Schuredag met een hoog OKIA-toernooi bewijst behoefte aan adempauze T' "i Captain Gumbo en Tröckener Kecks op 14 augustus Jonge duiven in onweer bliksemsnel HOLTENS NIEUWSBLAD JiY; IS AAR: Activiteitenmoeheid treft Holten Picknickset in Dijkerhoek DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1993_ Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - het veranderen van de basisschool Schoolstraat 9: - het plaatsen van een dakkapel op woning Markollenweg 2; - het veranderen van de woning Helhuizerweg 7; - bouw berging hoek Kwintenweg-Beusebergerweg; 2. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw vakantiebungalow Heideweg 44; - uitbreiding zomerhuis Winkelberweg 6; - vergroten/aanpassen woning Ericaweg 2; 3. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingsplichtige bouwwerken: - het plaatsen van een tuinhuisje bij Vianenweg 250; - het plaatsen van een tuinhuisje bij Maneschijnweg 9; - het plaatsen van een tuinhuisje bij Kon. Wilhelminastraat 3. 4. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk bij Enkweg 6; - 3 Amerikaanse eiken bij Ericaweg 2; 5. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - het opstijgen luchtballonnen op 31 juli, 4, 6 en 7 augustus 1993; - autocross en trekker-trekwedstrijd op resp. 18 en 19 september 1993; - motorcrossen op 11 en 12 september 1993; - plaatsen reclameborden Stedendriehoek Manifestatie. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De allereerste Schuredag in 1971 had nog een hoog flower powergehalte met o.a. een autopedrace (step-in) en 's avonds in Irene de Brabantse muziekcommune CCC Inc. Gaandeweg kreeg het evenement steeds meer het karakter van een heus popconcert en traden tegen het eind van de jaren zeventig op twee podia destijds gerenommeerde bands als The House- band, Sweet d' Buster en Solution op. En na een periode van Nederlandstalige Top-40 bands (Toontje Lager, De Dijk, Het Goede Doel, Klein Orkest) leek het gedaan met de ooit ver maarde openluchtconcerten. Maar zie daar, de vrijwilligers van De Schure kwamen de financiële perikelen weer te boven en deden twee jaar geleden een nieuwe, kleinschalige poging de twintigjarige Schuredag-traditie nieuw leven in te blazen. Dat lukte wonderwel metvorig jaar een voorlopig hoogtepunt toen de Limburgse texmex-formatie Rowwen Hèze zowaar het publiek weer aan het dansen kreeg. Dat is ook op de negentien de Schuredag de bedoeling want op 14 augsutus komen met Captain Gumbo en Tröckener Kecks twee heel dansbare groe pen naar Holten. op de eerste cd, die in het binnen- en buitenland uitste kende kritieken ontving. Op 'Once To Everything' staan elf werken waarop wederom zanger Reniet Vrieze zijn stem uitstekend laat gelden. Hij drukt weer een geweldige stempel op de cd, zijn rauwe stem is uniek en doet soms denken aan die van Tom Waits, in de goede zin van het woord. Van het openings nummer 'No Time' werd een single getrokken. Het num mer 'Heaven' is het absolute hoogtepunt van de cd, maar ook de andere werken mogen er zeker zijn. Columbia/Sonv. Een simpele hoes waar de zanger met een brede smile op afgebeeld staat met de titel 'San Francisco Days' ver scheen onlangs in de rekken van de platenzaken als het nieuwste werkstuk van Chris Isaak. Het schijfje waar alles omdraait is daarentegen van zo'n bijzondere muzikale schoonheid, dat bij het luiste ren de hoes ook meer inhoud krijgt. De zanger liedjes schrijver gitarist heeft muzi kale eenvoud hoog in het vaandel staan, maar weet zijn liedjes op zeer indringende en ontroerende wijze te brengen. Zijn vierde album wijkt niet af van zijn vorige werkstukken, waarvan 'Silverstone' de eerste was. De rocker uit San Fran cisco put nog altijd zijn inspi ratie uit pop, country en rock en roll, en weet dit tot een zeer boeiende mix te vormen, waarbij zijn