Snorrewind-trofee voor Nadine Saamangun Zwemvierdaagse biedt veel randactiviteiten OKIA-jeugd neemt voortouw bij NK Race hangbuikzwijnen tijdens Jungle-party Veel deelnemers tennistoernooi Dinie Arfman voorzitter van atletiekclub Concours hippique jarige Bergruiters ZPC Twenhaarsveld 9e in Vroomshoop Ruiterbewijzen bij manege Stal De Eik HOLTENS NIEUWSBLAD Freewheelen met de MAC Kunstzwemmen DONDERDAG 1 JULI 1993 Afgelopen week werd een C/D-toer- nooi gespeeld op de kunstgrasba- nen van de Tennisclub Holten. Van maandag t/m vrijdag werd er vanaf 18.30 uur gespeeld, zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur en gelukkig was het de hele week droog. Er werd in zeven categorieën ge speeld en iedereen speelde mini maal twee keer. Alle categorieën speelden eerst in poules en in vier categorieën was er daarna het af- valsysteem. Zondagmiddag wer den de finales in die vier catego rieën gespeeld, met daarna de prijsuitreiking. De volgende men sen gingen met een prijs naar huis: HE-D2: finale R. Schimmelpen- nink (Heeten) tegen Erik de Blaauw 6-4 7-5. HE-D1: finale S. Meienhorst (Hee ten) tegen Gerard Damink 6-3 6-7 6-4. HE-C2: poule 1. S. Meienhorst (Heeten) 2. Johan Lohuis. HD-D2: poule 1. O. Lammers/ R. Exertercate (Goor) 2. P. Schokker/ J. Traanman (Wierden/Holten) HD-D1: finale Hermans/Wevers- (Borne) tegen G. Nijhof/R. Bakker- (Markelo) 7-6/6-7/6-3. DD-D1: poule 1. I. Jongman/G. Klein Velderman 2. D. Kramer/R. Klijnsma. GD-C2: finale R. Beverdam/H. Wessels (Enter/Rijssen) tegen C. van Iperen/E. Ladiges 6-4/7-5. Clubkampioenschap Van 5 juli t/m 11 juli worden de clubkampioenschappen dames- dubbel en de herendubbel ge speeld. Met ruim driehonderd combina ties van vijftig verenigingen is het jaarlijkse concours hippique van LR De Bergruiters goed bezet. Vanwege het 60-jarig bestaan krijgt het concours een extra fees telijk tintje. Uiteraard vindt het geheel plaats op het eigen paardes- portterrein op De Borkeld. Met als middelpunt de fraaie kantine zijn daar verschillende springtuinen en dressuurringen aangelegd. Het programma begint om 09.00 uur met de springrubrieken B- klassiek en L-klassiek terwijl in de dressuuringen dan de B-, L- en M- dressuurproeven worden verre den. Na de middagpauze wordt het programma vervolgd met de diver se rubrieken springen en dressuur voor de zwaardere klassen. Als klapstuk en tevens afsluiting van de dag geldt het jachtspring-con- cours voor de klassen M en Z in de hoofdring. Door een combinatie van interessante hindernissen en aantrekkelijke prijzengelden be looft met name dit onderdeel erg spannend te worden voor deelne mers en publiek. De toegang is gratis. Bij de zwemwedstrijden voor niet- startvergunninghouders in Vroomshoop was er voor ZPC Twenhaarsveld een negende plaats. Aan deze wedstrijd van de Kring Overijssel van de KNZB de den twaalf verenigingen mee. De eerste plaats was voor De Tippe uit Heino met 671 punten, Nieuw Leu- sen werd tweede met 474 punten. Twenhaarsveld behaalde behaal de 226 punten. Individueel werden er op verschillende slagen tweede plaatsen behaald. Op de school slag was dat Martin Podt, op de rugslag Arjan Bouwman, Lars van Zon, Rinka Knapen en Michel de Vries. Ondanks de lange duur van de wedstrijd en de kou werd ook bij de estafettes goed gescoord met twee vierde en een zevende plaats. Individuele uitslagen: 25 meter school slag: Monique Hoeve (32,8 sec Sander Stoevenbelt (28,5 sec.), Karin van Beek (27,3 sec.), Arjan Bouwman (23,4 sec.). 50 meter schoolslag: Bianca van Coeverden (55,6 sec.), Freek Knapen (50,6 sec.), Esme ralda Udink (49,0 sec.). Jan Willem Hoes (54,2 sec.), Berthien Markvoort (48,3 sec.), Martin Podt (36,2 sec.). 25 meter rugslag: Michelle van Coeverden (35,0 sec.), Willard Schutter (33,7 sec.), Karin van Beek (32,7 sec.), Arjan Bouwman (21,3 sec.). 