Thuisblijvers missen veel op de Schuredag Fokveedag in Espelo toont hoge kwaliteit iD „De Blester" eigen Bokaal Laatste week van recreatiewerk f' "i Senioren-academie voor 50-plussers Klavier wint de Afnemende interesse voor KOC Sanne heeft een strakke baas nodig Popfestival weer in rode cijfers 07 mer 52.95 HOLTENS NIEUWSBLAD dierenbescherming Oefenprogramma voetbalclubs Remy Martin VSOP DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993- •*5 Eetcafé heeft in het eigen toernooi de eerste pllats opgeëist door in de finale De Poppe na een spannende strijd met 1-0 te verslaan. Samen met camping De Holterberg wa ren deze twee ploegen tot de finale doorgedrongen. Als eerste kwamen in de finalepou le 't Klavier en De Holterberg in het veld waarbij de cafébezokers toch over de beste techniek, tac tiek en conditie bleken te beschik ken. De Holterberg moest daarna winnen van De Poppe, hetgeen bij na lukte maar in de allerlaatste minuut kwam De Poppe toch nog op gelijke hoogte, de laatste wed strijd tussen 't Klavier en De Pop pe moet dus de beslissing brengen. Na een spannende eindstrijd slaag de 't Klavier erin in ieder geval één keer te scoren hetgeen na lange tijd weer eens genoeg bleek voor de Klavier-bokaal. In het gelijknami ge café vond de prijsuitreiking deel waar scheidsrechter Wim ter Schu- re de deelnemende teams compli menteerde met hun spotieve ge drag. De eindstand was als volgt: 1. 't Klavier, 2. De Poppe, 3. De Holter berg, 4. de Sallandshoeve, 5. De Lindenberg, 6. De Prins. De teller bleef steken bij 290 en dat was gezien het gebodene op de Schuredag 1993 schandalig wei nig. Teleurstelling dus bij de vrij willigers van Jongerencafé De Schure die hun vele werk van de afgelopen weken niet met een overvol festivalterrein beloond Agrarisch Holten kan trots zijn. Was het onlangs al bingo op de centrale fokveedag in Olst, afgelo pen zaterdag oogstte de voorna melijk Hol tense veehouders met- hun roodbonte 'pupillen' op de 33e fokveedag aan de Splose Espelo- dijk opnieuw volop bewondering van de jury. „Een opmerkelijk hoge kwaliteit," luidde alom het deskundig commentaar, temeer daar het vee uit een relatief klein gebied afkomstig was. Volgens woordvoerder Henk Bosman van de Fokveedagcommissie valt het goede resultaat voor een belang rijk deel toe te schrijven aan de inspanningen van de Holtense Veeteelt Studieclub. Zij nam onder meer het initiatief tot de toevoe ging van meer pinken aan het keu ringsvee, verdeeld in maar liefst zes groepen. Het aantal pinken bleek zelfs dubbel zo groot dan vorig jaar. Bosman: „Het is niet alleen een mooie aanvulling op de fokveedag, maar de kwaliteit van de pinken geeft tevens een indica tie voor de toekomst." Aan de keu ring werd deelgenomen door totaal 167 koeien. Enkele tientallen meer dan vorig jaar. Kalveren Bewondering was er natuurlijk ook voor de kalfjes van de leden van de Kalver Opfok Club. De jongveekeuring maakte voor de negende maal deel uit van de fok veedag. Voorzitter Jan Stegink noemde de afnemende belangstel ling voor 'zijn' club evenwel teleur stellend. Van de ongeveer 40 aan meldingen