Speel mee voor mens en natuur Ca Go Ahead tegen elftal Markelo Elastiek springen grote attractie op dorpsfeest Sheila is lief afstandsdier Goede prestaties atletiekjeugd Gerrit Klaasses tegen Feyenoord WIN-VIJF-MILJOEN-BON Goede prestaties van Adia Keser triathlonteam e opruiming Hitbingo Vakantie Postcode Jackpot EVI VERLICHTING De Postcode Loterij maakt vele goede doelen blij POSTCODE Wilt u miljo nair worden? Vul dan snel de bon in en doe mee! Zie onze etalages en boven ZILVERTINNEN 10% KORTING r\ 10% KORTING OP DE OVERIGE ARTIKELEN DONDERDAG 15 JULI 1993 Vanaf dinsdag 27 juli staat Holten weer vijf dagen lang in het teken van het jaarlijkse dorpsfeest met tot en met vrijdag dagelijks kermis van 14 tot 24 uur. Het feest kent daarnaast diverse hoogtepunten, zoals het kinderproppentheater, het freewheelen en het touwtrek ken om het kampioenschap van Holten. Een ongetwijfeld grote pu bliekstrekker vormt dit jaar het elastiek springen op de Kalfster- mansweide, verzorgd door Bepji Fun België in samenwerking met Action Events in Vijfhuizen. Vrij dagmiddag 30 juli is het Ocean Pacific Benji Fun Tema te gast in Holten. Zo' 10 jaar geleden werd in Nieuw-Zeeland begonnen met het aan een speciaal daarvoor vervaar digd elastiek, springen van brug gen. De Benji Jump was daarmee geboren. Binnen afzienbare tijd dronge de rage door tot in alle delen van de wereld. In eigen land bleek het gebrek aan hoge bruggen geen probleem. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van een kraan waaraan een springbak is beves tigd. Een her zorgt ervoor dat de bak 60 meter omhoog getakeld wordt. Voor de beoefening van deze sport wordt gebruik gemaakt van veilige materialen en spring- hamassen. Indien boven land ge sprongen wordt, wordt op 6 meter hoogte een veiligheidsnet van 400 vierkante meter opgespannen. De komst van het team garandeert een weergaloos spektakel. Tech niek is niet nodig, wel een behoor lijke dosis moed. Wie een sprong uit het bakje wagen wil, kan zich reeds opgeven bij eetcafé 't Kla vier. Iedere sprong kost 100 gul den, inclusief verzekering. Nu het zomer is, komen de dierena siels langzamerhand weer vol te zitten. Ook Sheila is daar het slachtoffer van. Zij is een kruising Mechelse herder, een teef van 2,5 jaar oud, geel en kortharig. Ze zit sinds 10 juni in het asiel als af standshond. De mensen waar ze vandaan kwam, konden niet meer voor de hond zorgen. Sheila is een heel lieve hond. Ze kan goed over weg met kinderen en ook goed al leen thuis zijn. Ook de aanwezig heid van katten is geen probleem. Ingeënt en getatoueerd kost de hond een nieuwe eigenaar f 70,-. Informatie bij het Dierenasiel De venter, Wechelerweg la, Schalk haar. Tel. 05700-23811. Zaterdag werden voor de jeugdle den van de SV Holten/atletiek de laatste pupillen/junioren D-wed- strijden voor de vakantie gehou den. Dertien Holtense atleten meldden zich daarvoor op de atle tiekbaan van AC Tion in Ensche de. De C- en B-pupillen namen deel aan een driekamp met onder meer 40 meter hoog/ver kogelstoten en een 1000 meter. Op deze laatste afstand werd Trienke Ymker derde (4.26,4 min.), Gijs Marissink twee de (4.01,2 min.). Uitslagen drie kamp C-pupillen: Trienke Ymker (4), Jenneke Jacobs (9),Vincent Scholman (3), Gijs Marissink (4), Jochem Koopman (9), Seth de Ko ning (10), Carlos Baltus (15). Jorgen Wennemers werd 14e bij de B-pu pillen. Tom Marissink en Esther Lammers presteerden op de vier kamp, waaronder 60 meter/hoog- /kogel/ eveneens goed. Kim Teese- link en Elsbeth Wolters deden bij de junioren D niet veel voor elkaar onder. Zij werkten de onderdelen 60 m/speer/ver en discus af. Sanne van der Soek kwam uit op de 60 m/ver/hoog en het technisch moei lijke onderdeel 60 m horden, die ze voltooide in 13.6 seconden. Op 11 en 25 september volgen nog de laatste twee medaillewedstrijden van dit seizoen. Holtenaar Gerrit Klaasses maakt deel uit van het regio-elftal dat maandagavond 19 juli in Laren aantreedt tegen landskampioen Feyenoord. De wedstrijd op het terrein van De Witkampers begint om 19.00 uur. Tegenover de voltal lige Feyenoord-selectie brengt re gio-trainer Piet van Knijff naast een rompelftal van De Witkampers ook een aantal regionale voetbal lers in het veld. Naast Klaasses zijn dat bijvoorbeeld Marco Brigg en Ben Kerkemijer