50 meter rugslag: Anneke Nijhuis (59,0 sec.), Lars In het diepe bassin van recreatie- bad Twenhaarsveld wordt zater dagochtend vanaf 11 uur een de monstratie kunstzwemmen gege ven. De groep zwemsters uit Nij- verdal toont de bezoekers ongeveer een uur lang een grote variatie aan figuren. De toegang is gratis. van Zon (49,2 sec.), Rinka Knapen (40,3 sec.), Michel de Vries (37,6 sec.), Pascalle Udink (40,1 sec!), Vincent Doornink (40,6 sec.). 25 meter vrije slag: Michelle van Coeverden (32,6 sec.), Willard Schutter (28,1 sec.). Maarten Koopman 22,5 sec.). 50 meter vrije slag: Bianca van Coeverden (51,0 sec.), Esmeralda Udink (40,3 sec.), Jan Willem Hoes 44,7 sec. Berthien Mark voort (37,6 sec.), Vincent Doornink (31,3 sec.). In plaats van autocross en auto ped, kiest MAC De Holterberg dit jaar voor een alternatief spektakel tijdens het dorpsfeest, dat ditmaal plaatsheeft van dinsdag 27 tot en met zaterdag 31 juli. Woensdag avond 28 juli houdt de MAC zoge noemde 'ffeewheel'-wedstrijdenop de Kalfstermansweide. Aan de deelnemers de niet geringe taak om zich in een zelfgemaakt wagen tje over een 1.20 breed plankier vanaf de muziekkoepel in een zo snel mogelijke tijd naar de stop- streep ergens halverwege de weide te begeven. Net achter de streep 'gaapt' een waterbak. Lukt het niet vroegtijdig te stoppen, dan moe- Wen) de inzittende(n) hun tocht be kopen met een nat pak. De wagens mogen niet zijn uitgerust met rem men. Het freewheelen begint om 19 uur, deelnemers moeten een half uur tevoren aanwezig zijn. Aan het spektakel kan kosteloos worden meegedaan. Wie er meer over wil wegen kan bellen met Harry van Coeverden, tel. 63789. Inschrijven is mogelijk tot uiterlijk 25 juli. Dinie Arfman is de eerste vrouwe lijke voorzitter van niet alleen de afdeling atletiek, maar zelfs van de gehele omnivereniging SV Holten. Op de goed bezochte jaarvergade ring atletiek nam zij de voorzitters hamer over van Jan Krooshof, die sinds maart secretaris van het KNAU-district oost is. Monique Blankesteijn werd opgevolgd door Yvonne Detert Oude Weme. On derwerpen van geanimeerde dis cussie waren het wedstrijdbezoek en de baanatletiek met zijn techni sche nummers. De komst van een extra bergingsunit (van de opgehe ven fietscrossclub De Holtertrap- pers) op het atletiekterrein had de technische commissie op het idee gebracht het geheel te overkap pen. Tot verrassing van alle aan wezigen presenteerde Meindert Koopman dit al in maquettevorm. Een lovenswaardig initiatief, dat een vervolg dient te krijgen via het algemeen SV-bestuur en de sport- commissie. Of heeft deze laatste een veel beter idee over de berging van materialen? Hoewel de vereni ging een record aan leden (bijna 160) telt en financieel gezond is, besloot de vergadering in te stem men met een contributieverhoging van een tientje per lid in verband toekomstig toenemende kosten. In manege Snorrewind werd dit weekeinde met veel inzet gestreden om de Snorrewind-trofee Nadine Saanmangun is de nieuwe eigenaar van de Snorrewind-wis- seltrofee. Van de circa 65 ruiters en amazones die afgelopen week einde deelnamen aan de jaarlijkse spring- en dressuurwedstrijden in manege Snorrewind, scoorde Na dine met 164,5 punten het beste resultaat. Op onderdeel springen behaalde zij 100 punten, bij de dressuur 64,5 punten. Aan de wed strijden werd meegedaan door uitsluitend ruiters en amazones die bij de manege aan de Borkeld- weg rijden. „Dat kunnen dus kin deren zijn, maar ook ouderen, wedstrijd- en recreatieve ruiters," aldus organisator Rikus Brons voort. Bij de dressuur werd gestreden in de klassen B en L, zowel voor jeugd als voor ouderen. Slechts twee rui ters kwamen in deze categorie uit in de klasse Z. Het