Gezellige drukte en prima opbrengst Weinig kinderen op fietsvierdaagse WVH D Structuurplan roept reeds vragen op Oad start dienst Polen-Amsterdam Heroverweging regio-keuze ADVERTEREN DOET NERKOPEN! Boeldag supporters HMV: Beroep op predikant Vergadering voetbal Markelose fietsweek Examen HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake verkeersbesluit fietsstroken Dorpsstraat Openbare commissievergadering DENtö ERAAN DONDERDAG 24 JUNI 1993 Aanzienlijke belangstelling, ook uit Dijkerhoek, was er vorige week voor de informatieve bijeenkomst in het gemeentehuis over het ont werp structuurplan van Holten. Volgens burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard zeker geen 'dichtgetimmerd en bindend' plan. Inspraak is nog volop mogelijk. Het door stedebouwkundig bu reau Witpaard Partners uit Zwolle samengestelde stuk spitst zich toe op drie hoofdpunten: woningbouw in Holten en Dijkerhoek, een nieuw industrieterrein en recreatie. B en W kozen voor een industriële lokatie 'Flierdijk' ten zuiden van sportpark 't Vletgoor en de Laren- seweg. Dat die keuze de nodige reacties zal opleveren werd nu reeds duidelijk. Het terrein grenst aan de lokatie voor toekomstige woningbouw, op de Liezenweide in de hoek Larenseweg/Liezenweg. Menigeen gaf te kennen dat reali satie van een industrieterrein daar belemmeringen oplegt ten aanzien van eventuele verdere uitbreiding van woningbouw aan die zijde van het dorp. De namens Witpaard aanwezige heer Grit wees ook op de verplichte bufferzone die zich tussen een bedrijventerrein en een woonwijk moet bevinden. Boven dien worden strikte voorwaarden gesteld aan de aard van het bedrijf dat zich aan de aan de woonwijk grenzende kant van 'Flierdijk' zou vestigen in verband met trillings-, stank- of lawaaioverlast. Het plan noemt ook een tweede mogelijk heid voor een industrieterrein: de lokatie 'Vletgaarsmaten', weste lijk van industrieterrein 'De Haar' en ook van de S14. Er liggen echter twee agrarische bedrijven die zou den moeten worden uitgekocht of worden verplaatst. Van Rappard wees daarbij tevens op de naar zijn mening niet aanbevelenswaardige overschrijding van de planologi sche grens van Holten aan die kant: de S14. Bij de woningbouw benadrukte hij dat gestreefd wordt naar behoud van het huidige aantal inwoners (circa 8800). Tot het jaar 2011 moe ten 279 woningen worden ge bouwd. Grotendeels in Holten, maar ook in Dijkerhoek waar geko zen is voor uitbreiding aan de oost kant van de kern, op grond die deel uitmaakt van een waterwingebied. Ook daar een mogelijk probleem dus, dat volgens Grit meer voor komt in Overijssel en al in onder zocht wordt door de provincie. In Holten zijn woningen gepland in het gebied tussen Oude Deventer- weg, Jeurlinksweg, Oude Diepe- veenseweg en Raalterweg. Gezien de beperkte capaciteit daar is wel uitgegaan van ook de genoemde lokatie ten zuiden van de Larense- weg. Derde speerpunt in het plan is de recreatie. Voor nieuwe, ver- blijfsrecreatieve mogelijkheden werd gekozen voor het gebied aan de noordwestzijde van het dorp (omgeving Flisweg). Voor de ont wikkeling van dagrecreatieve mo gelijkheden wordt naast de uit breiding en kwaliteitsverhoging van bestaande voorzieningen ge dacht aan het gebied tussen de zomerhuisjescomplexen op de Borkeld en Twenhaarsveld. Daar bij steekt opnieuw de aanleg van een golfbaan de kop op. Oad Reizen is een buslijndienst gestart tussen Polen en Amster dam. Daarvoor is inmiddels de Poolse dochteronderneming Oad Polska opgericht. Het bedrijf be schikt over eigen materieel en heeft Poolse chauffeurs in dienst; Juist deze opzet is doorslaggevend geweest om voor de vergunning van de Poolse autoriteiten. Ook diverse andere busondernemingen waren geïnteresseerd in de lijn dienst. Tweemaal per week rijden de luxe uitgevoerde bussen op drie lijnen naar de hoofdstad: vanuit Gdansk, Warschau en Krakau. Be halve daar zijn er in eigen land ook In de onlangs gehouden vergade ring van de gereformeerde kerk is besloten een beroep uit te brengen op ds. H.P. Mulder. De 46-jarige predikant is gedurende