bleven er zo'n 30 over. „Vanaf zo'n 15 jaar krijgen veel kinderen andere interesses. Dan komt bijvoorbeeld trekkersiep meer in beeld. Jammer, maar je doet er niets aan." De KOC werd destijds op initiatief van de Fok- studieclub gestart om de jeugd (vanaf circa 4 jaar) te interesseren voor het fokken, een soort voorbe reiding op de fokveedag dus. Vanaf april werden de deelnemende kal veren tweemaal op het bedrijf zelf gekeurd, waarbij voornamelijk op voeding, omgang en verzorging, het bijhouden van het speciale dagboekje en ook de mondeling toelichting werd gelet. Bij de eind- keuring ging het onder meer om verzorging en presentatie. Voor de derde achtereenvolgende keer de den enkele zwartbonte kalveren mee. De melkproduktie vormde hier de belangrijkste factor. Met het lang gekoesterde zonnetje Op de Splose fokveedag boekten de Holtense veehouders veel succes erbij, werd de Splose fokveedag een druk bezocht en gezellig evene ment. georganiseerd door de Fok veedagcommissie in samenwer king met het Overijssels Rundvee Syndicaat. Aan de keuring werd uitsluitend deelgenomen door roodbonte koeien (dubbel doel), af komstig uit het werkgebied van de vroegere Vereniging van Veehou derij Belangen. De dieren werden beoordeeld op type, uiers, benen en bespiering. Toegevoegd aan het programma was Sjacelien 19, van wege haar huldiging voor het on langs behalen van 100 duizend kilo melk. Als eregast stond zij in een versierde stand op het terrein van de familie Stevens. Alle la prijs winnaars werden op de foto gezet door Miedema uit Bathmen. Succes in Olst Op de centrale fokveedag Olst oogstten Holtense veehouders een week eerder veel succes. De vee teeltstudieclub Holten behaalde in de keuring van studieclubgroepen de eerste plaats voor Bathmen, Heino, Dalfsen, Raalte, Zuid-west Salland en Drente. Ook de familie Rietberg grossierde in prijzing met als kroon op het vele werk een 1A- plaats voor hun fraaie bedrijfs groep en de kampioenskoe in de seniorenklasse. Aan de individuele keuring namen 38 Holtense koeien deel waarvan er 33 een eerste prijs behaalden en er maar liefst tien IA- en lB-plaatsen werden vergaard. Jammer was het dat de publieke belangstelling wat minder was omdat veel boeren door het even droge weer aan het gras inkuilen waren. De keuring van de bedrijfsgroepen vaarzen leverde een lC-plaats op voor de maatschap Scheperboer en een 1D voor de maatschap Stee- gink. Bij de bedrijfsgroepen oudere dieren behaalden zij beide een 1B- positie. Op zich was het al een knap stukje werk om met twee groepen van hetzelfde bedrijf op de keuring uit te komen. De familie Rietberg overtrof dat nog eens met een fraaie bedrijfsgroep die haar lA-plaats meer dan waard was. De demonstratie dochtergroepen van stieren bleek een echte pu bliekstrekker. Geshowd werden groepen van Robert, Leon, Robert 5 en Allure. Bij het sluitstuk van de dag, de kampioenschapskeuring, was er weer succes voor de familie Rietberg die haar Dina 117 senio renkampioene zag worden. Zij is een dochter van Franko. In de mid denklasse zegevierde Doortje 16, een BC Topper-dochter van ex- Holtenaar Wim Veneklaas-Slots, nu wonende in het Drentse Zeyer- veld. Bijde junioren werd de Jubi- lant-dochter Grietje 486 van maat schap Schrijver uit Dalfsen kampi oene. Uitslag fokveedag: Rubriek 11a Dina 185, v. Alva 4, eig. mts. Bronninkreef; 1b: Carolien 8, v. Gorda's mars, eig. mts. Marsman. Rubriek 2: 1a: Coba 259, v. Gotthard, eig. mts. Beldman. 