Vierspan Friezen wint fraaie Holterbergrit Vasters favoriet in triathlonstrijd OKIA stevig op kop in 640 kg. A-klasse Veneklaas weer geheel de oude Kolschool wint schoolestafette Tennissers kunnen nu met vakantie Toch prioriteit materialenberging Grote publieke belangstelling Holtense rondemiss bij NK skeeler m HOLTENS NIEUWSBLAD Motoren voor triathlon Zwemzeskamp Geslaagd Eerste prijs Huub Brands Koppelstrijd HSV Rietvoorn DONDERDAG 17 JUNI 1993 Egbert Veneklaas bewees tijdens de dubbele mijl van Hengelo weer geheel hersteld te zijn van zijn en kelblessure. Over de 3,2 kilometer deed hij 10,25 min. hetgeen hem de derde plaats opleverde. Ook bij de Spittaalstreet-Run deed hij een greep in de prijzenpot. Op het 9,8 kilometer lange parcours werd hij tweede met een tijd van 31,10 min. Afgelopen zaterdag stond ook de Rijsserbergloop op het program ma over 1,5,5,10,5 en 21 kilometer. De kortste afstand werd bij de meisjes gewonnen door Sanne van de Spek in 5.56 min. bij de jongens was er een vierde plaats voor Tom Marissink in 5.45 min. Zijn broertje Gijs werd twaalfde in 6.02 min., Nick Bosman zestiende (6.32), Car los Baltus 34e (7.27) en Jochem van de Spek 43e (7.58). Jan Maneschijn volbracht de 5 ki lometer in 21.30 min., goed voor een 21e plaats en Henk Bosman werd 35e (27.31), Gerard Markvoort eiste op de 10,5 kilometer de elfde plaats voor zich op (41.43), Benny Momberg werd zestiende (42.30), Jan Willem Maneschijn 38e (47.26), Maijet Marissink 53e (50.47) en vlak daarna finishte Hanneke van de Spek in 51.12 min. Sportoin Holten Op de halve marathon startten ne gen Holtense atleten. De stevige wind en een broeierige hitte teis terden het loperspeloton. Chris Of- fringa bracht het er het beste vanaf met een tiende plaats in 1.20,26. Gerard Beldman was vijftiende (1.21,45), Henri ten Brinke liep naar een tijd van 1.24,10, Jos van de Spek 1.25,49, Egbert Beldman fi nishte in 1.28,23, Leo Marissink in 1.29,23 en Marinus Baltus zat even als Marissink in de slotfase finaal kapot (1.31,55). Evert Wessels liep naar een eindtijd van 1.38,12 en Harry Heuvelmans deed er 1.39,14 over. Henk Mulder Henk Mulder had zondag gekozen voor de Twente-marathon in En schede. Daar liep hij voortreffelijk door als 54e in het Diekman-sta- dion terug te keren in een deelne mersveld van 585. Zijn eindtijd op het ruim 42 kilometer lange par cours was 2 uur, 53 minuten en 1 seconde. Voor komende zaterdag staan de clubkampioenschappen op sport park Meermanskamp op het pro gramma. Enkele honderden leerlingen uit de groepen vijf tot en met acht van de zeven basisscholen in de ge meente, zetten vorige week alles op alles om toch vooral een zo hoog mogelijk diploma in de acht te sle pen tijdens de jaarlijkse sportdag op de velden van sportcomplex De Meermanskamp. Acht kinderen zagen hun inspanningen beloond met het hoogste E-diploma: Rik Koetsier, Doede Mastenbroek, Je roen Muller (allen Dorpsschool), Sandra Bannink, Esmeralda Udink, Helga Veneklaas (allen Kolschool), Renee Kolkman (Schakel), Tim van Putten (Haar- school). Op de estafette zegevierde ditmaal de Kolschool, die daarmee de wisselbeker overnam van de Dorpsschool. Voor het zo ver was moesten alle leerlingen vier onder delen afwerken: slagbal, lijnbal, een achtkamp met verschillende spelletjes en een individueel on derdeel voor het diploma. Daarin kwamen onderdelen als versprin gen, balwerpen, hindemisbaan en hardlopen aan bod. De sportdag werd besloten met de traditionele estafette. Daarvoor kwamen van iedere school vier jongens en vier meisjes in de baan. Onder enthou siaste aanmoedigingen vanaf de zijlijn