René Froger swingt op Keunefeesten I Winkelen Zake nd( jen Splo viert feest met optocht en drekgooien Medische diensten van dag tot dag Nederlands populairste zanger Morgen opening met revue Kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN \ICeunefeeftet Hotten Burgerlijke stand rr :W:;: 399'it M. DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1993- 3 Zoals aangekondigd houden wij u de komende weken uitvoerig op de hoogte over de verschillende activiteiten die de Keunefeesten dit jaar in petto hebben. Het eve nement heeft plaats van donder dag 9 tot en met zondag 12 septem ber. De voorverkoop is reeds in volle gang. Passepartouts zijn voor 25 gulden verkrijgbaar tot en met 9 september (dus niet zoals eerder gemeld tot 16 augustus). Ook losse kaarten zijn bij de vori ge week in deze krant gemelde adressen verkrijgbaar. Draaide, liet vorige week allemaal om het Bedrijvenborreluurtje, vandaag richten wij de schijnwerper op vrijdagavond 10 september. Met het optreden van René Froger hebben de organisatoren een aan zienlijke vaderlandse topper naar Holten gehaald. De temperatuur in de feesttent op de Kalfstermansweide bereikt die avond ongetwijfeld tropische waarden wanneer Froger zijn op wachting maakt. De Amsterdamse zanger verzorgt vanaf 23 uur een daverend optreden. Froger, die zijn doorbraak beleefde met de hit 'Winter in America', scoort al sinds '89 vele hits en is niet meer weg te denken uit de vaderlandse hitge schiedenis. Het artiestenvak is hem met de paplepel ingegoten. Als kind van muzikale ouders stond de jonge Mokummer al in zijn tienerjaren te zingen op de stamtafel in het café van zijn va der. De kroeg op de hoek van het Rembrandtplein in Amsterdam trok dan ook veel publiek wanneer de talentvolle René zijn stemge luid liet horen. Gouden platen Anno 1993 kan de zanger terugkij ken op vele gouden platen en on derscheidingen. Zo bereikte het nummer 'Alles kan een mens ge lukkig maken' (beter bekend als 'Een eigen huis') in '89 een nummer N-notering en was het lied op prak tisch elke bouwsteiger in den lande te horen. Het duurde dan ook niet lang dat de krullende haardos van René bijna wekelijks op televisie te Swingende René Froger zorgt ongetmjfeld voor een onvergetelijke avond bewonderen viel. Zijn boekings agenda was in no-time gevuld met optredens. Frogers eerste cd, 'Who dares wins' behaalde goud en de zanger is inmiddels bedolven on der talrijke onderscheidingen als de Zilveren Harp van Conamus, CD-Awards tijdens platengala'sm de prijs voor de Beste Bühne-ar- tiest, de Hitkrant Trofee en de Ve ronica Award voor Nederlands po pulairste zanger. Hoogtepunt in de prijzenregen vormt ongetwijfeld de award voor 'Best selling Dutch artist' tijdens de World Music Kantoor SWOH Vanwege de vakanties is het kantoor van de SWOH in de periode van 16 augustus t/m 5 september beperkt geopend. De projectleidster is op maandag en donderdagmorgen van 9-12 uur aanwezig. Aanvragen voor een alarmeringsapparaat kun nen in deze periode wel in be handeling worden genomen. U kunt op de gegeven tijden bellen naar ons kantoor, tel 64910. Zieken verzorgen De afdeling kruiswerk van de Stichting Thuiszorg organiseert binnenkort een vijftal bijeen komsten rond het thema "thuis zieken verzorgen". Er wordt ge sproken over onderwerpen als "wat ziek zijn thuis betekent voor patiënt, verzorger en om geving" en "wat te verstaan on der gezond en ziek zijn". Er komen ook praktische zaken aan de orde, zoals het tillen van een zieke en de mogelijkheden en beperkingen van ziekenver zorging thuis. De bijeenkom sten worden gehouden in het "Groene Kruisgebouw" aan de Gaardenstraat. Ze vinden plaats op woensdagmiddag 13 en 27 oktober, 3, 10 en 24 november van 14 - 16.30 uur. De eigen bijdrage is f 