„Jammer, geen regen „De Biester" Fietsvierdaagse telt vijf avonden Open huis bij het waterschap Medische diensten Van dag tot dag Kerkdiensten Zonnige fietstocht NBvP Dijkerhoek Boeldag supporters HMV op 19 juni HOLTENS NIEUWSBLAD Liter Berendzen ^95 Appelkorn lQi Weer nieuwe alarmsets Opbrengst collecte BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Voorjaarsrit Oostduitse Fietsen Vereniging 5? DONDERDAG 10 JUNI 1993 Afgelopen week werden twee reëen doodgereden, te weten op de S14 nabij de gemeentegrens met Raal- te en op de Doorlopendedijk. In beide gevallen ontstond enige schade aan de betreffende auto's. Deze week werden weer diverse fietsen gestolen, doch tevens wer den fietsen gevonden die de politie niet thuis kan brengen. O.a. een grijze Gazelle herenfiets, voorzien van een postcode 7451 TN echter zonder huisnummer. Tevens werd een zwarte damesfiets gestald bij het politiebureau door een onbe kende. De oorspronkelijke kleur was echter blauw. Ook werden nog een groene damesfiets, merk Bata- vus Batosport, een grijze dames fiets en een zwarte damesfiets, merk Olympiabij de politie binnen gebracht. De eventuele eigenaren kunnen zich melden bij de Holten- se politie. Op 6 juni vond een verkeersonge val plaats op de Langstraat. Een motorrijder nam de binnenbocht terwijl een personenauto uit de te genovergestelde richting kwam. De auto week uit naar links en belandde in de berm, nadat beide voertuigen eerst met elkaar in aan raking waren gekomen. De motor rijder raakte licht gewond. Op 7 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een auto-ambulance. Een auto met daarachter gekop peld de betreffende aanhangwa gen stond geparkeerd op een par keerplaats langs de AI. De combi natie had daar bijna twee uur on beheerd gestaan en toen de bestuurder terug kwam, was de aanhangwagen verdwenen. Van een personenauto geparkeerd op een erf langs de Helhuizerweg werden de kentekenplaten ont vreemd. Ook heeft men getracht de motor aan de praat te krijgen, doch dit lukte niet. Even nog kijken de leden vanach ter een pils aan de bar van café Kalfsterman hoopvol naar buiten of het niet toch nog gaat regenen. Maar nee, de zon schijnt zelfs. Dan moet het er maar van komen. De Voorjaarsrit van de Oostduitse Fietsen Vereniging kan van start. Een barre tocht op tientallen ja ren oude rijwielen door de rustie ke dreven van Holten. Met om de zoveel kilometer een verkwikken de aanlegplaats. Want van fietsen krijg je dorst. Dat is een bekend gegeven. En helemaal bij de OFV. Het is zaterdagmiddag kwart voor twee. De uitzetcommissie bestaan de uit André en Pukkie geeft het sein. De petten gaan op en ieder een bestijgt het eigen stalen ros van onvolprezen DDR-kwaliteit. Gepoetst? Nee, ben je gek. Daar gaat ie alleen maar van roesten. Een laatste controle of de fiets pomp achterin de bezemwagen ligt en het reisje kan beginnen. Voorop de uitzetcommissie, die het deze middag zonder de in Lim burg vertoevende Douwe Bergsma moet doen. Alleen zij weten de rou te. Voor het met allerlei potsierlij ke hoofddeksels getooide gevolg is dat nog een geheim. Ook in de bezemwagen, waar Tonnie Brands sr. als hulpmonteur en bandop- pomper en Frits Swart als invaller- chauffeur (vaste bezemwagenbe stuurder Jan Meïnders heeft fees telijkheden elders) de boel in de gaten houden. Fietsoloog Veel materiaalpech is er overigens niet deze middag. Ondanks de res pectabele leeftijd van de karretjes. Die van voorzitter Jan Smale stamt zelfs uit 1931, zo hoorde hij onlangs van een erkend fietsoloog van de Gazelle-fabriek in Dieren. Smale gaf eigenlijk de aanzet voor de oprichting van de OFV want nadat hij zijn vooroorlogs vehikel had aangeschaft, klopte menigeen aan bij de plaatselijke Holtense importeur die zelf ook van de partij j aar een muzikaal intermezzo zoals is bij het uitstapje. Maar voor ge bleken mankementen is de impor teur niet aansprakelijk, zo laat hij nadrukkelij k weten. J an Smale liet onlangs voor zeventig gulden aan zijn fiets verspijkeren bij Jan Stam, maar garantie blijkt in het voormalige Oostduitsland een on bekend begrip. Aanleggen Het mag de