Huidvriendelijke deodorant houdt ons de hele dag fris ÜMTT Extra ondersteuning F bij zwangerschap en borstvoeding Homeopathie ook effectief als after-sun en muggenmiddel Als je last hebt van je ogen. Snel weer slank Niet zonder bescherming de zon in Die vervelende dagen voor de menstruatie Zo bruin hebben wij het nooit eerder gebakke DONDERDAG 24 JUNI 1993 HO 11 ZA 8 Gravitamon nu met foliumzuur Mensen die gezond en gevarieerd eten krijgen dage lijks voldoende vitamines en mineralen binnen. 'Maar er zijn situaties waarin het lichaam baat heeft bij extra ondersteuning, bijvoorbeeld tijdens een zwangerschap of in de borstvoedingsperiode. Dan is het aan te bevelen om als aanvulling op de voeding extra vitamines en mineralen te gebruiken. Vrouwen die in verwachting 'zijn moeten dubbel zo alert ^zijn op hun voeding. Het •fabeltje dat ze 'voor twee' móeten eten is allang ach terhaald, maar hun lichaam .heeft wel een verhoogde be hoefte aan diverse voedings stoffen. Daarom is er Gravi tamon, een multivitamine ren mineralenpreparaat spe cifiek ontwikkeld voor zwangere vrouwen en vrou- 'wen die borstvoeding geven en samengesteld volgens de adviezen van de Nederlandse VVoedingsraad. Naar aanlei- 'ding van diverse onderzoe ken naar het effect van de voeding op de ontwikkeling van het ongeboren kind, werd de samenstelling van Gravitamon met foliumzuur (vitamine Bil) aangevuld. Functie Foliumzuur is belangrijk voor de korrekte ontwikke ling van de zogeheten neu trale buis, het weefsel van de ongeboren vrucht waar uit hersenen en ruggemerg ontstaan. Onderzoek heeft aangetoond dat foliumzuur vóór en tijdens de zwanger schap een preventieve wer king kan hebben op het ont staan van aangeboren afwij kingen, zoals open ruggetje. De andere vitamines in Gra vitamon zijn ook onmisbaar tijdens een zwangerschap. Zo helpt vitamine A bij de vorming van botten, tanden en goede ogen en is ook nodig voor een gezonde huid en goed funktioneren- de slijmvliezen. De B-vitami- nes zijn belangrijk voor de produktie van energie, voor de stofwisseling en het ze nuwstelsel. Vitamine C ver hoogt de weerstand en vita mine D bevordert de opname van kalk uit het voedsel. Vi tamine E helpt onder andere de lichaamscellen te be schermen tegen schadelijke stoffen. Gravitamon bevat geen kleur-, geur- of smaak stoffen en geen conserveer middelen. Het is verkrijg baar bij apotheker en dro gist, waar u ook voor meer informatie terecht kunt. Een stralende zomerzon heeft niet alleen een po sitieve invloed op ons humeur. Ook voor onze huid is de zomer een bij zonder jaargetijde. Blote armen, benen en andere huiddelen kunnen vrij genieten van zomerzon en frisse lucht. Maar... pas op voor zonnebrand en muggebulten! Geluk kig zijn er natuurlijke produkten verkrijgbaar bij drogisterij en apo theek, die een snelle op lossing bieden voor deze ongemakken. Effectief muggen weren Vooral 's avonds en 's nachts zijn muggen actief. Een lange zomeravond bui ten zitten zónder gestoken te worden, is echter heel goed mogelijk. Uitgebreid onderzoek in Engeland heeft uitgewezen dat Prrrikweg stick langdurig muggen op afstand houdt. Het is één van de beste natuurlijke muggenweerders die men ooit heeft getest. De stick smeert prettig, trekt snel in en is ook geschikt voor kin deren. Muggebult sneller weg Wist u dat muggen zelfs door kleding heen kunnen 'Het oog is een teer orgaan dat heel nauwkeurig wordt beschermd. De oogkassen, de oogleden, wim pers en wenkbrauwen zorgen ervoor dat ze niet mfakkelijk te kwetsen zijn. Bovendien maken traanklieren traanvocht aan, dat het oog 'schoon houdt' en uitdroging voorkomt. Door met de oog leden te knipperen wordt er ongeveer twintig keer per minuut een flinterdun filmpje vocht over de oogbollen verspreid. In deze tijd doen we een Steeds groter beroep op onze 'ogen. We kijken televisie en .iwerken ermee achter de computer. Het zijn verwor venheden die ons leven ver- 'aangenamen en vergemak kelijken, maar ook hun schaduwkant hebben. Lange 'tijd onafgebroken naar de televisie of het beeldscherm