1b: Hetty 108, v. Regel eig. mts. Veneklaas- Slots. Rubriek3:1a: Paulien 35, v. Nicolaas eig. mts. Scheperboer. 1b: Kato 33, v. Fran ko eig. mts. Rietberg. Rubriek 4: 1a: Dina 117, v. Franko eig. mts. Rietberg. 1b: Coba, v. Meijers Red. trip, eig. mts. Rietberg. Rubriek 5:1a: Bertha 44, v. Franko eig. mts. Scheperboer. 1b: Rozetta 87, v. Hektor eig. mts. Veneklaas. Rubriek 6: 1a: Grietje 425, v. Franko eig. mts. Rietberg. 1b. Rozetta 40, v. Franko eig. mts. Volkerink. Rubriek 7:1a: Janna 21, v. Alva 4 eig. mts. Volkerink. 1b: Marietje 40, v. Nicolaas eig. mts. Rietberg. Rubriek 8: 1a: Corrie 63, v. Toppop eig. mts. Veneklaas; 1b: Mineke 19, v. Valiants Trip eig. mts. Blankena. Rubriek 9: Marin- da, v. Toppop eig. mts. Bodde-Steegink, 1b: Mina 776, v. Franko eig. mts. Venek laas-Slots. Rubriek 10: Jantje 172, v. Robert eig. mts. Rietberg. 1b: Betsie 4, v. Anker- ster eig. J.H. Klein Teeselink. Rubriek 11: 1a: Dirkje 97, v. Leon eig. mts. Marsman, 1b: Willy 70, v. Robets eig. mts. Meijerink. Rubriek 12: 1a: Derkje 59, v. Franko eig. mts. Rietberg. 1b: Elza 24, v. Vormthoeve 2000, eig. mts. Boode-Steegink. Rubriek 13: 1a: Dina 241, v. Lancelot eig. mts. Bronninkreef. 1 b: Marian 3, v. Robert 5 eig. mts. Stevens. Rubriek 14: 1a: Bertha 67, v. Olan eig. mts. Scheperboer, 1b: Trui 56, v. Olan eig. mts. Veneklaas-Slots. Rubriek 15: 1a: Anna 130, v. Boris 10 eig. mts. Scheper boer, 1b: Klatje 26, v. Trui's Adler, eig. mts. Stevens.Rubriek 16: 1a: Dina249,v. Allure eig. mts. Bronninkreef, 1b: Anna 132, v. Allure eig. mts. Scheperboer. Rubriek 17 pinken: 1a: Leida 52, v. Allure eig. mts. Meijerink, 1b: Emma 28, v. Olan eig. mts. Marsman. Rubriek 18:1a: Marinda, v. Allu re eig. mts. Boode-Steegink. 1b: Roosje 317, v. Frank eig. mts. Beldman. Rubriek 19: 1a Dora 14, v. Jubilant eig. mts. Bron ninkreef, 1b: Agnes 113, v. Zwiep eig. gebr. Wegstapel. Rubriek 20: Mineke 25, v. Bac chus Orkan eig. mts. Blankena, 1b: Dina 261, v. Spechthorst 1 eig. mts. Bronnin kreef. Beste uier jonge koeien: Betsie 4, v. Ankerster eig. J.H. Klein Teeselink. Beste uier oude koeien: Janna, v. Alva 4 eig. mts. Volkerink. Bedrijfsgroepen pinken: la: mts. Stevens, 1b: mts. Bronninkreef. Be drijfsgroepen koeien 4 stuks: 1a: mts. Marsman, 1 b: mts. Meijerink. Bedrijfsgroe pen 5 stuks: 1a: mts. Boode-Steegink, 1b: mts. Bosman. Bedrijfsgroepen 6 stuks: 1a: mts. Scheperboer, 1b: mts. Veneklaas Slots. Kampioen bedrijfsgroepen: mts. Rietberg. Fokfamilies: 1a: mts. Scheper boer, Bertha 34, Bertha 39, Bertha 41. 