stem weer een belangrijke bijdrage levert aan het geheel. Ook nu krijgt hij weer de steun van James Cal vin Wilsey op gitaar, Kenney Dale Johnson op drums en Rowland Salley op bas. Laatstgenoemde twee onder steunen hem ook vocaal. Hoe wel alle twaalf nummers meer dan prettig zijn om te horen,- zijn 'Two Hearts', 'Except The New Girl' en 'Waiting' absolute beauty's. Reprise- /Warner. Lees's O Een boek vol verrassingen is Geschenkdoosjes, de 22 mooiste geschenkverpakkingen. Jammer alleen is, dat als je het boek echt uit hebt, het boek leeg is... Want Geschenkdoosjes is een boek met weinig tekst, maar het grappige eraan is, dat de verpakkingen in de bladzijden gestanst zijn. Ze zijn er zo uit te wippen en met een likje lijm zijn de bouwplaten, gemaakt van stevig, handbeschil derd karton om te vormen tot een doosje. Leuk als verpakking van een cadeautje. J e kunt er van alles instoppen. Bijvoorbeeld een heerlijk geurende potpourri, zeepjes of badparels, wat zelfge maakte bonbons, sieraden of een mooie sjaal. De doosjes zijn in verschillende vormen en van ver schillend formaat. Aan de hand van de instructies is het maken van een leuke verpakking voor een presentje een fluitje van een cent geworden. Geschenkver pakkingen heeft 48 pagina's, ge heel in kleur. Uitgave van M&P - Weert. Luister's Vele duizenden fans van BZN zullen ongetwijfeld in genomen zijn met het ver schijnen van de cd 'BZN Gold', Het schijfje bevat acht tien nummers, en is uitge bracht op het Mercury-label door Phonogram. De betere werken van dit album zijn 'My Number One', 'Che Sara', 'She's A Queen, 'El Cordo- bes', 'It Happend 25 Years Ago', 'A Summernight With You' en 'Nathalie'. Maar, dit is uiteraard een zeer persoon lijke keuze. De cd bevat een inlay waarin alle albums van BZN zijn afgebeeld, zoals 'You're Welcome' (1978), 'Friends' (1981), 'Endless Dream' (1988), 'Crystal Ga zer' (1989), 'Horizon' (1990) en 'Rythm Of My Heart' ((1992). Een imposante staat van dienst blijkt wel uit dat boekwerkje. En al die albums gingen met vele duizenden over de toonbank, evenals de toegangskaartjes voor de con certen van deze Volendamse formatie. Kortom, BZN mag van de fans nog lange tijd op deze weg voortgaan. 9 Na het ten doop houden van het debuut-album 'Once To Everything' vertoefde de ambitieuze groep The Pil grims twee jaar lang op de bühne. Een periode van hard werken wierp onlangs zijn vruchten af met het uitbren gen van de tweede cd 'Red', waarop de Nederlandse for matie volwassener klinkt en het gitaarwerk nadrukkelijker aanwezig is. Steviger dus dan Holten moet even op adem komen. Na de overvolle dorpsfeest-week toonde het touwtrektoemooi van TTV OKIA zaterdags aan dat onze plaatsgenoten wel degelijk aan een ernstige vorm van activitei tenmoeheid lijden. Een verschijn sel dat slechts met absolute rust kan worden bestreden. „Er wordt gewoon veel te veel georgani seerd" oordeelde OKIA-voorzitter Henk Schorfhaar die slechts de helft van het aantal deelnemers van een jaar eerder kon inschrij ven. Met zestien teams (waaronder twee vrouwen- en een jeugdteam) was het overigens best gezellig toe ven op Kalfstermensweide. Te meer daar zowaar de zon zich bij en tijd en wijle eindelijk weer eens vertoonde, een hoogst zelden ver schijnsel in de afgelopen feest- week. Voeg daarbij het altijd weer vermakelijke commentaar van Jan 'de Ontvanger' Markvoort die in de loop van de middag het per soonlijk wel en wee van elk der deelnemers de revu liet passeren en de ingrediënten voor een ge noeglijk middagje touwtreksport De Holtense jonge duiven vlogen afgelopen zaterdag van Nivelles (238 km) met zuid-westen wind on danks het slechte (on)weer erg snel. Er werden snelheden bereikt van ruim 90 km per uur. F. Meester wist met miniem verschil de eerste duif te klokken voor