stortten de kinderen zich in het strijdgeweld. De Kolschool ze gevierde, gevolgd door De Schakel en de Dorpsschool. Programma voor de week van 19 t/m 25 juni: Maandag: 19 - 22.30 uur, BCH; Woensdag: 19 - 22.30 uur, BCH; Donderdag: 20.30 - 22 uur, SV Holten, All Stars Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week- Met het oog op de komende triath lon (zaterdag 24 juli, red.) wordt naarstig gezocht naar circa twintig motorbezitters, die bereid zijn hun wegmotor in te zetten tijdens de SPC-wedstrijd over de kwart tri athlon en de kwart en achtste tri athlon recreatief. De motoren wor den gebruikt voor het vervoer van juryleden, medewerkers van de Stichting Triathlon Holten, came ramensen en sportverslaggevers. Belangstellenden wordt gevraagd zich zo spoedig mogelijk te melden bij Jan Wansink, tel. 62216 of Derk Jan Schooien, tel. 62528. Beiden zijn verbonden aan MAC De Hol- terberg. ZPC Twenhaarsveld nam onlangs deel aan de vijfde zwemwedstrijd van de onderlinge zeskamp. De wedstrijd had onder minder goede weersomstandigheden plaats in het openluchtbad te Steenderen. Bij de eerste tussenstand stond Twenhaarsveld op een gedeelde 'tweede plaats. Ondanks goede prestaties op de estafette, bleek die positie echter niet houdbaar. Uitslag: 1. De Duikelaar/Laren 114 pt.; 2. ACZ Steenderen 108 pt.; 3. Vorden 105 pt.; 4. Twenhaarsveld 91 pt.; 5. ABS Bathmen 81 pt.; 6. Brummen 40 pt. einde kan men zich a.s vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur wenden tot de beheerder van de sporthal (tel. 63180). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666, tst. 722). Handbal Gerda Schuitert toernooi in Wese- pe: Zaterdag 19 juni: M ads B Afgelopen vrijdag werden de laat ste wedstrijden in de tenniscompe- titie gespeeld. Vrijdag heren-1 2e klasse (John vd Assem, Koos Brou wer, Frans Colee, Peter Arendse, Jan Hut en Arie Westerik) won met 3-2 (ze hadden aan 1-4 genoeg) en werden kampioen. Zij gaan vol gend jaar in de eerste klasse spe len. Vrijdag Heren-2 3e klasse ver loor met 2-3 en is geëindigd met 12 niorteams degraderen, want zater dag senioren-mix-3 5e klas (aanv. Jeanet Nijland) heeft zich toch ge handhaafd in de 5e klas. C/D-toernooi Op de banen van TC Holten wordt van maandag 21 juni Vm zondag 27 juni een open toernooi gespeeld in de categorieën D2, Dl en C2. De volgende zeven spelsoorten wor- punten op de 6e plaats. Vrijdag den gespeeld: herenenkel D2, he- Heren-3 4e klas verloor met 0-5 en is geëindigd met 14 punten op de 6e plaats. TC Holten had 18 seniorteams en 10 jeugdteams in de competitie. Hiervan zijn 3 senior- en 3 jeugd teams kampioen geworden. Ach teraf blijkt dat niet 4, maar 3 se- renenkel Dl, herenenkel C2, heren- dubbel D2, herendubbel Dl, da- mesdubbel Dl en gemengd dubbel C2. Maandag t/m vrijdag wordt er gespeeld vanaf ongeveer 19.00 urn en zaterdag en zondag vanaf onge veer 10.00 uur. De finales zijn op zondagmiddag. Het vierspan Friezen met de Priva te Coach van H. van de Bilt uit Mook baarde dit weekend zonder enige twijfel veel opzien tijdens de vertrek 9 uur; Welpen vertrek 10 jaarlijkse Holterbergrit van de Ver uur; Zondag.20 juni M. ads A vertrek 9 uur; Jun. B vertrek 9.30 uur. Tijdens de zondag gehouden kop pelwedstrijd van HSV De Riet voorn gooiden achttien koppels hun hengel uit in het Twenteka naal bij Lochem. Droog weer en stilstaand water bepaalden het beeld. Alle koppels hadden beet, doch de verschillen waren groot. Maandagavond 21 juni wordt van af 19 uur gevist in de Regge bij Zuna (Rijssen). Het betreft hier de zesde competitiewedstrijd. Uitslag koppelwedstrijd: 1. B. Groot Obbink/F. Ekkel 