springen ging in de klassen M en Z. Volgens jurylid mevrouw Swart-Hogeslag was sprake van prima prestaties: „Ie dereen deed zijn best. Wel merkten we dat er veel spanning heerste onder de deelnemers. Vlinders inde buik en zo." De belangstelling voor de wedstrijden was aanzien lijk. Ouders, grootouders en be kenden volgden met spanning de prestaties van (klein)kind of vrien- d(in) in de ring. Diversen 'gewa pend' met videocamera. De dres- suurproeven werden zowel buiten als binnen verreden, het springen voltrok zich enkel in de binnenbak. Behalve de sinds 1972 ingestelde wisselbeker, waren in alle klassen aparte prijzen te verdienen: een standaardje of een medaille. Voor alle kinderen was er in elk geval een herinneringsvaantje. Naast mevrouw Swart trad ook de heer Luiten op als jurylid. Uitslag: Dressuur Bj: 1. Marieke Minnema 2. Lisette Jongebloed 3. Tineke Maneschijn 4. Chan- tal van Coeverden 5. Angela van Coever den 6. Niek Rutterkamp. Dressuur Lj: 1. Ester Lammers 2. Bianca Oosterbaan 3. Lucinda Anderson 4. Inge Koster 5. Maaike Westra 6. Susanne Koppejan. Dressuur L: 1Stefan Sikking 2. Annemiek Scheperman 3. Riet Oude van Puffelen 4. Cindy Vossel- man 5. Justin Koster 6. Nadine Saanman gun. Dressuur Z: 1. Erna Bronsvoort 2. Arjen Kraaienzank. Springen Bj: 1. Saskia Aanstoot 2. Ester Lammers 3. Jose Mol 4. Anne van Santen 5. Petra Jager 6. Susanne Koppejan 7. Domonique Gijsbers 8. Sha ron Reuvekamp. Springen B: 1. Mirjam Westerveld 2. Nadine Saanmangun 4. Maaike Westra 5. Eva Stormink. Springen L: 1. Diana Seinen 2. Ineke Schuitemaker 3. Annemieke Scheperman 4. Stefan Sikking 5. Cindy Vosselman. Springen M/Z: 1. Her- mien Bronsvoort 2. Arjen Kraaienzank 3. Erna Bronsvoort. Bij manege Stal De Eik werden zaterdag examens afgenomen voor het ruiterbewijs. Dit ruiterbewijs is in een groot deel van het land al verplicht voor mensen die buiten- ritten willen maken, maar in deze regio worden volgens examinator H. van Middeldorp uit Doesburg nog maar weinig cursussen hier voor gehouden. Mensen met een ruiterbewijs hebben geleerd hoe ze zich in het buitengebied moeten gedragen en hebben bewezen hun paard onder controle te hebben. De eisen voor het examen waren dit jaar extra hoog, maar deson danks slaagden alle cursisten van instructrice Sandra Dieperink..De geslaagden zijn: Petra Spin, Wil lem Spin, Nicoline Walter, Thea Braakhekke, Rik Klaver, Charlot te Crince le Roy, Sander Lubber huizen, Colinda Jansen, Anneke Stegehuis, Annet Wolters, Mieke Vlam, Caspar Burckhardt, Fons Vermey, Marion Vermey, hans Hauptmeijer en Elly Blanket. Zondag werd het terrein van Stal De Eik bevolkt door jeugdige rui ters en amazones uit Holten, Schalkhaar en Hellendoorn die eerst een dressuurproef deden en vervolgens de springwei ingingen. Uitslagen: Dressuur A minder gevorder den: 1. Lilian Hoppen (124 pnt.), 2. Petra Arfman (123 pnt.), 3. Maurits Houck (122 pnt.). Dressuur A: 1. MarijeLares(126pnt.), 2. Dorien Lares (124 pnt.). Dressuur B1: 1. Linda van Asselt en Karlijn Zuethof (123 pnt.), 3. Maroesja van de Hulst (121 pnt). Dressuur B2/L11.SilkeHesse(131 pnt.),2. Hendrike Fonteine, 3. Angelique van de Raath en Karin van Beest (123 pnt.) Springen 70_cm: 1. Hendrike Fonteijne, 2. Jeroen van Beest. 