kijken, veroorzaakt ver moeidheid aan de ogen en kan zelfs tot oogirritaties 'leiden. Zelfs de centrale ver warming, waarmee we ons 'woonklimaat regelen, vormt door de lage vochtigheids graad die automatisch ont staat, een aanslag op de ogen. Om ze recht te doen is goede oogverzorging van groot belang. Oogdouche en druppels Onder normale omstandig heden kunnen ogen zichzelf goed beschermen. Maar om dat onze ogen het tegen woordig niet eenvoudig heb ben, mogen we de natuur gerust een handje helpen. Rook, vuil, droogte, fel zon licht, zee- en chloorwater zijn verre van weldadig voor de ogen. Ook stress, over vermoeidheid en vooral hooikoorts hebben branderi ge en vermoeide ogen tot gevolg. Alle irritaties, bran derigheid en vermoeidheid zijn snel verdwenen als de ogen regelmatig een Optrex oogdouche krijgen. Naast het verkwikkende en ver zachtende effect van het plantaardige Hamamelis-ex- tract heeft Optrex ook een antiseptische werking. En op deze manier krijgt de na tuurlijke reiniging een ex tra steuntje. Optrex is ver krijgbaar in een 300 ml fla con, inclusief een bijbeho rend oogbadje. Daarnaast is er ook een handige zakfla con, die zich makkelijk laat mee nemen in jaszak of handtas. Zodra je voelt dat je ogen het nodig hebben, zijn een paar druppels Op- trex voldoende voor frisse, schone en ontspannen ogen. Optrex is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Boots Healthcare, tel. 035 - 853851. Henk Bieleman Veevoeders voor levering van kwaliteitsprodukten - los of gezakt - in elke hoeveelheid voor: Melk- en mestvee - op basis van „maatvoer" - rantsoen optimalisatie voor mengwagens. Mest- en fokvarkens - droog en brijvoer - ook voor „dunne mest" bedrijven hebben wij een oplossing. Kunstmeststoffen - bemestingsadvies. Alle soorten ruwvoeders - nieuwe oogst hooi en stro - nieuwe prijzen! Houtvezel - zaagsel - in tijden niet zo goedkoop. Provimi en Denkavit speciaal voeders. Levering en service 6 dagen per week!!! - zakgoed leveren wij franko zonder prijsverhoging - of met afhaalkorting per volle pallet. Nog enkele gebruikte veevoer (2-6 ton) en kunstmest silo's te koop - inruil mogelijk. Zomeraktie nieuwe silo's met extra korting. Ter gelegenheid van 100 jaar School- en Volksfeest Dijkerhoek - tijdens feestweek - bij bestelling van minimaal 8 ton bulk of 4 ton zakgoed, rundvee- of varkensvoeder, max. 250 kg kalveropfokkorrel voor de prijs van 100 jaar geleden! IELEMAN Veevoeders Ruw- en Krachtvoeders - Meststoffen uMA 7451 LJ Holten Maneschijnsweg 21 - Tel. 05483-6 14 93 - voor advies en het verbeteren van prestaties - O-- !■:.->'■ Het menselijk lichaam bestaat voor het groot ste deel uit vocht. De lichaamshuid bevat maar liefst twee miljoen zweetkliertjes die hel pen de, lichaamstempe ratuur te regelen en die ook de afvalstoffen uit het lichaam verwijde ren. Om die reden zweet iedereen altijd. Niet al leen als men het warm heeft. Iemand die ge spannen of opgewonden is, zal het 'zweet uitbre ken'. Zweetkliertjes rea geren namelijk ook op pijn, angst, boosheid, schaamte en geestelijke spanningen. Op zich is transpiratievocht geurloos. Dit geldt niet voor de bacteriën che altijd op de huid aanwezig zijn. In de warme en vochtige omge ving die zweten nu eenmaal schept, gaan de bacteriën rotten en veroorzaken een onaangename lucht: zweet- lucht. De beste manier om deze onaangename geur te voorkomen is grondig was sen, vooral op plaatsen waar veel bacteriën voorkomen en waar de zweetkliertjes het hardst werken, zoals in de oksels. Andere maatregelen zijn: regelmatig schone kle ren aantrekken en een deo dorant onder de armen ge bruiken. De deodorant moet altijd eerst drogen voordat de kleren worden aange trokken. Intelligent Om het alledaagse probleem van transpiratiegeur intelli gent aan te pakken zijn er de Therme produkten van Dr. E.J. Swaab. De deodo- THERME HERNlf THERME iHtRMf 'Her\tf rant (roze) voorkomt dat transpiratievocht een verve lend luchtje krijgt met be hulp van de stof Sinodor, dat in alle Therme produk ten is verwerkt. Bij overma tig