6,50, waarvoor u ook een cursusboek jé ontvangt. In verband met de organisatie is het wenselijk u hiervoor tijdig - tot 27 september - op te geven op het kantoor van de Stichting Thuiszorg in Deventer. U kunl tijdens kantooruren bellen naar telefoonnummer 05700 - 86000. Daar kan men u tevens meer inlichtingen over deze bijeen komsten verstrekken. Nachtopvang Deze vorm van verzorging kan tijdelijk door Woon- Zorgcen trum Diessenplas worden gebo den aan ouderen die 's nachts niet thuis kunnen verblijven. Dat kan zijn omdat de verzor gers tijdelijk afwezig zijn, om de verzorgers een goede nachtrust te bieden, of om een moeilijke periode te overbruggen in af wachting van een andere defini tieve vorm van verzorging/ ver pleging. De nachtopvang biedt de oudere slaapgelegenheid, verzorging gedurende de nacht, het ontbijt en het wassen van het daar gebruikte linnengoed. Voor de was van de persoonlijke kleding dient men zelf zorg te dragen. Wil men voor deze vorm van verzorging in aanmerking komen dan dient de betreffende oudere daar zelf geheel achter te staan. Bovendien is het noodza kelijk dat de huisarts, wijkver pleegkundige, of de maatschap pelijk werkende deze vorm van verzorging wenselijk achten. De kosten van deze verzorging be dragen thans het wettelijk vast gestelde bedrag van f 5,= per nacht. Wilt u meer weten over deze vorm van verzorging dan kunt u bellen naar Woon - en Zorgcentrum Diessenplas en vragen naar mevr. J. Maasman. Het telefoonnummer van Dies senplas is 62505. Awards in Monte Carlo. Hier be vond de talentvolle stem zich in het goede gezelschap van groothe den als Elton John, Cliff Rochard en Phil Collins. 'Meezingers' Ook illustere zalen als het Circus theater Scheveningen, het Am sterdamse Carré en Ahoy Rot- terdsm kreeg René Froger meerde re uitverkocht aan zijn voeten. Niet in de laatste plaats door echte 'meezingers' als 'Are you reading for loving me', 'Just say hello', 'No body else', 'Your place or mine' en zijn laatste ballad 'This is the mo ment'. Inmiddels hangen in huize Froger alle vijf uitgebrachte cd's in goud ingelijst. Tot tweemaal toe behaalde het album 'Sweet hello's and sad goodbyes' de platina sta tus. Swingend Holten staat dus een onvergetelijk avondje te wach ten... De toegangsprijs voor het Froger-spektakel bedraagt aan de kassa 22,50 gulden. In de voorver koop kosten de kaarten twee tien tjes. Hoewel het concert om 23 uur begint, is de tent van 20.30 uur open. Voorafgaand aan het concert treedt een plaatselijke beroemd heid ten tonele met een Meat Loaf- nummer en zorgen De Hydra's voor de juiste muzikale stemming. Woensdag 11 augustus werd een personen auto ontvreemd van een parkeerplaats langs de Al. Be stuurder parkeerde zijn Mercedes- Benz op de parkeerplaats voor vrachtwagens en ging even koffie drinken. Bij terugkomst was de auto weg. Kenteken van de auto was XX-12-SF. Werd dezelfde dag bij Schuppert Mode aan de Dorpsstraat een ruit vernield. Bleek dat uit tuinen gele gen langs Erve Broekhuis diverse coniferen ontvreemd waren. Aan de Hoffesstraat stond een perso nenauto, waarvan van de kente kenplaten verwijderd waren. Bleek dat de eigenaar de auto zou gebruiken als crossauto. Hij zou de auto op ons verzoek zeer snel ver wijderen. Vrijdag 13 augustus vond een aan rijding plaats op de kruising Aal- tinksweg met de Deventerweg. De bestuurder welke over de Aaltinks- weg reed verleende geen voorrang aan bestuurder welke over de De venterweg reed. Alleen materiële schade. Bleek dat een vrachtwa gen in het dorp een behoorlijke hoeveelheid olie verloren was. Op het wegdek van de Markeloseweg, Oranjestraat, Pastoriestraat en de Larenseweg lagen grote plassen met olie. De gemeente Holten heeft de olie op geruimd. Onbekend wie de olie verloren