1b: mts. Bosman, Corrie 240, Corrie 270. Kam pioenskeuring: Oude koeien:JDina 117, v. Franko eig. mts. Rietberg. Res. kampioen: Paulien 35, v. Nicolas, eig. mts. Scheper boer. Kampioen middenklasse: Janna 21, v. Alva eig. mts. Volkerink. Res. kampioen: Marietje 40, v. Nicolas eig. mts. Rietberg. Kampioen jonge koeien: Derkje 59, v. Fran ko eig. mts. Rietberg. Res. kampioen: Dina 241, v. Lancelot eig. mts. Bronninkreef. Kampioen pinken: Marinda 2, v. Allure eig. mts. Boode-Steegink. Res.kampioen: Lei- da 52, v. Allure, eig. mts. Meijerink KOC: Kampioen exterieur roodbont: Ma- i inda 3, v. Vormthoeve 200 (Jos Steegink). Reserve kampioen: Willy 112, v. Aldoor (Sander Marsman). Kampioen exterieur zwartbont: Harmke 131, v. Sunny Boy (Sandra Bronsvoort). Algem. kampioen jun.: 1. Jos Steegink (100,55 pt); 2. Hetty Oolbekkink (98,75 pt.); 3. Rob Steegink (98,65 pt). Alg. kamp. sen.: 1. Jeanet Mark voort (101,10 pt.); 2. Harry Ebrecht (99,95 pt.); 3. Anita Bronsvoort (97,10 pt.) Rubriek 1: 1a.Betsie 43, v. Poos Hilltop (Roy Rey- link); 1b: Dika 115, v. Cowboy (Harry Ebrecht). Rubriek 2: 1a: Bertje 21, v. Pige- onwood (Marius Steunenberg); 1b: Man- nie 50, v. Broekh. Alex (Jeanet Markvoort); 1c: Clara 100, v. Berends T T. (Dirk Venek- laas). Rubriek 3: 1a: Willy 112, v. Aldoor (Sander Marsman); 1b: Frieda 156, v. poos Hilltop (Rob Steegink); 1c: Willy 115, v. Cowboy (Marlon Marsman). Rubriek 4:1a: Marinda 3, v. Vormthoeve 200 (Jos Stee gink); 1b; Bertha 14, v. Sas 15 (Hetty Ool bekkink); 1c: Lissy 9, v. Bravo (Jeroen Podt). Rubriek 5: 1a: Harmke 131, v. Sunny Boy (Sandra Bronsvoort); 1b: Herma, v Sunny Boy (Jan Willem Wegstapel); 1c: Cobie 10, v. Sunny Boy (Arno Meyerman). zagen en nu weer moeten lenen om volgend jaar groepen van een soortgelijk niveau als Captain Gumbo en de Tröckener Kecks naar Holten te kunnen halen. „Nee, hiermee komen we niet uit de kosten" rekent Schure-voorzit- ter Johan Schuppert uit. „Jam mer. We speelden na de Schuredag van vorig jaar net weer quitte. Nu moet er weer een paar duizend gulden hij." De thuisblijvers kregen ongelijk af gelopen zaterdag, maar met die constatering was de Schure niet geholpen. Ondanks een goede voorverkoop (met 200 kaarten 50 meer dan een jaar eerder) bleef het aan de kassa angstvallig leeg. Waar de bezoekers uit Bedum, Nij megen, IJsselstein en Utrecht wel toestroomden, ontbraken met name de Holtenaren zelf. Een euvel waarmee de Schure sinds jaar en dag kampt en dat ondanks een feestelijke programmering met een groep als Captain Gumbo niet verholpen werd. Het verwachte effect dat de popu lariteit van Boh Foi Toch en Row- wen Hèze in het Holtense ook de cajunband van oud-Toontje Lager- leden Gerard de Braconier en Joost Witte in de vaart der volke ren zou voortstuwen, bleef uit. Er gens misschien wel terecht, want de Louisiana-blues en de cajun- en zydecomuziek van Captain Gum bo werd weliswaar vakkundig ge bracht, maar miste toch net dat beetje bezieling en (belangrijker nog) de herkenbaarheid van de di alectteksten die Normaal, Boh Foi Toch en Rowwen Hèze in de pro vincie zo'n trouwe achterban be zorgen. Onvergeefbaar Dat de Holtense jeugd Dieka van de Kruusweg boven de iets te bra ve Captain Gumbo verkoos, was in dat licht bezien zo gek nog niet maar dat men daardoor ook de Tröckener Kecks links liet liggen, bleek een onvergeefbare