n Kleinste kroeg al meteen druk bezocht Tjico heeft een hekel aan katten Fietsstroken op de Dorpsstraat Interkerkelijk recreatiewerk weer van start Reconstructie van de Deventerweg Okkenbroek houdt grote Zomermarkt Afscheid van predikant Aanpassing riolering Regio samenwerking onder de loep Volleybal in Espelo HOLTENS NIEUWSBLAD Schure viert midzomerfeest Prijzen voor Bergruitertjes Bijdrage voor Reuze Heuvel Spreekuur Burgemeester Commissie voor woonruimtezaken. Genoeg van Brievenbusvervuiling? Wet Milieubeheer DONDERDAG 1 JULI 1993 Ze hadden er heel wat werk in gestoken, de vrijwilligers van Jon- gerencafé De Schure, maar hadden afgelopen weekeinde dan ook veel eer van hun werk. Het voormalige kokhuus annes emballagehok werd in de afgelopen weken omge toverd tot de kleinste kroeg en aangekleed met kunstwerken van kunstenares (en Schure-vrijwillig- ster) Sophia de Vries. Vrijdag avond opende cabaretier André Manuel (tevens zanger van de groep Fratsen) de kroeg die al snel volstroomde zodat al meteen het bordje 'vol' voor het raam stond. In totaal bleken er met wat passen en meten toch nog zo'n twintig man (en/of vrouw) in te passen. Direct na de opening begon in De Schure het optreden van de band 'Hufter' (de vroegere Chelsea In verband met het vertrek van ds. H.W. Doornweerd kan vanavond vanaf 19 uur in gebouw Irene offi cieel afscheid worden genomen van de familie Doornweerd. Rond 20.30 uur krijgt de naar Emmel- oord vertrekkende predikant een cadeau aangeboden. Zondagoch tend om 10 uur volgt de afscheids- dienst in de dorpskerk. Ook daar na is er gelegenheid tot afscheid nemen in Irene. Girls). Ondanks hun fraaie spel bleek al snel dat het merendeel van de 92 betalende bezoekers voor Fratsen was gekomen. Toen deze band begon, was het dan ook met een dik feest. Op zaterdagavond was het alle maal een stuk rustiger. De Schure- bezoekers genoten van een heerlij ke barbecue terwijl ook de barkee per van de kleinste kroeg weer goe de zaken deed. Voor de zondagmiddag vermeldde het programma in de kleinste kroeg een dart-toernooi waarbij, in verband met de ruimte, steeds met tweetallen tegen elkaar werd ge gooid. Toen onverwacht echter de bus met Toga-reizigers de Beuse- bergerweg aandeed, werd het zo druk dat de finale moest worden gestaakt. Ook 's avonds was het af en toe zo druk dat moest worden uitgeweken naar de Schure-bar. Het programma van JC de Schure vermeldt als volgende activiteit de Schuredag op zaterdag 14 augus tus. Op het concours van de Ponyclub Heeten vielen leden van Ponyclub De Bergruitertjes in de prijzen. In de dressuur klasse B, categorie D was er een eerste prijs voor Justin Koster met Pluto, een vijfde prijs voor Marleen de Roos met Flame en een zesde prijs voor Cindy Vos- selman met Con Dios. Danielle v/d Kaap werd met Wendy tweede in de klasse LI, cat. D en in de klasse Z2 cat. D was er een eerste prijs voor Erwin Rietberg met Bianca. Bij het springen werd Inge Koster met Lovely Lady vijfde in de klasse B, cat. C en in de cat. D werd Brenda Kappert eerste met Aram. Danielle v/d Kaap haalde met Wendy in de klasse Z, cat. D een tweede prijs en Marleen de Roos met Flame een zevende. Erwin Rietberg tenslotte werd eerste in de klasse Z, cat. D met Bianca. Met kinderen kan de hond Tjico goed opschieten, maar aan katten heeft hij een hekel. Tjico is een kruising herder reu van acht jaar oud. Hij is erg lief en luistert goed. Voor zijn leeftijd is hij bovendien opvallend vrolijk. Bovendien heeft hij er geen bezwaar tegen om al leen thuis te zijn. Tjico is al eens uit het asiel gehaald, maar terugge bracht omdat hij achter de katten Zowel Holten als Hellendoorn heeft de Stichting