50 cm: 1Silke Hesse, 2. Hijlco Jellema, 3. Tamara Klaassen. Behendigheid: 1. Petra Arfman, 2. Maurit Houck, 3. Jorien Hoppen. Binnenkort reist Marieke Mulder af naar het Belgische Hasselt voor deelname aan de Europese Pony Kampioenschappen die woendag 7 juli van start gaan. Met haar pony Equipe's Romeo komt de succes volle Holtense uit op de onderde len military, springen en dress- suur. Op het eerste toernooi van de Ne derlandse Kampioenschappen touwtrekken in Eibergen heeft het jeugdteam van OKIA direct de koppositie ingenomen. Het 640 kg team (de kampioen van vorig jaar) had echter een probleem met de aanloop en staat nu op een gedeel de derde plaats. Bij de jeugd wordt er op het NK slechts in de 560 kg klasse getrok ken. De poule bestaat uit vij teams die allemaal uit het oosten van het land komen. Na direct een vlotte start tegen Olden Eibergen waren de eerste drie punten al binnenge haald en kregen de jongens (onder leiding van coach Albert Muller) de smaak te pakken. In de volgende beurten werd er van Erichem en Wubbenhof ook vlot gewonnen. Tot slot moesten ze echter tegen de kampioen van vorig jaar Heure. Deze wedstrijd verliep echter moeilijker. Na de eerste trekbeurt te hebben gewonnen werd de twee de op waarschuwingen uit handen gegeven. Hierdoor moest er een derde beslissende trekbeurt wor den getrokken. Deze werd in het voordeel van OKIA beslist, waar door de jeugd aan kop gaat. Met de 640-ploeg ging het een stuk moeilijker. Na een moeilijke start tegen de westelijke ploeg Monnik- kendam werden de eerste drie pun ten al uit handen gegeven. Meteen daarna kwam de grote concurrent Eibergen, die een thuiswedstrijd trok. Ook tegen deze kracht was OKIA nog niet opgewassen, zij ver loren. Daarna kwam de OKIA- trein toch nog goed aan het lopen en kreeg machinist Harry Her mans er weer geloof in. De volgen de beurten tegen Vechtlust, Vor- den, Jagersrust en Heure werden dan ook vlot gewonnen. Toen kwam de laatste wedstrijd tegen Vios Bisons die alle wedstrijden nog hadden gewonnen. Dit werd een waar gevecht, doordat beide ploegen er op waren gebrand om te winnen. Geen van beide wilden de punten uit handen geven zodat de strijd afmattend was, zowel voor de trekkers als voor de Holtense toeschouwers. Beide trekbeurten werden echter nipt door OKIA op waarschuwingen met grote spijt verloren. Hierdoor staat dit team nu op een gedeelde derde plaats. De volgende westrijd voor het NK is volgende week zondag 4 juli in Monnikkendam. Uitslagen: Jeugd 560 kg. klasse: 1. OKIA (11); 2. Heure (7); 3. Erichem en Olden Eibergen (6); 5. Wubben hof (0). 640 kg. klasse: 1. Vios Bisons (21); 2. Eibergen (18) 3. OKIA, Monnik kendam en Heure (12); 6. Jagers- rust (5); 7. Vorden (3); 8. Vechtlust (1). Van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juli staat recreatiebad Twen haarsveld in het teken van de acht tiende zwemvierdaagse. Het eve nement staat open voor zwemmers van alle leeftijden. Ook ditmaal kunnen deelnemers zich onder het motto 'Maak een plons voor het Ronald McDonald Kinderfonds' laten sponsoren door familie en kennissen. De opbrengst komt ten goede aan dit fonds, dat voorziet in de bouw van huizen bij ziekenhui zen. Daar kunnen ouders dan ver blijven wanneer hun kind in het aangrenzende ziekenhuis is opge nomen. Zwemmers tussen 4 en 15 jaar die zich laten sponsoren ont vangen bovendien een certificaat met daarbij een aantal waardebon nen voor gratis consumpties bij McDonald's. Voor de zwemvierdaagse kan iede re avond worden gestart tussen 18 en 20 uur. Op vier van de vijf be schikbare avonden moet steeds een afstand worden gezwommen van 500 meter (20 baantjes). Deel nemers tot 10 jaar en vanaf 60 jaar mogen volstaan met 250 meter per avond (10 baantjes). Voor de oude re zwemmers bestaat weer de mo gelijkheid om in overleg met het zwembadpersoneel hun baantjes op een ander tijdstip op wel dezelf de dagen te trekken. De kosten voor deelname bedragen 6 gulden per persoon. Gezinnen betalen maximaal 20 gulden, mits tegelijk aangemeld. Bij voorinschrijving (tot 5 juli) zijn deze kosten respec tievelijk 5 en 15 gulden. Aanmel ding is mogelijk vanaf 28 juni bij de kassa van het zwembad. Toe schouwers hebben alle avonden vrij entree. Tijdens de zwemvier daagse is het bad voor recreatief zwemmen