fout. De Amsterdamse formatie rond zan ger Rick de Leeuw maakte name lijk 'wel degelijk contact met het publiek. Uiteraard omdat daarin veel vaste fans aanwezig waren (herkenbaar aan hun rode baret ten), maar ook omdat Tröckener Kecks op een voor ieder voelbare en recht door het hart gaande wij ze het leven bezingt, met alles wat daar nu eenmaal bijhoort: liefde, haat, pijn, jalouzie en nijd. Uit het leven gegrepen dus en dat kwam over. Want waar Captain Gumbo eerder op de avond wat voorzichtige voetjes van de gras mat had gekregen, liet het meren deel van de bezoekers zich door de Kecks meeslepen in een woeste dans. Waarbij de rauwe, harde klanken in de ydillische entourage tussen de maïsvelden op zijn tijd werden afgewisseld door lyrische momenten met de onvermoeibare De Leeuw in de hoofdrol. Eigen, doorleefde muziek van de Kecks tegenover nagespeelde en door anderen bedachte nummers van Gumbo, daar lag het verschil op de Schuredag 1993. Juist dat contrast zou zo'n popfestival als dat van de Schure voor een groter publiek aantrekkelijk moeten maken. Het chocoladebruine bastaardje Sanne is nu ongeveer 2Vz jaar oud. Hij zit sinds februari van dit jaar in het asiel in Schalkhaar. Weliswaar kan de hond overweg met andere honden en kinderen, maar bij de vorige eigenaar had hij de neiging naar de visite te happen. Dat was dan ook de aanleiding om hem naar het asiel te brengen. Sanne is een wat angstige hond die een goe de en vooral strakke baas of bazin nodig heeft. Verder is hij erg lief en vooral gek op lange wandelingen. Wie Sanne een nieuw tehuis wil geven, kan terecht bij het Dierena siel Deventer, Wechelerweg IA d Schalkhaar, tel. 05700-23811. Inge ënt en getatoueerd kost de hond f 70,00. De laatste week van het interker kelijk recreatiewerk staat in het teken van 'bouwen'. Tijdens de kindermorgens wordt er van alles gebouwd en verder zullen Bennie de Brandnetel en Desirée de Dove- netel iedere dag de kleuters komen bezoeken. Het programma ziet er als volgt uit. Zaterdag 21 augustus begint om 20.00 uur de open avond. Zondag om 10.00 uur is er een kampdienst met als thema 'leven'. Voorganger Het oefenprogramma van ZW Blauw Wit '66 voor de komende week luidt als volgt: donderdag 19 augustus, 19.00 uur Nieuw Heeten 4-Blauw Wit 3 (ver trek 18.15 uur); zaterdag 21 augus tus: Blauw Wit 1-Spc. Klarenbeek 1,14.30 uur; Blauw Wit 2-Spc. Kla renbeek 2,14.30 uur; Blauw Wit 4- Groen Wit 4,14.30 uur; Blauw Wit 7-Spc. Klarenbeek 5, 14.30 uur; Blauw Wit 5-Blauw Wit 6, 12.30 uur; dinsdag 24 augustus: Blauw Wit-Stevo (beker), 18.30 uur; Nieuw Heeten 3-Blauw Wit 4, 19.00 uur (vertrek 18.15 uur); Blauw Wit 5- Nieuw Heeten 6,19.00 uur; woens dag 25 augustus: Groen Wit 5- Blauw Wit 6, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Groen Wit 6-Blauw Wit 7,19.00 uur (vertrek 18.00 uur). SV Holten oefent op de volgende data: zondag 22 augustus, Holten 2-Go Ahead 2,11 uur; woensdag 25 augustus, Holten 2-Den Ham 2, 19.30 uur; zondag 29 augustus Hol ten 1 en 2-Lettele 1 en 2, 11 uur; dinsdag 31 augustus: (eerste be ker) MW'69-Holten, 18.30 uur. De competitie begint