Dansfeest loopt over van superlatieven i Openbaar toilet blijft gemoederen bezighouden Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Zakelijk BEKEKEN Uitnodigingen voor tegenbezoek Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gemeentegids Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD 'D Renovatie van torenspits DONDERDAG 1 JULI 1993 Geweldig, leuk, spontaan en een prima verstandhouding. Over het folkloristisch dansweekeinde van De Hoolter Daansers werd uitslui tend in superlatieven gesproken. „Het was echt af," liet een vermoei de secretaresse Els Hofman zon dagavond weten. „We kunnen te rugkijken op een meer dan ge slaagd lustrumfeest." Aan het eve nement zijn goede kontakten overgehouden. Een uitnodiging van de Russische en Poolse delega tie is reeds op zak. Het driedaagse festival rond de 15- jarige dansgroep begon vrijdag -met de ontvangst van de buiten landse groepen in 't Trefpunt: Sza- bolcs uit Hongarije en Lipka uit Tsjechië. De Poolse groep Biawena arriveerde zelfs een dag eerder en bleek ook enkele dagen langer in Holten te verblijven voor onder meer een optreden (gisteren) in de Dorpsschool. Gelukkig leverde het langere gebruik van de gymzaal aan de Haarstraat geen problemen op. De in Almelo verblijvende groep Mogulev uit Wit-Rusland liet zich pas zondagmiddag zien. In eerste instantie had het gezel schap 24 uur oponthoud gehad aan de Russisch-Poolse grens en een maal op weg naar het dansfestival in Dijkerhoek raakten ze ook nog 'ns de weg kwijt. Hoewel daardoor het ochtendprogramma in de feesttent gemist werd, maakte hun uitstekende optreden in de loop van de middag veel goed. Hoewel het derde lustrumfeest van De Hoolter Daansers een fikse fi nanciële aderlating in de vereni gingskas totgevolg heeft, blijft Els Hofman een tevreden mens: „Je Geld opnemen Het zal u bekend zijn dat ook banken voor steeds meer zaken onkosten in rekening brengen. Dat geldt voor een deel ook voor het opnemen van contant geld. Hierop zijn enkele uitzonderin gen mogelijk. Tussen 8.00 - 20.00 uur is van ma. t/m za. het opnemen van geld uit de geldautomaat ("uit de muur") gratis. Hoewel het veel mensen nog steeds een wat on rustig gevoel geeft wanneer zij in het openbaar geld opnemen, wegen voor steeds meer mensen de voordelen van zo'n automaat boven de nadelen. Het vooral buiten kantoortijd even vlug geld kunnen opnemen wordt door veel mensen als zeer prak tisch ervaren. Het is daarom jammer dat dit bij het postkan toor nog niet kan. Geld opnemen met de automaat is even wennen. Overweegt u het ook eens te gaan proberen, dan zal het bankpersoneel u graag wijzen hoe dat in z'n werk gaat. Zij kunnen u ook tips aan de hand doen voor het onthou den van uw pas-/PIN code. Geld opnemen aan de balie blijft in een aantal gevallen voor be paalde personen gratis. Zo kun nen mensen boven de 70 gratis terecht bij de AMRO/ABN. Dat kan ook wanneer men een bedrag boven de f 250,= op neemt. Bij de RABO kunt u 12 keer per jaar gratis geld opnemen. Oude ren en invaliden kunnen daar vragen onbeperkt gratis geld aan de balie te mogen opnemen. De VSB en de Postbank bren gen voor het geld opnemen aan de balie geen kosten in reke ning. Sport 55 - plus Het is een misvatting bij sporten van 55 - plussers meteen aan het Meer Bewegen voor Ouderen te denken. De MBvO - activiteiten richten zich in eerste instantie op het verbeteren en instant hou den van de mobiliteit en houden daarbij rekening met de moge