12160 gr.; 2. J. Tuitert/A. Meyer 5280 gr.; 3. G:J. van Aefst/G. J. van Aefst sr. 3640 gr. - R. Meester/L. Traanman 3640 gr. Voor twee plaatsgenoten kon on langs de vlag worden uitgestoken. Mark Wander Drent slaagde in Utrecht voor het diploma hairsty list. Drent is reeds actiefin de kap salon van zyn vader aan de Oranje straat. Succes ook voor mevrouw F.C. Achterkamp-Grimbergen. Zij slaagde in Den Haag voor het Sti- vas-vakdiploma schoonheidsspe cialiste. eniging voor het Aangespannen Paard De Bergrijders. De Limbur gers zagen daarmee hun lange reis beloond met een eerste prijs in het klassement en sleepten bovendien de prijs voor het schoonste geheel in de wacht. Holtenaar Jan Ool- bekkink boekte groot succes met een prachtige zesspan Haflingers. Daarmee werd hij winnaar van de categorie meerspannen. Hoewel fris, bleven de weergoden het evenement toch goed gezind. Van regen was vrijwel geen sprake, zodat de regenkleding voor de veelal stijlvol geklede passagiers niet tevoorschijn hoefde te komen. De koetsenrit met onder meer fraaie jachtwagens en vitcoria's, trok veel belangstelling. Zowel on derweg als tijdens het défilé door het dorpscentrum was zelfs opval lend veel publiek op de been geko men. De Holterbergrit geldt traditiege trouw als klassementsrit van de Nederlandse Vereniging voor het Aangespannen Paard. Nog voor dat de aanspanningen op weg gin gen voor hun circa 25 kilometer lange rit door de omgeving van Holten, werden ze op het weiland van de familie Aaltink aan de Rijs- senseweg door een jury beoordeeld op onder meer tuigen, verzorging van de paarden, kleding en algehe le uitvoering. Aan de rit werd deel genomen door 92 aanspanningen, merendeels vanuit de regio. De Limburgse familie Van de Bilt vormde in dat opzicht een uitzon dering. Ook vorig jaar was ze van de partij en scoorde toen hoog met een vierspan voor een postkoets. Zoals gebruikelijk werd de stoet voorafgegaan door enkele ruiters van ponyclub De Bergruitertjes en leden van de Bereden Politie uit Hulshorst. Uitslag: Klassement: 1. H. v.d. Bilt/Mook met vierspan Friezen Private Coach 52,5 pt.; 2. B. Vier- houten/Lettle tweespan met jacht wagen 50,75 pt.; 3. H. Aalpol/Wilp tweespan Haflingers met Franse wagonnette 49,75 pt.; 4. J. Dreierin- k/Rijssen tweespan met Due 48 pt.; 5. E. Tempelman/Holten tweespan met Deense wagonnette 45 pt.; 6. F. Hutten/Nieuw Heeten tweespan met Siamese phaeton 43,5 pt.; 7. Helga van Aarssen/Nijverdal een span Haflinger met tonneau 42,25 pt. Enkelspan: Van Schooten/Nij- verdal Fries met marathonwagen; 2. H.J. Bartels/Heeten kerkbrik; 3. B. Aalpoel/Twello Haflinger met dresseerkar. Meerspannen: J. Ool- bekkink/Holten zesspan Haflin gers met Esterthese; 2. J. Hoekers- wever/Mariënheem tweespan Bel gen met Ladderwagen; 3. J. Pel- grim/Wilp tweespan met Barouche. Schoonste geheel: H. v.d. Bilt/Mook met vierspan Frie zen Private Coach. Maandagavond ging de sportcom- missie op herhaling. Een week eer der kwamen de leden er nog niet uit voor wat betreft de pioriteiten- lijst voor het komende jaar. Met name de materialenberging op sportpark 't Vletgoor leverde dis cussie en uiteindelijk stakende stemmen op. Aangezien wethou der H.J. Westerik wegens gemeen telijke verplichtingen in Raalte Nu de eerste twee wedstrijden van het Oostelijk Triathlon Circuit (OTC), waarvan de Holtense tri athlon eveneens deel uit maakt, achter de rug zijn, begint er al eni ge tekening te komen in de krachtsverhoudingen. Van de Hol tense triathleten is Jannie Vasters één van de favorieten voor de eind- Ook Tom Hofhuis is dit jaar voor uitgegaan. In de eerste