De Reuze Heu velwachter een financiële bijdrage gegeven van duizend gulden als onkostenbestrijding in het kader van de vandaag gehouden trip naar het Scheveningse Kurhaus in Binnenkort worden de fietsstro ken op de inmiddels voor door gaand verkeer opgestelde Dorps- straat-west van een rode slemlaag voorzien. Dezelfde als op de Laren- seweg. Dat de slemlaag niet direct is aangebracht heeft volgens B en W te maken met de nog vettige toplaag van het asfalt, die eerst moet zijn weggereden. Gelet op de met name door het vrachtverkeer ontstane gevaarlijke verkeerssi tuaties bij de in de weg aange brachte versmalling ter hoogte van Hester's Mode, laat burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard weten dat dit een kwestie van wennen is: „De versmalling is onderdeel van een serie nog vol gende verkeersmaatregelen. Lan ge tijd reed men 'moeiteloos' door Holten. Nu is dat al anders. De bedoeling is dat het centrum door al die maatregelen op den duur 'steeds meer gemeden gaat wor den." De kruising Larenseweg- Dorpsstraat wordt begin volgend jaar aangepakt. verband met de uitreiking van de Milieu en Toerisme Prijs 1993. Per bus is een gezelschap van enkele tientallen betrokkenen vanmid dag afgereisd naar de Randstad. Met het milieuvriendelijke tente narrangement behoort De Reuze Heuvelwachter tot één van de vier genomineerden. In de loop van vandaag is de winnaar bekend. Morgenavond is de prijsuitreiking om 20.26 uur op Nederland 2 te In verband met regelmatige water overlast in de afgelopen jaren op met name de tennisvelden van sportcomplex De Meermanskamp, zal de riolering in de Valkenweg (tussen de Meermanskamp en de Reebokkenweg) en in de Lageweg (tussen de Drostenstraat en de Boerrichterstraat) binnenkort worden aangepast. Bij hevige re genval waren er gelijksoortige klachten van bewoners uit de Boerrichterstraat, Lageweg en Schoutenstraat. Volgens B en W zal de overlast op de genoemde plekken na de aanpassing dras tisch verminderen. De werkzaam- heden worden uitgevoerd door Krekel Holten bv en kosten 420.000 gulden. De gemeenteraad stemde maan dagavond in met het voorstel van B en W om op korte termijn te onderzoeken in welk regionaal sa menwerkingsverband Holten zich het best kan vinden: Midden-IJs- sel of Twente. Holten participeert al enige tijd tot tevredenheid in het gewest Midden-IJssel, dat fuseert met het Samenwerkingsverband Oost Veluwe (regio Stedendrie hoek) en waarmogelijk het Samen werkingsverband Oost Gelderland aan wordt toegevoegd. Van enige samenhang in het gebied is dan volgens B en W geen sprake meer. Het besluit tot heroverweging houdt verband met de keuze van Raalte, de belangrijkste platte landsgemeente binnen Midden- IJssel, tot samenwerking binnen de regio IJssel-Vecht. Aanvanke lijk zou de provincie gisteren haar oordeel vellen over de definitieve indeling van de regio's. De verga dering is echter uitgesteld naar 13 oktober. Op 9 september moet de statencommissie ruimtelijk orde ning adviseren over de diverse ge meentelijke standpunten. Alle frakties waren het er dan ook over eens, dat ondanks de vakantie en het korte tijdsbestek zo uitvoerig mogelijk moet worden onderzocht welke regio voor Holten het gun stigst is. Met nadruk werd wel aan gegeven dat er duidelijkheid moet komen over de financiële conse quenties van uittreden uit Midden- Zaterdagmiddag wordt met een open circusmiddag begonnen met het interkerkelijk recreatiewerk in en rond de recreatient op de hoek Postweg/Borkeldsweg. Gedurende acht weken worden programma's voor kinderen en volwassenen ver zorgd door vier teams. Ieder team is twee weken in touw. De circus middag begint om 14 uur. Iedereen