pret niet drukken. Via de Beuseberg wordt de eerste tus senstop bij De Wippert bereikt en even later wordt koers gezet naar Loo-Bathmen waar de nieuwe ei genaar van Jachtlust met het illus tere gezelschap kennismaakt. Zo wordt er die middag herhaaldelijk aangelegd. Alleen ontbreekt dit op de laatste rit toen het voormali ge Lanz Bulldog de OFV-leden op een hoop kabaal tracteerde bij café De Pot in Markelo. Uiteindelijk be landen de zichtbaar vermoeide fietsers via een bezoek aan 'Ome Joop' in de Bathmense zaal Braak- hekke en nog een laatste pitsstop bij het Bonte Paard weer op de thuisbasis waar de belevenissen van de middag nog even worden geëvalueerd. De Oostduitse fietsen kunnen weer op stal. Maar als het goed is komen ze er binnenkort alweer uit. Het ligt namelijk in de bedoeling dat de OFV meedoet aan de jubileumoptocht van het Dijkerhoekse Feest en ook in Espe- lo wil de vereniging zich presente ren. Het buitengebied is gewaar schuwd. Wie eens een kijkje wil nemen in de keuken van Waterschap De Schip beek kan er zaterdag 12 juni te recht. Dan is het namelijk Nationa le Waterschapsdag. In Holten kan het publiek van 10.00 uur tot 16.00 uur een milieuvriendelijk oever project bezichtigen ter hoogte van De Wippert. Daar komt een ont vangsttent te staan met informa tiemateriaal en wordt een toelich ting gegeven op het hoe en waarom van dergelijke oevers. Vervolgens kunnen de bezoekers zich ter plek ke op de hoogte stellen. Daarvoor zijn gratis kano's beschikbaar zo dat men het project tussen de Wip- pertstuw en de Temminkstuw van af het water kan bekijken. Dat kan overigens ook gewoon te voet. Bij de Temminkstuw wordt het pu bliek weer opgevangen en terug gebracht naar de Wippert. Ook het zuiveringschap West- Overijssel doet mee aan de Natio nale Waterschapsdag. Hier kan men de waterzuiveringsinstallatie aan de Beusebergerweg bekijken. Bij de poort daarvan wachten me dewerkers van het waterschap de bezoekers vervolgens op om ze naar de lokatie aan de Wippert te vervoeren. Uiteraard kan men de volgorde ook omkeren. Onder ideale omstandigheden ge noten de leden van de NBvP Dij kerhoek van hun jaarlijkse fiets- puzzeltocht. De tocht van afgelo pen zondag was uitgezet door Ab Nekkers, Gert-jan Krikkink en Henk Jansen. Er deden 32 dames mee. Eerst ging het richting Loo- Bathmen, waarna de route verder voerde over het mooie fietspad langs de Schipbeek richting Apen- huizen. Vervolgens werd een ge deelte van de Kikkerroute gevolgd waarna het na Okkenbroek weer richting Dijkerhoek ging. Onderweg moesten er nog bussen worden gegooid waarna men ais beloning een koetjesreep kreeg. Die dames die de papierwikkel net jes bij zich hadden gestoken, kre gen daarvoor bij aankomwst in het Bonte Paard extra bonuspunten. Daar moest ook worden geraden hoeveel 'krenten' er in een rozij nenbrood zaten. Uiteindelijk ble ken Janna Hoekman en Bertha van Coeverden het beste. Tweede werden Karin rietberg en Dikie Stevens en derde Jenny Koopman en Johanna Wechstapel. De poe delprijzen gingen dit keer naar Mi- nie Reijlink en j antina Meijerman. Als dan voor de fraaie route ontvin gen de uitzetters een kaaspakke tje. Als de raad ermee instemt, ont vangt de Stichting Welzijn Oude ren binnenkort 5100 gulden voor de aanschaf van vijf nieuwe alarm toestellen. Momenteel heeft de stichting 35 setes in eigendom, die alle verhuurd zijn. In het kader van het flankerend ouderenbeleid is het alarmeringsproject is een sterk groeiende voorziening. De vorige week gehouden collecte ten bate van het Astmafonds heeft in Holten totaal 6.376,30 gulden opgebracht. Niet alleen de gevers, maar ook de collectanten worden hartelijk bedankt voor hun (speci fieke) bijdrage. Verkeerscursus Alle mensen die hebben deelgeno men aan de cursus opfrissen ver- keerskennis dit voorjaar worden uitgenodigd tot het bijwonen van de (gratis) afsluitingsbijeenkomst op donderdagmiddag 17 juni a.s. Dit wordt beslist een interessante middag. De heer Relker is aanwe zig, zodat u nog vragen kunt stel len, die na afloop van de cursus bij u opkwamen. U ontvangt, ook ge heel gratis, een naslagboek voor