Meer deelnemers op de zwemvierdaagse Nido Universal start onderneming in Polen Holtense duiven goed op dreef Interkerkelijk recreatiewerk Bantamrace plaats van freewheelen O KI A stoomt af op de titel in Polen lopen stage in Holten Opbrengst collecte HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. Spreekuur burgemeester Hinderwet (Wet Milieubeheer) DONDERDAG 15 JULI 1993 na de geweldige prestatie van de combinatie Jurjens van een week eerder (eerste prijs Orleans in het rayon en voor het eerst sinds jaren in de afdeling Twente) deden de Holtense duiven het afgelopen weekeinde weer prima. De twee vluchten op het programma (Com- piegne voor oude duiven en Eind hoven voor jonge) verliepen onder goede weersomstandigheden vlot. F. Meester wist, evenals een week eerder, de eerste jonge duif te draaien vlak voor M. Lodeweges die nummer 2 en 4 liet aantekenen. De derde duif was voor H. Wan- sink, de vierde voor M. Lodeweges en de vijfde voor E. Veneklaas. J.G. Jansen draaide van Compieg- ne de eerste duif die ook in rayons- verband hoog scoorde met de tien de prijs. Hij bleef nummer 2 en 3 (H. Wansink en F. Meester) ruim voor. Ook de vierde duif was van hem. J.G. Jansen noteerde de vijfde duif. In de strijd om het midfond-kam- pioenschap is de strijd nog hele maal open. G. Kwintenberg staat zowel voor het aangewezen als het onaangewezen kampioenschap bovenaan, gevolgd door de combi natie Juijens. In het algemene (Ge nerale) klassement zijn H. Paal man (aangewezen) en de comb. Jurjens (onaangewezen) de koplo pers. Voor de week van zaterdag 17 t/m vrijdag 23 juli is het thema van het Interkerkelijk Recreatiewerk op de Borkeld 'Kunst'. Zaterdag is er om 20 uur een open avond oor kinderen en volwasse nen om het nieuwe thema te leren kennen. De kampdienst volgt zon dagochtend om 10 uur. Maandag is er om 14.30 uur voor kinderen tot 14 jaar boogbal (kosten 1 gulden), volwassenen kunnen 's avonds vanaf 19.30 uur volleyballen (kos ten 1 gulden). Dinsdagochtend 6 uur wordt een ochtendwandeling gemaakt. Kosten eveneens een gulden. Wie mee wil moet zich voor maandag 22 uur opgeven. Na de wandeltocht is om 11 uur picknick. Vanaf 14.30 uur kan de jeugd zich vermaken met levend triviant (1 gulden). Woensdag 21/7 is er 's avonds voor alle leeftijden om 22 uur een bosspel (vlaggenroof, 1,50). Donderdag kunnen kinderen van af 14.30 uur knutselen (2,50). Vrij dag is er voor hen vanaf 14.30 uur vossenjacht (1 gulden). Van maan dag tot en met vrijdag (met uitzon dering van dinsdag 20/7) is er daar in het diepe bassin was er spektakel met de brandweer die diverse waaghalzen van de lange mat trachtte te spuiten Daar organisator MAC De Holter- berg geen enkele aanmelding kreeg voor het freewheelen op de Kalfstermansweide tijdens het dorpsfeest (woensdagavond 28 juli), is het spektakel afgeblazen. In plaats daarvan wordt op dezelf de avond een zogenoemde ban tamrace gehouden in de Dorps straat tussen de VW en Boer Biet. Aan de deelnemende ploegen de taak om het speciaal daarvoor uit gezette parcours op een fiets met groot voorwiel en klein achterwiel Het beduidend koelere weer kon de belangstelling voor de 18e zwemvierdaagse niet drukken. In zwembad Twenhaarsveld trokken vorige week 424 zwemliefhebbers naast kindermorgen voor kinderen vier avonden lang hun verplichte van 4 tot en met 12 jaar. Van maan- 10 of 20 baantjes. Dat waren er dah tot en met vrijdag is er boven- ruim 50 meer dan vorig jaar, toen dien om 18.45 uur kleuterkwartier- 371 zwemmers werden geregis- tje, komende week met Willie het treerd. „;tls ons ook dik meegeval kuikentje. len>" het voorzitter Gerrit van Coe- verden van ZPC Twenhaarsveld weten. „We hadden echter door het fraaie weer in de dagen ervoor al veel voorinschrijvingen binnen." Maandagavond gingen reeds 388 zwemmers te water. Bloemen en een handdoek waren en voor me vrouw Rietberg-van Lindenberg (74 jaar). Zij was niet alleen de oudste deelnemer, maar had sinds de start van het evenement in '75 bovendien nog geen eenmaal ver zaakt. Floortje van Eijk ging te boek als de allerjongste deelne mer. Ook voor haar een passende verrassing. Hetzelfde