is welkom, maar het zijn vooral de kinderen die volop aan hun trek ken kunnen komen. Vaste pro gramma-onderdelen zijn voorts de kindermorgens van maandag t/m vrijdag tussen 10 en 12 uur. Leeftijd van 4 t/m 12 jaar, kosten 1 gulden. Op werkdagen is er iedere avond om 18.45 uur een gratis kleuter kwartiertje voor kinderen tot en met 6 jaar. Voor komende week luidt het overige programma: zon dag 4/7:10 uur kampdienst; maan dag 5/7: 14.30 uur, sportmiddag voor kinderen tot 14 jaar (1 gul den); 19.30 uur, volleybalavond voor volwassenen (1,50 gulden); dinsdag 6/7:14.30 uur, bosspelvoor kinderen (1 gulden); woensdag 7/7: 14.30 uur, Amerikaanse middag voor kinderen (1 gulden); 19 uur, Amerikaanse avond met barbecue (kinderen 5, volwassenen 7 gul den); donderdan 8/7: 22 uur, feest- geluidenspel voor alle leeftijden (1,50 gulden); vrijdag 9 juli: 14.30 uur. vossenjacht voor de jeugd (1 gulden). De Deventerweg tussen de aan sluiting met de N332 en de mini- rotonde bij de Burgemeester van de Borchstraat wordt heringe richt. In september start de provin cie met de reconstructie bij de ge noemde aansluiting, ter hoogte van de Aaltinksweg. De huidige toestand van de weg is volgens B en w dermate slecht dat met de herinrichting tegelijk onderhouds werkzaamheden worden uitge voerd. De wegbreedte wordt onge veer een meter smaller dan de hui dige 7 meter. De huidige asfaltlaag is namelijk breder dan de belij ning. De overtollige strook asfalt wordt weggefreesd, waardoor de bermen breder worden. Door ook de aanplant van onderhoudsarme onderbeplanting en bomen, krijgt de weg meer het karakter van een laan. Op de plek van het voormali ge benzinestation wordt een pick nickplaats ingericht. Zowel halver wege als bij de kruising met de Aaltinksweg komen verkeersdrup- pels in de weg. Het fietspad aan weerszijden blijft gehandhaafd. Tenslotte wordt de aansluiting met de Deventerweg versmald, de openbare verlichting aangepast en krijgen de aanliggende woningen aangepaste inritten. Hoewel in grote lijnen overtuigd van de nood zaak, had de raadscommissie ge meentewerken toch enige aarze ling omtrent het advies. CDA'er J. Veneklaas koos voor nader fractie- overleg, terwijl L.H. Rensen (WD) bezwaar maakte tegen de aanleg van de verkeersdruppel tussen de huisnummers 21 en 24 en het naar zijn overtuiging teveel aan groe- ninplant in verband met onder houd en verkeersveiligheid. Wet houder Wim Dalhuisen meende evenwel dat in het kader van het groenstructuurplan een 'lommer rijke entree van Holten als toeristi sche gemeente beter past dan het huidige stenige karakter van de weg'. SS Holten Afdeling MAVO: A. Altan Rijssen, D. Ambrosius Rijssen, G. Arkes Goor, L. Bakker Bathmen, T. Balei Goor. P. Baumer Rijssen, D. Berg huis. M. Beumer Markelo. W. Beu- mer Bathmen, T. Bijvank Markelo, E. Bloemen Goor. D. Boersma Goor. M. Bolink, G Boode, S. boode. G. Breukink Bathmen, M. Brink Bathmen, J. Britsia Goor, A. Bruggink Rijssen, Ch. Cheung Rijssen, J. Donkers Goor, F. Duin Rijssen, M. Fleer Goor, C. Fokke Goor, S. de Geus Bathmen, N. Godschalk Bathmen, E. de Haan Goor, H. Hamerlinck Rijssen, Th. Hamerlinck Rijssen, K. Haverslag, M. Hazewinkel Markelo, G. Heime- rink Goor, D. Hendriksen Markelo, M. Holsbeek Goor, E. ten Hove Markelo, I. Huzen, Th. IJland Hel lendoorn, B. de Jong Bathmen, M. de Jong Okkenbroek, U. Kabadayi Rijssen, R. Kappert Goor, P. Kas- per Goor, P. Keilholtz Goor, T. Kelderman Goor, D. v.d. Keuken, E. van Keulen Bathmen, C. Klein LankhorstBathmen, W. Klein Tee- selink, H. Klein Velderman, A. Klein Zandvoort Rijssen, J. Klei nen Traast Bathmen, B. Klok Goor, C. Koenderink Goor, M. Kooijmans Markelo, H. Kottelen- berg Markelo, P.