weggebruikers. Bovendien ont vangt u een wegenkaart van Euro pa. U kunt meedoen aan een ogentest, een reactietest georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland en een gehoortest georganiseerd door het Windesheimcollege. Heeft u aan de praktijkrit meege daan dan ligt het officiële Broem- certificaat voor u klaar. Voorts willen wij u vriendelijk ver zoeken een vragenlijstje in te vul len over de organisatie van de afge lopen cursus. Dit is in verband met de organisatie van volgende cur sussen. Koersbal Met ingang van het nieuwe seizoen in september zal de Holtense koersbalgroep kunnen beschikken over een eigen koersbalspel. Nu koersbal zo populair aan het wor den is, achtten de organisatoren het wenselijk over een eigen spel te kunnen beschikken in plaats van er elke keer een te huren. Bij het Juliana Welzijn Fonds werd subsidie voor de aanschaf van een spel aangevraagd. Wij waren heel gelukkig met de toezegging van een bedrag van f 1.250,= van het KJF. De Stichtingen Sociaal Cul tureel Werk en Welzijn Ouderen zullen samen een oplossing vinden voor de overbrugging van de nog ontbrekende f350, Nu wij over een eigen koersbalspel beschikken is het mogelijk meer dere activiteiten te organiseren en een extra impuls aan het Holtense koersbal te geven. Heeft u interes se? Komt u bij de start van het nieuwe seizoen in september eens in het dorpshuis kijken. Voor de veertiende achtereenvol gende maal houdt de Wielervereni ging Holten de avondfietsvier- daagse. De tochten worden ver spreid over twee weken verreden: dinsdag 15, donderdag 17, maan dag 21, woensdag 23 en vrijdag 25 juni. Het evenement omvat opnieuw vijf avonden. Een bewuste keus van de organisatoren die de deelnemers op die manier niet verplicht om vier avonden achtereen in touw te zijn. Wie in aanmerking wil komen voor een herinnering moet in elk geval vier van de vijf tochten vol brengen. Ook is het mogelijk om slechts één of enkele avonden mee te doen. In verband daarmee is een speciale dagkaart in het leven ge roepen. De fietsers hebben tradi tiegetrouw de keus uit afstanden van 20 en 30 kilometer. Alle routes zijn duidelijk bewegwijzerd. Op de eerste avond gaat de tocht richting Laren, de tweede naar de Holter- berg. Maandagavond 21 juni wordt vervolgens de kant van Markelo op gefietst, terwijl woensdagavond 23 juni de omgeving Bathmen op het programma staat. Op de slotavond fietst de karavaan opnieuw rich ting Markelo. Door sponsoring van enkele plaatselijke bedrijven wordt telkens in de pauze toege zien op een verfrissing en/of wat lekkers. Onder ditmaal uitsluitend de jeug dige deelnemers die vijf avonden de pedalen bestijgen worden enke le fraaie prijzen verloot: als eerste prijs een fietscomputer (50 gulden), de tweede prijs een fietscomputer (30 gulden) en de derde prijs een originele Donald Duck-pet (20 gul den). Het deelnemernummer is te vens lotnummer. Traditiegetrouw wordt de fietsvierdaagse op video band vastgelegd door Hans van Oyen. De opnames zijn iedere avond na afloop te zien in de kanti ne van de sporthal. Voor iedere fietser is er bij afscheid op de slota vond een fraaie roos. De avond- zijn 5 gulden voor volwassenen, fietsvierdaagse start telkens tus- voor kinderen 2,50 gulden. De prij- sen 18.30 en 19 uur bij sporthal 't zen voor een dagkaart zijn respec- Mossink. De kosten voor deelname tievelijk 1,50 en één gulden. Dat de Holtense gemeenschap HMV een warm hart toedraagt, is alom bekend. Zaterdag 19 juni wordt dat nog eens duidelijk zicht baar wanneer de jaarlijkse boelda g/rommelmarkt van de Suppor tersvereniging van HMV wordt ge houden. Het afgelopen jaar zijn er weer enorm veel spullen ingeza meld zodat er een ruime keus is in allerlei koopwaar, van meubels tot radio's en tv's en van boeken en platen tot kleding en schoenen. De boeldag/rommelmarkt, die voor de zestiende keer wordt gehouden, begint om 09.