H. Jansen. Derde werd de combinatie Juijens en de vierde en de vijfde duif waren weer voor F. Meester. Ook in rayonsverband scoorde Holten goed met de zevende en achtste prijs voor resp. Meester en Jansen. Bovendien kwamen vijf van de eerste vijftig duiven uit Hol ten. De strijd om het jonge duiven- kampioenschap wordt aangevoerd door F. Meester voor H. Jansen en de comb. Jurjens. Laatstgenoem de staat voor het aangewezen kam pioenschap bovenaan voor H. Wansink en E. Veneklaas. Voor de oude duiven stond aan vankelijk een meerdaagse fond- vlucht (Bergerac 930 km) op het programma, maar door het slechte weer moesten de duiven worden teruggebracht naar Orleans, altijd nog 580 km. Zaterdagmorgen om half acht werden ze gelost en deze laatste fondvlucht kende een rede lijk snel verloop met als winnaar E. Veneklaas die een prijspercentage van 50% haalde. Dat gold ok voor M. Lodeweges met drie duiven bij de eerste zes. A. ten Dam zag zijn enige ingekorfde duif als tweede eindigen. Na een vijfde plek mogen de gebroeders Jurjens zich kam pioen Fond noemen. Tweede en derde werden M. Lodeweges en J.G. Jansen. Jansen werd aange wezen kampioen voor de comb. Juijens en G. Kwintenberg. lijk niet vergeleken mag worden met de texmex, polka's en walsen van Limburgs trots in bange da gen, werkt het toch minstens zo aanstekelijk. Met deze band haalt De Schure ook weer twee oude bekenden terug want zowel Ge rard de Braconier (gitaat en zang) als Joost Witte (slagwerk en zang) hadden in 1982 veel succes met de formatie Toontje Lager. Captain Gumbo bestaat verder uit Mark Söhngen (accordeon, trekharmo- nica en zang) en Nico Heiligers (basgitaar/contrabas) en debuteer de in 1991 met het album '1 more 2 step' waarop de hitsingle 'Allons a Lafayette'. Naast veel optredens maakte de band ook een studiereis naar de bakermat van de cajunmu- ziek, Louisiana. De indrukken daarvan werden verwerkt op de cd 'Back a la maison' waarop naast verschillende eigen nummers ook het wat minder bekende cajunre- pertoire. Tröckener Kecks Ook Tröckener Kecks is een live band bij uitstek. Voortgekomen uit de punkscene groeide de band onder producer Thé Lau (van The Scene) uit tot een Nederlandse top- formatie met een heel eigenzinnige stijl. Met zanger Rick de Leeuw als het boegbeeld, Leo Kanter op drums, Theo Vogelaars (bas) en Rob de Weerd (gitaar) werd een aantal singles in eigen beheer uit gegeven ('Kom terug', 'Rosa' en 'Naar de top'. Met name dat laatste nummer kreeg nogal wat 'airplay' al dan niet vanwege het feit dat de destijds immens populaite Vlaam se sportverslaggever Rick de Sae- deleer er zijn medewerking aan verleende. Met de LP 'Betaalde Liefde' en de scorende hits 'Hoop doet leven' en 'Mooier dan de rest' brak Tröckener Kecks definitief door aan het popfirmament, maar dat ze daar nu zelf blij mee zijn? Nee. Vorig jaar besloten de Am sterdammers geen singles meer uit te brengen en niet meer mee te werken aan radio- en tv-optredens. Het smgiekopenae publiek dat via radio en tv wordt bediend met playbackende favorieten zou slechts uit kinderen tussen acht en twaalf jaar bestaan en om daar nu al die fratsen voor uit te halen! Voorverkoop Tröckener Kecks is dus een band om live mee te maken en dat kan op zaterdag 14 augustus bij De Schure. Captain Gumbo start om ongeveer 21.00 uur. Het terrein is om 20.30 uur geopend. De kaarten kosten in de voorverkoop f 12,50 en aan de kasse f 17,50. Voorverkoop adressen zijn De Schure zelf (64121), Eetcafé 't Klavier (62928 en de VW Holten (61533). waren wel degelijk aanwezig. „We gaan er ook zeker mee door" beves tigde Henk Schorfhaar desge vraagd. Het is toch een promotie voor het touwtrekken. En een uit komst voor mensen die touwtrek ken best een leuke sport vinden maar geen lid van OKIA worden omdat ze in het seizoen niet