gold voor de overige vijfjarigen die hun medail le netjes verdienden: Inge Piscaer, Rik Stoevenbelt, Dennis Bolink, Maijan Jansen, Marlot van Zoelen. Een kleine 30 zwemmers ontvin gen het speciale certficaat voor deelname aan zowel de fiets- als de zwemvierdaagse. zwemvierdaagse stond op- te volbrengen. Daarbij moet 'ge jongleerd' worden met onder meer een dienblad en een hoepel. Ieder team telt twee personen. Buurten, café's, straten, verenigingen, hoe meer deelnemers, hoe meer spek takel. De deelname is kosteloos. Belangstellenden kunnen zich tot 21 juli opgeven bij Harry van Coe- verden, tel. 63789, Jan Lammers, tel. 65344 of Jan Vincent, tel. 64200. De race begint om 19 uur, de ploe gen moeten een half uur eerder aanwezig zijn. ne zwemmers deel aan deze actie. Met geld uit dit fonds worden hui zen gebouwd voor ouders die in de buurt van het ziekenhuis waarin hun kind verblijft, kunnen over nachten. Traditiegetrouw werd de zwemvierdaagse omlijst met een uitgebreid randgebeuren. Volop belangstelling was er voor het kwalleballenspel voor de hoogste groepen van de basisscholen. De competitie werd in feite al aan het begin van de week beslist in het voordeel van het buitengebied: Dijkerhoek en Bosschool. Zeer veel animo was er ook voor het spelletjescircuit, verdeeld in ver schillende leeftijdcategoriën. Voor de jongsten tot 6 jaar was daar naast een steprace op touw gezet, de ouderen konden de onderlinge strijd aan op een mini-triathlon (500 m zwemmen, 200 m fietsen, 200 m hardlopen). De publieke belang stelling voor het zwemfestijn was uitstekend. Alleen woensdag was het betrekkelijk rustig. Donder dag- en vrijdagavond kon de lief hebber zich tegoed doen aan een warme hap van de barbecue, ter wijl de slotavond ook live muziek bood en spektakel met de brand weer die tal van kinderen van de lange mat op het diepe bassin trachtte te spuiten. Uitslag: Stoeptekenen: tot 6 jr.: 1. Sanne van Mullem; 2. Matthia Schipper; 3. Vidoi de Rover. 7-9 jr.: 1. Arjan Helmer; 2. Moni que Stam; 3. Jelle Zandveld. 10-12 jr.: 1. Sjouke Vlijt; 2. Linda van Beek; 3. Floor Dikkers. Steprace: meisjes: Anita Bieleman (22,1 sec.); jongens: Frank Achterkamp (25.5 sec.). Spelletjes tot 6 jr. Meisjes: Jolande Karsten; jongens: Pim Dikkers. Mini-triathlon 7-9 jr.: Meisjes: Esther Lam mers (2.45,75 min) Jongens: Maarten Koopman (2.39,99 min.). Spelletjes 7-9 jr.: meisjes Brenda Maneschijn, jongens Mar tin de Bruin. Mini-triathlon 10-13 jr.: meis jes Bernadette Ongena (2.15,90 min.) jon gens Freek Knapen (2.05,56 min.). Spelle tjes 10-13 jr.: meisjes Wendy Ongena, jon gens Arjan Bouwman. Mini-triathlon vanaf 14 jr.: Jochem van der Spek (3.15,57 min.) Spelletjes v.a. 14 jr.: Jochem van der Spek. Lange mat brandweer: 1. Mirjan Wester- veld; 2. Daphne Schipper; 3. Leon Schol ten. De nieuw in het teken van de landelij ke sponsoractie 'Maak een plons voor het Ronald McDonald-fonds'. Ook in Holten namen verscheide- Met nog één competitiedag te gaan staat de OKIA jeugd met 4 punten Schmidt Polska. Zo heet de onder neming die Nido Universal in sa menwerking met het Poolse PPT in Kielce, zo'n 170 kilometer ten zuiden van Warschau, gestart is. Daarmee is de eerste buitenlandse vestiging van het Holtense bedrijf een feit. De zaak is intussen nota rieel vastgelegd, vanaf half augus tus moet het bedrijf operationeel zijn. Schmidt Polska begint dan voorlopig met de produktie en as semblage van strooiers. Voor het opdoen van de benodigde (techni sche) kennisen het aanleren van werkmethodes, lopen momenteel 10 Polen stage bij Nido: enkele lassers, monteurs, een spuiter en ook mensen met een electronica opleiding. Hoewel de taalbarrière groot is, werd algauw duidelijk dat het tiental danig onder de indruk was van de Holtense onderneming: efficiënt, gedegen en geavanceerd. Slechts één van de buitenlanders spreekt echter Duits. Oud-finan cieel directeur Henk Brinks, die het Polen-project evenals tech nisch directeur Johan Jansen in tensief begeleidt: „Voor onze men sen op de werkvloer lang niet ge makkelijk. Soms is het echt han den- en voetenwerk." Inmiddels krijgen enkele Polen een spoedcur