transpireren biedt Ther me antitranspirant (groen) een ideale oplossing. Deze antitranspirant bestrijdt niet alleen de bacteriën op de huid, maar vermindert tegelijkertijd de hoeveelheid vocht die wordt uitgeschei den door het vernauwen van de zweetporiën, zonder deze te verstoppen. De Therme produkten zijn vriendelijk voor de huid en hebben een aangenaam en bescheiden parfum. Het gebruik van Therme geeft u de zekerheid dat niemand anders iets ruikt dan een uiterst subtiel vleugje frisheid! Beide pro dukten zijn verkrijgbaar bij drogist en apotheek in de vorm van een verstuiver, roller, stick en crème. Voor meer informatie: Crookes Healthcare, tel. 035-853851 steken? Als u gestoken bent, is Prrrikweg gelei een goed middel. Het is een zeer spe ciale homeopathische gelei ter behandeling van insek- testeken. Uit onderzoek kwam naar voren dat dit middel de jeuk vermindert en pijnlijke bulten sneller doet verdwijnen. Ook bij kwallebeten kunt u deze ge lei goed gebruiken Zonnebrand Heeft de zon uw huid ver brand? Calémi milk is een natuurlijk after-sun pro- dukt. De homeopathische bestanddelen in deze milk herstellen de vochthuishou ding en doorbloeding van de huid. Vergeet in de zomer niet de lippen tegen uitdro gen te beschermen, bijvoor beeld met Calémi stick. Bij verminderde weerstand kan door inwerking van UV-- straling een koortslip ont staan. Deze stick werkt ont- steki n gs rem mendhuidge- nezend en licht pijnstillend. Heeft u vragen over homeo pathische zomerprodukten? Belt u de VSM Homeopathie- lijn: 06 - 0996662 (gratis). Vraagt u dan meteen de gratis folder aan. Ook met andere vragen over zelfme dicatie met homeopathie kunt u hier terecht. Nieuwe dieetformule De plannen zijn altijd goed, maar in de praktijk houden veel mensen lijnen maar enkele dagen vol. Zeker als je elke dag maar heel weinig te eten krijgt. Met de nieuwe Pluspunt-kuur is dat pro bleem gelukkig opgelost. Lekker afvallen op een gezonde manier en in je eigen tempo. Ideaal voor mensen die snel een paar kilo willen afvallen. De opbouw van Pluspunt is heel gevarieerd met komple- te maal tij drepen in verschil lende frisse smaken. Geen zakjes meer die je in melk of water moet oplossen. Elke maaltijd bevat alle benodig de vitaminen, mineralen en eiwitten die je lichaam no dig heeft. Je blijft je dan ook fit voelen zonder dat slappe gevoel dat een dieet toch vaak veroorzaakt. Met deze kuur is de juiste balans ge vonden tussen zo min moge lijk kalorieèn en toch ver antwoord omgaan met je ge zondheid. Eventueel kun je dit Pluspunt-dieet nog aan vullen met wat groente, rauwkostsalade of een ap peltje. Maar dat hoeft niet. In het Pluspuntpakket zit alles wat je nodig hebt. Als je snel een paar kilo wilt afvallen, kun je met Plus punt alle maaltijden vervan gen. Alleen het ontbijt en de ttowioM vtUNivmmo: mssftmm posibus isi ne ik s smm Vernieuwde Sebamed zonneprodukten lunch kan ook. Makkelijk is zo'n manier van lijnen na tuurlijk ook voor onderweg of op kantoor. Goed resultaat In de praktijk blijkt inmid dels dat Pluspunt goed werkt. De resultaten geven een gemiddeld gewichtsver lies van zo'n 3 kilo in een week. Het Pluspunt-dieet be vat een kompleet pakket voedsel voor een hele week. Bovendien leer je met Plus punt bewuster eten; je gaat rekening houden met de ka- lorieën die je binnen krijgt. Dat helpt natuurlijk ook om je gewicht blijvend op een laagnivo te brengen en te houden. Verkrijgbaar bij de drogist, reformzaak en apo theek. Voor meer informatie, bel de dieet-infolijn: 04928 - 3012. Tegenwoordig weten we dat het onverstandig is om onze huid onbe schermd aan te veel zon licht bloot te stellen. De huid heeft toch al zoveel te lijden van lucht verontreiniging, stress of slechte gewoonten. Dus kunnen we er maar beter zuinig op zijn. Om te kunnen 'leven is zon licht absoluut noodzakelijk. Het speelt niet alleen een rol bij de aanmaak van vitamine D, maar heeft ook effect op de totale stofwisseling en het welzijn. Maar voor alles geldt dat overdaad schaadt. Te veel zonlicht bijvoorbeeld, kan de opperhuid