'Interessante en sterk afwisselende jaren' Werk.net werkt voor Frank Ensink gast bij Blauw Wit '66 De Rabobank wijzigt de spaarrente. Hoeveel vakantiedagen hebt u no?? J Financieel directeur Nido in de vut uitzendorganisatie Jaaragenda Tegen zeer scherpe prijzen Jan Eshuis Hypotheek iriZJI STUKKER Wie heeft Bij autoschade rechtstreeks naar: TUÊTERT Werknet uitzendorganisatie heeft direkt werk voor: Werkvoorbereider Onderhoudsmonteur Tot ziens ba Autobedrijf '71 X 6 94^T Wij vertellen u er graag meer over. hypotheek - adviescentrum RABOBANK HOLTEN RABOBANK HOLTEN DONDERDAG 3 JUNI 1993 HO 7 't Zijn duvels interessante en sterk afwisselende jaren geweest. Ik heb mij altijd graag bezig gehouden met de cijfers, de techniek en ook de commercie." Toch koos financieel directeur Henk Brinks (59) van Nido Universal Machines na ruim 37 jaar bewust voor de vut: ,,'t Is voldoende zo. De werkdruk neemt toe, dat eist meer van jezelf. Je uithoudingsvermogen wordt echter minder. Na een dag werken ben ik 's avonds geestelijk moe. Daarom stop ik nu ik nog gezond ben. De veertig jaar volmaken hoeft niet meer." In feite had Brinks al in december het bijltje erbij kunnen neerleggen. Met de donkere wintermaanden nog voor de boeg stelde hij zijn vertrek liever uit tot het vooijaar: „Nu de dagen langer zijn is er meer afleiding. Sport, tuin, noem maar op. Zo is het makkelijker wennen aan de nieuwe situatie." Nadat hij zijn financiële sporen bij de toen malige Boerenleenbank had ver diend, werd Henk Brinks in no vember 1955 tot boekhouder en eerste assistent van eigenaar-di recteur Herman Klein Velderman van het bescheiden constructiebe drijf aan de Kolweg benoemd. „Ik wilde wat anders, was domweg uit gekeken in het bankwezen. Boven dien was mijn opleiding meer be- drijfs- dan bankgericht," luidt zijn commentaar. Klein Velderman had enerzijds een winkel met huis houdelijke artikelen, ijzerwaren en gereedschappen, anderzijds was er de hoefsmederij en de fabricage van sneeuwploegen. Brinks herin nert het zich nog allemaal als de dag van gisteren: ,,'t Was allemaal erg simpeltjes. Mijn bureau be stond uit een getimmerd blad en als ik mijn stoel naar achteren schoof zat ik prompt tegen de ach terwand. Een telmachine was er niet, alles moest met pen en papier. Wat dat betreft deed ik een stapje terug, want bij de bank hadden ze voor die tijd al moderne appara tuur." Als rechterhand van Klein Velderman, die naast zijn bedrijfs activiteiten ook raadslid en zelfs enige tijd wethouder was, maar bo vendien een onvermoeibare inzet had voor de Holtense gemeen schap, droeg Brinks ook regelma tig zijn steentje bij aan plaatselijke activiteiten als de motocross (die ooit startte op de Kol) en de wie- lerrronde. Apart In 1956 werden machinefabriek Universal en smederij Klein Vel derman aparte ondernemingen. Universal verhuisde naar de huidi ge werkplaats van de firma Vlogt- man aan de Industriestraat, de start van het huidige Nido. Brinks werd hoofd administratie en finan ciën van Universal. Tot 1960 wer den in hoofdzaak sneeuwploegen en inwerpstrooiers geproduceerd, korte tijd later kwam de eerste automatische strooier op de markt. In Nico Drost (Nido) in Rhe- nen zag Universal zich geconfron teerd met een heuse concurrent. Brinks, als man van de cijfertjes toch danig geïnteresseerd in al het technische wel en wee, wijst er op dat de Nido-strooier met een ket ting was uitgerust, het Universal- type met een transportband, die uiteindelijk beter bleek. De kers- Koninklijk goud was er vrijdag middag voor H.J.G. (Henk) Brinks (59), financieel directeur en hoofd inkoop van Nido Universal Machi nes. Na ruim zevendertig jaar is Brinks 1 juni met vut gegaan. Aan loco-burgemeester Henk Weste- rik de eer om de Holtenaar de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op