acht jaar werkzaam in de gereformeerde kerk van Lunteren. Eind mei was ds. Mulder al te beluisteren in de ochtenddienst in De Kandelaar. Volgens de kerkeraad was het op dat moment nog niet mogelijk om bekend te maken dat dit plaatshad in het kader van het beroepings- werk. Naar aanleiding van deze dienst zijn niettemin zeer veel posi tieve reacties uit de gemeente ge komen. Donderdagavond 24 juni is de beroepen predikant met zijn ge zin vanaf 20 uur te gast in De Kan delaar om kennis te maken. De jaarlijkse boeldag bood opnieuw veel drukte en gezelligheid in- en uitstappunten in Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Hengelo. Oad verwacht veel van de lijn dienst. Gedurende een proeftijd waren de bussen voor ruim negen tig procent bezet. Nu reeds wordt overwogen om de frequentie te gaan verhogen naar driemaal per week. Een enkeltje Polen-Amster dam kost de reiziger 160 gulden. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar bij alle ANVR-reisbureaus. Alge meen directeur ir. J.G.J. ter Haar verwacht dat Oad ook busdiensten tussen andere landen in Oost-Eu ropa en Nederland zal gaan onder houden. De afdeling voetbal van de SV Hol ten houdt dinsdagavond 29 juni ledenvergadering in de kantine van De Meermanskamp. In het be stuur zijn voorzitter V/. Brinks en secretaris J.P. van de Berg aftre dend en niet herkiesbaar. In de vacature van secretaris is H.J. Hoefman inmiddels bereid gevon den deze in te nemen. Een kandi daat opvolger voor Brinks is er nog niet. Aftredend en herkiesbaar is penningmeester M.L.J. van Asselt. De kandidatenlijst ligt een half uur voor aanvang van de vergadering ter inzage. Tegenkandidaten kun nen tot die tijd worden ingebracht, mits deze kandidatuur door min stens vijf leden wordt onder steund. Even dreigde de regen spelbreker te worden van de jaarlijkse boel dag van de supportersvereniging van HMV. Maar ondanks het ver lies van waren die 's nachts onder de reeds buiten opgebouwde kra men stonden, viel de schade erg mee. Alleen wat boeken en andere spulletjes die vochtig waren ge worden, bleken onverkoopbaar ge worden. Droog weer, gezellige drukte en een prima verkoopresul taat stemden de supporters na af loop echter dik tevreden. De op brengst van de tweedehandsmarkt komt deels ten goede aan het reser ve- en uniformenfonds van HMV, deels aan de nog resterende kosten voor het nieuwe repetitielokaal aan de Dorpsstraat. Koopjesminnend Holten was er al vroeg bij. Nog voor het officiële openingsuur van de gebruikelijke verkooplokatie in twee ongebruik te loodsen op de hoek Kerkhofs- weg-Industriestraat en het daar achter gelegen terrein, werd het opvallend druk in de omgeving met geparkeerde auto's. Velen wil den zo vroeg mogelijk een kijkje nemen om toch maar vooral verze kerd te zijn van de eerste keus. En die was er volop. Veel interesse was er voor tweedehands meubelen, bedden en tuinstoelen en ook in de sectie electronica ging het één en ander over de toonbank, wellicht met het oog op vaderdag. Moeders SV Markvogels houdt in de week van 5 tot en met 9 juli de jaarlijkse fietsweek. Er is keuze uit afstanden van 20,30 en 60 kilometer. De start is bij de kantine van de vereniging, Endemansdijk (richting sportvel den). De 60 kilometer start tussen 9 en 10 en vanaf 13.30 uur. Telefoni sche opgave hiervoor is nu reeds mogelijk bij D. van der Kolk, tel. 05476-2787. Voor de 20 en 30 kilo meter is het vertrek tussen 13.30 en 14.30 uur en tussen 18 en 19 uur. De vier routes van 60 kilometer gaan respectievelijk richting Bathmen, Lochem, Rietmolen en Wierden. daarentegen lieten hun blik glij den over de kramen met huishou delijke spullen, potten, pannen, serviesgoed en al wat dies meer zij. De kinderen tenslotte vergaapten zich aan speelgoed, poppen en tal van hebbedingetjes. In de tent van de Stichting Triathlon Holten voorzagen de supporters bezoe kers van een drankje. Als bescher ming tegen eventuele regenbuien stonden daar ook de meest kwets- In de Dorpsschool werden za terdag examens afgenomen van de Koninklijke Nederland se Federatie van muziekvereni