lijkheden van de deelnemers. Bij sporten voor 55 - plussers gaat het om gezond bewegen, om ontspanning, maar vaak te vens om competitie en training. Wanneer u na uw 55e wilt spor ten is er een duidelijk verschil in geschikte activiteiten. Het maakt namelijk uit of u uw hele leven al heeft gesport en nu ge woon doorgaat, of u vroeger wel heeft gesport en het nu weer wilt oppakken, of dat u nog nooit heeft gesport en nu wilt begin nen. Dit heeft alles te maken met uw conditie en het aanwezig zijn van bepaalde vaardigheden die bij een bepaalde sport horen. De kans op sportblessures is bij iedereen zeer duidelijk aanwe zig, maar kan bij een onverant woorde keuze van sport erg groot worden. Sportblessures kunnen ontstaan door ongeoe fendheid, door het niet doen aan een "warming up" en "afkoeling" en door het dragen van onge schikt schoeisel. Er zijn activiteiten die altijd uit gevoerd kunnen worden, zoals het wandelen, fietsen, zwem men en tuinieren. Wilt u (weer) gaan sporten overlegt u dan met de clubtrainer hoe u conditie en vaardigheden (weer) opbouwt. Overlegt u eens bij bestaande clubs welke mogelijkheden er zijn voor de oudere sportbeoefe- Veel inzet en zorg was besteed aan de uitvoering van de ruim 25 wagens die de stoet telde weet dat zoiets meer kost dan dat je ontvangt. Maar alles met elkaar genomen is het het meer dan waard geweest." Door onder meer inkomsten uit de optredens van de dansgroepen in de regio en vrije giften op het Dijkerhoeks feest, werden de kosten nog enigszins gedekt. Volgens Els toonden alle groepen zich tevreden over de op vang in enkele gymzalen, het door de Hoolter Daansers verzorgde ontbijt en lunch in 't Trefpunt, de warme maaltijden in Vosman en zeker ook over de rond het festival georganiseerde activiteiten. De in klederdracht bezochte Verbroede ringsavond met dans en muziek in zaal Vosman sprak eveneens zeer tot de verbeelding. Enkele leden van de jarige boerendansgroep voerden zelfs een speciale act op, waar alert op werd ingespeeld door diverse buitenlandse folkoristen. Groot was de verrassing bij het bestuur van De Hoolter Daansers toen de leden een nieuw vaandel met dito logo aanboden. Dat het Dijkerhoeks feest deels pa rallel liep met het dansweekeinde van De Hoolter Daansers werd za terdagochtend al duidelijk tijdens de grote optocht in de buurtschap. Tussen de wagens en loopgroepen in namen naast de boerendans- groep ook de meeste buitenlandse groepen deel. Merendeels jonge mensen, die in kleurige kostuums musicerend, zingend en dansend door de straten van de zo feestelijk versierde buurtschap trokken. Hun aanwezigheid gaf de gebrui kelijk toch al bonte stoet een extra dimensie. Maar de meeste aan dacht ging toch uit naar de zon dagmiddag met optredens van de diverse groepen in de feesttent en op een buitenpodium. Een kleine onvolkomenheid in de organisatie was wel dat niet iedereen op de hoogte was van het open lucht- optreden in de middag. In de stampvolle tent zaten derhalve di verse volksdansliefhebbers gedul dig te wachten op het vervolg van het dansprogramma. Daar in ver band met de Goud van Oud-avond 's middags het nodige gesleuteld moest worden aan geluid en be lichting, bleek dit naar buiten te zijn verplaatst. Gelukkig waren de meeste bezoekers wel op de hoogte en genoten van een flinke portie Oosteuropees temperament. Hoe wel alle groepen (veelal scholieren) kwaliteit toonden, stak het Russi sche Mogulev er toch boven uit. Niet alleen qua