heeft. Werd die avond met behulp van een maïs kolf een ruit ingegooid van een woning aan de Enkweg. Onbekend wie "zo groot was" om de ruit in te gooien. Maandag 16 augustus deed een in woner van Holten aangifte van ver missing cq diefstal van zijn video camera, merk Fuji. Hij had de ca mera per ongeluk laten liggen op een terrastafeltje aan de Dorps straat. Bij terugkomst was de ca mera verdwenen. Mocht iemand de camera gevonden hebben, het adres van de benadeelde is bij ons verkrijgbaar. «St£¥* Aan de Dorpsstraat 13 opende het echtpaar Van Embden zaterdag de poorten van hun nieuwe snooker/pool - tevens partycentrum Barbarossa. Het centrum komt in de plaats van het voormalige Kegelcentrum Barbarossa, eveneens geëxploi teerd door de Van Embdens. Door de afnemende belangstelling voor kegelen ('bowlen is in') besloten de twee in januari de kegelbanen te verkopen en te investeren in het steeds populair der wordende snooker, pool- en gewoon biljart. Vanaf begin juli tot half augustus werd de zaak grondig opgeknapt: de oude kegelbanen werden er uit gesloopt, de vloer geëgaliseerd en het interieur in een nieuw jasje gestoken. Waar vroeger de banen lagen staan nu 5 poolbiljart tafels, 1 combitafel, 1 gewoon biljart en 2 full-size snookertafels. Het centrum bevat bovendien een circa 100 jaar oud Russisch biljart en op de grote tafels kan ook het nieuwe biljartgolf worden gespeeld. Naast het snooker- /poolcentrum is Barbarossa tevens partycentrum voor maxi maal zo'n 140 personen met mogelijkheden als diner, buffet of gourmet. Vooraf reserveren is verplicht. Van Embden organi seert tevens picknicks en dagtochten. Het snooker/poolcen- trum is met uitzondering van vrijdag dagelijks open van 14 tot circa 24 uur. De vrijdag staat open voor partijen. Het snooker- /poolcentrum is telefonisch bereikbaar op 65347, het partycen trum op 63978. Hoewel volgens woordvoerder Wim Toomeman met wat minder spektakel omgeven dan doorgaans het geval, maakt Splo zich toch weer op voor het jaarlijkse schooi en volksfeest. In de feesttent aan de Espelodijk gaan morgenavond alle remmen los met de traditione le revue 'Splo lot zich wier horn'. De alweer 19e editie staat zoals gebruikelijk bol van sketches, dans en natuurlijk een flinke dosis humor ongetwijfeld enkele (promi nente) plaatsgenoten op de hak zullen worden genomen. Ook een modeshow maakt deel uit van het programma. Na afloop is er klein tje Sploder feest met muzikale me dewerking van het Salland Com bo. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, kaarten zijn verkrijgbaar aan de tent. Voorafgegaan door HMV vertrekt de optocht om 9.15 uur op de paral lelweg tegenover de Bosschool. De wagens, loopgroepen, fietsen en karretjes moeten zich er vanaf 8.30 uur opstellen om zich aan het des kundig oog van de jury te onder werpen. Voor de winnaars liggen fraaie prijzen klaar. Op de feestwei- de wordt de stoet ontbonden. Om 11 uur wordt daar begonnen met de kinderspelen en zijn er voor de jeugd tractaties. Vanzelfsprekend is de Splose draaimolen present en kunnen kinderen eveneens koste loos gebruik maken van een springkussen. Een half uur later gaan de volksspelen van start, te beginnen met ringsteken. Vanaf 13.30 uur kunnen liefhebbers krui pend meedoen aan de marmotten- race, terwijl er om 14.30 uur ge mengde stoelendans is. Om 15 uur begint de hindernisbaan voor groe pen. De groepen bestaan uit twee dames en twee heren. Drie kwar tier later zorgt het drekzakgooien ongetwijfeld voor het nodige spek takel. Er wordt deelgenomen door teams van 6 personen met mini maal 2 dames. Deelname aan alle activiteiten gaat geheel op eigen risico. Indien noodzakelijk kunnen de aanvangstijden van de diverse spelonderdelen door de commis sieleden worden gewijzigd. In de loop van de middag is er muzikaal vermaak door het duo Koos en 7 Erik. 