-L. Krebbers Bathmen, M. Kuiper, W. Kuipers Nijverdal, J. Kunst Enter, W. Kus- ter, E. Lammertink Markelo, N. Landman Goor, M. Lansink Mar kelo, E. Leeftink Goor, J. Loman Bathmen, W. Loman Bathmen, K. Luggenhorst, D. Lulofs Goor, D. Mijer Rijssen, P.-B. Mulder Marke lo, S. Mulder, C. Nieuwenhuis Mar kelo, M. Nijenhuis Markelo, L. Nij- enhuis Bathmen, E. Nijkamp, M. Nijkamp, D. Oling Markelo, K. Olink Markelo, K. Olthuis Goor, M. Oosterveld, O. Peters Bathmen, A. Pijnappel Nieuw Heeten, J. Poesse Bathmen, D. van Rende- raat Bathmen, N. Relker Goor, S. Rietman Bathmen, M. Santema Nijverdal, B. Scherphof Rijssen, A. Scheurwater, M. Schreurs Marke lo, R. Slipman Markelo, R. Slink- man Bathmen, K. Snellink Nijver dal, O. Spijkerman Bathmen, D. Stillewegt Bathmen, A. Tempel man Markelo, E. Vedders Markelo, F. ten Veen Markelo, S. van der Veen Nijverdal, M.-L. van der Vel den Goor, L. Waanders Goor, M. Weenink Markelo, N. Werger Rijs sen, D. van Wieringen Rijssen, B. Willems Holten, S. te Winkel Bath men, R. Zeilstra Rijssen, H. van Zon, V. de Zwart Goor, J. Zwijnen Nijverdal. Afdeling VWO: J.-A. Abrahamsen, B. Ader Bathmen, H.Beltman, S. Beumer, G. Bilkes Bathmen, S. Boogaerdt Bathmen, B. Bosschers Bathmen, T. Breuker Rijssen, B. Breukink Bathmen, H.-J. Brons voord Bathmen, D. Bronsvoort, B. van Bruggen, P. Denneboom Goor, M. Duin Rijssen, D. Elferink Bath men, H. Gersen Markelo, P. Gier man, C. de Gram Bathmen, M. Hasperhoven Bathmen, B. Hil- brink Markelo, R. in 't Hof Bath men, M. van der Hout Goor, P. Huigens, J. Hut, N. Kaspar Goor, H. Kettelarij, J. Legtenberg Mar kelo, R. Lindenaar, E. Medendorp Goor, E. Meilink Delden, B. Meul- man Rijssen, J. Muller Rijssen. J. Nieuwenhuis Laren (Gld), F. Paan akker, M. Podt, S. Rademakers Bathmen, L. van Rappard, G. Roe- terdink Bathmen, A. van Rossum, I. Sandifort Bathmen, J. Sand- mann, M. Scholten Bathmen,P. Schul, M. Stapelbroek Goor, Ch. van der Steen Rijssen, K. Stokreef Markelo, N. Tijhuis Rijssen, L. Tuin Bathmen, R. van Veen Rijs sen, M. v.d. Vlekkert Bathmen, K. van Vliet Rijssen, M. Vrielink Bathmen, K. de Vries Bathmen, H. Wassenaar, W. van der Werf Bath men, O. Westra Bathmen, G. Wij- enberg, A. Wind Goor, P. de Winkel Goor. L. te Winkel Goor, P. te Win kel. R. Winkelhorst Nijverdal. Afdeling VBO: J. Aaltink, H. Bek- kernens. R. Beltman Markelo, D. Brands, H. Haverslag Bathmen, W. Klein Haar Lettele, N. Leeftink, J. Lubbersen Haarle, A. Schouwen- berg Bathmen, A. Vrielink Bath men, M. ten Wolthuis, I. Aanstoot, Y. Aanstoot, L. van Asselt, C. Baan, S. Bekkernens, N. Bieleman Bathmen, M. Braamhaar Rijssen, L. Derksen, T. Duursma, M. Es- meijer Bathmen, C. Gewald Bath men, B. Hebeis, J. Ilie, D. Jansen Bathmen, J. Jansen, E. Jansen, T. de Jong, R. de Jong, A. Klein Hors man Markelo, M. Kooymans Mar kelo, L. Leerkotte Rijssen, C. Len selink Bathmen, J. Lensink Bath men, G. Maassen v.d. Brink, H. Markvoort, R. Markvoort, M. Meinsma, I. Mulders, C. Oolbek- kink, R. Pasman Bathmen, Ch.-L. Poon, H. Preuter, A. Schipper, B. Schippers. P. Schoemaker, L. Scholten Markelo, L. van Schoo- ten, A. Sletterink, J. Stegeman, E. Stepink. M. van der Velde Bath men, Y. Veneklaas, E. Wevers Mar kelo. Afdeling HAVO: M. Aanstoot, B. Altena Markelo, J. Beumer Marke lo, N. Bijvank Markelo, B. Blok huis Markelo, E. Bokkinga Marke lo, C. Bootsma Rijssen, R. Brand Zuna, L. Brandes, G Brem Goor, R. Dalhuisen, M. van Dam Rijssen, M. Damveld, A. Dibbits, N. van Driel Nijverdal, N. van Eijk Goor, I. Elferink Bathmen, K. Ensing Mar kelo, A. Geerlings Goor, M. Gerrit sen, I. Golstein Rijssen, J. de Grae- ve Bathmen, S. Groeneweg Marke lo, D. Groothaar