sus Duits. Het gezelschap verblijft tot volle tevredenheid in hotel De Zwarte Ruyter. Geen concessies „Het is een hele uitdaging voor Nido," vervolgt Brinks. „De markt daar, zeker in de toekomst, is gun stig. De komende jaren krijgt Po len er 2000 km autobaan bij, waar- Op de werkvloer van Nido keken de Polen hun ogen uit voor de nodige machines moeten worden geleverd. Dan moeten er circa 1000 oude strooiers worden vervangen door nieuwe, veel gea vanceerdere exemplaren en zullen net als de gemeente Warschau di verse andere gemeenten grotere en betere gladheidsbestrijdingappa- raten nodig hebben." Schmidt Polska is het rechtstreekse gevolg van een enkele jaren geleden ge bracht bezoek van Jansen en com mercieel directeur J an Nikkels aan Polen. Hoewel problemen voorzien werden met de dure, hoogwaardige Nido-produkten in verband met het gebrek aan deviezen in Polen, werd toch al gedacht aan het op zetten van een onderneming waar in Nido wel de meeste zeggen schap, de meeste aandelen dus, zou hebben. Een eerste poging tot aftasting van de mogelijkheden mislukte. In Kielce zag PPT er wel brood in. Het bedrijf produceerde ook strooiers, zij het van mindere kwaliteit en had ook het onder houd van wegenbouwmachines. „We moeten ook alle zeilen bijzet ten om de zaak goed op gang te krijgen. Nido doet absoluut geen concessies aan de kwaliteit van het produkt dat daar straks geleverd wordt," verzekert Brinks. Schmidt Polska is gevestigd in een apart gedeelte van het daarnaast nog altijd functionerende PPT. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de inrichting van de werkvloer. Een aanzienlijke investering, die voor het grootste deel uit Holten komt. Brinks: „We gaan ervan uit dat er de komende twee jaar geld bij moet. Daarna moet er rendabel kunnen worden gedraaid." Dan ook wordt bekeken of er ook moge lijkheden zijn om vanuit Kielce de markt van omliggende landen als Rusland en Hongarije te bewer ken. Met de veel strengere winters dan hier evenzeer potentieel kan didaat als afnemer van de Schmidt Polska-produkten. In Kielce wordt het gehele casco van de strooiers vervaardigd. Dat bestaat in hood- zaak uit platen, die er tevens ge conserveerd (stralen en spuiten) worden. Naast in het begin wel licht ook nog wat andere onderde len, worden vanuit Holten kleinere componenten (toe)geleverd, onder meer het technische gedeelte van de apparaten. Het Nederlands-Poolse bedrijf komt onder leiding van een Pool te staan. Daar deze werkervaring op deed in Duitsland, is hij goed op de hoogte van westerse werkwijzen. Schmidt Polska werkt overigens uitsluitend met Poolse werkne mers en heeft volgens Brinks daar om een streepje voor bij de autori teiten: verschaffing werkgelegen heid. Opzet is dat de nu nog inten sieve Holtense ondersteuning langzaam maar zeker wordt afge bouwd. Nu nog wordt de admini stratie door Nido verzorgd. Een Poolse administrateur moet nog worden aangenomen, evenals een secretaresse. Het nieuwe bedrijf start voorlopig met 12 medewer kers. voor in de strijd om het Nederlands Kampioenschap. Ook het 640 team zal wel op het podium ko men; ze staan nu op een derde plaats in hun klasse. Op de derde competitiedag om het Nederlands Kampioenschap, getrokken in het Friese Oldeboom, liet het Holten se OKIA zich van haar beste zijde zien. De jeugd heeft visioenen over de overwinning en ging derhalve zeer voortvarend van start. Zij wonnen de wedstrijden tegen hun grootste concurrent Heure en ook van Olden Eibergen. Toen werd het iets moeilijker tegen Wubben- hof en Erichem. Tegen beide werd een gelijk spel getrokken waarna dus een beslissende trekbeurt werd getrokken en gewonnen. Hierdoor staat de jeugd nu op een eerste plaats met vier punten voor sprong op hun naaste concurrent. Met het 640 kg team ging het van daag ook weer als vanouds. Deze heren deden hun naam weer grote ere aan door achteruit te lopen. Zij slaagden erin om bijna alle punten in hun achterzak mee naar huis te nemen. Alleen van de nummer een, Vios Bisons werd er verloren. De rest werd met grote voldoening ge wonnen. De eerste plaats zal er nu wel niet meer in zitten, maar de strijd