danstechniek, maar zeker ook qua presentatie en inspelen op het publiek. Voor de Tsjechen begon maandagochtend in alle vroegte de thuisreis, de Po len vertrokken gisteren, terwijl de Hongaren pas vandaag huiswaarts keerden. B en W willen de torenspits van de dorpskerk geheel laten renoveren. Bovendien worden enkele extra voorzieningen getroffen die de to ren tot en met de tweede verdie ping bereikbaar maakt voor het publiek. Volgens het college bevat de toren een aantal beschouwens- waardige elemenenten. Met de werkzaamheden is een bedrag van 310.000 gulden gemoeid. De raads commissie gemeentewerken bracht begin deze week een posi tief advies uit op het voorstel. Dinsdag 22 juni deelde een inwo ner uit Den Haag mede dat zijn auto opengebroken was op de picknickplaats op de Holterberg. Een zijruitje van zijn auto werd vernield waarna men de auto kon openen. Uit de auto werd ont vreemd een blauw kolbertje. Za gen politie mensen terwijl ze over de S14 reden een auto staan welke hevig stond te roken. Brandweer ter plaatse geweest welke het vuur bluste. Want waar rook is, is ook vuur. Bleek bij onderzoek dat de dynamo van de auto was afgebro ken. Verder bleek die dag dat in de Schoutenstraat een ruit van een woning vernield was. Daar de be woners op vakantie waren, werd door een buurman een schilder in kennis gesteld, zodat het gat ge dicht kon worden. Het is niet be kend geworden hoe de ruit ver nield werd. Woensdag 23 juni deed een inwo ner van Holten aangifte van een poging tot inbraak in zijn auto. De daders kwamen de auto niet bin nen. Een slot van de auto werd echter bij de poging vernield. Donderdag 24 juni vond er een aanrijding plaats op de Larense- weg. Een inwoner uit Holten ver leende aan een inwoner uit Groen- lo geen voorrang ter hoogte van de Pastoriestraat. Beiden kwamen met de schrik en de materiële scha de vrij. Deed een inwoonster uit Nieuw-Heeten aangifte van schen- nispleging. Vond plaats op de pa rallelweg van de S14. Daar het niet de eerste keer was dat het haar overkwam noteerde ze het kente ken van de auto van de dader. Tegen deze zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Vrijdag 25 juni bleek dat langs de S14 een waterleiding gespron gen was. Inmiddels stond zowel het fietspad als de rijbaan blank van het water. De WMO kwam ter plaats, waarna bleek dat een hoofdleiding gesprongen was. Deelde men van uit een winkel langs de Dorpsstraat mede dat zo juist twee mensen betrapt waren bij het plegen van een winkeldief stal. Betrof twee oudere mensen (leeftijd rond de 70 jaar). Betreffen de proces-verbaal is tegen de men sen opgemaakt. Zondag 27 juni een controle ge houden op de Toeristenweg van 11 uur tot 12.15 uur. Er werden 219 voertuigen gecontroleerd waarvan er vijf harder reden dan 70 km/uur. Ter plaatse is overigens 50 km/uur de toegestane snelheid. De snelste reed s'morgens 92 km/uur. Dezelf de middag van 14.00 tot 16.00 uur weer een controle gehouden op de Toeristenweg. Van de 915 gecon troleerde voertuigen reden er ook 5 harder dan 70 km/uur. De snelste een motorfiets reed 106 km/uur. Verder werden er 13 motorrijders bekeurd voor het voeren van een zogenaamd klein kentekenplaatje. Een bestuurder voor het hebben van een meertonige hoorn. Een an dere bestuurder kwam al driftend een bocht op de Plaggenweg door. Hij had helaas de pech dat wij daar stonden. Het stuntwerk werd dan ook beloond met een proces-ver- Een dolgelukkige nïevrouw Jessica Geerligs uit Looërmark