wedstrijd in Delden eindigde hij in een tijd van 2 uur en 18 minuten. In de tweede wedstrijd in Hengelo was hij ster ker. Daar realiseerde hij voor de eerste keer een tijd net onder de 2 uur en 10 minuten. Hofhuis kwam zege. Haar eerste wedstrijd van het tot deze voortreffelijke tijd door- OTC, in Delden, voldeed daar nog dat hij ditmaal in staat was zijn Ook op het zesde toernooi van ge west Oost bleek OKIA de touwtjes stevig in handen te hebben. Dit zesde toernooi werd gehouden op een knollenveld in Elshof bij TTV de Elshof. OKIA begon vol goede treklust en won de eerste drie trekbeurten zonder veel tegenstand. Daarna werd het moeilijker, na een gelijk spel tegen de Bisons en een verlies tegen de grootste concurrent Ei bergen. Maar door de klanken van de Braandheultjes werd OKIA weer moed ingespeeld. Waarna zij weer in staat bleken om de rest van de punten niet uit handen te ge ven. Zij keerden dan ook naar huis met 11 punten in hun binnenzak. De andere teams in deze klasse werden echter zo verschrikt door deze uitzonderlijke aanmoediging dat zij vele punten lieten liggen. Hierdoor kon OKIA in de 640 kg. A- klasse de voorsprong nog verder vergroten. Ook het OKIA B-team kreeg goede moed door de aanmoedigingen. Zij slaagden erin om op deze dag op een gedeelde derde plaats te eindi gen. Dit team liet slechts punten liggen bij de twee koplopers van hun klasse en noteerde .een gelijk spel tegen Bekveld. De jeugd van OKIA liet zich weer van de goede kant zien. Het 450 kg team liet alleen twee punten liggen bij de naaste concurrent Olden Ei bergen. Hierdoor staat OKIA nu 19 punten voor op dit team. Dit Hol tense team zal dus zeker in de prij zen vallen aan het einde van deze zomercompetitie. Het 420 kg team wist op deze dag een gedeelde derde plaats te beha len. Zij kwamen op een totaal van zes punten op dit groene knollen veld en staan nu op een vierde plaats in hun klasse. Johan Jansen Op deze zondag werd de Johan Jansen-Bokaal weer uitgereikt. niet geheel aan, daar zij nog her stellende was van een ziekte. Des ondanks wist Vasters de vierde plaats te bezetten in een tijd van 2 uur en 21 minuten over de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilomter hardlopen. In haar tweede OTC-wedstrijd, in Hengelo, was Jannie weer voortref felijk op dreef. Het zwemonderdeel was matig, daar zij zonder het zo genoemde wetsuit zwom, waar door zij zeker een minuut verloor. De onderdelen fietsen en lopen wa ren uitstekend. Met name het, lo pen was beter dan in voorgaande jaren. Vasters' eindtijd was 2 uur en 15 minuten, waardoor ze juist 30 seconden tekort kwam voor de tweede plaats. traditioneel sterke fietsonderdeel te laten volgen door een even sterk gelopen 10 kilometer. Hiermee kreeg hij voor de eerste maal aan sluiting bij de subtop van de Oost nederlandse triathlondeelnemers. Voor Han Muizebelt is de triath- lonsport nagenoeg afgelopen. Uit onderzoek is onlangs gebleken dat de blessures van de laatste jaren te wijten zijn aan onherstelbare li chamelijk oorzaken. Muizebelt zal de komende triathlons alleen de onderdelen zwemmen en fietsen kunnen doen. De Holtense triath lon (24 juli, red.) zal hij proeberen volledig te volbrengen als defini tieve afsluiting van zijn triathlon carrière. verbleef (waardoor het aantal stemmers even was) kwam dit punt nog een keer ter sprake. Dankzij een aangepast voorstel van Blauw Wit wordt momenteel de mogelijkheid onderzocht van een berging die los van de kleedka mers kan worden gebouwd. Dit le vert een kostenbesparing zodat de geraamde kosten van f60.000 lager kunnen uitvallen. Met name de hoogte van dit