van Lochem, Er- win Jimmink van Colmschate, Jo- han Jansen (Markelo), René Smit (AZC) en Herjan Koldeweij (ABS). Scheidsrechter is Jan Floors uit Neede. Voor Feyenoord is dit de eerste van een serie oefenwedstrij den in het oosten van het land. Voor deze wedstrijden zijn tribu nes gebouwd en zijn de staanplaat sen verhoogd. Er is gratis parkeer gelegenheid en een grote feesttent waar een drankje kan worden ge nuttigd. De opbrengst van de Natio nale Postcode Loterij is be stemd voor vele goede doelen waar mens en natuur beter van worden. Zij zijn altijd winnaars, zelfs als ook wint Dankzij alle mensen die mee spelen in de Nationale Post code Loterij kunnen de zes vaste goede doelen - Artsen zonder Grenzen, Wereld Natuur Fonds, Natuurmonu menten, Novib, Vluchtelin genwerk en Unicef - nu nog meer nuttig werk verrichten. Via Stichting DOEN geeft de Postcode Loterij bovendien geld aan tientallen andere gro te en kleine organisaties. Zodat ook zij zich kunnen inzetten voor de natuur en de mensen in de wereld die onze hulp hard nodig hebben. Op deze plaats lieten we al eerder iets zien over het Derde Wereldbos in het Brabantse Wouw, de Groene Keuken van de Kleine Aarde en de Stichting Przewalskipaard. Al deze projecten kregen hulp van de Postcode Loterij. Andere initiatieven die een steuntje in de rug kregen waren 'De Krekel en de Mier', waar kinderen uit de grote stad iets leren over de Nederlandse natuur. En Caritas, dat boeren in de Derde Wereld helpt beschermen tegen uitbuiting door grootgrondbezitters. De Postcode Loterij steunt al die goede doelen met grote en kleine bedragen. Vorig jaar voor in totaal bijna 100 mil- De ijsvogel is weer terug in ons land! Een van vele successen in de nimmer aflatende zorg voor een goed milieu, waar u óók een steentje aan bijdraagt. Gaat u met vakantie? Geen nood! De Postcode Loterij gaat gewoon door en maakt alle prijzen - ook de Hit- bingoprijzen van 25.000 gulden - zoals altijd auto matisch over op de bank- of girorekening van de win naars. Wie weetmisschien bent u bij thuiskomst miljonair. Goede reis! joen gulden. Dankzij u! Want via de Postcode Loterij helpt u mens en natuur en maakt u zelf kans op tienduizenden prijzen, waaronder de Hitbin- goprijzen van 25.000 gulden en de Jackpot van minimaal twee en maximaal zeven mil joen! Speelt u nog niet mee? Vul dan nog vandaag de WIN- VIJF-MILJOEN-BON in en maak voor één tientje per maand kans op miljoenen! NATIONALE XLOTERIJ/ De winnende Thuisbingo- nummers van 6 juli: Ik wil graag meedoen aan de Postcode Loterij, inclusief de Jackpot en Hitbingo. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand het volgende bedrag van onderstaande rekening af te schrijven: 13 20 26 40 15 21 17 22 33 45 18 23 35 40,- (vier lotnummers) ƒ20,- (twee lotnummers) ƒ30,- (drie lotnummers) ƒ10,- (één lotnummer) 12 19 25 A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen metblokletters Naam: dhr. mevr. Adres: Postcode: i i i i i-i i i Plaats: Postbanknummer: Datum: 168.93.07 Handtekening NATIONALE LOTERIJ Banknummer Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonderpostzegel) naar Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,2501ZVDen Haag Goedgekeurd door het Ministerie van Justitie. De loterij is goedgekeurd door de Slaatssecrelaris van Justitie onder nummer LO 890*'098/177.89. d.d. 02-03-1993. Prijzen boven de dui zend gulden worden belast met 25% kansspelbelasting. Prijzen worden automatisch op uw bank- of girorekening gestort. MARKELO - Nadat vorige week FC Twente al te gast was bij SV Markvogels komt don derdag 15 juli Go Ahead Eagles naar Markelo. De ere- divisionist uit Deventer speelt een wedstrijd tegen een com binatieteam dat bestaat uit spelers van Sportclub Marke lo en SV Markvogels. Vooraf gaande aan die wedstrijd is een spectaculaire parashow te bewonderen. Burgemeester Van Haersma Buma en PvdA raadslid Knuiman zullen tus sen 19.00 en 19.15 uur, dus voorafgaande aan de wed strijd, landen op het hoofd- veld van Markvogels en de wedstrijdbal aanbieden. De wedstrijd is een initiatief van Markvogels Sport Promo tion. FC Twente startte de voorbereiding op het seizoen '93/'94 in Markelo en won met 8-1 van een Streekteam. Na een 1-1 ruststand (doelpunten van Herbert Broeze en Prince Polley) bleken de profs