ontving vorige week in supermarkt Albert Heijn een symboli sche cheque ter waarde van 12.500 gulden voor de aanschaf van een nieuwe Keiler-keuken. Hoofdprijs van de landelijke actie van Kraft General Foods, de Nederlandse fabrikant van Miracoli- produkten. Volgens account manager Hans Verhoef was enige tijd geleden besloten een promotionele actie rond het produkt op te zetten in samenwerking met Albert Heijn. De instructies voor de prijsvraag stonden op de wikkel van de sauspotten. Zo'n 1700 reacties uit het hele land kwamen binnen. Met een lange slagzin wist de 34-jarige Jessica de buit binnen te halen. „Het bericht kwam totaal onverwacht. Ik vind het geweldig," bekent ze nog enigszins beduusd. Met hoofd consumenten verkoop van Keiler-keukens J.C. van Beek werd afgesproken dat binnenkort een bezoek wordt gebracht aan het Keiler keukencentrum in Apeldoorn. Kleur, materiaal, indeling, de keus is geheel vrij, zolang het bedrag niet overschreden wordt. Wel of geen openbaar toilet, wel of geen sociale vernieuwing. Reden voor uitvoerige discussie in de ge meenteraad bij de behandeling van het raadsvoorstel omtrent de Notitie Sociale Vernieuwing. De veelbesproken sanitaire voorzie ning komt uiteindelijk wel, alleen het tijdstip waarop blijft voorlopig de vraag. Het door het CDA inge diende amendement op de in de Notitie opgenomen prioriteiten lijst werd met uitzondering van de plaatsing van (zoals Metsemakers het onomwonden noemde) van de 'plee', aangenomen. De christen democraten zagen zich gesteund door Gemeentebelang, zodat de motie een raadsmeerderheid kreeg. Volgens CDA-fractievoor- zitter Harry Dul biedt een bespa ring van ruim 40.000 gulden op enkele door B en W aangegeven projecten prioriteitenlijst in de No titie de mogelijkheid voor de plaat sing van een sanitaire unit van vier toiletten. De besparing wordt vol gens het CDA gevonden in onder meer het niet bekostigen van een hek bij de speelzaal op De Kol (sociale veiligheid) en het niet be schikbaar stellen van geld voor materiaal voor de Haarschool en onderhoud van jongerencentrum De Schure. Dul benadrukte dat het 'degraderen' van deze en gedeelte lijk enkele andere projecten niet gedaan was omdat het weggegooid geld was, maar omdat prioriteiten stellen tevens verplicht tot het maken van keuzes en belangen af weging. Jan Soepnel (DA) refereer de nadrukkelijk aan het eerder door B en W op de prioriteitenlijst opgenomen en daar later weer van verwijderde openbaar toilet om 'daar later op terug te komen. „Ik heb het gevoel dat we met een kluitje in het riet worden gestuurd, aldus Soepnel. Wethouder Wim Dalhuisen, die de vakantie vieren de wethouder Westerik verving, constateerde evenwel dat het col lege de wenselijkheid van de voor- zieningn duidelijk aangaf en daar bij de begrotingsbehandeling '94 op terugkomt. Jan Kevelam (WD) wees er op dat met de aanleg een openbaar toilet een nieuw 'ge bouw' in exploitatie wordt geno men, dat onder meer onderhouds kosten met zich meebrengt. Na rijp beraad werd daarom besloten de CDA-motie met uitzondering van het toilet aan te nemen. Onder zocht wordt wat de feitelijke kos ten zijn voor de aanleg van het toiletgebouw. Deze week wordt de nieuwe ge meentegids huis aan huis ver spreid. Het door Holland Adverti sing in Den Helder uitgegeven boekwerkje is wat eenvoudiger van uitvoering dan het vorig jaar door Suurland's Vademecum uit gegeven exemplaar. In tegenstel ling tot voorheen wordt de gids nu