bedrag vormde een week eerder het struikelblok voor vier leden. Over de eerste prioriteit waren er geen1 twijfels. Het hoofdveld op sportcomplex 't Vletgoor moet nu eindelijk goed onder handen wor den genomen, zo vond iedereen. De Nederlandse Sport Federatie heeft een onderzoek uitgevoerd, maar de kosten van herstel zijn nog niet bekend. Vandaar dat deze post als 'pro memorie' is opgevoerd. Of er daarna in 1994 nog geld overblijft voor de andere posten is de vraag. In volgorde van opkomst zijn dat de warmwatervoorziening op 't Vletgoor, de kantine van zwembad Twenhaarsveld, uitbreiding mate rialenberging 't Vletgoor, verlich ting Meermanskamp, herbestra- ting fietsenstalling Meermans kamp en herinrichting/uitbreiding parkeerterrein Meermanskamp. Vorig jaar ging deze bokaal naar de jeugd van OKIA, dit jaar naar de Wubbenhof. Deze jeugdploeg uit Denekamp doet dit jaar voor het eerst mee met deze competitie. Over twee weken begint in Eiber gen het NK, waar OKIA haar titel moet verdedigen. Deze kampioen schappen staan los van de gewes telijke competitie dus ieder team begint weer met een schone lei. De NK word getrokken over vier ach tereenvolgende zondagen. In ieder gewest 1 wedstrijd. Uitslagen: Jeugd 420/dames: 1. Erichem 7) 53; 2. Heure (6) 45; 3. Halfweg Girls (8) 33; 4. OKIA (6) 31; 5. DTO/Vorden (3) 10; 6. Vios Bisons (0) 8. Jeugd 450 kg: 1. OKIA (10) 65; 2. Olden Eibergen (09) 46; 3. Eibergen (3) 23; 4. Wubbenhof (2) 10. Heren 640 A: 1OKIA (11) 78; 2. Eibergen A (10) 63; 3. Vios Bisons (9) 60; 4. Heure (7) 43; 5. Vorden (6) 37; 6. Olden Eibergen (6) 25; 7. Oosterwijk (6) 19; 8. Eibergen B (1) 11. Heren 640-B: 1. Cambrinus (14) 76; 2. Eri chem (12) 63; 3. Bekveld (9) 56; 4. EHTC (3) 45; 5. Olden Eibergen (135; 6. OKIA (9) 34; 7. Vios Bisons (4) 16; 8. Treklust (4) 11. Voor Huub Brands jr. was er afge lopen zondag een eerste prijs bij het concours in Lochem. Met Geo- liet won hij bij het springen in de klasse L. Ook andere leden van LRV De Bergruiters vielen in de prijzen. Herman Lodeweges werd met Carlo vierde in het springen klasse M en Hermien Bronsvoort werd met Esprit zevende in de springen klasse L. In de dressuur klasse M2 was er een eerste prijs voor Erna Bronsvoort met Garfield (127 pnt.). Tevens be haalde zij de derde prijs in het springen klasse L. Voor Kirsten Heetland uit de Haarstraat wordt het komende za terdag een bijzondere dag. Dan fungeert de Holtense immers als rondemiss bij het Nederlands kam pioenschap skeeler in Ommen. Volgens de kenners is de kans groot dat zij bij de A-rijders de winnaar van vorig jaar Erik Huize bosch aan de finish in de armen kan sluiten. Huizebosch maakt een beresterk seizoen door, maar krijgt ongetwijfeld felle tegen stand van tweevoudig winnaar René Ruitenberg, diens ploegge noot Edward Hagen en wellicht ook van de rappe Patrick Grobbeé. Bij de vrouwen domineren dit sei zoen de gezusters Gretha en Jenita Smit, waarvan de eerste de meeste kansen worden toegedacht. Bij de veteranen is Jan Wessels uit Mar- kelo titelverdediger, maar hij be hoort nu niet tot de echte favorie ten. Wessels profiteerde vorig jaar van onoplettendheid in de kop groep en was de rest te slim af. De wedstrijden in Ommen (wijk Dante Noord) beginnen om 12.30 uur met de jeugd die niet voor een officieel kampioenschap rijdt. De dames starten om 13.00 uur, de veteranen om 14.00 uur, de B-rij ders om 15.15 uur en de A-rijders om 16.30 uur. De Holtense Kirsten Heetland geflankeerd door de jeugdige skeelerrij- dedrs Stefan BoezelmanArno Winters, René Poel en Jeroen Dunnewind.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9