onherstel baar beschadigen. Om de natuurlijke bescherming van de huid intact te hou den, heeft Sebamed een spe ciale reeks dermatologische zonneprodukten ontwikkeld met een pH-waarde van 5,5 (de zuurgraad van de gezon de huid). Naast beschermen de bestanddelen en zonnefil- ters bevatten de produkten ook verzorgende ingrediën ten, die niet alleen vroegtij dige veroudering tegen gaan, maar tevens het her stel van beschadigde huid cellen bevorderen. Verschillende huidtypen Het zonne-assortiment van Sebamed is afgestemd op de verschillende huidtypen. De zonne-emulsie voor de nor male en vette huid is ver krijgbaar in factor 4, 6, 8 en 15. Het bevat hoogwaardige filters die de schadelijke UV-B stralen opnemen en zeer fijne micropigmenten (titaan dioxide) die in staat zijn slechts een gedeelte van de zonnestralen door te la ten en de rest terug te kaat sen. Op deze manier wordt de huid ook beschermd te gen UV-A. De zonnecrème in factor 15 (voor de droge huid) en de zonnegel in fac tor 4 (voor de bijzonder ge voelige huid) hebben deze speciale eigenschappen ook. Alle zonnebrandprodukten zijn waterproof, behalve de zonnegel factor 4, die is vrij van vet en emulgatoren. Aftersun Niet alleen de inwendige mens, maar ook de huid heeft na een zonnebad be hoefte aan verkoeling. De Sebamed Aftersun huidbal sem bevat daarom diverse kalmerende stoffen, zoals kamille en menthol, die een ontspannende werking op de huid hebben. De zonne produkten van Sebamed zijn verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer infor matie: Imgroma, tel.: 043-687581. Veel vrouwen hebben maandelijks terugkeren de klachten zoals hoofd pijn, pijnlijke borsten, een opgeblazen gevoel en stemmingsverande ringen. Deze zogenaamde premen- struele klachten kunnen zó hevig zijn, dat ze uw leven volledig kunnen gaan be heersen. Wetenschappers praten bij bovengenoemde klachten over het premen- strueel syndroom ofwel PMS. Bij 70'!» van de vrou wen wordt PMS veroorzaakt doordat hun lichaam be langrijke vetzuren weigert te produceren. Deze belang rijke vetzuren komen in on ze voeding helaas niet voor. Efaniol helpt Dr Michael Brush, één van de bekendste Engelse artsen op het gebied van de bestrij ding van PMS, was de eerste die teunisbloemoliecapsules (Efamol) onderzocht als mid del tegen PMS. Hij testte het produkt bij meer dan 100 vroüwen met ernstige PMS. Bij 2/3 van de vrouwen ver dwenen de symptomen hele maal of bijna helemaal. Deze teunisbloemolie blijkt name lijk de ontbrekende vetzuren in de juiste verhouding aan te kunnen vullen. Zachte huid De veiligheid van Efantol is inmiddels in tal van onder zoeken vast komen te staan. Ook blijken deze teunis bloemoliecapsules gunstige effecten te hebben op de huid. In onderzoeken heeft men gevonden, dat vooral eczeempatiënten er baat bij hebben, maar dat ook gezon de mensen er een gladdere en zachte huid van krijgen. Overigens, teunisbloemolie van Efamol is zeer bijzon der. Door middel van een intensief plantenkweekpro- gramma is een uniek ras ontwikkeld. De zaden van dit ras hebben een constante kwaliteit en een vast percen tage werkzame stof. Hierop heeft Efamol patent. Extra vitamines Vrouwen met premenstruele klachten hebben van sommi ge vitamines en mineralen een aanvulling nodig. Daar om is er speciaal voor vrou wen met PMS nu Efamol PMP. Een uitgekiende kom- binatie van Efamol teunis bloemoliecapsules en Efavite tabletten (met o.a. Zink en vitamine B6). Er is een ver pakking voor 1 menstruatie- cyclus en een voordeelver pakking voor 3 cycli. Ver krijgbaar bij apotheek, dro gisterij en reformhuis. Bel voor meer informatie (30 ct. per minuut) naar de in formatielijn van Pharma- food: 06-35033088. Snelbruinhemel sterk gebogen en breed uitrsunrsa! laren lang vertrouwd lehjke srwwoems toordevol tnctkoehng en statief lMampi Aihaalprijs 1299,- IO-lamps (va. 59. Huurkoop vanaf 10.-.Kr week. Dagelijks geopend Koopavond Goor vnidag Hollen donderdag Geplaatst Aihaalprijs 1199,- erpcnevrfrcwharidel in

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 11