logischerwijs te sterk voor de amateurs en bepaalden de eindstand op 8-1 door 3 treffers van zowel Prince Polley als Arno Arts en ter afsluiting van het sportieve duel een doelpunt van Erik ten Hag. SV Markvogels kan in alle opzichten terugkijken op een geslaagd evene ment. Ruim 1600 toeschouwers wa ren aanwezig op het sportcomplex van de Markelose vereniging. Onder die aanwezigen zo'n 400 jeugdige voetballertjes uit de gehel regio Twente. De jeugdteams waren aan wezig op uitnodiging van Markvo gels Sport Promotion. De entreebe wijzen werden beschikbaar gesteld door KPMG Klynveld Accountants. Voorafgaande aan de wedstrijd was er voor de jeugd een ballonnenwed strijd, met als inzet het winnen van een prachtig FC Twente tenue. De eerste reacties op deze ballonnen wedstrijd vanuit Duitsland zijn al binnen. Onder de aanwezige teams werd een serie voetballen verloot en worden drie elftallen (waaronder de W Diepenheim) door FC Twente uitgenodigd-tot het bijwonerrvan een wedstrijd in het Diekmanstadion. De commissie Markvogels Sport Promotion zorgde voor een verras sing door het beschikbaar stellen van 75 nieuwe tenues voor de jeugdafde ling van Markvogels. De spelers van FC Twente en het Streekteam Twen te alsmede de Markvogels jeugd deel den bloemen uit onder het aanwezige publiek. Nico Labobar (SV Markvo gels) en Jan Wetering (DETO) speel den hun laatste wedstrijd en namen afscheid van het publiek. Jagen Voor de wedstrijd en na afloop wer den de jeugdige handtekeningen „ja gers" op hun wenken bediend door geduldige FC Twente-spelers. Voor de razendpopulaire Prince Polley was er de hoofdrol weggelegd. Na afloop van de wedstrijd vertrok de ballon van FC Twentes hoofdspon- FC Twente-voorzitter Hans van den Berg en Hendrik Boezewinkel van SV Markvogels gaan de lucht in. sor, de SNS bank, met aan boord FC Twentes voorzitter Hans van de Berg en Hendrik Boezewinkel van SV Markvogels. Het damesteam Markvogels Sport Promotion bleek erg populair bij de FC Twente-spe lers. Het promotieteam van Markvo gels werd zelfs uitgenodigd om een wedstrijd in het Diekmanstadion bij te wonen. De Vriendenkring FC Twente liet een uitnodiging achter voor een pupillenteam van Markvo gels. Bij ae eerste thuiswedstrijd van FC Twente in het komende seizoen zal de jeugd van Markvogeis aanwe zig zijn. Het triathlonteam van Adia Keser, dat dit seizoen versterkt is met Luciënne Groenendijk, Bianca van Woesik, Martin Breedijk en Eimert Venderbosch vormt als vanouds een ploeg waarmee internationaal op hoog niveau gepresteerd wordt. Tot de ploeg behoren ook ervaren triathleten als Henry Kiens, Axel Koenders en Ben van Zeist. Kiens, Venderbosch en Van Woesik starten volgende week zaterdag ook op de Holtense triathlon. Venderbosch en Van Woesik speelden zich onlangs nog in de kyker met winst op de halve triathlon in het Limburgse Stein. Venderbosch werd daar eerste bij de heren in een tijd van 3.51,13 uur, bij de dames eiste Van Woesik de winst op in 4.19,51 uur. De verwachtingen voor hun prestatie in Holten zijn dan ook hoog gespannen. Tot de toppers die in-Holten van start gaan behoort inmiddels ook*Jan van de Marei. Heel misschien aanwezig is ook Axel Koenders. Of de al enige tijd geblesseerde triathleet meedoet is echter de vraag, maar wellicht dat hij als prominent triathleet de pers begeleidt tijdens een rondleiding langs het parcours. De 34-jarige Koenders treedt dit seizoen op als begeleider van Groenendijk en Breedijk. Als afsluiting van zijn sportieve loopbaan hoopt hij nog eenmaal aan de top mee te draaien op de hele triathlon in Almere. De prestaties van het Adia Keser-team dit jaar liegen er niet om. De Australische Bianca van Woesik werd al kampioene ISD in eigen land en behaalde ook het nationaal kampioenschap halve triathlon. Eimert Venderbosch won ISD-wedstrijden in Zundert, Nieuwkuyk en Nuenen. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD vanaf woensdag 30 juni Leuke betaalbare kado-artikelen ook hanglampen vloerlampen plafonniers vaaslampen lampekappen candle sticks burolampen enz. enz. Voor nog meer koopjes, zie binnen in onze winkel. Wierdensestraat 52, Rijssen, tel 05480-1 22 95. Dinsdagmiddag gesloten, donderdag koopavond, ruime parkeergelegenheid op de Veemarkt

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7