gingen. Bijna 60 kandidaten uit de wijde omgeving werden ge test. Onder hen negen HMV'ers, de meesten afkomstig uit het jeugdorkest. Veel waardering was er voor tamboer Ricardo Heusinkveld. Hij slaagde met lof. Ook de rest van de HMV'ers sloot het examen succesvol af: Mauritio Schooien (tamboer); Marieke Rensen, Jeanet Kette- larij, Maaike Paalman, Miran da Markvoort, Chantal Schol ten, Gerjanne Meijerman, Da- niëlle van der Kaap (allen bla zers). bare meubelen uitgestald. Ook voor muziek was gezorgd, zij het niet van HMV zelf. Veel leden hiel pen mee op de markt. Bovendien waren er zaterdag muziek exa mens van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvere nigingen in de Dorpsschool, die de nodige aandacht van HMV'ers op eiste. Met behulp van de geluidsin stallatie van MAC De Holterberg werd de boeldag echter in een 'pas send muzikaal jasje gestoken'. In hakend op de onlangs gehouden toiletrollenactie van HMV, pos teerden enkele supporters zich met overgebleven pakken closet papier bij de uitgang van de markt. Hun initiatief werd beloond met zo'n 1000 gulden opbrengst. In de loop van de middag werden de poorten van de markt gesloten. Het nog bruikbare deel van de goe deren werd mee teruggenomen naar de loods aan de Jeurlinksweg, de rest verdween naar het grofvuil. Woordvoerder Jan Calkhoven be nadrukt dat de verkoop van twee dehands spullen via de supporters vereniging in het depot en de win kel op de hoek van de Kerkstraat bij veel Holtenaren al zodanig is 'ingesleten', dat in feite sprake is van 'jaarrond verkoop'. In verband met de zomervakantie starten de supporters pas de eerste zaterdag na de vrijmarkt in september weer met het ophalen van spullen. Met 225 fietsers boekte de jaarlijkse avondfietsvierdaagse van de Wielervereniging Holten iets meer deelne mers dan vorig jaar. Opvallend is evenwel het veel geringere aantal kinderen dat dit keer meefietst. Volgens WVH'er Piet Bakker nauwelijks enkele tientallen. „En juist nu we de prijzen van de verloting voor hen bestemd hebben!," laat hij enigszins teleurgesteld weten. Ongeveer dertig fietsers nemen straks ook deel aan de zwemvierdaagse. Evenals in voorgaande jaren zien zij die inspanning na afloop beloond met een speciaal certificaat. De fietsvierdaagse is opnieuw gespreid over twee weken. In totaal zijn er vijf avonden, waarvan er in elk geval vier moeten worden volbracht. Er is keus uit een afstand van 20 of 30 kilometer. Vorige week viel bij sporthal 't Mossink het startschot voor de eerste tocht, die de pedalisten richting Laren leidde. Volgens Bakker waren de reacties na afloop uitsluitend positief. De tweede avond werden de deelnemers geconfronteerd met de Holterberg. De niveauverschillen hier vormden vooral voor diverse oudere fietsers een vrij zware opgave, maar de fraaie omgeving maakte veel goed. Maandagavond fietste het konvooi door de omgeving van Markelo. terwijl gisteravond Bathmen op het programma stond. Volgens ingewijden is de kwaliteit van het materiaal waarmee gefietst wordt opvallend veel beter dan enkele jaren geleden. Het aantal fietsen met versnelling is belangrijk toegenomen. Door sponsoring van enkele plaatselijk bedrijven worden de deelnemers iedere avond tot voller tevredenheid voorzien van een natje of een droogje. Volgens Bakker is ook het sociaal contact onderweg veel beter dan in voorgaande jaren: „Door de inschrijftijd met een halfuur te verkorten vertrekken de meesten nu gelijktijdig of veel korter op elkaar. Dat heeft tot gevolg dat er vaak metelkaar wordt gefietst." Ook de animo voor de video-opnames van Hans van Oyen, die na afloop van elke etappe in de sporthal worden vertoond, is aanzienlijk. Morgenavond wacht de pedalisten de laatste etappe, die hen opnieuw richting Markelo voert. Eenmaal terug in de sporthal is er voor allen een herinneringsvaantje en een roos. De gemeente wil aan de provincie tot 1 november uitstel vragen over het besluit inzake de definitieve indeling in de samenwerkingsre- gio. Holten, vanouds gelegen op de grens van twee 'werelden', lonkt naar de regio