elke week gevonden willen zijn. Voor hen is zo'n toernooi een uitkomst." Inderdaad bleek er nog heel wat trektalent aanwezig dat nog niet op de ledenlijst van de zo succes volle Holtense vereniging voor komt. Met name in de altijd weer sterk vertegenwoordigde buurt schappen die ook dit keer weer het gezicht van de wedstrijdklasse be paalden. In tegenstelling tot de re creanten mocht daar wel met het echter touwtrek-schoeisel (zijnde een paar stevige kistjes) worden getrokken. In de recreatieklasse was dat verboden om de teams zoveel mogelijk een gelijke kans te geven. In het verleden bleken met name de campingteams nogal eens verrast wanneer de tegenstanders deskundig 'de hakken in de vloer' zette en ze zelf op gympies over de grasmat gleden. Van de campings was nu alleen De Prins vertegen woordigd en na een moeizame start bewezen de toeristen de grondbeginselen al aardig onder de knie te hebben. Met name Café Boer Biet verkeek zich daarop en leed een verrassende nederlaag. Maar dat deerde de roodzwarte ploeg niet echt want waar het alle maal om ging (winst op de collega stamgasten van Am Bahnhof) was toen al veilig gesteld. De laatste ploeg onderscheiddde ach daarna alleen nog maar door het ten einde raad vastknopen van het touw het geen hen onverbiddelijk op een re glementaire verliesbeurt kwam te staan. Dijkerhoek ging in deze klasse met de eer strijken. Het deze weken op alle fronten zegevierende team van Schietvereniging De Zaagmolen werd eerste en de Buurtvereniging Dijkerhoek twee de. De recreanten van de Beuse- berg werden hier derde terwijl Hol- terbroek en Boer Biet de vierde plek deelden. Plaats vijf en zes wa ren voor De Prins en Metalin en Café Am Bahnhof werd achtste. Roemloos laatste en dan toch nog zo fanatiek. Het team van Café Am Bahnhof bleek niet in de gewenste vorm Foto Ten Welde) Hoewel er voor een aparte klasse bij de jeugd (alleen Holterbroek was er met een team) en de vrou wen (alleen Splo en Holterlook) niet genoeg deelname was, trok ken deze teams enthousiast mee met de recreanten en kregen ook zij na afloop een welverdiende be ker. In de wedstrijdklasse ging het alle maal wat serieuzer toe met het betere touwtrekwerk van met name de Look en Splo I die op een gedeelde eerste plaats eindigden met De Beuseberg als goede derde. Holterbroek werd vierde en Splo H sloot de rijOp zaterdag 11 septem ber kan er tijdens het Keuenfeest revanche worden genomen. Dan vindt gelijk met het 'blaasorkes- tenfestival' in de grote tent op Kalfstermansweide een indoor touwtrektoemooi plaats. Hierbij wordt op speciale matten getrok ken. Teams (maximaal acht, mini maal-zes personen) kunnen zich hiervoor nog tot 31 augustus opge ven van Foto Ten Velde, Dorps straat 39, tel. 61850). De Schuredag nieuwe stijl ken merkt zich sinds 1991 door klein schaligheid. Twee, hooguit drie bands op een avond op een com pact festivalterrein. Dat werkt zo als vorig jaar bleek. In ieder geval kwamen de Schure-vrijwilligers uit de kosten en konden voor dit jaar twee kwalitatief hoogwaard!- Captain Gumbo (rechts) moet op de Schuredag voor het opwarmer tje zorgen waarna bij de Tröckener Kecks (boven) alle remmen los kunnen. Mede op verzoek van de bewo ners ter plekke zal de gemeente binnenkort op de hoek van de Beumersteeg en de Dijkerhoek- seweg een picknickset plaatsen. .De her en der in het buitenge bied aanwezig combinatie van tafel met banken moet met name fietsers in de gelegenheid stellen even te verpozen. Ter plekke loopt namelijke een veel gebruikte fietsroute. ge bands worden gecontracteerd. Met Captain Gumbo bouwt men verder op het succes dat Jack Poels en zijn Rowwen Hèze vorig jaar in Holten hadden. Hoewel de cajun- en zydecomuziek van Cap tain Gumbo van de puristen eigen-

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5