zondag 12 sep tember. is mevrouw In 't Hof. Maandag 23 augustus is er om 14.30 uur trefbal (f 1,00) en om 191.30 uur volleybal (f 1,50). Vroege vogels kunnen dins dags voor f 1,50 meedoen aan een ochtendwandeling die om 06.00 uur begint, 's Middags staat om 13.30 uur een pijltjestocht op het programma met een kampvuur (f 1,00). woensdag 25 augustus wordt er vanaf 14.30 uur gekookt (kosten f 2,50) waarna om 17.30 uur het diner volgt, 's Avonds is er om 22.00 uur nog een muziekgeluidenspel (f 1,50). Donderdagavond wordt om 22.00 uur een spooktocht gehou den (f 2,00) en zondag 29 augustus wordt de zomerperiode afgesloten met een kampdienst o.l.v. dhr. Bouwhuis waarbioj het thema 'bouwen' weer centraal staat. Voor de ochtenwandeling van dinsdag, de kookmiddag op woensdag en de spooktocht op donderdag is opgave vooraf ver eist. De kindermorgens en kleuter- kwartiertjes zijn van maandag tot en met vrijdag, resp. van 10.00 tot 12.00 uur en van 18.45 tot 19.00 uur. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: W. J. G. M. Peijnenburg, Houtweg 11 voor het vergroten van een woonhuis; U-vlees BV, Pannenbakkerstraat 1-3 voor het plaatsen van een tank; mts H. en G. J. Rietberg, Broekweg 24 voor het vergroten van een varkensstal; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Vanaf eind september kunnen vijf tig-plussers gedurende tien och tenden of middagen in Zwolle een cursus in een bepaald vakgebied volgen op hoger onderwijs-niveau. Enkele van deze vakgebieden zijn sociale wetenschappen, filosofie, geschiedenis, kunsten, economie, levensbeschouwing en godsdienst. De bijeenkomsten van deze zoge noemde Senioren Academie duren telkens circa twee en een half uur en gaan uit van de Christelijke Hogeschool Windesheim in Zwolle. Voor het cursusjaar '93/'94 staan cursussen als levensbeschouwing en cultuur, christendom en reïn carnatie, opvoeden voor grootou ders, postmoderne filosofie, hel pende gesprekken en basisinko men op het programma. Er is keus uit zo'n 30 cursussen. Voor het vol gen daarvan is geen middelbare schoolopleiding vereist; ook alge mene interesse en levenservaring stellen de cursist in staat de bijeen komsten te volgen. De lessen wor den gegeven in de Hogeschool Win desheim (Zwolle-Zuid) en in ruim tes in de Zwolse binnenstad. De kosten lopen uiteen van 120 tot 330 gulden, afhankelijk van het inko men en de lengte van de cursus. De sluitingstermijn voor inschrijving is vrijdag 10 september. Nadere informatie en een inschrijfformu lier is te verkrijgen bij de admini stratie van de sector HSAO/Chr. Hogeschool Windesheim Zwolle, tel. 038-699599. Desgewenst kan men terecht op de speciale Infor matiemarkt in het IJsselcollege aan de Bagijnesingel (naast de Turfmarkt). Deze wordt gehouden op zaterdag 4 september tussen 10 en 13 uur. Captain Gumbo opende de Schuredag, maar moest het op punten afleggen tegen de bezieling en beleving die de Tröckener Kecks later op de avond aan de dag legden. Foto Ten Velde. (normaal 63.50) voordeel 10.55 Stationsstraat 10, Holten tel. 05483-6 13 75

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5