Twente. „Het is zeker geen afzetten tegen de samenwer king in het gewest Midden-IJssel, maar uitsluitend om te bezien bin nen welke regio Holten op dit mo ment de meest kansrijke vooruit zichten heeft," aldus burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. Maandagavond wordt komt de kwestie als toegevoegd agenda punt aan bod tijdens de gemeente raadsvergadering. Het spoedei send karakter houdt verband met de vergadering van de provincie, waarin definitieve besluiten over de gewestelijke indeling worden genomen. Dat de gemeente wil heroverwegen spoort met het standpunt van de raad in september, waarin gesteld werd dat Holten voorkeur heeft voor een samenwerkingsverband waarin alle gemeenten van het ge west Midden-IJssel deelnemen. Nu Raalte, als belangrijke buurge meente, onlangs bekend maakte dat haar voorkeur uitgaat naar in deling bij de regio IJssel-Vecht, lijkt aan die primaire voorwaarde niet te kunnen worden voldaan. Om na te kunnen gaan, of de toe komst voor Holten in de Steden- driehoek-regio ligt (waarin Mid den-IJssel en het samenwerkings verband Oost-Veluwe samen op trekken en waar wellicht ook het samenwerkingsverband Oost-Gel derland aan wordt toegevoegd) dan wel in de regio Twente, ver wacht de gemeente ongeveer vier maanden nodig te hebben. Van Rappard wijst er enerzijds op, dat Holten in de 'westelijk' georien- teerde regio Stedendriehoek het meest osstelijk gelegen is. Boven dien zijn toerisme en recreatie voor Holten een belangrijke inkomsten bron. „Binnen de Stedendriehoek ligt het zwaartepunt daarvan ze ker niet op de heuvelrug, maar op de Veluwe," aldus de burgemees ter, die in dat verband meer ver bondenheid ziet met de regio Twente. Een verbetering met het totale toeristisch recreatieve pro- dukt, zeker indien samenwerking komt tussen projecten als De Reu ze Heuvelwachter en de Hof van Twente. Nu al werken de Holtense politie en brandweer nauw samen met collega's in Twente, terwijl Holten in justitieel opzicht te maken heeft met het arrondisse ment in Almelo. Ook het Holtense bedrijfsleven heeft zich aangeslo ten bij de Industriële Kring Alme- lq. De raad zal zich eveneens buigen over de Notitie Sociale Vernieu wing. Met de Notitie wordt een aanzet gegeven voor sociaal ver nieuwingsbeleid in Holten nu en voor de toekomst. Dat beleid moet bijdragen aan het voorkomen en opheffen van achterstandssitua ties van groepen burgers. Zowel binnen het gemeentehuis als onder de bevolking werd door een ambte lijke werkgroep geïnventariseerd welke onderwerpen, projecten en ideeën er zijn, zij het met uitgaven van uitsluitend incidentele aard. In de Notitie is nu een aantal opge nomen. waarvoor eenmalig 150.900 gulden beschikbaar is. De veelbe sproken aanleg van een openbaar toilet is inmiddels van die prioritei tenlijst geschrapt. B en W zijn ach teraf van mening dat dit niet af hankelijk mag zijn van de afweging van verschillende belangen die bij de sociale vernieuwing een rol spe len. Daar de aanleg evenwel ge wenst is, zal het college wel onder zoeken hoe dit te realiseren is. Ver wacht wordt dat de komende jaren jaarlijks circa 40.000 gulden struc tureel beschikbaar is voor sociale vernieuwing. Openbare kennisgeving inzake ingediende aanvragen om vergunningen, verleende ontheffingen of vergunningen e.d. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - het plaatsen van een koelcel bij Pasmansweg 10; - bouw woning met receptie/kantoor Schreursweg 5; - bouw woning Beusebergerweg 5; - bouw woning Beusebergerweg 15 2. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Aaitinksweg 8; - uitbreiding zomerhuis Vianenweg 26; - uitbreiding woning Gaardenstraat 51 - verbouw woonhuis/boerderij Broekweg 16; - verbouw woonhuis/boerderij Espelodijk 6; - uitbreiding winkel Dorpsstraat 51-53 3. Toestemming Is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - de bouw van een serre bij Keizersweg 20. 4. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - plaatsen 3 terrasschotten met Amstel-logo bij Deventerweg 87; - schoolfeest en reünie prot. chr. basisschool „Het Kompas - barbecue-avond buurtvereniging Verzetstraat. - parkeerverbod Dijkerhoekseweg t.b.v. school- en volksfeest Dijkerhoek; - activiteiten Keunefeesten 1993. Voor het inwinnen van Informatie over een zaak of over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 juni a.s. om 19.30 uur ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel inzake regio-indeling; - voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor stedebouwkundige werkzaamheden; - voorstel inzake het opstellen van een gemeentelijk rioleringsplan; - voorgtel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de de finitieve bestrating van een gedeelte van Erve Broekhuis, Erve Jooste en de Visscher; - voorstel inzake de notitie Sociale Vernieuwing; - voorstel inzake verstrekken van een subsidie aan de Stichting Welzijn Ouderen t.b.v. de aanschaf van 5 alarmtoestellen; - voorstel inzake buitenschilderwerk Bosschool en Haarschool; - voorstel inzake aanvraag huisvestingsvoorzieningen t.b.v. Pr. Chr. basisschool De Schakel; - voorstel inzake verbouwing en uitbreiding t.b.v. technieklokaal S.G.H.; - voorstel inzake subsidie V.V.V.; - voorstel inzake vaststelling meerjarenprogramma restauratie mo numenten (budgetjaar 1999); - voorstel inzake beschikbaarstelling krediet t.b.v. vervanging gymnastiektoestellen; - voorstel inzake de aanschaf van onderhoudsapparatuur t.b.v. de tennisbanen; - voorstel inzake huurverhoging per 1 juli 1993 van gemeentepan den. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 15 juni 1993, nr. 22/IJm, de op een gedeelte van de Dorpsstraat, tussen de Keizersweg en de kruising met de Larense- weg-Stationsstraat, in rode slemlaag uitgevoerde en/of uit te voeren stroken hebben aangewezen als „fietsstroken". De aanwijzing (aan duiding) van deze rode stroken als fietsstroken heeft tevens tot gevolg, dat op grond van het bepaalde in artikel123 van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens 1990 de bestuurder zijn voertuig (fiets, bromfiets, invalidenvoertuig, motorvoertuig en wagen), anders dan in geval van verkeersnoodzaak, niet mag laten stilstaan (stoppen of parkeren) op deze fietsstrook of op de rijbaan langs deze fietsstrook. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Binnen dertig dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht, kan iedere belanghebbende hiertegen beroep instellen. Daarbij dienen de redenen te worden vermeld waarom men het met de beslissing niet eens. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. In bepaalde gevallen kan schorsing of een voorlopige voorziening worden verzocht bij de voorzitter van de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. In de regel wordt van de indiener van een beroep of schorsingsverzoek c.q. verzoek om voorlopige voorziening een zeker bedrag aan grif fierecht geheven. De mogelijkheid bestaat om kwijtschelding van het griffierecht, of een gedeelte daarvan, te krijgen. Voor inlichtingen over de procedure kan men zich wenden tot de Raad van State (telefoonnr.: 070-3 62 48 71). Op maandag 28 juni a.s. om 16.00 u. vergadert de commissie gemeentewerken. Deze vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Mededelingen 4. Besluitenlijst vergadering d.d. 7 juni 1993 5. Restauratie torenspits 6. Rioleringswerkzaamheden aan de Lageweg en de Valkenweg 7. Reconstructie gedeelte Deventerweg 8. Rondvraag. Op woensdag 30 juni vergadert de commissie financiën. Deze ver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 16.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: Besluitenlijst van de gecombineerde vergadering met de commissie Welzijn, van 7 juni 1993. Krediet voor de restauratie van de toren bij de N.H.-kerk. Krediet voor de verbetering van de riolering in de Lageweg en de Val kenweg. Krediet voor de reconstructie van een gedeelte van de Deventerweg. Mededelingen. Rondvraag. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor aanvang van de commissievergadering op geven bij de secretaris van de desbetreffende commissie. Holten, 24 juni 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 5