's Avonds wordt het Splose feest voortgezet met muzikale mede werking van The Spitfires. De toe gangsprijs bedraagt 5 gulden per persoon. Bezoekers van 55 jaar en ouder hebben gratis entree. Vorig jaar een succes, dus ook nu vormt het Frühschoppen de afsluiting van het school- en volksfeest. Van af 11 uur zondagochtend is ieder een welkom in de feesttent voor koffie met 'kreentenstoete' en het onontbeerlijke pilsje. De muziek wordt verzorgd door het Twents Blaasorkest, terwijl tussendoor de Hoolter Daansers hun beste been tje voorzetten. Toegang, koffie en krentewegge zijn gratis. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten. 19.00 uur: ds. G.W. Marchal, Hellendoorn. Collecte in dienst: zendingsbus- senzondag. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Steu nenberg en Bertine Müller. Diessenplas: woensdag 25 au gustus: ds. S.M. Roozenboom. GEREF.KERK 09.30 uur: dr, R. Fernhout, Al phen a/d Rijn. 19.15 uur: dr. E. de Vries, Kam pen. Eerste collecte voor de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 3,4,5, o.l.v. Rob Meijerink; groep 6,7,8 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst 0-3 jaar: Ria Jan- sen-Stam, Annemie Kamphuis- Schuppert en Diana Aanstoot; 4-6 jaar: Klary Offringa-Werk- man, Anneke Scheurwater en Wendy Rietman. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis INTERKERKELIJKE RECRE- ATIENT DE BORKELD 10 uur: dienst met pater A. Blommerde. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur. Bidstond. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A. Mol, Lochem. Collecte in de dienst: zendings- bussenzondag. Uitgangscollec te: kerkvoogdij. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. H.A. Oosterveld- Van Aken uit Colmschate. Uitgangscollecte: adoptiekin deren. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 08.00 uur H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uin to 111.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 21 en 22 augustus: J. Went, M. Samuelstraat 3, Enter. Tel. 05478-1653. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnerna, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 0611 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 20 augustus: vanaf 19 uur, presentatie CD De Mexi- caantjes op Smidsbelt; 19.30 uur, volksfeest Splo met revue in feesttent Zaterdag 21 augustus: 9.15 uur, vertrek optocht Splo bij Bos school; v.a. 11 uur school- en volksfeest Espelodijk; Zondag 22 augustus: 11 uur, Frühschoppen Splo in feesttent Dinsdag 24 augustus: vanaf 19.00 uur op de Smidsbelt song festival Zum Hoolter Bock met optreden Bonny St. Clair; Zaterdag 4 september: vrij markt supporters HMV op de Smidsbelt; sluiting zwembad Twenhaarsveld. Donderdag 9 september: 19.00 tot 22.00 uur: Wijnavond Smids belt, Keunefeest. Vrijdag 10 september: Keune feest met om 23.00 uur René Froger. Zaterdag 11 september: Keune feest met vanaf 13.00 uur indoor touwtrektoernooi en dweilfesti- val; 20.00 uur Hannie. Zondag 12 september: Keune feest; 11.00 uur: Frühschoppen. Zaal Irene, 10.00 uur kennisma king met pastor Wiggers; natio nale motocross. Maandag 4 oktober: 20 uur, na jaarsledenvergadering HHV; Geboren: Joice, dochter van T.A. Schutte en H. Haverslag; Tim Albert, zoon van C. Franke- na en M.P.C. Putman; Niek, zoon van A. Haan en A. Stege- man; Hendrikus, zoon van B.A. Nijland en H.W. Paalman; Ri chard, zoon van H.G. Sluiter en H.M. van der Burg (geb. te De venter); Gijs, zoon van H.J.A.L. Golbach en H.J. ten Have (geb. te Deventer). Overleden: J.J. van der Wal, oud 88 jaar; E.K. Pronk, oud 60 jaar. Ondertrouwd: A.J. Hofman, oud 45 jaar en W. Buma, oud 37 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3