoud. Daarbij loopt een vakman de huur woning eens per jaar na op gebre ken die onder het huurdersonder houd vallen. Reparaties die niet tot d£ jaarlijkse beurt kunnen wachten, kunnen dan tussentijds gerepareerd worden. Ook is Onze Woning van plan om de twee jaar alle woningen na te lopen op overig onderhoud. „Door gebreken tijdig te signaleren, kunnen we ernstiger problemen voorkomen" verklaart Doornebos dat voornemen. „Zo kan bijvoorbeeld het tijdig vervan gen van een kitvoeg in de douche lekkage voorkomen." AUGUSTUS 24 augustus: Hoolter Oamd (Hol tense Boerendansers). SEPTEMBER 4 september: Vrije markt van Sup portersvereniging HMV; sluiting zwembad Twenhaarsveld. 9 september: Wijnavond 10/11/12 september: Keunefeesten. 12 september: Nat. motocross op Zuurberg 19 september: Trekkersiep. 20 september: gemeenteavond hervormde kerk OKTOBER 2/3 oktober: Nacht om Holten. 4 oktober: najaarsledenvergade ring HHV; 9 oktober: Twents kamerorkest in De Kandelaar 20 oktober: schoonmaakactie Stichting RHR op Sallandse Heu velrug 25 oktober: Raadsvergadering. 29 oktober: COC met Wie kaatst, die wint, 30 oktober: COC met Wie kaatst, die wint; Diepe Hel Holterber- gloop. NOVEMBER 2 november: vierde lustrumfeest Haarschool 5 november: Concert Holtense or ganisten in de NH kerk. 8 november: Begrotingsraad 11 november: Alg. ledenvergade ring Fienpreuvers in hofbar 't Kla vier 12 november: Concert Holtens Mannenkoor. 13 november: Elfde van de Elfde bij De Poppe 15 november: spreekbeurt land- bouwspeciaiist P. Blaauw (WD) in De Poppe 22 november: Raadsvergadering. 27 November: Najaarsconcert HMV. DECEMBER 15 december: Volkskerstzang. 20 december: Raadsvergadering. 30 december: Keunestatjesoamd in café Maats 1994 JANUARI 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal in De Poppe

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7