Markelo, H. ter Haar, G. van der Haar Nijverdal, L. Hakvoort Rijssen, M. Harmsen, R. Heuvelman Bathmen, D. Hooge- wind Nieuw Heeten, P. Hoogstrate Goor, M. ter Horst Goor, A. Izaks Markelo, E. Jager, A. de Jong, R. de Jong Goor, M. Kappert Goor, C. Kienhuis Rijssen, F. Klemheren- brink Nieuw Heeten, J. Klunders Markelo, B. Koekkoek Markelo, E. Kraan, J. Kranenberg Markelo, K. Krikkink Haarle, M. Kuipers Goor, F. Lammertink Goor, C. Lasonder Hellendoorn, S. Manrho Markelo, K. Meerman, Chr. Meijer Lettele, I. Meppelink Rijssen, N. Ockeloen Markelo, S. Overbeek Goor, W. van der Pluijm, S. Prins Rijssen,P. Put, S. Reilink Markelo, D. Rem Hellen doorn, N. Rensen, R. Rensink, Y. te Riele. I. Rietberg, B. Roekevisch Markelo, H. Romp. E. Roos Goor, D. Runderkamp Goor, M. Sanchez van Til Goor, E. Scherphof Rijssen, A. Schipper, R. Schulte Rijssen, B. van Sermond Goor. M. Sletterink, I. Smit, I. Stegeman Markelo, S. Storm Markelo, C. Strabbing En ter, Th. Tempelman Bathmen S. Toorneman Bathmen, G.-J. Ulf- man Markelo, M. van Veelen Mar kelo M. van Veen Rijssen, P. Vehof Markelo, M. van der Velden Goor, M. Vermeulen Bathmen, M. Vars nel Bathmen, M. Vincent, H. Voor des, P. Wansink, R. Wechstapel, R. Weernink Goor, L. Wennemers Nij verdal, M. van Wijck Goor, E. Wind, D. ten Zende Goor. aan ging. Dat is dus zijn enige pro bleem waardoor hij alweer enkele maanden in het asiel verblijft. Wie voor hem een goed tehuis heeft kan terecht bij het Dierenasiel Deven ter, Wechelerweg la Schalkhaar. Tel. 05700-23811. De Dierenbescherming zoekt in Holten ook nog collectanten voor de jaarlijkse collecte. Voor inlich tingen daarvoor kan men bellen naar tel.nr. 64844. IJssel en toetreden tot Twente. Harry Dul (CDA) wees op het be lang van een unaniem raadsbe sluit: „Een flike ondersteuning vanuit Holten maakt de provincia le beslissing over een eventuele an dere indeling alleen maar eenvou diger." Hij vroeg het college ten slotte om de provincie te verzoe ken de datum van 9 september op te schuiven, daar de statencom missie ruimtelijke ordening voor dit zo belangrijke agendapunt het vergaderschema tot dusver nog niet heeft aangepast. Zondag wordt in Espelo voor het eerst een Splo's volleybaltoernooi gehouden. Dat gebeurt bij 't Tref punt waar in een naastliggend wei land van mevrouw Krikkink vier velden worden ingericht. Aan het toernooi mogen alleen teams mee doen waarvan de spelers óf Splo- der zijn óf lid van een Splose ver eniging. In totaal hebben zich 17 teams aangemeld met 137 spelers. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur terwijl de finale gepland is voor 16.15 uur. De organisatie is in han den van 't Trefpunt en de Espelose Jongeren Vereniging. De EJV te kent ook voor de hapjes en drank jes. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ont heffingen of vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden padvindershuis Liezenweg 9; - vergroten varkensstal bij Broekweg 24; - uitbreiding woning Sparrenweg 1 2. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten schoolgebouw Haarstraat 14; - bouw bedrijfswoning met receptie/kantoor Schreursweg 5; 3. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw van een serre bij Keizersweg 20; - bouw transformatorruimte Bergpad 4; - bouw transformatorruimte Jeurlinksweg 9; - bouw transformatorruimte Broekweg 22a; - bouw transformatorruimte Broekweg 9; 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - concours hippique op 4 juli 1993 Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. De burgemeester is verhinderd op maandag 5 juli a.s. spreekuur te houden. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 5 juli 1993 van 19.30-20.30 uur in het ge meentehuis (ingang Kerkstraat) Steeds meer reclamefolders en huis-aan-huisbladen vallen in de brievenbus. Ruim 50 kilo per jaar, en de stroom groeit. Dat kost 5 miljoen bomen per jaar, alleen voor Nederland! Maar u kunt iets doen. Stop de verspilling en maak de oud-papierberg een kopje kleiner! Zeg nee tegen ongeadresseerde reclame, en plak een sticker op de brievenbus. Op het gemeentehuis kunt u kiezen uit twee gratis stickers. Met de ene sticker op de bus ontvangt u helemaal geen ongeadresseerd drukwerk meer, met de andere nog wèl de huis- aan-huis-bladen. Geadresseerde reclame tegenhouden is minder eenvoudig. Daarom heeft Vereniging Milieudefensie een handig pakketje sa mengesteld. In dat pakketje zitten kant-en-klare antwoordkaarten. Als u die kaarten opstuurt, wordt u uit allerlei adressenbestanden geschrapt. Hiermee bent u in een handomdraai verlost van al dat ongevraagde papier! Het info-pakketje is helemaal gratis. Stuur een kaartje met uw naam en adres naar: Vereniging Milieudefen sie, Postbus 17.275,1000 JG Amsterdam, onder vermelding van „Houd je klep dicht'. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag. Op de afdelng Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 5 juli 1993 tot en met 5 augustus 1993 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp beschikkingen met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieu beheer van: 1Maatschap Ulfman, Espelodijk 4 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (landbouw-loonbedrijf an nex opslag van olie) omvattende vergunning 2. Mevrouw J. Baltes-Volkerink, Doorlopendedijk 5 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundvee-, jong-vee- en mestvarkensbedrijf) omvattende vergunning 3. W. Vos, De Visscher 13 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij- en paardenhouderijbedrijf aan de Dorper- dijk 13. 4. E. J. en A. J. B. Keuterman, Dorperdijk 6 te Holten, tot wijziging van de inrichting van de fok- en mestvarkensstal. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergun ning onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen een maand na de datum van terinzagelegging. De be zwaarschriften moeten bij Burgemeester en wethouders van Hol ten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingediend vóór 5 au gustus 1993. Mondeling bezwaar kan worden ingebracht op een openbare zit ting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 1 maand. Alleen zij die tijdig bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Raad van State. 'Okkenbroek heeft heel wat te koop'. Onder dat thema wordt za terdag 3 juli weer de Zomermarkt in Okkenbroek gehouden. Particu lieren, verenigingen, instellingen en bedrijven verzorgen dan een markt met nieuwe en tweedehands goederen, tal van lekkernijen en spelletjes voor jong en niet meer zo heel jong. De kerk wordt openge steld voor. bezoekers en daarnaast heet 'Hein van de Smid' de mensen welkom in zijn motormuseum. Sa men met CJV Andreas houdt café Visser een karaoke-show en een barbecue en natuurlijk zijn er ter rasjes en muziek. De markt wordt om 13.00 uur geopend bij café Vis ser waar de Okkenbroekse Heren sociëteit voor een verrassing zal zorgen. Daarna gaat het onder be geleiding van Fanfare Beatrix naar Ons Centrum waar op het plein ballonnen worden opgelaten door de kinderen. Op hetzelfde plein zorgt de Leutekapel uit Harfsen 's middags voor muziek en in de loop van de middag wordt er een draaimolen opgesteld. In verband met de markt wordt de Oerdijk afgesloten voor al het ver keer. De halte van de buurtbus wordt verplaatst naar de hoek Oer- dijk/Muldersweg.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5