tussen de nummers 2,3 en 4 ligt nog geheel open. De volgende en laatste wedstrijd om het Neder lands Kampioenschap wordt ge trokken komende zondag in het Brabantse Zundert. Uitslag: Jeugd 560 kg: 1. OKIA 10 (29); 2. Heure 8 (25); 3. Erichem 7 (22); 4. Olden Eibergen 0 (9); 5. Wubbenhof 5 (5). Heren 640 kg: 1. Vios Bisons 21 (63); 2. Eibergen 12 (45); 3. OKIA 18 (40); 4. Monnicken- dam 15 (39); 5. Heure 8 (30); 6. Jagersrust4 (17); 7. Vorden 0 (9); 8. Vechtlust 7 (8). De onlangs gehouden collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft 4908,30 opgebracht. Alle ge vers en collectanten worden be dankt voor hun bijdrage. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw bedrijfswoning bij Doorlopendedijk 6; - plaatsing mobiele unit bij Vianenweg 96, Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichte bouwwerken: - bouw berging bij Noordenbergstraat 11 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - elastiekspringen op 30 juli 1993 op de Kalfstermans weide. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester is verhinderd op maandag 19 juli a.s. spreekuur te houden. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 29 juni 1993 en 13 juli 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend aan: 1. Fa. H. Müller en Zn., Keizersweg 41 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (herstelinrichting en stalling van eigen motorvoertuigen annex opslag van goederen en van stoffen voor waterbehandeling) omvattende vergunning; 2. mevr. D. Bekkernens-Boode, Vijfhuizenweg 3 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (melkrundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 3. J. Megelink, Borkeldsweg 95 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensvermeerderingsbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 4. Maatschap Baltus, Langstraat 24 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee-, meststieren- en mestkalverenbedrijf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 5. H. J. Overmeen, Kwintenweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 6. F. J. Vorkink, Langstraat 18 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf en kippen, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 7. A. Jurjens, Raalterweg 49 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jongvee- en fokvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 8. Fa. H. Stegeman en Zn., Lichtenbergerweg 9 te Holten tot een nieuwe de gehele inrichting (mestvarkens-, fokvarkens- en melkrundveebedrijf en schapen, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 9. Maatschap Pekkeriet, Langstraat 38 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het varkenshouderijbedrijf met een werktuigenloods annex varkensstal; 10. W. H. Marsman, Schapendijk 3 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het melkrundveebedrijf, jongvee- en mestvarkensbedrijf; 11. G. Bieleman, Maneschijnsweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee-, opfokzeugen-, mestvarkensbedrijf en scharrel- kippen annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 12. A. J. Nijkamp, Beusebergerweg 52 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning; 13. Maatschap H. en G. J. Rietberg, Broekweg 24 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee-, fok- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 14. B. Protsmann, Helhuizerweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestkalverenbedrijf annex mestopslag) omvattende vergunning; 15. Banz Bord International B.V., Waagweg 10 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een meubelfabriek. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 20 juli 1993 tot 20 augustus 1993) op de gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur en in de sporthal 't Mossink (kantoor beheer der) aan de Keizersweg, op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afde ling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen 1 maand na de datum van terinzagelegging. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het be roepschrift is beschikt.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5