echter jaarlijks gedrukt. Een plat tegrond van Holten en het buiten gebied is apart tussengevoegd. NED.HERV. KERK 10 uur: ds. ds. H.W. Doornweerd, afscheidsdienst m.m.v. kerk koor (met nevendiensten) 19.00 uur: jeugddienst Collecte in de dienst: diaconie. Uitgangscollecte: kerkvoogdij Oppasdienst: Mevr. Barvelink en Mariska Oonk Diessenplas: woensdag 7 juli: ds. M. Berg GEREF.KERK 09.30 uur: ds. W. Dekker, Monni kendam 19.15 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Overkempe-Locht, groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam Oppasdienst 0-3 jaar: Wilma Bolink-Meijerink, Hermien Brinks-Bakhuis, Rita v.d. Voet van Vaals; 4-6 jaar: Herma Aan- stoot-Pluymers, Ria Aanstoot- Stam, Truus Beldman-Aan- stoot. Koffieschenken vakantiegas ten: G. Meijérink-Smedes, J. Hoekjen-Stam R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur. Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. DIJKERHOEK 09.00 uur: ds. S.M. Roozenboom Collecte in de dienst: diaconie. Uitgangscollecte: kerkvoogdij OKKENBROEK 09.30 uur: dhr. J.M. Peschar. Uitgangscollecte: Europese Evangelische zending Uitgangscollecte: NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 10.00 uur, Hoogmis. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16,00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 3 en 4 juli: E.C.C. Houck, Pasto riestraat 42, Holten, tel. 05483- 61433. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. Donderdag 1 juli: 19 uur, af scheid ds. Doornweerd in Irene Zaterdag 3 juli: 11 uur, kunst- zwemmen in zwembad Twen- haarsveld; buitentoernooi vol leybalvereniging Mintonette vanaf 10.00 uur; v.a. 18.30 uur inschrijven Koningsschieten, hoek Markeloseweg; 10.30-15 uur, zomerfeest Haarschool; 14 uur, open circusmiddag inter kerkelijke recreatietent De Bor- keld Zondag 4 juli: 10 uur, afscheids dienst ds. H.W. Doornweerd in herv. kerk; concours hippique LRV De Bergruiters paardes- portterrein Borkeld; 10 uur, kampdienst recreatietent De Borkeld Maandag 5 juli: 14.30 uur, sport middag en 19.30 uur, volleybala vond bij recreatietent De Bor keld Dinsdag 6 juli: 14.30 uur, bos- spel recreatient De Borkeld Woensdag 7 juli: 14.30 uur, Amerikaanse middag, 19 uur, Amerikaanse avond met barbe cue recreatient De Borkeld Donderdag 8 juli: kledingaktie Stichting Paardrijden Gehan dicapten; 22 uur, feest-geluiden- spel interkerkelijke recreatie- tont De Borkeld Vrijdag 9 juli: 19 uur, reünie oud-leerlingen van Het Kom pas; 14.30 uur, vossenjacht in terkerkelijke recreatietent De Borkeld Zaterdag 10 juli: 20 uur, orgel concert in De Kandelaar; Hol- batheo bij Het Bonte Paard; Dinsdag 27 juli: 13.30 uur, ope ning dorpsfeest; kermis Woensdag 28 juli: 19 uur, freew heelen MAC De Holterberg op Kalfstermansweide Vrijdag 30 juli: 20 uur, filma vond Bos Dierenwereld; Vrijdag 6 augustus: 20 uur, film avond Bos Dierenwereld Vrijdag 13 augustus: 20 uur, filmavond Bos Dierenwereld Zaterdag 14 augustus: 21 uur, Schuredag Zaterdag 9 oktober: 20 uur, Twents kamerorkest in De Kan delaar Geboren: Jetske Janna, doch ter van M. Nijland en M.G. Gro- teboer; Marieke Lisan, dochter van H.J. Veneklaas en A.M.J. Wolterink Ondertrouwd: J.P. van der Stoel, oud 26 jaar, Holten en A. Voshol, oud 25 jaar, Pijnacker; J. F. Nooitgedagt, oud 27 jaar, Holten en S.L. Keers, oud 26 jaar, Holten. Gehuwd: W. Stam, oud 23 jaar, Holten en D. van Harten, oud 22 jaar, Holten

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3