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Plaats van handeling is de loods op de hoek van de Kerkhofsweg en de Indus triestraat waar de vele HMV-vrij willigers voor een gezellige markt zullen zorgen. Door de inrichting hiervan is het niet mogelijk om in de laatste week voor de boeldag (van 13 tot en met 19 juni) nog spullen bij de mensen thuis op te halen. Gevonden: rode portemonnaie; drie kleine sleutels aan ring. Verloren: twee huissleutels; gouden dameshorloge met gou denband; gouden armband met grove schakels; sleutelbos met ongeveer 7 sleutels. Geboren: Elke Cornelia Maria, dochter van R.M. Hegeman en J.T.A Temmink; Bart, zoon van K. Linde en G.J. Dijkerman. Overleden: H. J.C. Truschel (25); CE. Mooij (84); J.A. Ulfinan (80). Gehuwd: W. J. de Bruijn (28) en J.J. Schippers (23). Ondertrouwd: W. Stam (23) en D. van Harten (22). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 12 en 13 juni: E. Bijlsma, Grote straat 86, Diepenheim. Tel. 05475-2010. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Diepenveenseweg 6, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 09.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen Maatschappelijk Werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand van 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27. Geopend elke vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. DCONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 12 juni: 10-16 uur, open huis Waterschap De Schipbeek bij De Wippert en rioolwaterzuiveringsinstallatie Beusebergerweg; 19.30 uur, fi nale klootschieten De Schure. Zondag 13 juni: 9.30 uur, start mixtoernooi afd. voetbal SV Holten op Meermanskamp; 9.30 uur, vertrek bussen naar dweil- kampioenschap in Bemmel vanaf parkeerplaats AH; 10 uur; start koetsenrit Bergrijders vanaf Rijssenseweg; 13.30 uur, start zondagmiddagrit 't Stuur- huus, MAC De Holterberg. Maandag 14 juni: 19-20 uur, laatste jeugd postzegelavond in De Boschkamp; Dinsdag 15 juni: 20.00 uur, In formatieavond structuurschets Holten in gemeentehuis; 18.30- 19 uur, start fietsvierdaagse sporthal 't Mossink Donderdag 17 juni: 20 uur, con cert Koninklijke Miltaire Kapel in 't Mossink; 18.30-19 uur, sart fietsvierdaagse sporthal 't Mos sink Zaterdag 19 juni: 10-14 uur, start AWK-wandeltocht (5,10,15,20 km) bij camping De Holterberg; 9-15 uur, boeldag HMV hoek Kerkhofsweg-Indus- triestraat Zondag 20 juni: 13.30 uur, cd- opname De Mexicaantj es in zaal Vosman Maandag 21 juni: 18.30-19 uur, start fietsvierdaagse sporthal 't Mossink Woensdag 23 juni: 18.30-19 uur, start fietsvierdaagse sporthal 't Mossink; 14-16 uur, doe-middag voor jeugd in HMV-repetitielo- kaal Vrijdag 25 juni: 18.30-19 uur, start slot fietsvierdaagse sport hal 't Mossink; Dijkerhoeks Feest. Zaterdag 26 juni: Dijkerhoeks Feest. Zondag 27 juni: Dijkerhoeks Feest. Zaterdag 3 juli: buitentoernooi volleybalvereniging Mintonette vanaf 10.00 uur; Koningsschie- ten. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. H.W. Doornweerd (met nevendiensten) 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom Collecte in de dienst: diaconie. Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella. Oppasdienst: mw. Kers en Jea- net Mensink. Diessenplas: woensdag 16 juni: ds. Israel. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. H.J. van der Schaft, Ommen (viering H.A.) 19.15 uur: ds. H.E. Wijnja, Hoo- geveen (H.A. nabetrachting) Kindernevendienst: groep 3 en 4 orl.v. A. Beldman-Staman, groep 7 en 8 o.l.v. H. Paalman. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede collecte is voor rente en aflossing. Oppasdienst 0-3 jaar: Ans Val- ster-Paalman, Marieta Withaar, Janneke Bolink. 4-6 jaar: Ger- dien Tromop-Nijkamp, Jeannet Aanstoot-Braker. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur, H. Mis m.m.v. jongerenkoor EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; 10.00 uur, Samenkomst; 19.00 uur, Bidstond. DIJKERHOEK 09.30 UUR: ds. S.M. Roozen boom Collecte in de dienst: diaconie. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. OKKENBROEK 10.15 uur: pastor Weijs uit Lette- le, dhr J.F. van Dijken uit Bath men en dhr. J.M. Peschar. Oecu menische openluchtdienst ach ter 'Ons Centrum'. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 10.00 uur, Hoogmis. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3