te spelden. In de Nido-kantine be nadrukte Westerik dat de omzet met Brinks als definanciële man in de loop der jaren aanzienlijk ge stegen was, het laatste decen nium zelfs verdrievoudigd. De winst is navenant. Westerik stelde tevens vast dat Nido voor Holten een belangrijk bedrijf is: „Ener zijds een goede werkplek waar nog groei in zit, anderzijds een bedrijf dat bereid is verenigingen praktisch op weg te helpen." Feli citaties waren er ook van alge meen directeur Ben Onland. Brinks wordt opgevolgd door me vrouw G. Westerhof. AUTOSCHADE Weustenweg 1,7451 LG Holten. Tel. 05483-6 2514. Fax 05483-6 50 89 p&mA Hd Voor een relatie in Rijssen zijn wij op zoek naar een werkvoorbereider. Opl.: MTS Bouwkunde. Mag schoolverlater zijn, kandidaat wordt intern opgeleid. Het betreft een full-time baan met goed toekomstperspectief. Voor de periode 12 juli t/m 27 augustus. Opl.: LTS of MTS Elektro/WTB. Voor schoolverlaters met stage-ervaring is dit een leuke vakantiebaan. Voor vakantiewerk houden wij inschrijfmiddagen elke woensdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur. Heb je vragen of interesse, kom dan zo snel mogelijk langs of bel. Hogepaö 22b - 7462 WK Rijssen Tel. 05480-1 82 92 Henk Brinks toonde als man van belangstelling voor het technische verse vut'er weet ook nog goed dat de eerste strooier afgeleverd werd aan de gemeente Voorburg. De contacten met Rijkswaterstaat waren er eveneens snel. Tot de beginjaren zeventig waren de twee bedrijven eikaars concur renten. Toen Drost echter vernam dat hij kanker had, wilde hij zijn bedrijf verkopen. Hoewel de over name niet geheel vlekkeloos ver liep, was dat de geboorte van Nido Universal Machines. In 1975 ver huisde dè Rhenense vestiging naar Holten. De denkbeelden werden in elkaar geschoven en een nieuw type strooier was het resultaat. Twee jaar later werd Henk Brinks tot adjunct-directeur benoemd. In die hoedanigheid gaf hij leiding aan de afdelingen financiën, admi nistratie en inkoop. In 1983 volgde de benoeming financieel directeur. Over de moeilijkheden die enkele jaren geleden de kop opstaken rond de overname van de Duitse Alfred Schmidt wil Brinks weinig kwijt: „Het was akelig genoeg, maar die periode is defintief verle den tijd." Om niet te kwetsbaar te zijn als merendeels seizoengebon den producent van gladheidbe- strijdingsmachines, startte Nido driejaar geleden met de succesvol le produktie van de CFkar. Een mobiele installatie voor het aftap pen van CFK-houdende koel vloeistoffen van koelkasten. Polen Helemaal Nido-af is Henk Brinks nog niet. Met gepaste trots vertelt hij over een project in Polen waar mee het bedrijf onlangs gestart is: „In Kielce wordt een produktie- assemblagebedrijf opgezet. Nido bezit de meeste aandelen en beslist ook bij de benoeming van het ma nagement. De contacten dateren in feite al van enkele jaren terug. De met Rijkswaterstaat te verge lijken Poolse instantie wil het strooimateriaal daar verbeteren en uitbreiden. Nido levert de tech nische inbreng en de componen ten, het grove werk als lassen en stralen en ook de assemblage ge beurt daar." Brinks zal het project voorlopig nog begeleiden. de cijfertjes altijd grote wel en wee Toch heeft hij nu al tijd om zich te wijden aan zijn grote liefhebberij: fietsen. Henk Brinks is al geruime tijd enthousiast lid van de Wieler vereniging Holten. Ooit was hij zelfs amateurkampioen van Over ijssel. Lange tijd was Brinks ook jurylid van de Ronde van Overijs sel en de Triathlon Holten. Inmid dels is hij als penningmeester toe getreden tot de Stichting Triath lon Holten. Al twintig jaar lang is de Holtenaar nauw betrokken bij de afdeling Holten van de Neder landse Hartstichting. Tien jaar was hij lid van de technische com missie van OLM Verzekeringen en