gesloten. Randactiviteiten Traditiegetrouw wordt de zwem vierdaagse door zwem- en poloclub Twenhaarsveld omlijst met een aantrekkelijk randgebeuren. Zo wordt iedere avond tussen 18.30- 19.30 uur het populaire kwallebal- lenspel voor kinderen uit groep acht van de basisscholen gespeeld. De winnende school ontvangt op de slotavond een fraaie beker. Ook is er een grabbelton en wordt een grote tent opgezet met daarin een drankenbuffet en zitjes. Wie wil kan ook iedere avond deelnemen aan een spellencircuit, verdeeld in verschillende leeftijdsgroepen: tot en met 6 jaar, van 7 tot en met 9 jaar, van 10 tot en met 13 jaar en vanaf 14 jaar. Vaste onderdelen zijn een golfspel, bierkrat stapelen, bussen gooien, aardappel poepen, tollenbak, schieten op polodoel en het boogschietspel Karei Appel. Voor de kleinsten is daarnaast het aparte onderdeel steprace, voor de oudere kinderen een mini triath lon. Voor beide onderdelen kunnen punten worden gescoord. Vrijdag avond wacht de winnaars een me daille. Ook met alle andere spelon- derdelen zijn leuke prijzen te ver dienen, specifiek voor jongens en voor meisjes. Deelname aan het spellencircuit kost een gulden. Donderdagavond en vrijdagavond is er barbecue. Op de slotavond zijn er tevens live optredens van twee muzikale artiesten en worden de kinderen vermaakt met een bal- lonnenact. Ook kunnen zij zich gratis laten schminken. Vanaf vrij dagavond 19 uur proberen Holten se spuitgasten waaghalzen van de lange mat in het diepe bassin te spuiten. De deelname is vrij. Van zelfsprekend worden deze avond ook de zwemvierdaagse medailles en de prijzen van de diverse spelle tjes uitgereikt. Zo'n 30 zwemmers die eerder ook deelnamen aan de fietsvierdaagse, zien die inspan ning beloond met een speciaal cer tificaat. Schema kwalleballenspel: Maandag 5/7:18.30 uur, Bosschool-Dorps- school; 18.45 uur, Dijkerhoek-Kolschool; 19 uur, Bosschool-Kompas; 19.15 uur, Dij- kerhoek-Schakel. Dinsdag 6/7: 18.30 uur, Dijkerhoek-Dorpsschool; 18.45 uur, Bos- school-Kolschool; 19 uur, Dijkerhoek-Kom- pas; 19.15 uur, Bosschool-Schakel. Don derdag 8/7: 18.30 uur, Dorpsschool-Kom pas; 18.45 uur, Kolschool-Schakel; 19 uur, Kolschool-Kompas, 19.15 uur, Dorps school-Schakel. Vrijdag 9/7: 18.30 uur, Bosschool-Dijkerhoek, 18.45 uur, Kompas- Schakel, 19 uur, Dorpsschool-Kolschool. Evenals vorig jaar wordt de Hoolter Oamd van de Toga-club ingezet met een voedzame maaltijd uit de keuken van Wamelink. Tijdens de Jungle-partij zoekt hij hei in vlees 'leeuw of tijger), rijst en saus. Aan het programma van de Jun gle-party is voor dinsdag 6 juli ook een race voor hangbuikzwijnen toegevoegd. De organisatoren van de Toga-club hebben er in overleg met de Dierenbescherming voor gezorgd dat dit niet op dieren kwel len uitloopt. Dat geldt ook voor de show met slangen die de Afrikaan se dame Samiera verzorgt. Bezit ters van hangbuikzwijnen kunnen zich nog opgeven voor de race bij Hennie Jalving (tel. 64184). Verder wordfrer ten behoeve van de leden van de Bierpullen-club midden op de Smidsbeld een Afrikaanse koe neergezet. Vorig jaar omzeilde de Toga-club met deze vereniging een verbod tot het houden van een koeloterij. De eerste Hoolter Oamd start om 18.00 uur met een Afrikaanse maal tijd van vlees (leeuw of tijger) met rijst en een speciale saus. De kos ten van deze door Wamelink berei de voedzame hap bedragen f 5,00. Voor de kinderen bestaat de moge lijkheid op de foto te gaan met een beer (een opgezette). Vanaf 20.00 uur begint het avond programma met muziek van een Eritrese band onder aanvoering van ex-Holtenaar Yemane Frey. Ook een dweilband zorgt voor een vrolijke noot. Op de Smidsbei wor den twee tenten opgesteld met daarin o.a. een bananenbar.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7