tenslotte trad hij vorig jaar toe tot het bestuur van de Stichting On derwijsactiviteiten. Op zaterdag 5 juni sluit Blauw Wit traditioneel af met de Totaaldag voor heel de vereniging. In de och tenduren is er gelegenheid voor alle spelers en supporters om deel te nemen aan een spelcircuit. VoQr de jeugd staat voor dit onderdeel de Wiersma Bokaal centraal. Voor elke groep is er verder een hoofd prijs. In het spelcircuit is verder opgenomen de voorronde voor de Ben IJspeerd penalty Bokaal. In de finale zullen de winnaars per groep hun kunnen mogen tonen op de doelman van Go Ahead Eagles Frank Ensink. Deze finale zal om 12.30 uur plaatsvinden. Hiervoor is de prijsuitreiking voor de Hotze Wiersma Bokaal. In de middaguren, na de finale om de IJspeerd Bokaal, zullen de se nioren hun seizoen afsluiten door het bekende onderlinge elftallen tournooi. Om 16.00 uur wordt de finale gespeeld tussen de winnaars van beide poules. In dit tournooi zal ook weer een team strijden met 'oud of oud bekende' Blauw Wit ters. JÜNI 5 juni: Totaaldag Blauw Wit. 6 juni: toernooi TTV OKIA op Vletgoor. 13 juni: Koetsenrit Bergrijders. 17 juni: Concert Kon. Militaire Ka pel sporthal 15/17/21/23/25 juni: Fietsvierdaag se. 25/26/27 juni: 100 jaar School- en volksfeest Dijkerhoek; Live optre den Fratsen en Chelsea girls bij De Schure. 26 juni: Midzomernachtfeest De Schure. 25 t/m 29 juni: Folkloristisch festi val Hoolter Daansers. 28 juni: Raadsvergadering. JULI 2 t/m 4 juli: Zwemkamp ZPC Twenhaarsveld. 3 juli: Koningsschieten. 4 juli: Concours LRV De Bergrui- ters. 5 t/m 9 juli: Zwemvierdaagse 6 juli: Hoolter Oamd (Togaclub). 14 juli: Schoolzwemwedstrijden. 19 juli: Raadsvergadering. 20 juli: Hoolter Oamd (Okia) 24 juli: Triathlon Holten. 26 t/m 29 juli: Kindervakantie week Socuwe. 27 t/m 30 juli: Dorpsfeest met ker mis. Opel Kadett 1.3 LS 1988 Opel Vectra 1.6i GLS 1990 Fiat Panda 1000 cl 1986 Fiat Panda 34 1986 Opel Kadett GT1986 VW Golf 1.3 1987 VW Jetta 1.8i nieuw type1990 Toyota Corolla 1.3 1987 Mazda 121 GLX 1.3i 16 V 1991 Ford Escort 1.4 Bravo 1988 Ford Escort 1.1 L1984 Verkoop van nieuwe gebruikte auto's. Onderhoud rep. alle merken. Schade rep. APK restauratie oldtimers. Oude Stationsweg 3, Holten (Dijkerhoek) Fax/tel. 05483-6 20 27/ 6 46 In een vrijblijvend gesprek informeren wij u over alle zaken die bij het afsluiten van een hypotheek om de hoek komen kijken. Bel ons voor een afspraak. Goed om te weten... voor advies over hypotheken. Boomkamp 18-20, 7461 AX Rijssen Telefoon 05480-1 52 90 te veel administratief werk? Vrouw, 33 jaar, heeft 17 jaar ervaring, wil u graag helpen. Telefonische reakties s.v.p. na 19.00 uur. 05478-14 99. met ingang van 24 mei 1993 Rabobank Rendement Rekening" vanaf 25.000,- 10.000,-25.000,- ƒ5.000,--/10.000,- 0,-/5.000,- 6 /2% 6 5%% 2/i% "Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. Wijzigingen voorbehouden Dat komt mooi uit dat ming er toevallig tussen zit. u nog wat dagen over hebt We zitten per slot van en dat u vanochtend opstond rekening vlak bij u in de met het gevoel dat u aan buurt. En als u er toch bent, vakantie toe Rabobank S Rabobank. Aangenaam. Gaardenstraat 32 - Holten - Tel. 05483-6 22 55 was. Want zo als u ziet, heeft de Rabobank een prachtige last-minute reis voor u in de aanbieding. Maar we hebben er nog veel meer. Kom dus snel langs om te kijken of uw favoriete vakantiebestem- KRETA-App. SISSY BAY 8 dgn. 645.— 15 dgn 745.- Vertrek elke vrijdag en dinsdag in juni. dan regelen we meteen vast ook de overige vakantiezaken voor u. Zoals vreemd een reisverzekering bijvoor- en beeld. Dan kunt u daarna wat ons betreft zo snel mogelijk uw koffers gaan pakken. Rabobank Q Rabobank. Aangenaam. Gaardenstraat 32. Holten. Tel. 05483-6 22 55.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7